Reklama

2018-08-25 17:30:22

Zaskale

Prokuratura o śmiertelnym wypadku przy egzaminie na prawo jazdy

Reklama

Na razie nie ma mowy o stawianiu komukolwiek zarzutów. Śledztwo toczy się w sprawie.

Nowotarska prokuratura przesłuchała egzaminatora, który w ostatniej chwili uciekł z samochodu, w który uderzył pociąg relacji Chabówka – Zakopane. 18-letnia dziewczyna, która zdawała egzamin pozostała w pojeździe. Zginęła. 

Śledczy nie zdecydowali się postawić 62-letniemu mieszkańcowi Gorlic zarzutu. - Kwestia winy mężczyzny nie jest przesądzona. To nie jest tak, że egzaminator z automatu ponosi odpowiedzialność za wszystko, co wydarzy się podczas egzaminu – tłumaczy Józef Palenik, szef nowotarskiej prokuratury. Zaznacza, że do zbadania wszelkich okoliczności czwartkowego dramatu został powołany biegły do spraw wypadków drogowych. Własne dochodzenie prowadzi też Komisja Badania Wypadków Kolejowych. Zdaniem śledczych precyzyjne odtworzenie wszelkich okoliczności tragedii nie będzie trudne. Przebieg egzaminu był monitorowany przez kilka kamer, które nagrywał także głos. Monitoring posiadał także skład pasażerski. Prokuratura zabezpieczyła także nagrania monitoringu z posesji sąsiadującej z torowiskiem. 

Śledczy potwierdzają natomiast już teraz, że to iż samochód egzaminacyjny pojawił się na niestrzeżonym przejeździe, nie było naruszeniem zasad. Zapowiadają ponadto, że wnikliwie przeanalizują dokumentację z szkolenia zmarłej kursantki, co pozwoli też ustalić, czy była wystarczająco przygotowana by przystąpić do egzaminu.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w ostatni czwartek, gdy samochód z kursantką zdającą egzamin na prawo jazdy i egzaminatorem zatrzymał się na torowisku w obrębie niestrzeżonego przejazdu kolejowego w Zaskalu. W auto uderzył rozpędzony pociąg. 18-letnia kursantka, mieszkanka Chyżnego na Orawie zmarła po przewiezieniu do szpitala. Egzaminator zdołał dosłownie kilka sekund przed zderzeniem wyskoczyć z samochodu.

mk

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ana 2018-08-26 19:06:51
Ludzie opamiętajcie się! Osoby od tego odpowiedzialne (policja, prokuratura, sędziowie) nie gdybają co się stało, kto zachamowal, kto przejechał i czemu tylko egzaminator wyskoczył z auta. Maja zapis kamer i dźwięku i wiedza co było. Takie komentarze to można wsadzić między bajki. Nieszczęśliwy wypadek, zmarła młoda dziewczyna, czy to była wina egzaminatora oceni sąd dajmy mu spokój napewno nie żyje się mu z tym lekko. Tak pomijając sam fakt ciekawe ile z komentujących widząc nadjeżdżający pociąg siedziało by w samochodzie i czekało na smierć?
Koksik 2018-08-26 17:23:10
Ja uwazam ze taki ininstruktor i egzaminator powinni miec prawko B,C,C+E, min.10 lat stazu pracy jako kierowca zawodowy i wtedy powinni uczyc i egzamimowac ,a nie dziadek zrobi sobie upr.egzaminatora i wielce uczy i egzaminy robi co wogole nie ma.pojecia itp
Dorina 2018-08-26 15:28:13
Dlaczego pojazd został zatrzymany na torach a nie przed? Co butny egzaminator chciał pokazać? Dlaczego zwalnia sie go z odpowiedzialnosci? Powinien działac. A na nagraniu widac ze on sobie wysiada odchodzi i zaraz nadjezdza pociąg. Czy mozna wyjsc z auta i zostawic kursanta samego?
AA 2018-08-26 13:07:25
@Do muzykanta. Bo to taka tiwi, zrozumiano?
Do muzykanta 2018-08-26 10:49:02
Muzykant. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i zdecyduj się wreszcie co do kursantów. Czy wyszli obronną ręką czy wina leży po ich stronie. Bo jak na razie san nie wiesz o co ci chodzi. Tyle wiesz z oglądania telewizji
Rybnik 2018-08-26 10:44:13
Ehhh wszystko rozumiem że doświadczenie itp. jednak jedno mnie przeraża, wiek emerytalny 67 i ten człowiek ma tak pracować, a jednak refleks się nie polepsza wraz z wiekiem...
muzykant 2018-08-26 09:35:55
Pytanie na Śniadanie. Dzisiaj w reżimowej telewizji środowisko kursantów i egzaminatorów wyszło obronną ręką. Oni są wysoko szkoleni i ciągle się szkolą, a wina jest po stronie kursantów i wszyscy powinni przejść badania psychotechniczne, a zwłaszcza Ci kierowcy, którym odebrano prawo jazdy i nie zdali egzaminu na nowo. Jak widać mamy nową yletę inteligencji, nie wiedziałem.
... 2018-08-26 01:07:15
No właśnie, skoro przejazd kolejowy był nie strzeżony to dlaczego egzaminator nie zatrzymał samochodu przed przejazdem kolejowym, to już lepiej jakby zatrzymał samochód i oblal ta dziewczynę z egzaminu a przymajmiej dziewczyna by żyła.
Xy z 2018-08-26 01:03:27
Panie Gorka ale ten egzaminator nie byl wiele starszy od Pana.
sylwia 2018-08-26 00:16:56
tylko ja mam wrażenie,że dziewczyna spanikowała,auto zgasło,próby egzaminatora nie dawały rezultatu,miał do wyboru zostawic sie na smierc,albo ratowac sie?!
Uwaga, sa zabezbieczone dowody z nagrania z egzaminu,mając 30 lat doświadczenia Egzaminator był chyba świadomy sytuacji,zagrożenia,konsekwencji i całej reszty bardziej niż zestresowany zdający R.I.P.
Jesli policja i prokuratura ma watpliwosci o winie egzaminatora mam prośbę:
ODCZEPCIE SIE OD NIEGO! NIKT Z NAS NIE WIE C0 ZASZŁO NA TYM TRAGICZNYM W SKUTKACH EGZAMINIE! OPANUJCIE MASZYNY!
stary komuch 2018-08-25 23:25:22
W latach 60 zdawałem na prawo jazdy autem PF125p ze zmianą biegów przy kierownicy. Było to w Krakowie, rondo Mogilskie, nawrotka na ulicy Mogilskiej tramwaje. Obok mnie na miejscu pasażera siedział mój instruktor, z tyłu za mną milicjant drogówki, a obok niego państwowy egzaminator. Dzisiaj zapewne jest to nie możliwe, bo każdy chciałby wziąć kasę po 10 tyś. na miesiąc.
jaro 2018-08-25 23:08:56
Pewnego razy cwaniaczek się zapadnie pod ziemię i tyle bedzie .Jak nie zadziała sprawiedliwość .Trzymam kciuki , bo ojca Ona też chyba miała .Więc samosądy też istnieją .
Kawa z mlekiem 2018-08-25 22:38:43
Jak można wyzywać egzaminatora od starego dziadka.Przecierz wszyscy tu piszący młodzi też będą starymi i też w tym wieku będzie trzeba pracować.To nie egzaminatora wina że w tym wieku musi jeszcze pracować. Marcinie Górka w tv mówili że ten pojazd nie miał sprzęgła po stronie egzaminatora. Też do końca nie wiadomo kto zahamował.A co by było jak by jednak zahamowała dziewczyna. Nie miał sprzęgła to jak miał odpalić.
dana 2018-08-25 22:17:22
Wyrazy największego wspołczucia..to straszna tragedia..
Niestety nie do pojęcia..i dopiero czytając komentarze..rozumiem ..o co chodzi..czyli w samochodzie jest tylko egzaminator i kursant..jak to możliwe...
W samochodzie powinien byc jeszcze nauczyciel..prawa jazdy..
Absolutna katastrofa..nauczyciel powinien siedziec obok i poprawiac.błędy..egzaminator z tyłu i obserwowac...czy tego niema w polsce?..skandal..ludzie bierzcie przykład co dobre od innych...państw
Przecież to powinno byc logiczne..to dziecko zgineło..przez głupote..polskich zasad...ona nie miała jeszcze prawka...a ten co ją egzaminował ..to niewiem jakie prawa miał..ale hamulec pod nogą..powinien mieć..albo siedzieć z tyłu i udawać mądrego...
Tu niestety ewidentnie .wine ponosi...organizacja.. i prawo...
Ela 2018-08-25 21:45:21
Kpina żeby tak szukać dziury w całym ale jak tym samochodem jechała by córka Pana prokuratora to zarzuty by postawił egzamitorowi.......
Waldek 2018-08-25 21:27:36
Mi to wyglądało jakby egzaminator zatrzymał auto w wyniku czego silnik zgasł. W stresie dziewczyna nie dała rady ani odjechać ani uciec. Scena jak z filmu. Nierealna mogloby się wydawać. Szkoda Jej.
Jo 2018-08-25 21:24:26
Mam nadzieje że bedzie sie mu śniła ta sytuacja do końca życia
Coffee 2018-08-25 20:56:26
Jak było ?
A tak:
Nie zatrzymała się przed znakiem STOP więc jej egzaminator wyhamował swoimi pedałami na środku torowiska i zaczął się na nią wydzierać. Jak się zorientował że pociąg nadjeżdża to kazał jej odpalić ale ona już w nerwach panikowała więc jak zobaczył że nie zdążą zjechać to zwiał.
Tak działają egzaminatorzy.
Skoksen 2018-08-25 20:43:18
Pierwszy powinien wyjść kursant a nie egzaminujący to Polska
Mati 2018-08-25 20:38:55
Po pierwsze niech przesłuchają całe nagranie z samochodu od momentu kiedy dziewczyna do niego wsiadła. Niech przeanalizują w jaki sposób i jakim tonem wydawane są polecenia przez egzaminatora. Sam egzamin jest wielkim stresem, a egzaminatorzy nie ułatwiają sprawy. Do tego stan techniczny samochodów pozostawia wiele do życzenia. Gasną na wzniesieniu i na mieście, ciężko je "wyczuć". Jak dla mnie szukanie jakiejkolwiek winy w kursantce jest ciosem poniżej pasa!
Viking 2018-08-25 19:58:34
To w głowie się nie mieści. Dziewczyna idzie na egzamin na prawo jazdy i nie wraca. Przecież ona nie posiadała uprawnień do poruszania się pojazdem po drogach publicznych. Całą odpowiedzialność za jej czyny za kierownicą ponosił najpierw instruktor, potem egzaminator. Niestety, odnoszę wrażenie że sprawie próbuje się ukręcić łeb. Mija kolejny dzień a prokurator Palenik nie postawił zarzutów egzaminatorowi, nie zastosował nawet wobec niego jakichkolwiek środków zabezpieczających (może być już w drodze do Australii). Może prokurator powinien sięgnąć do elementarnej wiedzy kto w takim przypadku ponosi odpowiedzialność z czyny kursanta. Nie wiem czy egzaminator to były milicjant (co często się zdarza) czy jakiś inny resortowiec, ale tak instruktorzy jak i egzaminatorzy WORDÓW to wyjątkowo nieciekawa socjeta, za którą powinna się wziąć "dobra zmiana". Pilnują by dojechać do krawężnika, choć przy parkowaniu nikt nie zginął a chłopek z ponoć trzydziestokilkuletnią praktyką nie wie jak się zachować na przejeździe gdy jedzie pociąg. Panie Ziobro, do dzieła!!!!
Kierowca 2018-08-25 19:37:18
Według mnie błąd jest egzaminatora jeśli był tam znak stop a był to jeżeli osoba zdająca egzamin zignorowała go ma obowiązek zatrzymać pojazd i zakończyć egzamin w najgorszym przypadku jeśli on to zrobił za późno na torach a na filmie widać że samochód nie zatrzymał się w miejscu znaku stop tylko na torach i doszło do tragedii jeśli on wtedy go zatrzymał ale nie mnie sądzić zobaczcie sami
Kursant 2018-08-25 18:56:49
Wystarczająco przygotowana?
Chyba zdała testy przed jazdą...
Gdyby nie byla przygotowana nie wyjechałaby z placu A tym bardziej nie dojechała tam gdzie zginęła. Najlepiej zwalić winę na kobietę która już się nie obroni...
kodo 2018-08-25 18:21:34
To zróbcie jeszszcze z egzaminatora Bochatera.......
 • PRACA | dam
  Hotel Boruta zatrudni Recepcjonistkę, umowa o pracę.
  Tel.: 609-535-343
  E-mail: boruta@hotelboruta.pl
 • PRACA | dam
  Aparthotel w Zakopanem poszukuje osoby do sprzątania. Istnieje możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 782555900
  E-mail: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika do zakładu kusnierskiego na suchy dobra płaca + ubezp.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.
  Tel.: Tel;660719519
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy na stoisko handlowe w Zakopanem. Praca nie tylko na sezon.
  Tel.: 721094585
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. zatrudnią na sezon zimowy PRACOWNIKÓW DO OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch. OPIS STANOWISKA: Obsługa ruchu turystycznego, w tym obsługa kas; Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu kolei; Pomoc przy obsłudze kolei; Wykonywanie prac konserwacyjnych i remontowych. OCZEKUJEMY: Wykształcenie min. średnie/zawodowe, Mile widziane uprawnienia SEP i TDT, Dobrej kondycji fizycznej, Umiejętności pracy w zespole i w zmiennych warunkach atmosferycznych, jazdy na nartach. OFERUJEMY Umowę o pracę; Możliwość zdobywania doświadczenia w wyjątkowym miejscu; Aplikacje proszę przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "KASPROWY"
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A., zatrudnią SPECJALISTA ds. ROZWOJU SPRZEDAŻY Miejsce pracy: Zakopane. Poszukiwana dynamiczna, nastawiona na działanie osoba, której głównym celem na stanowisku pracy będzie rozwijanie oferty i wsparcie w przygotowaniu nowych usług w trosce o najwyższy poziom satysfakcji klientów Grupy PKL. WYMAGANIA: Doskonała organizacja pracy, Samodzielność, Nastawienie na działanie, Mobilność ? prawo jazdy kat B, Komunikatywność, Doświadczenie w pracy o podobnym charakterze będzie dodatkowym atutem. ZADANIA: Rozwój sprzedaży w Grupie PKL, Organizacja pracy w nowych obszarach działania Grupy PKL, Wdrażanie strategii marketingowo-sprzedażowej, Usprawnianie procesu sprzedaży, tworzenie procedur, Koordynowanie sprzedaży towarów i usług w Grupie PKL, Zarządzanie powierzonym budżetem przychodowo-kosztowym. OFERUJEMY: Umowę o pracę lub umowę o świadczenie usług, Zatrudnienie w renomowanej firmie oferującej usługi o unikatowym charakterze, Ciekawą pracę w dynamicznym zespole, Atrakcyjne wynagrodzenie. Aplikacje prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl do dnia 31.01.2019 z dopiskiem "PKL Dział Sprzedaży"
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY informuje, że nasza instytucja prowadzi rekrutację osób na wolne stanowisko SPECJALISTY ds. ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko pracy. Kontakt i więcej informacji:
  Tel.: 18 20 66 950
  E-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl
  WWW: https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/ogloszenia/zakopianskie-centrum-kultury-poszukuje-pracownikow
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. PKL FOOD Sp. z o.o. S.k., zatrudni REFERENT ds. administracji i wsparcia sprzedaży. Miejsce pracy: Zakopane. Administracyjna obsługa biura, Realizacja zamówień, Koordynowanie spraw technicznych, Przygotowywanie pism, prezentacji, Sporządzanie raportów, analiz i prognoz dotyczących sprzedaży, Obsługa w zakresie załatwiania spraw w Urzędach, Współpraca przy wyborze ofert dostawców, Współpraca z dostawcami przy tworzeniu wspólnych ofert i akcji promocyjnych, Koordynacja działań promocyjnych i marketingowych (reklama drukowana, elektroniczna itd), Koordynacja prezentacji na FB i innych mediach społecznościowych. WYMAGANIA: Wykształcenie co najmniej średnie; Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, Biegła znajomości pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), Samodzielności i otwartości w działaniu, Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, Elastyczności oraz otwartości na zmiany, Wysokich umiejętności komunikacyjnych, Atutem będzie znajomość języków obcych. OFERUJEMY: Pracę w rozwijającej się Firmie, Umowy o pracę, Atrakcyjne wynagrodzenie. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl do dnia 31.01.2019r. z dopiskiem "PKL FOOD"
 • USŁUGI | budowlane
  PEŁNA GAMA USŁUG STOLARSKICH: DRZWI, ODNAWIANIE MALOWANIE OKIEN, BALKONY, MONTAŻ PANELI, WYKOŃCZENIA W DREWNIE. 502 647 392
 • PRACA | dam
  Poszukuję instruktorów do nauki jazdy na nartach i desce. Oferujemy ubrania firmowe, karnet. Płacimy 10 euro za godzinę. Praca od zaraz w miejscowości Zdziar w STRACHAN SKI CENTRUM (8 km od Jurgowa) Telefon kontaktowy : +421 919 298 356 Dziak Jaroslav.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 182754849 lub 602446792
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | inne
  Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
  Tel.: 691317098
  E-mail: kic-and@wp.pl
  GG: ZĄB
  Inne: ANDRZEJ
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
  Tel.: 693636136
 • USŁUGI | budowlane
  Odśnieżanie dachów
  Tel.: 511398998
 • PRACA | dam
  przyjmę dziewczynę do pensjonatu,pomoc,kuchnia,jadalnia
  Tel.: 1820 11076 kom.728796709
  E-mail: annachy@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe i tradycyjne, wykończenia wnętrz Tel: 516 175 182,
  Tel.: 886 417 003
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY DZIEWCZYNY NA STANOWISKO SPRZEDAWCA do butiku WYMAGANIA: kreatywność, zainteresowanie modą, samodzielność i zaangażowanie, UMOWA O PRACĘ PEŁNY ETAT na czas nieokreślony, WYNAGRODZENIE 2500-3000 tys. brutto
  Tel.: 660-521-738
  E-mail: bazaarconceptstore1@gmail.com
  WWW: www.facebook.com/bazaarconceptstore
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-01-21 22:19 Sąd nad „Ogniem” 2019-01-21 22:05 Zapraszamy całe rodziny na X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II 2019-01-21 20:59 Rabce przybyło 2019-01-21 20:46 Znana restauracja już z nowym gontem 5 2019-01-21 19:47 Lodówka odpoczywa sobie w potoku 2019-01-21 19:13 W Zakopanem również żałobne wstążki 1 2019-01-21 18:58 Wielkie serca dla wszystkich babć i dziadków 2019-01-21 18:13 Dziś w Tatrach było tak cudownie 2019-01-21 17:18 Mistrz szachownicy 2019-01-21 16:59 Żołnierz z kolędą na ustach 2019-01-21 16:03 Pokłócili się i donieśli na siebie na policję. On miał 1.5 promila, ona 3 gramy marihuany 2 2019-01-21 15:42 Monika Skinder wicemistrzynią świata juniorek w sprincie! 2 2019-01-21 15:14 To niestety nie są prezenty pod choinką 2019-01-21 15:00 Wychłodzona i osłabiona kobieta na Gubałówce 4 2019-01-21 14:43 Za nami zaćmienie Księżyca (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-01-21 14:18 Narciarze alpejscy powalczą o Mistrzostwo Polski na stoku w Palenicy 2019-01-21 13:50 Zakopianka się korkuje 1 2019-01-21 13:47 Rodzinne zawody Narciarskie w Suchem. Na szczytny cel 1 2019-01-21 13:42 Rekordowy maraton narciarski (WIDEO) 2019-01-21 13:35 Zderzenie na ul. Sabały 2019-01-21 12:35 Za nami mroźna noc. Nadal będzie zimno - ostrzeżenie! 2019-01-21 11:11 Coraz większe korki na zakopiance 2019-01-21 10:40 Korki na ulicach, ślizgawki na chodnikach 1 2019-01-21 10:37 Piękna pogoda, a ostatni kibice wyjeżdżają 2019-01-21 10:01 Mężczyzna zmarł w samochodzie 1 2019-01-21 09:50 Wnieśli broń gazową na skocznię. Kibice nie mogli odnaleźć kwater 1 2019-01-21 08:00 Aleksandra Król siódma w Pucharze Świata w Słowenii 2019-01-20 22:20 W Gorcach też pięknie 2 2019-01-20 21:46 10 minut życia 2019-01-20 21:43 Popołudniowa kraksa w Rabie Wyżnej 2019-01-20 20:01 Zakopiańczycy #muremzaowsiakiem (WIDEO) 10 2019-01-20 19:30 Wóz jak marzenie 7 2019-01-20 18:15 Tłumy pod Krokwią, tłumy w strefie kibica 3 2019-01-20 18:15 Złote chłopaki 2019-01-20 17:55 Wielka Krokiew szczęśliwa dla Japończyka (duża galeria zdjęć) 6 2019-01-20 17:05 Stoch odpadł i nie będzie go w finałowej serii. 2 2019-01-20 17:01 Morsy w Białce (wideo) 9 2019-01-20 16:28 Miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów 1 2019-01-20 16:22 Nauka gry na instrumentach pasterskich 2019-01-20 15:28 Najbliższe dni słoneczne i mroźne 2019-01-20 15:27 Najdłuższy kulig z norweskimi kibicami 1 2019-01-20 14:48 Kibice ciągną na Wielką Krokiew 2019-01-20 14:37 Nie tylko Tatry są piękne 2019-01-20 14:15 Mistrzostwa Polski wracają do Szczawnicy 2019-01-20 13:20 Dzień Śniegu pod Giewontem 6 2019-01-20 13:06 Krupówki opanowane przez kibiców. Trzymamy kciuki za naszych! 1 2019-01-20 12:25 Strażacy wydali zakaz użytkowania budynku w Białce 1 2019-01-20 12:10 Parada gazdowska w Białym Dunajcu rozpoczęta (WIDEO) 2019-01-20 12:00 Chochołowska jak z bajki 2019-01-20 11:15 Smogowa czapa pod Giewontem 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-01-21 22:20 1. Właśnie @Wojtek czeka wiele budynków na remont i pewnie dotację choćby ćwierć miliona np. "Turnia" czy gminny budynek w parku chyba "biblioteka" trudno wymienić wszystkie. Właśnie dla chwały miasta. 2019-01-21 22:14 2. Tak teraz w gazetach i na internecie opisują jak Gośka W. i spółka dostał dotacje od koleżanki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego , a jak poprzedni dzierżawca z własnych pieniędzy remontował kuchnię i łazienki to nigdzie nic nie wspomnieli. A tak po za tym za te pieniądze które biorą właściciele z dzierżawy to powinni sami remontować a nie starać się o żadne dotacje. 2019-01-21 22:13 3. A o wieszaniu zdjęcia Adolfa podczas 2 wojny światowej w tej knajpie to już nie napiszecie. 2019-01-21 21:58 4. noi znowu jeszcze tylko pozostało kirownictwu z Komedii Powiatowej obłowić się nagrodami a zwykłym pracującym policjantom zrobić postępowania dla odwrócenia uwagi i wykazania oszczędności-od których to znowu będzie nagroda a co! no bo mało tych imprez mało - sprzydało by się wiecej takich okazji 2019-01-21 21:54 5. Życzę wykonania dalszych prac konserwatorskich dla chwały miasta. 2019-01-21 21:43 6. To można dostać dotację do budynku prywatnego w którym prowadzona jest działalność gospodarcza i to podwójna bo wynajem i najem ? Tylko pytam ? 2019-01-21 21:38 7. Co by o tych strażakach nie mówić to przynajmniej potrafią sobie te autka i remizy ogarnąć. A Ci GOPR-owcy to jakaś tragedia organizacyjna. Trzeci rok siedzibę budują i jeszcze nie zdążyli nawet łopaty wbić, o uporządkowaniu otrzymanej działki nie wspomnę. 2019-01-21 21:37 8. Brawo skromna fajna dziewczyna a nie to co reszta gwiazdorza wynikow niema listy zamykaja po co to trzymac. 2019-01-21 20:55 9. .... chociaż jedna byłaby ... to już szacunek potrzebny . Pozdrawiamy :) 2019-01-21 20:12 10. gratulacje!! :) piękny wynik
2019-01-16 10:07 1. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 2. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 3. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 4. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 5. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 6. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 7. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 8. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 9. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 10. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP