Akcja Tygodnika Podhalańskiego
Zawiesiłeś na furtce tabliczkę z napisem "nie palimy byle czym" wyślij nam zdjęcie. Może być mms na nr 602 378 614

Reklama

2016-01-17 17:31:46

Ile koni wycofano z trasy do Morskiego Oka w 2015 roku? Co się z nimi stało? Odpowiadamy

Reklama

Od kilku lat organizacje prozwierzęce jako swój największy oręż w walce o usunięcie koni z Morskiego Oka używają magicznej i niewiele znaczącej liczby koni wycofanych z trasy. Postanowiliśmy wyjaśnić kilka kwestii i opublikować pełne zestawienie koni.

W 2015 roku z trasy do Morskiego Oka wycofano 66 koni. W tym samym roku, czego już próżno szukać w doniesieniach zielonych organizacji, na trasę wprowadzono 69 koni. Stan koni w 2015 roku nieznacznie się zwiększył i oscyluje w okolicach 300 sztuk.

Konie wycofane z trasy

W przekazach mających na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej przedstawia się liczbę koni wycofanych z trasy jako konie oddane na rzeź, co absolutnie nie jest zgodne z prawdą.

Przygotowaliśmy zestawienie, które obrazuje dokładnie, które konie, kiedy i dlaczego zostały z trasy wycofane i gdzie odsprzedane. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem (załącznik1: zestawienie2015-wycofane).

Warto zauważyć, że fiakrzy, z których każdy jest przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą, nie mają obowiązku podawania do publicznej wiadomości informacji dotyczących przedmiotu ich działalności, a w szczególności informacji na temat umów kupna/sprzedaży, jednak zdecydowali się na ten krok dla wyjaśnienia nieprawdziwych oskarżeń.

W 2015 roku tylko 8 koni spośród 66 wycofywanych skierowanych zostało na ubój. Wśród nich 5 z powodu bezwzględnego skierowania przez lekarzy weterynarii, a 3 ze względu na płochliwość, nieuzasadnioną agresję i brak możliwości dalszej odsprzedaży. W jednym z przypadków płochliwość konia doprowadziła do poważnego wypadku, po którym syn właściciela z poważnymi obrażeniami odwieziony został do szpitala.

Do dalszej pracy i użytkowania odsprzedanych zostało 58 koni spośród 66 wycofanych. Pracują w gospodarstwach, jako konie dorożkarskie i jeździeckie. Część koni zakupili handlarze, pośrednicy, z zapewnieniem dalszej odsprzedaży w celach użytkowych.

Konie wprowadzone na trasę i powracające

W minionym roku na trasę wprowadzono 69 koni (załącznik 2: zestawienie2015-wprowadzone). Część koni pojawia się na tej trasie po raz pierwszy, część powraca (załącznik 3: zestawienie2015-powracajace) – jeździły już wcześniej, ale z różnych powodów zostały czasowo wyrejestrowane.

Jeden z koni, Mały, kupiony i zarejestrowany w maju 2015 roku, pomimo poprawnych wyników pierwszych badań, został wycofany w listopadzie przez komisję badającą konie na Włosienicy. Okazało się, że koń ten nie nadawał się do tej pracy, ale świetnie sprawdził się w gospodarstwie w Białce Tatrzańskiej.

Zachęcamy do przestudiowania załączników i nie ulegania krzykaczom, którzy liczby i dane naginają do osiągnięcia swoich nie do końca jasnych celów.

 


Oryginalne pliki PDF z zestawieniem dostępne na naszej stronie www.KonieMorskieOko.pl.

Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
do juhas 2016-02-06 08:54:51
niestety masz pecha tak samo jak Pat zakopane ,uorcyk i wam podobni bo ci ktorzy o tym decyduja widza to jak widac inaczej...i tyle w temacie a dalsza dyskusja tu z wami to kopanie sie z koniem...
Juhas 2016-02-05 17:21:00
Ja tez tak to widze jak Parzakopane. A Ty piszący nibygwara powołujesz sie na licencje itp. Tylko ciekawe to skoro nadal fisjrzy mają te licencje a prawo na drodze do MOK-a jest łamane. Oczy widza. Ostatnio jął szedłem z MOKA na wizie o kilka osob wiecej. Zrobiłem zdjęcia i wysłałem do TPN.. Modę sie Wam wreszcie dorwie ktos do skory. Mozecie se jeździć tymi wizami macie prawo do zarabiania. Ale musicie respektować prawo. Jestescie jednym wirlim monopolem. Nie dopuszczacie konkurencji. Juz powszechnie wiadomo jaki to wstyd te fasiagi i prawdziwy turysta na nie niecwsiadzie. Padnie Wam ten biznes w końcu jak tylko wiecej ludzi zrozumie o co chodzi.
do Pat zakopane 2016-02-04 15:16:13
cale szcesciemoj bidocku ze corazwiecej ludziobserwuje toco sie dzieje w morskim bo coraz wiecej ludzi widzi to na wlasne oczy anie polega na wyolbrzymionej opinii zielonych ktorzy to moj bidocku wlasnie za wszelka cene chca ten transport konny w morskim zlikwidowac widocznie niejeses w temacie a przypadki lamania praw czzyli zabierania wiekszej ilosciosob niz to ustalili odpowiedzialni za to biegli moze i sa ale jesli sa to saone kaarane utrata licencjii taki delikwent wiecej juz fiakrowalnie bedzie..to tyle skarbie w temacie a obowiazku katolikiem zaden fikier nie ma tak ze nie udrzj od tej strony bo tozalozne jak trzeba to widziicie Boga ale to ze oczerniacie i szkaalujecie ogo to juz wam nie przeszkadza dla was to nie grzech.
Patzakopane 2016-02-03 23:51:16
Na szczęście coraz większa jest świadomość tego co sie dzieje na drodze do MOKA i obserwuje ta drogę wielu ludzi nie tylko tzw. zielonych, którzy widza jak mordercza prace wykonują konie. Nie chodzi o to by ten transport likwidować. Ale zeby go robić po ludzku. I zeby nie łamać choćby tych zasad, ktore zostały ustalone np. ilośc osob na wozie, czy zakaz kluczowania. Ludzie na Was patrzą na szczęście i beda zgłaszać wszystkie nadużycia. A jak bedzie ich coraz wiecej to w końcu zamkną Wasz i teraz lub dla przykładu sami pociągnie je te wozy. A Bocek na Was z gory patrzy. Znęcanie sie nad zwierzętami jest grzechem. Sugeruje zajrzeć do rachunku sumienia. To tyle.
ogol 2016-02-03 10:58:20
zielonym oszolomom blokujacym droge do Mokamowimy stanowczo NIENIE ijeszcze raz NIE>>>jestt nas wiecej iz sie wam wydaje..nie musimy sie organizowac wzadne pseudomanify czy nielegalne glokady...prawda jest jaka jest i nic tego nie zmieni..wasze melksy uzywajcie sobie do koszenia ogrodkow
z boku 2016-02-02 13:54:40
Ale tzn ze pracowalas legalnie tylko I wylacznie?? uczciwie jak najbardziej ale nie dla dudkow ani zielonych rtlko tak poprostu zeby innym bylo lzej?? Zeby amerykanski system dobroci mial wiecej na rozdawanie??.Bilet tez sobie kupilas sama tylko za co jak na dudki nie pracujesz bo to wstyd zeby za prace dudki brac. Tylko dudki I dudki..Za wiadro gruli czy czapke gruszek pracowalas??
Patzakopane 2016-02-01 21:57:42
Byłam zatrudniona legalnie w obu przypadkach. Pierwszy raz w Ski Brule w Michigan, a drugi raz w Breckenridge Ski Resort w Colorado. Uwierz, można i dostac prace uczciwie i legalnie i tez tak samo pracować.
do Patzakopane 2016-02-01 07:55:34
a bialego murzyna w tych USA widzialas czy bylas jedyna?

W Moku jest istalonanorma ilosci pasazerow i jest przestrzegana ajesli widzialas wiecej to nalezalo zglosic to sluzbie Parkowej
jako instruktor narciarski pewnie tez pracowalas na czarno bo kwaifikacji upowazniajacych cie do takiej pracy w USA na bank nie osiadasz a polskie kursy czy studia aWF i ich dyplomy nie sa w Usda respektowane...tle w temcie...pojechalas tam za dudkami tdz nie dla przyjemnisciwiec o dudkach nawet nie wspominaj bo sie blaznisz....dzis kazdy goni za kasa jak glodny pies za kielbasa
Patzakopane 2016-01-31 09:49:53
Pracowałam w USA dwa razy jako instruktor narciarski. Tez były tam wozy typu fasiagi ALE ciągnęły je cztery a nie dwa konie. Wiele razy idąc do MOKA widzialalam przeładowane fasiagi, kilka osob wiecej na nich siedziało niz przewiduje norma. Konie klusowaly co tez jest zabronione. Powiem Wam jedno: WSTYD. Zagubiliście wartości Waszych przodków szanujących zwierzęta. Zamieniliście je na miłość do DUTKÓW. Nie pozdrawiam, Patrycja Krynicka
z boku 2016-01-30 00:56:31
oj dluzszy!!!! jak by go skrecilo na mieguszowieckich to koniec by sie bujal w lodzi po piotrkowskiej
gdyby 2016-01-28 09:33:35
gdyby UORCYKULI za kazdym razem kiedy klamie i spekuluje przybywalo nawet milimwtr nosa jak PINOKIO tomiala by go stad do Morskiego Oka.
do uorcyk 2016-01-24 10:42:33
anidpoktor stwierdzila to poukazaniu sie w mediach waszej zmanipulowanej wersji jej raportu ..czyli po jegonapisaniu a jesli twierdzisz inaczej to skad podfawaliscie ten raport skoro gonie bylo?


i kto tu caly czas manipuluje?

posluchaj sobie wypowiedzi doslownej pani doktor...jest w necie ogolnodostepna..nawet na innych strpnach niz strona fiakrow...uwazasz ze wszyscy manipuluja przeciw wam?
cyk 2016-01-23 14:40:07
Beaciu, zaczynasz już przynudzać, lepiej już napisz jak tam dalej przebiega np. afera śmieciowa. Wrzuć na bloga kilka zdjęć ze stanem napełnienia Twoich koszy na śmieci.
uorcyk 2016-01-23 14:27:21
a kiedy pani Strypikowska to powiedziała? aaa, zanim dobadala do końca konie i zanim go napisala, ten raport? i kto tu manipuluje ?
hahahahaha 2016-01-23 05:06:42
no usmial by sie usmial
szczegolnie z tego
cyt
Pseudonim: uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?


hahahahaha i szczegolnie po wypowiedzi dr stryoikowskiej na temat twoich spekulacji trescia jej raportu z badan hahahahaha
uorcyk 2016-01-22 22:07:28
hahahahaha koń by sie usmiał z ponizszego wywodu :0
douorcyk 2016-01-22 15:33:55
skoro jestes za ujwnianiem prawdy to dlaczego podnosisz larumj ak Pisowskie wladze do tego zmierzaja...krzyczysz za zlodziejami ze zabiera sie wam demokracje czyli ze zabrania siewam krascc dalej i unikac za to odpowiedzialnosci..cos sama sobie przeczysz albo udajesz chinczyka ze nie rozumiesz problemu inaczej tylko na swoje kopyto

jak kali krasc to super ale jak kalemu nie pozwolic dalej krasc to zabiera sie mu demokracjehehehehehehe
uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?
co racja to racja 2016-01-20 16:21:33
co do tych zmien to racja tyle ze one nie za bardzo beda ci na reke uorcykulo juz niektore z wprowadzonych nie sa ci po nosku cowyrazasz wybiynie w swoich komentarxach...wszyscy czekamy na te zmiany...byle tacy jak ty nie utrudniali ich wprowadzeniu
uorcyk 2016-01-20 15:46:08
do czasu. na wszystko przyjdzie czas . na zmiany tez
do uorcyk 2016-01-20 13:48:16
twojezdanie jak sie okazalow tej sprawie jestnajmniej wqzne i nikt sie z nim juz liczylnie bedzie..twoje5 minut juz bezpowrotnie minelo i musisz siez tym pogodzic czy ci sie to podoba czy niei takie sa fakty na dzien dzisiejszy
uorcyk 2016-01-20 10:47:20
moim zdaniem, problem pracy koni na tej akurat trasie nadal pozostał. Ale poczekajmy az sie sprawa wyjasni w szczególach :)
dziwie sie 2016-01-19 09:11:54
dziwie sie fiakrom ze jszcze nie pokazali dokonca zielonym gdzie ich miejsce i nadal podaaja sie ich presji,,,dyskusja z niminiema zadnego sensu nie sa fachowcami w sprawie ni posiadaja ku gtemu ani uprawnien ani wyksztalcenia...totzw kopane sie z koniem do nicsego nie doprowadzzi.
fiakrzzy nie robia niczego co byloby zakazane.nielegalne itp..wiec zieloni moga ich pocalowac w przyslowiowa pogoralskumowiac rzyci na tym ich rola sie konczy..a nagonka medialna ktora rozzpetali skonczyla sie juz nawet media widza ze nie ma sensu dalszego rozdmuchiwania problemu ktorego nie ma
cyklista 2016-01-19 08:18:02
Zauważyłem, że Nasza uczoność jak już nie ma się do czego doczepić to zaczyna pierdo... o jakiś bliżej nieokreślonych dowodach, asach z rękawa. Typowe zachowanie dla tej czołowej sygnalistki na Podhalu, tylko, że te rzekome asy to są gów.. warte.
z boku 2016-01-19 05:24:38
mundro jak zwykle ryje jak dziko swinia. Nie dali listy zle dali liste tyz zle to kiedy bedzie dobrze? Ma czlowiek prawo zachorowac?? No mo moze ko zachorowac NIY a cymu ?? bo kon to nimoze I juz a cymu bo niy I juz. ona moze zachoruwac a kolano moze a czymu moze bo jyj wolno. To dzie tu rowno uprawniynie midzy koiym a czlowiekiym??
fijakierrrr 2016-01-18 22:31:07
Hehehehehee, kieby tak tak ludzi dokladnie przebodali to pewnikiem jakie 3/4 z roboty by wycofali.
cyklista 2016-01-18 11:53:04
Rybciu, tylko nie trzymaj go za długo w tym rękawie, bo go mole pogryzą i straci na wartości jako dowód.
uorcyk 2016-01-18 11:48:13
zwykłam miec asa w rekawie to fakt. I wlasnie dlatego, przyjdzie czas to sie go wyciągnie. Ale nie tu i nie teraz .
cyklista 2016-01-18 11:42:21
Pani Beatko toż to nadeszła chyba pora aby zacząć wyciągać te tajne asy z rękawa. Kto ja kto, ale Pani to jest nieprześcignioną mistrzynią w tej profesji.
poznaniak 2016-01-18 11:14:09
Te dwie ateistki to wyjątkowo wredne i podłe babska --tyle w temacie
uorcyk 2016-01-17 23:40:23
moja ostatnia uwaga- sama lista jest tylko listą ale można majac dane gromadzone z lat poprzednich na bazie daty urodzenia ( rocznik to ostatnie dwie cyfry) konia policzyc wiele informacji - ile lat koń pracował , w jakim wieku został wycofany .. Np pany Kolstrungowi z jego zestawien ( strony TPN) wyszlo ze sredni czas uzytkowania koni w Mo wyniósł 3,5 roku.

A jesli sie wie , na co który konik chorował ( wystarczy porownac z lista koni do badania powtornego z powodu problemow ortopedycznych) to mozna te koniki odnalezc na liscie wycofanych ... w kazdym razie dziekuje za to bazowe zestawienie :)
uorcyk 2016-01-17 23:34:20
Zapisy w paszportach nie potwierdzaja ze jakies konie pracuja w MO kilkanascie lat. Z drugiej strony TPN prowadzi liste koni dopuszczonych do pracy zalednie od 2011 roku wiec nie da sie udowodnic pracy dł€żezj niz od 2011 roku.

Mam pytanie do panów wozakow- czy konie wycofane w 2015 przez komisje z powodu OCD a odprzedane do dalszej pracy przeszły operacje stawów pecinowych ? czy nowi wlasciciele wiedza o koniecznosci przeprowadzenia tych operacji czy moze w nieswiadomoasci uzytkuja te konie nie wiedzac o ich stanie i cierpieniu ?

dziekuej szczegolnie za liste koni wycofanych w 2015 roku bo pan Janczy z dziwna opieszaloscia ja udostepniał w wyniku sporo koni pominieto a tutaj jest wszystko.
do łorcycki 2016-01-17 23:13:57
skoro są konie co chodzą po kilkanaście lat do moka to widocznie Małemu albo coś stało się poza trasą jakaś kontuzja albo czegoś nie usało się wychwycić na badaniach i wyszło po kilku miesiącach - to chyba zrozmie każda istota nawet nie grzesząca inteligencją. Ty Beatko też przecież nabawiłaś się problemów z chodzeniem z dnia na dzień przecież
uorcyk 2016-01-17 22:56:41
koń Mały miał problemy ortopedyczne. Pytanie jest nastepujace- nabawił sie ich podczas 4 miesiecznej pracy czy został dopuszczony mimo nich do pracy?
warszwiak 2016-01-17 21:05:10
Wpis konkretny i rzeczowy, aż chyba nie ma co komentować i roztrząsać
z boku 2016-01-17 19:29:47
Tak trzymac kazde klamstwo obalic dowodem a klamce przed sad szczegolnie te dwie aktywne.50% fiakrow pozew zbiorowy a reszta pozwy indywidualne. Przetrzepac dobrze po kieszeni I wreszcie bedzie spokoj z oczerianiem Gorali
Corba 2016-01-17 19:05:05
Jakie warunki trzeba spełnić by się stać takim elitarnym przedsiębiorcą?
bajkał 2016-01-17 18:31:53
wygląda spójnie
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA BURKATY w Białce Tatrzańskiej zatrudni CUKIERNIKA pełny etat od zaraz
  Tel.: 18 26 542 21
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie pensjonat,hotel w Zakopanym tel 660797241 b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebni PRACOWNICY - BUDOWLANKA. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do pracy w małej gastronomii, miejsce pracy Szaflary, dobre wynagrodzenie, elastyczny grafik, miła atmosfera
  Tel.: 698694677
  E-mail: restauracja@termyszaflary.com
  WWW: www.termyszaflary.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KAWALERKA 25 m2, w centrum Zakopanego, z dużym tarasem i widokiem na Giewont. III p.
  Tel.: 507 251 424
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod SKLEP, KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, 2 POKOJE, NOWY TARG ul. Krzywa.
  Tel.: 698 559 040
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUTER ŚNIEŻNY SKI DOO Summit 2011 stan bdb. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIA w Zakopanem na wynajem długoterminowy. Numer kontaktowy 48662059569
 • PRACA | dam
  MARILYN SP. Z O.O.- SP. K. wiodący producent bielizny i wyrobów pończoszniczych poszukuje do salonu firmowego w Zakopanem osób na stanowisko: KIEROWNIK-SPRZEDAWCA i SPRZEDAWCA. CV prosimy wysyłać na adres e-mail:
  E-mail: m.bystrek@marilyn.pl
  WWW: http://www.marilyn.home.pl/
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • SPRZEDAŻ | różne
  DO SPRZEDANIA KIOSK DREWNIANY 12 m2 - 608 277 938.
 • PRACA | dam
  SPRZĄTACZKA CO DRUGI DZIEŃ -
  Tel.: 602 285 793
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY W GASTRONOMII TEL. 783 492 504
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA "DOBRA KASZA NASZA" UL. KRUPÓWKI 50F, ZAKOPANE ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKACH - KELNERKA, ZMYWAK. Informacje w lokalu lub telefonicznie:
  Tel.: 791 523 245, 531 622 649.
 • PRACA | dam
  KURSY: OBSŁUGA WYCIĄGÓW NARCIARSKICH NISKIEGO I WYSOKIEGO PROWADZENIA LINY. ZAKOPANE.
  Tel.: 18 20 017 24.
 • BIZNES
  Doradztwo w zakresie sprzedaży usług hotelowych
  Tel.: 793931388
 • PRACA | dam
  grafik komp. CorelDraw, praca Szaflary, CV na maila
  E-mail: biuro@reklamy-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/KA HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni pracownika recepcji
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  HOTEL *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KUCHARZA, KELNERA
  Tel.: 507645428
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604514810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: http://staszelowka.pl/
  GG: Ząb
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: RECEPCJONISTĘ SPA&WELLNESS. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • PRACA | dam
  DO SKLEPU MEDYCZNEGO W ZAKOPANEM - SPRZEDAWCĘ z kwalifikacjami: fizjoterapeuta lub technik farmacji.
  Tel.: 604 295 268.
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup Samochodów Osobowe-Dostawcze. Każda Marka
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  POMOC DOMOWA ZA GRANICĄ. Poszukujemy pomocy domowej w zakresie obowiązków: sprzątanie, prasowanie, dbanie o czystość zadbanego domu. Miejsce pracy jest w Niemczech/Szwajcaria. Od kandydatki oczekujemy: uczciwość, pracowitość, lojalność. Osoba powinna być dyspozycyjna, preferencja stanu wolnego. Warunki wynagrodzenia są bardzo dobre, do szczególnego omówienia z pracodawcą po dokładnym uzgodnieniu zakresu pracy. Prosimy przesyłać CV na adres:
  E-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • PRACA | szukam
  Stolarz. Wykończenia, elewacje, schody, remonty budynków drewnianych.
  Tel.: 790455655
  E-mail: maronarch@gmail.com
  Inne: Marek
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ. TEL. 668 333 831.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-11-20 12:01 Elektroniczne nuty w Starym Kościółku 2018-11-20 11:27 Zwłoki w parku 2018-11-20 11:20 Uważajcie na oblodzone szlaki w Tatrach! 2018-11-20 11:02 Małe Miasto pod Giewontem (WIDEO na ŻYWO) 2018-11-20 10:21 Ślady niedźwiedziej rodzinki na Drodze pod Reglami 2018-11-20 10:15 Husky znaleziony w Zakopanem 2018-11-20 10:05 LAS NIE UPRZEDZA 2018-11-20 09:38 Kolejny kraksa na zakopiance. Tym razem 5 samochodów 2018-11-20 09:30 Nocna kolizja w Groniu 2018-11-20 07:56 Nowotarscy kadeci najlepsi w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej (zdjęcia) 1 2018-11-20 00:00 Poznaj swoją skórę - Indywidualne konsultacje kosmetologiczne w NABE SPA w Nosalowym Dworze 2018-11-19 22:05 Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie 35 2018-11-19 21:49 Przedstawiciel Amerykańskiej Polonii członkiem zarządu Podhala 1 2018-11-19 21:24 Paweł Zadarnowski jest na służbie w niebie 2018-11-19 21:16 Wybieramy ekologiczne ogrzewanie 2 2018-11-19 21:00 Na drogi wyruszyły piaskarki (WIDEO) 4 2018-11-19 20:24 Karambol na zakopiance. Zderzyło się 10 aut 1 2018-11-19 20:05 Śliskie górskie drogi. Kolizja sześciu aut w Gliczarowie 4 2018-11-19 18:30 Już 6 milionów pasażerów 1 2018-11-19 17:12 Jedni wybrali zbójnickiego, drudzy solowy popis 2018-11-19 17:00 Czekają na dom 2018-11-19 16:11 Wieczór Cecyliański w Nowym Targu 2018-11-19 15:43 Kulturalne rozstanie 3 2018-11-19 15:30 Strażacki objazd świata 2018-11-19 15:12 Witold Kozłowski z Krościenka marszałkiem województwa 1 2018-11-19 14:18 Śmieciowy nasyp 2 2018-11-19 11:48 Ratraki gotowe, ale śniegu na razie mało 4 2018-11-19 11:06 Nie przegap szansy na gaz 2018-11-19 10:49 Podatkiem w autobus 2 2018-11-19 09:26 Toż to przecież grzech 5 2018-11-19 09:12 Szczęśliwy finał poszukiwań 2018-11-19 08:00 Zoskolańskie Jodełko za nami 2018-11-18 21:30 Dachowanie w Starem Bystrem 2018-11-18 21:23 Krupówki też białe (WIDEO) 2018-11-18 20:45 Bukowina Tatrzańska sparaliżowana (WIDEO) 17 2018-11-18 20:39 Choinki już przystrojone 4 2018-11-18 19:30 Wszystko co niezbędne, by wyprawić wesele 2018-11-18 18:48 Bez Polaków na podium 1 2018-11-18 18:34 Poetyckie Zaduszki z Niepodległością w tle 2018-11-18 18:28 Najnajnowo 2018-11-18 18:00 Nocna akcja ratowników 8 2018-11-18 18:00 Najlepszy czas na zakup samochodu do Twojej firmy 2018-11-18 17:13 Sypie, sypie, sypie. W Zakopanem zrobiło się biało (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2018-11-18 16:39 Pomnik, który odsłoni prezydent Duda 3 2018-11-18 16:30 Słodkie wsparcie dla zawodników 3 2018-11-18 16:00 Piosenki czeskiego barda 2018-11-18 15:30 Góralski sukces w Carnegie Hall 5 2018-11-18 15:00 Łanie żerują na ulicach Zakopanego (WIDEO) 4 2018-11-18 14:00 Pasterskie muzeum 2018-11-18 13:22 Sylwia i Francisco w nowotarskich „Jatkach”
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP