Ważne
Wspieramy lokalny biznes. Czekamy na zdjęcia Waszych ulubionych sklepików. Kliknij w ten pasek, dowiesz się więcej.

Reklama

2020-02-15 21:30:51

Rzepiska

Niepokojące wnioski po kontroli straży

Według opinii straży pożarnej są podstawy, aby budynek szkoły podstawowej na Grocholowym Potoku uznać "zagrażający życiu ludzi". Mieszkańcy pytają czy szkole grozi zamknięcie.

W piątek podczas spotkania radnych gminy Bukowina Tatrzańska z mieszkańcami Rzepisk wójt poinformował, że dotarła do niego opinia z Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, dotycząca szkoły na Grocholowym Potoku. W trakcie kontroli straż "stwierdziła niezgodności". Budynek jest drewniany. Według opinii straży są podstawy, aby uznać go za "zagrażający życiu ludzi". Straż ma zastrzeżenia m.in. do tego, że jest tylko jedno wyjście ewakuacyjne, prowadzące drewnianą klatką schodową. 

Andrzej Pietrzyk wcześniej nie poinformował o tym dyrektor szkoły. Danuta Madeja mówiła, że pismo ma pierwszy raz w ręce. Wójt tłumaczył się, że opinię straży dostał dopiero pół godziny przed komisją. Dyrektor wyjaśniała, że wszystkie przeglądy - kominiarskie, instalacji elektrycznej, budowlane i inne - robione są na bieżąco i nie ma w nich zastrzeżeń. Opinie są pozytywne. Dodała, że bezpieczeństwo dzieci jest dla niej najważniejsze, a wszystkie niezgodności, które wymieniła straż, da się usunąć i prosiła radnych o finansowe wsparcie na ten cel. 

Rodzice dopytywali się wójta czy w związku z opinią straży szkole grozi teraz zamknięcie. 

- Jak ja mam napisane, że budynek jest niebezpieczny, to ja się z tego nie wytłumaczę, jeśli coś się wydarzy - odpowiadał wójt. Jego zdaniem cały budynek trzeba dostosować do wymogów i wyremontować. - To samo było w Leśnicy. Trzeba było wykonać dużo dodatkowych robót, które zostały nam narzucone, żeby dostosować budynek - mówił. I dodał, że w tej sytuacji łatwiej będzie wybudować nową szkołę. - Nie da się zrobić jednej małej zmiany w budynku - stwierdził Andrzej Pietrzyk i przyznał, że nie spodziewał się aż tak złej opinii. 
Mieszkańcy chcieli jednak dowiedzieć się konkretnie, czy opinia straży może spowodować zamknięcie szkoły. - To nie jest zamknięcie szkoły. To opinia strażaków. Ale ja muszę myśleć, co zrobić. Chodzi o to, żeby wójt nie poszedł do więzienia, jak zdarzy się wypadek. Wszystko musi być zgodnie z prawem - tłumaczył Andrzej Pietrzyk. 

- Czy pan ryzykuje? - dopytywała jedna z mieszkanek. 

- Ja nie mogę ryzykować. Ja muszę wymyślić jak uporać się z problemem. Na razie nie wiem. Pół godziny temu dostałem dokument - odpowiadał Andrzej Pietrzyk. - W świetle tej opinii wójt nie musi nic z tym zrobić, ale po prostu nie będzie spokojnie spał. Wójt jest odpowiedzialny za wypadki w szkołach. Albo może próbować dostosować budynek i wiedzieć, że śpi spokojnie - podsumował.

Dodał, że podobne kontrole zostały przeprowadzone we wszystkich szkołach na terenie gminy. Wyniki kontroli otrzymał w dniu, w którym mieszkańcy Rzepisk przyszli do gminy prosić radnych, aby zmienili zdanie w kwestii likwidacji szkół. 

m

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
joka 2020-02-17 19:53:23
Wszystko szyte grubymi nićmi ! Najpierw radni-bezradni głosują za likwidacją ,później może coś jeszcze się da zrobić i bęć opinia jak królik z kapelusza ,tego nawet się komentować nie da.
Oczekujemy na merytoryczne działanie w sprawach naszych szkół, nie chcemy tur de coś tam ! tu można zaoszczędzić ,ale nie bo bukowinke trzeba reklamować.
pinokio 2020-02-16 18:03:50
Komentarz @pluto sprowokował mnie do tego, że w trakcie kontroli straż "stwierdziła niezgodności". Budynek jest drewniany. Według opinii straży są podstawy, aby uznać go za "zagrażający życiu ludzi". Straż ma zastrzeżenia m.in. do tego, że jest tylko jedno wyjście ewakuacyjne, prowadzące drewnianą klatką schodową.
No i padł blady cień na właścicieli budynków drewnianych. Może strażacy sprawdziliby, ile jest otwartych drzwi ewakuacyjnych w czasie mszy w jakimkolwiek murowanym kościele w zimie.
Wciągnijcie jeszcze w te intrygi strażaków bo szkoły w innych gminach czekają na likwidację.
Ktoś 2020-02-16 15:50:16
Dlaczego Wójt mówi o sobie w osobie trzeciej? Wójt nie będzie spokojnie spał, wójt jest odpowiedzialny, itd. Do dzieci tak się zwykło mówić - mama da jeść. No cóż, widocznie trzeba mówić do nas jak do dzieci, żebyśmy cokolwiek pojęli...
pluto 2020-02-16 15:18:26
Jak często w szkołach straż przeprowadza kontrole?. Albo coś wcześniej strażakom umknęło albo przymknęli oko, więc gdzie tu jest odpowiedzialność? Przecież to nie zdarzyło się z dnia na dzień, chyba że po ostatniej wichurze. Synoptycy zapowiadają dziś w nocy następną, czyżby szkołę też do likwidacji.
Bukowianka 2020-02-16 14:52:23
Miejscowy to pretensje do poprzednich SWOICH radnych i sołtysow i to na przestrzeni ni kilkudziesięciu lat bo inni walczyli o swoje miejscowości i to raczej normalne. Chociaż patrząc na wasza mentalność to się żadnej władzy nie dziwie. Krzykiem, straszniem nikt nic nie wskóra, rozmowa i owszem. A z tego wynika że chcą z wami rozmawiać i słuchają. W przeciwieństwie do was niestety
Miejscowy 2020-02-16 12:55:33
Jak to nowa rada nie ma nic wspólnego z poprzednią? Przecież połowa rady to w poprzednich kadencjach już była i działała tak samo i pani z oświaty też nie przyszła nowa. To znali od lat stan techniczny szkoły. Kłamstwo za kłamstwem goni ogon.
Abeto 2020-02-16 12:49:02
@tutyjsy...oj Kazek Kazek....
Janina 2020-02-16 11:29:47
Nowa rada i wójt są na statniwisku od 16 miesięcy . Nie mają nic wspólnego z poprzednikami. W komentarzach co niektórzy wykazują się niewiedzą i głupotą ale jak nie trzeba ujawnić swoich danych to każdy mądry i pisze co mu ślina na język przyniesie. Dlaczego nikt się nie podpisze z imienia i nazwiska, pytam ? Odpowiedź jest prosta ... bo wtedy nie napisałbym/była tych głupot ! Jednak wieś to wieś !
Moja opinia 2020-02-16 10:35:10
Jeśli faktycznie straż stwierdziła, że jest tak źle, to czemu budynek nie został zamknięty w dniu, w którym straż go oceniała. Widać, że coś tu nie trzyma się kupy. Wójt i rada zamiast pomóc mieszkańcom, za wszelką cenę szukają argumentów, żeby zamknąć szkoły. Szukacie pieniędzy w gminie, to dokończcie temat oczyszczalni w Białce. A regulacja zagospodarowania terenu? Gdzie tam jest dbanie o bezpieczeństwo? Gmina ma wiele za uszami i to ciągnie się od lat, bo jest kupczenie. Kupczenie stołkami i znajomościami. To jest kasta.
stary komuch 2020-02-16 10:24:42
Szkół też nie będzie się opłacało finansować, z resztą jak wszystko w Polsce po 89. Czekam jak szkoły przejmą księ ża do 4 klas podstawowych.
Sąsiad 2020-02-16 09:47:11
Tutyjsy Kazimierzu jak Ci tak źle to się wyprowadź. Wieś i gmina na tym nie straci. A mnie nie przeskodzo że hala jest gminno,wozne ze jest i dzieci mają normalne warunki w szkole. A ty fces swojom to se na młakach wybuduj, fto Ci broni??
Mieszkaniec 2020-02-16 09:39:10
@nie mieszkanka. Nie zna pani tematu a taka pani mądra. W poprzednim artykule jest napisane kiedy szkola powstała XIX w. Wójt jest od roku. Poprzednie władze nie robiły remontów to co to ma ta cud uczynić?? Pstrykna palcem i jest nowa szkola? Zastanówcie się. I co złego że mowia o bezpieczeństwie?? Jak się coś stanie to udzerzucie się w piersi i powiecie to moja wina, że doszlo do nieszczęścia??
Nie mieszkanka 2020-02-16 08:24:37
Witam!
Tak słucham i czytam te komentarze i myślę że nie którzy chyba nie wiecie co mówicie.To że szkołę macie w tak fatalnym stanie to komu zawdzięczacie?No przecież gminie.A teraz pan wójt i radni są super bo mówicie że dbają o bezpieczeństwo Waszych dzieci.Zatem zapytajcie ich gdzie byli i do tej pory nie zadbali o budynek i bezpieczeństwo Waszych dzieci.Nagle teraz zaczęli się martwić?I wyciągać argumenty przekonując Was żeby zamknąć.Wiadomo że każdy rodzic chce aby jego dziecko było bezpieczne.Druga sprawa dacie sobie odebrać ostatnia rzecz która we wsi macie.Potem już ani szkoły ani dzieci we wsi.A przecież jak jest szkola i są dzieci to i coś się dzieje we wsi.Przemyślcie sobie niektórzy co piszecie w komentarzach.
tutejsy 2020-02-16 08:19:47
Kogo żeście wybrali to macie.
Póki gmina będzie w Bukowinie ,potąd wszystkie wsie wkoło będą zaniedbane .Np w Białce Tatrzańskiej od gminy nie ma nic .Nawet hala się nagle zmieniła na gminną ..
Oszuści francowaci .
Nagle wszyscy się do Pisu zapisali , czyżby przypadek ?
Czas przegonić w końcu tą zarazę ,tego wrzoda na organiźmie , inaczej wszystkie nasze miejscowości zaleje fala dyktatury .Amen !!!
Ja 2020-02-16 05:42:49
1. Co do budowy nowej szkoły: to też nie jest takie hop siup. Trzeba wykupić nieruchomości, zaprojektować, dostać stosowne pozwolenia no i oczywiście sama budowa. Cała procedura nie zamknie się w jednym czy dwa lata. Może potrwać nawet 5 lat. Bez żadnego wsparcia samorządu może się to lekko nie udać.
2. Obie szkoły są małe z niską liczebnością uczniów. Naprawdę dzieciom w innych placówkach będzie lepiej. Przede wszystkim będzie większa grupa w klasie.
3. To jest dobrze, że mieszkańcy się zjednoczyli i podjęło decyzję o ratowaniu jedynej rzeczy które mają aczkolwiek uważam, że bez sensu bo w jakim stanie jest budynek każdy rodzic wie.

I tak na koniec: to w jakim stanie są budynku to trzeba podziękować gminie która nie przeprowadzała remontów. Jednak dziękować należy już poprzedniej radzie i poprzednim wójtom. Bo to oni zaczęli zamykać szkoły właśnie nie przeprowadzając remontów.
Rzepiscon 2020-02-16 01:33:27
Nie wyślę wlasnego dziecka do szkoły, która zagraża jego życiu!! I myślę że większość normalnych zrobi to samo. Dlatego szkoła powinna zostać zamknięta żeby ta grupka krzykaczu nie doprowadziła do tragedii niewinnych dzieciaków. Bo z tego wynika że o nich nikt nie myśli.
Najlepiej... 2020-02-15 23:27:18
Zbudujcie szkołe w jURGOWCZYKU... tam gdzie szałas pastersk przy drodze na Jurgów jest plac.... Bedzie obu częściom wsi blisko...Działajcie z zanim ktoś inny go nie wykupi za bezcen i nie zabetonuje... badziewem i krajobraz zepsuje.
Z Rzepisk 2020-02-15 22:40:09
Czy my rzeczywiście chcemy tych szkół wiedząc jak jest naprawdę? Tak, racja . Z ciężkim sercem ale trzeba przyznać że szkoła to ruina i nic Pani dyrektor nie da się poprawić - jedynie zburzyć i zbudować nową. Czy chcemy nasze dzieci narażać na niebezpieczeństwo wiedząc jaka jest opinia państwowej straży pożarnej ? Nie chciałam zmian ale TERAZ NIE MA WYJŚCIA ! NIE PO TO CHOWAM I DBAM O SWOJE DZIECKO ŻEBY NARAŻAĆ GO NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ...
Swój 2020-02-15 22:34:57
Wójt to niebedzie społ po nocach ale nie przez to ze sie bedzie boł o szkoły w Rzepiskach ino przez to jak Się ludzie dowiedzą Jaki Hotel Mo zamiar budować. Tak Panie wójcie czasie się trochę pochwalić światu a nie się wstydzić.Przesiebie Wiadomo że pasuje coby Cosi zostało ale może by pasowało co te drogi poprawić w tych mniejszych miejscowościach nie mówiąc już o chodnikach. A nie ino sicko garnąć do Bukowiny
Mieszkanka Rzepisk 2020-02-15 22:17:51
Szanowni mieszkańcy Rzrpisk! Apeluje, nie podpisujmy listy poparcia za utrzymaniem szkoły, która zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci!! Zbierzmy się i pokażmy radzie, że zgadzamy się z ich decyzja. Bo z tego wszystkiego wynika jedno, rada i wojt myślą o naszych dzieciach bardziej j niż my sami...
Rzepiscanka 2020-02-15 22:12:38
Rodzice (WSZYSCY) powinni sami po takiej opinii zawnioskować o zamknięcie szkoły. Bez opinii wiedzą jak jest! Ale to garstka naktecona przez p. dyrektor. A ona broni ruiny i ma w nosie bezpieczeństwo naszych dzieci. Walczy o własną ciepła posadke i tyle. Szanowna rado, p. Wojcie zamknijcie ten budynek bo jak dojdzie do tragedii to będziecie mieć dzieci na sumieniu!
Uczeń 2020-02-15 21:56:14
Widać, że i na Podhalu pisowska zaraza działa, najpierw wydają ustawy decyzję, a później się z nich wycofują, może ludzie z ciemnogrodu wreszcie pomyślą zanim przed kimś postawią krzyżyk. A nie chodzi o krzyżyk na czole stawiany przez kapłana, bo Biskup postawił wiele krzyżykowy na czole bierzmowanych ba Podhalu i co wychodzi, normalnie można by uznać za nieważne bierzmowania, ale cóż jaka włada taki kościół.

Reklama
 • KUPNO
  Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI I POMOCY W KUCHNI - dobre warunki, możliwe zamieszkanie. Zakopane. Tel. 182066836
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-04-01 14:54 Kolejki w mieście 2020-04-01 14:51 Kolejne 73 zakażenia w całej Polsce i 9 w Małopolsce 2020-04-01 14:29 Stronę internetową Tygodnika odwiedziły w marcu 2 miliony użytkowników. Dziękujemy 2020-04-01 14:10 Straże i ośrodki zdrowia potrzebują środków ochronnych 1 2020-04-01 14:03 Aplikacja Kwarantanna domowa – od dziś obowiązkowa 1 2020-04-01 13:35 W stanie Illinois prawie 6 tys. zakażonych. Nakaz pozostawania w domach do 30 kwietnia 2020-04-01 13:06 Kozica, niedźwiedź i świstak 2020-04-01 12:49 Jak myć ręce, jak bezpiecznie zdjąć rękawiczki i założyć maseczkę? (WIDEO) 2020-04-01 12:48 Egzaminator odpowie za przyczynienie się do śmiertelnego wypadku a nie katastrofy 2020-04-01 12:18 Parafia w Szaflarach organizuje "Komunię Świętą do domu" 5 2020-04-01 12:01 Fałszywy alarm postawił na nogi podhalańskich goprowców 2020-04-01 11:51 Ogólnopolski Konkurs Piosenki Angielskiej 2020-04-01 10:48 Zaśnieżony i słoneczny Giewont o poranku 2020-04-01 10:19 Stop z gazyfikacją 3 2020-04-01 09:42 8 nowych zakażeń w Małopolsce. W szpitalu w Limanowej zmarła 87-letnia kobieta 2020-04-01 09:30 Cukiernia „Samanta” jest otwarta 2 2020-04-01 09:28 Tatry puste i coraz bardziej dzikie. Zaobserwowano pierwszego w historii niedźwiedzia albinosa 10 2020-04-01 08:43 Społem Zakopane otwiera nowy sklep w słynnym budynku 4 2020-04-01 08:00 Co to jest średnica według Telewizji Publicznej (WIDEO) 9 2020-03-31 22:16 Szyją maseczki dla Ośrodka Zdrowia w Krościenku i liczą na wsparcie 2020-03-31 21:30 Chcę oddychać 8 2020-03-31 21:23 KLĄTWA BOGINI NANDA 2020-03-31 20:30 Zakopane zostaje w domu 2020-03-31 20:19 Dziś 256 zakażeń w całym kraju. Najwięcej jak do tej pory 2 2020-03-31 19:30 Rowerem Wokół Tatr i nowotarskiego lotniska 2020-03-31 18:32 Tygodnikowy autobus pełen pasażerów (WIDEO LIVE) 4 2020-03-31 18:30 Zamknąć rynek 8 2020-03-31 17:45 Jedna osoba, dwie kwarantanny 2 2020-03-31 17:00 Kończą ci się pieniądze, zrobię ci zakupy 4 2020-03-31 17:00 Wspieramy lokalny biznes. Kupujmy w naszych sklepach 18 2020-03-31 16:00 Problem bezdomności w czasie zarazy 2 2020-03-31 15:20 Pogryziona prosi o pilny kontakt z właścicielem psa 10 2020-03-31 14:51 83 nowe zakażenia w całej Polsce. 7 nowych w Małopolsce 3 2020-03-31 14:45 Co możemy, co jest zabronione? Pełna lista 35 2020-03-31 14:30 Podczas kwarantanny postanowił pobiegać 10 2020-03-31 13:45 Zapomniana kwarantanna: Sanepid milczy, wojewoda odpowiada 4 2020-03-31 13:00 Hotele i miejsca noclegowe zamknięte do odwołania 8 2020-03-31 12:39 Odstęp dwóch metrów na ulicach. Ograniczenia w sklepach. W weekendy zamknięte markety budowlane 5 2020-03-31 12:30 Turyści z Ukrainy i Białorusi ukarani mandatami 7 2020-03-31 11:45 W czasach pandemii piwko podrożało 10 2020-03-31 11:02 Tak dziś wyglądają opustoszałe Krupówki (WIDEO LIVE) 2020-03-31 10:30 Wsparcie dla szpitali. Akcja także w Zakopanem. Już wykonują ochronne przyłbice 2020-03-31 10:01 Darmowe mieszkania dla ratujących życie 5 2020-03-31 09:22 11 nowych zakażeń w Małopolsce. Na naszym terenie żadnego 9 2020-03-31 09:05 Powiat tatrzański: kwarantanna dla 357 mieszkańców 1 2020-03-31 09:00 Zakupy z dostawą do domu 2020-03-31 08:00 Kontrole przyjezdnych od piątku w Szczawnicy 8 2020-03-30 21:45 Na razie zimowo, ale w przyszłym tygodniu niemal letnie temperatury? 2020-03-30 21:00 Zapraszamy na spacer po redakcji Tygodnika Podhalańskiego (WIDEO) 2020-03-30 20:30 Burmistrz do przedsiębiorców: pomożemy 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-04-01 14:48 1. CZY SPOWIEDŹ PRZY KONFESJONALE JEST BEZPIECZNA??? Niektóre parafie organizują codziennie 2020-04-01 14:44 2. Jest dobrze , w dniu dzisiejszym przywieżli maseczki i rękawiczki do urzędu i rozdali chyba pierwsze urzędnikom. Jak wystarczy będą rozdawać dalej nam zwykłym ludziom . Szybkość działania zabójcza , wczoraj walka na Sesji i dzisiaj rozdają . A nie trzeba było tak od razu dwa tygodnie temu i nie byłoby zbędnego krzyku . To co pokazali niektórzy radni, to naprawdę żenada . Wstyd na co ta gmina schodzi , świat się będzie śmiał i się śmieje . 2020-04-01 14:30 3. @Tomek. Powód do rechotu dla głupawych trolli? Wyobraź sobie piękna i zbożna inicjatywo, że sam opiekuję się dziewięćdziesięcioletnią staruszką, moją ukochaną mamą. Wyobraź sobie, ze pierwszy piątek i wizyta księdza z sakramentem jest dla niej świętem. I wyobraź sobie, że razem z kapłanem (biorąc pod uwagę jej kruche zdrowie) odstąpiliśmy od tego zwyczaju. Błogosławieństwo i wspólna modlitwa przez internet Bogu nie czyni różnicy. 2020-04-01 14:28 4. Wszystko ładnie opisane dla osób młodych .Jak jest telefon bez aparatu to co zrobić ?czy posiadanie smartfona jest obowiązkiem każdego obywatela?Co to jest SMS to wiem ,ale co to jest apka,aplikacja,android? Ja mam telefon do prowadzenia rozmów ew.do SMSów. Dziadek. 2020-04-01 14:26 5. Ależ @Marysiu, Marysia pisze o Tusku i Grodzkim w Dolomitach? Każdy ma prawo być narciarzem, nawet degeneraci, ale żeby tak zaraz siebie i ich elektorat nazywać zidiociałym narodem? No ktoś ich w końcu wybrał, co racja, to racja. Mimo wszystko POzdrawiam degeneratów, narciarzy i cały wybierający ich zidiociały naród. 1 Sort. 2020-04-01 14:18 6. "Kościół nie uciekł od ludzi", bo potrzebuje od nich pieniędzy- proste ? Oczywiście Kościół jako instytucja. Bo każdy katolik chyba wie ,że prawdziwy Kościół to właśnie ludzie, a nie okazałe , pełne pychy budynki i ich administratorzy. 2020-04-01 13:59 7. na bloki do "apartamentów" cały czas przyjeżdżają i jak się mam czuć jako mieszkaniec? 2020-04-01 13:57 8. bardzo zabawne są te wszystkie przepisy, osoby które mają mieszkania w blokach tzw "apartamenty" dalej wynajmują ! nikt nic z tym nie zrobi bo nie są zarejestrowane na działalność, kto w ogóle zezwolił na wynajem krótkoterminowy w blokach mieszkalnych. Skandal, ciągłe libacje żyć się nie da. Mało pensjonatów hoteli i Willi to się za bloki zaczęli brać. 2020-04-01 13:47 9. ksiądz zetknie się z jednym chorym i rozniesie po wszystkich domach, co za pomysł 2020-04-01 13:47 10. @dziadek Co to się stało. UE dało na ZUS. O jej ale oni zło samo. Teraz to już jest Unia Europejska super.? Małe i średnie firmy nie będą zwolnione z ZUS, a może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego księża zostali zwolnieni z płacenia składek ZUS na trzy miesiące? Czy jakby nie zostali zwolnieni nie byłoby agitacji z ambon? Nie widzę innego powodu zastosowania wobec KK takich przywilejów.??? Dziadzio jesteś
2020-03-29 23:21 1. Tego co teraz przeżywamy, Witkacy nie był w stanie nawet w swoich wizjach sobie wyobrazić. 2020-03-22 11:49 2. Takie pustki to były w 1981r zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego 2020-03-21 18:06 3. I tak do świąt, istna bryndza dla straganiarzy i właścicieli kwater... A może i przez święta wszyscy będą siedzieć na 4 literach lub jajkach niepoświęconych w chałupach. Co wtedy? Nie wytrzymamy ? A może do wyborów? Może nie przetrwamy pandemii, wszystko możliwe. Przyroda zrobi z nami porządek. Kto to przewidzi. Cieszmy się jeszcze życiem . Dobrze , że 2 mld poszło na TVP, to i świętowanie w Kościołach nam TVP zastąpi. Internet zakupy, na tace przestaniecie dawać... I na co będziecie narzekać? Tylko na tego małego koronawirusa. A ja olewam jego i chodzę na działkę. Rewela, roboty w kit, powietrze, wiosna się budzi, sama radość. I Wam to samo radzę. 2020-03-20 15:30 4. Myślę, że sporo osób może teraz zapragnąć te puste Krupówki zobaczyć. 2020-03-19 18:27 5. Straganiarze widać niewzruszeni 2020-03-18 22:45 6. tylko i wyłącznie to nas może uratować...siedzieć w domu 2020-03-17 13:27 7. Kpina. Ale w końcu całą tą chińszczyznę na tych kramikach trzeba opchnąć... Szkoda gadać. 2020-03-15 17:33 8. Bardzo dobrze że ludzie siedzą w domu. 2020-03-15 12:07 9. Te śmierdzące sery powinno się zutylizować bo inaczej zamrożą i póżniej sprzedadzą....Podejrzewam że już były odmrażane !!! Jak można to kupować?!?! 2020-03-14 16:17 10. Biatlon nie duatlon
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Pożegnania