Reklama

2019-05-15 15:25:50

Tatry

Kolejka na Kasprowy znowu czynna

Reklama

Reklama

Od środy, 15 maja, turyści mogą znowu korzystać z kolei linowej na Kasprowy Wierch. Zakończył się wiosenny przegląd techniczny, który Polskie Koleje Linowe przeprowadzają co roku po sezonie zimowym.

Dla bezpieczeństwa użytkowników sprawdzone zostały urządzenia i obiekty kolei linowej, pracownicy PKL zrealizowali też  konieczne prace konserwacyjne. 

Po kilkudniowej przerwie związanej z sezonowym przeglądem technicznym, Kasprowy Wierch jest już gotowy na ponowne przyjęcie odwiedzających. - Naszym najważniejszym zadaniem jest, by bezpiecznie i komfortowo przewozić naszych klientów. Jak co roku na wiosnę, przed sezonem letnim zgodnie z zaleceniami producenta przeprowadziliśmy niezbędny, zaplanowany wcześniej przegląd techniczny.  Sprawdziliśmy między innymi liny, elementy łączące, układy hamulcowe oraz system bezpieczeństwa związany ze sterowaniem ruchem – tłumaczy Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Równolegle z przeglądem technicznym w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbyły się realizowane cyklicznie ćwiczenia pracowników PKL i ratowników TOPR. To jeden z elementów stałej współpracy, wspierający najwyższe standardy bezpieczeństwa w Polskich Kolejach Linowych. 
Sezon narciarski w Tatrach już się skończył  i trasy zjazdowe są zamknięte, ale to nie oznacza, że w górach nie spotkamy już zimowych warunków. Na Kasprowym Wierchu wciąż leży ponad metr śniegu. W związku z tym turyści wybierający się w te okolice powinni pamiętać o odpowiednim ubiorze i przestrzegać zasad zimowej turystyki górskiej. Osoby planujące wyprawy w góry zachęcamy do odwiedzenia strony www.odpowiedzialniewgory.pl. Można tu znaleźć wiele praktycznych i ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznej turystyki wysokogórskiej. 

Swoją wiedzą podzielili się z nami doświadczeni ambasadorowie, m.in. sportowcy, ratownicy i przewodnicy górscy.   

Przeglądy techniczne zakończyły się także w pozostałych ośrodkach PKL. Wszystkie ośrodki i koleje PKL są dostępne dla turystów. Godziny otwarcia ośrodków i kursowania kolei można sprawdzić na stronie www.pkl.pl

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl