Reklama

2019-11-19 20:56:58

Sejm

Poseł Jagna Marczułajtis Walczak pyta premiera o szpital i sylwestra w Zakopanem (WIDEO)

W Sejmie trwa debata po expose premiera Mateusza Morawieckiego. Jagna Marczułajtis Walczak, poseł PO z podhalańsko-sądeckiego okręgu wyborczego pyta m. in. o porodówkę w Zakopanem i sylwestra pod Wielką Krokwią.

Oto wystąpienie Jagny Marczułajtis Walczak:

– Panie premierze, w swoim exposé mówi pan o tym, że zależy panu na polskiej rodzinie. To co pan zrobi, aby w Zakopanem przyjęto w końcu uchwałę antyprzemocową. To jedyne miasto w Polsce, które tej uchwały nie przyjęło. Mówi pan o zdrowiu Polaków, to dlaczego za waszych rządów do szkolnych sklepików wróciło śmieciowe jedzenie. 

Dlaczego niemal codziennie słyszymy o zamykanych oddziałach szpitalnych. Jednym z takich oddziałów była porodówka w Zakopanem. Dzięki mojej interwencji, marszałek Kidawy-Błońskiej, marszałka Grodzkiego, ten oddział przywróciliśmy. Ale czy ten oddział nadal będzie działać, czy tak jak głoszą plotki po nowym roku znowu zamknięcie ten oddział. 

Mówi pan także, że zależy panu na ochronie środowiska. Proszę mi wytłumaczyć, ale także wielu osobom, które podpisały petycję w tej sprawie, dlaczego w tym roku sylwester z TVPiS przenosicie pod Wielką Krokiew w Zakopanem, w ścisłe sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie zimują niedźwiedzie w swoich gawrach?

Teraz w Sejmie na pytania posłów odpowiada premier Morawiecki.


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pacjentka 2019-11-21 19:20:19
Całe "szczęście" że ta niefortunna sytuacja wydarzyła się przed wyborami. Wiele osób miało okazję "ratować" oddział. Po wyborach nie byłoby już takiej presji i wielkiej motywacji do ratunku.

Na pewno więcej rozgłosu koło tej sprawy lepiej rokowało dla oddziału, więc za nadanie rozgłosu rzeczywiście podziękowania należą się Pani Poseł. Aż za to i tylko za to.

Apel do Pani Poseł. Proszę godnie reprezentować mieszkańców Podhala i zaznajomić się z aktualnymi problemami naszej społeczności. Niestety nie przebywa Pani na co dzień na Podhalu i Pani punkt widzenia jest jakby trochę oderwany od naszej lokalnej rzeczywistości.
Poza tą drobną uwagą życzę wszystkiego najlepszego na nową kadencję. Opozycja podobnie jak konkurencja jest potrzebna, jednak dobrze by było żeby to była opozycja na poziomie.

Z mojego punktu widzenia, oddział uratowali lekarze którzy zgodzili się pracować na oddziale :). Za to należą się Im serdeczne podziękowania. Cała reszta towarzystwa, no cóż.... jedni się promowali, drudzy starali się wyrazem twarzy przykryć swoje potknięcia i sprawiali wrażenie że robią co mogą :).
jarząbek 2019-11-21 10:06:27
normalnie druga Wałęsa...Ja, Ja, Ja...Dlaczego przez POłowę ubiegłej kadencji trwała ta farsa z mostem w Białym Dunajcu???Węzła w Poroninie też nie dało się wybudować, głównie dzięki protestom pani Majerczyk. To nie rodzina jakaś? A może by tak coś zrobić w sprawie trasy na Gubałówce? Może tutaj też premier winny? Czy może beneficjentami zamkniętej Gubałówki nie są czasem inne stoki jak np. Witów i Harenda oraz działające tam szkółki narciarskie??? Budowa zakopianki też jakoś ruszyła dopiero za PISu. Za PO pieniądze na zakopiankę były przerzucane na "ważniejsze" inwestycje. A zresztą rudy i tak latał na narty w Dolomity.
Obca agentura 2019-11-21 08:45:18
"Dzięki mojej interwencji, marszałek Kidawy-Błońskiej, marszałka Grodzkiego" - Kazali ? No to papuga POwtarza.... A co do niedźwiedzi, jakoś sobie do tej pory radziły i nawet Olimpiadę by przezły...
jak to jest 2019-11-21 02:13:09
Aha ... z tych komentarzy to wyglada ze Zakopianska poslanka nie jest raczej adorowana w Zakopanem .
Jezeli to prawda to kto na nia glosowal ? No ... nie wiadomo a moze ci lekarze ze szpitala z ginekologi ?
Ehe
wiktoria 2019-11-20 19:39:56
pytam Panią poseł co ma premier do sylwestra w Zakopanem przecie mamy samorządność i pytam co ma premier do uchwały anty przemocowej w Zakopanem przecież mamy demokracje i to radni według własnego sumienia i przekonań głosują , ale jeżeli zmusza się radnych do przegłosowania takiej czy innej uchwały to ma być demokracja czy dyktatura czy Pani poseł chce by było tasak jak w Rosji że na telefon Putin załatwia prawie wszystko , oj Pani poseł i jeszcze to przywrócenie oddziału położniczego . @Natalia nie ładni tak nazywać panie które znalazły się w sejmie i nas reprezentują
dom i nacja 2019-11-20 18:39:05
@natalka, ojej.. Już, lepiej? Samopoczucie się poprawiło? Do Pani "Poseł", trzeba się zwracać tak światowo, POstęPOwo, nowocześnie: Pani poślico, posełko, a nie: poseł. Poseł to do lasa hopsasa.
Natalia 2019-11-20 17:59:55
Pani poseł bardzo dobre pytania. Krytyka proszę się nie przejmować. Nie maja do czego się doczepić to wyciągają olimpiadę. Szkoda słów.
parzenica 2019-11-20 17:55:26
Kobieto zanim otworzysz usta to zastanów się co chcesz powiedzieć. Przypisywanie sobie cudzych zasług nie jest dobrze widziane. To że w przeddzień wyborów parlamentarnych zrobiliście sobie darmową kampanię na Podhalu to nie znaczy że cokolwiek załatwiliście. No chyba że stołki dla siebie i to jest jedyna prawda .
Serek 2019-11-20 07:44:58
Pani Jagno!
Pani tak uratowała szpital jak Pani zorganizowała Olimpiadę.
Pani mówi o chałasie na Sylwestra a na tej załatwionej przez Panią olimpiadzie ile miało być ludzi , otwarcie pewnie miało być pod skocznią i to głośne! A przy ostatniej Pani kadencji czemu nie było sprawy szpitala który od lat miał jakieś problemy?? A co z kasą za organizację Olimpiady i za wyjazdy Pani partnera ? A jak Pani udało się załatwić most w Białym Dunajcu ? Jak Pani walczyła o ekologię w Zakopanem ? Jest wiele pytań do Pani bez odpowiedzi. Ale pewnie Pani wystąpienie to obrona Pana J. PO reportażu w TVP :) Pani się tak interesuje naszym miastem jak nasze miasto Panią .
Zakopianka 2019-11-20 07:32:42
Pani Poseł,

wstyd i żenada mówić: "Dzięki mojej interwencji, marszałek Kidawy-Błońskiej, marszałka Grodzkiego, ten oddział przywróciliśmy"!!!

Co Pani zrobiła w tym zakresie? Pseudo konferencję?
W takim razie prosimy o konferencję prasową odnośnie tego co Pani zrobiła, ilu lekarzy zatrudniła,,,?
To dzięki Dyrekcji Szpitala są lekarze, a porodówka funkcjonuje.

Brakuje słów
dawca 2019-11-20 06:07:29
czy w tym roku biedna Jagusia też zbiera 1% podatku? Jeśli tak to poproszę o dane i bidulce prześlę.
Aha 2019-11-20 02:48:59
A co poslanka sie tak martwi tym ''sylwestrem'' ??? - nie mamy innych problemow ???-
np. (jeden z wiekszych) korniki ''zzerajace '' niszczace nasze lasy , dlaczego o tym nie gada ???
To jest PROBLEM a nie sylwester trwajacy jedna noc ,- noc minie a las zginie -.
Szkoda gadac bo az sie adrenaline podnosi czytajac i sluchajac takiego gadania .
Co zas szpitala sie tyczy to ... ''siedzi'' w Warszawie a moze by tak wspomniala ze Zakopianski szpital nawet maszyny do rezonansu magnetycznego nie posiada przeciez mamy gory , turustow ktorzy tam chodza , a jak
jakis wypadek sie zdarza to chorego woza po Bystrem bo szpital jest bez PODSTAWOWYCH ''narzedzi''.
Ej nie tyndyj droga ''nasko'' poslanko , nie tyndyj .
Greg 2019-11-20 00:54:32
Popieram tylko tak dalej . krótko i na temat. Krytyką się nie przejmować, pewnie się ktoś boi. ,, psy szczekają a karawana idzie dalej "
konstrukcja obsługi 2019-11-19 22:08:00
Może -tak przy okazji- "pani" POsełka zapyta marszałka Senatu, tego z którym "przywracała" PO rodówke w Zakopanem, o szpital w Szczecinie. Ten który zbankrutował PO jego "rządach".
Ja z kolei pytam "panią" POsełke: jak tam olimpiada w Zakopanem, Udana? Niedźwiedzie wszystkie przeżyły, logo się przydało?
Pytanie drugie: skoro teraz jest TVPiS , to przedtem była TVPlatfus?
Mieszkaniec 2019-11-19 21:18:13
Szanowna Pani Poseł,
A co Pani takiego uczyniła, że porodówka zaczęła działać? Pieniądze Pani na to załatwiła? Lekarzy Pani przyprowadziła do szpitala? Bardzo proszę o informacje jakie działania były podjęte z Pani strony? Oprócz konferencji przed szpitalem...
tekst roku... "Dzięki mojej interwencji, marszałek Kidawy-Błońskiej, marszałka Grodzkiego, ten oddział przywróciliśmy"
To chyba kogo innego zasługa, że pracują najlepsi specjaliści z całego województwa.
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz kucharza/kę, kelnera/kę do pracy w Karczmie Zamkowej w Czorsztynie. tel 509920018 Tel. 509920018 email: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU OBUWNICZEGO W ZAKOPANEM, Nowotarska 1. 608 415 708 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-09 18:30 Turyści w Grocie 2020-07-09 17:44 Ogrodowa już wkrótce będzie otwarta 2020-07-09 17:34 Utrudnienia na drodze Szczawnica - Krościenko. Kładą asfalt 2020-07-09 16:49 Potrącenie rowerzysty. Trwa reanimacja 1 2020-07-09 16:29 Zakopane w kwiatach 2020-07-09 16:18 Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich 16 2020-07-09 15:51 Turyści zgubili szlak na Skrajnym Granacie 2020-07-09 15:30 Teatr dla dzieci w parkowej altanie 2020-07-09 15:26 Wraca temat obwodnicy 2020-07-09 14:47 Słoneczne miasto 2020-07-09 14:39 Zmarł Krzysztof Cukier, łyżwiarz, reprezentant klubu SNPTT 1907 Zakopane 2020-07-09 14:00 Utrudnienia na zakopiance 2020-07-09 13:35 Jadą goście jadą i wracają korki 1 2020-07-09 13:21 Akcja ratowników TOPR na Nosalu (WIDEO) 1 2020-07-09 12:50 Zakopane będzie rekwirować hulajnogi pozostawiane na Krupówkach 10 2020-07-09 12:18 Zakopianka, pięciokilometrowy korek w Klikuszowej 2 2020-07-09 12:06 Motocyklista na cenzurowanym 2 2020-07-09 11:46 Plum i Bulb zapraszają w niedzielę 2020-07-09 11:24 Klucze znalezione w Zakopanem 2020-07-09 11:20 Znowu dużo zachorowań w Małopolsce 2020-07-09 11:15 Od trzech lat obserwują trawę 2020-07-09 10:44 Robert Włodarczyk rektorem na 4 lata 2020-07-09 10:00 Zbójnicy 2020-07-09 08:21 Kultowa Panna Fontanna szuka miejsca 3 2020-07-09 07:00 Gubałówka: Nie idźcie tą drogą 1 2020-07-08 23:05 Andrzej Duda na Giewoncie 16 2020-07-08 22:18 Rowerem wzdłuż Dunajca 2020-07-08 21:19 Sala za miliony 1 2020-07-08 21:15 Sekret w pełni udanego snu 2020-07-08 20:30 Co z tą krwią? (WIDEO) 2020-07-08 20:10 Głosujcie na Dawida Czernika 2020-07-08 19:44 Straż Miejska kontroluje wagę samochodów jeżdżących Drogą do Białego 9 2020-07-08 19:00 Problemy z wodociągiem 2020-07-08 18:16 Wielkie koszenie na Górnej Równi Krupowej 4 2020-07-08 17:39 Justyna Pustówka w parkowej altanie 2020-07-08 17:30 Taka orkiestra na Krupówkach 9 2020-07-08 17:05 Trojaczki z Tylmanowej mają swoje święto 2 2020-07-08 16:44 Remont Harendy - przejście zamknięte 2020-07-08 16:00 Relaks przy Szlaku Wokół Tatr 2020-07-08 15:30 Rajd charytatywny dla Hani 2020-07-08 15:00 Na wybory po wóz 1 2020-07-08 14:30 Światła na zakopiance w Szaflarach już działają 2020-07-08 14:01 Tłumnie w Dolinie Kościeliskiej 2020-07-08 13:25 Nowotarski dworzec otwarty (galeria zdjęć) 3 2020-07-08 13:00 Górale chcą pomnika Kurierów Tatrzańskich 5 2020-07-08 12:33 Utrudnienia w ruchu na Nowym Świecie 2020-07-08 12:00 Drugie tyle za śmieci 16 2020-07-08 11:25 Inwestuj w siebie. Konkurs dla czytelników 2020-07-08 10:59 Ślad Ognia 2020-07-08 10:43 Kolejni zarażeni w powiecie nowotarskim 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP