Reklama

2016-02-16 17:45:41

Debata w sprawie koni z Morskiego Oka oczami fiakrów

Reklama

W miniony czwartek w Krakowie odbyła się debata dotycząca transportu konnego do Morskiego Oka.

Od początku byliśmy sceptycznie nastawieni do tego spotkania, bo poprzednie debaty z przedstawicielami organizacji prozwierzęcych zawsze kończyły się kłótnią i kolejnymi zarzutami w naszą stronę. Jednak zachęceni przez organizatorkę, Magdalenę Hejdę, w myśl zasady „nic o nas - bez nas”, przyjęliśmy zaproszenie.

Na liście osób zaproszonych do debaty od razu rzucał się w oczy brak głównej „rozgrywającej”, czy też „mieszającej” ze strony zielonych – Anny Plaszczyk z fundacji Viva. I głównie dzięki temu, że nie było jej na liście, większość zaproszonych zgodziła się na udział w debacie. Dlaczego? Ci, którzy znają tą panią wiedzą, że nie jest ona w ogóle stroną do rozmowy. Operuje ona półprawdą, swoją niewiedzę przykrywa pseudonaukowymi cytatami, a w swoich rozmówców wbija wzrok bazyliszka próbując ich zmrozić i „spetryfikować” niczym bohaterów z Harrego Pottera.

Na etapie uzgodnień Pani Magdalena zaproponowała nam, aby reprezentacja Stowarzyszenia składała się z maksymalnie 10 osób. Zapraszała również publiczność i dziennikarzy. W odpowiedzi od razu zaznaczyliśmy, że z naszej strony oficjalna delegacja liczyć będzie 5 osób, których nazwiska doślemy przed rozpoczęciem debaty.

Jakież było nasze zdziwienie, kiedy po dosłaniu naszej listy pięciu nazwisk organizatorka stwierdziła, że to niedopuszczalne, że tak wiele osób będzie ze Stowarzyszenia i w takim razie musi zaprosić do dyskusji Annę Plaszczyk. Dodatkowo pozostali interlokutorzy nie zostali o tym poinformowani na czas i tylko z grzeczności pozostali na sali biorąc udział w tej dyskusji. Wprowadzenie pani Plaszczyk „tylnymi drzwiami” było tylko potwierdzeniem, że debata będzie tylko pokazówką i wzajemnym teatrem oskarżeń.

O czym była debata?

W zasadzie o wszystkim i o niczym. Czyli standard. Dyskusja miała dotyczyć sytuacji koni na trasie do Morskiego Oka, a zamiast tego prowadzono obliczenia, rozważania dotyczące asfaltu na drogach powiatowych, pyłu, dorożek oraz sposobu hamowania i rodzajów hamulców.

Prowadząca debatę nie potrafiła opanować dyskusji lub nie chciała tego zrobić, bo w zadawanych pytaniach często dało się wyczuć jej stronniczość i brak elementarnej wiedzy w poruszanym temacie.

Osoby biegłe w dziedzinie hipologii, specjaliści od koni, ich zwyczajów i zdrowia mówili jedno, a przedstawiciele organizacji prozwierzęcych drugie. Zieloni tradycyjnie nie uznają żadnych autorytetów, a jedynym pewnikiem dla nich są tylko wyciągnięte z kontekstu zdania potwierdzające to, że konie z trasy do Morskiego Oka powinny zniknąć.

Panie z organizacji prozwierzęcych podważały wyniki zleconych przez siebie badań. Wielokrotnie negowały opinie specjalistów sugerując ich zależność finansową od portfela fiakrów. Unikały też tematu częstej rotacji „swoich” lekarzy i natychmiastowego (po niepomyślnym dla zielonych werdykcie badań) podważania opinii specjalistów wynajętych przez organizacje prozwierzęce.

W swoich wypowiedziach pseudoekolożki zamiast chłodno rozmawiać o faktach, często grały na uczuciach. Mówiły o „umierających” koniach, czy – posiłkując się widownią - przedstawiały historię dziewczyny na wózku inwalidzkim, która bez mała ze łzami w oczach opowiadała jakie to smutne obrazy pozostały w jej głowie po przejażdżce wozem do Morskiego Oka, mówiła o swojej rehabilitacji i własnych marzeniach dotyczących sielskiej przyszłości koni w ogóle.

Tradycyjnie nie zabrakło zastraszania. Anna Plaszczyk kilkakrotnie straszyła dr. Pawła Golonkę i publiczność procesami za pomówienia, a Beata Czerska chciała wzywać policję w obawie przed jednym z fiakrów, który rzekomo uszkodził jej kolano podczas listopadowych protestów, a podczas debaty zajmował miejsca na widowni.

O rozsądek i podjęcie decyzji, w którą stronę kierować prace mające na celu jeszcze większą poprawę już dobrego stanu koni w Morskim Oku apelował dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, ale po stronie zielonych ten apel pozostał bez odzewu.

Podobnie zresztą, jak bez echa przeszły argumenty przedstawiane przez specjalistów: Marka Tischnera, Pawła Golonkę, Ryszarda Kolstrunga czy Macieja Jackowskiego. W każdej ich wypowiedzi pseudoekolożki Anna Plaszczyk i Beata Czerska, które w swoich oczach urosły do rangi hipologicznych wyroczni, doszukiwały się złej woli, stronniczości i (phi!) nieznajomości tematu.

Co sądzimy o debacie?

Sądzimy, że nieprzypadkowo debata została zorganizowana akurat teraz, kiedy organizacje prozwierzęce zamiast o dobro koni - walczą o 1% z naszych podatków.

Była to już trzecia próba podjęcia szerokiej debaty na temat koni i w zasadzie skończyła się tak samo jak wcześniejsze (Dyrekcja TPN i Zespół sejmowy w grudniu 2014 r.), czyli pyskówką i ośmieszaniem specjalistów - lekarzy weterynarzy i hipologów.

Ponownie zieloni na debatę przynoszą jakieś najnowsze analizy i opracowania, które w ogóle nie odnoszą się do pracy koni i ich zdrowia, a jedynie dotykają tematu (prawidłowość obliczeń, badanie drogi i zdjęcia termowizyjne), przy czym wszystkie te analizy nie umniejszają w żaden sposób opinii wydanych przez specjalistów - lekarzy weterynarzy i hipologów, a rozpoczynają rozmowę na nowe tematy, jak na przykład stan dróg publicznych w powiecie tatrzańskim.

Debata pokazała, że nie ma ze strony pseudoekologów żadnej chęci porozumienia, a każda dyskusja kończy się zarzucaniem nas nieprawdziwymi, ale podchwytywanymi przez publikę oskarżeniami.Cała debata (prawie 4 godziny) do zobaczenia na stronie www.SwiatKoni.pl.

Dużo więcej zdjęć z debaty na naszej stronie www.KonieMorskieOko.pl.

Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Artur Z. 2016-04-04 01:32:47
Witam, jestem od jakiegos czasu za granica i powiem szczerze, ze dopiero z perspektywy mieszkania w Zachodniej Europie widze jak zle traktowane sa konie na Podhalu i jak katorzniczo pracuja. Ile razy przyjezdzalem z rodzina do Zakopanego to widok psuly mi przeladowane dorozki z ledwo ciagnacym je zadyszanym i parujacym koniem
Te same widoki w Chocholowskiej nie mowiac o Morskim Oku. Raz mnie sie corka spytala tatusiu czemu ten konik taki bialy caly i zdyszany. Smutno bylo patrzec na to wszystko. Tu gdzie mieszkam konie pracuja ale w ludzkich warunkach. O konie sie dba. Jak sie pasa na polu to z reguky sa czyms nakryte. Jesli ciagna bryczke to jest ona lekka. Nieprzeciazona. Ludzie tu kochaja konie i bardzo o nie dbaja. Nie sa tak wyzylowane i sciorane jak u nas. Moze dlatego tez cos w tym jest ze i w Janowie Podlaskim zle sie dzieje i zona milardera chce wszystkie konie stamtad wykupic. Prawda jest taka im bardziej prymitywny jest czlowiek tym bardziej prostackie jest jego podejscie do swiata. W tym do koni. Esryd mi za Zakopane. Artur Z.
Psychiatra 2016-02-23 08:29:07
Nic się nie da zrobić, przypadek nieuleczalny.
dr 2016-02-22 12:30:00
Obejrzałem i stwierdzam - obie powinny być zbadane przez psychiatrę
takie debaty 2016-02-21 08:07:04
takie debaty to strata czasu

debata jest wspolna dyskusja nad problemem i wspolneustalenia w ramach kompromisu
jak dotychczas organizacje prozwierzece na zadnej odbytych debat nic nowego nie wnosza poz stara spiewka o bledach w ekspertyzach i poza szkalowaniem fiakrow.weterynarzy .ekspertow itd..nie wskazujac zadnego konkretnego nadajacegosie poddyskusje rozwiazania poza tym ze im sie wydaje ze konie sa meczone..zadnego na to dowodu..zaden kon jeszcze z przemecenia w MOKU nie padl a przynajmniej nie zostalo to udowodnione.....psu na bude takie przepychanki z kims ktyo z zalozenia odrzuca mozliwosc kompromisu i za wszelka cene chce doprowadzic do postawienia na swoim czyli likwidacji koni.szkoda czasu i atlasu ich rozumowanie sie nkie zmieni
pani doktor 2016-02-20 15:44:24
Uorcyk, zadbaj kobieto o siebie, o swoje zdrowe, a potem pomyśl o koniach. Gdy Pani zaniemoże, to kto je tak zawzięcie (czy trzeba, czy nie trzeba) bronić będzie.
łoo rety 2016-02-19 19:31:57
[co do filmu] łoo rety weterynarz aż sie za głowe złapał jak ta uorcykula gadała hhhhahaaa osłabiła gościa!! :D :D
konicek 2016-02-18 13:04:36
To taki chytry plan: niedługo będzie mogła sama zablokować drogę do Morskiego Oka.
pomylily 2016-02-18 09:12:15
panie Czerska i Plaszczykowa pomylily jakzwykle tematy debaty i zamiast dyskutowac o mozzliwosci poprawy losu koni jaak zwykle publicznie pomawialy wszystkich o jaakies pomowienia ..poprostu paranoja te paanie same nie wiedza co robia nalezy je chyba zbadac bo to zakrawa na kpiny zeby 2 osoby terrozyzowaly spolecznosc w imie ich wyimaginowanych przypuszczen o lamaaniu prawa..jakiego tego prawa>? sa jakies obowiazujace normy ktore kategorycznie okreslaja ile mozeciagnac kon? jesli nie to niech ssie odseperuja..a to co chca zrobic to chca kosztem Fiakrow przeprowadzic jakies badania naukowe ktore jeszcze nigdzie na swiecie nie mialy miejsca...niech sobie sfinansuja takie badania z wlasnych funduszy
P 2016-02-18 08:02:01
Czerska walcząca z góralami, ich wiarą, ich dziećmi, ich pracą itd...... ale naśladująca Góralki (chustka na ramionach) :D Czerska...aż mi cię żal ;)
do jacek 2016-02-17 10:51:56
zdjecie nr 10 obrazuje mysli pani Beatki amianowicie


ten Maka toniezle ciacho...musze sie z nim spotkac.......w sadzie.
fakty sa takie 2016-02-17 10:48:57
ze udalaby sie kazda debata..gdyby na nia nie zapraszac obu stron czyli gdyby byla na niej obecna tylko pani Plaszczyk elita ze strony Ratujmy Konie z MOKA z fejsbuka i oczywiscie PANI CZERSKA Beata.

potencjalni organizatorzy nastepnych debat powinnitowziac do serca i pod rozwage.
Jacek Sparow 2016-02-17 10:47:47
Czy zdjęcie no. 10, to plakat reklamujący nową część "Gwiezdnych Wojen"? - przebudzenie Jabby?
tak se patrze 2016-02-17 10:44:50
tak se ta patzre na te fotki i porownujem tom dzisiejsom focie pani Czerskiej z tomjejna jej blogu i cosikmi siy widzi ze trosecke jaakby zbiydla tzn przybrala na siy ale mina jakosik tako zatroskaano..pewnikiem mo jakiegosik stresa o ktorym w tym poradniku oltym co go studiuje nic nie pisomi dlotego tako zatroskano bo przecie chyba siy tak strasnie konickami nie prejyna skoro do dzis meleksow nima a ona tyj drogi nie blokuje jako zapowiedzziala z paniom Plaszczykowom..cyzby takjako i te wladze pred wyborami naobiecywaly a teroski nimajom jako dotrsymac slowa?
do spekulant 2016-02-17 09:25:42
podepnijsiy do PaniCzerskiej ona gwarantuje likwidacje obecnego transsportu a gwarantuje transport po nowemu...meleksami moze jak bedziys mioltakimeleks to siy zalapiys..alenie wiym na pewnopoinformuj siy mozenolepiyj u zrodla tzn...u paani Czerskiej w TTonZ sprogoj telefoniczniy siy umowic na wstepnom rozmoweo warunkach przyjecio

ps dej tu pote znac cos zalatwiyl bo my sycka tyz ciekawi
turystka Morskiego OKA 2016-02-17 09:18:14
a ja pozdrawiam pania czerska i Plaszczyk...z Morskiego OKA szkoda ze panie nie moga tu byc..alecoz jak sie nie ma sily tosie w gory nie wybiera,,,

ps widoki z fasiagu przepieknei jest czas narobic i filmikow i fotek...mimo wszystko zapraszam

a fiakrom dzikuje po stokroc
Śpekulant 2016-02-17 08:36:50
Widzym ze taki transport to fajno sprawa i mozna cosik wiyncyj zarobić.Jako siy tam mozna dostać by prowadzić fijokiyrke do MO,he?
plenta 2016-02-17 08:10:01
redaktorka prowadzaca debate ladnie podsumowala pania Plaszczyk...ze nie spodziewala sie ze ta sprowadzi debate do pyskowek ktorych chciala uniknac i zrobi z problemu koni dyskusje w sprawie swojej urazonej ambicji znow oskarzajac publicznie o jakies pomowienia..hheheh UORCYK Czerska i Plaszczykowa nawet dyskutowac nie potrafia czego wiec wymagac od fiakrow,,,,,,az dziw bierze ze ci jeszcze maja na tyle cierpliwosci ij akos to znosza
ta debata wybitnie pokazala po ktorej stronie jest chec i dobra wola rozwiazania problemu...fiakrzy robia wszystko w tym kierunku czego nie mozna powiedzieec o drugiej stroniektoraniestety widsc to golym okiem a z zalozenia likwidacje transportu a nie dobro i poprawe losow pracujacych tam koni

Mysle ze pani organizatorce rowniez po tym co zaszlo przeszla juz ochota na daalszeorganizowanie debat bowiem w swojej rodzimej Gazecie nawet nie wspomniala o przebiegu tej debaty.
kartoflarz 2016-02-16 20:29:35
Od mniej więcej października zeszłego roku każdy wpis Stowarzyszenia czytam z ogromną radością i przyjemnością. Dopracowany, przemyślany, konsekwentnie wytykający wszystkie niejasności w poczynaniach ekologów, choć słowo "ekolodzy" chyba celowo nigdzie nie pada. Brawo panowie. Choćby za to, że Wasze artykuły są napisane stylistycznie i zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny. A nie tak, jak u Beaty Czerskie, która od ponad roku nawet nie potrafi zrozumieć, że po tytule nie stawia się kropki.
cyklista 2016-02-16 19:53:30
Kobra, no może za wyjątkiem mnie.
ga g 2016-02-16 19:39:16
Najwyrazniej zabraklo wodki . Tzw.strona prozwierzeca znowu zawodzi. Aprowizacja to jej pieta Achillesowa. No i to biedne kolano. Calkiem darmowy cyrk.
cobra 2016-02-16 19:37:58
@uorcyk ,ale busole to masz chyba od razu z GPS-em no i możliwością ostrzenia nart,cudo techniki..a co do zdjęcia to się nie przejmuj ,wszyscy jakoś ujowo wyszli..;)
cyklista 2016-02-16 19:32:41
Pani Inżynier, proszę nie być tak bardzo krytyczną wobec Swojej osoby. Na wszystkich zdjęciach prezentuje się Pani bardzo dobrze, zwłaszcza na tym gdzie trzyma Pani w dłoniach książkę czy też zeszyt w okładce o miodowym kolorze, to ujęcie jest wyborne. Jakaż to mądrość i powaga emanuje z Pani twarzy, normalnie jestem zachwycony, ciągle tam wracam i podziwiam.
uorcyk 2016-02-16 19:15:24
dobór zdjęć zgodnie z zasadą im gorzej tym lepiej. Dobrze że można wysłuchać debaty i wyrobić sobie zdanie o tym co się tam podziało i o czym była mowa.
cyklista 2016-02-16 19:01:27
"celowy zabieg bloggera" - Beaciu co miałaś na myśli pisząc te słowa, proszę, rozwiń ten wątek. Czyżby wokół Twojej osoby toczyły się jakieś zakulisowe, tajemnicze działania, bądź zawiązał się groźny spisek ?
do łorcycki 2016-02-16 18:58:12
hahaha mobilności :) jak może być mobilne coś w kategorii nieruchomości :D
uorcyk 2016-02-16 18:47:44
to uboczny skutek pogorszenia sie mojej mobilnosci oraz celowy zabieg bloggera. A temu panu od schodów oczywiscie nie mam zamiaru niczego "podarować", tak a propos
MiastOiWy 2016-02-16 18:46:01
Świetny tekst.
Tak trzymać Panowie.
Paniusiom P i Cz dziękujemy za wzruszający kabaret :)
Taka rozrywka i to na poziomie mgr inż. przy tej szarówce bezcenna!
do łorcycki 2016-02-16 18:44:15
nie no że ten beciu, ale wyszłaś mało ciekawie. Zaczynam się troszkę martwić.
Fibi 2016-02-16 18:36:09
Gdzie dżindżer?
" Ruda tańczy jak szalona" YT :))))
cyklista 2016-02-16 18:31:45
No no, nawet nie wiedziałem, że jestem taki fotogeniczny i nieskromnie mówiąc, przystojny.
uorcyk 2016-02-16 18:25:25
dziekuję za zdjecie w dobrej rozdzielczosci "pana" od schodów
Fibi 2016-02-16 18:15:50
Co tam debata ;)Jo siy pytom fto zajeboł kufajke?
Widze że chłopy wyzdajane w serdoki, to im zodno kufaja nie potrzbno była.
canadian 2016-02-16 18:00:11
kolejny raz pseudoekolożki wypunktowane. Szkoda, żeście się chłopy tak późno osotali z tymi pijarami
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  3-pokojowe mieszkanie! Nowy Targ, 60m2; parter!
  Tel.: 502040603
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  BEZPOŚREDNIO SPRZEDAM: ZAKOPANE - KOŚCIELISKO APARTAMENT 70m2 w cenie 50m2 GARAŻ. DWUPOZIOMOWE, 2 BALKONY, KOMINEK. 510 090 023
 • BIZNES
  Szybkie pożyczki bankowe i pozabankowe dla osób i Firm. Akceptujemy wszystkie dochody Polskie i zagraniczne. Pomagamy małym Firmom i osobom z niskimi dochodami. T- 500 072 678.
 • PRACA | dam
  SPRZĄTACZKA CO DRUGI DZIEŃ -
  Tel.: 602 285 793
 • SPRZEDAŻ | różne
  DO SPRZEDANIA KIOSK DREWNIANY 12 m2 - 608 277 938.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ MIŁĄ DZIEWCZYNĘ DO PRACY W RECEPCJI SALONU MASAŻU TAJSKIEGO W ZAKOPANEM. Z komunikatywnym angielskim.
  Tel.: 533 020 020.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA-BARMANA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Ośrodek Narciarski Bania Ski & Fun w Białce Tatrzańskiej zatrudni osoby na stanowiska: - PRACOWNIK PORZĄDKOWY, OBSŁUGA WYCIĄGU - tel. 694 463 016 - KASJER - tel. tel. 798 804 186 Gwarantujemy bardzo dobre wynagrodzenie wypłacane na czas. CV prosimy przysyłać na administracja@hotelbania.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  STACJA NARCIARSKA, kompletnie wyposażona, w miejscowości CICHE koło Chochołowa
  Tel.: 602 104 204
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA BURKATY w Białce Tatrzańskiej zatrudni CUKIERNIKA pełny etat od zaraz
  Tel.: 18 26 542 21
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie pensjonat,hotel w Zakopanym tel 660797241 b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebni PRACOWNICY - BUDOWLANKA. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do pracy w małej gastronomii, miejsce pracy Szaflary, dobre wynagrodzenie, elastyczny grafik, miła atmosfera
  Tel.: 698694677
  E-mail: restauracja@termyszaflary.com
  WWW: www.termyszaflary.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KAWALERKA 25 m2, w centrum Zakopanego, z dużym tarasem i widokiem na Giewont. III p.
  Tel.: 507 251 424
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod SKLEP, KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, 2 POKOJE, NOWY TARG ul. Krzywa.
  Tel.: 698 559 040
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUTER ŚNIEŻNY SKI DOO Summit 2011 stan bdb. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIA w Zakopanem na wynajem długoterminowy. Numer kontaktowy 48662059569
 • BIZNES
  Doradztwo w zakresie sprzedaży usług hotelowych
  Tel.: 793931388
 • PRACA | dam
  grafik komp. CorelDraw, praca Szaflary, CV na maila
  E-mail: biuro@reklamy-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/KA HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni pracownika recepcji
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KUCHARZA, KELNERA
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604514810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: http://staszelowka.pl/
  GG: Ząb
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: RECEPCJONISTĘ SPA&WELLNESS. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • PRACA | dam
  DO SKLEPU MEDYCZNEGO W ZAKOPANEM - SPRZEDAWCĘ z kwalifikacjami: fizjoterapeuta lub technik farmacji.
  Tel.: 604 295 268.
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup Samochodów Osobowe-Dostawcze. Każda Marka
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  POMOC DOMOWA ZA GRANICĄ. Poszukujemy pomocy domowej w zakresie obowiązków: sprzątanie, prasowanie, dbanie o czystość zadbanego domu. Miejsce pracy jest w Niemczech/Szwajcaria. Od kandydatki oczekujemy: uczciwość, pracowitość, lojalność. Osoba powinna być dyspozycyjna, preferencja stanu wolnego. Warunki wynagrodzenia są bardzo dobre, do szczególnego omówienia z pracodawcą po dokładnym uzgodnieniu zakresu pracy. Prosimy przesyłać CV na adres:
  E-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | szukam
  Stolarz. Wykończenia, elewacje, schody, remonty budynków drewnianych.
  Tel.: 790455655
  E-mail: maronarch@gmail.com
  Inne: Marek
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ. TEL. 668 333 831.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-11-21 16:39 W Bukowinie już można jeździć na nartach 2018-11-21 15:55 Generał Pawlikowski nie chce Zacharki 5 2018-11-21 15:15 Porozumienie na szczycie 1 2018-11-21 14:22 „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo” 2018-11-21 14:10 Samochód w rowie w Poroninie 2018-11-21 13:40 W czwartek zaprzysiężenie burmistrzów, radnych. Wybory starostów 2018-11-21 13:30 Srebro i dwa brązowe medale dla sportowców Fundacji HANDICAP 2018-11-21 13:26 Folk Design Night w Krakowie 1 2018-11-21 13:12 Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie 39 2018-11-21 12:51 Zamiast na dworzec pojechał do więzienia 2018-11-21 12:26 Miasto zablokowane przez drogowców 2018-11-21 11:30 Kamienie lecą na szyby w Poroninie 4 2018-11-21 10:21 Potrącenie w centrum Nowego Targu 2018-11-21 09:26 Oblodzone chodniki 2 2018-11-21 08:02 Rzut oka na Tatry prosto z Pienin 5 2018-11-20 21:09 Sezon na lodowisko 1 2018-11-20 19:55 Na skróty się nie uda 3 2018-11-20 18:40 Łanie spacerują po Zakopanem 7 2018-11-20 18:00 Poznaj swoją skórę - Indywidualne konsultacje kosmetologiczne w NABE SPA w Nosalowym Dworze 2018-11-20 17:22 Pod Nosalem też śnieżą 3 2018-11-20 16:56 Niepodległościowe laury dla "Balzera" 2018-11-20 16:15 Groźna stłuczka w sercu miasta 4 2018-11-20 15:32 Miasto odkorkowane 2018-11-20 14:35 Rdzawka z mostem 2018-11-20 14:15 Paraliż Alei 1000-lecia i ulicy Ludźmierskiej w Nowym Targu 2018-11-20 13:58 Najlepszy ośrodek narciarski w Polsce 2018-11-20 12:49 Tak wschodziło dziś słońce w Zakopanem 2018-11-20 12:01 Elektroniczne nuty w Starym Kościółku 2018-11-20 11:27 Zwłoki w parku 2018-11-20 11:20 Uważajcie na oblodzone szlaki w Tatrach! 1 2018-11-20 11:02 Małe Miasto pod Giewontem (WIDEO na ŻYWO) 2 2018-11-20 10:21 Ślady niedźwiedziej rodzinki na Drodze pod Reglami 2018-11-20 10:15 Husky znaleziony w Zakopanem 2018-11-20 10:05 LAS NIE UPRZEDZA 2018-11-20 09:38 Kolejny kraksa na zakopiance. Tym razem 5 samochodów 1 2018-11-20 09:30 Nocna kolizja w Groniu 2018-11-20 07:56 Nowotarscy kadeci najlepsi w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej (zdjęcia) 1 2018-11-19 21:49 Przedstawiciel Amerykańskiej Polonii członkiem zarządu Podhala 1 2018-11-19 21:24 Paweł Zadarnowski jest na służbie w niebie 2018-11-19 21:16 Wybieramy ekologiczne ogrzewanie 4 2018-11-19 21:00 Na drogi wyruszyły piaskarki (WIDEO) 4 2018-11-19 20:24 Karambol na zakopiance. Zderzyło się 10 aut 2 2018-11-19 20:05 Śliskie górskie drogi. Kolizja sześciu aut w Gliczarowie 4 2018-11-19 18:30 Już 6 milionów pasażerów 1 2018-11-19 17:12 Jedni wybrali zbójnickiego, drudzy solowy popis 2018-11-19 17:00 Czekają na dom 2018-11-19 16:11 Wieczór Cecyliański w Nowym Targu 2018-11-19 15:43 Kulturalne rozstanie 5 2018-11-19 15:30 Strażacki objazd świata 2018-11-19 15:12 Witold Kozłowski z Krościenka marszałkiem województwa 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-11-21 16:39 1. Przeczytałem wszystkie wasze komentarze i znam rzeczywistość gospodarczą Polski . Jedyny wniosek jaki się nasuwa to że Polską rządzą sabotażyści , idioci , sprzedawczyki ostatnia hołota zwana klasą polityczną . Niestety nie dopuszcza się do głosu ludzi mądrych ,którzy chcieli by dbać o interesy państwa polskiego . Wszechobecna propaganda ogłupia większość Polków podatnych na bzdury typu smog i ekologia nie mająca nic wspólnego ze znaczeniem tych słów i nie przekładająca się na polską rzeczywistość . Chodzi jedynie o kasę wydzieraną wam z kieszeni pod wszelkimi możliwymi hasłami na rzecz rozdętej , bezmyślnej administracji sprzedanej i podporządkowanej interesom Niemiec pod szyldem UE !!! 2018-11-21 16:35 2. Blodn włosa miał Kierunkowskaz od dłuższego czasu, bo gdybyś widział kolizje to auto stało aby skręcić i wszyszyko jest za rejestrowane na kamerze! A tak się kończy patrzenie za sobie a nie za kierownice! 2018-11-21 16:30 3. Ten tekst to kompromitacja pana generała. Cyt. "decyzje interpersonalne", "jesteśmy rzewnie zainteresowani"??? Osoba, która nie zna języka polskiego, nie zna znaczenia słów odpowiadała za ochronę najważniejszych osób w Państwie, od lat brała nasze pieniądze na przeróżnych państwowych stanowiskach. Boże chroń to państwo!!! 2018-11-21 16:20 4. Trochę nas słuchać.Nic się nie zmieniło od czasów rządów PO.Nie słuchacie ludzi.Nie dbacie o ludzi.Uczciwosći.Solidarności ze sprawami wyborców.Dbałośc o interesy mieszkańców powiatu. Proponuję-P.Bąk,P.Kantek.P.Pawlikowski.. Pan Skupień jesli ma honor -odmówi sam -ostatnio nas olał dla innej funkcji ( a szkoda) 2018-11-21 16:18 5. Działania GOPR juz dawno powinna przejąc PSP ,teren w którym działa GOPR (moze poza Karkonoszami ) nie ma nic wspólnego z ratownictwem górskim!! 2018-11-21 16:15 6. Popieram generała, góral burmistrzem, góral starostą, wiadomo przecież, że Bóg też jest góralem! 2018-11-21 16:14 7. Cytuję: "Po licznych opiniach i komentarzach w obszarze publicznym widać, iż społeczność lokalna (górale) oczekują, iż w strukturach starostwa jednak znajdą się także rodowici górale, którzy oczywiście wystartowali z listy PIS!" To czysty rasizm lokalny, czyli ja nie-góral już społecznością lokalną nie jestem??? Ktoś z takimi poglądami jest generałem, pełnił jakieś funkcje? Strach się bać. Totalna kompromitacja. 2018-11-21 16:12 8. Już Bojcorka pisała, że Kantek chce być wicestarostą, bo jak nie to poprze Skupnia, tu pojawia się Pawlikowski radny, a to przypadkowa zbieżność nazwisk z generałem? A na końcu na mównicę wyjdzie pan Bąk i powie, że najważniejszy jest program, powiat i Polska, a ja wtedy padnę ze śmiechu i wpadnę pod biurko 2018-11-21 16:10 9. A gdzie to nieszczęsne Tesko? To kpina- lekceważą ludzi i ich zdrowie. I nie kamyki (jak już czymś posypią) tylko piasek, lepiej łapie lód. Czy nasze zdrowie jest wycenione na parę groszy?? Wartość tej odrobiny piasku, której brakuje na chodnikach?? A straż miejska gdzie? Przyspawani do samochodów? 2018-11-21 16:01 10. @ MLP - ile aut wpadnie w poślizg na tym g..... to już nieważne ? To co tam jest to już przesada, tam bardzo łatwo wpaść w poślizg.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP