Reklama

2020-02-10 19:35:59

Bukowina Tatrzańska

Matka i dwie córki nie przeżyły wypadku. Dach spadł na grupę osób na Rusińskim Wierchu (ZDJĘCIA, WIDEO)

Do wypadku doszło w rejonie stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. Według najnowszych informacji trzy osoby nie przeżyły wypadku.

Silny wiatr zerwał dach z wypożyczalni narciarskiej, który przeleciał w powietrzu kilkadziesiąt metrów, przygniótł kilka osób, uszkodził jeden z samochodów i oparł się na wyciągu.


- W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. Niestety, dwie z nich, matka z córką nie przeżyły wypadku. Dwie pozostałe zostały ranne - relacjonuje Agnieszka Szopińska z zakopiańskiej policji. Wypadku nie przeżyła 52-letnia matka i 15-letnia córka z Warszawy. Niestety wieczorem w szpitalu zmarła jeszcze 21-letnia kobieta.

Młody mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

Na miejsce poleciał śmigłowiec TOPR. Jedna z karetek nie mogła dostać się na miejsce, bo na Olczańskim Wierchu na drogę spadło drzewo.

Przypomnijmy, że od paru dni pojawiały się ostrzeżenia o bardzo silnym wietrze. Jeszcze wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało sms-y, w których można było przeczytać: "Jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Jeśli możesz zostań w domu".

Dziś zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie, wstępnie z art. 155 KK, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Będziemy badać wszelkie okoliczności tego zdarzenia, także to czy budynek z którego zerwany został dach był postawiony legalnie, czy był odpowiednio zabezpieczony. Rozważymy też czy nie doszło tu do katastrofy budowlanej - mówi Tygodnikowi Barbara Bogdanowicz, prokurator rejonowa w Zakopanem.

Zastrzega, że według wstępnych informacji wiatr na miejscu wypadku przekraczał w porywach 100 km na godz.

- To wszystko wstępne informacje, na miejscu trwają oględziny, więcej będziemy mogli powiedzieć po ich zakończeniu - dodaje prokurator Bogdanowicz.

Tymczasem wypożyczalnia narciarska, z której wiatr zerwał dach i zginęły dwie osoby to po prostu sklecony naprędce wóz na kółkach obity drzewem z zardzewiałymi mocowaniami.

Jak mówi prokurator Jacek Dyka, ustalił on, kto jest dzierżawcą działki, na której postawiona była buda wypożyczalni narciarskiej. To z niej wiatr zerwał dach i doszło do wielkiej tragedii. Ze względu na dobro postępowania nie może ujawnić danych tej osoby. 

Prokurator nazwał konstrukcję "wątłym wozem Drzymały". Dodał, że dach najpierw uderzył w cztery samochody i rozbił się na kilka części. W sumie jego główna część przeleciała w powietrzu ok. 130 metrów.

- Dach był umocowany w sposób prowizoryczny, nie była to solidna konstrukcja, nie miało to prawa funkcjonować. Wiatromierze w miejscu zdarzenia zatrzymały się na prędkości 120 km na godz - tłumaczy na miejscu prokurator Jacek Dyka.

Gdy dach oderwał się od wozu jedna z osób zdążyła krzyknąć i jeden z przechodzących zdołał się uchylić. Niestety dach uderzył w inne cztery osoby. Poszkodowane osoby w sobotę przyjechały do Bukowiny. Dziś pierwszy raz jeździły na nartach i przed wypadkiem skończyły jazdę. Wyciąg został wyłączony kilka minut przed wypadkiem.

Na profilu stacji Rusiń-Ski zarząd stacji umieścił oświadczenie, w którym składa kondolencje i wyrazy współczucia z powodu śmiertelnego wypadku do jakiego doszło dziś w Bukowinie Tatrzańskiej. 

Władze stacji wyjaśniają też, że wypożyczalnia, z której wiatr zerwał dach nie należy do Rusiń-Ski. "Została ona wzniesiona na prywatnym gruncie poza administrowanym przez Stację Narciarską terenem" - czytamy w oświadczeniu. Zarząd zapewnia, że kolej 6 osobowa w momencie wypadku była nieczynna. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Razor 2020-02-12 16:40:14
Piotr celnie trafił.
Zrobione na pałę., bo formalności by faceta zabiły. Ja na pozwolenie na budowę na osiedlu w powiecie piaseczyńskim z MPZT czekałem 30 miesięcy. W tamtym miejscu pozwolenie było nie do zdobycia.
Tak samo stoją chałupy w pasie nadmorskim. Nie daj Boże wichura w lecie i tamte budy pofruną jak ta.

Trzeba liberalizacji prawa budowlanego to teraz buduję się bez nadzoru.
Dach partacko skręcony bo przecież kątownik huraganowy to 5 zł kosztuje. A dutki najważniejsze.
Taka tragedia przez partactwo i chciwość.
Kondolencję dla rodziny i znajomych.
.... 2020-02-11 18:24:22
Co kogo obchodzą jakieś odszkodowania. Ludzie wy się zastanówcie co i po co tu piszecie!!!! Macie pusto w głowach. Nie żyją trzy osoby A wy piszecie takie bzdury. Zal to czytac ze mamy taka tepote!!!!!
gosc69js 2020-02-11 17:13:40
Jeśli jedziesz na Podhale to przed wyjazdem napisz testament bo nie wiadomo czy wrócisz do domu żywy albowiem jest wielce prawdopodobne , że zabije cię samowola budowlana podhalańskich górali.
Marianna 2020-02-11 09:09:02
...turysci tez dostawali sms-y o silnym wietrze...a poszli na wyciąg ...straszna tragedia...ale winny jest tylko wiatr-trąba powietrzna która kilka lat temu też powyrywala i powalila hektary starych drzew na Słowacji w Tatrach/dobrze ze nikogo nie było na grzybach spacerze szlaku/hmmm
Anna 2020-02-11 08:10:47
W zeszłym roku odwiedziłam ten wyciąg. Duży, czyli kanapa był nieczynny, chodziło tylko krzesło i orczyk. Natomiast cena karnetu za dzień była taka sama. Nie chodził im najlepszy zjazd, a brali kasę jakby chodził. Mówię do pani w kasie, że to nie fair jest, brać pieniądze za coś, co nie chodzi. Jakas zniżka na karnecie powinna być skoro jeden z trzech wyciągów jest zamkniety i to ten najdłuższy i najbardziej komfortowy. Nic, zero reakcji. Moja noga już tam więcej nie stanęła. A teraz ten wypadek, rok później. Mogłam to być ja, bo jeżdżę na ferie do Zakopanego co roku, ale ich zeszłoroczna chciwość mnie uratowała. Niestety ktoś inny zginął. Nie wierzę w tłumaczenia właścicieli tego wyciągu. Stracili już u mnie wiarygodność. To jest tak jakby zapłacić za cały obiad, a dostać tylko zupę i kompot. A obsługa i właściciel kuchni upiera się, że to w porządku. Chciwość, najgorsza rzecz na Podhalu.
Roky 2020-02-10 23:51:55
Do godz 10 nie było żadnego wiatru około 10:15 odczuliśmy 1 podmuch wiatru byłem z synem na dolnej stacji Rusinskiego krzesełko zaczęło huśtać sie na boki wiatr był tak silny ze nie było jak oddychać około 10:30 wiało juz naprawdę mocno usłyszeliśmy i zauważyłem straż pożarną i za chwile śmigłowiec Topr juz wiedzieliśmy ze cos poważnego sie stało na górnej stacji.
polak 2020-02-10 23:18:47
Czytając komentarze chciałem powiedzieć,że ta wypożyczalnia jest nieczynna cały sezon 2019/20. Wychodzi na to ,że zgranicą nie zdarzają się wypadki, tylko w Polsce. Stefan Horngacher powiedział o Polakach'' 38 mln znawców skoków. Jeśli chodzi o tą prowizorkę to nie wina Nadzoru.Tylko Gminy i spółki,którzy blokują jakiekolwiek inwestycje prywatne blisko stacji,zamiast zezwolić i ustalić jak mają wyglądać infrastruktura przy tak dużej stacji Rusiński. Nikt by wtedy nie kombinował tylko zbudował zgodnie z prawem.
Aga 2020-02-10 22:19:24
Największa prawda jest niestety smutna-ludzie igrają z losem.W taką pogodę nie idzie się w góry,jakby nie poleciał dach to polecialoby drzewo może...jak latem doszło do tragedii przez burzę to też szukano winnych a ostrzeżeń o nadciągajacej burzy się nie słuchało...to tragedia ale prawda jest taka że w ludziach rozsądku BRAK.Ogromne wyrazy współczucia dla męża i ojca.
JA 2020-02-10 21:45:36
Wielkie współczucie dla ojca i męża...brak słów...wielka tragedia...nie sądźmy...nikt nie chciał śmierci tych osób, nieszczęśliwy wypadek...
vika 2020-02-10 21:05:22
@ Hooo - masz sto procent racji. Ja jestem często w Zakopanem i złego słowa na Górali nie powiem.
Wiadomo że są ludzie i ludziska jak wszędzie (co nawet można odczuć czasem w komentarzach pod artykułami w TP ) , ale nigdy nic mnie nieprzyjemnego tam nie spotkało.
Wręcz przeciwnie - życzliwość i zawsze bezinteresowna pomoc w razie potrzeby. Dlatego zawsze chętnie tam jeżdżę .

Tego strasznego , trudnego do wyobrażenia wypadku nie potrafię skomentować.
Niech Im ziemia lekką będzie, a dla męża i ojca wiary i siły żeby to przeżyć.
[*] [*] [*]
Czytelniczka 2020-02-10 20:33:45
Moglibyście się pohamować!!!
W takiej sytuacji obrzucacie się błotem jedni na drugich winę będziecie zwalać! Facet stracił żonę i dwie córki to jest tragedia!
tg 2020-02-10 20:24:06
R.I.P
Julek 2020-02-10 19:44:45
Nie zyje kolejna osoba czyli juz trzyosoby
Jurek 2020-02-10 18:28:52
Zgadzam się w 100% z wypowiedzią Hooo i nie jestem góralem. Nowobogackim Polakom się w głowach pomieszalo ostatnimi czasy.
Ha ha ha 2020-02-10 18:25:18
Ale nikt Cie tu nie wygląda jedz za granicę ciesz się urlopem i namów jeszcze znajomych żeby z Tobą tam jechali nara
Ceper 2020-02-10 18:11:21
Do "Góral": Tak sobie myśl. Bedzie Ci lepiej :)
Ja do was nie przyjeżdżam. Wolę wydać swoje pieniądze za granicą. Mnie nie okradniecie. Pozdrowienia :)
Hooo 2020-02-10 18:03:27
Osobiście słyszałem w TV wypowiedź tego pana z całej tej grupy co ucierpiała jak mówił że jest ratownikem wodnym dużo wie o górach i wiatrze bo on chodzi i zna się na tym a przy tym powiedział że właśnie się zbierali bo chcieli iść na wycieczkę do doliny Roztoki. Taka właśnie odpowiedzialność i wiedza w ludziach drzemie. Ja uważam że trzeba być ostatnim idiota żeby przy takiej pogodzie wybierać się w góry a to że ktoś miał budę słabo zrobiona to się skończyło tragicznie ale nie szukaj i winnych tylko u górali bo nie tędy droga. Jakoś w innych rejonach Polski też dachy pozrzucało i co też górale winni? Zawsze szukacie winnych a sami swojej już nieraz głupoty ale to do potęgi entej szanowni goście nie widzicie. Jeździć nie umiecie samochodem trąbicie jaka zła droga a z letnich opon aż się dymi też winny góral. Zniszczycie czyjes mienie i nie chcecie pokryć kosztów no góral ham bo chciał okrasc. Sracie smiecicie gdzie popadnie no wredny góral nie sprząta. Nie wszyscy oczywiście są tacy ale 70%. Żyjemy z turystyki owszem ale co z wami przechodzimy to nasze i te wszystkie waszym zdaniem Dutki to nie za darmo wzięte a powinno się kasować razy 3 i wtedy może to całe bydło które psuje Wam i Nam opinie siedziałoby w pizdu gdzie indziej i nie byłoby tyłu problemów bo z prawdziwym gościem i turystom nie ma żadnego problemu
Miejscowy 2 2020-02-10 17:58:44
do " Miejscowy" racja co do Ceprów, kompleksy wyładowują na każdym a zwłaszcza na Góralach.
Chcieliby już Górali pochować ale niestety jeszcze z parę pokoleń będą musieli się z nami męczyć. Może i do tego czasu Cepry "siy minom"/
Góral 2020-02-10 17:53:37
Moje spostrzeżenia na temat niektórych Ceprów są takie,że dutki liczą lepiej niż sami Żydzi. Każdego chcieliby ustawić pod siebie. Nagadują na Górali, że złodzieje i wyzyskiwacze ale sami u siebie i nawet dla siebie są większymi draniami. Przykre :( Największa z nich płynie zazdrość i zawiść.
Co cepra. 2020-02-10 17:39:28
Nie do końca się chyba rozumiemy. Powiem inaczej. Nie wszyscy cepry to tacy którzy chcieliby tu rządzić jak najtańszym kosztem bo oczywiście przyjeżdżają też "goscie". A tak samo nie każdy goral to zdziera i złodziej jak sugerujesz. Uważam tak bo sam jestem góralem i takie sugestie i wkładanie wszystkich do jednego worka mnie obraża. Oczywiście nie obstaje za tymi którzy oszukują. A jak chodzi o to oświadczenie to wypożyczalnia rzeczywiście nie należy do ośrodka narciarskiego tylko działa po sąsiedzku i moim zdaniem to nie wyciąg ponosi za to odpowiedzialność.
Ceper 2020-02-10 16:29:18
Do "Co cepra". Swoją wypowiedzią potwierdziłeś moje spostrzeżenia na temat górali. Ja chetnie płacę za usługi, z których korzystam. Nie musi być tanio bo wolę wyższy standard. Problem w tym, ze gro górali w Zakopanem i okolicach zwyczajnie okrada swoich klientów.
P.S. Właściciel wyciągu właśnie oświadczył, ze jest niewinny :) A nie mówiłem? Jak ostatnio nielegalnie i partacko ustawiona tablica zabiła dwie osoby to też nie było winnego.
tadek 2020-02-10 15:43:38
każdy dostał alert na tel. żeby nie wychodzić z domu jak nie potrzeba. jazda na nartach to nie jest niezbędne zajęcie wiec wychodzą na swoja odpowiedzialność.
sp 2020-02-10 15:36:52
Do tych co piszą i chcą pisać że "góral", "dutki', "pazerny". "Dutki" pisze się z małej a "góral" z dużej litery. Mam takie przeczucie że jesteście uzależnieni od MOPSu. nie macie nic a chcielibyście wszystko za darmo. Jedż jeden z drugim nad morze i zamów rybkę, dostaniesz potrójną panierkę za 5dych a tu krowi oscypek za 10zł. dostajecie prawie gratis.Jak będziecie filantropami, wolontariuszami to i u nas ceny spadną (co wątpię).
sprawiedliwa 2020-02-10 15:32:27
Każdy madry po szkodzie , wypadki się zdazaja , wspulczucia dla rodziny .
lelek 2020-02-10 15:08:54
skoro łamanie prawa to za mało, to moze czyjaś śmierc zmowtywuje władze do wali z samowolami i takimi straszydłami, dla mnie przestepstwem jest już oddziaływanie na estetykę ale to za mało jak widać bo nikt z tym nie walczy. to jest w całej polsce a u nas na gubałówce pod skocznią wszędzie czas się pozbyc takiech straszydeł bo jak widać zagrażają nie tylko dobremu samopoczuciu ludzi z gustem i smakiem ale i życiu. ja sam dzis dostałem tablicą latającą po parku dla dzieci z napisem parking oczywiscie z nielegalnegop parkingu z którym policja nic nie robi!!!! skandal za bezczynność też powinni karać policjanów i władze
Co cepra. 2020-02-10 15:06:27
Za to cepry są jak najbardziej normalni. Im się kasa nie musi zgadzać hahaha. Ogólnie pracują charytatywnie w różnych zawodach i nie licza pieniędzy. A przyjadą na wczasy to też chcieliby za darmo lub pół darmo. Co maja trudne warunki pogodowe do zachowań górali? A i cepry pewnie każdy budynek czy wiatr maja zrobione mega solidnie. A co do komentarza Szarotki to świadczy tylko o ilorazie Jej inteligencji.
ja 2020-02-10 14:33:38
"Szarotka" na swój zdrowy rozum jak mówią w radiu nawet ze wyciągi pozamykane to gdzie lezą -wsumie tez byś poszła! Teraz tonący chwyta się brzytwy zawsze tak jest . W Niemczech pozamykane szkoły a tu się niczego nie obawiają ale jak przyjdzie tragedia to wtedy pomyślą!
kierowca 2020-02-10 14:24:44
bez zabezpieczeń bez kasków bez kamizelek na ternie katastrofy budowlanej .
Olo 2020-02-10 14:24:30
Wielka tragedia. Współczucia dla rodziny .
Niektórzy piszą, ze stacja powinna być nieczynna (z tego, co widomo wyciąg był wyłączony), że wypożyczalnia powinna być nieczynna, (jakie w sumie ma to znaczenie), a gdyby wszystko było nieczynne, a ktoś przyjechałby popatrzeć z Rusińskiego na Tatry? Nie doszłoby do tragedii? Jak zawsze łatwo oskarżać, przerzucać się winą, pisać o pazerności - konstruktywnych wniosków brak.
litman 2020-02-10 14:21:09
nastepna tragedia moze byc na przew.j.krzeptowskiego gdzie na dachu fruwaja folie wraz z gnijacymi deskami
jo 2020-02-10 14:20:54
To chyba rodzina Drzymały wziyna się za biznes...
zpkopian 2020-02-10 13:55:16
kolejna samowola ostrzega...
czy juz nie czas wzmocnic nadzor budowlany i zrobic porządek z tym co sie dzieje na Podhalu...panowie starosci,burmistrzowie, wojtowie-a nie udawac ze tak ma byc i brac kase za spokoj.
To wasza wina również-bo nic nie robicie!
Ceper 2020-02-10 13:44:12
Faktem jest, ze górale są bardzo "specyficzni". Byle kasa się zgadzała. Reszta nieważna. Zakład, że okaże się, że nie ma winnego? Nikt nic nie wie i nie widział. Od dawna nie jeżdżę w tamte rejony i dziwię się tym, którzy to robią.
ja 2020-02-10 13:27:44
Kto przy zdrowych zmysłach idzie w samopas- były ostrzeżenia wszędzie dudnili żeby nie wychodzić jak kto może to niech w chałupie zostanie . Drugi stopień to niestety jest niebezpiecznie zwłaszcza w górach no ale warszawiacy są mądrzejsi i lezą tam gdzie ich niesie....
Współczucia dla rodziny .
Kris 2020-02-10 13:21:06
Sami sobie są winni nie idzie się na narty przy takim wietrze
Kolejna bezmyślność
A prowadzący wyciąg powinni być pociągnięcie do odpowiedzialności
Szarotka 2020-02-10 13:20:26
Właściciela wypożyczalni powinno się wziąć za du... ę. Na takie wichurze powinna być zamknięta. Turyści mogli nie zdawać sobie sprawy z siły halnego. Pazerność nie zna granic.
Nic nie słychać 2020-02-10 13:10:29
Szkoda że szumi. niewiadomo co ci ludzie chcieli od pana Jurka ?
gosc69js 2020-02-10 13:05:48
Kolejna niepotrzebna tragedia w polskich górach. Szkoda, że dutki dla niektórych " górali " mają większe znaczenie niż ludzkie życie. Pozostaje mieć nadzieję, że winni tej tragedii odpowiedzą za swoją chciwość i głupotę, która pozbawiła życia matki i córki.
Vipera 2020-02-10 12:51:20
Wielka tragedia. Współczucie dla bliskich a zmarłym Wieczny Odpoczynek.
Jak dopuszczono w takim miejscu budynek o tak wadliwej konstrukcji???
bert 2020-02-10 12:43:52
W Niemczech zamykają szkoły a w Polsce giną ludzie.
Tony 2020-02-10 12:36:24
Teraz ma przybyć na miejsce wypadku nadzór budowlany.A gdzie byli wcześniej ,kiedy stawiano ta buda?To już kolejny śmiertelny wypadek w Bukowinie.Widac,że ten nadzór budowlany to lipa.Stawiaja tam drewniane budowle bez nadzoru.
as 2020-02-10 12:25:46
alert pogodowy - ostrzenie 3 stopnia a wyciąg działa ? To że ludzie nie myślą to jedno, ale przy takiej wichurze wyciąg powinien być zamknięty - szkoda życia tych ludzi a wszystko przez głupotę i brak wyobrazi niestety większej po stronie właściciela i służb
litman 2020-02-10 12:21:35
gdzie sa inspektorzy nadzoru bud. takich bud w Zakopanem jest masa
Miejscowy 2020-02-10 12:21:32
Nie dudki, tylko dutki. Od razu rzuca się w oczy, jak ceper próbuje swoje kompleksy wyładowywać na góralach.
Zamknięcie stacji z powodu wiatru? Być może.
Zostanie turystów na kwaterach z powodu alertów RCB i nagłośnieniu sytuacji o orkanie w mediach? Również.
A prokuratura pewnie skupi się głównie na konstrukcji dachowej, jej solidności, zabezpieczeniu itd.
Nigdy nie ma jednego czynnika decydującego o tragedii, zatem schowajcie sobie w kieszeń eksperckie mądrości o liczeniu dutków i pazernych góralach.
pseudo 2020-02-10 12:19:48
A ludzie nie maja rozumu?
Miki 2020-02-10 11:58:24
Już dwie osoby nie żyją
Piotr 2020-02-10 11:47:01
W tych warunkach pogodowych stacja powinna być nieczynna, odpowiedzialny nie tylko właściciel ale także służby - nadal dudki decydują, a gdzie odpowiedzialność i uczciwość ?....
tutejsy 2020-02-10 11:39:41
no ,to teraz nie będą się bukowianie śmiać , że na Bani witacz się złamał. Z wiatrem nie wygrasz
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • KANCELARIE PRAWNE
  KANCELARIA PRAWNA "REALNOŚĆ" - 30 lat praktyki, biegła obsługa w języku angielskim: prawo rodzinne, spadkowe, uzyskiwanie i potwierdzanie polskiego obywatelstwa, inny zakres wg uzgodnień, telefon: +48601488071 (whatsapp),realnosc@kki.pl www.realnosc.eu
  E-mail: realnosc@kki.pl
  WWW: www.realnosc.eu
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie dom na widokwej działce w Zakopanym lub Kościelisku. 660797241 b12.pl
  Tel.: 660797241 b12.pl
 • PRACA | dam
  ELEKTRONIKA I MONTAŻ: Firma szuka osoby ze znajomością podłączeń urządzeń elektrycznych i elektronicznych i montażu oczyszczalni ścieków i basenów. Informacje pod nr tel. 601 073 700
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W LIPNICY WIELKIEJ zatrudni LEKARZA do prowadzenia kwalifikacji do szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Atrakcyjne warunki pracy i wynagrodzenia. Tel. kontaktowy: 601 409 624
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Szymoszkowa poszukuje, na sezon zimowy, pracowników na następujące stanowiska: - obsługa bramek - utrzymanie stoku - parkingowy - segregowanie odpadów komunalnych Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-18 13:35 Kreatywnie dla babci i dziadka 2021-01-18 13:15 Kluczyki samochodowe ze świnką 2021-01-18 13:03 Zakopiańska kawiarnia Jaga otwarta. Wpadła policja. (WIDEO) 1 2021-01-18 12:35 W sprawie chodzenia w górach "na morsa" 1 2021-01-18 12:02 Rekordowe minus 33 stopnie Celsjusza 1 2021-01-18 11:33 Mniej nowych zakażeń koronawirusem, mniej zgonów na Covid-19, mało testów 1 2021-01-18 11:01 Nałożonych 56 mandatów karnych i 9 wniosków do sądu 4 2021-01-18 10:00 Widok z okna Amerykana 2021-01-18 09:00 Wytęskniony pierwszy dzień w szkole (ZDJĘCIA) 5 2021-01-18 08:00 Rysica Filomena (WIDEO) 2021-01-18 07:21 Wielki mróz 2021-01-17 23:00 W lutym znów powitamy skoczków na Wielkiej Krokwi 2 2021-01-17 22:34 Zachód słońca i cudna zima na Turbaczu 2021-01-17 22:00 Zdobyliśmy Tarnicę, Turbacz i Babią Górę, nikt z nas nie ucierpiał 11 2021-01-17 21:25 Lekarz apeluje do górskich morsów 1 2021-01-17 20:45 Zakopiańscy przedsiębiorcy pytają o otwarcie biznesów. Stworzyli ankietę 9 2021-01-17 20:20 Skoki na pustej Wielkiej Krokwi (GALERIA) 2021-01-17 20:04 Kto widział żbika ze świecącymi oczami? (WIDEO) 1 2021-01-17 20:00 Dolina Olczyska zasypana śniegiem (ZDJĘCIA, WIDEO) 2021-01-17 19:14 Po Almanach na Rynek 2021-01-17 18:41 Kibicowanie wokół Wielkiej Krokwi 3 2021-01-17 18:36 Przybywa otwartych lokali, Sanepid wzmaga kontrole 12 2021-01-17 17:59 Nasi skoczkowie poza podium 2021-01-17 17:17 Pusto i romantycznie 2021-01-17 16:20 Konkurs indywidualny, policja sprawdza kibiców 2 2021-01-17 16:10 Jezioro w zimowej szacie 2021-01-17 15:45 Trybuny pełne śniegu, garstka kibiców przy straganach 4 2021-01-17 15:15 Lepiej późno niż wcale 2021-01-17 14:48 Puchar Świata w skokach - Wielka Krokiew gotowa 2021-01-17 14:44 Mroźny Dzień Śniegu pod Giewontem 2021-01-17 14:20 Tylko dziewięciu zarażonych na Podhalu 2021-01-17 13:44 Trasy na Chotarzu gotowe 1 2021-01-17 13:00 Zbiórka na pogorzelców z Zubrzycy 2021-01-17 12:10 Krwiobus na Równi Krupowej 2021-01-17 11:30 Koksownik dla zziębniętych turystów 1 2021-01-17 10:55 Wiktorówki, transmisja Mszy św. z muzyką góralską (WIDEO) 2021-01-17 10:40 Tak się zbudził dzień na Turbaczu 1 2021-01-17 10:00 Kryptonim „halny”. SB chciała nas dopaść 8 2021-01-17 09:28 Hipotermia i odmrożone kończyny 15 2021-01-17 09:25 Na razie duże mrozy, ale od wtorku zacznie wiać z południa 2021-01-17 08:56 Na Wierszykach czekamy na słońce (WIDEO) 2021-01-17 08:35 Słońce nad górami, pogoda na skitury 2 2021-01-17 08:02 Nawet na nartach przejście powyżej schronisk jest prawie niemożliwe (WIDEO) 2021-01-16 21:59 Turbacz w puchowej pierzynie 2021-01-16 21:31 W Smreku o Ziemi Świętej 1 2021-01-16 21:30 50 mandatów, 21 wniosków do sądu, odpalone race. Policja podsumowuje PŚ 15 2021-01-16 20:08 Dziś w rejonie Babiej Góry 4 akcje ratunkowe 10 2021-01-16 20:00 Nowy punkt ratowniczy GOPR 2021-01-16 19:10 Drugi stopień zagrożenia lawinowego na Babiej Górze 2021-01-16 18:33 Państwo potrafi zorganizować Sylwestra Marzeń, ale nie potrafi otworzyć 3 punktów szczepień 15
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-18 13:26 1. A gdzie Pitoń?? Liczy przedsiębiorców...??? ;D;D;D;D ***** *** 2021-01-18 13:24 2. Ludzie, mordują, bij zabij złoczyńców! Oni tam wirusa w solniczkach mają! Ale na policję i sanepid zawsze można liczyć :-) Brawo! A kwaterki śmigają na lewiźnie aż miło. A zgłoszenia na sąsiadów jarających w krematoriach śmieciami przepadają. Taka prosta góralska zawiść. Samemu targać mamonę a na innych kontrole nasyłać. Może by podesłać sanepidowi rozpiskę nielegalnych zgromadzeń w świątyniach? 2021-01-18 13:14 3. Arni, polska język to trudna język. 2021-01-18 13:12 4. Głos rozsądku 2021-01-18 13:11 5. Mogli ustawić autobus pod skocznią z dobrym widokiem na zeskok. Żniwa wszech czasów gwarantowane. Niejeden dałby się wykrwawić kilkukrotnie. 2021-01-18 12:54 6. Jak miło jak przyjemnie wirusa mało mało testów, a jak by zrobić 38 milionów testów i wyszlo 30 mil zakażonych to jaka różnica by była z przed a po, chyba żadna, tylko taka ze wczoraj nie wiedzielismy a dzis wiemy a skoro wiemy to co wszystkich do komory albo zamknąć cale kraje. 2021-01-18 12:42 7. No tak jacy aktywni ale jak mi ktoś na parkingu w bialy dzień w obecności czterech policjantów zagiął blotnik w samochodzie pytając czy który nie zważył nikt nic nie widział a dzialo sie pięć metrów dalej. 2021-01-18 12:28 8. Już dawno powinno tam być lodowisko. Przy niewielkim wkładzie mogłoby funkcjonować przez cały rok. Miasto by się ucieszyło że pozbyło się problemu. Kibice zadowoleni. Dwie pieczenie przy jednym ogniu, ekologicznie i oszczędnie. 2021-01-18 12:04 9. @Ella, dlaczego jeszcze nie zgłosiłaś sanepidowi i policji? Nikt za Ciebie tego nie zrobi. 2021-01-18 11:58 10. Do apartamentu w moim bloku przyjechali kolejni turyści z dziećmi w wieku szkolnym a podobno dzieci tak tęskniły za szkołą. Tylko w Polsce taka jest samowola w szkole, że dzieci mogą w dowolnym momencie bez ważnych powodów opuszczać szkołę. W Niemczech nie do pomyślenia.
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP