Reklama

2016-09-05 22:16:04

Blog

Kolejny reportaż TVN na zlecenie organizacji prozwierzęcych

Reklama

Reklama

Właśnie obejrzeliśmy, nie pierwszy w ostatnim czasie, program nagrywany pod dyktando organizacji prozwierzęcych. Tym razem TVN i TTV poruszyły temat transportu konnego do Morskiego Oka w programach „Uwaga” i „Uwaga po Uwadze”.

Kolejny z cyklu programów emitowanych przez te stacje stacji powielający insynuacje przedstawicieli tzw. „ekologów” pod batutą Anny Plaszczyk i Cezarego Wyszyńskiego z organizacji VIVA!

Co nam przekazano? W wielkim skrócie to, co w kółko powielają „zieloni”: że konie w Morskim Oku są dręczone, hurtowo zdychają, że leje się krew i pot, a my stawiamy opór w niesieniu pomocy tym biednym zwierzętom. Czyli nic nowego. Przy okazji nie zabrakło niemających nic wspólnego z rzeczywistością wyliczeń finansowych, zmanipulowanych i nacechowanych negatywnie, wyciągniętych z kontekstu wypowiedzi oraz próby wpłynięcia na widzów poprzez mielenie końskich figurek w maszynce do mięsa (żenada!). Aha, jeszcze oczywiście przypomniano,że konie są nieekologiczne, bo „dzięki nim” do atmosfery dostało się 70 ton szkodliwych substancji... koń by się uśmiał. Szkoda, że nie wspomniano o tym, jak bardzo nieekologiczna jest utylizacja akumulatorów.

Nie zdecydowaliśmy się na udział w tym programie, który od początku zapowiadał się jako „teatr jednego aktora”. Podobnie, jak poprzednie realizowane przez tę stację, gdzie rozmówcy niezgadzający się z góry ustalonymi tezami programu są uciszani lub niewybredny sposób atakowani i pozbawieni możliwości wyrażenia swojej opinii. Za nami stoją konkretne argumenty, wyniki badań i opinie specjalistów. Jacy specjaliści po stronie ekologów wypowiedzieli się w wyemitowanym programie?

Zauważyliśmy też, że stojących po stronie ekologów można było policzyć na palcach jednej ręki. Czyżby pozostali zrozumieli, jaka jest prawda? Lepiej późno, niż wcale!

Po co ta cała szopka o rzekomej pomocy naszym zwierzętom? Przecież i tak wszyscy doskonale wiemy, że od dawna organizacje prozwierzęce chcą całkowitego usunięcia koni z trasy do Morskiego Oka, a o jakiejkolwiek poprawie ich dobrostanu niema dyskusji. Poza tym w programie nie skupiono się na zdrowiu koni, ale na wyliczeniach finansowych, co też daje do myślenia.

Odpowiedź o celowość działania tzw. „ekologów” pozostawiamy samym Czytelnikom.

Zarząd Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka

z Gminy Bukowina TatrzańskaZa wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Emil 2016-09-07 11:19:58
Gdyby nie mieli czegoś za uszami to zwykłe badanie koni nie odbywało by się przy asyście staży i policji .
Wykorzystywanie koni ponad ich siły jest bezdyskusyjne.
A z tego co słyszałem żadne prawo ani budowlane ani inne na Podhalu się nie przyjęło.
zainteresowany 2016-09-07 11:10:06
A gdzie Pan Ziobrowski był????, czemu nie odbierał telefonu??? rozczesywał włosy na jutro???
cyklista 2016-09-07 11:07:24
@mlodygniewny, piszesz bzdury. Gdyby "animalsi" z Panią Beatą na czele, rzeczywiście mieli duże poparcie Naszej lokalnej społeczności, to na protest-blokadę drogi do Morskiego Oka nie trzeba by było zwoływać ludzi z całego kraju, wystarczyli by miejscowi sympatycy, aby zapewnić przyzwoitą frekwencję tej pseudo-akcji. Tak jednak nie było i nie jest do chwili obecnej.
Skansyniok 2016-09-07 08:28:21
@Górol nie fiakier
Podpisuje się pod tym każdą kończyną jaką mam. Obecnie nie widzę społeczeństwie nic, tylko pogoń za kasą, która jest tylko narzędziem do sterowania. Jestem zawiedziony tym co widzę.
Skansyniok 2016-09-07 08:21:54
@mlodygniewny
Jakieś dowody na poparcie tych "tysięcy"? Nie masz, ale przyznam w tym racje, gdyż dyktuje to zdrowy rozsądek. Forma tego reportażu wpada na podatny grunt upośledzonych umysłowo ludzi oglądających tefałen. Bo nikt inny nie ogląda tefałenu niż idioci, a tych można liczyć w milionach. Można im podsuwać jakiekolwiek opinie na dany temat, a będą połykać. Więc zamiast Twoich "tysięcy" powiem - miliony. Ty też @mlodygniewny jesteś sterowana, być może nawet tli się to w Twoim umyśle, ale odrzucasz to, bo tak wygodniej i zaślepia Cię kasa. Tak, mamona i świadomość, że ktoś zarabia więcej nie daje Ci spać po nocach. Nie piszę tu tylko o Tobie, ale i reszcie, która żre resztki i okruchy, które spadną ze stołu, przy których raczą się ludzie, którzy Wami steruje jak im się podoba. Nauczcie się wreszcie żyć po swojemu nie oglądając się za siebie i na innych, w zgodzie. Bo da się.
Górol nie fiakier 2016-09-06 23:00:58
Obraz mentalnej nędzy i rozpaczy ogarnia człowieka czytającego te komentarze. Chłopy coście już do reszty rozum postradali. Sprzedaliście się za kasę na samochody. telewizory i plejstejszynyny dla waszych dzieciaków, które i tak mają to w nosie. Ile tragedi po chałupach już było z tej kasy. Dziady wasze w grobach się przewracają, bo żyli biednie, ale dobrze żyli , w zgodzie z Ponbóckiem, sonsiadami, swojom zagrodom i górami. Nawet z temi ancykrystami co chcieli robić PGR-y i bloki na wsi budować. To nasi ojcowie pierwsi ekologami byli bo nie dawali ojcowizny na zniszczyć. Dbali o te grapy, potocki i wszystko co tam żyje. A dziś? Sami wiecie o co chodzi. Bo ludziska oczy mają i swoje wiedzą.
Tom 2016-09-06 21:37:19
Brawo dla uwagi za kompletną porażkę. Siedzieli pod tym namiotem z bandą jelopow Mielec te konie totalne porażka te konie trzeba było dac dzieciom w domu dziecka ale im zależało na dobru tych koni jak vivie na koniach do MOK tylko rzeznia ich intereduje. Co do przewoźników wcale się im nie dziwię ze nikt tam nie przyszedł mi bo po co gadać z betonami. Brawo również dla dyrektora TPN który również nie dał się w manipulować w bez sensowna pogadanke z pseudo ekologami który nie mają żadnych argumentów popartych naukowo. Jeszcze tylo przywrócenie ludzia samowyrobow. Rezygnacja z tych głupich rezerwatów ścisłych i na Podhalu wszyscy będą popierał TPN
wyborca PiS niepolak 2016-09-06 20:18:06
"tysiące osób ma wyrobione zdanie na Wasz temat."

Na wasz temat mają wyrobione zdanie setki tysięcy osób. W tym dziesiątki tysięcy dziennie /w sezonie/. Nawet suweren was lewacy wyp..... z hukiem z ław rządowych, odsunął od koryta. Takie zdanie o lewactwie i jego nachalności mają.... MILIONY.... MILIONY! Nie tylko w Polsce! Stąd wasz kwik.
mlodygniewny 2016-09-06 19:30:08
Pudło. nie jestem żadną "Plaszczyk". mieszkam w tym mieście od urodzenia i co prawda prowadzę tutaj różne działania administracyjno-prawne ale (póki co) akurat w ogóle nie związane ze sprawą męczenia koni przez Waszą pazerność. Wasza obsesja doprowadza już do tego że myślicie że to TYLKO garstka osób z rudą paniusią uparła się by Was stamtąd wykurzyć.

nic bardziej mylnego.

oni tylko (i aż) nakręcili ten temat. na CAŁY kraj. tysiące osób ma wyrobione zdanie na Wasz temat. jest ich coraz więcej. A to że wciąż macie kogo wozić jest związane z tym że ludzi przyjeżdża tutaj więcej niż tysiące. i zawsze będzie się trafiać jakiś patentowany leń (lub osoba niesprawna fizycznie) którzy skorzystają z Waszych usług.

dlatego powtarzam: WPROWADZIĆ uchwałę ZAKAZUJĄCĄ Wam działalności na tej trasie w takiej formie (12 osób). A i tak macie z czego żyć... transport po innych trasach, busy, kwatery... sprzedaż chińskich pamiątek... jest tyle innych zajęć by zdzierać z tych matołów-turystów kasę! bez pomocy koni !
BacaZWozuKonimLżej 2016-09-06 15:53:51
Skoro ukrywacie badania to macie coś do ukrycia. Wstyd! Kasa! Kasa! Kasa! Absolutnie nie interesują was konie to tylko maszynki do zarabiania pieniędzy. Nie powiedzieliście nic w programie, bo argumenty was miażdżą.
preczzchamstwem 2016-09-06 12:51:22
Te "stowarzyszenie"? A co z chamowatym fiakrem, który nie daje rachunków a kazał zapie.....ć na nogach pani kolonistce?

O pyłach bitumicznych wiedzą wszyscy, którzy idą drogą do MO, kurzy się tam nawet po deszczu.

Fiakrzy przebadajcie się na choroby płuc i choroby głowy.
zusowiec 2016-09-06 12:19:48
DO TURYSTY: Fiakrzy kradną te pieniądze jak nie płacą podatków za usługę przejazdową, a to , że jest Krusowcem woźnica i płaci 264 zł kwartalnie ubezpieczenia to jest kolejne złodziejstwo.Niech zarabiają miliony Górale ale też niech płacą odpowiednio wysokie podatki! Dotyczy to również busiarzy i wynajmujących pokoje , gdzie szara strefa aż kwitnie. Ciekawe ile takich rolników -busiarzy zarejestrowanych jest na Krus-ie???
saraz 2016-09-06 12:15:14
Ciekawe kto ma w tym wszystkim biznes? Bo na pewno nie obrońcy koni , które i tak pójdą na rzeź -300 koni!!!!!!! a zastąpią je meleksy , które już pewnie czekają.
Mywy 2016-09-06 11:02:57
Brawo Tygodnik. Nie dać się lobby pseudo eko terrorystów, wegan i innych wariatów którzy by cię traktowali gorzej niż swojego kochanego pieska. Karma za 20 zł, weterynarz i fryzjer, kosmetyczka , w miastach ci biedni samotni ludzie głupieją i myślą że mieszkańcy gór dadzą sobie wejść z tą gejowską proaborcyjną propagandą na głowę.
Nie pasuje to siedzieć w klatkach 40 m2 w miastach i się trzymać z daleka od Podhala, dziady.
do jarząbek 2016-09-06 10:46:09
TPN nie jest żadnym właścicielem drogi do Morskiego Oka.
Od Palenicy do Włosienicy droga jest Starostwa. TPN nawet nią nie zarządzą. Oczywiście w mediach podają na zlecenie TPN zarządza tak zarządza ale od Włosienicy do Morskiego.
do Edwardk 2016-09-06 10:41:58
Cytuje" mam namyśli dyr. Ziobrowskiego, zdrowo myślący i potrafiący zobaczyć gdzie leży prawda."
puknij sie w czółko. Najgorszy dyrektor w historii TPN i jego pracownicy typu Pani Bogusława Chlipała ekspert od udostępniania Tatr ale tylko wirtualnie.
Gorszego dyrektora niż Ziobrowski nie może być. Wielokrotnie słuchałem jego wypowiedzi w telewizji czy radiu. Jednym słowem "gość pomylił funkcje"
nie turysta 2016-09-06 10:23:27
Czynienie zarzutu z tego ile fiakrzy zarabiają to taka polska mentalność zaglądania do portfele drugiemu, bo jego winą jest że zarabia i na dodatek więcej od nas. Pytam tylko czy fiakrzy ukradli te pieniądze? Czy fiakrzy siła sadzają leniwych turystów do fasiągów? Może zamiast liczyć nie swoje pieniądze czas przeprowadzać akcje wśród turystów a nie tylko grzecznie pytać czy im nie wstyd? Trasa do Morskiego Oka to nie wyjście na Rysy, każdy może pokonać tę drogę bez wielkich przeszkód. To tylko wygoda i lenistwo turystów powoduje że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługę.Jak komuś zdrowie nie pozwala wędrować do Morskiego Oka to niech spaceruje po Krupówkach.
Miika 2016-09-06 10:07:35
Konie przecież są zwierzętami pociągowymi ( uogólniam, gdyż jak wiadomo nie tylko np. do celów rekreacyjnych), więc nie rozumiem czego tak na prawdę obrońcy oczekują? Rzucają hasłami jak to fiakrzy ich torturują, a czy któryś z tych obrońców spędził chociaż parę dni u takiego fiakra i zobaczył jak wygląda cała jego praca związana z pielęgnacją takiego konia? Rozumiem, że ta mądra pani, gdyby tak od dnia dzisiejszego zaprzestano zabierania koni do MO, zabiera te wszystkie konie do siebie i zajmuje się nimi? No bo przecież gdyby te konie nie jeździły już do MO to co by się z nimi stało, skoro jak sama ta mądra pani stwierdziła nikt nie chce kupować koni z MO? Poszły by na rzeź, gdyż fiakrów nie było by stać bez pracy na ich utrzymanie. I to rozumiem według obrońców było by ok? Może i mają dobry zarobek, ale utrzymanie konia to nie to samo co utrzymanie psa.Najbardziej podobało mi się kiedy na pytanie czy nie szkoda Panu tak ciężko pracujących koni turysta odpowiedział: A ja ciężko nie pracuje? No właśnie. Są ludzie którzy pracują po 14 godzin dziennie, którzy tracą zdrowie, umierają i co? Dlaczego tym się nie zainteresują? O konie dbają ich właściciele a o ludzi nie dba nikt.
Edwardk 2016-09-06 09:58:44
Ja też już nie mogę patrzeć na te brednie na temat męczenia koni. Górale od zawsze żyli razem z końmi, razem pracowali, dbali o nie i utrzymywali. Każdy góral ma we krwi, że o konia trzeba dbać, konie są w ich sercach, wiedzą, że trzeba o nie dbać, bo one pomagają im, z nimi pracują. Żaden góral nigdy by nie zrobił koniowi krzywdy. Niestety jednak czasem wypadki się zdarzają, ale to jest tak samo jak z ludźmi, człowiek też może dostać zawału, umrzeć, mieć wypadek i wtedy nikt z tego powodu nie robi takiego hallo jak przy okazji koni - i to jest właśnie nie w porządku. Bo organizacje takie jak VIVA są przez to niestety bardzo nieobiektywne, zgadzam się z innymi, że im tylko i wyłącznie zależy na całkowitej likwidacji tego transportu, nie chcą niestety przyjąć do siebie żadnych argumentów i nawet jakby fiakier niósł tego konia na plecach do MO to i tak powiedzieliby, że konie są męczone. Uważam więc, że w końcu ktoś powinien zrobić reportaż na temat nie fiakrów czy koni, ale na temat biznesu jakim jest prowadzenie fundacji, ich obiektywności i manipulacji jakie robią. To wszystko jest krzywdzące dla wielu rodzin i ludzi mieszkających na Podhalu, ale lepiej sprzedaje się obraz górala żyjącego z wyzysku innych, męczącego konie i patrzącego tylko na dutki. Stereotypy, kłamstwa, niedopowiedzenia, manipulacje tym żywią się telewizje sensacji, pseudo reporterzy - dla których prawda jest na ostatnim miejscu, a najważniejsza jest oglądalność.
Całe szczęście na Podhalu są jeszcze ludzie nie poddający się naciskom - mam namyśli dyr. Ziobrowskiego, zdrowo myślący i potrafiący zobaczyć gdzie leży prawda. Z drugiej strony konie w MO poddawane są tylu badaniom, sprawdzaniom, wprowadzono takie procedury - że teraz ich kondycja jest o wiele wiele lepsza niż niejednego pacjenta naszej polskiej służby zdrowia. Więc nie popadajmy w paranoję, żeby zwierzętom zaczynało być lepiej niż normalnym ludziom. Pozostawiam do przemyślenia
jarząbek 2016-09-06 09:36:42
W ciągu 6 lat zciachaliście nową nawierzchnię wybudowaną za 12 mln z pieniędzy publicznych, nie parkowych, kopytami koni, a część z tych 70 ton to powdychali ludzie, którzy po wykupieniu biletu do PARKU NARODOWEGO pracują na pylicę!!! TPN tego nie widzi, bo oni tylko samochodami tam wjeżdżają. Zarabiają tylko fiakrzy i TPN, reszta musi tylko wdychać. A Bukowiany nic do drogi nie mają, bo to była droga należąca do hrabiego Zamoyskiego. Jeździjcie se lepiej po tych waszych grapach.Teraz park wielkim gospodarzem. Żenada. Najłatwiej ścigać łazików i skiturowców.
hulahula 2016-09-06 09:28:55
Może byście zobaczyli kto korzysta z przewozu tymi końmi-młodzi z puszką piwa w ręku stoją godzinami w kolejce do koni.Gdyby to byli staruszkowie,ludzie z małymi dziećmi to ok ale ludzie młodzi zdrowi rozpasani.Przecież gdyby nie było chętnych na przejażdżkę to nie byłoby i koni.Ludzie opamiętajcie się co wy piszecie i wyrabiacie.To dopiero żenada.Pomyślcie w innym kierunku.Ku rozwadze obrońców zwierząt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
turysta 2016-09-06 09:15:28
A ja byłem w tym roku w Chorwacji i odwiedzając jeziora plitwickie widziałem, że można wozić turystów nie tylko końmi. Maja eleganckie nowe Mercedesy unimog + 2 przyczepy i przewoża mase turystów tez w parku narodowym. Żadnego smrodu spalin nie bylo czuc, czy u nas tez tak nie mozna?
widz 2016-09-06 09:08:06
ekolodzy mielą konie z Morskiego LOL
Kriszak04 2016-09-06 09:05:29
Do morskiego oka już dawno powinna być wybudowana szybka kolejka
wisząca jak w Düsseldorfie, i oprócz tego całe Zakopane stopniowo powinno iść w taki rodzaj komunikacji miejskiej,byłaby komunikacjia szybka tania i ekologiczna.
Ludzie sami by zdecydowali czym wolą jechać.
Pozdrawiam
Anka 2016-09-06 08:51:59
Żenada i wyzysk! Nie mogę zapomnieć widoku tych biednych zwierząt wczoraj z reportażu! Nie mogłam przez to spac! Górale
To sadyści - od afery z końmi z MOK nie jeżdzę w ogole w tamte strony! Mam straszny wstręt -
Wszędzie widzę cierpienie tych biednych a jakże pięknych zwierząt
Brawo fundacja Viva! Świetny materiał myśle ze daje duzo do myślenia! Swietnie ze oparty także na kwestiach finansowych - niech wyjdzie na jaw ile zarabia sie na cierpieniu tych zwierząt i dlaczego tak trudno zaprzestać tego okropnego procederu. Jestem całym sercem z Wami jesteście cudowni!
oglądałem 2016-09-06 08:44:59
maszynka do mielenia koni stanowiła podsumowanie całego tego widowiska. Nawet sami zieloni byli zażenowani. A jeszcze jeden ogier miał prawo się opierać przed zmieleniem. Żenua
warszawiak 2016-09-06 08:42:10
Witam ciekawy jestem ile viva dostaje za to pieniazkow za taka szopke jaka odstawia Pani Plaszczyk i czy uzad skarbowy ja z tego rozlicza. To jest dopiero Mafia to co oni wyprawiaja , czlowiek umiera nad Morskim nikt afery nie robi nie przejmoja sie tym ale konik sie wywroci to juz afera na cala Polske paranoja co Viva wyprawia jedna banda zarabiajaca ogromne pieniadze na koniach i innych zwierzetach
kapacaja 2016-09-06 08:34:22
Widać po komentarzach poniżej, że pani Hania nie spała całą noc tylko pisała. zabolało? Nie było na kogo wydrzeć mordy? Opuścili was już zwolennicy? Nie przyszedł wasz świadek koronny wypuszczony trzy dni wcześniej z mamra? no przykro
zakopianczyk 2016-09-06 08:16:04
Problem wydaje się być do rozwiązania. Fajnie to ujął Wajrak w reportażu : Niech konie jeżdżą w bryczkach po 2 , 4 osoby .Góral zarobi , TPN, a i nasz "Produkt Regionalny" nie umrze od ciosu noża "Vivy".
Tr 2016-09-06 07:35:33
Odłączyć Bukowine od Małopolski bo psuje klimat.:-P
Lokalny 2016-09-06 06:38:28
To jest nie do pomyślenia aby Dyrektor TPN był ponad prawem.
Sprawa jest do prokuratury. Kiedy skończy się bezprawne i bezsensowne rządzenie przez Dyrektora Ziobrowskiego.
Człowiek tytułuje się że skończył prawo ? Pytam na której uczelni? Dyskusja z Dyrektorem "nie bo nie" potwierdza fakt wczorajszy podamy w TVN.
TPN nie zła kasę otrzymuje 70.000zł miesięcznie. Nie dziwi mnie że trzymają kurę znoszącą złote jaja.
Gdzie jest urząd skarbowy ??
Górol nie fiakier 2016-09-06 00:51:59
Wsytdu nie macie. Już i tak cała Polska ma wyrobione zdanie na nasz temat, że Górol to cwaniak i tępy naród. A Wy dokładacie kolejną cegiełkę. Przez takich ja Wy, cwaniaków nie przyjeżdżają tu warszawiacy, gdańszczanie, a i krakusów coraz mniej. Ludzi którzy kochali góry i przy okazji zostawiali u nas kasę. Gruba kasę. Przyjeżdżają za to Radomie, Łodzie, Tomaszowy, Kielce dla których góry to parkingi przy asfaltowych szlakach., tandetne stragany a restauracjują się w Lidlu i Biedronce. Przez takich jak Wy, ci co maja kasę uciekają z Zakopanego.
agata.13 2016-09-05 23:48:03
To teraz fragmenty z Bloga są w "T. P." informacjami?
do plaszczyk 2016-09-05 23:35:16
@młodygniewny właściwie plaszczyk. Nie strasz nie ubliżaj nie kieruj gróźb. pamiętaj że w tym kraju obok kukli sa jeszcze inni sędziowie
TVNiepolska 2016-09-05 23:29:54
hAlina, jak hAlina. Ale co na to z boku ? Komu teraz przyzna rację ? Tak bardzo lubi się POsiłkować wiedzą z TVN.
młodygniewny 2016-09-05 23:10:34
TPN, dyrektor Ziobrowski, policja, górole i cała reszta!!! jesteście sitwa!!! mafia zorganizowana!!!

choć unikam tej koszernej stacji, to oglądałem dziś w TVN całkiem rzetelny reportaż, z prawidłowymi wyliczeniami...

Was się powinno zmieść z tej trasy! rozgonić po prostu. i do tego dojdzie. odgórnie, ustawowo. to Wasze ostatnie chwile dręczenia tych zwierząt. zobaczycie
hAbeto 2016-09-05 22:37:18
Co na to hAlina ???
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica 3* poszukuje KONSERWATORA, mile widziane doświadczenie pracy w hotelu, umowa o pracę, elastyczny czas pracy, posiłki pracownicze.
  Tel.: 182063362
  E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych. Nowy Targ, możliwość szycia w domu. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  WWW: Grel, 38
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • POŻYCZKI
  ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
 • POŻYCZKI
  WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ. WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !!! DUŻE KWOTY. T- 500 072 678.
 • PRACA | dam
  Bachleda Hotel sp. z o.o. zatrudni RECEPCJONISTĘ oraz PRACOWNIKA DZIAŁU TECHNICZNEGO. Oferujemy: - pełne przeszkolenie, - przeszkolenie w zakresie technik sprzedaży, - przeszkolenie w zakresie obsługi systemów rezerwacji, - bardzo dobre warunki pracy z opcją wyżywiania, - systemy motywacyjne, - wynagrodzenie podstawowe oraz premie. Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Pracujące małżeństwo SZUKA DOMU DO WYNAJĘCIA - Rogoźnik, Szaflary, Krempachy i okolice do 10 km. Tel. 510 061 921.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz pracowników budowlanych z doświadczeniem, praca w Krakowie, wynagrodzenie 25 zł/godz. na rękę, dwudaniowy obiad, zakwaterowanie. Firma z Bukowiny Tatrzańskiej. 697-610-826.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU Z MINERAŁAMI I BIŻUTERIĄ - KRUPÓWKI -
  Tel.: 693 722 444
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
  Tel.: 694601628
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-07-23 16:46 Śledztwo w sprawie śmierci 12-letniej dziewczynki (WIDEO) 2019-07-23 15:45 Deszczowe Krupówki pod parasolem 2019-07-23 14:22 Skład reprezentacji Polski na zawody Grand Prix w Hinterzarten 2019-07-23 14:16 Czołowe zderzenie na drodze do Morskiego Oka. 5 osób rannych (WIDEO, ZDJĘCIA) 3 2019-07-23 13:43 Szczegóły wczorajszego wypadku w Chochołowie. Policja ostrzega 2019-07-23 12:30 Na jakiej podstawie ... 4 2019-07-23 12:28 Znamy przyczynę śmierci 12-letniej dziewczynki 8 2019-07-23 11:58 Karambol w Ludźmierzu. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA) 2 2019-07-23 11:30 Kolejka na Kasprowy nie będzie kursować przez dwa miesiące 3 2019-07-23 11:00 Winda w przejściu podziemnym nie będzie czynna przez kilka tygodni 1 2019-07-23 10:40 Zmarł przed domem 2019-07-23 09:23 Góralskie Jodło w deszczu (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-23 08:01 Teatr zaprasza na "Portki" 2019-07-22 22:20 Zapłonie watra 2019-07-22 21:52 Budowa z niesamowitym widokiem na Tatry 10 2019-07-22 20:34 Sześcioletnia dziewczynka ciężko poraniona przez kosiarkę 2019-07-22 20:23 Jubileusz 400-lecia Dzianisza (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-22 19:18 Czy skakanie na bungee jest bezpieczne? (WIDEO) 2 2019-07-22 19:14 Komisariat w poczekalni 3 2019-07-22 18:45 Dyrektor odchodzi, a nowego kandydata nie ma 2 2019-07-22 17:50 Łatają dziury w Zakopanem 2019-07-22 16:49 Radny z Krakowa testuje hulajnogi na drodze do Morskiego Oka 14 2019-07-22 16:10 Jutro sekcja zwłok 12-letniej dziewczynki, która zmarła w pensjonacie w Zakopanem 2019-07-22 16:05 ARTYŚCI JUŻ, OD JEDNEJ Z MUZ. DO PRZODU RUSZ! 2019-07-22 15:44 Zderzenie przy wjeździe do centrum Zakopanego. Duży korek 2019-07-22 15:43 Wielkie emocje w Poroninie. Konkurs na najdłuższy warkocz 2019-07-22 15:33 Odpust i złoty jubileusz kapłaństwa kardynała Stanisława Ryłko 2019-07-22 15:16 Kłusownicy z rozmachem 1 2019-07-22 14:49 Nad Zakopanem chmury. Na razie upały nam nie grożą 2019-07-22 14:00 Niebieskie świętowanie 1 2019-07-22 13:48 Piesek znaleziony w Witowie 2 2019-07-22 13:18 Śmierć turysty w willi w Niedzicy 3 2019-07-22 12:46 Śmierć 12-letniej dziewczynki w pensjonacie 10 2019-07-22 12:24 Wandale na placu zabaw w Zakopanem 4 2019-07-22 11:30 Od września kolejne remonty linii kolejowej 1 2019-07-22 10:14 Zlikwidowana nielegalna plantacja marihuany 3 2019-07-22 08:01 A może taki górski etap na rowerze. 1000 metrów pod górę 2019-07-21 21:30 Nowy budynek i drzewa na jubileusz 3 2019-07-21 20:15 Niektórym ulewa się podobała, innym nie (WIDEO) 2019-07-21 19:00 Winda przy przejściu podziemnym na Krupówkach nadal nie działa 2019-07-21 18:45 Utrudnienia w ruchu w Pieninach 13 2019-07-21 18:00 Turysta na grząskim gruncie 5 2019-07-21 17:05 Czy ktoś poznaje czworonożnego taternika 2019-07-21 17:00 Mistrzowie dojenia wyłonieni 3 2019-07-21 16:37 Z widokiem na Tatry 2019-07-21 16:10 Spotkania przy pianinie 2019-07-21 16:00 Wielkie święto parowozu (Zdjęcia) 1 2019-07-21 15:19 Gwałtowne burze przechodzą nad Podhalem 2019-07-21 15:00 Chwytaj dzień 2019-07-21 14:53 Lato w pełni w Poroninie (WIDEO, ZDJĘCIA) 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-07-23 15:59 1. no i kozaaacko, w końcu bedzie jeszcze mniej ceprów i januszy, których i tak tam być nie powinno. 2019-07-23 15:45 2. Rintintin....co Ty chcesz od tego 500+? Brakuje Ci czegoś , że zazdrościsz tym co biorą 500+? I dlaczego od razu Grażyny i Janusze? Coś się tak uwziął na tych ludzi? Skąd wiesz jaka była przyczyna kolizji i kto jechał pojazdami? Jak Ci już nie staje i nie możesz dorobić do tego 500+ co Cię tak boli ,to weź się zajmij np.czytaniem książek to może wiedza, którą być może wchłoniesz choć trochę Cię uspokoi i zaczniesz normalnie i logicznie myśleć. 2019-07-23 15:38 3. 1 mila polska = 8,534 km = 8 staje = 7,99 wiorst rosyjskich = 9332, 89 jard. 2019-07-23 15:24 4. Szanowna Autorko, gdyby ziściły się Pani fanatyczno - fantastyczne mrzonki i idea wycofania koni z transportu do MO, to co z nimi począć ? Jaki ma Pani pomysł, ile koni deklaruje Pani przyjąć do Swojego obejścia ? 2019-07-23 15:21 5. @Tradycyjo: Kniaź Urusov, wybitny koniarz mówił tak, pod górę oszczedzaj płuca, w dół- końskie nogi... 2019-07-23 15:15 6. Mietek, nieużywaj słów których znaczenia nieznasz. 2019-07-23 15:00 7. 500+na wczasach Grażyny i janusze noga z gazu jakby pomału jechali to by nic nie było szerokości 2019-07-23 14:45 8. brawo , ścinajcie zakręty sobie nawzajem , kaskaderzy 2019-07-23 14:34 9. Tacy jak Mietek tego nie zrozumią. 2019-07-23 14:34 10. Jestem zakochana w stylu zakopiańskim. A to zdecydowanie styl zakopiański nie jest. Urzędnicy miasta powinni zdecydowanie bardziej uważać na to co buduje się w okolicy tradycyjnej zabudowy bo zrobi nam się taki misz-masz jak w Krakowie. Z miłości do tego stylu podczas podróży do Zakopanego szukam zawsze pięknych drewnianych willi. Ostatnio mogłam nocować w Willi Motylek (apartamentywpolsce.pl). Nocleg w takim miejscu to wyjątkowe przeżycie!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP