Reklama

2018-08-25 17:30:22

Reklama

Zaskale

Prokuratura o śmiertelnym wypadku przy egzaminie na prawo jazdy

Reklama

Na razie nie ma mowy o stawianiu komukolwiek zarzutów. Śledztwo toczy się w sprawie.

Nowotarska prokuratura przesłuchała egzaminatora, który w ostatniej chwili uciekł z samochodu, w który uderzył pociąg relacji Chabówka – Zakopane. 18-letnia dziewczyna, która zdawała egzamin pozostała w pojeździe. Zginęła. 

Śledczy nie zdecydowali się postawić 62-letniemu mieszkańcowi Gorlic zarzutu. - Kwestia winy mężczyzny nie jest przesądzona. To nie jest tak, że egzaminator z automatu ponosi odpowiedzialność za wszystko, co wydarzy się podczas egzaminu – tłumaczy Józef Palenik, szef nowotarskiej prokuratury. Zaznacza, że do zbadania wszelkich okoliczności czwartkowego dramatu został powołany biegły do spraw wypadków drogowych. Własne dochodzenie prowadzi też Komisja Badania Wypadków Kolejowych. Zdaniem śledczych precyzyjne odtworzenie wszelkich okoliczności tragedii nie będzie trudne. Przebieg egzaminu był monitorowany przez kilka kamer, które nagrywał także głos. Monitoring posiadał także skład pasażerski. Prokuratura zabezpieczyła także nagrania monitoringu z posesji sąsiadującej z torowiskiem. 

Śledczy potwierdzają natomiast już teraz, że to iż samochód egzaminacyjny pojawił się na niestrzeżonym przejeździe, nie było naruszeniem zasad. Zapowiadają ponadto, że wnikliwie przeanalizują dokumentację z szkolenia zmarłej kursantki, co pozwoli też ustalić, czy była wystarczająco przygotowana by przystąpić do egzaminu.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w ostatni czwartek, gdy samochód z kursantką zdającą egzamin na prawo jazdy i egzaminatorem zatrzymał się na torowisku w obrębie niestrzeżonego przejazdu kolejowego w Zaskalu. W auto uderzył rozpędzony pociąg. 18-letnia kursantka, mieszkanka Chyżnego na Orawie zmarła po przewiezieniu do szpitala. Egzaminator zdołał dosłownie kilka sekund przed zderzeniem wyskoczyć z samochodu.

mk

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ana 2018-08-26 19:06:51
Ludzie opamiętajcie się! Osoby od tego odpowiedzialne (policja, prokuratura, sędziowie) nie gdybają co się stało, kto zachamowal, kto przejechał i czemu tylko egzaminator wyskoczył z auta. Maja zapis kamer i dźwięku i wiedza co było. Takie komentarze to można wsadzić między bajki. Nieszczęśliwy wypadek, zmarła młoda dziewczyna, czy to była wina egzaminatora oceni sąd dajmy mu spokój napewno nie żyje się mu z tym lekko. Tak pomijając sam fakt ciekawe ile z komentujących widząc nadjeżdżający pociąg siedziało by w samochodzie i czekało na smierć?
Koksik 2018-08-26 17:23:10
Ja uwazam ze taki ininstruktor i egzaminator powinni miec prawko B,C,C+E, min.10 lat stazu pracy jako kierowca zawodowy i wtedy powinni uczyc i egzamimowac ,a nie dziadek zrobi sobie upr.egzaminatora i wielce uczy i egzaminy robi co wogole nie ma.pojecia itp
Dorina 2018-08-26 15:28:13
Dlaczego pojazd został zatrzymany na torach a nie przed? Co butny egzaminator chciał pokazać? Dlaczego zwalnia sie go z odpowiedzialnosci? Powinien działac. A na nagraniu widac ze on sobie wysiada odchodzi i zaraz nadjezdza pociąg. Czy mozna wyjsc z auta i zostawic kursanta samego?
AA 2018-08-26 13:07:25
@Do muzykanta. Bo to taka tiwi, zrozumiano?
Do muzykanta 2018-08-26 10:49:02
Muzykant. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i zdecyduj się wreszcie co do kursantów. Czy wyszli obronną ręką czy wina leży po ich stronie. Bo jak na razie san nie wiesz o co ci chodzi. Tyle wiesz z oglądania telewizji
Rybnik 2018-08-26 10:44:13
Ehhh wszystko rozumiem że doświadczenie itp. jednak jedno mnie przeraża, wiek emerytalny 67 i ten człowiek ma tak pracować, a jednak refleks się nie polepsza wraz z wiekiem...
muzykant 2018-08-26 09:35:55
Pytanie na Śniadanie. Dzisiaj w reżimowej telewizji środowisko kursantów i egzaminatorów wyszło obronną ręką. Oni są wysoko szkoleni i ciągle się szkolą, a wina jest po stronie kursantów i wszyscy powinni przejść badania psychotechniczne, a zwłaszcza Ci kierowcy, którym odebrano prawo jazdy i nie zdali egzaminu na nowo. Jak widać mamy nową yletę inteligencji, nie wiedziałem.
... 2018-08-26 01:07:15
No właśnie, skoro przejazd kolejowy był nie strzeżony to dlaczego egzaminator nie zatrzymał samochodu przed przejazdem kolejowym, to już lepiej jakby zatrzymał samochód i oblal ta dziewczynę z egzaminu a przymajmiej dziewczyna by żyła.
Xy z 2018-08-26 01:03:27
Panie Gorka ale ten egzaminator nie byl wiele starszy od Pana.
sylwia 2018-08-26 00:16:56
tylko ja mam wrażenie,że dziewczyna spanikowała,auto zgasło,próby egzaminatora nie dawały rezultatu,miał do wyboru zostawic sie na smierc,albo ratowac sie?!
Uwaga, sa zabezbieczone dowody z nagrania z egzaminu,mając 30 lat doświadczenia Egzaminator był chyba świadomy sytuacji,zagrożenia,konsekwencji i całej reszty bardziej niż zestresowany zdający R.I.P.
Jesli policja i prokuratura ma watpliwosci o winie egzaminatora mam prośbę:
ODCZEPCIE SIE OD NIEGO! NIKT Z NAS NIE WIE C0 ZASZŁO NA TYM TRAGICZNYM W SKUTKACH EGZAMINIE! OPANUJCIE MASZYNY!
stary komuch 2018-08-25 23:25:22
W latach 60 zdawałem na prawo jazdy autem PF125p ze zmianą biegów przy kierownicy. Było to w Krakowie, rondo Mogilskie, nawrotka na ulicy Mogilskiej tramwaje. Obok mnie na miejscu pasażera siedział mój instruktor, z tyłu za mną milicjant drogówki, a obok niego państwowy egzaminator. Dzisiaj zapewne jest to nie możliwe, bo każdy chciałby wziąć kasę po 10 tyś. na miesiąc.
jaro 2018-08-25 23:08:56
Pewnego razy cwaniaczek się zapadnie pod ziemię i tyle bedzie .Jak nie zadziała sprawiedliwość .Trzymam kciuki , bo ojca Ona też chyba miała .Więc samosądy też istnieją .
Kawa z mlekiem 2018-08-25 22:38:43
Jak można wyzywać egzaminatora od starego dziadka.Przecierz wszyscy tu piszący młodzi też będą starymi i też w tym wieku będzie trzeba pracować.To nie egzaminatora wina że w tym wieku musi jeszcze pracować. Marcinie Górka w tv mówili że ten pojazd nie miał sprzęgła po stronie egzaminatora. Też do końca nie wiadomo kto zahamował.A co by było jak by jednak zahamowała dziewczyna. Nie miał sprzęgła to jak miał odpalić.
dana 2018-08-25 22:17:22
Wyrazy największego wspołczucia..to straszna tragedia..
Niestety nie do pojęcia..i dopiero czytając komentarze..rozumiem ..o co chodzi..czyli w samochodzie jest tylko egzaminator i kursant..jak to możliwe...
W samochodzie powinien byc jeszcze nauczyciel..prawa jazdy..
Absolutna katastrofa..nauczyciel powinien siedziec obok i poprawiac.błędy..egzaminator z tyłu i obserwowac...czy tego niema w polsce?..skandal..ludzie bierzcie przykład co dobre od innych...państw
Przecież to powinno byc logiczne..to dziecko zgineło..przez głupote..polskich zasad...ona nie miała jeszcze prawka...a ten co ją egzaminował ..to niewiem jakie prawa miał..ale hamulec pod nogą..powinien mieć..albo siedzieć z tyłu i udawać mądrego...
Tu niestety ewidentnie .wine ponosi...organizacja.. i prawo...
Ela 2018-08-25 21:45:21
Kpina żeby tak szukać dziury w całym ale jak tym samochodem jechała by córka Pana prokuratora to zarzuty by postawił egzamitorowi.......
Waldek 2018-08-25 21:27:36
Mi to wyglądało jakby egzaminator zatrzymał auto w wyniku czego silnik zgasł. W stresie dziewczyna nie dała rady ani odjechać ani uciec. Scena jak z filmu. Nierealna mogloby się wydawać. Szkoda Jej.
Jo 2018-08-25 21:24:26
Mam nadzieje że bedzie sie mu śniła ta sytuacja do końca życia
Coffee 2018-08-25 20:56:26
Jak było ?
A tak:
Nie zatrzymała się przed znakiem STOP więc jej egzaminator wyhamował swoimi pedałami na środku torowiska i zaczął się na nią wydzierać. Jak się zorientował że pociąg nadjeżdża to kazał jej odpalić ale ona już w nerwach panikowała więc jak zobaczył że nie zdążą zjechać to zwiał.
Tak działają egzaminatorzy.
Skoksen 2018-08-25 20:43:18
Pierwszy powinien wyjść kursant a nie egzaminujący to Polska
Mati 2018-08-25 20:38:55
Po pierwsze niech przesłuchają całe nagranie z samochodu od momentu kiedy dziewczyna do niego wsiadła. Niech przeanalizują w jaki sposób i jakim tonem wydawane są polecenia przez egzaminatora. Sam egzamin jest wielkim stresem, a egzaminatorzy nie ułatwiają sprawy. Do tego stan techniczny samochodów pozostawia wiele do życzenia. Gasną na wzniesieniu i na mieście, ciężko je "wyczuć". Jak dla mnie szukanie jakiejkolwiek winy w kursantce jest ciosem poniżej pasa!
Viking 2018-08-25 19:58:34
To w głowie się nie mieści. Dziewczyna idzie na egzamin na prawo jazdy i nie wraca. Przecież ona nie posiadała uprawnień do poruszania się pojazdem po drogach publicznych. Całą odpowiedzialność za jej czyny za kierownicą ponosił najpierw instruktor, potem egzaminator. Niestety, odnoszę wrażenie że sprawie próbuje się ukręcić łeb. Mija kolejny dzień a prokurator Palenik nie postawił zarzutów egzaminatorowi, nie zastosował nawet wobec niego jakichkolwiek środków zabezpieczających (może być już w drodze do Australii). Może prokurator powinien sięgnąć do elementarnej wiedzy kto w takim przypadku ponosi odpowiedzialność z czyny kursanta. Nie wiem czy egzaminator to były milicjant (co często się zdarza) czy jakiś inny resortowiec, ale tak instruktorzy jak i egzaminatorzy WORDÓW to wyjątkowo nieciekawa socjeta, za którą powinna się wziąć "dobra zmiana". Pilnują by dojechać do krawężnika, choć przy parkowaniu nikt nie zginął a chłopek z ponoć trzydziestokilkuletnią praktyką nie wie jak się zachować na przejeździe gdy jedzie pociąg. Panie Ziobro, do dzieła!!!!
Kierowca 2018-08-25 19:37:18
Według mnie błąd jest egzaminatora jeśli był tam znak stop a był to jeżeli osoba zdająca egzamin zignorowała go ma obowiązek zatrzymać pojazd i zakończyć egzamin w najgorszym przypadku jeśli on to zrobił za późno na torach a na filmie widać że samochód nie zatrzymał się w miejscu znaku stop tylko na torach i doszło do tragedii jeśli on wtedy go zatrzymał ale nie mnie sądzić zobaczcie sami
Kursant 2018-08-25 18:56:49
Wystarczająco przygotowana?
Chyba zdała testy przed jazdą...
Gdyby nie byla przygotowana nie wyjechałaby z placu A tym bardziej nie dojechała tam gdzie zginęła. Najlepiej zwalić winę na kobietę która już się nie obroni...
kodo 2018-08-25 18:21:34
To zróbcie jeszszcze z egzaminatora Bochatera.......
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników w zawodzie: cieśla, murarz, zbrojarz ,malarz, operator koparko-ładowarki, pracownik budowlany.
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Praca całoroczna, umowa o pracę, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441, 506093576
 • PRACA | dam
  KASJER/KASJERKA - praca w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrzańskiej
  Tel.: 609820250
  E-mail: as.stasik@op.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Dekoracyjne podłogi ŻYWICZNE mikrocement kamienne dywany
  Tel.: 602151628
  E-mail: igi602@interia.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  WYRÓWNIARKA 50, 3500 zł
  Tel.: 787863535
  E-mail: k-allegro@wp.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA motorów/ rowerów Czarny Dunajec 730 735 000 lub CV na: praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POKOJOWĄ, POMOC KUCHENNA-ŚNIADANIOWA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • POŻYCZKI
  BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD, MINIMUM FORMALNOŚCI, BEZ ZAŚWIADCZEŃ, DUŻE KWOTY POŻYCZKI. ZADZWOŃ -18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: KELNER. Szczegóły: 725 300 095
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: ZASTĘPCA GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ, SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA NOWY TARG przy Salonie gier. Idealne pod kawiarnię, gastronomię, klub muzyczny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam KIA SPORTAGE benzyna + gaz, 2.0, r.p.XII.2011, 4x4, opcja typowo zimowa, stan idealny, I pierwszy właściciel lub zamiana na BUS 9-OSÓB. 608 806 408
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY. Możliwość zamieszkania. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (OGÓLNOBUDOWLANY). 608 806 408
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA - KELNERA-BARMANA - RECEPCJONISTA/KA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów ?Dolina Białego?. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  MECHANIK skutery/motory Czarny Dunajec, pełny etat dobre wynagrodzenie. 730 735 000.
 • PRACA | dam
  STRÓŻ NOCNY, Czarny Dunajec 730 735 000
 • PRACA | dam
  OBSŁUGA SYSTEMÓW AUKCYJNYCH TYPU ALLEGRO. Zakopane, pełny etat CV na praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK FIZYCZNY rozładowywanie dostaw, sprzątnie itp Czarny Dunajec. 730 735 000
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA AGD/RTV Czarny Dunajec 502 303 913 lub CV na: praca@gros24.pl
 • PRACA | dam
  Poszukujemy opiekunki dla dwuletniego chłopca. Praca w centrum Zakopanego, pełen etat, bardzo dobre warunki finansowe.
  Tel.: 530602603;530610330
  E-mail: ania-kazmierczyk@wp.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW. Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA, - KELNERA-BARMANA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MURARZA oraz POMOCNIKA.
  Tel.: 604131899
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-uslugi/ oraz można się zapoznać bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem". 18 20 70 213
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię Owce na mięso.
  Tel.: 888613332
 • USŁUGI | budowlane
  Budowa domów jedno i wielorodzinnych, pensjonatów , roboty zbrojarskie i żelbetowe.
  Tel.: 609075091
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Karczmie oraz Pensjonacie w Czorsztynie: kucharza/kę, pomoc kuchenną, kelnera/kę.
  Tel.: +48509920018
  E-mail: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Poroninie zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 607863893
 • PRACA | dam
  SPYTKOWICE: FIRMA DREW-DOM zatrudni pracowników: stolarzy, cieśli, obsługę tartaku. Praca od zaraz.
  Tel.: tel. 605048933; 182688067
  E-mail: dziur@drew-dom.eu
  WWW: www.drew-dom.eu
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska, praca CAŁOROCZNA, możliwośc zakwaterowania
  Tel.: 510-213-878
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
  Tel.: 505021357
  E-mail: staszel.anna@gmail.com
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-04-23 21:25 Strażacka akcja przy ul. Zamoyskiego 2019-04-23 21:13 Walczyli z wielką plamą ropy 2019-04-23 20:14 W niedzielę - kolejny salon poezji 2019-04-23 19:56 Radni pod Giewontem łamią prawo 2 2019-04-23 18:46 W niedzielę - Wielkanocny Koncert Uwielbienia 2019-04-23 18:24 Wypadek w Rogoźniku 2019-04-23 18:19 Taras widokowy na Trzech Koronach gotowy 4 2019-04-23 17:58 Silny wiatr w Tatrach. W czwartek na Podhalu ponad 20 st. C. 2019-04-23 17:41 Ostatnie dni na skitury 2019-04-23 16:56 Przegrali proces ale nie zmienią opłaty targowej 1 2019-04-23 15:55 14-latek wszedł na łuk mostu, żeby zrobić selfie i wygrać zakład 2 2019-04-23 14:41 Mieszkaniec Białego Dunajca apeluje do wójta o remont drogi 2 2019-04-23 13:32 Pomarańczowe zapylenie na szczytach 2019-04-23 13:21 Śladami Memoriału Piotra Malinowskiego 2019-04-23 12:24 Niespokojna Wielkanoc na drogach powiatu nowotarskiego 2019-04-23 12:20 Słowo o systemie edukacji 2 2019-04-23 11:39 Nasz czytelnik zatrzymał pijanego kierowcę 1 2019-04-23 10:43 Śledztwo prokuratury w sprawie wczorajszej tragedii w Nowym Targu 2019-04-23 10:26 44-latek przyłapany ze sporą ilością psychotropów i amfetaminy 2019-04-23 09:31 Przejechaliśmy na rowerze nowy podjazd na trasie Tour de Pologne 2 2019-04-23 08:03 Jedno z kultowych miejsc w Zakopanem 1 2019-04-22 22:03 Prezydent Andrzej Duda zakończył sezon narciarski 3 2019-04-22 21:47 Nowotarżanka najlepsza wśród chemików 2019-04-22 20:40 Piechotą wzdłuż Alei 1 2019-04-22 19:35 Fałszywie nie oskarżaj 1 2019-04-22 18:09 Czerwienne - wieś perspektywiczna. Coraz więcej nowych domów 4 2019-04-22 16:59 Motocyklem w świat 2019-04-22 15:59 Strażacki lany poniedziałek w Kluszkowcach (WIDEO) 2019-04-22 15:39 Piąty Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim 1 2019-04-22 15:00 Taka pułapka na przechodniów i rowerzystów w Nowym Targu 3 2019-04-22 13:53 W Murzasichlu też ubywa drzew 9 2019-04-22 13:37 Powoli zakochaj się w sztuce 2019-04-22 13:21 Krajobraz polskiej architektury – jakie domy wybrać 2019-04-22 13:15 Pożar samochodu na zakopiance 2019-04-22 11:48 Deszcz szybko się wypadał. Wielkanocne Jajo w słońcu 2 2019-04-22 11:34 Flisacy oficjalnie 5 2019-04-22 10:40 Wypadek na Zazadniej, są poszkodowani. Ruch wahadłowy (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2019-04-22 09:30 Dziś w Tatrach może zagrzmieć. Uważajcie! 2019-04-22 07:45 Nocny pożar w Podczerwonem (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-04-21 20:41 Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich "Złote Kierpce" 2019-04-21 20:34 Władza sięgnęła przedszkola 2019-04-21 19:00 Rewitalizacja kolei zawita na nowotarską stację 2019-04-21 18:20 Jak nie Krupówki to co... (WIDEO) 4 2019-04-21 17:46 Mężczyzna doznał udaru na Rabskiej Górze (WIDEO) 2019-04-21 17:06 Sycylijskie smaki pod Tatrami 2019-04-21 17:00 Kurnik wielkanocny 2019-04-21 16:41 Wypadek w Tatrach 2019-04-21 16:00 Sen o śniegu 2019-04-21 15:00 W pełnej gali na ratunek 1 2019-04-21 14:29 Chochołowska oblężona
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-04-23 21:39 1. Brak uchwały świadczy o tym., że w Zakopanem przemocy domowej nie ma. Ciekawe czy policja ma odrębne zdanie. 2019-04-23 21:20 2. Czyżby radni w Zakopanem byli damskimi bokserami lub wychowującymi dzieci pasem? Innego wytłumaczenia nie ma, tylko boja się konsekwencji. Pani Szydło ich pochwaliła. 2019-04-23 21:15 3. @boże... Czyli co? Jak Polak bierze niemiecką/angielską/japońską emeryturę to jest ok. Ale gdy Ukrainiec czy inny Chińczyk bierze polską, bo w Polsce pracował - o, to już źle, bardzo źle i w ogóle skandal. Moralność Kalego wiecznie żywa. I wcale nie w Afryce :D Sienkiewicz pisał to o rodakach :D 2019-04-23 20:56 4. "Do Leśny" -Święte słowa. Takiej szkarady to nawet nie idzie sobie wyobrazić. 2019-04-23 20:48 5. Widząc to cudo mam tzw. mieszane uczucia. Nie można było po prostu ułożyć tam szlaku na sposób tatrzański? 2019-04-23 20:44 6. Po pierwsze pietnastolatek Po drugie z jednym kolegom miał zakład Po trzecie był już na chodniku jak przyjechała policja Po czwarte nie sprawia problemów w szkole Po piąte nie chciał zaimponować koledze ponieważ biegał z nim nie jeden raz po tym moście Po szóste chłopak był na schodach gdy służby przyjechały ale strażak go zatrzymał Dziękuję i pozdrawiam ???? 2019-04-23 20:38 7. Autorowi dobrze radzę, proszę się nie wdawać w niepotrzebną dyskusję z czytelnikami. 2019-04-23 20:01 8. A co z tymi którzy nie czytają ani nie ukończyli trzech uczelni? Czego oni mogą nauczyć swoje dzieci albo jak ocenia poziom edukacji szkoły? W interesie ich dzieci, właśnie tych gorzej wykształconych rodziców, jest zapewnienie wysokiego poziomu edukacji każdej szkoły. A do tego potrzeba również wysokich nakładów oraz godziwych pensji dla nauczycieli. 2019-04-23 19:37 9. Oj tam, oj tam Tempy Toporku 2019-04-23 18:55 10. Podpisuje sie pod tym drogla Gliczarów górny bialy dunajec to jest patologia co sie dzieje ja sie tez podpisze wszyscy sie podpisza i na kogo glosowac jak nikt nic nie robi
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Pożegnania