2016-09-05 22:16:04

Reklama

Blog

Kolejny reportaż TVN na zlecenie organizacji prozwierzęcych

Reklama

Reklama

Właśnie obejrzeliśmy, nie pierwszy w ostatnim czasie, program nagrywany pod dyktando organizacji prozwierzęcych. Tym razem TVN i TTV poruszyły temat transportu konnego do Morskiego Oka w programach „Uwaga” i „Uwaga po Uwadze”.

Kolejny z cyklu programów emitowanych przez te stacje stacji powielający insynuacje przedstawicieli tzw. „ekologów” pod batutą Anny Plaszczyk i Cezarego Wyszyńskiego z organizacji VIVA!

Co nam przekazano? W wielkim skrócie to, co w kółko powielają „zieloni”: że konie w Morskim Oku są dręczone, hurtowo zdychają, że leje się krew i pot, a my stawiamy opór w niesieniu pomocy tym biednym zwierzętom. Czyli nic nowego. Przy okazji nie zabrakło niemających nic wspólnego z rzeczywistością wyliczeń finansowych, zmanipulowanych i nacechowanych negatywnie, wyciągniętych z kontekstu wypowiedzi oraz próby wpłynięcia na widzów poprzez mielenie końskich figurek w maszynce do mięsa (żenada!). Aha, jeszcze oczywiście przypomniano,że konie są nieekologiczne, bo „dzięki nim” do atmosfery dostało się 70 ton szkodliwych substancji... koń by się uśmiał. Szkoda, że nie wspomniano o tym, jak bardzo nieekologiczna jest utylizacja akumulatorów.

Nie zdecydowaliśmy się na udział w tym programie, który od początku zapowiadał się jako „teatr jednego aktora”. Podobnie, jak poprzednie realizowane przez tę stację, gdzie rozmówcy niezgadzający się z góry ustalonymi tezami programu są uciszani lub niewybredny sposób atakowani i pozbawieni możliwości wyrażenia swojej opinii. Za nami stoją konkretne argumenty, wyniki badań i opinie specjalistów. Jacy specjaliści po stronie ekologów wypowiedzieli się w wyemitowanym programie?

Zauważyliśmy też, że stojących po stronie ekologów można było policzyć na palcach jednej ręki. Czyżby pozostali zrozumieli, jaka jest prawda? Lepiej późno, niż wcale!

Po co ta cała szopka o rzekomej pomocy naszym zwierzętom? Przecież i tak wszyscy doskonale wiemy, że od dawna organizacje prozwierzęce chcą całkowitego usunięcia koni z trasy do Morskiego Oka, a o jakiejkolwiek poprawie ich dobrostanu niema dyskusji. Poza tym w programie nie skupiono się na zdrowiu koni, ale na wyliczeniach finansowych, co też daje do myślenia.

Odpowiedź o celowość działania tzw. „ekologów” pozostawiamy samym Czytelnikom.

Zarząd Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka

z Gminy Bukowina TatrzańskaZa wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Emil 2016-09-07 11:19:58
Gdyby nie mieli czegoś za uszami to zwykłe badanie koni nie odbywało by się przy asyście staży i policji .
Wykorzystywanie koni ponad ich siły jest bezdyskusyjne.
A z tego co słyszałem żadne prawo ani budowlane ani inne na Podhalu się nie przyjęło.
zainteresowany 2016-09-07 11:10:06
A gdzie Pan Ziobrowski był????, czemu nie odbierał telefonu??? rozczesywał włosy na jutro???
cyklista 2016-09-07 11:07:24
@mlodygniewny, piszesz bzdury. Gdyby "animalsi" z Panią Beatą na czele, rzeczywiście mieli duże poparcie Naszej lokalnej społeczności, to na protest-blokadę drogi do Morskiego Oka nie trzeba by było zwoływać ludzi z całego kraju, wystarczyli by miejscowi sympatycy, aby zapewnić przyzwoitą frekwencję tej pseudo-akcji. Tak jednak nie było i nie jest do chwili obecnej.
Skansyniok 2016-09-07 08:28:21
@Górol nie fiakier
Podpisuje się pod tym każdą kończyną jaką mam. Obecnie nie widzę społeczeństwie nic, tylko pogoń za kasą, która jest tylko narzędziem do sterowania. Jestem zawiedziony tym co widzę.
Skansyniok 2016-09-07 08:21:54
@mlodygniewny
Jakieś dowody na poparcie tych "tysięcy"? Nie masz, ale przyznam w tym racje, gdyż dyktuje to zdrowy rozsądek. Forma tego reportażu wpada na podatny grunt upośledzonych umysłowo ludzi oglądających tefałen. Bo nikt inny nie ogląda tefałenu niż idioci, a tych można liczyć w milionach. Można im podsuwać jakiekolwiek opinie na dany temat, a będą połykać. Więc zamiast Twoich "tysięcy" powiem - miliony. Ty też @mlodygniewny jesteś sterowana, być może nawet tli się to w Twoim umyśle, ale odrzucasz to, bo tak wygodniej i zaślepia Cię kasa. Tak, mamona i świadomość, że ktoś zarabia więcej nie daje Ci spać po nocach. Nie piszę tu tylko o Tobie, ale i reszcie, która żre resztki i okruchy, które spadną ze stołu, przy których raczą się ludzie, którzy Wami steruje jak im się podoba. Nauczcie się wreszcie żyć po swojemu nie oglądając się za siebie i na innych, w zgodzie. Bo da się.
Górol nie fiakier 2016-09-06 23:00:58
Obraz mentalnej nędzy i rozpaczy ogarnia człowieka czytającego te komentarze. Chłopy coście już do reszty rozum postradali. Sprzedaliście się za kasę na samochody. telewizory i plejstejszynyny dla waszych dzieciaków, które i tak mają to w nosie. Ile tragedi po chałupach już było z tej kasy. Dziady wasze w grobach się przewracają, bo żyli biednie, ale dobrze żyli , w zgodzie z Ponbóckiem, sonsiadami, swojom zagrodom i górami. Nawet z temi ancykrystami co chcieli robić PGR-y i bloki na wsi budować. To nasi ojcowie pierwsi ekologami byli bo nie dawali ojcowizny na zniszczyć. Dbali o te grapy, potocki i wszystko co tam żyje. A dziś? Sami wiecie o co chodzi. Bo ludziska oczy mają i swoje wiedzą.
Tom 2016-09-06 21:37:19
Brawo dla uwagi za kompletną porażkę. Siedzieli pod tym namiotem z bandą jelopow Mielec te konie totalne porażka te konie trzeba było dac dzieciom w domu dziecka ale im zależało na dobru tych koni jak vivie na koniach do MOK tylko rzeznia ich intereduje. Co do przewoźników wcale się im nie dziwię ze nikt tam nie przyszedł mi bo po co gadać z betonami. Brawo również dla dyrektora TPN który również nie dał się w manipulować w bez sensowna pogadanke z pseudo ekologami który nie mają żadnych argumentów popartych naukowo. Jeszcze tylo przywrócenie ludzia samowyrobow. Rezygnacja z tych głupich rezerwatów ścisłych i na Podhalu wszyscy będą popierał TPN
wyborca PiS niepolak 2016-09-06 20:18:06
"tysiące osób ma wyrobione zdanie na Wasz temat."

Na wasz temat mają wyrobione zdanie setki tysięcy osób. W tym dziesiątki tysięcy dziennie /w sezonie/. Nawet suweren was lewacy wyp..... z hukiem z ław rządowych, odsunął od koryta. Takie zdanie o lewactwie i jego nachalności mają.... MILIONY.... MILIONY! Nie tylko w Polsce! Stąd wasz kwik.
mlodygniewny 2016-09-06 19:30:08
Pudło. nie jestem żadną "Plaszczyk". mieszkam w tym mieście od urodzenia i co prawda prowadzę tutaj różne działania administracyjno-prawne ale (póki co) akurat w ogóle nie związane ze sprawą męczenia koni przez Waszą pazerność. Wasza obsesja doprowadza już do tego że myślicie że to TYLKO garstka osób z rudą paniusią uparła się by Was stamtąd wykurzyć.

nic bardziej mylnego.

oni tylko (i aż) nakręcili ten temat. na CAŁY kraj. tysiące osób ma wyrobione zdanie na Wasz temat. jest ich coraz więcej. A to że wciąż macie kogo wozić jest związane z tym że ludzi przyjeżdża tutaj więcej niż tysiące. i zawsze będzie się trafiać jakiś patentowany leń (lub osoba niesprawna fizycznie) którzy skorzystają z Waszych usług.

dlatego powtarzam: WPROWADZIĆ uchwałę ZAKAZUJĄCĄ Wam działalności na tej trasie w takiej formie (12 osób). A i tak macie z czego żyć... transport po innych trasach, busy, kwatery... sprzedaż chińskich pamiątek... jest tyle innych zajęć by zdzierać z tych matołów-turystów kasę! bez pomocy koni !
BacaZWozuKonimLżej 2016-09-06 15:53:51
Skoro ukrywacie badania to macie coś do ukrycia. Wstyd! Kasa! Kasa! Kasa! Absolutnie nie interesują was konie to tylko maszynki do zarabiania pieniędzy. Nie powiedzieliście nic w programie, bo argumenty was miażdżą.
preczzchamstwem 2016-09-06 12:51:22
Te "stowarzyszenie"? A co z chamowatym fiakrem, który nie daje rachunków a kazał zapie.....ć na nogach pani kolonistce?

O pyłach bitumicznych wiedzą wszyscy, którzy idą drogą do MO, kurzy się tam nawet po deszczu.

Fiakrzy przebadajcie się na choroby płuc i choroby głowy.
zusowiec 2016-09-06 12:19:48
DO TURYSTY: Fiakrzy kradną te pieniądze jak nie płacą podatków za usługę przejazdową, a to , że jest Krusowcem woźnica i płaci 264 zł kwartalnie ubezpieczenia to jest kolejne złodziejstwo.Niech zarabiają miliony Górale ale też niech płacą odpowiednio wysokie podatki! Dotyczy to również busiarzy i wynajmujących pokoje , gdzie szara strefa aż kwitnie. Ciekawe ile takich rolników -busiarzy zarejestrowanych jest na Krus-ie???
saraz 2016-09-06 12:15:14
Ciekawe kto ma w tym wszystkim biznes? Bo na pewno nie obrońcy koni , które i tak pójdą na rzeź -300 koni!!!!!!! a zastąpią je meleksy , które już pewnie czekają.
Mywy 2016-09-06 11:02:57
Brawo Tygodnik. Nie dać się lobby pseudo eko terrorystów, wegan i innych wariatów którzy by cię traktowali gorzej niż swojego kochanego pieska. Karma za 20 zł, weterynarz i fryzjer, kosmetyczka , w miastach ci biedni samotni ludzie głupieją i myślą że mieszkańcy gór dadzą sobie wejść z tą gejowską proaborcyjną propagandą na głowę.
Nie pasuje to siedzieć w klatkach 40 m2 w miastach i się trzymać z daleka od Podhala, dziady.
do jarząbek 2016-09-06 10:46:09
TPN nie jest żadnym właścicielem drogi do Morskiego Oka.
Od Palenicy do Włosienicy droga jest Starostwa. TPN nawet nią nie zarządzą. Oczywiście w mediach podają na zlecenie TPN zarządza tak zarządza ale od Włosienicy do Morskiego.
do Edwardk 2016-09-06 10:41:58
Cytuje" mam namyśli dyr. Ziobrowskiego, zdrowo myślący i potrafiący zobaczyć gdzie leży prawda."
puknij sie w czółko. Najgorszy dyrektor w historii TPN i jego pracownicy typu Pani Bogusława Chlipała ekspert od udostępniania Tatr ale tylko wirtualnie.
Gorszego dyrektora niż Ziobrowski nie może być. Wielokrotnie słuchałem jego wypowiedzi w telewizji czy radiu. Jednym słowem "gość pomylił funkcje"
nie turysta 2016-09-06 10:23:27
Czynienie zarzutu z tego ile fiakrzy zarabiają to taka polska mentalność zaglądania do portfele drugiemu, bo jego winą jest że zarabia i na dodatek więcej od nas. Pytam tylko czy fiakrzy ukradli te pieniądze? Czy fiakrzy siła sadzają leniwych turystów do fasiągów? Może zamiast liczyć nie swoje pieniądze czas przeprowadzać akcje wśród turystów a nie tylko grzecznie pytać czy im nie wstyd? Trasa do Morskiego Oka to nie wyjście na Rysy, każdy może pokonać tę drogę bez wielkich przeszkód. To tylko wygoda i lenistwo turystów powoduje że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługę.Jak komuś zdrowie nie pozwala wędrować do Morskiego Oka to niech spaceruje po Krupówkach.
Miika 2016-09-06 10:07:35
Konie przecież są zwierzętami pociągowymi ( uogólniam, gdyż jak wiadomo nie tylko np. do celów rekreacyjnych), więc nie rozumiem czego tak na prawdę obrońcy oczekują? Rzucają hasłami jak to fiakrzy ich torturują, a czy któryś z tych obrońców spędził chociaż parę dni u takiego fiakra i zobaczył jak wygląda cała jego praca związana z pielęgnacją takiego konia? Rozumiem, że ta mądra pani, gdyby tak od dnia dzisiejszego zaprzestano zabierania koni do MO, zabiera te wszystkie konie do siebie i zajmuje się nimi? No bo przecież gdyby te konie nie jeździły już do MO to co by się z nimi stało, skoro jak sama ta mądra pani stwierdziła nikt nie chce kupować koni z MO? Poszły by na rzeź, gdyż fiakrów nie było by stać bez pracy na ich utrzymanie. I to rozumiem według obrońców było by ok? Może i mają dobry zarobek, ale utrzymanie konia to nie to samo co utrzymanie psa.Najbardziej podobało mi się kiedy na pytanie czy nie szkoda Panu tak ciężko pracujących koni turysta odpowiedział: A ja ciężko nie pracuje? No właśnie. Są ludzie którzy pracują po 14 godzin dziennie, którzy tracą zdrowie, umierają i co? Dlaczego tym się nie zainteresują? O konie dbają ich właściciele a o ludzi nie dba nikt.
Edwardk 2016-09-06 09:58:44
Ja też już nie mogę patrzeć na te brednie na temat męczenia koni. Górale od zawsze żyli razem z końmi, razem pracowali, dbali o nie i utrzymywali. Każdy góral ma we krwi, że o konia trzeba dbać, konie są w ich sercach, wiedzą, że trzeba o nie dbać, bo one pomagają im, z nimi pracują. Żaden góral nigdy by nie zrobił koniowi krzywdy. Niestety jednak czasem wypadki się zdarzają, ale to jest tak samo jak z ludźmi, człowiek też może dostać zawału, umrzeć, mieć wypadek i wtedy nikt z tego powodu nie robi takiego hallo jak przy okazji koni - i to jest właśnie nie w porządku. Bo organizacje takie jak VIVA są przez to niestety bardzo nieobiektywne, zgadzam się z innymi, że im tylko i wyłącznie zależy na całkowitej likwidacji tego transportu, nie chcą niestety przyjąć do siebie żadnych argumentów i nawet jakby fiakier niósł tego konia na plecach do MO to i tak powiedzieliby, że konie są męczone. Uważam więc, że w końcu ktoś powinien zrobić reportaż na temat nie fiakrów czy koni, ale na temat biznesu jakim jest prowadzenie fundacji, ich obiektywności i manipulacji jakie robią. To wszystko jest krzywdzące dla wielu rodzin i ludzi mieszkających na Podhalu, ale lepiej sprzedaje się obraz górala żyjącego z wyzysku innych, męczącego konie i patrzącego tylko na dutki. Stereotypy, kłamstwa, niedopowiedzenia, manipulacje tym żywią się telewizje sensacji, pseudo reporterzy - dla których prawda jest na ostatnim miejscu, a najważniejsza jest oglądalność.
Całe szczęście na Podhalu są jeszcze ludzie nie poddający się naciskom - mam namyśli dyr. Ziobrowskiego, zdrowo myślący i potrafiący zobaczyć gdzie leży prawda. Z drugiej strony konie w MO poddawane są tylu badaniom, sprawdzaniom, wprowadzono takie procedury - że teraz ich kondycja jest o wiele wiele lepsza niż niejednego pacjenta naszej polskiej służby zdrowia. Więc nie popadajmy w paranoję, żeby zwierzętom zaczynało być lepiej niż normalnym ludziom. Pozostawiam do przemyślenia
jarząbek 2016-09-06 09:36:42
W ciągu 6 lat zciachaliście nową nawierzchnię wybudowaną za 12 mln z pieniędzy publicznych, nie parkowych, kopytami koni, a część z tych 70 ton to powdychali ludzie, którzy po wykupieniu biletu do PARKU NARODOWEGO pracują na pylicę!!! TPN tego nie widzi, bo oni tylko samochodami tam wjeżdżają. Zarabiają tylko fiakrzy i TPN, reszta musi tylko wdychać. A Bukowiany nic do drogi nie mają, bo to była droga należąca do hrabiego Zamoyskiego. Jeździjcie se lepiej po tych waszych grapach.Teraz park wielkim gospodarzem. Żenada. Najłatwiej ścigać łazików i skiturowców.
hulahula 2016-09-06 09:28:55
Może byście zobaczyli kto korzysta z przewozu tymi końmi-młodzi z puszką piwa w ręku stoją godzinami w kolejce do koni.Gdyby to byli staruszkowie,ludzie z małymi dziećmi to ok ale ludzie młodzi zdrowi rozpasani.Przecież gdyby nie było chętnych na przejażdżkę to nie byłoby i koni.Ludzie opamiętajcie się co wy piszecie i wyrabiacie.To dopiero żenada.Pomyślcie w innym kierunku.Ku rozwadze obrońców zwierząt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
turysta 2016-09-06 09:15:28
A ja byłem w tym roku w Chorwacji i odwiedzając jeziora plitwickie widziałem, że można wozić turystów nie tylko końmi. Maja eleganckie nowe Mercedesy unimog + 2 przyczepy i przewoża mase turystów tez w parku narodowym. Żadnego smrodu spalin nie bylo czuc, czy u nas tez tak nie mozna?
widz 2016-09-06 09:08:06
ekolodzy mielą konie z Morskiego LOL
Kriszak04 2016-09-06 09:05:29
Do morskiego oka już dawno powinna być wybudowana szybka kolejka
wisząca jak w Düsseldorfie, i oprócz tego całe Zakopane stopniowo powinno iść w taki rodzaj komunikacji miejskiej,byłaby komunikacjia szybka tania i ekologiczna.
Ludzie sami by zdecydowali czym wolą jechać.
Pozdrawiam
Anka 2016-09-06 08:51:59
Żenada i wyzysk! Nie mogę zapomnieć widoku tych biednych zwierząt wczoraj z reportażu! Nie mogłam przez to spac! Górale
To sadyści - od afery z końmi z MOK nie jeżdzę w ogole w tamte strony! Mam straszny wstręt -
Wszędzie widzę cierpienie tych biednych a jakże pięknych zwierząt
Brawo fundacja Viva! Świetny materiał myśle ze daje duzo do myślenia! Swietnie ze oparty także na kwestiach finansowych - niech wyjdzie na jaw ile zarabia sie na cierpieniu tych zwierząt i dlaczego tak trudno zaprzestać tego okropnego procederu. Jestem całym sercem z Wami jesteście cudowni!
oglądałem 2016-09-06 08:44:59
maszynka do mielenia koni stanowiła podsumowanie całego tego widowiska. Nawet sami zieloni byli zażenowani. A jeszcze jeden ogier miał prawo się opierać przed zmieleniem. Żenua
warszawiak 2016-09-06 08:42:10
Witam ciekawy jestem ile viva dostaje za to pieniazkow za taka szopke jaka odstawia Pani Plaszczyk i czy uzad skarbowy ja z tego rozlicza. To jest dopiero Mafia to co oni wyprawiaja , czlowiek umiera nad Morskim nikt afery nie robi nie przejmoja sie tym ale konik sie wywroci to juz afera na cala Polske paranoja co Viva wyprawia jedna banda zarabiajaca ogromne pieniadze na koniach i innych zwierzetach
kapacaja 2016-09-06 08:34:22
Widać po komentarzach poniżej, że pani Hania nie spała całą noc tylko pisała. zabolało? Nie było na kogo wydrzeć mordy? Opuścili was już zwolennicy? Nie przyszedł wasz świadek koronny wypuszczony trzy dni wcześniej z mamra? no przykro
zakopianczyk 2016-09-06 08:16:04
Problem wydaje się być do rozwiązania. Fajnie to ujął Wajrak w reportażu : Niech konie jeżdżą w bryczkach po 2 , 4 osoby .Góral zarobi , TPN, a i nasz "Produkt Regionalny" nie umrze od ciosu noża "Vivy".
Tr 2016-09-06 07:35:33
Odłączyć Bukowine od Małopolski bo psuje klimat.:-P
Lokalny 2016-09-06 06:38:28
To jest nie do pomyślenia aby Dyrektor TPN był ponad prawem.
Sprawa jest do prokuratury. Kiedy skończy się bezprawne i bezsensowne rządzenie przez Dyrektora Ziobrowskiego.
Człowiek tytułuje się że skończył prawo ? Pytam na której uczelni? Dyskusja z Dyrektorem "nie bo nie" potwierdza fakt wczorajszy podamy w TVN.
TPN nie zła kasę otrzymuje 70.000zł miesięcznie. Nie dziwi mnie że trzymają kurę znoszącą złote jaja.
Gdzie jest urząd skarbowy ??
Górol nie fiakier 2016-09-06 00:51:59
Wsytdu nie macie. Już i tak cała Polska ma wyrobione zdanie na nasz temat, że Górol to cwaniak i tępy naród. A Wy dokładacie kolejną cegiełkę. Przez takich ja Wy, cwaniaków nie przyjeżdżają tu warszawiacy, gdańszczanie, a i krakusów coraz mniej. Ludzi którzy kochali góry i przy okazji zostawiali u nas kasę. Gruba kasę. Przyjeżdżają za to Radomie, Łodzie, Tomaszowy, Kielce dla których góry to parkingi przy asfaltowych szlakach., tandetne stragany a restauracjują się w Lidlu i Biedronce. Przez takich jak Wy, ci co maja kasę uciekają z Zakopanego.
agata.13 2016-09-05 23:48:03
To teraz fragmenty z Bloga są w "T. P." informacjami?
do plaszczyk 2016-09-05 23:35:16
@młodygniewny właściwie plaszczyk. Nie strasz nie ubliżaj nie kieruj gróźb. pamiętaj że w tym kraju obok kukli sa jeszcze inni sędziowie
TVNiepolska 2016-09-05 23:29:54
hAlina, jak hAlina. Ale co na to z boku ? Komu teraz przyzna rację ? Tak bardzo lubi się POsiłkować wiedzą z TVN.
młodygniewny 2016-09-05 23:10:34
TPN, dyrektor Ziobrowski, policja, górole i cała reszta!!! jesteście sitwa!!! mafia zorganizowana!!!

choć unikam tej koszernej stacji, to oglądałem dziś w TVN całkiem rzetelny reportaż, z prawidłowymi wyliczeniami...

Was się powinno zmieść z tej trasy! rozgonić po prostu. i do tego dojdzie. odgórnie, ustawowo. to Wasze ostatnie chwile dręczenia tych zwierząt. zobaczycie
hAbeto 2016-09-05 22:37:18
Co na to hAlina ???
 • PRACA | dam
  Przyjmę Brygade Tynkarzy Z Doświadczeniem!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  > POŻYCZKA DLA FIRM > DO 100 000 ZŁ NETTO >AKCEPTOWANA KAŻDA FORMA PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI >POŻYCZKA NIE JEST RAPORTOWANA DO BIK BARDZO WAŻNE!!! NIE POBIERAMY DODATKOWYCH OPŁAT > zadzwoń do biura 18 542 40 56
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TE (bez nocek), KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  3200-4200 PLN. Praca w sklepie spożywczym w Zakopanem. Umowa o pracę, pełen etat, dobra atmosfera, możliwość przyuczenia. Informacje
  Tel.: 502 023 420
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Polskie czajniki elektryczne
  Tel.: 602690934
  E-mail: biurometen@gmail.com
  WWW: www.meten.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Nierdzewne instalacje odgromowe-pomiar uziemienia gratis
  Tel.: 602157137
  E-mail: Smrekowskikamil1@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ z wieloletnim doświadczeniem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Czarna Owca" w Nowym Targu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech. Budowlanka - Wykończenia wnętrz od 12 Euro za godz.
  Tel.: 606938230
 • PRACA | dam
  Proponujemy Ci współpracę opartą na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Oferujemy: przychód podstawowy 12000+3000 netto, wyposażony i zatowarowany lokal, stałe wsparcie w prowadzeniu sklepu. Zadzwoń
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Mieszkanie 51m2
  Tel.: 604423768
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  wynajmę mieszkanie 2 pokojowe w Nowym Targu. 517 17 10 64 (po godzinie 19:00)
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 124 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę na stałe, pokoje z łazienkami oraz mieszkanie w ścisłym centrum Zakopanego
  Tel.: 602 155 165
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZARĘBA POSZUKUJE PIECOWEGO, OD ZARAZ, PRACA NA PEŁNY ETAT, Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYUCZENIA 602 759 709
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni księgową (księgowego) Tel.600 035 101
  Tel.: 600 035 101
  E-mail: m.pierz@trip.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: MAGAZYNIER, KELNER, SZEF DZIAŁU TECHNICZNEGO i TECHNIK. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Właściciel wynajmie hotel robotniczy w Krakowie 19 miejsc noclegowych, kuchnia, jadalnia, 3 łazienki
  Tel.: 798073301
  E-mail: paluckab@gmail.com
  WWW: Osieczany 564
  GG: 32-400 Myślenice
  Inne: Bozena
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.Telefon;
  Tel.: 660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W KOŚCIELISKU - możliwość zakwaterowania,
  Tel.: 664 367 806
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-02-23 08:01 Filmowe uroki tatrzańskiej zimy (WIDEO) 2019-02-23 06:46 Uważajcie na zdradliwe płytki w przejściu podziemnym 2019-02-22 22:57 Strażaccy kadeci poznawali tajniki ratownictwa medycznego i chemicznego 2019-02-22 21:31 Seksibomba na Krupówkach 4 2019-02-22 20:55 (Wy)gramy dla Wiktorii 2019-02-22 20:16 Radny stawia pytania, wójt i dyrektor odpowiada 1 2019-02-22 19:51 Przerwa w pracach przy budowie była zaplanowana 2019-02-22 19:39 Korek na Salamandrze w Kościelisku. Droga jak lodowisko 10 2019-02-22 19:32 Afera z bałwanem dla Dawida Kubackiego 10 2019-02-22 19:25 Posterunek - Krościenko 2 2019-02-22 18:51 Panie burmistrzu, jakie łyżwy mamy sobie kupić 10 2019-02-22 18:26 Daj się zrobić w balona, przyjedź na lotnisko 1 2019-02-22 18:14 Śmiertelna lawina w Tatrach (ZDJĘCIA) 2019-02-22 17:12 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Złote runo BKS WP Kościelisko 2019-02-22 17:07 Pomóżmy Ani Wacławik 4 2019-02-22 16:42 Zimno i pięknie. Zdjęcia z Doliny Białego 2019-02-22 16:32 Co ze szkołą w Łapszance i oszczędnościami? 2019-02-22 16:01 Zapraszamy na wykład ks. Marcina Kostki 2019-02-22 15:53 Monitoring uwiecznił, jak okradli gościa 2019-02-22 15:29 Polacy w kwalifikacjach poniżej oczekiwań 2019-02-22 14:45 Zima jeszcze nie odpuściła w Pieninach 1 2019-02-22 13:40 Przedsmak szklanki pod Giewontem. Lodowisko na Krupówkach 4 2019-02-22 13:01 Arabska noc w Kmicicu 2 2019-02-22 13:00 Zamów auto - poleć helikopterem nad Tatrami: Ostatnie dni Wyprzedaży 2018 w Škoda Autoremo Nowy Targ 2019-02-22 12:37 Kolejowe remonty z przesiadkami 2019-02-22 11:40 Duży ruch na zakopiance 2019-02-22 11:31 Fatalne warunki na podjeździe na Snozkę. Ciężarówka w rowie 2019-02-22 10:59 Ubojnie działają bez problemów 6 2019-02-22 09:51 Znieważali i szarpali policjantów. Grozi im do 3 lat więzienia 3 2019-02-22 09:27 Poeci, przybywajcie 2019-02-22 09:19 W Tatrach spadło kilkanaście cm śniegu. Tak jest na Goryczkowej i Kalatówkach (WIDEO) 2019-02-22 08:01 Remonty w przedszkolu 2019-02-22 07:45 „Szlag trafił” Gadowskiego w Zakopanem 2019-02-21 22:41 Hiszpańska fiesta 2019-02-21 21:17 Tu słupki, tam słupki i jak tu wyjechać (WIDEO) 1 2019-02-21 19:44 Czarny dym z widokiem na Giewont 6 2019-02-21 18:57 Jadwiga Malina w Zakopanem 2019-02-21 18:45 Rok temu mafia zamordowała dziennikarza na Słowacji (WIDEO) 2019-02-21 18:38 Tańczący z uczniami 2019-02-21 17:25 Nadciągają opady śniegu. W Zakopanem do 15 cm, w Tatrach jeszcze więcej 2 2019-02-21 17:20 Opozycja w opozycji - przewodniczący rezygnuje 7 2019-02-21 16:21 Osoba niepełnosprawna powinna wozić ze sobą łopatę 3 2019-02-21 15:56 Kwitną bazie, ale na trasach biegowych wciąż leży śnieg 2019-02-21 15:31 Jak żółw po śniegu chodził 2019-02-21 15:30 Na trasie narciarskiej na Gubałówce drzewka szybko rosną (WIDEO, ZDJĘCIA) 12 2019-02-21 14:58 Narko-walizka edukacyjna 2019-02-21 13:55 Nie będzie Zakopanego, a będzie biały miś 6 2019-02-21 13:29 Alarm w szkole 1 2019-02-21 12:39 Zakorkowane rondo i studium możliwości 6 2019-02-21 12:39 Gdzie jest ten sympatyczny kocur z Bukowiny? 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-02-23 08:55 1. Popieram Władeczka, są różni pracownicy, niektórzy naprawdę pracują, ale są też tacy co regularnie w godzinach pracy robią grubsze zakupy po całym Poroninie nie widząc tu żadnego problemu. Jak to jest, że w jednym urzędzie pracują/pracowali matka i córka, siostra i brat, kuzyni, itd. ? Popieram Panią Wójt bo sama na nią głosowałam, ale bycie Wójtem to misja i ciężka praca i jeżeli publicznie mówi o problemach w GOK-u to powinna wyjaśnić mieszkańcom o co chodzi z tą aferą i odpowiedzieć na pozostałe pytania. Dziękuję. 2019-02-23 08:47 2. Aniu życzę ci powodzenia w leczeniu .Pieniążki są już na twoim koncie. 2019-02-23 08:43 3. @Użytkownik, następny "znawca" Kodeksu Drogowego, w poniedziałek możesz spokojnie oddać prawo jazdy w starostwie. Strach mijać takich kierowców na drodze jak nawet prostego obrazka nie rozumieją. 2019-02-23 08:15 4. A było dzwoni one już w dzień ze ślisko to lepiej dawać na imprezy gdzie wygrywają zawsze ci sami a w tym roku prawie negliz był masakra zamiast posypać drogi chcieliście wójta z Dzianisza to macie oni narazie w sporty się bawią i co sprzedać wyprzedac należy a nie poważnymi sprawami tak jak i firmę wzięli do odśnieżania zamiast wziąść zakupić raz sprzęt to moja powodzenia 2019-02-23 07:58 5. to dziwne. Brat adwokat i nie potrafi wytłumaczyć wójtowi , ze ten plac jest zabytkowy i nie można sobie robić na nim co się chce? Zabytki dziwnie nagle nikną w tej gminie. WG mnie takich afer nie było za poprzedniego wójta. 2019-02-23 07:54 6. Do nick Kiepski z Poronina Nowej Pani Wójt gratuluję wyboru. Ale w swej wypowiedzi mylisz podstawowe fakty. Jedność Tatrzańska(jako Jedność Tatrzańska Samorządowców) starowała pod swoim szyldem w tych wyborach, Jak była ewolucja PO-Przymierze Tatrzańskie- PiS. (przejrzyj Internet a przejrzysz na oczy) Priorytety według mnie: kanalizacja , wodociągi,geotermia, gaz. Niestety przy tych inwestycjach jest to że trzeba projektować po czyiś działkach i tu trzeba dużych zdolności mediacyjnych. Ja oceniam pozytywnie jak na razie działania Pani Wójt. Minusem dla mnie było wypowiedzi przy interwencji w czasie odebrania koni( tu trzeba było przyznać że to było znęcanie się a nie próba usprawiedliwiania ). Dało to bardzo zły odbiór wśród ludzi. Dokonania i pierwsze oceny mogą przyjść najwcześniej po 6 miesiącach. Ale też jestem ciekawy co z tym GOKiem . Jeżeli się medialnie ogłasza że są jakieś nieprawidłowości to trzeba mieć odwagę podać to do publicznej wiadomości. 2019-02-23 07:39 7. Handlarz oscypkami nie spełniają żadnych norm sanitarnych produkcji i sprzedaży. Wykonuje sie je najczęściej nie przystosowanych pomieszczeniach do tego np. W GARAŻACH. Sanepid wogule nie sprawdza w jakich warunkach działają mini fabryki oscypka mleko do produkcji sie skupuje do tego stopnia że w okresie zimowym brakuje mleka do produkcji i udają że są rolnikami. A OSZUKUJĄ NA POTĘGĘ W ZIMIE MAJĄ OSCYPKI OWCZE I KOZIE . A CIEMNY TURYSTA TO KUPUJE. CAŁĄ JESIEŃ SIĘ SKUPUJE SERY MROZI SIĘ I SPRZEDAJE JAKO SWIERZE . SPRZEDAWCY STOJA W KURZU BRUDZIE i nikt sie tym nie interesuje. 2019-02-23 07:32 8. Panie konserwatorze to był bałwan na miarę naszych czasów. Myśmy go ulepili naszymi ręcami. Pokazaliśmy niedowiarkom ze Szaflary mogą. Jak tu po zniszczeniu tego Bałwana żyć. Jak tu żyć Panie konserwatorze?????????????? 2019-02-23 07:25 9. Komentarzy multum, że droga nie odśnieżona, że tylko piaseczkiem posypana, a na zdjęciach widac jak gro kierowców ma w czterech literach znak który znajduje sie na początku salamandy i z dugiej strony od slodyczek że na drodze pokrytej sniegiem lancuchy na kolach obowiazują. Tak więc jak niemasz łańcuchów na kolach a będziesz mial tam zderzenie zapomnij, że dostaniesz odszkodowanie z uwagi na zly stan utrzymania drogi. 2019-02-23 06:51 10. Czy trzeba budować coś nowego dla komunalki skoro mamy dwa budynki szkół podstawowych. Cześć pomieszczeń będzie pusta to czemu ich nie wykorzystać sensownie.
2019-02-19 12:06 1. Poza tym ze zawsze wygrywaja ci sami to w tym roku zobserwowalam ze pokazuje sie to czym sie oddycha troszke nie wypada .Bo sa dzieci a niby taka religijnosc a za rok poleca naga troske nie wypado .Ada to nie wypada:)Stroje troszke do poprawki to nie tylko moje zdanie zresxta zabawa zabawa ale zdrowego rozsadku. 2019-02-19 11:46 2. Dziewczyny były cudne 2019-02-17 18:35 3. Pokażcie te piękności z podhalańskich łańcuchów 2019-02-17 10:40 4. Przepiękne przedmioty, piękni ludzie wspaniała kultura i tradycja 2019-02-06 10:53 5. Ładne zdjęcia 2019-01-16 10:07 6. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 7. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 8. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 9. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 10. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP