Reklama

2016-09-05 22:16:04

Reklama

Blog

Kolejny reportaż TVN na zlecenie organizacji prozwierzęcych

Reklama

Właśnie obejrzeliśmy, nie pierwszy w ostatnim czasie, program nagrywany pod dyktando organizacji prozwierzęcych. Tym razem TVN i TTV poruszyły temat transportu konnego do Morskiego Oka w programach „Uwaga” i „Uwaga po Uwadze”.

Kolejny z cyklu programów emitowanych przez te stacje stacji powielający insynuacje przedstawicieli tzw. „ekologów” pod batutą Anny Plaszczyk i Cezarego Wyszyńskiego z organizacji VIVA!

Co nam przekazano? W wielkim skrócie to, co w kółko powielają „zieloni”: że konie w Morskim Oku są dręczone, hurtowo zdychają, że leje się krew i pot, a my stawiamy opór w niesieniu pomocy tym biednym zwierzętom. Czyli nic nowego. Przy okazji nie zabrakło niemających nic wspólnego z rzeczywistością wyliczeń finansowych, zmanipulowanych i nacechowanych negatywnie, wyciągniętych z kontekstu wypowiedzi oraz próby wpłynięcia na widzów poprzez mielenie końskich figurek w maszynce do mięsa (żenada!). Aha, jeszcze oczywiście przypomniano,że konie są nieekologiczne, bo „dzięki nim” do atmosfery dostało się 70 ton szkodliwych substancji... koń by się uśmiał. Szkoda, że nie wspomniano o tym, jak bardzo nieekologiczna jest utylizacja akumulatorów.

Nie zdecydowaliśmy się na udział w tym programie, który od początku zapowiadał się jako „teatr jednego aktora”. Podobnie, jak poprzednie realizowane przez tę stację, gdzie rozmówcy niezgadzający się z góry ustalonymi tezami programu są uciszani lub niewybredny sposób atakowani i pozbawieni możliwości wyrażenia swojej opinii. Za nami stoją konkretne argumenty, wyniki badań i opinie specjalistów. Jacy specjaliści po stronie ekologów wypowiedzieli się w wyemitowanym programie?

Zauważyliśmy też, że stojących po stronie ekologów można było policzyć na palcach jednej ręki. Czyżby pozostali zrozumieli, jaka jest prawda? Lepiej późno, niż wcale!

Po co ta cała szopka o rzekomej pomocy naszym zwierzętom? Przecież i tak wszyscy doskonale wiemy, że od dawna organizacje prozwierzęce chcą całkowitego usunięcia koni z trasy do Morskiego Oka, a o jakiejkolwiek poprawie ich dobrostanu niema dyskusji. Poza tym w programie nie skupiono się na zdrowiu koni, ale na wyliczeniach finansowych, co też daje do myślenia.

Odpowiedź o celowość działania tzw. „ekologów” pozostawiamy samym Czytelnikom.

Zarząd Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka

z Gminy Bukowina TatrzańskaZa wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Emil 2016-09-07 11:19:58
Gdyby nie mieli czegoś za uszami to zwykłe badanie koni nie odbywało by się przy asyście staży i policji .
Wykorzystywanie koni ponad ich siły jest bezdyskusyjne.
A z tego co słyszałem żadne prawo ani budowlane ani inne na Podhalu się nie przyjęło.
zainteresowany 2016-09-07 11:10:06
A gdzie Pan Ziobrowski był????, czemu nie odbierał telefonu??? rozczesywał włosy na jutro???
cyklista 2016-09-07 11:07:24
@mlodygniewny, piszesz bzdury. Gdyby "animalsi" z Panią Beatą na czele, rzeczywiście mieli duże poparcie Naszej lokalnej społeczności, to na protest-blokadę drogi do Morskiego Oka nie trzeba by było zwoływać ludzi z całego kraju, wystarczyli by miejscowi sympatycy, aby zapewnić przyzwoitą frekwencję tej pseudo-akcji. Tak jednak nie było i nie jest do chwili obecnej.
Skansyniok 2016-09-07 08:28:21
@Górol nie fiakier
Podpisuje się pod tym każdą kończyną jaką mam. Obecnie nie widzę społeczeństwie nic, tylko pogoń za kasą, która jest tylko narzędziem do sterowania. Jestem zawiedziony tym co widzę.
Skansyniok 2016-09-07 08:21:54
@mlodygniewny
Jakieś dowody na poparcie tych "tysięcy"? Nie masz, ale przyznam w tym racje, gdyż dyktuje to zdrowy rozsądek. Forma tego reportażu wpada na podatny grunt upośledzonych umysłowo ludzi oglądających tefałen. Bo nikt inny nie ogląda tefałenu niż idioci, a tych można liczyć w milionach. Można im podsuwać jakiekolwiek opinie na dany temat, a będą połykać. Więc zamiast Twoich "tysięcy" powiem - miliony. Ty też @mlodygniewny jesteś sterowana, być może nawet tli się to w Twoim umyśle, ale odrzucasz to, bo tak wygodniej i zaślepia Cię kasa. Tak, mamona i świadomość, że ktoś zarabia więcej nie daje Ci spać po nocach. Nie piszę tu tylko o Tobie, ale i reszcie, która żre resztki i okruchy, które spadną ze stołu, przy których raczą się ludzie, którzy Wami steruje jak im się podoba. Nauczcie się wreszcie żyć po swojemu nie oglądając się za siebie i na innych, w zgodzie. Bo da się.
Górol nie fiakier 2016-09-06 23:00:58
Obraz mentalnej nędzy i rozpaczy ogarnia człowieka czytającego te komentarze. Chłopy coście już do reszty rozum postradali. Sprzedaliście się za kasę na samochody. telewizory i plejstejszynyny dla waszych dzieciaków, które i tak mają to w nosie. Ile tragedi po chałupach już było z tej kasy. Dziady wasze w grobach się przewracają, bo żyli biednie, ale dobrze żyli , w zgodzie z Ponbóckiem, sonsiadami, swojom zagrodom i górami. Nawet z temi ancykrystami co chcieli robić PGR-y i bloki na wsi budować. To nasi ojcowie pierwsi ekologami byli bo nie dawali ojcowizny na zniszczyć. Dbali o te grapy, potocki i wszystko co tam żyje. A dziś? Sami wiecie o co chodzi. Bo ludziska oczy mają i swoje wiedzą.
Tom 2016-09-06 21:37:19
Brawo dla uwagi za kompletną porażkę. Siedzieli pod tym namiotem z bandą jelopow Mielec te konie totalne porażka te konie trzeba było dac dzieciom w domu dziecka ale im zależało na dobru tych koni jak vivie na koniach do MOK tylko rzeznia ich intereduje. Co do przewoźników wcale się im nie dziwię ze nikt tam nie przyszedł mi bo po co gadać z betonami. Brawo również dla dyrektora TPN który również nie dał się w manipulować w bez sensowna pogadanke z pseudo ekologami który nie mają żadnych argumentów popartych naukowo. Jeszcze tylo przywrócenie ludzia samowyrobow. Rezygnacja z tych głupich rezerwatów ścisłych i na Podhalu wszyscy będą popierał TPN
wyborca PiS niepolak 2016-09-06 20:18:06
"tysiące osób ma wyrobione zdanie na Wasz temat."

Na wasz temat mają wyrobione zdanie setki tysięcy osób. W tym dziesiątki tysięcy dziennie /w sezonie/. Nawet suweren was lewacy wyp..... z hukiem z ław rządowych, odsunął od koryta. Takie zdanie o lewactwie i jego nachalności mają.... MILIONY.... MILIONY! Nie tylko w Polsce! Stąd wasz kwik.
mlodygniewny 2016-09-06 19:30:08
Pudło. nie jestem żadną "Plaszczyk". mieszkam w tym mieście od urodzenia i co prawda prowadzę tutaj różne działania administracyjno-prawne ale (póki co) akurat w ogóle nie związane ze sprawą męczenia koni przez Waszą pazerność. Wasza obsesja doprowadza już do tego że myślicie że to TYLKO garstka osób z rudą paniusią uparła się by Was stamtąd wykurzyć.

nic bardziej mylnego.

oni tylko (i aż) nakręcili ten temat. na CAŁY kraj. tysiące osób ma wyrobione zdanie na Wasz temat. jest ich coraz więcej. A to że wciąż macie kogo wozić jest związane z tym że ludzi przyjeżdża tutaj więcej niż tysiące. i zawsze będzie się trafiać jakiś patentowany leń (lub osoba niesprawna fizycznie) którzy skorzystają z Waszych usług.

dlatego powtarzam: WPROWADZIĆ uchwałę ZAKAZUJĄCĄ Wam działalności na tej trasie w takiej formie (12 osób). A i tak macie z czego żyć... transport po innych trasach, busy, kwatery... sprzedaż chińskich pamiątek... jest tyle innych zajęć by zdzierać z tych matołów-turystów kasę! bez pomocy koni !
BacaZWozuKonimLżej 2016-09-06 15:53:51
Skoro ukrywacie badania to macie coś do ukrycia. Wstyd! Kasa! Kasa! Kasa! Absolutnie nie interesują was konie to tylko maszynki do zarabiania pieniędzy. Nie powiedzieliście nic w programie, bo argumenty was miażdżą.
preczzchamstwem 2016-09-06 12:51:22
Te "stowarzyszenie"? A co z chamowatym fiakrem, który nie daje rachunków a kazał zapie.....ć na nogach pani kolonistce?

O pyłach bitumicznych wiedzą wszyscy, którzy idą drogą do MO, kurzy się tam nawet po deszczu.

Fiakrzy przebadajcie się na choroby płuc i choroby głowy.
zusowiec 2016-09-06 12:19:48
DO TURYSTY: Fiakrzy kradną te pieniądze jak nie płacą podatków za usługę przejazdową, a to , że jest Krusowcem woźnica i płaci 264 zł kwartalnie ubezpieczenia to jest kolejne złodziejstwo.Niech zarabiają miliony Górale ale też niech płacą odpowiednio wysokie podatki! Dotyczy to również busiarzy i wynajmujących pokoje , gdzie szara strefa aż kwitnie. Ciekawe ile takich rolników -busiarzy zarejestrowanych jest na Krus-ie???
saraz 2016-09-06 12:15:14
Ciekawe kto ma w tym wszystkim biznes? Bo na pewno nie obrońcy koni , które i tak pójdą na rzeź -300 koni!!!!!!! a zastąpią je meleksy , które już pewnie czekają.
Mywy 2016-09-06 11:02:57
Brawo Tygodnik. Nie dać się lobby pseudo eko terrorystów, wegan i innych wariatów którzy by cię traktowali gorzej niż swojego kochanego pieska. Karma za 20 zł, weterynarz i fryzjer, kosmetyczka , w miastach ci biedni samotni ludzie głupieją i myślą że mieszkańcy gór dadzą sobie wejść z tą gejowską proaborcyjną propagandą na głowę.
Nie pasuje to siedzieć w klatkach 40 m2 w miastach i się trzymać z daleka od Podhala, dziady.
do jarząbek 2016-09-06 10:46:09
TPN nie jest żadnym właścicielem drogi do Morskiego Oka.
Od Palenicy do Włosienicy droga jest Starostwa. TPN nawet nią nie zarządzą. Oczywiście w mediach podają na zlecenie TPN zarządza tak zarządza ale od Włosienicy do Morskiego.
do Edwardk 2016-09-06 10:41:58
Cytuje" mam namyśli dyr. Ziobrowskiego, zdrowo myślący i potrafiący zobaczyć gdzie leży prawda."
puknij sie w czółko. Najgorszy dyrektor w historii TPN i jego pracownicy typu Pani Bogusława Chlipała ekspert od udostępniania Tatr ale tylko wirtualnie.
Gorszego dyrektora niż Ziobrowski nie może być. Wielokrotnie słuchałem jego wypowiedzi w telewizji czy radiu. Jednym słowem "gość pomylił funkcje"
nie turysta 2016-09-06 10:23:27
Czynienie zarzutu z tego ile fiakrzy zarabiają to taka polska mentalność zaglądania do portfele drugiemu, bo jego winą jest że zarabia i na dodatek więcej od nas. Pytam tylko czy fiakrzy ukradli te pieniądze? Czy fiakrzy siła sadzają leniwych turystów do fasiągów? Może zamiast liczyć nie swoje pieniądze czas przeprowadzać akcje wśród turystów a nie tylko grzecznie pytać czy im nie wstyd? Trasa do Morskiego Oka to nie wyjście na Rysy, każdy może pokonać tę drogę bez wielkich przeszkód. To tylko wygoda i lenistwo turystów powoduje że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługę.Jak komuś zdrowie nie pozwala wędrować do Morskiego Oka to niech spaceruje po Krupówkach.
Miika 2016-09-06 10:07:35
Konie przecież są zwierzętami pociągowymi ( uogólniam, gdyż jak wiadomo nie tylko np. do celów rekreacyjnych), więc nie rozumiem czego tak na prawdę obrońcy oczekują? Rzucają hasłami jak to fiakrzy ich torturują, a czy któryś z tych obrońców spędził chociaż parę dni u takiego fiakra i zobaczył jak wygląda cała jego praca związana z pielęgnacją takiego konia? Rozumiem, że ta mądra pani, gdyby tak od dnia dzisiejszego zaprzestano zabierania koni do MO, zabiera te wszystkie konie do siebie i zajmuje się nimi? No bo przecież gdyby te konie nie jeździły już do MO to co by się z nimi stało, skoro jak sama ta mądra pani stwierdziła nikt nie chce kupować koni z MO? Poszły by na rzeź, gdyż fiakrów nie było by stać bez pracy na ich utrzymanie. I to rozumiem według obrońców było by ok? Może i mają dobry zarobek, ale utrzymanie konia to nie to samo co utrzymanie psa.Najbardziej podobało mi się kiedy na pytanie czy nie szkoda Panu tak ciężko pracujących koni turysta odpowiedział: A ja ciężko nie pracuje? No właśnie. Są ludzie którzy pracują po 14 godzin dziennie, którzy tracą zdrowie, umierają i co? Dlaczego tym się nie zainteresują? O konie dbają ich właściciele a o ludzi nie dba nikt.
Edwardk 2016-09-06 09:58:44
Ja też już nie mogę patrzeć na te brednie na temat męczenia koni. Górale od zawsze żyli razem z końmi, razem pracowali, dbali o nie i utrzymywali. Każdy góral ma we krwi, że o konia trzeba dbać, konie są w ich sercach, wiedzą, że trzeba o nie dbać, bo one pomagają im, z nimi pracują. Żaden góral nigdy by nie zrobił koniowi krzywdy. Niestety jednak czasem wypadki się zdarzają, ale to jest tak samo jak z ludźmi, człowiek też może dostać zawału, umrzeć, mieć wypadek i wtedy nikt z tego powodu nie robi takiego hallo jak przy okazji koni - i to jest właśnie nie w porządku. Bo organizacje takie jak VIVA są przez to niestety bardzo nieobiektywne, zgadzam się z innymi, że im tylko i wyłącznie zależy na całkowitej likwidacji tego transportu, nie chcą niestety przyjąć do siebie żadnych argumentów i nawet jakby fiakier niósł tego konia na plecach do MO to i tak powiedzieliby, że konie są męczone. Uważam więc, że w końcu ktoś powinien zrobić reportaż na temat nie fiakrów czy koni, ale na temat biznesu jakim jest prowadzenie fundacji, ich obiektywności i manipulacji jakie robią. To wszystko jest krzywdzące dla wielu rodzin i ludzi mieszkających na Podhalu, ale lepiej sprzedaje się obraz górala żyjącego z wyzysku innych, męczącego konie i patrzącego tylko na dutki. Stereotypy, kłamstwa, niedopowiedzenia, manipulacje tym żywią się telewizje sensacji, pseudo reporterzy - dla których prawda jest na ostatnim miejscu, a najważniejsza jest oglądalność.
Całe szczęście na Podhalu są jeszcze ludzie nie poddający się naciskom - mam namyśli dyr. Ziobrowskiego, zdrowo myślący i potrafiący zobaczyć gdzie leży prawda. Z drugiej strony konie w MO poddawane są tylu badaniom, sprawdzaniom, wprowadzono takie procedury - że teraz ich kondycja jest o wiele wiele lepsza niż niejednego pacjenta naszej polskiej służby zdrowia. Więc nie popadajmy w paranoję, żeby zwierzętom zaczynało być lepiej niż normalnym ludziom. Pozostawiam do przemyślenia
jarząbek 2016-09-06 09:36:42
W ciągu 6 lat zciachaliście nową nawierzchnię wybudowaną za 12 mln z pieniędzy publicznych, nie parkowych, kopytami koni, a część z tych 70 ton to powdychali ludzie, którzy po wykupieniu biletu do PARKU NARODOWEGO pracują na pylicę!!! TPN tego nie widzi, bo oni tylko samochodami tam wjeżdżają. Zarabiają tylko fiakrzy i TPN, reszta musi tylko wdychać. A Bukowiany nic do drogi nie mają, bo to była droga należąca do hrabiego Zamoyskiego. Jeździjcie se lepiej po tych waszych grapach.Teraz park wielkim gospodarzem. Żenada. Najłatwiej ścigać łazików i skiturowców.
hulahula 2016-09-06 09:28:55
Może byście zobaczyli kto korzysta z przewozu tymi końmi-młodzi z puszką piwa w ręku stoją godzinami w kolejce do koni.Gdyby to byli staruszkowie,ludzie z małymi dziećmi to ok ale ludzie młodzi zdrowi rozpasani.Przecież gdyby nie było chętnych na przejażdżkę to nie byłoby i koni.Ludzie opamiętajcie się co wy piszecie i wyrabiacie.To dopiero żenada.Pomyślcie w innym kierunku.Ku rozwadze obrońców zwierząt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
turysta 2016-09-06 09:15:28
A ja byłem w tym roku w Chorwacji i odwiedzając jeziora plitwickie widziałem, że można wozić turystów nie tylko końmi. Maja eleganckie nowe Mercedesy unimog + 2 przyczepy i przewoża mase turystów tez w parku narodowym. Żadnego smrodu spalin nie bylo czuc, czy u nas tez tak nie mozna?
widz 2016-09-06 09:08:06
ekolodzy mielą konie z Morskiego LOL
Kriszak04 2016-09-06 09:05:29
Do morskiego oka już dawno powinna być wybudowana szybka kolejka
wisząca jak w Düsseldorfie, i oprócz tego całe Zakopane stopniowo powinno iść w taki rodzaj komunikacji miejskiej,byłaby komunikacjia szybka tania i ekologiczna.
Ludzie sami by zdecydowali czym wolą jechać.
Pozdrawiam
Anka 2016-09-06 08:51:59
Żenada i wyzysk! Nie mogę zapomnieć widoku tych biednych zwierząt wczoraj z reportażu! Nie mogłam przez to spac! Górale
To sadyści - od afery z końmi z MOK nie jeżdzę w ogole w tamte strony! Mam straszny wstręt -
Wszędzie widzę cierpienie tych biednych a jakże pięknych zwierząt
Brawo fundacja Viva! Świetny materiał myśle ze daje duzo do myślenia! Swietnie ze oparty także na kwestiach finansowych - niech wyjdzie na jaw ile zarabia sie na cierpieniu tych zwierząt i dlaczego tak trudno zaprzestać tego okropnego procederu. Jestem całym sercem z Wami jesteście cudowni!
oglądałem 2016-09-06 08:44:59
maszynka do mielenia koni stanowiła podsumowanie całego tego widowiska. Nawet sami zieloni byli zażenowani. A jeszcze jeden ogier miał prawo się opierać przed zmieleniem. Żenua
warszawiak 2016-09-06 08:42:10
Witam ciekawy jestem ile viva dostaje za to pieniazkow za taka szopke jaka odstawia Pani Plaszczyk i czy uzad skarbowy ja z tego rozlicza. To jest dopiero Mafia to co oni wyprawiaja , czlowiek umiera nad Morskim nikt afery nie robi nie przejmoja sie tym ale konik sie wywroci to juz afera na cala Polske paranoja co Viva wyprawia jedna banda zarabiajaca ogromne pieniadze na koniach i innych zwierzetach
kapacaja 2016-09-06 08:34:22
Widać po komentarzach poniżej, że pani Hania nie spała całą noc tylko pisała. zabolało? Nie było na kogo wydrzeć mordy? Opuścili was już zwolennicy? Nie przyszedł wasz świadek koronny wypuszczony trzy dni wcześniej z mamra? no przykro
zakopianczyk 2016-09-06 08:16:04
Problem wydaje się być do rozwiązania. Fajnie to ujął Wajrak w reportażu : Niech konie jeżdżą w bryczkach po 2 , 4 osoby .Góral zarobi , TPN, a i nasz "Produkt Regionalny" nie umrze od ciosu noża "Vivy".
Tr 2016-09-06 07:35:33
Odłączyć Bukowine od Małopolski bo psuje klimat.:-P
Lokalny 2016-09-06 06:38:28
To jest nie do pomyślenia aby Dyrektor TPN był ponad prawem.
Sprawa jest do prokuratury. Kiedy skończy się bezprawne i bezsensowne rządzenie przez Dyrektora Ziobrowskiego.
Człowiek tytułuje się że skończył prawo ? Pytam na której uczelni? Dyskusja z Dyrektorem "nie bo nie" potwierdza fakt wczorajszy podamy w TVN.
TPN nie zła kasę otrzymuje 70.000zł miesięcznie. Nie dziwi mnie że trzymają kurę znoszącą złote jaja.
Gdzie jest urząd skarbowy ??
Górol nie fiakier 2016-09-06 00:51:59
Wsytdu nie macie. Już i tak cała Polska ma wyrobione zdanie na nasz temat, że Górol to cwaniak i tępy naród. A Wy dokładacie kolejną cegiełkę. Przez takich ja Wy, cwaniaków nie przyjeżdżają tu warszawiacy, gdańszczanie, a i krakusów coraz mniej. Ludzi którzy kochali góry i przy okazji zostawiali u nas kasę. Gruba kasę. Przyjeżdżają za to Radomie, Łodzie, Tomaszowy, Kielce dla których góry to parkingi przy asfaltowych szlakach., tandetne stragany a restauracjują się w Lidlu i Biedronce. Przez takich jak Wy, ci co maja kasę uciekają z Zakopanego.
agata.13 2016-09-05 23:48:03
To teraz fragmenty z Bloga są w "T. P." informacjami?
do plaszczyk 2016-09-05 23:35:16
@młodygniewny właściwie plaszczyk. Nie strasz nie ubliżaj nie kieruj gróźb. pamiętaj że w tym kraju obok kukli sa jeszcze inni sędziowie
TVNiepolska 2016-09-05 23:29:54
hAlina, jak hAlina. Ale co na to z boku ? Komu teraz przyzna rację ? Tak bardzo lubi się POsiłkować wiedzą z TVN.
młodygniewny 2016-09-05 23:10:34
TPN, dyrektor Ziobrowski, policja, górole i cała reszta!!! jesteście sitwa!!! mafia zorganizowana!!!

choć unikam tej koszernej stacji, to oglądałem dziś w TVN całkiem rzetelny reportaż, z prawidłowymi wyliczeniami...

Was się powinno zmieść z tej trasy! rozgonić po prostu. i do tego dojdzie. odgórnie, ustawowo. to Wasze ostatnie chwile dręczenia tych zwierząt. zobaczycie
hAbeto 2016-09-05 22:37:18
Co na to hAlina ???
 • PRACA | dam
  Zatrudnię konserwatora do hotelu
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów ?Dolina Białego?. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  CITROEN C3 r.p.2005, AUTOMAT do sprzedania stan bardzo dobry, przebieg tylko 53500km Polecam!
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK BUDOWLANY do przyuczenia, praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Hotel Kaufmann**** Bawaria, Niemcy zatrudni kobiety i mężczyzn na stanowiska: pokojowa, recepcjonistę, kelnera, pomoc kuchenna, kucharza, pracownika gospodarczego. Wymagane doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Oferujemy Niemiecka umowę o prace i atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszamy do składania CV na adres; hg.kaufmann@hotel-kaufmann.de Wiecej informacji pod nr tel 48517878028
  WWW: Hotel-Kaufmann.de
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-21 21:17 Dolina w Tatrach jak po wybuchu bomby (ZDJĘCIA) 5 2018-09-21 20:14 Przyłacz się, liczy się każdy oddech 1 2018-09-21 20:07 Broad Peak w oku kamery. Film o Macieju Berbece 1 2018-09-21 19:01 Pijacka okupacja w przychodni w zakopiańskim szpitalu 4 2018-09-21 18:00 W lesie w Zakopanem takie niespodzinaki 2 2018-09-21 17:24 Urodziny „Jatek” 2018-09-21 16:59 Tak wygląda zastępcza droga do Gliczarowa Dolnego (WIDEO) 7 2018-09-21 16:21 Polski przewodnik i turysta ranni w Tatrach 2 2018-09-21 15:28 Ceramika dla dzieci w nowotarskim MOK 2018-09-21 15:24 Mieszkanka Mołdawii zatrzymana w Nowym Targu 2018-09-21 15:14 Toalety na Równi Krupowej czynne w przyszłym tygodniu 3 2018-09-21 14:59 Otwarcie galerii przy Krupówkach 15 grudnia! (WIDEO) 2 2018-09-21 13:53 Prawie wszyscy kandydują 2018-09-21 12:41 Śmierć na drabinie 2018-09-21 11:48 Biegniemy z nadzieją. Bieg charytatywny 2018-09-21 11:30 Dworzec już remontują 2018-09-21 10:49 ZUS zaprasza na lekcje 2018-09-21 09:57 Nieobecni na listach wyborczych: Gąsienica Byrcyn, Wojak, Solańska 12 2018-09-21 09:29 W Tatrach wieje. Żegnamy lato (WIDEO) 1 2018-09-21 09:21 Zapraszamy na filmy. Mamy dla Was bilety 2018-09-21 09:18 Bartłomiej Jurecki w finale prestiżowego konkursu 1 2018-09-21 08:02 Nowotarscy kadeci na obozie w Niedzicy (zdjęcia) 1 2018-09-20 22:16 Bakterie E.coli w wodzie w Krościenku 5 2018-09-20 21:20 Kandydaci na radnych komitetu Czas na Realizację 7 2018-09-20 20:39 Taternik zginął pod kamienną lawiną 4 2018-09-20 20:20 Wspólnie wygramy - przekonuje nowotarżan Agata Michalska 2018-09-20 19:41 Oni zagrają dla Zuzi i Marysi 2018-09-20 19:27 Niezgoda ma kontrkandydata? Zainteresowany nie zaprzecza, nie potwierdza 37 2018-09-20 19:24 Leżaki na Równi Krupowej 2 2018-09-20 18:14 Burmistrz Zakopanego zabiera głos w sprawie apartamentowców 27 2018-09-20 16:15 Przeglądy kolejek PKL. Gubałówka w październiku, Kasprowy w listopadzie 1 2018-09-20 15:02 Ukradł motocykl 1 2018-09-20 14:51 Trup na balkonie. Czy doszło do zabójstwa? 2018-09-20 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-20 13:11 Kwitną zimowity, idzie jesień. Od poniedziałku śnieg? (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-09-20 12:31 Znowu stoją 1 2018-09-20 11:40 Groźny wypadek na ulicy Św. Anny 2018-09-20 11:40 Spadł z przyczepy 4 2018-09-20 10:37 W piątek pogrzeb Jaśka Zatorskiego "Sieczki" 2018-09-20 09:36 25-latka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle 8 2018-09-20 07:52 Znowu wypadek na skrzyżowaniu ze światłami 2 2018-09-20 07:00 Jak oni rządzili? Tatrzańska dolina jak po wybuchu bomby 7 2018-09-19 21:43 Na Nowotarskiej układają asfalt. Utrudnienia dla kierowców 6 2018-09-19 21:29 Przyłącz się, liczy się każdy oddech 1 2018-09-19 20:03 Kto jeśli nie Fryźlewicz 2018-09-19 19:22 Park kulturowy Krupówki nagrodzony 4 2018-09-19 19:08 Złodziej fiskalny 2018-09-19 18:14 Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką na Kasprowym 6 2018-09-19 17:57 Dobra Zmiana w Mieście z widokiem na Gorce 4 2018-09-19 17:16 Trzeci kandydat na burmistrza Zakopanego zaprezentowany 56
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-21 23:48 1. Ja czekam na dalsze propozycje Pana Topolskiego aktualnie prezentuje się zdecydowanie najlepiej. Spokojny, wyważony, merytoryczny. Reszta kandydatów śpi, nie licząc KWW U MAMY NAJLEPIEJ ale dla nich akurat byłoby lepiej jakby spali (mniejsza kompromitacja). 2018-09-21 23:32 2. Janusz, Staszek ruszajcie z kampanią bo czas poznać program poważnych kandydatów bo tego marginesu lokalnej polityki z tymi kompromitacjami to już nie warto komentować. 2018-09-21 23:25 3. Czy będzie również monitoring eksploatacji zasobów wodnych z wód opadowych oraz Dunajca? W jakiej formie jest planowany proces monitoringu -wiadro, konewka czy może organoleptycznie ? A czy młody kandydat planuje również stworzyć zdrowe relacje pomiędzy komitetem z którego aktualnie startuje, a komitetem z którego startował 4 lata temu i 8 lat temu? 2018-09-21 23:18 4. Dopiero teraz byłaby niezgoda jak ten klan doszedł by do władzy. Już zapomnieliście (strażacy) jak narzekaliście kiedy rządzili prawie wiecznie strażą? Ktoś wspomniał że jest specjalistą od promocji, pytam się jakim ??? te parę chwil w MOK kilka lat temu a ma 29 lat ??? to za mało i wątpliwe aby rządzić miastem. Jakie ma chłopak doświadczenie w pracy samorządowej społecznej organizacyjnej decyzyjnej a nawet zawodowej ? przepraszam za określenie jest jeszcze nikim i słabym pod tym względem. Dla mnie na starcie swoją kandydaturą już się przekreślił bo jest niepoważny nie rozumie co to znaczy być burmistrzem i odpowiedzialnym. To jeszcze nie jego czas a może nawet i w przyszłości. Ktoś nieźle mu namieszał w główce i wpuszcza w maliny. Nie ma co wracać że Niezgoda też był młody jak zaczynał karierę bo mnie interesuje teraźniejszość a nie ponowna powtórka czyli nauka samorządowa kolejnego młodego kandydata bo to już było. Szczawnica potrzebuje konkretów i niestety szkoda że nie ma właściwego kontrkandydata dla jeszcze panującego, Z dwojga złego wolę już zagłosować na panującego bo nabył doświadczenia i niech sam sprząta swoje śmieci. Do znawców pisaniny celowo nie używałem przecinków :) 2018-09-21 22:53 5. Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki. Bóg z wami 2018-09-21 22:46 6. Marcin dasz radę ! Jesteś młody, zdolny a doświadczenie przyjdzie samo. Nie przejmuj się hejtem walczą bo się boją. Będziemy głosować na ciebie. 2018-09-21 22:43 7. PiS wystawił tego kandydata chyba z łapanki.Kierownictwo tej partyjki "myśli" że wystarczy kogokolwiek wystawić pod szyldem PiS i ma wygraną w kieszeni.Moga się zdziwić że nie wszyscy wyborcy to "ciemny lud' który to kupi.Jakie on ma doswiadczenie w Samorządzie,jakie dokonania,jaka wizję(nie po prochach) na rozwój Szczawnicy.? Niezgoda jest owszem słaby,bufonowaty,ale jakie gwarancje daje ten młodzik by było lepiej? Obietnice ? To akurat PiS ma opanowane w stopniu "doskonałym". 2018-09-21 22:39 8. Połacie uschniętych drzew wyglądają za to przepięknie :-) 2018-09-21 22:34 9. Do Pani Beaty - jak zwał, tak zwał - wiadomo że to PO i przybudówki. 2018-09-21 22:31 10. Oj, Beatka się poprawiła i nawet dziękuję nie było. Nieładnie.
2018-09-20 23:43 1. ciekawe ile z tych ludzi gór wyszło uczciwie "na piechtę" a na ile było to spotkanie "ludzi samochodów terenowych" w górach 2018-09-14 06:54 2. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 3. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 4. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 5. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 6. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 7. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 8. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 9. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 10. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP