2016-01-17 17:31:46

Reklama

Ile koni wycofano z trasy do Morskiego Oka w 2015 roku? Co się z nimi stało? Odpowiadamy

Reklama

Reklama

Od kilku lat organizacje prozwierzęce jako swój największy oręż w walce o usunięcie koni z Morskiego Oka używają magicznej i niewiele znaczącej liczby koni wycofanych z trasy. Postanowiliśmy wyjaśnić kilka kwestii i opublikować pełne zestawienie koni.

W 2015 roku z trasy do Morskiego Oka wycofano 66 koni. W tym samym roku, czego już próżno szukać w doniesieniach zielonych organizacji, na trasę wprowadzono 69 koni. Stan koni w 2015 roku nieznacznie się zwiększył i oscyluje w okolicach 300 sztuk.

Konie wycofane z trasy

W przekazach mających na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej przedstawia się liczbę koni wycofanych z trasy jako konie oddane na rzeź, co absolutnie nie jest zgodne z prawdą.

Przygotowaliśmy zestawienie, które obrazuje dokładnie, które konie, kiedy i dlaczego zostały z trasy wycofane i gdzie odsprzedane. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem (załącznik1: zestawienie2015-wycofane).

Warto zauważyć, że fiakrzy, z których każdy jest przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą, nie mają obowiązku podawania do publicznej wiadomości informacji dotyczących przedmiotu ich działalności, a w szczególności informacji na temat umów kupna/sprzedaży, jednak zdecydowali się na ten krok dla wyjaśnienia nieprawdziwych oskarżeń.

W 2015 roku tylko 8 koni spośród 66 wycofywanych skierowanych zostało na ubój. Wśród nich 5 z powodu bezwzględnego skierowania przez lekarzy weterynarii, a 3 ze względu na płochliwość, nieuzasadnioną agresję i brak możliwości dalszej odsprzedaży. W jednym z przypadków płochliwość konia doprowadziła do poważnego wypadku, po którym syn właściciela z poważnymi obrażeniami odwieziony został do szpitala.

Do dalszej pracy i użytkowania odsprzedanych zostało 58 koni spośród 66 wycofanych. Pracują w gospodarstwach, jako konie dorożkarskie i jeździeckie. Część koni zakupili handlarze, pośrednicy, z zapewnieniem dalszej odsprzedaży w celach użytkowych.

Konie wprowadzone na trasę i powracające

W minionym roku na trasę wprowadzono 69 koni (załącznik 2: zestawienie2015-wprowadzone). Część koni pojawia się na tej trasie po raz pierwszy, część powraca (załącznik 3: zestawienie2015-powracajace) – jeździły już wcześniej, ale z różnych powodów zostały czasowo wyrejestrowane.

Jeden z koni, Mały, kupiony i zarejestrowany w maju 2015 roku, pomimo poprawnych wyników pierwszych badań, został wycofany w listopadzie przez komisję badającą konie na Włosienicy. Okazało się, że koń ten nie nadawał się do tej pracy, ale świetnie sprawdził się w gospodarstwie w Białce Tatrzańskiej.

Zachęcamy do przestudiowania załączników i nie ulegania krzykaczom, którzy liczby i dane naginają do osiągnięcia swoich nie do końca jasnych celów.

 


Oryginalne pliki PDF z zestawieniem dostępne na naszej stronie www.KonieMorskieOko.pl.

Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
do juhas 2016-02-06 08:54:51
niestety masz pecha tak samo jak Pat zakopane ,uorcyk i wam podobni bo ci ktorzy o tym decyduja widza to jak widac inaczej...i tyle w temacie a dalsza dyskusja tu z wami to kopanie sie z koniem...
Juhas 2016-02-05 17:21:00
Ja tez tak to widze jak Parzakopane. A Ty piszący nibygwara powołujesz sie na licencje itp. Tylko ciekawe to skoro nadal fisjrzy mają te licencje a prawo na drodze do MOK-a jest łamane. Oczy widza. Ostatnio jął szedłem z MOKA na wizie o kilka osob wiecej. Zrobiłem zdjęcia i wysłałem do TPN.. Modę sie Wam wreszcie dorwie ktos do skory. Mozecie se jeździć tymi wizami macie prawo do zarabiania. Ale musicie respektować prawo. Jestescie jednym wirlim monopolem. Nie dopuszczacie konkurencji. Juz powszechnie wiadomo jaki to wstyd te fasiagi i prawdziwy turysta na nie niecwsiadzie. Padnie Wam ten biznes w końcu jak tylko wiecej ludzi zrozumie o co chodzi.
do Pat zakopane 2016-02-04 15:16:13
cale szcesciemoj bidocku ze corazwiecej ludziobserwuje toco sie dzieje w morskim bo coraz wiecej ludzi widzi to na wlasne oczy anie polega na wyolbrzymionej opinii zielonych ktorzy to moj bidocku wlasnie za wszelka cene chca ten transport konny w morskim zlikwidowac widocznie niejeses w temacie a przypadki lamania praw czzyli zabierania wiekszej ilosciosob niz to ustalili odpowiedzialni za to biegli moze i sa ale jesli sa to saone kaarane utrata licencjii taki delikwent wiecej juz fiakrowalnie bedzie..to tyle skarbie w temacie a obowiazku katolikiem zaden fikier nie ma tak ze nie udrzj od tej strony bo tozalozne jak trzeba to widziicie Boga ale to ze oczerniacie i szkaalujecie ogo to juz wam nie przeszkadza dla was to nie grzech.
Patzakopane 2016-02-03 23:51:16
Na szczęście coraz większa jest świadomość tego co sie dzieje na drodze do MOKA i obserwuje ta drogę wielu ludzi nie tylko tzw. zielonych, którzy widza jak mordercza prace wykonują konie. Nie chodzi o to by ten transport likwidować. Ale zeby go robić po ludzku. I zeby nie łamać choćby tych zasad, ktore zostały ustalone np. ilośc osob na wozie, czy zakaz kluczowania. Ludzie na Was patrzą na szczęście i beda zgłaszać wszystkie nadużycia. A jak bedzie ich coraz wiecej to w końcu zamkną Wasz i teraz lub dla przykładu sami pociągnie je te wozy. A Bocek na Was z gory patrzy. Znęcanie sie nad zwierzętami jest grzechem. Sugeruje zajrzeć do rachunku sumienia. To tyle.
ogol 2016-02-03 10:58:20
zielonym oszolomom blokujacym droge do Mokamowimy stanowczo NIENIE ijeszcze raz NIE>>>jestt nas wiecej iz sie wam wydaje..nie musimy sie organizowac wzadne pseudomanify czy nielegalne glokady...prawda jest jaka jest i nic tego nie zmieni..wasze melksy uzywajcie sobie do koszenia ogrodkow
z boku 2016-02-02 13:54:40
Ale tzn ze pracowalas legalnie tylko I wylacznie?? uczciwie jak najbardziej ale nie dla dudkow ani zielonych rtlko tak poprostu zeby innym bylo lzej?? Zeby amerykanski system dobroci mial wiecej na rozdawanie??.Bilet tez sobie kupilas sama tylko za co jak na dudki nie pracujesz bo to wstyd zeby za prace dudki brac. Tylko dudki I dudki..Za wiadro gruli czy czapke gruszek pracowalas??
Patzakopane 2016-02-01 21:57:42
Byłam zatrudniona legalnie w obu przypadkach. Pierwszy raz w Ski Brule w Michigan, a drugi raz w Breckenridge Ski Resort w Colorado. Uwierz, można i dostac prace uczciwie i legalnie i tez tak samo pracować.
do Patzakopane 2016-02-01 07:55:34
a bialego murzyna w tych USA widzialas czy bylas jedyna?

W Moku jest istalonanorma ilosci pasazerow i jest przestrzegana ajesli widzialas wiecej to nalezalo zglosic to sluzbie Parkowej
jako instruktor narciarski pewnie tez pracowalas na czarno bo kwaifikacji upowazniajacych cie do takiej pracy w USA na bank nie osiadasz a polskie kursy czy studia aWF i ich dyplomy nie sa w Usda respektowane...tle w temcie...pojechalas tam za dudkami tdz nie dla przyjemnisciwiec o dudkach nawet nie wspominaj bo sie blaznisz....dzis kazdy goni za kasa jak glodny pies za kielbasa
Patzakopane 2016-01-31 09:49:53
Pracowałam w USA dwa razy jako instruktor narciarski. Tez były tam wozy typu fasiagi ALE ciągnęły je cztery a nie dwa konie. Wiele razy idąc do MOKA widzialalam przeładowane fasiagi, kilka osob wiecej na nich siedziało niz przewiduje norma. Konie klusowaly co tez jest zabronione. Powiem Wam jedno: WSTYD. Zagubiliście wartości Waszych przodków szanujących zwierzęta. Zamieniliście je na miłość do DUTKÓW. Nie pozdrawiam, Patrycja Krynicka
z boku 2016-01-30 00:56:31
oj dluzszy!!!! jak by go skrecilo na mieguszowieckich to koniec by sie bujal w lodzi po piotrkowskiej
gdyby 2016-01-28 09:33:35
gdyby UORCYKULI za kazdym razem kiedy klamie i spekuluje przybywalo nawet milimwtr nosa jak PINOKIO tomiala by go stad do Morskiego Oka.
do uorcyk 2016-01-24 10:42:33
anidpoktor stwierdzila to poukazaniu sie w mediach waszej zmanipulowanej wersji jej raportu ..czyli po jegonapisaniu a jesli twierdzisz inaczej to skad podfawaliscie ten raport skoro gonie bylo?


i kto tu caly czas manipuluje?

posluchaj sobie wypowiedzi doslownej pani doktor...jest w necie ogolnodostepna..nawet na innych strpnach niz strona fiakrow...uwazasz ze wszyscy manipuluja przeciw wam?
cyk 2016-01-23 14:40:07
Beaciu, zaczynasz już przynudzać, lepiej już napisz jak tam dalej przebiega np. afera śmieciowa. Wrzuć na bloga kilka zdjęć ze stanem napełnienia Twoich koszy na śmieci.
uorcyk 2016-01-23 14:27:21
a kiedy pani Strypikowska to powiedziała? aaa, zanim dobadala do końca konie i zanim go napisala, ten raport? i kto tu manipuluje ?
hahahahaha 2016-01-23 05:06:42
no usmial by sie usmial
szczegolnie z tego
cyt
Pseudonim: uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?


hahahahaha i szczegolnie po wypowiedzi dr stryoikowskiej na temat twoich spekulacji trescia jej raportu z badan hahahahaha
uorcyk 2016-01-22 22:07:28
hahahahaha koń by sie usmiał z ponizszego wywodu :0
douorcyk 2016-01-22 15:33:55
skoro jestes za ujwnianiem prawdy to dlaczego podnosisz larumj ak Pisowskie wladze do tego zmierzaja...krzyczysz za zlodziejami ze zabiera sie wam demokracje czyli ze zabrania siewam krascc dalej i unikac za to odpowiedzialnosci..cos sama sobie przeczysz albo udajesz chinczyka ze nie rozumiesz problemu inaczej tylko na swoje kopyto

jak kali krasc to super ale jak kalemu nie pozwolic dalej krasc to zabiera sie mu demokracjehehehehehehe
uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?
co racja to racja 2016-01-20 16:21:33
co do tych zmien to racja tyle ze one nie za bardzo beda ci na reke uorcykulo juz niektore z wprowadzonych nie sa ci po nosku cowyrazasz wybiynie w swoich komentarxach...wszyscy czekamy na te zmiany...byle tacy jak ty nie utrudniali ich wprowadzeniu
uorcyk 2016-01-20 15:46:08
do czasu. na wszystko przyjdzie czas . na zmiany tez
do uorcyk 2016-01-20 13:48:16
twojezdanie jak sie okazalow tej sprawie jestnajmniej wqzne i nikt sie z nim juz liczylnie bedzie..twoje5 minut juz bezpowrotnie minelo i musisz siez tym pogodzic czy ci sie to podoba czy niei takie sa fakty na dzien dzisiejszy
uorcyk 2016-01-20 10:47:20
moim zdaniem, problem pracy koni na tej akurat trasie nadal pozostał. Ale poczekajmy az sie sprawa wyjasni w szczególach :)
dziwie sie 2016-01-19 09:11:54
dziwie sie fiakrom ze jszcze nie pokazali dokonca zielonym gdzie ich miejsce i nadal podaaja sie ich presji,,,dyskusja z niminiema zadnego sensu nie sa fachowcami w sprawie ni posiadaja ku gtemu ani uprawnien ani wyksztalcenia...totzw kopane sie z koniem do nicsego nie doprowadzzi.
fiakrzzy nie robia niczego co byloby zakazane.nielegalne itp..wiec zieloni moga ich pocalowac w przyslowiowa pogoralskumowiac rzyci na tym ich rola sie konczy..a nagonka medialna ktora rozzpetali skonczyla sie juz nawet media widza ze nie ma sensu dalszego rozdmuchiwania problemu ktorego nie ma
cyklista 2016-01-19 08:18:02
Zauważyłem, że Nasza uczoność jak już nie ma się do czego doczepić to zaczyna pierdo... o jakiś bliżej nieokreślonych dowodach, asach z rękawa. Typowe zachowanie dla tej czołowej sygnalistki na Podhalu, tylko, że te rzekome asy to są gów.. warte.
z boku 2016-01-19 05:24:38
mundro jak zwykle ryje jak dziko swinia. Nie dali listy zle dali liste tyz zle to kiedy bedzie dobrze? Ma czlowiek prawo zachorowac?? No mo moze ko zachorowac NIY a cymu ?? bo kon to nimoze I juz a cymu bo niy I juz. ona moze zachoruwac a kolano moze a czymu moze bo jyj wolno. To dzie tu rowno uprawniynie midzy koiym a czlowiekiym??
fijakierrrr 2016-01-18 22:31:07
Hehehehehee, kieby tak tak ludzi dokladnie przebodali to pewnikiem jakie 3/4 z roboty by wycofali.
cyklista 2016-01-18 11:53:04
Rybciu, tylko nie trzymaj go za długo w tym rękawie, bo go mole pogryzą i straci na wartości jako dowód.
uorcyk 2016-01-18 11:48:13
zwykłam miec asa w rekawie to fakt. I wlasnie dlatego, przyjdzie czas to sie go wyciągnie. Ale nie tu i nie teraz .
cyklista 2016-01-18 11:42:21
Pani Beatko toż to nadeszła chyba pora aby zacząć wyciągać te tajne asy z rękawa. Kto ja kto, ale Pani to jest nieprześcignioną mistrzynią w tej profesji.
poznaniak 2016-01-18 11:14:09
Te dwie ateistki to wyjątkowo wredne i podłe babska --tyle w temacie
uorcyk 2016-01-17 23:40:23
moja ostatnia uwaga- sama lista jest tylko listą ale można majac dane gromadzone z lat poprzednich na bazie daty urodzenia ( rocznik to ostatnie dwie cyfry) konia policzyc wiele informacji - ile lat koń pracował , w jakim wieku został wycofany .. Np pany Kolstrungowi z jego zestawien ( strony TPN) wyszlo ze sredni czas uzytkowania koni w Mo wyniósł 3,5 roku.

A jesli sie wie , na co który konik chorował ( wystarczy porownac z lista koni do badania powtornego z powodu problemow ortopedycznych) to mozna te koniki odnalezc na liscie wycofanych ... w kazdym razie dziekuje za to bazowe zestawienie :)
uorcyk 2016-01-17 23:34:20
Zapisy w paszportach nie potwierdzaja ze jakies konie pracuja w MO kilkanascie lat. Z drugiej strony TPN prowadzi liste koni dopuszczonych do pracy zalednie od 2011 roku wiec nie da sie udowodnic pracy dł€żezj niz od 2011 roku.

Mam pytanie do panów wozakow- czy konie wycofane w 2015 przez komisje z powodu OCD a odprzedane do dalszej pracy przeszły operacje stawów pecinowych ? czy nowi wlasciciele wiedza o koniecznosci przeprowadzenia tych operacji czy moze w nieswiadomoasci uzytkuja te konie nie wiedzac o ich stanie i cierpieniu ?

dziekuej szczegolnie za liste koni wycofanych w 2015 roku bo pan Janczy z dziwna opieszaloscia ja udostepniał w wyniku sporo koni pominieto a tutaj jest wszystko.
do łorcycki 2016-01-17 23:13:57
skoro są konie co chodzą po kilkanaście lat do moka to widocznie Małemu albo coś stało się poza trasą jakaś kontuzja albo czegoś nie usało się wychwycić na badaniach i wyszło po kilku miesiącach - to chyba zrozmie każda istota nawet nie grzesząca inteligencją. Ty Beatko też przecież nabawiłaś się problemów z chodzeniem z dnia na dzień przecież
uorcyk 2016-01-17 22:56:41
koń Mały miał problemy ortopedyczne. Pytanie jest nastepujace- nabawił sie ich podczas 4 miesiecznej pracy czy został dopuszczony mimo nich do pracy?
warszwiak 2016-01-17 21:05:10
Wpis konkretny i rzeczowy, aż chyba nie ma co komentować i roztrząsać
z boku 2016-01-17 19:29:47
Tak trzymac kazde klamstwo obalic dowodem a klamce przed sad szczegolnie te dwie aktywne.50% fiakrow pozew zbiorowy a reszta pozwy indywidualne. Przetrzepac dobrze po kieszeni I wreszcie bedzie spokoj z oczerianiem Gorali
Corba 2016-01-17 19:05:05
Jakie warunki trzeba spełnić by się stać takim elitarnym przedsiębiorcą?
bajkał 2016-01-17 18:31:53
wygląda spójnie
 • PRACA | dam
  Przyjmę Brygade Tynkarzy Z Doświadczeniem!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  > POŻYCZKA DLA FIRM > DO 100 000 ZŁ NETTO >AKCEPTOWANA KAŻDA FORMA PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI >POŻYCZKA NIE JEST RAPORTOWANA DO BIK BARDZO WAŻNE!!! NIE POBIERAMY DODATKOWYCH OPŁAT > zadzwoń do biura 18 542 40 56
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TE (bez nocek), KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  3200-4200 PLN. Praca w sklepie spożywczym w Zakopanem. Umowa o pracę, pełen etat, dobra atmosfera, możliwość przyuczenia. Informacje
  Tel.: 502 023 420
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Polskie czajniki elektryczne
  Tel.: 602690934
  E-mail: biurometen@gmail.com
  WWW: www.meten.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Nierdzewne instalacje odgromowe-pomiar uziemienia gratis
  Tel.: 602157137
  E-mail: Smrekowskikamil1@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ z wieloletnim doświadczeniem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Czarna Owca" w Nowym Targu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech. Budowlanka - Wykończenia wnętrz od 12 Euro za godz.
  Tel.: 606938230
 • PRACA | dam
  Proponujemy Ci współpracę opartą na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Oferujemy: przychód podstawowy 12000+3000 netto, wyposażony i zatowarowany lokal, stałe wsparcie w prowadzeniu sklepu. Zadzwoń
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Mieszkanie 51m2
  Tel.: 604423768
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  wynajmę mieszkanie 2 pokojowe w Nowym Targu. 517 17 10 64 (po godzinie 19:00)
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 124 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę na stałe, pokoje z łazienkami oraz mieszkanie w ścisłym centrum Zakopanego
  Tel.: 602 155 165
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZARĘBA POSZUKUJE PIECOWEGO, OD ZARAZ, PRACA NA PEŁNY ETAT, Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYUCZENIA 602 759 709
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni księgową (księgowego) Tel.600 035 101
  Tel.: 600 035 101
  E-mail: m.pierz@trip.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: MAGAZYNIER, KELNER, SZEF DZIAŁU TECHNICZNEGO i TECHNIK. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Właściciel wynajmie hotel robotniczy w Krakowie 19 miejsc noclegowych, kuchnia, jadalnia, 3 łazienki
  Tel.: 798073301
  E-mail: paluckab@gmail.com
  WWW: Osieczany 564
  GG: 32-400 Myślenice
  Inne: Bozena
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.Telefon;
  Tel.: 660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W KOŚCIELISKU - możliwość zakwaterowania,
  Tel.: 664 367 806
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-02-23 08:01 Filmowe uroki tatrzańskiej zimy (WIDEO) 2019-02-23 06:46 Uważajcie na zdradliwe płytki w przejściu podziemnym 2019-02-22 22:57 Strażaccy kadeci poznawali tajniki ratownictwa medycznego i chemicznego 2019-02-22 21:31 Seksibomba na Krupówkach 4 2019-02-22 20:55 (Wy)gramy dla Wiktorii 2019-02-22 20:16 Radny stawia pytania, wójt i dyrektor odpowiada 1 2019-02-22 19:51 Przerwa w pracach przy budowie była zaplanowana 2019-02-22 19:39 Korek na Salamandrze w Kościelisku. Droga jak lodowisko 10 2019-02-22 19:32 Afera z bałwanem dla Dawida Kubackiego 10 2019-02-22 19:25 Posterunek - Krościenko 2 2019-02-22 18:51 Panie burmistrzu, jakie łyżwy mamy sobie kupić 10 2019-02-22 18:26 Daj się zrobić w balona, przyjedź na lotnisko 1 2019-02-22 18:14 Śmiertelna lawina w Tatrach (ZDJĘCIA) 2019-02-22 17:12 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Złote runo BKS WP Kościelisko 2019-02-22 17:07 Pomóżmy Ani Wacławik 4 2019-02-22 16:42 Zimno i pięknie. Zdjęcia z Doliny Białego 2019-02-22 16:32 Co ze szkołą w Łapszance i oszczędnościami? 2019-02-22 16:01 Zapraszamy na wykład ks. Marcina Kostki 2019-02-22 15:53 Monitoring uwiecznił, jak okradli gościa 2019-02-22 15:29 Polacy w kwalifikacjach poniżej oczekiwań 2019-02-22 14:45 Zima jeszcze nie odpuściła w Pieninach 1 2019-02-22 13:40 Przedsmak szklanki pod Giewontem. Lodowisko na Krupówkach 4 2019-02-22 13:01 Arabska noc w Kmicicu 2 2019-02-22 13:00 Zamów auto - poleć helikopterem nad Tatrami: Ostatnie dni Wyprzedaży 2018 w Škoda Autoremo Nowy Targ 2019-02-22 12:37 Kolejowe remonty z przesiadkami 2019-02-22 11:40 Duży ruch na zakopiance 2019-02-22 11:31 Fatalne warunki na podjeździe na Snozkę. Ciężarówka w rowie 2019-02-22 10:59 Ubojnie działają bez problemów 6 2019-02-22 09:51 Znieważali i szarpali policjantów. Grozi im do 3 lat więzienia 3 2019-02-22 09:27 Poeci, przybywajcie 2019-02-22 09:19 W Tatrach spadło kilkanaście cm śniegu. Tak jest na Goryczkowej i Kalatówkach (WIDEO) 2019-02-22 08:01 Remonty w przedszkolu 2019-02-22 07:45 „Szlag trafił” Gadowskiego w Zakopanem 2019-02-21 22:41 Hiszpańska fiesta 2019-02-21 21:17 Tu słupki, tam słupki i jak tu wyjechać (WIDEO) 1 2019-02-21 19:44 Czarny dym z widokiem na Giewont 6 2019-02-21 18:57 Jadwiga Malina w Zakopanem 2019-02-21 18:45 Rok temu mafia zamordowała dziennikarza na Słowacji (WIDEO) 2019-02-21 18:38 Tańczący z uczniami 2019-02-21 17:25 Nadciągają opady śniegu. W Zakopanem do 15 cm, w Tatrach jeszcze więcej 2 2019-02-21 17:20 Opozycja w opozycji - przewodniczący rezygnuje 7 2019-02-21 16:21 Osoba niepełnosprawna powinna wozić ze sobą łopatę 3 2019-02-21 15:56 Kwitną bazie, ale na trasach biegowych wciąż leży śnieg 2019-02-21 15:31 Jak żółw po śniegu chodził 2019-02-21 15:30 Na trasie narciarskiej na Gubałówce drzewka szybko rosną (WIDEO, ZDJĘCIA) 12 2019-02-21 14:58 Narko-walizka edukacyjna 2019-02-21 13:55 Nie będzie Zakopanego, a będzie biały miś 6 2019-02-21 13:29 Alarm w szkole 1 2019-02-21 12:39 Zakorkowane rondo i studium możliwości 6 2019-02-21 12:39 Gdzie jest ten sympatyczny kocur z Bukowiny? 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-02-23 08:55 1. Popieram Władeczka, są różni pracownicy, niektórzy naprawdę pracują, ale są też tacy co regularnie w godzinach pracy robią grubsze zakupy po całym Poroninie nie widząc tu żadnego problemu. Jak to jest, że w jednym urzędzie pracują/pracowali matka i córka, siostra i brat, kuzyni, itd. ? Popieram Panią Wójt bo sama na nią głosowałam, ale bycie Wójtem to misja i ciężka praca i jeżeli publicznie mówi o problemach w GOK-u to powinna wyjaśnić mieszkańcom o co chodzi z tą aferą i odpowiedzieć na pozostałe pytania. Dziękuję. 2019-02-23 08:47 2. Aniu życzę ci powodzenia w leczeniu .Pieniążki są już na twoim koncie. 2019-02-23 08:43 3. @Użytkownik, następny "znawca" Kodeksu Drogowego, w poniedziałek możesz spokojnie oddać prawo jazdy w starostwie. Strach mijać takich kierowców na drodze jak nawet prostego obrazka nie rozumieją. 2019-02-23 08:15 4. A było dzwoni one już w dzień ze ślisko to lepiej dawać na imprezy gdzie wygrywają zawsze ci sami a w tym roku prawie negliz był masakra zamiast posypać drogi chcieliście wójta z Dzianisza to macie oni narazie w sporty się bawią i co sprzedać wyprzedac należy a nie poważnymi sprawami tak jak i firmę wzięli do odśnieżania zamiast wziąść zakupić raz sprzęt to moja powodzenia 2019-02-23 07:58 5. to dziwne. Brat adwokat i nie potrafi wytłumaczyć wójtowi , ze ten plac jest zabytkowy i nie można sobie robić na nim co się chce? Zabytki dziwnie nagle nikną w tej gminie. WG mnie takich afer nie było za poprzedniego wójta. 2019-02-23 07:54 6. Do nick Kiepski z Poronina Nowej Pani Wójt gratuluję wyboru. Ale w swej wypowiedzi mylisz podstawowe fakty. Jedność Tatrzańska(jako Jedność Tatrzańska Samorządowców) starowała pod swoim szyldem w tych wyborach, Jak była ewolucja PO-Przymierze Tatrzańskie- PiS. (przejrzyj Internet a przejrzysz na oczy) Priorytety według mnie: kanalizacja , wodociągi,geotermia, gaz. Niestety przy tych inwestycjach jest to że trzeba projektować po czyiś działkach i tu trzeba dużych zdolności mediacyjnych. Ja oceniam pozytywnie jak na razie działania Pani Wójt. Minusem dla mnie było wypowiedzi przy interwencji w czasie odebrania koni( tu trzeba było przyznać że to było znęcanie się a nie próba usprawiedliwiania ). Dało to bardzo zły odbiór wśród ludzi. Dokonania i pierwsze oceny mogą przyjść najwcześniej po 6 miesiącach. Ale też jestem ciekawy co z tym GOKiem . Jeżeli się medialnie ogłasza że są jakieś nieprawidłowości to trzeba mieć odwagę podać to do publicznej wiadomości. 2019-02-23 07:39 7. Handlarz oscypkami nie spełniają żadnych norm sanitarnych produkcji i sprzedaży. Wykonuje sie je najczęściej nie przystosowanych pomieszczeniach do tego np. W GARAŻACH. Sanepid wogule nie sprawdza w jakich warunkach działają mini fabryki oscypka mleko do produkcji sie skupuje do tego stopnia że w okresie zimowym brakuje mleka do produkcji i udają że są rolnikami. A OSZUKUJĄ NA POTĘGĘ W ZIMIE MAJĄ OSCYPKI OWCZE I KOZIE . A CIEMNY TURYSTA TO KUPUJE. CAŁĄ JESIEŃ SIĘ SKUPUJE SERY MROZI SIĘ I SPRZEDAJE JAKO SWIERZE . SPRZEDAWCY STOJA W KURZU BRUDZIE i nikt sie tym nie interesuje. 2019-02-23 07:32 8. Panie konserwatorze to był bałwan na miarę naszych czasów. Myśmy go ulepili naszymi ręcami. Pokazaliśmy niedowiarkom ze Szaflary mogą. Jak tu po zniszczeniu tego Bałwana żyć. Jak tu żyć Panie konserwatorze?????????????? 2019-02-23 07:25 9. Komentarzy multum, że droga nie odśnieżona, że tylko piaseczkiem posypana, a na zdjęciach widac jak gro kierowców ma w czterech literach znak który znajduje sie na początku salamandy i z dugiej strony od slodyczek że na drodze pokrytej sniegiem lancuchy na kolach obowiazują. Tak więc jak niemasz łańcuchów na kolach a będziesz mial tam zderzenie zapomnij, że dostaniesz odszkodowanie z uwagi na zly stan utrzymania drogi. 2019-02-23 06:51 10. Czy trzeba budować coś nowego dla komunalki skoro mamy dwa budynki szkół podstawowych. Cześć pomieszczeń będzie pusta to czemu ich nie wykorzystać sensownie.
2019-02-19 12:06 1. Poza tym ze zawsze wygrywaja ci sami to w tym roku zobserwowalam ze pokazuje sie to czym sie oddycha troszke nie wypada .Bo sa dzieci a niby taka religijnosc a za rok poleca naga troske nie wypado .Ada to nie wypada:)Stroje troszke do poprawki to nie tylko moje zdanie zresxta zabawa zabawa ale zdrowego rozsadku. 2019-02-19 11:46 2. Dziewczyny były cudne 2019-02-17 18:35 3. Pokażcie te piękności z podhalańskich łańcuchów 2019-02-17 10:40 4. Przepiękne przedmioty, piękni ludzie wspaniała kultura i tradycja 2019-02-06 10:53 5. Ładne zdjęcia 2019-01-16 10:07 6. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 7. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 8. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 9. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 10. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka