Reklama

2020-08-26 18:50:09

Reklama

Zakopane

Od września do zdalnej szkoły

W Zakopanem 1 września ruszą szkoły podstawowe i przedszkola - te pierwsze z nauczaniem zdalnym, te drugie w trybie stacjonarnym.

Klasy od 1 do 8 będą uczyć się w domach zdalnie do 28 września. Przedszkolaki będą mieć swój okres adaptacyjny w otwartych i prowadzonych z zachowaniem rygorów sanitarnych placówkach. 


- W poniedziałek 28 września uczniowie wrócą do szkół - podkreśla Agnieszka Nowak Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego. Zdaniem władz miasta ten czas domowej kwarantanny jest niezbędny dla zachowania bezpieczeństwa i nie narażania uczniów oraz pracowników oświaty na zamykanie szkół. - A to dlatego, że jesteśmy miastem i powiatem w strefie żółtej, zaczął się okres powracania z wakacji, uważamy że nauka zdalna przez 4 tygodnie to najlepsze rozwiązanie. 

Rodzice, którzy nie mogą zostawić najmłodszych dzieci samych w domach ponieważ idą do pracy, będą mogli otrzymać świadczenia opiekuńcze. 

- Rozważaliśmy wspólnie z dyrektorami szkół, czy wprowadzić lekcje mieszane, nauczanie hybrydowe, ale to wiązałoby się z trudnościami dla rodziców, którzy posyłają dzieci do klas pierwszych - wyjaśnia Agnieszka Nowak Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego - natomiast w przypadku lekcji zdalnych, rodzice mogą starać się o wypłatę świadczenia opiekuńczego. Tak by mogli opiekować się swymi dziećmi.  

Maria Pająk, dyrektor Przedszkola nr 9 im. Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem przypomniała, że przedszkola zakosztowały już obostrzeń pandemicznych w maju. Przypomniała, że wrzesień to dla maluchów będzie okres adaptacyjny. Rodzice będą mieli możliwość ograniczonego wejścia do budynków przedszkolnych. Zaapelowała, by rodzice nie przyprowadzali do przedszkoli dzieci gorączkujących, z objawami przeziębień czy poważniejszych chorób. - Będziemy prosić rodziców o podpisanie zgody na pomiary temperatury u dzieci - mówi Maria Pająk - mocno ograniczymy kontakty, nie będzie organizowanych imprez, dzieci będą przebywać z wychowawcami w swoich salach. 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej podano też podstawowe zasady w jakich odbywać się będą zajęcia w placówkach oświatowych. 

Od 28 września uczniowie w każdej placówce dysponować będą dostępnymi środkami ochrony osobistej: maseczkami, płynami do dezynfekcji rąk, rękawiczkami i przyłbicami oraz środkami do dezynfekcji powierzchni. W każdej szkole i przedszkolu wydzielone zostanie pomieszczenie, tzw. izolatka, która będzie wykorzystana w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

We wszystkich placówkach wprowadzony został rygorystyczny reżim sanitarny, który wprowadza m.in. ograniczenie przebywania rodziców i opiekunów na terenie budynku oraz zakaz organizowania apeli, uroczystości szkolnych i grupowych wyjść na przerwy. Zaleca się, aby uczniowie nie wychodzili poza teren szkoły czy przedszkola.

Miejsca nauki oraz ogólnodostępne powierzchnie, np. biurka, włączniki światła, stoły, czy poręcze będą regularnie dezynfekowane. Każda szkoła zaopatrzona zostanie w mobilne przepływowe filtry z lampą UV-C do filtrowania powietrza w celu zniwelowania bakterii, wirusów i grzybów oraz bramki mierzące temperaturę osobom, które będą wchodzić na teren budynku.    

Ze względów sanitarnych konieczne będzie wprowadzenie ograniczeń w funkcjonowaniu szkolnych świetlic i stołówek - zajęcia świetlicowe odbywać się będą w małych grupach, w godzinach wyznaczonych przez szkoły w zależności od zapotrzebowania i możliwości danej szkoły. Posiłki spożywane będą przez uczniów w klasach, co zapobiec ma  gromadzeniu się uczniów w ogólnodostępnych przestrzeniach.

Gminne Przedszkola funkcjonować będą bez przeszkód, z zachowaniem rygoru sanitarnego.

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Rodzic I klasisty 2020-08-27 12:45:56
Oczywiście zdalne nauczanie jak najbardziej ale dla starszych dzieci, ale dzieci z klas 1 - 3 powinny mieć stacjonarne nauczanie tak jak przedszkola.

Jak Pani Burmistrz sobie wyobraża rozpoczęcie nauczania zdalnego dla pierwszoklasisty?

Taka nauka przez rok wraz z rodzicem w domu to chyba nie porozumienie i nikt nie pomyślał o dzieciach i rodzicach.
Biały Mongoł 2020-08-27 11:30:12
do @Anna, skoro Pani pracuje to przysługuje Pani 26 dni roboczych urlopu. Zastanawiam się co robią Pani dzieci podczas wakacji, ferii zimowych i ewentualnych przerw w szkołach związku z przedłużonymi weekendami itp??? Przecież tych wolnych dni od szkoły jest zdecydowanie więcej niż Pani 26 dni urlopu w ciągu roku? Szkoły są w tym czasie zamknięte, Pani jest w pracy, a dzieci??? Wszyscy piszą tylko o wysłaniu dzieci do szkoły, bo trzeba pieniądze zarabiać - jest to oczywista kolej rzeczy ale jeszcze ważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i jakoś nikt się nie zastanowił co będzie robił gdy ktoś zachoruje? i ile to będzie kosztować? A co najgorsze z jakim rezultatem zakończy się choroba??? Czy aby na pewno jesteście tacy pewni, że wy akurat nie będziecie chorzy i was to nie dotknie???? Jeżeli tak, no to rozumiem dlaczego tak bardzo zależy wam na tym pójściu do szkoły i dlaczego nie nosicie maseczek czy nie utrzymujecie dystansu społecznego. Ale ktoś tu w komentarzach napisał: - "Polak mądry po szkodzie" Oby przykre doświadczenia nie musiały was uczyć. Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam.
Grzegorz 2020-08-27 10:57:56
Wszyscy pracują z zachowaniem zasad sanitarnych a nauczyciele w Zakopanem nie mogą Panie Burmisztrzu trochę odwagi i dobrej organizacji a nie spychanie opieki nad dziećmi na rodziców i chowanie się za żółtą strefą następnych wyborów może Pan/Pani nie wygrać
nikt 2020-08-27 10:20:12
Stare babki (i nie tylko) gadały taka prawdę: jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził! I historia potwierdza: w I wieku był taki Nauczyciel co uczył, karmił, uzdrawiał i wskrzeszał i Go brutalnie, po parodii pseudoprocesu zamordowali. Kto? jego własny naród, który wcześniej korzystał z tych nauk, pokarmu cudów itd. Ale wypuścili na wolność zbrodniarza Barabasza............
maktostaki 2020-08-27 09:42:40
...troszczymy się o was, pracujemy dla was, nawet wyszliśmy do was przed nasz bezpieczny zamknięty przed wami budynek, aby wam zakomunikować co wymyśliliśmy, abyście uwierzyli, że pracujemy dla was i troszczymy się o was ...
boruta 2020-08-27 09:40:20
Przewidziałem w latach 90' reorganizację szkolnictwa. Cztery klasy szkoły powszechnej w domu parafialnym u księdza. Zakres nauki to; - matematyka: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Działania na ułamkach do 1/4. Język polski; - nauka czytania i pisania. No i wiadomo, religia poszerzona. Za dużo jest ludzi wykształconych a nie ma kto robić prostych czynności.
Wadera 2020-08-27 08:12:36
Możecie liczyć na mój głos! w kolejnych wyborach zagłosuje na was 3 razy! brawo!
Matka 2020-08-27 08:08:04
To jest chore co wy robicie....
Sasiednie wsie ida, szkoły średnie też...
A podstawówki nie.....
No dzieci niestety ale tracą na tym ..
Ale kogo To obchodzibprzeciez jest wirus w szkołach A w skupiskach co teraz są na Krupówkach sklepach nie ma...
Tylko szkoły.
Paranoja
madam 2020-08-27 07:23:45
zdaje się, że szkoły średnie obejmują znacznie większe obszary terytorialne jak podstawówki, gdzie logika UM Zakopane.
czytelniczka 2020-08-27 06:09:17
To ma sens pod warunkiem, że nie zostanie ten czas potraktowany jako okazja do kolejnych podróży, bywanie z dziećmi w zatłoczonych miejscach.
gorolka 2020-08-27 03:10:53
No to my siy docekali casow - cosi mi siy zdajy ze jak tak dalyj bedziy to naskiy dzieci
nie bedom umialy pisac ani cytac . Zas co siy tycy tych co nami rzadzom kce siy rzyc :
cysciy rozum potraciyli - wakacjy nadchodziyly tosciy WARTKO sycko lotwiyrali hotele , baseny , restauracje , silownie a teroz szkoly zamykociy ???
Jakosciy mysleli ze jak sycko otworzyciy to zaraza ujdziy z wiatrym ?
Bodej ta kany - WSTYD ! ze tacy ludziy nami rzadzom .
Moja rada - ocknijciy siy a z nos i naskich dzieci posmiewiska nie robcie bo my tyz musime do roboty chodzic coby za cojsi zyc to kiedy i jak mome te nase dzieci ucyc ?
serek 2020-08-27 02:53:23
Czego wy ludzie ludzie nie rozumiecie? Leniom śmierdzącym którzy nie muszą pracować a kasa leci, to jest na rękę.
Hehe 2020-08-27 01:02:37
Czy którykolwiek rodzić przeczytał powyższy artykuł dokładnie i ze zrozumieniem? Przy tych wszystkich obostrzeniach, które chcą wprowadzić do szkół - teraz czy od 28 września, to nie będzie to normalny powrót do szkół. Dziwie się wszystkim tym, którzy tak bardzo pragną posłać swoje dzieci do takich szkół. To nie będą normalne szkoły, normalny powrót do szkół i normalna nauka a wręcz przeciwnie z takimi obostrzeniami dzieci nie będą się czuły dobrze w szkołach, ale o tym już nikt nie pomyślał a dokładnie mówiąc, nikt nie pomyślał o dzieciach, które miałyby się uczyć w takich warunkach. Zacytuje: - "uczniowie w każdej placówce dysponować będą dostępnymi środkami ochrony osobistej: maseczkami, płynami do dezynfekcji rąk, rękawiczkami i przyłbicami oraz środkami do dezynfekcji powierzchni". Dzieci mają siedzieć na lekcjach w maseczkach, przyłbicach a do tego w rękawiczkach z płynem dezynfekującym na ławce postawionym koło piórnika i jeszcze sobie samemu dezynfekować ławkę i krzesło??? Już to widzę jak wasze dzieci będą się do tych wszystkich obostrzeń stosować a jak się któreś źle poczuje to je zamkną w izolatce. No super! Jakie wspaniałe miejsce do nauki. Wasze dzieci będą przeszczęśliwe z takiej szkoły i będą się tam wspaniale czuć. A jakie mądre będą wychodzić z tych szkół - niesamowite! Jak to tak ma wyglądać, to lepiej żeby faktycznie 1 września zamknęli wszystkie te szkoły. Czytałem ostatnio o takim pomyśle, aby nauczyciele nagrywali i prowadzili lekcje online na żywo a dzieci będą w nich brali udział za pośrednictwem komputerów. Nie ma to oczywiście porównania do prawdziwej lekcji w szkolnej klasie ale biorąc pod uwagę zdrowie, stres i bezpieczeństwo dzieci a także komfort, to jest to z pewnością dużo lepsze rozwiązanie niż siedzieć w szkole w masce, przyłbicy i gumowych rękawiczkach na lekkim rauszu od alkoholowego unoszącego się smrodu dezynfekujących środków a o czasie spędzonym w izolatce już nie wspomnę. Ktoś wcześniej dobrze napisał, jest jeszcze za wcześnie na normalny powrót do szkół, bo wcale jeszcze nie pokonaliśmy koronavirusa jak to sobie szanowny pan premier ogłosił. Wierze jednak, że go w końcu pokonamy i jest to tylko kwestia czasu a nasze dzieci wtedy normalnie wrócą do szkoły a na razie niech szkoły lepiej zostaną zamknięte. W wielu krajach dzieci już wróciły do szkół. Wszystkie przygotowane środki zapobiegania infekcji nic nie dały, gdyż codziennie notuje się kolejne ogniska zakażeń w kolejnych szkołach. Bazując na innych przykrych doświadczeniach chrońmy nasze dzieci.
Grula 2020-08-26 23:55:16
Powiedzmy sobie szczerze: jesteśmy potomkami chłopów pańszczyźnianych, którzy najlepiej czują się z batem na plecach i gdy mogą z szacunkiem ucałować rękę Jaśnie Pana. Ta niewielka garstka świadomych i niezależnych może - albo wyemigrować do bardziej oświeconych krain - albo stać się Jaśnie Panami całowanymi w stopy. Niestety, przechodzenie od niewolnictwa musi trwać (co najmniej te symboliczne 40 lat opisane w starym testamencie) i po prostu nie da się tego przeskoczyć. I nic tu nie pomoże biadolenie na 500+ czy żałosne pohukiwania o jakiejś tam karze za zniszczenie niepodległości. Chłop z babą w naszym pięknym betonowym miescie rozumie tylko argument buta na r....u
Anna 2020-08-26 23:54:40
Do Pana Bialego Mongola.
Dobrze wiem że obecny system nauczania niczego nie uczy. Mogę sama uczyć swoje dzieci, jestem po studiach i czuję się na siłach, tylko nikt mi za to nie zapłaci, więc muszę oddać je do szkolnej przechowalni iść do pracy. Dzieci też muszą jeść.
obserwer 2020-08-26 23:37:48
Brawo Pani v-ce burmistrz, przydała by się jeszcze informacja o tych wybitnych specjalistach i znawcach tematu, którzy poparli tą decyzję, czy jednak ktoś wyrażał sprzeciw lub miał wątpliwości. tak pytam z ciekawości
MadMax 2020-08-26 23:16:59
przypominam - dziecko nie powinno spędzać więcej niż 2 godziny dziennie przed ekranem !!!!
może odpuśćmy sobie ten rok szkolny, skoro tak to ma wyglądać, że rodzice uczą dzieci w domu - a nauczyciele odbierają pochwały - jaką dobrą robotę wykonują - bo tak to wygląda.
I może wyjdźmy na balkony i im wszyscy podziękujmy - tak jak lekarzom - że nie można do nich się dostać.
Nie chcę obrażać nauczycieli - bo wiem że to nie zależy od nich .
"Jeszcze będzie przepięknie"
szkoda że nie powiedzieli o tym wcześniej to bym rodzinie zaplanował wczasy we wrześniu, ale może i tak się coś skleci na szykości.
Yotorturo 2020-08-26 23:12:38
Lotnisko, mierzeja i koleje - dużo gadania i zero efektu. Co zrobili za 5 lat, co zakończyli? Nic.
Jedno sie udało.Sanepid zamkneli.
kinoman 2020-08-26 23:01:03
Czyżby UM przespał przygotowania na przyjęcie uczniów do szkół i zadecydował za wszystkich tzn. nauczycieli i rodziców, że kwarantanna wynosząca standardowo 2 tygodnie w Zakopanem powinna wynosić 4 tygodnie - a ja się pytam czemu nie od razu 6 tygodni ?
fil 2020-08-26 23:00:39
To, że nauczanie zdalne jest skuteczne, to jest jakaś straszna kpina i hipokryzja. Tak orzekły władze edukacyjne patrząc na wyniki testów ... przeprowadzonych zdalnie! A te rozwiązywali często rodzice lub sami uczniowie, ale w sposób nieuczciwy. Mogli korzystać z pomocy kolegów, rodzeństwa, "telefonu do przyjaciela", itp. A najczęściej z samego internetu. Zabezpieczenie testu przed przełączaniem na inne aplikacje to tylko mała niedogodność - zazwyczaj gdzieś obok jest jeszcze inny komputer podpięty do sieci. A najlepiej druga komórka, którą robią zdjęcie testu, a specjalna aplikacja potrafi podać od razu wynik. Naprawdę, kreatywności w rozwiązaniu tego "problemu" młodzieży nie brakuje.

Sami nauczyciele też na koniec roku mocno ponaciągali oceny. Nie twierdzę, że zrobili źle. Ale znowu statystyki popłynęły w górę, jeszcze dalej od prawdy.

I ciekawostka. Trafił się ksiądz, który dał rady przeprowadzić rzetelny egzamin do bierzmowania. Po prostu odpytywał indywidualnie i wymagał nieustannego patrzenia w oczy przez kamerkę... Zwycięstwo ducha nad materią?!
bacalall 2020-08-26 22:23:59
Ciekawe czy Pani Burmistrz jest w stanie wymagać od Dyrektorów poszczególnych szkół aby oni wymagali od nauczycieli aby prowadzili lekcje on line a nie wysyłali linki z YouTube i spis zadań do wykonania. P
Nauczycieli nie ogarniający lekcji przez internet - obniżka wynagrodzenia 50%.
Dlaczego niektóre szkoły w Zakopanem potrafią prowadzić lekcje on-lina a inne na sztukę...
Uu 2020-08-26 22:16:33
Jestem nauczycielem. Chcę pracować z waszymi dziećmi w szkole. Nie ja podejmuję decyzję. Nie obrażajcie mnie. Dziękuję.
Biały Mongoł 2020-08-26 21:49:56
Czytajac komentarze rodzicow to mozna wnioskowac ze dla rodzicow dzieci najwazniejsze jest zarabianie pieniedzy i pozbycie sie dzieci wrzucajac ich do szkół. A o bezpieczenstwie i zdrowiu dzieci nikt nie pomyśl. Żal. Powrot do szkół w takich warunkach jakie proponuje polski rząd to nie jest normalny powrót do normalnej szkoły. To co bedzie sie działo w szkołach z tymi cudownymi obostrzeniami, ktore w przypadku dzieci nie sa do zrealizowania i to nie bedzie normalna nauka i normalny tryb pracy szkoly. Jezeli dzieci maja sie w takich warunkach uczyc to lepiej zeby uczyly sie w domach bez strachu przed ewentualnym zakazeniem. Ktos madry w komentarzu napisal ze trzeba bylo nosic maseczki, trzymac dystans i sie dezynfekowac. Problem w tym ze nikt tego nie stosuje i szkołach bedzie dokladnie tak samo. Pracujacy rodzice wypisujacy durne komentarze to zwykli egoisci nie myslac o zdrowiu zwoich dzieci i bliskich a do tego sa wyjatkowo naiwni. Jesli myslicie ze wasze dzieci sie czegos madrego naucza w tych beznadziejnych szkołach w ktorych jest prowadzony pisowski program nauczania ktory i tak polega tylko na tym ze dzieci przychodza do szkoly dowiedziec sie co maja zrobic w domu to sa po prostu slepi. Niestety od kiedy pis wprowadzil ten swoj beznadziejny program nauczania to dzieci i tak najwiecej ucza sie w domu a rodzice pracujacy potrzebuja jedynie przechowalni dla swoich dzieci gdy sa w pracy, bo dzieci i tak ucza sie tylko w domu. No ale skad macie to wiedziec skoro tak wlasnie interesujecie sie swoimi dziecmi. Decyzje o zamknieciu szkol uwazam za bardzo rozwazna. W wielu krajach europy szkoly juz ruszyly i od razu pojawily sie ogniska zakazen i trzeba bylo zamknac szkoly. Czy naprawde chcecie sie przekonac ze dokladnie tak samo bedzie i w polsce? Szkoda tylko ze kosztem i zdrowiem wlasnych dzieci. Niestety ale jest jeszcze za wczesnie aby dzieci mogly bezpiecznie i normalnie wrocic do szkoly, ale kto nie wierzy to zadziala slynne polskie przyslowie: - polak mądry po szkodzie!
Spd 2020-08-26 21:49:04
Taka uwaga mam nadzieję że nauczyciele będą zdalnie pracować w budynku szkoły. Pomieszczeń wolnych jest bez ograniczeń i każdy z nich może mieć jedno dla siebie aby móc pracować w spokoju a nie domu.
Spd 2020-08-26 21:32:16
Jaja sobie robicie . świadczenie opiekuńcze wypłacane jest do 8 roku dziecka . Moje dziecko ma 9 lat i co mam zrobić? Może UM wypłaci mi kasę za te tygodnie opieki i nauki dziecka? Chyba się należy skoro będę robił robotę nauczycieli
Gardamel 2020-08-26 21:32:14
A ja mam lepszy pomysł rodzice którzy nie chcą żeby ich dzieci chodziły do szkoły maja racje nikt nie może nikogo zmusić aby dziecko posłał do szkoły Żyjemy w wolnym kraju wystarczy ze dziecko takiego rodzica będzie podpisywać się krzyżykiem jak to było przed wojna W przyszłości jak dorośnie tania i ciemna siła robocza dla wyzyskiwaczy Pozdrawiam
Andrzej 2020-08-26 21:09:21
Pani burmistrz proszę się zainteresować weslami bo nadal po 300 osób
Dzieci w szkole mniej np Cyryla Harenda
Uczeń 2020-08-26 21:05:25
Bardzo dobry pomysł , oby tak do czerwca !
MadMax 2020-08-26 20:55:32
może pracownicy UM i starostwa się zajmą dziećmi - bo sami chyba nic nie robią - wszyscy się pozamykali i zapewne biorą pełną pensję - no i jeszcze nagrody powinni sobie przyznać jacy to oni dzielni.
Puknijcie się wszyscy w głowy - mówię do decydentów.
Dziękuję 2020-08-26 20:48:48
Dziękuję. Mając chorego członka rodziny, to dobra opcja.
Ella 2020-08-26 20:23:59
Trzeba było nosić maseczki, zachowywać dystans, izolować się, nie gromadzić. Tak zalecały służby sanitarne i ministerstwo zdrowia. Nie byłoby tyle zachorowań. Jest pandemia. A teraz wielkie halo, bo strefa żółta i nauczanie zdalne. Minister ostrzegał. Trzeba było słuchać. Są 4 tygodnie, jeśli ludzie zmądrzeją, otworzą szkoły. A jeśli nie, nadal zdalne. Wybierajcie więc mieszkańcy Zakopanego.
Andrzej 2020-08-26 20:21:25
Nie nasza wina że Sanepid jest nie udolny i sam się zaraził
Pytanie do Pani Burmistrz a w sezonie grypy co Pani zrobi mamy rozumieć że dzieci już w tym roku nie pójdą do szkoły
Przez te zarażenia z Sanepidzie zamyka Pani szkoły
Kiedy były te konsultacje jestem przewodniczącą rady rodziców i nic mi o tym nie wiadomo

A gdzie mamy jechać we wrześniu na urlop jak są przed nami zamykane granice . Po czym dzieci mają odpoczywać po nie robieniu niczego od marca !!!!!!!!!!!!!!!!

Niszczy Pani dzieci nic z nich nie będzie - cały dzień przed komputerem. Lekcje on line ?????? Lepiej nic nie robić NIC bo lekcje on line to chyba są dla rodziców a my już w szkole byliśmy i musimy chodzić do pracy !!!!!!!!!!!!!
Dzieci w domu same taka jest rzeczywistość i rodzice odrabiający lekcje po pracy !!!!!!!!
Thinker 2020-08-26 20:15:40
Kto jest w grupie ryzyka niech uważa lub siedzi w domu, a pozostałym dajcie normalnie żyć!
Co roku w sezonie grypowym codziennie jest 10 razy więcej jest zarażeń niż teraz. Zgonów z powodu grypy i powikłań też jest więcej. To o jakiej pandemii jest mowa?
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś sprostuje.
Mix 2020-08-26 20:12:55
Pięknie. Pani vice robi wakacje zakopianom. Wszyscy pracowali przez wakacje w wynajmach, usługach to teraz muszą z dziećmi lecieć na wakacje. Jak szkola zamknięta to we wrześniu można nie? No i wrócą 25 września z Turcji, Chorwacji, Włoch czy kanarów... wtedy spokojnie pójdą do szkoły, bez żadnych zagrożeń i wypoczęci. Zuch samorząd, fajni dyrektorzy...(bezdecyzyjne marionetki w rękach Pani A.G)
Matka trójki dzieci 2020-08-26 19:43:53
Nauczyciele oczywiście dostaną swoje wynagrodzenia za pracę, którą ja za nich wykonam. Zdalne nauczanie to kpina! Po co nam nauczyciele skoro dzieci muszą uczyć się same czytając podręczniki, a ja muszę robić im wykłady!
matka pracująca 2020-08-26 19:10:57
Ta kobieta nie czyta ze zrozumieniem ani nowych rozporządzeń MEN ani wytycznych MZ, MEN i GIS.
Jakie świadczenie? Kobieto!!! Do 8 roku życia.
Mamy jako rodzice rozumieć, że organizuje Pani dla naszych dzieci opiekę lub zapewni Pani, że pracodawcy nasi nie będą nas zwalniać z pracy???
To jest jakaś jedna wielka pomyłka na pani...
Lodziorz 2020-08-26 19:05:55
Soltys kwarantanna
Schowany
Znow
Kozak
Aa 2020-08-26 19:01:45
Porażka. Podobno już w tym roku nie pójdą do szkoły. Teraz tylko czerwoną strefę zrobić, pewnie za tydzień będzie.
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowo-budowlane "JANIK-BUD" oferuje prace: WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MONTAŻ PODŁÓG oraz BUDOWY OD PODSTAW. "SZYBKO, TANIO, SOLIDNIE." 533 133 493, k.janik67@interia.pl.
 • NAUKA
  LEKCJE, KONWERSACJE - JĘZ. ANGIELSKI I HISZPAŃSKI - ZAKOPANE - 608 250 751.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Szuka Ratownika Na Basen Hotelowy. Praca Od Zaraz Cały Rok. Wyżywienie i Zakwaterowanie. 601508758praca@grandstasinda.plwww.grandstasinda.pl
  Tel.: 601508758
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
  WWW: www.grandstasinda.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Toyota RAV4, kolor srebrny metalik, rok produkcji 2002, 2.0 d-4d, SUPER STAN!!! 607553159masecek@gmail.com
  Tel.: 607553159
  E-mail: masecek@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ POLE LUB LAS NA OSTRYSZU - 538 150 941.
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ PANIĄ DO PENSJONATU W ZAKOPANEM. 602 156 678
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM GÓRNE ZAKOPANE, MOŻE BYĆ DO REMONTU.TEL. 666535535
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zakopane -kupie widokowy apartament w centrum tel 660797241.marekg@b12.pl 660797241
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DOM - GÓRNE ZAKOPANE. MOŻE BYĆ DO REMONTU TEL 666 535 535.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 15.000 ZŁ - Tel. 888 223 761.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • ZDROWIE I URODA
  PODHALAŃSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII. Profesjonalna, prywatna psychoterapia. Rejestracja: 507 606 180.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-09-21 18:46 Dunajec wielokrotnie zdobyty 2020-09-21 18:01 Samochody ratownicze TOPR pod ochroną antywirusową 2020-09-21 17:17 Policja ustala tożsamość ofiary dzisiejszego wypadku w Tatrach 2020-09-21 17:06 Piękna pogoda nad Jeziorem Czorsztyńskim 2020-09-21 16:43 Chodź na łyżwy. Darmowe zajęcia w Nowym Targu 2020-09-21 16:15 Groźny wypadek w Jabłonce – trwa akcja ratunkowa (ZDJĘCIA) 2020-09-21 16:00 Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu ogłasza konkurs literacki i plastyczny 2020-09-21 15:44 Remont nawierzchni na zakopiance w Nowym Targu 2020-09-21 15:00 Pięciu nietrzeźwych 2020-09-21 14:09 Co niepokoi mieszkańców Szczawnicy? Wielka inwestycja na słynnej górze (WIDEO) 2 2020-09-21 13:29 Śmiertelny wypadek na Świnickiej Przełęczy 2020-09-21 12:49 Babiogórska Jesień zawitała - mimo wszystko 2020-09-21 11:59 Policja odholowała samochód porzucony w rowie 2 2020-09-21 11:15 Tylko jedna zakażona osoba na Podhalu 1 2020-09-21 10:39 Po zmroku ratownicy pomagali polskiej turystce w Dolinie Mięguszowieckiej 2020-09-21 10:00 W Kościelisku trwa budowa nowych tras biegowych 2 2020-09-21 09:00 Zapraszamy na tatrzańskie ławeczki 2020-09-21 08:00 Zabierz ze sobą komórkę 2 2020-09-21 00:00 Mieszkańcy Podhala mogą BEZPŁATNIE wykonać badanie przesiewowe raka jelita grubego i to w pełnym znieczuleniu! (art. sponsorowany) 2020-09-20 21:30 Rysy od słowackiej strony (WIDEO) 2020-09-20 20:30 Lalki Emilii Jasiury (WIDEO) 2020-09-20 19:52 Wielki powrót 1 2020-09-20 19:34 XXII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego „Brzmi dobrze – online” 2020-09-20 19:31 Sprzątali Biały Dunajec 3 2020-09-20 19:30 Polski turysta uratowany przez słowackich ratowników 4 2020-09-20 18:30 Jubileusz skansenu (WIDEO) 2020-09-20 17:40 Duży korek na zakopiance przed Krakowem 2020-09-20 17:30 Podróż w czasie (WIDEO) 2020-09-20 16:53 Z Przywarówki do Winiarczykówki 2020-09-20 16:30 Bookcrossingi pod Babią Górą 2020-09-20 15:30 Brakuje rąk do pracy. Pomóżmy Świderkom 2020-09-20 15:25 Sezon w pełni 2 2020-09-20 14:30 Trening ratowniczy 2020-09-20 13:30 Małopolski Wyścig Górski 2020-09-20 12:30 Moja mała ojczyzna - miejsca, ludzie, wydarzenia 2020-09-20 12:30 5 wskazówek: jak dobrze kupić materac online? 2020-09-20 12:19 Nadchodzi jesień a wraz z nią promocje w sieciach handlowych 2020-09-20 11:30 Groźny wypadek motocyklisty w Lipnicy Wielkiej 2 2020-09-20 10:54 Zmarł 83-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego. Przyczyną był Covid-19 1 2020-09-20 10:34 Pusto na szlakach w Tatrach (WIDEO) 5 2020-09-20 10:00 Zaśmiecony las 7 2020-09-20 09:00 Nad Morzem Czarnym (WIDEO) 1 2020-09-20 08:00 Babia Góra potrzebuje pomocy 4 2020-09-20 07:30 Klucze na stoku 2020-09-19 22:00 Spektakl przyrodniczy 2020-09-19 21:43 Małopolska JoyRide. Zakończenie sezonu 1 2020-09-19 21:33 Nagroda Oskara Kolberga dla zespołu Zornica (WIDEO) 2020-09-19 20:56 Charytatywny maraton 2020-09-19 20:23 Wypadek pod Sokolicą 2020-09-19 20:19 Liptowska Mara - piękne jezioro po słowackiej stronie Tatr 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-09-21 18:09 1. Pan Wóit Gminy Bioły Dunajec nie ma samochodu tak wynika z jego oświadczenia majatkowego. Może Panie Wójcie sie zainteresować, wyklepie sie, bedzie jak nówka. I na spotkania biznesowe może Pan dojeżdżać. 2020-09-21 16:18 2. Ja się nie dziwię, jest to jedyna góra na południu i południowym wschodzie gdzie służby techniczne nie mają dostępu do urządzeń przemiennika. Kiedyś plecak i zestaw narzędzi względnie para koni zaprzęgniętych a ostatnio na łańcuchach w lecie i to jeżeli rosa się nie pokaże. 2020-09-21 14:29 3. Na sołtysowej zagrodzie też budują drogę pod "szlak turystyczny" ale u nas mieszkańcy bardziej łatwowierni i nie zgłaszają na policję. 2020-09-21 14:04 4. A jak stwierdzili, że przyczyną zgonu był covid? To już wolno robić sekcje zwłok? 2020-09-21 13:33 5. Nie mieć komórki przy sobie? No seniorów akurat zrozumiem... Ale cała reszta z telefonami przy uszach na szlaku... Zasięg? Osobiście w Tatrach i na Babiej Górze nie miałem problemu. Messenger i tylko zdjęcia szły. 2020-09-21 12:50 6. Teraz ciekawe czy uda się wyegzekwować pieniądze? Szkoda że taka akcja nie zostanie rozszerzona na wraki samochodowe poparkowane po różnych parkingach. To że ładnie zaparkowany nie zmienia faktu że powinien trafić na złom. Z pewnością nie mają popłaconych oc i przeglądów. 2020-09-21 11:55 7. Czyli statystykami można manipulować wykonując dużo lub mało testów! 2020-09-21 11:04 8. Gazda z ciotką wymiatają !!!!!!!!!!!!!! 2020-09-21 11:03 9. Nie buj @Wsiok, te trasy biathlonowe docelowo będą tej samej klasy co drogi gminne. Nawet jakby było 10 fotoradarów to nic by się nie zmieniło. To kwestia mentalności wybrańców ludu. 2020-09-21 10:05 10. Bo drogi gminne to są w takim stanie, że inne gminy mogą wam ich zazdrościć. Dobrze, że większość kasy z obsługi fotoradaru poszła na ten cel to dziś mamy to co mamy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka