Reklama

2020-02-15 21:30:51

Rzepiska

Niepokojące wnioski po kontroli straży

Według opinii straży pożarnej są podstawy, aby budynek szkoły podstawowej na Grocholowym Potoku uznać "zagrażający życiu ludzi". Mieszkańcy pytają czy szkole grozi zamknięcie.

W piątek podczas spotkania radnych gminy Bukowina Tatrzańska z mieszkańcami Rzepisk wójt poinformował, że dotarła do niego opinia z Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, dotycząca szkoły na Grocholowym Potoku. W trakcie kontroli straż "stwierdziła niezgodności". Budynek jest drewniany. Według opinii straży są podstawy, aby uznać go za "zagrażający życiu ludzi". Straż ma zastrzeżenia m.in. do tego, że jest tylko jedno wyjście ewakuacyjne, prowadzące drewnianą klatką schodową. 

Andrzej Pietrzyk wcześniej nie poinformował o tym dyrektor szkoły. Danuta Madeja mówiła, że pismo ma pierwszy raz w ręce. Wójt tłumaczył się, że opinię straży dostał dopiero pół godziny przed komisją. Dyrektor wyjaśniała, że wszystkie przeglądy - kominiarskie, instalacji elektrycznej, budowlane i inne - robione są na bieżąco i nie ma w nich zastrzeżeń. Opinie są pozytywne. Dodała, że bezpieczeństwo dzieci jest dla niej najważniejsze, a wszystkie niezgodności, które wymieniła straż, da się usunąć i prosiła radnych o finansowe wsparcie na ten cel. 

Rodzice dopytywali się wójta czy w związku z opinią straży szkole grozi teraz zamknięcie. 

- Jak ja mam napisane, że budynek jest niebezpieczny, to ja się z tego nie wytłumaczę, jeśli coś się wydarzy - odpowiadał wójt. Jego zdaniem cały budynek trzeba dostosować do wymogów i wyremontować. - To samo było w Leśnicy. Trzeba było wykonać dużo dodatkowych robót, które zostały nam narzucone, żeby dostosować budynek - mówił. I dodał, że w tej sytuacji łatwiej będzie wybudować nową szkołę. - Nie da się zrobić jednej małej zmiany w budynku - stwierdził Andrzej Pietrzyk i przyznał, że nie spodziewał się aż tak złej opinii. 
Mieszkańcy chcieli jednak dowiedzieć się konkretnie, czy opinia straży może spowodować zamknięcie szkoły. - To nie jest zamknięcie szkoły. To opinia strażaków. Ale ja muszę myśleć, co zrobić. Chodzi o to, żeby wójt nie poszedł do więzienia, jak zdarzy się wypadek. Wszystko musi być zgodnie z prawem - tłumaczył Andrzej Pietrzyk. 

- Czy pan ryzykuje? - dopytywała jedna z mieszkanek. 

- Ja nie mogę ryzykować. Ja muszę wymyślić jak uporać się z problemem. Na razie nie wiem. Pół godziny temu dostałem dokument - odpowiadał Andrzej Pietrzyk. - W świetle tej opinii wójt nie musi nic z tym zrobić, ale po prostu nie będzie spokojnie spał. Wójt jest odpowiedzialny za wypadki w szkołach. Albo może próbować dostosować budynek i wiedzieć, że śpi spokojnie - podsumował.

Dodał, że podobne kontrole zostały przeprowadzone we wszystkich szkołach na terenie gminy. Wyniki kontroli otrzymał w dniu, w którym mieszkańcy Rzepisk przyszli do gminy prosić radnych, aby zmienili zdanie w kwestii likwidacji szkół. 

m

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
joka 2020-02-17 19:53:23
Wszystko szyte grubymi nićmi ! Najpierw radni-bezradni głosują za likwidacją ,później może coś jeszcze się da zrobić i bęć opinia jak królik z kapelusza ,tego nawet się komentować nie da.
Oczekujemy na merytoryczne działanie w sprawach naszych szkół, nie chcemy tur de coś tam ! tu można zaoszczędzić ,ale nie bo bukowinke trzeba reklamować.
pinokio 2020-02-16 18:03:50
Komentarz @pluto sprowokował mnie do tego, że w trakcie kontroli straż "stwierdziła niezgodności". Budynek jest drewniany. Według opinii straży są podstawy, aby uznać go za "zagrażający życiu ludzi". Straż ma zastrzeżenia m.in. do tego, że jest tylko jedno wyjście ewakuacyjne, prowadzące drewnianą klatką schodową.
No i padł blady cień na właścicieli budynków drewnianych. Może strażacy sprawdziliby, ile jest otwartych drzwi ewakuacyjnych w czasie mszy w jakimkolwiek murowanym kościele w zimie.
Wciągnijcie jeszcze w te intrygi strażaków bo szkoły w innych gminach czekają na likwidację.
Ktoś 2020-02-16 15:50:16
Dlaczego Wójt mówi o sobie w osobie trzeciej? Wójt nie będzie spokojnie spał, wójt jest odpowiedzialny, itd. Do dzieci tak się zwykło mówić - mama da jeść. No cóż, widocznie trzeba mówić do nas jak do dzieci, żebyśmy cokolwiek pojęli...
pluto 2020-02-16 15:18:26
Jak często w szkołach straż przeprowadza kontrole?. Albo coś wcześniej strażakom umknęło albo przymknęli oko, więc gdzie tu jest odpowiedzialność? Przecież to nie zdarzyło się z dnia na dzień, chyba że po ostatniej wichurze. Synoptycy zapowiadają dziś w nocy następną, czyżby szkołę też do likwidacji.
Bukowianka 2020-02-16 14:52:23
Miejscowy to pretensje do poprzednich SWOICH radnych i sołtysow i to na przestrzeni ni kilkudziesięciu lat bo inni walczyli o swoje miejscowości i to raczej normalne. Chociaż patrząc na wasza mentalność to się żadnej władzy nie dziwie. Krzykiem, straszniem nikt nic nie wskóra, rozmowa i owszem. A z tego wynika że chcą z wami rozmawiać i słuchają. W przeciwieństwie do was niestety
Miejscowy 2020-02-16 12:55:33
Jak to nowa rada nie ma nic wspólnego z poprzednią? Przecież połowa rady to w poprzednich kadencjach już była i działała tak samo i pani z oświaty też nie przyszła nowa. To znali od lat stan techniczny szkoły. Kłamstwo za kłamstwem goni ogon.
Abeto 2020-02-16 12:49:02
@tutyjsy...oj Kazek Kazek....
Janina 2020-02-16 11:29:47
Nowa rada i wójt są na statniwisku od 16 miesięcy . Nie mają nic wspólnego z poprzednikami. W komentarzach co niektórzy wykazują się niewiedzą i głupotą ale jak nie trzeba ujawnić swoich danych to każdy mądry i pisze co mu ślina na język przyniesie. Dlaczego nikt się nie podpisze z imienia i nazwiska, pytam ? Odpowiedź jest prosta ... bo wtedy nie napisałbym/była tych głupot ! Jednak wieś to wieś !
Moja opinia 2020-02-16 10:35:10
Jeśli faktycznie straż stwierdziła, że jest tak źle, to czemu budynek nie został zamknięty w dniu, w którym straż go oceniała. Widać, że coś tu nie trzyma się kupy. Wójt i rada zamiast pomóc mieszkańcom, za wszelką cenę szukają argumentów, żeby zamknąć szkoły. Szukacie pieniędzy w gminie, to dokończcie temat oczyszczalni w Białce. A regulacja zagospodarowania terenu? Gdzie tam jest dbanie o bezpieczeństwo? Gmina ma wiele za uszami i to ciągnie się od lat, bo jest kupczenie. Kupczenie stołkami i znajomościami. To jest kasta.
stary komuch 2020-02-16 10:24:42
Szkół też nie będzie się opłacało finansować, z resztą jak wszystko w Polsce po 89. Czekam jak szkoły przejmą księ ża do 4 klas podstawowych.
Sąsiad 2020-02-16 09:47:11
Tutyjsy Kazimierzu jak Ci tak źle to się wyprowadź. Wieś i gmina na tym nie straci. A mnie nie przeskodzo że hala jest gminno,wozne ze jest i dzieci mają normalne warunki w szkole. A ty fces swojom to se na młakach wybuduj, fto Ci broni??
Mieszkaniec 2020-02-16 09:39:10
@nie mieszkanka. Nie zna pani tematu a taka pani mądra. W poprzednim artykule jest napisane kiedy szkola powstała XIX w. Wójt jest od roku. Poprzednie władze nie robiły remontów to co to ma ta cud uczynić?? Pstrykna palcem i jest nowa szkola? Zastanówcie się. I co złego że mowia o bezpieczeństwie?? Jak się coś stanie to udzerzucie się w piersi i powiecie to moja wina, że doszlo do nieszczęścia??
Nie mieszkanka 2020-02-16 08:24:37
Witam!
Tak słucham i czytam te komentarze i myślę że nie którzy chyba nie wiecie co mówicie.To że szkołę macie w tak fatalnym stanie to komu zawdzięczacie?No przecież gminie.A teraz pan wójt i radni są super bo mówicie że dbają o bezpieczeństwo Waszych dzieci.Zatem zapytajcie ich gdzie byli i do tej pory nie zadbali o budynek i bezpieczeństwo Waszych dzieci.Nagle teraz zaczęli się martwić?I wyciągać argumenty przekonując Was żeby zamknąć.Wiadomo że każdy rodzic chce aby jego dziecko było bezpieczne.Druga sprawa dacie sobie odebrać ostatnia rzecz która we wsi macie.Potem już ani szkoły ani dzieci we wsi.A przecież jak jest szkola i są dzieci to i coś się dzieje we wsi.Przemyślcie sobie niektórzy co piszecie w komentarzach.
tutejsy 2020-02-16 08:19:47
Kogo żeście wybrali to macie.
Póki gmina będzie w Bukowinie ,potąd wszystkie wsie wkoło będą zaniedbane .Np w Białce Tatrzańskiej od gminy nie ma nic .Nawet hala się nagle zmieniła na gminną ..
Oszuści francowaci .
Nagle wszyscy się do Pisu zapisali , czyżby przypadek ?
Czas przegonić w końcu tą zarazę ,tego wrzoda na organiźmie , inaczej wszystkie nasze miejscowości zaleje fala dyktatury .Amen !!!
Ja 2020-02-16 05:42:49
1. Co do budowy nowej szkoły: to też nie jest takie hop siup. Trzeba wykupić nieruchomości, zaprojektować, dostać stosowne pozwolenia no i oczywiście sama budowa. Cała procedura nie zamknie się w jednym czy dwa lata. Może potrwać nawet 5 lat. Bez żadnego wsparcia samorządu może się to lekko nie udać.
2. Obie szkoły są małe z niską liczebnością uczniów. Naprawdę dzieciom w innych placówkach będzie lepiej. Przede wszystkim będzie większa grupa w klasie.
3. To jest dobrze, że mieszkańcy się zjednoczyli i podjęło decyzję o ratowaniu jedynej rzeczy które mają aczkolwiek uważam, że bez sensu bo w jakim stanie jest budynek każdy rodzic wie.

I tak na koniec: to w jakim stanie są budynku to trzeba podziękować gminie która nie przeprowadzała remontów. Jednak dziękować należy już poprzedniej radzie i poprzednim wójtom. Bo to oni zaczęli zamykać szkoły właśnie nie przeprowadzając remontów.
Rzepiscon 2020-02-16 01:33:27
Nie wyślę wlasnego dziecka do szkoły, która zagraża jego życiu!! I myślę że większość normalnych zrobi to samo. Dlatego szkoła powinna zostać zamknięta żeby ta grupka krzykaczu nie doprowadziła do tragedii niewinnych dzieciaków. Bo z tego wynika że o nich nikt nie myśli.
Najlepiej... 2020-02-15 23:27:18
Zbudujcie szkołe w jURGOWCZYKU... tam gdzie szałas pastersk przy drodze na Jurgów jest plac.... Bedzie obu częściom wsi blisko...Działajcie z zanim ktoś inny go nie wykupi za bezcen i nie zabetonuje... badziewem i krajobraz zepsuje.
Z Rzepisk 2020-02-15 22:40:09
Czy my rzeczywiście chcemy tych szkół wiedząc jak jest naprawdę? Tak, racja . Z ciężkim sercem ale trzeba przyznać że szkoła to ruina i nic Pani dyrektor nie da się poprawić - jedynie zburzyć i zbudować nową. Czy chcemy nasze dzieci narażać na niebezpieczeństwo wiedząc jaka jest opinia państwowej straży pożarnej ? Nie chciałam zmian ale TERAZ NIE MA WYJŚCIA ! NIE PO TO CHOWAM I DBAM O SWOJE DZIECKO ŻEBY NARAŻAĆ GO NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ...
Swój 2020-02-15 22:34:57
Wójt to niebedzie społ po nocach ale nie przez to ze sie bedzie boł o szkoły w Rzepiskach ino przez to jak Się ludzie dowiedzą Jaki Hotel Mo zamiar budować. Tak Panie wójcie czasie się trochę pochwalić światu a nie się wstydzić.Przesiebie Wiadomo że pasuje coby Cosi zostało ale może by pasowało co te drogi poprawić w tych mniejszych miejscowościach nie mówiąc już o chodnikach. A nie ino sicko garnąć do Bukowiny
Mieszkanka Rzepisk 2020-02-15 22:17:51
Szanowni mieszkańcy Rzrpisk! Apeluje, nie podpisujmy listy poparcia za utrzymaniem szkoły, która zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci!! Zbierzmy się i pokażmy radzie, że zgadzamy się z ich decyzja. Bo z tego wszystkiego wynika jedno, rada i wojt myślą o naszych dzieciach bardziej j niż my sami...
Rzepiscanka 2020-02-15 22:12:38
Rodzice (WSZYSCY) powinni sami po takiej opinii zawnioskować o zamknięcie szkoły. Bez opinii wiedzą jak jest! Ale to garstka naktecona przez p. dyrektor. A ona broni ruiny i ma w nosie bezpieczeństwo naszych dzieci. Walczy o własną ciepła posadke i tyle. Szanowna rado, p. Wojcie zamknijcie ten budynek bo jak dojdzie do tragedii to będziecie mieć dzieci na sumieniu!
Uczeń 2020-02-15 21:56:14
Widać, że i na Podhalu pisowska zaraza działa, najpierw wydają ustawy decyzję, a później się z nich wycofują, może ludzie z ciemnogrodu wreszcie pomyślą zanim przed kimś postawią krzyżyk. A nie chodzi o krzyżyk na czole stawiany przez kapłana, bo Biskup postawił wiele krzyżykowy na czole bierzmowanych ba Podhalu i co wychodzi, normalnie można by uznać za nieważne bierzmowania, ale cóż jaka włada taki kościół.
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-11 21:00 Posprzątają Tatry 2020-07-11 20:00 Takie grzybobranie w Sierockiem 2020-07-11 19:00 Zarzut na mundurze 2020-07-11 18:53 Wirus wśród żałobników 3 2020-07-11 18:10 Pożar podczas burzy 2020-07-11 18:00 Iskierka dla Tadzia (WIDEO) 2020-07-11 17:54 Deszczowe i chłodne Krupówki 2020-07-11 17:00 Wypadek konia w Dolinie Chochołowskiej 7 2020-07-11 16:00 Wóz strażacki jak się patrzy 2020-07-11 15:00 Prognozy się sprawdziły. Temperatura spadła o 10 stopni 2020-07-11 14:10 Sytuacja w Zakopanem jest poważna. Nie słuchajmy beztroskich opinii. 13 2020-07-11 13:30 Pochwały dla wójta 1 2020-07-11 12:29 Tatra CUP (WIDEO) 2020-07-11 11:14 Małopolski rekord zakażeń koronawirusem. 3 nowe przypadki na Podhalu 1 2020-07-11 11:00 Tłumy turystów w Tatrach, mimo że nadciąga załamanie pogody 9 2020-07-11 10:00 Od razu wiedziałam, że będę tu wracać 2020-07-11 09:00 Ponad milion złotych na samochód strażacki 1 2020-07-11 08:30 Inauguracja 14. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie 2020-07-11 08:00 Kobiety w chmurach 2020-07-11 08:00 Wakacje 2020 - gdzie można spędzić urlop? 2020-07-11 00:00 Rozpoczęła się cisza wyborcza 1 2020-07-10 22:00 Poleć na Mazury 2020-07-10 21:30 Cyklofonia, czyli koncert na dwóch kółkach (WIDEO) 1 2020-07-10 20:45 Hulajnogi zostawiane na ścieżkach rowerowych 5 2020-07-10 20:00 Pięściarskie treningi i zapowiedź lipcowych walk 2020-07-10 19:15 Burzliwe obrady na sesji. Były wójt krytykuje obecnego 9 2020-07-10 18:31 Pracowity dzień dla TOPR-u 2020-07-10 18:30 Kolory pełne energii 2020-07-10 17:45 Katastrofa we Frydmanie 2020-07-10 17:35 Dwie zakażone osoby z Zakopanego w szpitalu. Do godz. 15:30 wykonano 65 testów 11 2020-07-10 17:12 Kolejny raz śmigłowiec akcji 2020-07-10 17:00 To zupełnie Nowy Świat 10 2020-07-10 16:15 Ktoś okradł strażaków ze Spytkowic 1 2020-07-10 15:30 Słowak zginął wczoraj w Czarnym Dunajcu 2020-07-10 14:47 Śmigłowiec w akcji 2020-07-10 14:45 Słowacy wysyłają policjantów do monitorowania granicy 1 2020-07-10 14:15 Wycieczka z przewodnikiem, a po niej letnie kino 2020-07-10 13:56 Dziękujemy osobom pobierającym wymazy przed szpitalem 1 2020-07-10 13:44 Zmniejsza się kolejka do testów na koronawirusa (WIDEO) 2020-07-10 13:36 Zgubili kamerę GoPro. Nagroda dla uczciwego znalazcy 2020-07-10 13:15 Zwłoki w potoku 2020-07-10 12:24 Testy na koronawirusa nie dla wszystkich 2 2020-07-10 12:10 Przed szpitalem w Zakopanem kolejka do testów. Blokuje się droga dojazdowa (WIDEO) 9 2020-07-10 11:45 Na Podhalu kolejne osoby z koronawirusem 2020-07-10 11:00 Osoby z pogrzebu Zofii Karpiel Bułecki zostaną poddane testom. Sanepid prosi o maile 2 2020-07-10 10:43 Muzyka bałkańska i francuska na akordeonie 2020-07-10 10:00 Czas dróżnika 2020-07-10 09:30 Nadal utrudnienia na odcinku Krościenko - Szczawnica 6 2020-07-10 09:00 Wilk przed kamerą 2020-07-10 08:00 Afera w Czorsztynie 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-11 20:40 1. Nie wiem dlaczego turyści mają manie nagrywania nas góroli i potem robienia z nas katów alkoholików i ciągle się nas czepiają .Ja pracuję na parkingu i widze ich zachowanie w stosunku do żony dzieci psów które ze sobą przywożą też czasami jest przerażające ale od tej pory tak samo będe nagrywał i robił aferę .A dziś czytałem i też przewozili konia w bukmance gdzieś na zawody i koń na autostradzie wypadł i jest cisza . Teraz przychodzą takie czasy że wszystko jest chore i słabsze ludzie zwierzęta . A może koń miał koronowirusa i zle się poczuł . Ale z tego co wiem to poprostu się potknął umarłemu się nie przydaży .I przestańcie z nas robić przestępców .Ja mam 60 lat.iu sąsiada zawsze były konie to pamiętam jak i co dawno robiły i jak dbano i widzę jak dziś się dba to jest bez porównania . No ale zawsze jakiś się kamerzysta znajdzie ciekawe czy on jest taki człowiek bez wad 2020-07-11 20:40 2. Kto wos chwili my a Wos my !! 2020-07-11 19:51 3. Jest to poważne zagrożenie dla mieszkańców Zakopanego, powiatu Tatrzańskiego i przyjezdnych. Aby zwalczyć epidemię w regionie należy skierować na to miejsce wyspecjalizowane ekipy medyków ze Śląska. Daleko nie jest. Tam sobie poradzili i to w zdecydowanie trudniejszych warunkach. 2020-07-11 19:42 4. Fundacja VIVA to podejrzane typy. Oczywiście bardzo ważne jest dobro zwierząt i należy o nie dbać ale tej organizacji i osobą które za nią stoją należy się dokładnie przyglądnąć. 2020-07-11 19:41 5. Szkoda tylko, że takich komentarzy nie mogą przeczytac, ci którzy umarli..., 2020-07-11 19:32 6. zamknąć kościoły, tam teraz największe ryzyko 2020-07-11 19:22 7. @Adik. Góral przebiera sie jak idzie do kościoła. Wiesz ile smrodu siedzi w takich długich gaciach i portkach. Gacie muszą być długie żeby mu nóg nie obtarło. Myślę że baba to wypierze ale synowa na kiju z budy. Ha ha ha. 2020-07-11 19:03 8. To bardzo dramatyczna i smutna sprawa. Tym bardziej ze względu na jej okoliczności. Teraz trzeba postępować zgodnie z procedurami. Miejscowy Sanepid może sobie nie poradzić. Należy skierować do Zakopanego wyspecjalizowane ekipy medyków ze Śląska. Tam się udało zwalczyć pandemię. 2020-07-11 18:39 9. @Dada Też jesteś od roboty a nie od pisania dyrdymalow o koniach. 2020-07-11 18:32 10. Jednym z najsilniejszych czynników determinujących zachowanie ludzi jest ich instynkt samozachowawczy. Na jego podstawie unikamy czegoś lub nie. Uważamy coś za groźne lub nie. Ludzie przestali bać się wirusa, bo przemawiają za tym ich własne doświadczenia z wirusem oraz dane, liczby i statystyki wskazujące na jego znikomą szkodliwość dla ogółu. Dlatego instynktownie przestali się go bać. I żaden przekaz medialny tego nie zmieni bo jest to czynnik działający słabiej niż instynkt i obserwacja, która podpowiada, że obostrzenia przyniosły znacznie więcej szkody niż sam wirus. Właśnie dlatego ludzie zachowują się tak jak się zachowują.
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania