Reklama

2016-02-16 17:45:41

Debata w sprawie koni z Morskiego Oka oczami fiakrów

Reklama

W miniony czwartek w Krakowie odbyła się debata dotycząca transportu konnego do Morskiego Oka.

Od początku byliśmy sceptycznie nastawieni do tego spotkania, bo poprzednie debaty z przedstawicielami organizacji prozwierzęcych zawsze kończyły się kłótnią i kolejnymi zarzutami w naszą stronę. Jednak zachęceni przez organizatorkę, Magdalenę Hejdę, w myśl zasady „nic o nas - bez nas”, przyjęliśmy zaproszenie.

Na liście osób zaproszonych do debaty od razu rzucał się w oczy brak głównej „rozgrywającej”, czy też „mieszającej” ze strony zielonych – Anny Plaszczyk z fundacji Viva. I głównie dzięki temu, że nie było jej na liście, większość zaproszonych zgodziła się na udział w debacie. Dlaczego? Ci, którzy znają tą panią wiedzą, że nie jest ona w ogóle stroną do rozmowy. Operuje ona półprawdą, swoją niewiedzę przykrywa pseudonaukowymi cytatami, a w swoich rozmówców wbija wzrok bazyliszka próbując ich zmrozić i „spetryfikować” niczym bohaterów z Harrego Pottera.

Na etapie uzgodnień Pani Magdalena zaproponowała nam, aby reprezentacja Stowarzyszenia składała się z maksymalnie 10 osób. Zapraszała również publiczność i dziennikarzy. W odpowiedzi od razu zaznaczyliśmy, że z naszej strony oficjalna delegacja liczyć będzie 5 osób, których nazwiska doślemy przed rozpoczęciem debaty.

Jakież było nasze zdziwienie, kiedy po dosłaniu naszej listy pięciu nazwisk organizatorka stwierdziła, że to niedopuszczalne, że tak wiele osób będzie ze Stowarzyszenia i w takim razie musi zaprosić do dyskusji Annę Plaszczyk. Dodatkowo pozostali interlokutorzy nie zostali o tym poinformowani na czas i tylko z grzeczności pozostali na sali biorąc udział w tej dyskusji. Wprowadzenie pani Plaszczyk „tylnymi drzwiami” było tylko potwierdzeniem, że debata będzie tylko pokazówką i wzajemnym teatrem oskarżeń.

O czym była debata?

W zasadzie o wszystkim i o niczym. Czyli standard. Dyskusja miała dotyczyć sytuacji koni na trasie do Morskiego Oka, a zamiast tego prowadzono obliczenia, rozważania dotyczące asfaltu na drogach powiatowych, pyłu, dorożek oraz sposobu hamowania i rodzajów hamulców.

Prowadząca debatę nie potrafiła opanować dyskusji lub nie chciała tego zrobić, bo w zadawanych pytaniach często dało się wyczuć jej stronniczość i brak elementarnej wiedzy w poruszanym temacie.

Osoby biegłe w dziedzinie hipologii, specjaliści od koni, ich zwyczajów i zdrowia mówili jedno, a przedstawiciele organizacji prozwierzęcych drugie. Zieloni tradycyjnie nie uznają żadnych autorytetów, a jedynym pewnikiem dla nich są tylko wyciągnięte z kontekstu zdania potwierdzające to, że konie z trasy do Morskiego Oka powinny zniknąć.

Panie z organizacji prozwierzęcych podważały wyniki zleconych przez siebie badań. Wielokrotnie negowały opinie specjalistów sugerując ich zależność finansową od portfela fiakrów. Unikały też tematu częstej rotacji „swoich” lekarzy i natychmiastowego (po niepomyślnym dla zielonych werdykcie badań) podważania opinii specjalistów wynajętych przez organizacje prozwierzęce.

W swoich wypowiedziach pseudoekolożki zamiast chłodno rozmawiać o faktach, często grały na uczuciach. Mówiły o „umierających” koniach, czy – posiłkując się widownią - przedstawiały historię dziewczyny na wózku inwalidzkim, która bez mała ze łzami w oczach opowiadała jakie to smutne obrazy pozostały w jej głowie po przejażdżce wozem do Morskiego Oka, mówiła o swojej rehabilitacji i własnych marzeniach dotyczących sielskiej przyszłości koni w ogóle.

Tradycyjnie nie zabrakło zastraszania. Anna Plaszczyk kilkakrotnie straszyła dr. Pawła Golonkę i publiczność procesami za pomówienia, a Beata Czerska chciała wzywać policję w obawie przed jednym z fiakrów, który rzekomo uszkodził jej kolano podczas listopadowych protestów, a podczas debaty zajmował miejsca na widowni.

O rozsądek i podjęcie decyzji, w którą stronę kierować prace mające na celu jeszcze większą poprawę już dobrego stanu koni w Morskim Oku apelował dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, ale po stronie zielonych ten apel pozostał bez odzewu.

Podobnie zresztą, jak bez echa przeszły argumenty przedstawiane przez specjalistów: Marka Tischnera, Pawła Golonkę, Ryszarda Kolstrunga czy Macieja Jackowskiego. W każdej ich wypowiedzi pseudoekolożki Anna Plaszczyk i Beata Czerska, które w swoich oczach urosły do rangi hipologicznych wyroczni, doszukiwały się złej woli, stronniczości i (phi!) nieznajomości tematu.

Co sądzimy o debacie?

Sądzimy, że nieprzypadkowo debata została zorganizowana akurat teraz, kiedy organizacje prozwierzęce zamiast o dobro koni - walczą o 1% z naszych podatków.

Była to już trzecia próba podjęcia szerokiej debaty na temat koni i w zasadzie skończyła się tak samo jak wcześniejsze (Dyrekcja TPN i Zespół sejmowy w grudniu 2014 r.), czyli pyskówką i ośmieszaniem specjalistów - lekarzy weterynarzy i hipologów.

Ponownie zieloni na debatę przynoszą jakieś najnowsze analizy i opracowania, które w ogóle nie odnoszą się do pracy koni i ich zdrowia, a jedynie dotykają tematu (prawidłowość obliczeń, badanie drogi i zdjęcia termowizyjne), przy czym wszystkie te analizy nie umniejszają w żaden sposób opinii wydanych przez specjalistów - lekarzy weterynarzy i hipologów, a rozpoczynają rozmowę na nowe tematy, jak na przykład stan dróg publicznych w powiecie tatrzańskim.

Debata pokazała, że nie ma ze strony pseudoekologów żadnej chęci porozumienia, a każda dyskusja kończy się zarzucaniem nas nieprawdziwymi, ale podchwytywanymi przez publikę oskarżeniami.Cała debata (prawie 4 godziny) do zobaczenia na stronie www.SwiatKoni.pl.

Dużo więcej zdjęć z debaty na naszej stronie www.KonieMorskieOko.pl.

Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Artur Z. 2016-04-04 01:32:47
Witam, jestem od jakiegos czasu za granica i powiem szczerze, ze dopiero z perspektywy mieszkania w Zachodniej Europie widze jak zle traktowane sa konie na Podhalu i jak katorzniczo pracuja. Ile razy przyjezdzalem z rodzina do Zakopanego to widok psuly mi przeladowane dorozki z ledwo ciagnacym je zadyszanym i parujacym koniem
Te same widoki w Chocholowskiej nie mowiac o Morskim Oku. Raz mnie sie corka spytala tatusiu czemu ten konik taki bialy caly i zdyszany. Smutno bylo patrzec na to wszystko. Tu gdzie mieszkam konie pracuja ale w ludzkich warunkach. O konie sie dba. Jak sie pasa na polu to z reguky sa czyms nakryte. Jesli ciagna bryczke to jest ona lekka. Nieprzeciazona. Ludzie tu kochaja konie i bardzo o nie dbaja. Nie sa tak wyzylowane i sciorane jak u nas. Moze dlatego tez cos w tym jest ze i w Janowie Podlaskim zle sie dzieje i zona milardera chce wszystkie konie stamtad wykupic. Prawda jest taka im bardziej prymitywny jest czlowiek tym bardziej prostackie jest jego podejscie do swiata. W tym do koni. Esryd mi za Zakopane. Artur Z.
Psychiatra 2016-02-23 08:29:07
Nic się nie da zrobić, przypadek nieuleczalny.
dr 2016-02-22 12:30:00
Obejrzałem i stwierdzam - obie powinny być zbadane przez psychiatrę
takie debaty 2016-02-21 08:07:04
takie debaty to strata czasu

debata jest wspolna dyskusja nad problemem i wspolneustalenia w ramach kompromisu
jak dotychczas organizacje prozwierzece na zadnej odbytych debat nic nowego nie wnosza poz stara spiewka o bledach w ekspertyzach i poza szkalowaniem fiakrow.weterynarzy .ekspertow itd..nie wskazujac zadnego konkretnego nadajacegosie poddyskusje rozwiazania poza tym ze im sie wydaje ze konie sa meczone..zadnego na to dowodu..zaden kon jeszcze z przemecenia w MOKU nie padl a przynajmniej nie zostalo to udowodnione.....psu na bude takie przepychanki z kims ktyo z zalozenia odrzuca mozliwosc kompromisu i za wszelka cene chce doprowadzic do postawienia na swoim czyli likwidacji koni.szkoda czasu i atlasu ich rozumowanie sie nkie zmieni
pani doktor 2016-02-20 15:44:24
Uorcyk, zadbaj kobieto o siebie, o swoje zdrowe, a potem pomyśl o koniach. Gdy Pani zaniemoże, to kto je tak zawzięcie (czy trzeba, czy nie trzeba) bronić będzie.
łoo rety 2016-02-19 19:31:57
[co do filmu] łoo rety weterynarz aż sie za głowe złapał jak ta uorcykula gadała hhhhahaaa osłabiła gościa!! :D :D
konicek 2016-02-18 13:04:36
To taki chytry plan: niedługo będzie mogła sama zablokować drogę do Morskiego Oka.
pomylily 2016-02-18 09:12:15
panie Czerska i Plaszczykowa pomylily jakzwykle tematy debaty i zamiast dyskutowac o mozzliwosci poprawy losu koni jaak zwykle publicznie pomawialy wszystkich o jaakies pomowienia ..poprostu paranoja te paanie same nie wiedza co robia nalezy je chyba zbadac bo to zakrawa na kpiny zeby 2 osoby terrozyzowaly spolecznosc w imie ich wyimaginowanych przypuszczen o lamaaniu prawa..jakiego tego prawa>? sa jakies obowiazujace normy ktore kategorycznie okreslaja ile mozeciagnac kon? jesli nie to niech ssie odseperuja..a to co chca zrobic to chca kosztem Fiakrow przeprowadzic jakies badania naukowe ktore jeszcze nigdzie na swiecie nie mialy miejsca...niech sobie sfinansuja takie badania z wlasnych funduszy
P 2016-02-18 08:02:01
Czerska walcząca z góralami, ich wiarą, ich dziećmi, ich pracą itd...... ale naśladująca Góralki (chustka na ramionach) :D Czerska...aż mi cię żal ;)
do jacek 2016-02-17 10:51:56
zdjecie nr 10 obrazuje mysli pani Beatki amianowicie


ten Maka toniezle ciacho...musze sie z nim spotkac.......w sadzie.
fakty sa takie 2016-02-17 10:48:57
ze udalaby sie kazda debata..gdyby na nia nie zapraszac obu stron czyli gdyby byla na niej obecna tylko pani Plaszczyk elita ze strony Ratujmy Konie z MOKA z fejsbuka i oczywiscie PANI CZERSKA Beata.

potencjalni organizatorzy nastepnych debat powinnitowziac do serca i pod rozwage.
Jacek Sparow 2016-02-17 10:47:47
Czy zdjęcie no. 10, to plakat reklamujący nową część "Gwiezdnych Wojen"? - przebudzenie Jabby?
tak se patrze 2016-02-17 10:44:50
tak se ta patzre na te fotki i porownujem tom dzisiejsom focie pani Czerskiej z tomjejna jej blogu i cosikmi siy widzi ze trosecke jaakby zbiydla tzn przybrala na siy ale mina jakosik tako zatroskaano..pewnikiem mo jakiegosik stresa o ktorym w tym poradniku oltym co go studiuje nic nie pisomi dlotego tako zatroskano bo przecie chyba siy tak strasnie konickami nie prejyna skoro do dzis meleksow nima a ona tyj drogi nie blokuje jako zapowiedzziala z paniom Plaszczykowom..cyzby takjako i te wladze pred wyborami naobiecywaly a teroski nimajom jako dotrsymac slowa?
do spekulant 2016-02-17 09:25:42
podepnijsiy do PaniCzerskiej ona gwarantuje likwidacje obecnego transsportu a gwarantuje transport po nowemu...meleksami moze jak bedziys mioltakimeleks to siy zalapiys..alenie wiym na pewnopoinformuj siy mozenolepiyj u zrodla tzn...u paani Czerskiej w TTonZ sprogoj telefoniczniy siy umowic na wstepnom rozmoweo warunkach przyjecio

ps dej tu pote znac cos zalatwiyl bo my sycka tyz ciekawi
turystka Morskiego OKA 2016-02-17 09:18:14
a ja pozdrawiam pania czerska i Plaszczyk...z Morskiego OKA szkoda ze panie nie moga tu byc..alecoz jak sie nie ma sily tosie w gory nie wybiera,,,

ps widoki z fasiagu przepieknei jest czas narobic i filmikow i fotek...mimo wszystko zapraszam

a fiakrom dzikuje po stokroc
Śpekulant 2016-02-17 08:36:50
Widzym ze taki transport to fajno sprawa i mozna cosik wiyncyj zarobić.Jako siy tam mozna dostać by prowadzić fijokiyrke do MO,he?
plenta 2016-02-17 08:10:01
redaktorka prowadzaca debate ladnie podsumowala pania Plaszczyk...ze nie spodziewala sie ze ta sprowadzi debate do pyskowek ktorych chciala uniknac i zrobi z problemu koni dyskusje w sprawie swojej urazonej ambicji znow oskarzajac publicznie o jakies pomowienia..hheheh UORCYK Czerska i Plaszczykowa nawet dyskutowac nie potrafia czego wiec wymagac od fiakrow,,,,,,az dziw bierze ze ci jeszcze maja na tyle cierpliwosci ij akos to znosza
ta debata wybitnie pokazala po ktorej stronie jest chec i dobra wola rozwiazania problemu...fiakrzy robia wszystko w tym kierunku czego nie mozna powiedzieec o drugiej stroniektoraniestety widsc to golym okiem a z zalozenia likwidacje transportu a nie dobro i poprawe losow pracujacych tam koni

Mysle ze pani organizatorce rowniez po tym co zaszlo przeszla juz ochota na daalszeorganizowanie debat bowiem w swojej rodzimej Gazecie nawet nie wspomniala o przebiegu tej debaty.
kartoflarz 2016-02-16 20:29:35
Od mniej więcej października zeszłego roku każdy wpis Stowarzyszenia czytam z ogromną radością i przyjemnością. Dopracowany, przemyślany, konsekwentnie wytykający wszystkie niejasności w poczynaniach ekologów, choć słowo "ekolodzy" chyba celowo nigdzie nie pada. Brawo panowie. Choćby za to, że Wasze artykuły są napisane stylistycznie i zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny. A nie tak, jak u Beaty Czerskie, która od ponad roku nawet nie potrafi zrozumieć, że po tytule nie stawia się kropki.
cyklista 2016-02-16 19:53:30
Kobra, no może za wyjątkiem mnie.
ga g 2016-02-16 19:39:16
Najwyrazniej zabraklo wodki . Tzw.strona prozwierzeca znowu zawodzi. Aprowizacja to jej pieta Achillesowa. No i to biedne kolano. Calkiem darmowy cyrk.
cobra 2016-02-16 19:37:58
@uorcyk ,ale busole to masz chyba od razu z GPS-em no i możliwością ostrzenia nart,cudo techniki..a co do zdjęcia to się nie przejmuj ,wszyscy jakoś ujowo wyszli..;)
cyklista 2016-02-16 19:32:41
Pani Inżynier, proszę nie być tak bardzo krytyczną wobec Swojej osoby. Na wszystkich zdjęciach prezentuje się Pani bardzo dobrze, zwłaszcza na tym gdzie trzyma Pani w dłoniach książkę czy też zeszyt w okładce o miodowym kolorze, to ujęcie jest wyborne. Jakaż to mądrość i powaga emanuje z Pani twarzy, normalnie jestem zachwycony, ciągle tam wracam i podziwiam.
uorcyk 2016-02-16 19:15:24
dobór zdjęć zgodnie z zasadą im gorzej tym lepiej. Dobrze że można wysłuchać debaty i wyrobić sobie zdanie o tym co się tam podziało i o czym była mowa.
cyklista 2016-02-16 19:01:27
"celowy zabieg bloggera" - Beaciu co miałaś na myśli pisząc te słowa, proszę, rozwiń ten wątek. Czyżby wokół Twojej osoby toczyły się jakieś zakulisowe, tajemnicze działania, bądź zawiązał się groźny spisek ?
do łorcycki 2016-02-16 18:58:12
hahaha mobilności :) jak może być mobilne coś w kategorii nieruchomości :D
uorcyk 2016-02-16 18:47:44
to uboczny skutek pogorszenia sie mojej mobilnosci oraz celowy zabieg bloggera. A temu panu od schodów oczywiscie nie mam zamiaru niczego "podarować", tak a propos
MiastOiWy 2016-02-16 18:46:01
Świetny tekst.
Tak trzymać Panowie.
Paniusiom P i Cz dziękujemy za wzruszający kabaret :)
Taka rozrywka i to na poziomie mgr inż. przy tej szarówce bezcenna!
do łorcycki 2016-02-16 18:44:15
nie no że ten beciu, ale wyszłaś mało ciekawie. Zaczynam się troszkę martwić.
Fibi 2016-02-16 18:36:09
Gdzie dżindżer?
" Ruda tańczy jak szalona" YT :))))
cyklista 2016-02-16 18:31:45
No no, nawet nie wiedziałem, że jestem taki fotogeniczny i nieskromnie mówiąc, przystojny.
uorcyk 2016-02-16 18:25:25
dziekuję za zdjecie w dobrej rozdzielczosci "pana" od schodów
Fibi 2016-02-16 18:15:50
Co tam debata ;)Jo siy pytom fto zajeboł kufajke?
Widze że chłopy wyzdajane w serdoki, to im zodno kufaja nie potrzbno była.
canadian 2016-02-16 18:00:11
kolejny raz pseudoekolożki wypunktowane. Szkoda, żeście się chłopy tak późno osotali z tymi pijarami
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  CITROEN C3 r.p.2005, AUTOMAT do sprzedania stan bardzo dobry, przebieg tylko 53500km Polecam!
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK BUDOWLANY do przyuczenia, praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKÓJ Z KUCHNIĄ jednoosobowy, 400 + 100 media -
  Tel.: 607 826 896.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Hotel Kaufmann**** Bawaria, Niemcy zatrudni kobiety i mężczyzn na stanowiska: pokojowa, recepcjonistę, kelnera, pomoc kuchenna, kucharza, pracownika gospodarczego. Wymagane doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Oferujemy Niemiecka umowę o prace i atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszamy do składania CV na adres; hg.kaufmann@hotel-kaufmann.de Wiecej informacji pod nr tel 48517878028
  WWW: Hotel-Kaufmann.de
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1364/27-08-2018-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-20 19:41 Oni zagrają dla Zuzi i Marysi 2018-09-20 19:27 Niezgoda ma kontrkandydata? Zainteresowany nie zaprzecza, nie potwierdza 1 2018-09-20 19:24 Leżaki na Równi Krupowej 2018-09-20 18:14 Burmistrz Zakopanego zabiera głos w sprawie apartamentowców 8 2018-09-20 16:15 Przeglądy kolejek PKL. Gubałówka w październiku, Kasprowy w listopadzie 2018-09-20 15:02 Ukradł motocykl 1 2018-09-20 14:51 Trup na balkonie. Czy doszło do zabójstwa? 2018-09-20 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-20 13:11 Kwitną zimowity, idzie jesień. Od poniedziałku śnieg? (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-09-20 12:31 Znowu stoją 1 2018-09-20 11:40 Groźny wypadek na ulicy Św. Anny 2018-09-20 11:40 Spadł z przyczepy 4 2018-09-20 10:37 W piątek pogrzeb Jaśka Zatorskiego "Sieczki" 2018-09-20 09:36 25-latka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle 6 2018-09-20 07:52 Znowu wypadek na skrzyżowaniu ze światłami 2 2018-09-20 07:00 Jak oni rządzili? Tatrzańska dolina jak po wybuchu bomby 6 2018-09-19 21:43 Na Nowotarskiej układają asfalt. Utrudnienia dla kierowców 5 2018-09-19 21:29 Przyłącz się, liczy się każdy oddech 1 2018-09-19 20:03 Kto jeśli nie Fryźlewicz 2018-09-19 19:22 Park kulturowy Krupówki nagrodzony 4 2018-09-19 19:08 Złodziej fiskalny 2018-09-19 18:14 Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką na Kasprowym 6 2018-09-19 17:57 Dobra Zmiana w Mieście z widokiem na Gorce 4 2018-09-19 17:16 Trzeci kandydat na burmistrza Zakopanego zaprezentowany 53 2018-09-19 16:38 W pożarze w Podszklu zginął mężczyzna (ZDJĘCIA) 2018-09-19 15:59 Kolejny niedźwiedź zginął potrącony przez samochód 1 2018-09-19 15:54 Kolizja radiowozu na Szymonach 8 2018-09-19 15:39 32 kandydatów ze Szczawnicy 2 2018-09-19 14:12 Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swoich kandydatów 1 2018-09-19 14:04 Małopolskie laury dla dziennikarza TP 1 2018-09-19 13:34 Grzechotnik to jednak gumowa imitacja 2 2018-09-19 12:39 Będzie nowa zakopianka do Nowego Targu – mamy to na piśmie 5 2018-09-19 12:30 Bagatela znów w MOK 2018-09-19 12:26 Kotki do adopcji 2018-09-19 12:04 Więcej niż zwykle kontroli na drogach 3 2018-09-19 11:21 Dla Jurka Tawłowicza 2018-09-19 11:19 Policja sprawdzała, czy w Niedzicy rzeczywiście pojawił się grzechotnik. To imitacja 2 2018-09-19 10:01 Duży korek w Białym Dunajcu 2 2018-09-19 09:42 Cudowna pogoda w Tatrach. Uważajcie na niedźwiedzie 3 2018-09-19 08:47 19-letnia dziewczyna, która wypadła z 4 piętra miała wiele szczęścia 1 2018-09-19 08:00 Kolejne prawdziwki giganty 2018-09-18 22:39 Młoda kobieta wypadła z 4 piętra 2018-09-18 20:47 Krościenko przedstawia radnych 69 2018-09-18 20:09 Łanie zupełnie nie boją się ludzi (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2018-09-18 18:07 Kandydaci koalicji Platforma.Nowoczesna do zakopiańskiej Rady Miasta 13 2018-09-18 17:30 Grzechotnik w Niedzicy? 14 2018-09-18 17:16 Powoli zapełniają się listy kandydatów do rady miasta 2018-09-18 17:01 Wyjątkowe lekcje przyrody na Kasprowym Wierchu 2 2018-09-18 16:37 Kandydaci do rady powiatu tatrzańskiego 11 2018-09-18 16:25 Kandydaci PiS do zakopiańskiej Rady Miasta. Burmistrz na pierwszym miejscu. 15
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-20 19:54 1. Jak Niezgoda wygra wybory, to może go zrobić naczelnym doctorem upadającego uzdrowiska. 2018-09-20 19:44 2. Ile to kadencji Nas był radnym i jakie funkcje pełnił w radzie w jakich komisjach pracował i brał za to diety co amnezja ? 2018-09-20 19:30 3. A czy czasem miasto nie przedarło kilku metrów i powstał apartamentowiec na Tetmajera ? 2018-09-20 19:27 4. Historia zmienia się nieustannie. Nie jest jak prosta linia. To raczej skomplikowana, wciąż ewoluująca struktura. 2018-09-20 19:24 5. A potem stało się teraz. 2018-09-20 19:18 6. Jak jest uchwalony plan zagospodarowanie nie wydaje się warunków zabudowy. Więc niby mówi prawdę ale jednak raczej zaklina rzeczywistość 2018-09-20 19:17 7. Sprzedaż działki pod budowę inwestycji obok Wersalu była za obecnego burmistrza i to za jakie pieniądze !!!! Bardzo proszę z tego się wytłumaczyć mieszkańcom 2018-09-20 19:13 8. No cóż obsadzanie stanowisk ludźmi z poza Zakopanego to tyz nie Łon ino tylko zostympcy. SEWIK, OPS czy promocja miasta. A co tu niema ludzi młodych i wykształconych oczywiście "najemni" zrobią wszystko, a Nas będzie miał czyste ręce bo to nie Jo im kozoł. 2018-09-20 19:01 9. Gratuluję Panie Marku odwagi wystąpić przeciw ABCD to prawie czyste szaleństwo. Oni rozprasowali cztery lata temu układ MaMa, a Pan jest o ile się nie mylę pracownikiem samorządowym więc albo jest Pan tak mocny i ma za sobą potężną siłę albo... . 2018-09-20 18:39 10. Halo, halo! Gdzie tak wszyscy galopujecie. Czy aby na pewno najlepszym kandydatem na wójta dla Gminy Krościenko N/D ma być tylko i wyłącznie jeden z prezentowanych przez Was facetów. Może warto byłoby rozważyć kandydaturę co najmniej jednej z wielu nietuzinkowych kobiet zamieszkujących nasza gminę. Zapewne jedna z takich kandydatek mogłaby być Pani Anna -Sołtys Krośnicy. Ma bez wątpienia wiele atutów, których brakuje proponowanym przez Was kandydatom. Jest młoda, błyskotliwą, komunikatywna i wykształconą osoba znającą potrzeby wszystkich mieszkańców gminy. Przy tym nie boi się wyzwań, ba takowe ja dodatkowo motywują do działania.
2018-09-14 06:54 1. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 2. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 3. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 4. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 5. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 6. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 7. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 8. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 9. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym. 2018-08-22 17:40 10. A kto to jest "człowiek gór",może mi ktoś sensownie wytłumaczy?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP