Reklama

2019-05-14 19:41:27

Gmina Łapsze

Posprzątają brzeg Jez. Czorsztyńskiego. Pomógł nasz tekst

Reklama

Reklama

Prywatna firma organizuje akcję czyszczenia brzegów Jeziora Czorsztyńskiego. To m. in. odpowiedź na nasz tekst o zaśmieconym terenie.

Organizatorem akcji jest marka outdoorowa Rockland, a partnerami są grupa FB Bushcraft Poland, Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy i Gmina Łapsze Wyżne.

Wolontariusze z całej Polski przyjeżdżają do Frydmana w piątek 24 maja. Akcja zbierania śmieci w wyznaczonych rejonach odbędzie się w sobotę, a w niedzielę wszyscy wracają do domów.

- Akcja nasza jest odpowiedzią na coraz większe zanieczyszczenie środowiska naturalnego, a teren został wybrany z powodu szczególnych walorów turystycznych, naturalnych i historycznych rejonu jeziora czorsztyńskiego. Ze względów bezpieczeństwa Komisariat Wodny również został powiadomiony o tym wydarzeniu. Na początku maja na Państwa portalu pojawił się artykuł z informacją i zdjęciami ukazującymi zaśmiecone brzegi tego jeziora, dlatego nasze działania będą niejako odpowiedzią na tę sytuację - napisał do nas Robert Sowicki  z firmy Rockland.

O zanieczyszczeniu pisaliśmy tu: http://24tp.pl/n/57466

 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl