Reklama

2018-08-25 17:30:22

Zaskale

Prokuratura o śmiertelnym wypadku przy egzaminie na prawo jazdy

Reklama
Reklama

Na razie nie ma mowy o stawianiu komukolwiek zarzutów. Śledztwo toczy się w sprawie.

Reklama

Nowotarska prokuratura przesłuchała egzaminatora, który w ostatniej chwili uciekł z samochodu, w który uderzył pociąg relacji Chabówka – Zakopane. 18-letnia dziewczyna, która zdawała egzamin pozostała w pojeździe. Zginęła. 

Śledczy nie zdecydowali się postawić 62-letniemu mieszkańcowi Gorlic zarzutu. - Kwestia winy mężczyzny nie jest przesądzona. To nie jest tak, że egzaminator z automatu ponosi odpowiedzialność za wszystko, co wydarzy się podczas egzaminu – tłumaczy Józef Palenik, szef nowotarskiej prokuratury. Zaznacza, że do zbadania wszelkich okoliczności czwartkowego dramatu został powołany biegły do spraw wypadków drogowych. Własne dochodzenie prowadzi też Komisja Badania Wypadków Kolejowych. Zdaniem śledczych precyzyjne odtworzenie wszelkich okoliczności tragedii nie będzie trudne. Przebieg egzaminu był monitorowany przez kilka kamer, które nagrywał także głos. Monitoring posiadał także skład pasażerski. Prokuratura zabezpieczyła także nagrania monitoringu z posesji sąsiadującej z torowiskiem. 

Śledczy potwierdzają natomiast już teraz, że to iż samochód egzaminacyjny pojawił się na niestrzeżonym przejeździe, nie było naruszeniem zasad. Zapowiadają ponadto, że wnikliwie przeanalizują dokumentację z szkolenia zmarłej kursantki, co pozwoli też ustalić, czy była wystarczająco przygotowana by przystąpić do egzaminu.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w ostatni czwartek, gdy samochód z kursantką zdającą egzamin na prawo jazdy i egzaminatorem zatrzymał się na torowisku w obrębie niestrzeżonego przejazdu kolejowego w Zaskalu. W auto uderzył rozpędzony pociąg. 18-letnia kursantka, mieszkanka Chyżnego na Orawie zmarła po przewiezieniu do szpitala. Egzaminator zdołał dosłownie kilka sekund przed zderzeniem wyskoczyć z samochodu.

mk

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ana 2018-08-26 19:06:51
Ludzie opamiętajcie się! Osoby od tego odpowiedzialne (policja, prokuratura, sędziowie) nie gdybają co się stało, kto zachamowal, kto przejechał i czemu tylko egzaminator wyskoczył z auta. Maja zapis kamer i dźwięku i wiedza co było. Takie komentarze to można wsadzić między bajki. Nieszczęśliwy wypadek, zmarła młoda dziewczyna, czy to była wina egzaminatora oceni sąd dajmy mu spokój napewno nie żyje się mu z tym lekko. Tak pomijając sam fakt ciekawe ile z komentujących widząc nadjeżdżający pociąg siedziało by w samochodzie i czekało na smierć?
Koksik 2018-08-26 17:23:10
Ja uwazam ze taki ininstruktor i egzaminator powinni miec prawko B,C,C+E, min.10 lat stazu pracy jako kierowca zawodowy i wtedy powinni uczyc i egzamimowac ,a nie dziadek zrobi sobie upr.egzaminatora i wielce uczy i egzaminy robi co wogole nie ma.pojecia itp
Dorina 2018-08-26 15:28:13
Dlaczego pojazd został zatrzymany na torach a nie przed? Co butny egzaminator chciał pokazać? Dlaczego zwalnia sie go z odpowiedzialnosci? Powinien działac. A na nagraniu widac ze on sobie wysiada odchodzi i zaraz nadjezdza pociąg. Czy mozna wyjsc z auta i zostawic kursanta samego?
AA 2018-08-26 13:07:25
@Do muzykanta. Bo to taka tiwi, zrozumiano?
Do muzykanta 2018-08-26 10:49:02
Muzykant. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i zdecyduj się wreszcie co do kursantów. Czy wyszli obronną ręką czy wina leży po ich stronie. Bo jak na razie san nie wiesz o co ci chodzi. Tyle wiesz z oglądania telewizji
Rybnik 2018-08-26 10:44:13
Ehhh wszystko rozumiem że doświadczenie itp. jednak jedno mnie przeraża, wiek emerytalny 67 i ten człowiek ma tak pracować, a jednak refleks się nie polepsza wraz z wiekiem...
muzykant 2018-08-26 09:35:55
Pytanie na Śniadanie. Dzisiaj w reżimowej telewizji środowisko kursantów i egzaminatorów wyszło obronną ręką. Oni są wysoko szkoleni i ciągle się szkolą, a wina jest po stronie kursantów i wszyscy powinni przejść badania psychotechniczne, a zwłaszcza Ci kierowcy, którym odebrano prawo jazdy i nie zdali egzaminu na nowo. Jak widać mamy nową yletę inteligencji, nie wiedziałem.
... 2018-08-26 01:07:15
No właśnie, skoro przejazd kolejowy był nie strzeżony to dlaczego egzaminator nie zatrzymał samochodu przed przejazdem kolejowym, to już lepiej jakby zatrzymał samochód i oblal ta dziewczynę z egzaminu a przymajmiej dziewczyna by żyła.
Xy z 2018-08-26 01:03:27
Panie Gorka ale ten egzaminator nie byl wiele starszy od Pana.
sylwia 2018-08-26 00:16:56
tylko ja mam wrażenie,że dziewczyna spanikowała,auto zgasło,próby egzaminatora nie dawały rezultatu,miał do wyboru zostawic sie na smierc,albo ratowac sie?!
Uwaga, sa zabezbieczone dowody z nagrania z egzaminu,mając 30 lat doświadczenia Egzaminator był chyba świadomy sytuacji,zagrożenia,konsekwencji i całej reszty bardziej niż zestresowany zdający R.I.P.
Jesli policja i prokuratura ma watpliwosci o winie egzaminatora mam prośbę:
ODCZEPCIE SIE OD NIEGO! NIKT Z NAS NIE WIE C0 ZASZŁO NA TYM TRAGICZNYM W SKUTKACH EGZAMINIE! OPANUJCIE MASZYNY!
stary komuch 2018-08-25 23:25:22
W latach 60 zdawałem na prawo jazdy autem PF125p ze zmianą biegów przy kierownicy. Było to w Krakowie, rondo Mogilskie, nawrotka na ulicy Mogilskiej tramwaje. Obok mnie na miejscu pasażera siedział mój instruktor, z tyłu za mną milicjant drogówki, a obok niego państwowy egzaminator. Dzisiaj zapewne jest to nie możliwe, bo każdy chciałby wziąć kasę po 10 tyś. na miesiąc.
jaro 2018-08-25 23:08:56
Pewnego razy cwaniaczek się zapadnie pod ziemię i tyle bedzie .Jak nie zadziała sprawiedliwość .Trzymam kciuki , bo ojca Ona też chyba miała .Więc samosądy też istnieją .
Kawa z mlekiem 2018-08-25 22:38:43
Jak można wyzywać egzaminatora od starego dziadka.Przecierz wszyscy tu piszący młodzi też będą starymi i też w tym wieku będzie trzeba pracować.To nie egzaminatora wina że w tym wieku musi jeszcze pracować. Marcinie Górka w tv mówili że ten pojazd nie miał sprzęgła po stronie egzaminatora. Też do końca nie wiadomo kto zahamował.A co by było jak by jednak zahamowała dziewczyna. Nie miał sprzęgła to jak miał odpalić.
dana 2018-08-25 22:17:22
Wyrazy największego wspołczucia..to straszna tragedia..
Niestety nie do pojęcia..i dopiero czytając komentarze..rozumiem ..o co chodzi..czyli w samochodzie jest tylko egzaminator i kursant..jak to możliwe...
W samochodzie powinien byc jeszcze nauczyciel..prawa jazdy..
Absolutna katastrofa..nauczyciel powinien siedziec obok i poprawiac.błędy..egzaminator z tyłu i obserwowac...czy tego niema w polsce?..skandal..ludzie bierzcie przykład co dobre od innych...państw
Przecież to powinno byc logiczne..to dziecko zgineło..przez głupote..polskich zasad...ona nie miała jeszcze prawka...a ten co ją egzaminował ..to niewiem jakie prawa miał..ale hamulec pod nogą..powinien mieć..albo siedzieć z tyłu i udawać mądrego...
Tu niestety ewidentnie .wine ponosi...organizacja.. i prawo...
Ela 2018-08-25 21:45:21
Kpina żeby tak szukać dziury w całym ale jak tym samochodem jechała by córka Pana prokuratora to zarzuty by postawił egzamitorowi.......
Waldek 2018-08-25 21:27:36
Mi to wyglądało jakby egzaminator zatrzymał auto w wyniku czego silnik zgasł. W stresie dziewczyna nie dała rady ani odjechać ani uciec. Scena jak z filmu. Nierealna mogloby się wydawać. Szkoda Jej.
Jo 2018-08-25 21:24:26
Mam nadzieje że bedzie sie mu śniła ta sytuacja do końca życia
Coffee 2018-08-25 20:56:26
Jak było ?
A tak:
Nie zatrzymała się przed znakiem STOP więc jej egzaminator wyhamował swoimi pedałami na środku torowiska i zaczął się na nią wydzierać. Jak się zorientował że pociąg nadjeżdża to kazał jej odpalić ale ona już w nerwach panikowała więc jak zobaczył że nie zdążą zjechać to zwiał.
Tak działają egzaminatorzy.
Skoksen 2018-08-25 20:43:18
Pierwszy powinien wyjść kursant a nie egzaminujący to Polska
Mati 2018-08-25 20:38:55
Po pierwsze niech przesłuchają całe nagranie z samochodu od momentu kiedy dziewczyna do niego wsiadła. Niech przeanalizują w jaki sposób i jakim tonem wydawane są polecenia przez egzaminatora. Sam egzamin jest wielkim stresem, a egzaminatorzy nie ułatwiają sprawy. Do tego stan techniczny samochodów pozostawia wiele do życzenia. Gasną na wzniesieniu i na mieście, ciężko je "wyczuć". Jak dla mnie szukanie jakiejkolwiek winy w kursantce jest ciosem poniżej pasa!
Viking 2018-08-25 19:58:34
To w głowie się nie mieści. Dziewczyna idzie na egzamin na prawo jazdy i nie wraca. Przecież ona nie posiadała uprawnień do poruszania się pojazdem po drogach publicznych. Całą odpowiedzialność za jej czyny za kierownicą ponosił najpierw instruktor, potem egzaminator. Niestety, odnoszę wrażenie że sprawie próbuje się ukręcić łeb. Mija kolejny dzień a prokurator Palenik nie postawił zarzutów egzaminatorowi, nie zastosował nawet wobec niego jakichkolwiek środków zabezpieczających (może być już w drodze do Australii). Może prokurator powinien sięgnąć do elementarnej wiedzy kto w takim przypadku ponosi odpowiedzialność z czyny kursanta. Nie wiem czy egzaminator to były milicjant (co często się zdarza) czy jakiś inny resortowiec, ale tak instruktorzy jak i egzaminatorzy WORDÓW to wyjątkowo nieciekawa socjeta, za którą powinna się wziąć "dobra zmiana". Pilnują by dojechać do krawężnika, choć przy parkowaniu nikt nie zginął a chłopek z ponoć trzydziestokilkuletnią praktyką nie wie jak się zachować na przejeździe gdy jedzie pociąg. Panie Ziobro, do dzieła!!!!
Kierowca 2018-08-25 19:37:18
Według mnie błąd jest egzaminatora jeśli był tam znak stop a był to jeżeli osoba zdająca egzamin zignorowała go ma obowiązek zatrzymać pojazd i zakończyć egzamin w najgorszym przypadku jeśli on to zrobił za późno na torach a na filmie widać że samochód nie zatrzymał się w miejscu znaku stop tylko na torach i doszło do tragedii jeśli on wtedy go zatrzymał ale nie mnie sądzić zobaczcie sami
Kursant 2018-08-25 18:56:49
Wystarczająco przygotowana?
Chyba zdała testy przed jazdą...
Gdyby nie byla przygotowana nie wyjechałaby z placu A tym bardziej nie dojechała tam gdzie zginęła. Najlepiej zwalić winę na kobietę która już się nie obroni...
kodo 2018-08-25 18:21:34
To zróbcie jeszszcze z egzaminatora Bochatera.......
 • PRACA | dam
  Potrzebni PRACOWNICY - BUDOWLANKA. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do pracy w małej gastronomii, miejsce pracy Szaflary, dobre wynagrodzenie, elastyczny grafik, miła atmosfera
  Tel.: 698694677
  E-mail: restauracja@termyszaflary.com
  WWW: www.termyszaflary.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KAWALERKA 25 m2, w centrum Zakopanego, z dużym tarasem i widokiem na Giewont. III p.
  Tel.: 507 251 424
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod SKLEP, KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, 2 POKOJE, NOWY TARG ul. Krzywa.
  Tel.: 698 559 040
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUTER ŚNIEŻNY SKI DOO Summit 2011 stan bdb. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIA w Zakopanem na wynajem długoterminowy. Numer kontaktowy 48662059569
 • PRACA | dam
  MARILYN SP. Z O.O.- SP. K. wiodący producent bielizny i wyrobów pończoszniczych poszukuje do salonu firmowego w Zakopanem osób na stanowisko: KIEROWNIK-SPRZEDAWCA i SPRZEDAWCA. CV prosimy wysyłać na adres e-mail:
  E-mail: m.bystrek@marilyn.pl
  WWW: http://www.marilyn.home.pl/
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • SPRZEDAŻ | różne
  DO SPRZEDANIA KIOSK DREWNIANY 12 m2 - 608 277 938.
 • PRACA | dam
  SPRZĄTACZKA CO DRUGI DZIEŃ -
  Tel.: 602 285 793
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY W GASTRONOMII TEL. 783 492 504
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA "DOBRA KASZA NASZ" UL. KRUPÓWKI 50F, ZAKOPANE ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKACH - KELNERKA, ZMYWAK. Informacje w lokalu lub telefonicznie:
  Tel.: 791 523 245, 531 622 649.
 • PRACA | dam
  KURSY: OBSŁUGA WYCIĄGÓW NARCIARSKICH NISKIEGO I WYSOKIEGO PROWADZENIA LINY. ZAKOPANE.
  Tel.: 18 20 017 24.
 • BIZNES
  Doradztwo w zakresie sprzedaży usług hotelowych
  Tel.: 793931388
 • PRACA | dam
  grafik komp. CorelDraw, praca Szaflary, CV na maila
  E-mail: biuro@reklamy-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/KA HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni pracownika recepcji
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KUCHARZA, KELNERA
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604514810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: http://staszelowka.pl/
  GG: Ząb
 • PRACA | dam
  Zatrudnię murarzy z okolic Zakopanego i Rabki
  Tel.: 609075091
  GG: RABKA ZDRÓJ
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: RECEPCJONISTĘ SPA&WELLNESS. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKOJE 2-OSOBOWE ZAKOPANE, POKOJE 2-OSOBOWE, 100 ZŁ/OS. ZE ŚNIADANIEM.
  Tel.: 606 883 371
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI OD ZARAZ KELNERKĘ -
  Tel.: 600 071 887.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER / KELNERKA (możliwość przyuczenia do zawodu), POMOC KUCHENNA - ŚNIADANIOWA. Praca co drugi dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  DO SKLEPU MEDYCZNEGO W ZAKOPANEM - SPRZEDAWCĘ z kwalifikacjami: fizjoterapeuta lub technik farmacji.
  Tel.: 604 295 268.
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup Samochodów Osobowe-Dostawcze. Każda Marka
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  POMOC DOMOWA ZA GRANICĄ. Poszukujemy pomocy domowej w zakresie obowiązków: sprzątanie, prasowanie, dbanie o czystość zadbanego domu. Miejsce pracy jest w Niemczech/Szwajcaria. Od kandydatki oczekujemy: uczciwość, pracowitość, lojalność. Osoba powinna być dyspozycyjna, preferencja stanu wolnego. Warunki wynagrodzenia są bardzo dobre, do szczególnego omówienia z pracodawcą po dokładnym uzgodnieniu zakresu pracy. Prosimy przesyłać CV na adres:
  E-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • PRACA | dam
  WITTCHEN S.A. to lider na rynku ekskluzywnych produktów skórzanych i bagażu. Kierownik salonu, Pełen etat Wymagania: -minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży retail - umiejętność efektywnego organizowania i planowania - wiedza z zakresu marketingu i sprzedaży - zorientowanie na wyniki - znajomość technik sprzedaży - komunikatywność - dyspozycyjność (praca w centrum handlowym) Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.
  Tel.: 22 7663368
  E-mail: rekrutacje@wittchen.com
  WWW: wwww.wittchen.com
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam MERCEDES E350 4Matic, rocznik 2011 bezwypadkowy, bogate wyposażenie. POLECM!!!
  Tel.: 505063950
 • PRACA | dam
  Multibrandowy sklep w Galerii Krupówki w Zakopanem z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein. Poszukujemy osoby na stanowisko: Kierownik Sklepu - Sprzedawca.Zakres obowiązków to zarządzanie sklepem i zespołem sprzedawców , raportowanie sprzedaży , dbałość o obsługę klienta, sporządzanie grafików pracy itp. Wymagania to doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w branży odzieżowej , dyspozycyjność oraz znajomość j. angielskiego. Oferujemy umowę o pracę , atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowania .Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz kontakt telefoniczny ; Telefon:
  Tel.: 660-719-519,
  E-mail: e-mail; budzuu@wp.pl.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1469/2018-10-25-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe Auditplus Sp. z o.o. w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje Głównego Księgowego oraz Specjalisty ds. Rozrachunków. Oferty proszę przesyłać do dnia 20-11-2018r na adres e-mail: biuro@auditplus.pl.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | szukam
  Stolarz. Wykończenia, elewacje, schody, remonty budynków drewnianych.
  Tel.: 790455655
  E-mail: maronarch@gmail.com
  Inne: Marek
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ. TEL. 668 333 831.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-11-16 20:58 Strażacy z OSP Rdzawka dosadnie odpowiadają internetowym hejterom 10 2018-11-16 20:17 Wybory w Rdzawce 2018-11-16 19:50 Toalety czasowo nieczynne 2 2018-11-16 19:39 Kubacki najlepszy z Polaków. Stoch dopiero 48. 2018-11-16 18:59 Nie palę byle czym - kolejne tabliczki rozdane w Szczawnicy 2018-11-16 18:46 15 tatrzańskich szczytów z biało-czerwonymi flagami 1 2018-11-16 17:30 Janka rozbójniczka i jej stosunek lekceważący 2 2018-11-16 17:05 Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie 15 2018-11-16 16:22 Pożar sadzy w Zębie 2018-11-16 16:08 Jest zgoda na przejęcie PKL 3 2018-11-16 15:55 Świąteczny Stół Pajacyka. Restauracje z całej Polski pomagają dzieciom 2018-11-16 15:40 Wracają kontrole graniczne 2018-11-16 15:40 Przygoda z teatrem dla najmłodszych 2018-11-16 15:32 Jeśli chcesz mieć gaz 2018-11-16 14:11 Słońce nad szczytami, chmury pod nogami (WIDEO) 1 2018-11-16 14:01 Niepodległość w liczbach 2018-11-16 14:01 Kontrkandydat na zastępcę? 1 2018-11-16 13:53 Policjant uratował sarnę 7 2018-11-16 13:25 Zderzenie w Rabie 2018-11-16 12:37 To zdjęcie w ciągu kilku dni obejrzało ponad milion osób 2018-11-16 12:18 Poranne dachowanie 2018-11-16 12:04 Jesień w Muzeum Podhalańskim - lekcje i warsztaty 2018-11-16 12:02 Benefis Stanisława Jabłońskiego 1 2018-11-16 11:31 Wyjątkowe iluminacje na 80-lecie Gubałówki 2018-11-16 11:17 Tak pięknie jest teraz na Kasprowym 2018-11-16 10:58 Nasz ratownik odnalazł Daniela 2018-11-16 10:05 Ludzkie szczątki odnalezione w Tatrach 2 2018-11-16 09:48 Nad Zakopanem chmury. W Tatrach piękna pogoda 2018-11-16 09:36 Poranny pożar w Załucznem 1 2018-11-16 09:33 Jak kradła tak kradnie 2018-11-16 08:01 Goszczyński w Wehikule Czasu 2018-11-15 20:20 Gdzie jest Rysia? 1 2018-11-15 20:05 Mężczyzna spadł z ławki na Krupówkach. Szybka interwencja policji 12 2018-11-15 20:00 Poznaj swoją skórę - Indywidualne konsultacje kosmetologiczne w NABE SPA w Nosalowym Dworze 2018-11-15 19:42 Obwodnica jeśli będzie to nieprędko 2 2018-11-15 18:25 Kamil Stoch królem zimy? Bukmacherzy nie mają wątpliwości 2 2018-11-15 16:58 Szlak by to połączył 1 2018-11-15 15:31 Charytatywne balowanie 2018-11-15 15:24 Tatry Super Ski 5 2018-11-15 15:18 Rowerowe pożegnanie jesieni 1 2018-11-15 14:38 Nie palę byle czym - podkreślają kolejni mieszkańcy miasta i okolic 2 2018-11-15 13:39 Na Kasprowicza ulatniał się gaz (ZDJĘCIA) 2018-11-15 13:18 Zgubił marihuanę i zgłosił się po nią na policję 1 2018-11-15 13:16 100 lat Niepodległości. Wideo nakręcone przez harcerzy 1 2018-11-15 13:06 30-latek aresztowany za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu (WIDEO) 2 2018-11-15 12:42 Kolejka na Kasprowy przygotowana na sezon 2 2018-11-15 12:09 Pojechał i stuknął. Miał 3 promile we krwi 1 2018-11-15 10:35 Pożar w Imperialu (WIDEO, ZDJĘCIA) 2018-11-15 09:30 Od dziś czekamy na Ciebie (WIDEO) 7 2018-11-15 09:09 Las pełen śmieci 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-11-17 06:49 1. Tam jest czepiajmy się o sprzęt strażaków którzy w dużym stopniu sami zbierali środki, pozyskiwanie sponsorow bo to przecież za nasze podatki. Nie patrzmy na to, że koszt życia wzrósł o 60% ważne, że jest 500 plus.. Takim ludziom życzę aby to właśnie OPS w niedługim czasie mogła im pomóc, zrozumieją, że jednak osp jest potrzebna. 2018-11-17 01:58 2. Cz. Cherstwy pewnie kupione , a czemu tak cicho? bo czym się maja chwalić? że najpierw sprzedają i później odkupują za podwójną cenę? przecież to kryminał, ktoś za to powinien beknąć. 2018-11-17 01:02 3. Bardzo pięknie że ochotnicy potrafią sobie załatwić taki samochód. PEwnie w każdej JRG znajdzie się jakiś strażak kyóry jest równocześnie ochotnikiem, i który w OSP ma samochód lepszy niż ten na którym jeździ na JRG. To wina polityki władz Państwowej Straży Pożarnej wyższego szczebla, bo gdyby Podział Bojowy zamawiał samochody i sprzęt, to byłby on dużo lepszej jakości i funkcjonalności niż to co przysyła góra. 2018-11-17 00:19 4. Ochotnik masz rację i wielkie brawa dla Ciebie! Byle więcej takich jak Ty! 2018-11-16 23:51 5. do Obiektywny. Co z tego że OSP co dwa kilometry, skoro do jednego płonącego nie daj Bóg domu przyjeżdża czasami aż 15-20 jednostek straży Pożarnej. Każda Straż jest na Wagę złota. 2018-11-16 22:48 6. Do obiektywny Skoro sobie dane Osp wychodzi tu i tam kasę na samochód to co Cię to interesuje ?! Zaraz odpowiesz,że to z pieniądze z Twoich podatków,może i tak ale uwierz mi,że wolisz aby miejscowa jednostka przyjechała takim nowym Manem niż zdezelowanym Starem,nawet nie wiadomo czy by dojechali,a co do straży co 2 kilometry,to też Cię to nie powinno interesować,skoro założyli Osp to.niech sobie będzie. Chciałbym jeszcze powiedzieć,że 2 tysiące to się robi ale nie w 5 lat a w rok bo wyjazdów jest dużo i kilometry lecą niestety. Pozdrawiam 2018-11-16 22:29 7. Sam jestem strażakiem ochotnikiem i od nas psp ma 20 km my zabezpieczamy 2 wioski sasiednie i spotkałem sie kilka krotnie podczas wypadku ze gdyby nie nasza szybka interwencja to poszkodowany by stracił życie przykład drugi pożar budynku gospodarczego gdyby nie Miejscowe OSP i z sąsiednich wsi i sprzęt jaki posiadają to spaliły by sie 3 gospodarstwa wraz z budynkami mieszkalnymi a poza tym nie wiele sie różnimy od PSP może nie mamy takiej wiedzy jak oni ale tak samo mamy szkolenia uczymym sie jak bezpiecznie dla siebie i otoczenia przeprowadzać dzialania ratownicze posiadamy kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy my ochotnicy robimy to dobrowlonie nie mamy z tego ani grosza to trzeba mieć we krwi Ci co tak są wrogo nastawieni do OSP kiedyś mogą zmienić zadanie jeśli będą potrzebować ich pomocy 2018-11-16 22:21 8. @ zokopianin - są bardziej pomysłowi i innowacyjni od Ciebie. Ogrzewają dom prądem lub gazem,a gdzieś za domem albo dalej w krzaczkach, jak warunki terenowe pozwalają, pali się ognisko albo grila. Świetnie się do tego nadaje beczka metalowa z wyciętym dnem i rusztem z paru prętów. Dymek leci, szmaty pachną i plastyki skwierczą, radość dla oka, nose i ucha. Biorąc pod uwagę ceny wyprzedaży w szmatławcach, to n.p. komuś co robi z samochodami portek nie opłaci się prać. A jak dołożyć do tego ceny śmieci dla firm, to czysty zysk. Czytając to powyżej i to poniżej, odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość tu piszących jak i autorzy tej akcji mają zatkane nosy i nie czują tematu. Pewnie naczytali się o smoku pod Wawelem i zgrywają Szewczyka. SMOG NIE JEDNO MA IMIĘ! "Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podało w piątek wyniki listopadowej akcji "Smog". Funkcjonariusze przeprowadzili prawie 20 tysięcy kontroli. Zatrzymali 474 dowody rejestracyjne. Akcję "Smog" funkcjonariusze z ruchu drogowego z całego kraju przeprowadzają co miesiąc. Działania te mają wyeliminować z ruchu pojazdy, które najbardziej zanieczyszczają powietrze. Policjanci wyposażeni są w dymomierze pozwalające określić jakość spalin. Ostatnia kontrola na polskich drogach odbyła się 14 listopada." Totowyjtoto mi siy widzi, a nie jakiysi wymachiwaniy ciupagom abo tyz piykne gatki!!! 2018-11-16 22:15 9. Spółka polskie Tatry odpoczywa po sezonie tak samo zajazd kuznice zamknięty a spółka podlega pod urząd miasta i to się nazywa gospodarność włodarzy! !! 2018-11-16 22:13 10. Ty obiektywny te 2km mogą Ci życie uratować więc nie pisz takich bzdur...
2018-11-16 18:46 1. Piękne zdjęcia ???????????? 2018-11-15 23:44 2. ,,przywracania pamięci nieznanym dotychczas z imienia i nazwiska żołnierzom" Jak to rozumiec?? W jaki sposob zostalo dowiedzione ze kto konkretnie lezy w danym grobie?? Wyniki badan?? czy ot tak poprostu przykrecono tabliczki do krzyzy??Powazny temat a opisany tak dokladnie na od...l. 2018-11-14 17:58 3. SUPER! Największe wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie ze Skomielnej Białej (3/8). 2018-11-10 10:31 4. Do- miejscowy turysta To Słowacy przeprowadzali próbę jądrową:) 2018-11-07 14:24 5. kabaret jakis czy co to ma byc? pseudo Piłsudski w mundurze MO, z opadającym pasem, fiakier powoznik w mundurze strazackim Moro, jak sie nie umiecie zabrac za inscenizację, to się nie zabierajcie i pokazujcie młodzieży bzdur 2018-11-04 20:32 6. Pięknie :) Niesamowita chmura po lewej na 11 zdjęciu. 2018-11-03 16:21 7. To sztuka przez duze R. Rykowisko. 2018-10-29 15:56 8. Nei bylyby baby....kieby nie te torkowe gybmusie...troskie z piekła rodem... A chłop mutant corno-bioły yes yes yes trendy... Znacy trendowaty ?! 2018-10-28 21:10 9. w sumie dobrze, że wyborcy Kudasika wystawili mu rachunek za tą "sztukę".... 2018-10-23 10:09 10. Troszkę się ktoś zagalopował z tytułem ,,Kler" po góralsku. Albo ktoś się zagalopował ze sztuką. Pamiętajcie ,,bez Boga ani do proga". Jest teraz ogromna nagonka na kościół bo jesteśmy niewygodni w Europie, która została bez Boga i bez wartości. Tak, że ja bym uważał z tym ,,Klerem".
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP