Reklama

2018-08-25 17:30:22

Zaskale

Prokuratura o śmiertelnym wypadku przy egzaminie na prawo jazdy

Reklama
Reklama

Na razie nie ma mowy o stawianiu komukolwiek zarzutów. Śledztwo toczy się w sprawie.

Reklama

Nowotarska prokuratura przesłuchała egzaminatora, który w ostatniej chwili uciekł z samochodu, w który uderzył pociąg relacji Chabówka – Zakopane. 18-letnia dziewczyna, która zdawała egzamin pozostała w pojeździe. Zginęła. 

Śledczy nie zdecydowali się postawić 62-letniemu mieszkańcowi Gorlic zarzutu. - Kwestia winy mężczyzny nie jest przesądzona. To nie jest tak, że egzaminator z automatu ponosi odpowiedzialność za wszystko, co wydarzy się podczas egzaminu – tłumaczy Józef Palenik, szef nowotarskiej prokuratury. Zaznacza, że do zbadania wszelkich okoliczności czwartkowego dramatu został powołany biegły do spraw wypadków drogowych. Własne dochodzenie prowadzi też Komisja Badania Wypadków Kolejowych. Zdaniem śledczych precyzyjne odtworzenie wszelkich okoliczności tragedii nie będzie trudne. Przebieg egzaminu był monitorowany przez kilka kamer, które nagrywał także głos. Monitoring posiadał także skład pasażerski. Prokuratura zabezpieczyła także nagrania monitoringu z posesji sąsiadującej z torowiskiem. 

Śledczy potwierdzają natomiast już teraz, że to iż samochód egzaminacyjny pojawił się na niestrzeżonym przejeździe, nie było naruszeniem zasad. Zapowiadają ponadto, że wnikliwie przeanalizują dokumentację z szkolenia zmarłej kursantki, co pozwoli też ustalić, czy była wystarczająco przygotowana by przystąpić do egzaminu.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w ostatni czwartek, gdy samochód z kursantką zdającą egzamin na prawo jazdy i egzaminatorem zatrzymał się na torowisku w obrębie niestrzeżonego przejazdu kolejowego w Zaskalu. W auto uderzył rozpędzony pociąg. 18-letnia kursantka, mieszkanka Chyżnego na Orawie zmarła po przewiezieniu do szpitala. Egzaminator zdołał dosłownie kilka sekund przed zderzeniem wyskoczyć z samochodu.

mk

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ana 2018-08-26 19:06:51
Ludzie opamiętajcie się! Osoby od tego odpowiedzialne (policja, prokuratura, sędziowie) nie gdybają co się stało, kto zachamowal, kto przejechał i czemu tylko egzaminator wyskoczył z auta. Maja zapis kamer i dźwięku i wiedza co było. Takie komentarze to można wsadzić między bajki. Nieszczęśliwy wypadek, zmarła młoda dziewczyna, czy to była wina egzaminatora oceni sąd dajmy mu spokój napewno nie żyje się mu z tym lekko. Tak pomijając sam fakt ciekawe ile z komentujących widząc nadjeżdżający pociąg siedziało by w samochodzie i czekało na smierć?
Koksik 2018-08-26 17:23:10
Ja uwazam ze taki ininstruktor i egzaminator powinni miec prawko B,C,C+E, min.10 lat stazu pracy jako kierowca zawodowy i wtedy powinni uczyc i egzamimowac ,a nie dziadek zrobi sobie upr.egzaminatora i wielce uczy i egzaminy robi co wogole nie ma.pojecia itp
Dorina 2018-08-26 15:28:13
Dlaczego pojazd został zatrzymany na torach a nie przed? Co butny egzaminator chciał pokazać? Dlaczego zwalnia sie go z odpowiedzialnosci? Powinien działac. A na nagraniu widac ze on sobie wysiada odchodzi i zaraz nadjezdza pociąg. Czy mozna wyjsc z auta i zostawic kursanta samego?
AA 2018-08-26 13:07:25
@Do muzykanta. Bo to taka tiwi, zrozumiano?
Do muzykanta 2018-08-26 10:49:02
Muzykant. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i zdecyduj się wreszcie co do kursantów. Czy wyszli obronną ręką czy wina leży po ich stronie. Bo jak na razie san nie wiesz o co ci chodzi. Tyle wiesz z oglądania telewizji
Rybnik 2018-08-26 10:44:13
Ehhh wszystko rozumiem że doświadczenie itp. jednak jedno mnie przeraża, wiek emerytalny 67 i ten człowiek ma tak pracować, a jednak refleks się nie polepsza wraz z wiekiem...
muzykant 2018-08-26 09:35:55
Pytanie na Śniadanie. Dzisiaj w reżimowej telewizji środowisko kursantów i egzaminatorów wyszło obronną ręką. Oni są wysoko szkoleni i ciągle się szkolą, a wina jest po stronie kursantów i wszyscy powinni przejść badania psychotechniczne, a zwłaszcza Ci kierowcy, którym odebrano prawo jazdy i nie zdali egzaminu na nowo. Jak widać mamy nową yletę inteligencji, nie wiedziałem.
... 2018-08-26 01:07:15
No właśnie, skoro przejazd kolejowy był nie strzeżony to dlaczego egzaminator nie zatrzymał samochodu przed przejazdem kolejowym, to już lepiej jakby zatrzymał samochód i oblal ta dziewczynę z egzaminu a przymajmiej dziewczyna by żyła.
Xy z 2018-08-26 01:03:27
Panie Gorka ale ten egzaminator nie byl wiele starszy od Pana.
sylwia 2018-08-26 00:16:56
tylko ja mam wrażenie,że dziewczyna spanikowała,auto zgasło,próby egzaminatora nie dawały rezultatu,miał do wyboru zostawic sie na smierc,albo ratowac sie?!
Uwaga, sa zabezbieczone dowody z nagrania z egzaminu,mając 30 lat doświadczenia Egzaminator był chyba świadomy sytuacji,zagrożenia,konsekwencji i całej reszty bardziej niż zestresowany zdający R.I.P.
Jesli policja i prokuratura ma watpliwosci o winie egzaminatora mam prośbę:
ODCZEPCIE SIE OD NIEGO! NIKT Z NAS NIE WIE C0 ZASZŁO NA TYM TRAGICZNYM W SKUTKACH EGZAMINIE! OPANUJCIE MASZYNY!
stary komuch 2018-08-25 23:25:22
W latach 60 zdawałem na prawo jazdy autem PF125p ze zmianą biegów przy kierownicy. Było to w Krakowie, rondo Mogilskie, nawrotka na ulicy Mogilskiej tramwaje. Obok mnie na miejscu pasażera siedział mój instruktor, z tyłu za mną milicjant drogówki, a obok niego państwowy egzaminator. Dzisiaj zapewne jest to nie możliwe, bo każdy chciałby wziąć kasę po 10 tyś. na miesiąc.
jaro 2018-08-25 23:08:56
Pewnego razy cwaniaczek się zapadnie pod ziemię i tyle bedzie .Jak nie zadziała sprawiedliwość .Trzymam kciuki , bo ojca Ona też chyba miała .Więc samosądy też istnieją .
Kawa z mlekiem 2018-08-25 22:38:43
Jak można wyzywać egzaminatora od starego dziadka.Przecierz wszyscy tu piszący młodzi też będą starymi i też w tym wieku będzie trzeba pracować.To nie egzaminatora wina że w tym wieku musi jeszcze pracować. Marcinie Górka w tv mówili że ten pojazd nie miał sprzęgła po stronie egzaminatora. Też do końca nie wiadomo kto zahamował.A co by było jak by jednak zahamowała dziewczyna. Nie miał sprzęgła to jak miał odpalić.
dana 2018-08-25 22:17:22
Wyrazy największego wspołczucia..to straszna tragedia..
Niestety nie do pojęcia..i dopiero czytając komentarze..rozumiem ..o co chodzi..czyli w samochodzie jest tylko egzaminator i kursant..jak to możliwe...
W samochodzie powinien byc jeszcze nauczyciel..prawa jazdy..
Absolutna katastrofa..nauczyciel powinien siedziec obok i poprawiac.błędy..egzaminator z tyłu i obserwowac...czy tego niema w polsce?..skandal..ludzie bierzcie przykład co dobre od innych...państw
Przecież to powinno byc logiczne..to dziecko zgineło..przez głupote..polskich zasad...ona nie miała jeszcze prawka...a ten co ją egzaminował ..to niewiem jakie prawa miał..ale hamulec pod nogą..powinien mieć..albo siedzieć z tyłu i udawać mądrego...
Tu niestety ewidentnie .wine ponosi...organizacja.. i prawo...
Ela 2018-08-25 21:45:21
Kpina żeby tak szukać dziury w całym ale jak tym samochodem jechała by córka Pana prokuratora to zarzuty by postawił egzamitorowi.......
Waldek 2018-08-25 21:27:36
Mi to wyglądało jakby egzaminator zatrzymał auto w wyniku czego silnik zgasł. W stresie dziewczyna nie dała rady ani odjechać ani uciec. Scena jak z filmu. Nierealna mogloby się wydawać. Szkoda Jej.
Jo 2018-08-25 21:24:26
Mam nadzieje że bedzie sie mu śniła ta sytuacja do końca życia
Coffee 2018-08-25 20:56:26
Jak było ?
A tak:
Nie zatrzymała się przed znakiem STOP więc jej egzaminator wyhamował swoimi pedałami na środku torowiska i zaczął się na nią wydzierać. Jak się zorientował że pociąg nadjeżdża to kazał jej odpalić ale ona już w nerwach panikowała więc jak zobaczył że nie zdążą zjechać to zwiał.
Tak działają egzaminatorzy.
Skoksen 2018-08-25 20:43:18
Pierwszy powinien wyjść kursant a nie egzaminujący to Polska
Mati 2018-08-25 20:38:55
Po pierwsze niech przesłuchają całe nagranie z samochodu od momentu kiedy dziewczyna do niego wsiadła. Niech przeanalizują w jaki sposób i jakim tonem wydawane są polecenia przez egzaminatora. Sam egzamin jest wielkim stresem, a egzaminatorzy nie ułatwiają sprawy. Do tego stan techniczny samochodów pozostawia wiele do życzenia. Gasną na wzniesieniu i na mieście, ciężko je "wyczuć". Jak dla mnie szukanie jakiejkolwiek winy w kursantce jest ciosem poniżej pasa!
Viking 2018-08-25 19:58:34
To w głowie się nie mieści. Dziewczyna idzie na egzamin na prawo jazdy i nie wraca. Przecież ona nie posiadała uprawnień do poruszania się pojazdem po drogach publicznych. Całą odpowiedzialność za jej czyny za kierownicą ponosił najpierw instruktor, potem egzaminator. Niestety, odnoszę wrażenie że sprawie próbuje się ukręcić łeb. Mija kolejny dzień a prokurator Palenik nie postawił zarzutów egzaminatorowi, nie zastosował nawet wobec niego jakichkolwiek środków zabezpieczających (może być już w drodze do Australii). Może prokurator powinien sięgnąć do elementarnej wiedzy kto w takim przypadku ponosi odpowiedzialność z czyny kursanta. Nie wiem czy egzaminator to były milicjant (co często się zdarza) czy jakiś inny resortowiec, ale tak instruktorzy jak i egzaminatorzy WORDÓW to wyjątkowo nieciekawa socjeta, za którą powinna się wziąć "dobra zmiana". Pilnują by dojechać do krawężnika, choć przy parkowaniu nikt nie zginął a chłopek z ponoć trzydziestokilkuletnią praktyką nie wie jak się zachować na przejeździe gdy jedzie pociąg. Panie Ziobro, do dzieła!!!!
Kierowca 2018-08-25 19:37:18
Według mnie błąd jest egzaminatora jeśli był tam znak stop a był to jeżeli osoba zdająca egzamin zignorowała go ma obowiązek zatrzymać pojazd i zakończyć egzamin w najgorszym przypadku jeśli on to zrobił za późno na torach a na filmie widać że samochód nie zatrzymał się w miejscu znaku stop tylko na torach i doszło do tragedii jeśli on wtedy go zatrzymał ale nie mnie sądzić zobaczcie sami
Kursant 2018-08-25 18:56:49
Wystarczająco przygotowana?
Chyba zdała testy przed jazdą...
Gdyby nie byla przygotowana nie wyjechałaby z placu A tym bardziej nie dojechała tam gdzie zginęła. Najlepiej zwalić winę na kobietę która już się nie obroni...
kodo 2018-08-25 18:21:34
To zróbcie jeszszcze z egzaminatora Bochatera.......
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  CITROEN C3 r.p.2005, AUTOMAT do sprzedania stan bardzo dobry, przebieg tylko 53500km Polecam!
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK BUDOWLANY do przyuczenia, praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKÓJ Z KUCHNIĄ jednoosobowy, 400 + 100 media -
  Tel.: 607 826 896.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Hotel Kaufmann**** Bawaria, Niemcy zatrudni kobiety i mężczyzn na stanowiska: pokojowa, recepcjonistę, kelnera, pomoc kuchenna, kucharza, pracownika gospodarczego. Wymagane doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Oferujemy Niemiecka umowę o prace i atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszamy do składania CV na adres; hg.kaufmann@hotel-kaufmann.de Wiecej informacji pod nr tel 48517878028
  WWW: Hotel-Kaufmann.de
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1364/27-08-2018-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-20 19:41 Oni zagrają dla Zuzi i Marysi 2018-09-20 19:27 Niezgoda ma kontrkandydata? Zainteresowany nie zaprzecza, nie potwierdza 1 2018-09-20 19:24 Leżaki na Równi Krupowej 2018-09-20 18:14 Burmistrz Zakopanego zabiera głos w sprawie apartamentowców 9 2018-09-20 16:15 Przeglądy kolejek PKL. Gubałówka w październiku, Kasprowy w listopadzie 2018-09-20 15:02 Ukradł motocykl 1 2018-09-20 14:51 Trup na balkonie. Czy doszło do zabójstwa? 2018-09-20 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-20 13:11 Kwitną zimowity, idzie jesień. Od poniedziałku śnieg? (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-09-20 12:31 Znowu stoją 1 2018-09-20 11:40 Groźny wypadek na ulicy Św. Anny 2018-09-20 11:40 Spadł z przyczepy 4 2018-09-20 10:37 W piątek pogrzeb Jaśka Zatorskiego "Sieczki" 2018-09-20 09:36 25-latka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle 6 2018-09-20 07:52 Znowu wypadek na skrzyżowaniu ze światłami 2 2018-09-20 07:00 Jak oni rządzili? Tatrzańska dolina jak po wybuchu bomby 6 2018-09-19 21:43 Na Nowotarskiej układają asfalt. Utrudnienia dla kierowców 5 2018-09-19 21:29 Przyłącz się, liczy się każdy oddech 1 2018-09-19 20:03 Kto jeśli nie Fryźlewicz 2018-09-19 19:22 Park kulturowy Krupówki nagrodzony 4 2018-09-19 19:08 Złodziej fiskalny 2018-09-19 18:14 Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką na Kasprowym 6 2018-09-19 17:57 Dobra Zmiana w Mieście z widokiem na Gorce 4 2018-09-19 17:16 Trzeci kandydat na burmistrza Zakopanego zaprezentowany 53 2018-09-19 16:38 W pożarze w Podszklu zginął mężczyzna (ZDJĘCIA) 2018-09-19 15:59 Kolejny niedźwiedź zginął potrącony przez samochód 1 2018-09-19 15:54 Kolizja radiowozu na Szymonach 8 2018-09-19 15:39 32 kandydatów ze Szczawnicy 2 2018-09-19 14:12 Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swoich kandydatów 1 2018-09-19 14:04 Małopolskie laury dla dziennikarza TP 1 2018-09-19 13:34 Grzechotnik to jednak gumowa imitacja 2 2018-09-19 12:39 Będzie nowa zakopianka do Nowego Targu – mamy to na piśmie 5 2018-09-19 12:30 Bagatela znów w MOK 2018-09-19 12:26 Kotki do adopcji 2018-09-19 12:04 Więcej niż zwykle kontroli na drogach 3 2018-09-19 11:21 Dla Jurka Tawłowicza 2018-09-19 11:19 Policja sprawdzała, czy w Niedzicy rzeczywiście pojawił się grzechotnik. To imitacja 2 2018-09-19 10:01 Duży korek w Białym Dunajcu 2 2018-09-19 09:42 Cudowna pogoda w Tatrach. Uważajcie na niedźwiedzie 3 2018-09-19 08:47 19-letnia dziewczyna, która wypadła z 4 piętra miała wiele szczęścia 1 2018-09-19 08:00 Kolejne prawdziwki giganty 2018-09-18 22:39 Młoda kobieta wypadła z 4 piętra 2018-09-18 20:47 Krościenko przedstawia radnych 69 2018-09-18 20:09 Łanie zupełnie nie boją się ludzi (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2018-09-18 18:07 Kandydaci koalicji Platforma.Nowoczesna do zakopiańskiej Rady Miasta 13 2018-09-18 17:30 Grzechotnik w Niedzicy? 14 2018-09-18 17:16 Powoli zapełniają się listy kandydatów do rady miasta 2018-09-18 17:01 Wyjątkowe lekcje przyrody na Kasprowym Wierchu 2 2018-09-18 16:37 Kandydaci do rady powiatu tatrzańskiego 11 2018-09-18 16:25 Kandydaci PiS do zakopiańskiej Rady Miasta. Burmistrz na pierwszym miejscu. 15
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-20 19:54 1. Jak Niezgoda wygra wybory, to może go zrobić naczelnym doctorem upadającego uzdrowiska. 2018-09-20 19:44 2. Ile to kadencji Nas był radnym i jakie funkcje pełnił w radzie w jakich komisjach pracował i brał za to diety co amnezja ? 2018-09-20 19:30 3. A czy czasem miasto nie przedarło kilku metrów i powstał apartamentowiec na Tetmajera ? 2018-09-20 19:27 4. Historia zmienia się nieustannie. Nie jest jak prosta linia. To raczej skomplikowana, wciąż ewoluująca struktura. 2018-09-20 19:24 5. A potem stało się teraz. 2018-09-20 19:18 6. Jak jest uchwalony plan zagospodarowanie nie wydaje się warunków zabudowy. Więc niby mówi prawdę ale jednak raczej zaklina rzeczywistość 2018-09-20 19:17 7. Sprzedaż działki pod budowę inwestycji obok Wersalu była za obecnego burmistrza i to za jakie pieniądze !!!! Bardzo proszę z tego się wytłumaczyć mieszkańcom 2018-09-20 19:13 8. No cóż obsadzanie stanowisk ludźmi z poza Zakopanego to tyz nie Łon ino tylko zostympcy. SEWIK, OPS czy promocja miasta. A co tu niema ludzi młodych i wykształconych oczywiście "najemni" zrobią wszystko, a Nas będzie miał czyste ręce bo to nie Jo im kozoł. 2018-09-20 19:01 9. Gratuluję Panie Marku odwagi wystąpić przeciw ABCD to prawie czyste szaleństwo. Oni rozprasowali cztery lata temu układ MaMa, a Pan jest o ile się nie mylę pracownikiem samorządowym więc albo jest Pan tak mocny i ma za sobą potężną siłę albo... . 2018-09-20 18:39 10. Halo, halo! Gdzie tak wszyscy galopujecie. Czy aby na pewno najlepszym kandydatem na wójta dla Gminy Krościenko N/D ma być tylko i wyłącznie jeden z prezentowanych przez Was facetów. Może warto byłoby rozważyć kandydaturę co najmniej jednej z wielu nietuzinkowych kobiet zamieszkujących nasza gminę. Zapewne jedna z takich kandydatek mogłaby być Pani Anna -Sołtys Krośnicy. Ma bez wątpienia wiele atutów, których brakuje proponowanym przez Was kandydatom. Jest młoda, błyskotliwą, komunikatywna i wykształconą osoba znającą potrzeby wszystkich mieszkańców gminy. Przy tym nie boi się wyzwań, ba takowe ja dodatkowo motywują do działania.
2018-09-14 06:54 1. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 2. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 3. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 4. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 5. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 6. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 7. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 8. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 9. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym. 2018-08-22 17:40 10. A kto to jest "człowiek gór",może mi ktoś sensownie wytłumaczy?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP