Reklama

2016-01-17 17:31:46

Ile koni wycofano z trasy do Morskiego Oka w 2015 roku? Co się z nimi stało? Odpowiadamy

Reklama

Reklama

Od kilku lat organizacje prozwierzęce jako swój największy oręż w walce o usunięcie koni z Morskiego Oka używają magicznej i niewiele znaczącej liczby koni wycofanych z trasy. Postanowiliśmy wyjaśnić kilka kwestii i opublikować pełne zestawienie koni.

W 2015 roku z trasy do Morskiego Oka wycofano 66 koni. W tym samym roku, czego już próżno szukać w doniesieniach zielonych organizacji, na trasę wprowadzono 69 koni. Stan koni w 2015 roku nieznacznie się zwiększył i oscyluje w okolicach 300 sztuk.

Konie wycofane z trasy

W przekazach mających na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej przedstawia się liczbę koni wycofanych z trasy jako konie oddane na rzeź, co absolutnie nie jest zgodne z prawdą.

Przygotowaliśmy zestawienie, które obrazuje dokładnie, które konie, kiedy i dlaczego zostały z trasy wycofane i gdzie odsprzedane. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem (załącznik1: zestawienie2015-wycofane).

Warto zauważyć, że fiakrzy, z których każdy jest przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą, nie mają obowiązku podawania do publicznej wiadomości informacji dotyczących przedmiotu ich działalności, a w szczególności informacji na temat umów kupna/sprzedaży, jednak zdecydowali się na ten krok dla wyjaśnienia nieprawdziwych oskarżeń.

W 2015 roku tylko 8 koni spośród 66 wycofywanych skierowanych zostało na ubój. Wśród nich 5 z powodu bezwzględnego skierowania przez lekarzy weterynarii, a 3 ze względu na płochliwość, nieuzasadnioną agresję i brak możliwości dalszej odsprzedaży. W jednym z przypadków płochliwość konia doprowadziła do poważnego wypadku, po którym syn właściciela z poważnymi obrażeniami odwieziony został do szpitala.

Do dalszej pracy i użytkowania odsprzedanych zostało 58 koni spośród 66 wycofanych. Pracują w gospodarstwach, jako konie dorożkarskie i jeździeckie. Część koni zakupili handlarze, pośrednicy, z zapewnieniem dalszej odsprzedaży w celach użytkowych.

Konie wprowadzone na trasę i powracające

W minionym roku na trasę wprowadzono 69 koni (załącznik 2: zestawienie2015-wprowadzone). Część koni pojawia się na tej trasie po raz pierwszy, część powraca (załącznik 3: zestawienie2015-powracajace) – jeździły już wcześniej, ale z różnych powodów zostały czasowo wyrejestrowane.

Jeden z koni, Mały, kupiony i zarejestrowany w maju 2015 roku, pomimo poprawnych wyników pierwszych badań, został wycofany w listopadzie przez komisję badającą konie na Włosienicy. Okazało się, że koń ten nie nadawał się do tej pracy, ale świetnie sprawdził się w gospodarstwie w Białce Tatrzańskiej.

Zachęcamy do przestudiowania załączników i nie ulegania krzykaczom, którzy liczby i dane naginają do osiągnięcia swoich nie do końca jasnych celów.

 


Oryginalne pliki PDF z zestawieniem dostępne na naszej stronie www.KonieMorskieOko.pl.

Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
do juhas 2016-02-06 08:54:51
niestety masz pecha tak samo jak Pat zakopane ,uorcyk i wam podobni bo ci ktorzy o tym decyduja widza to jak widac inaczej...i tyle w temacie a dalsza dyskusja tu z wami to kopanie sie z koniem...
Juhas 2016-02-05 17:21:00
Ja tez tak to widze jak Parzakopane. A Ty piszący nibygwara powołujesz sie na licencje itp. Tylko ciekawe to skoro nadal fisjrzy mają te licencje a prawo na drodze do MOK-a jest łamane. Oczy widza. Ostatnio jął szedłem z MOKA na wizie o kilka osob wiecej. Zrobiłem zdjęcia i wysłałem do TPN.. Modę sie Wam wreszcie dorwie ktos do skory. Mozecie se jeździć tymi wizami macie prawo do zarabiania. Ale musicie respektować prawo. Jestescie jednym wirlim monopolem. Nie dopuszczacie konkurencji. Juz powszechnie wiadomo jaki to wstyd te fasiagi i prawdziwy turysta na nie niecwsiadzie. Padnie Wam ten biznes w końcu jak tylko wiecej ludzi zrozumie o co chodzi.
do Pat zakopane 2016-02-04 15:16:13
cale szcesciemoj bidocku ze corazwiecej ludziobserwuje toco sie dzieje w morskim bo coraz wiecej ludzi widzi to na wlasne oczy anie polega na wyolbrzymionej opinii zielonych ktorzy to moj bidocku wlasnie za wszelka cene chca ten transport konny w morskim zlikwidowac widocznie niejeses w temacie a przypadki lamania praw czzyli zabierania wiekszej ilosciosob niz to ustalili odpowiedzialni za to biegli moze i sa ale jesli sa to saone kaarane utrata licencjii taki delikwent wiecej juz fiakrowalnie bedzie..to tyle skarbie w temacie a obowiazku katolikiem zaden fikier nie ma tak ze nie udrzj od tej strony bo tozalozne jak trzeba to widziicie Boga ale to ze oczerniacie i szkaalujecie ogo to juz wam nie przeszkadza dla was to nie grzech.
Patzakopane 2016-02-03 23:51:16
Na szczęście coraz większa jest świadomość tego co sie dzieje na drodze do MOKA i obserwuje ta drogę wielu ludzi nie tylko tzw. zielonych, którzy widza jak mordercza prace wykonują konie. Nie chodzi o to by ten transport likwidować. Ale zeby go robić po ludzku. I zeby nie łamać choćby tych zasad, ktore zostały ustalone np. ilośc osob na wozie, czy zakaz kluczowania. Ludzie na Was patrzą na szczęście i beda zgłaszać wszystkie nadużycia. A jak bedzie ich coraz wiecej to w końcu zamkną Wasz i teraz lub dla przykładu sami pociągnie je te wozy. A Bocek na Was z gory patrzy. Znęcanie sie nad zwierzętami jest grzechem. Sugeruje zajrzeć do rachunku sumienia. To tyle.
ogol 2016-02-03 10:58:20
zielonym oszolomom blokujacym droge do Mokamowimy stanowczo NIENIE ijeszcze raz NIE>>>jestt nas wiecej iz sie wam wydaje..nie musimy sie organizowac wzadne pseudomanify czy nielegalne glokady...prawda jest jaka jest i nic tego nie zmieni..wasze melksy uzywajcie sobie do koszenia ogrodkow
z boku 2016-02-02 13:54:40
Ale tzn ze pracowalas legalnie tylko I wylacznie?? uczciwie jak najbardziej ale nie dla dudkow ani zielonych rtlko tak poprostu zeby innym bylo lzej?? Zeby amerykanski system dobroci mial wiecej na rozdawanie??.Bilet tez sobie kupilas sama tylko za co jak na dudki nie pracujesz bo to wstyd zeby za prace dudki brac. Tylko dudki I dudki..Za wiadro gruli czy czapke gruszek pracowalas??
Patzakopane 2016-02-01 21:57:42
Byłam zatrudniona legalnie w obu przypadkach. Pierwszy raz w Ski Brule w Michigan, a drugi raz w Breckenridge Ski Resort w Colorado. Uwierz, można i dostac prace uczciwie i legalnie i tez tak samo pracować.
do Patzakopane 2016-02-01 07:55:34
a bialego murzyna w tych USA widzialas czy bylas jedyna?

W Moku jest istalonanorma ilosci pasazerow i jest przestrzegana ajesli widzialas wiecej to nalezalo zglosic to sluzbie Parkowej
jako instruktor narciarski pewnie tez pracowalas na czarno bo kwaifikacji upowazniajacych cie do takiej pracy w USA na bank nie osiadasz a polskie kursy czy studia aWF i ich dyplomy nie sa w Usda respektowane...tle w temcie...pojechalas tam za dudkami tdz nie dla przyjemnisciwiec o dudkach nawet nie wspominaj bo sie blaznisz....dzis kazdy goni za kasa jak glodny pies za kielbasa
Patzakopane 2016-01-31 09:49:53
Pracowałam w USA dwa razy jako instruktor narciarski. Tez były tam wozy typu fasiagi ALE ciągnęły je cztery a nie dwa konie. Wiele razy idąc do MOKA widzialalam przeładowane fasiagi, kilka osob wiecej na nich siedziało niz przewiduje norma. Konie klusowaly co tez jest zabronione. Powiem Wam jedno: WSTYD. Zagubiliście wartości Waszych przodków szanujących zwierzęta. Zamieniliście je na miłość do DUTKÓW. Nie pozdrawiam, Patrycja Krynicka
z boku 2016-01-30 00:56:31
oj dluzszy!!!! jak by go skrecilo na mieguszowieckich to koniec by sie bujal w lodzi po piotrkowskiej
gdyby 2016-01-28 09:33:35
gdyby UORCYKULI za kazdym razem kiedy klamie i spekuluje przybywalo nawet milimwtr nosa jak PINOKIO tomiala by go stad do Morskiego Oka.
do uorcyk 2016-01-24 10:42:33
anidpoktor stwierdzila to poukazaniu sie w mediach waszej zmanipulowanej wersji jej raportu ..czyli po jegonapisaniu a jesli twierdzisz inaczej to skad podfawaliscie ten raport skoro gonie bylo?


i kto tu caly czas manipuluje?

posluchaj sobie wypowiedzi doslownej pani doktor...jest w necie ogolnodostepna..nawet na innych strpnach niz strona fiakrow...uwazasz ze wszyscy manipuluja przeciw wam?
cyk 2016-01-23 14:40:07
Beaciu, zaczynasz już przynudzać, lepiej już napisz jak tam dalej przebiega np. afera śmieciowa. Wrzuć na bloga kilka zdjęć ze stanem napełnienia Twoich koszy na śmieci.
uorcyk 2016-01-23 14:27:21
a kiedy pani Strypikowska to powiedziała? aaa, zanim dobadala do końca konie i zanim go napisala, ten raport? i kto tu manipuluje ?
hahahahaha 2016-01-23 05:06:42
no usmial by sie usmial
szczegolnie z tego
cyt
Pseudonim: uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?


hahahahaha i szczegolnie po wypowiedzi dr stryoikowskiej na temat twoich spekulacji trescia jej raportu z badan hahahahaha
uorcyk 2016-01-22 22:07:28
hahahahaha koń by sie usmiał z ponizszego wywodu :0
douorcyk 2016-01-22 15:33:55
skoro jestes za ujwnianiem prawdy to dlaczego podnosisz larumj ak Pisowskie wladze do tego zmierzaja...krzyczysz za zlodziejami ze zabiera sie wam demokracje czyli ze zabrania siewam krascc dalej i unikac za to odpowiedzialnosci..cos sama sobie przeczysz albo udajesz chinczyka ze nie rozumiesz problemu inaczej tylko na swoje kopyto

jak kali krasc to super ale jak kalemu nie pozwolic dalej krasc to zabiera sie mu demokracjehehehehehehe
uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?
co racja to racja 2016-01-20 16:21:33
co do tych zmien to racja tyle ze one nie za bardzo beda ci na reke uorcykulo juz niektore z wprowadzonych nie sa ci po nosku cowyrazasz wybiynie w swoich komentarxach...wszyscy czekamy na te zmiany...byle tacy jak ty nie utrudniali ich wprowadzeniu
uorcyk 2016-01-20 15:46:08
do czasu. na wszystko przyjdzie czas . na zmiany tez
do uorcyk 2016-01-20 13:48:16
twojezdanie jak sie okazalow tej sprawie jestnajmniej wqzne i nikt sie z nim juz liczylnie bedzie..twoje5 minut juz bezpowrotnie minelo i musisz siez tym pogodzic czy ci sie to podoba czy niei takie sa fakty na dzien dzisiejszy
uorcyk 2016-01-20 10:47:20
moim zdaniem, problem pracy koni na tej akurat trasie nadal pozostał. Ale poczekajmy az sie sprawa wyjasni w szczególach :)
dziwie sie 2016-01-19 09:11:54
dziwie sie fiakrom ze jszcze nie pokazali dokonca zielonym gdzie ich miejsce i nadal podaaja sie ich presji,,,dyskusja z niminiema zadnego sensu nie sa fachowcami w sprawie ni posiadaja ku gtemu ani uprawnien ani wyksztalcenia...totzw kopane sie z koniem do nicsego nie doprowadzzi.
fiakrzzy nie robia niczego co byloby zakazane.nielegalne itp..wiec zieloni moga ich pocalowac w przyslowiowa pogoralskumowiac rzyci na tym ich rola sie konczy..a nagonka medialna ktora rozzpetali skonczyla sie juz nawet media widza ze nie ma sensu dalszego rozdmuchiwania problemu ktorego nie ma
cyklista 2016-01-19 08:18:02
Zauważyłem, że Nasza uczoność jak już nie ma się do czego doczepić to zaczyna pierdo... o jakiś bliżej nieokreślonych dowodach, asach z rękawa. Typowe zachowanie dla tej czołowej sygnalistki na Podhalu, tylko, że te rzekome asy to są gów.. warte.
z boku 2016-01-19 05:24:38
mundro jak zwykle ryje jak dziko swinia. Nie dali listy zle dali liste tyz zle to kiedy bedzie dobrze? Ma czlowiek prawo zachorowac?? No mo moze ko zachorowac NIY a cymu ?? bo kon to nimoze I juz a cymu bo niy I juz. ona moze zachoruwac a kolano moze a czymu moze bo jyj wolno. To dzie tu rowno uprawniynie midzy koiym a czlowiekiym??
fijakierrrr 2016-01-18 22:31:07
Hehehehehee, kieby tak tak ludzi dokladnie przebodali to pewnikiem jakie 3/4 z roboty by wycofali.
cyklista 2016-01-18 11:53:04
Rybciu, tylko nie trzymaj go za długo w tym rękawie, bo go mole pogryzą i straci na wartości jako dowód.
uorcyk 2016-01-18 11:48:13
zwykłam miec asa w rekawie to fakt. I wlasnie dlatego, przyjdzie czas to sie go wyciągnie. Ale nie tu i nie teraz .
cyklista 2016-01-18 11:42:21
Pani Beatko toż to nadeszła chyba pora aby zacząć wyciągać te tajne asy z rękawa. Kto ja kto, ale Pani to jest nieprześcignioną mistrzynią w tej profesji.
poznaniak 2016-01-18 11:14:09
Te dwie ateistki to wyjątkowo wredne i podłe babska --tyle w temacie
uorcyk 2016-01-17 23:40:23
moja ostatnia uwaga- sama lista jest tylko listą ale można majac dane gromadzone z lat poprzednich na bazie daty urodzenia ( rocznik to ostatnie dwie cyfry) konia policzyc wiele informacji - ile lat koń pracował , w jakim wieku został wycofany .. Np pany Kolstrungowi z jego zestawien ( strony TPN) wyszlo ze sredni czas uzytkowania koni w Mo wyniósł 3,5 roku.

A jesli sie wie , na co który konik chorował ( wystarczy porownac z lista koni do badania powtornego z powodu problemow ortopedycznych) to mozna te koniki odnalezc na liscie wycofanych ... w kazdym razie dziekuje za to bazowe zestawienie :)
uorcyk 2016-01-17 23:34:20
Zapisy w paszportach nie potwierdzaja ze jakies konie pracuja w MO kilkanascie lat. Z drugiej strony TPN prowadzi liste koni dopuszczonych do pracy zalednie od 2011 roku wiec nie da sie udowodnic pracy dł€żezj niz od 2011 roku.

Mam pytanie do panów wozakow- czy konie wycofane w 2015 przez komisje z powodu OCD a odprzedane do dalszej pracy przeszły operacje stawów pecinowych ? czy nowi wlasciciele wiedza o koniecznosci przeprowadzenia tych operacji czy moze w nieswiadomoasci uzytkuja te konie nie wiedzac o ich stanie i cierpieniu ?

dziekuej szczegolnie za liste koni wycofanych w 2015 roku bo pan Janczy z dziwna opieszaloscia ja udostepniał w wyniku sporo koni pominieto a tutaj jest wszystko.
do łorcycki 2016-01-17 23:13:57
skoro są konie co chodzą po kilkanaście lat do moka to widocznie Małemu albo coś stało się poza trasą jakaś kontuzja albo czegoś nie usało się wychwycić na badaniach i wyszło po kilku miesiącach - to chyba zrozmie każda istota nawet nie grzesząca inteligencją. Ty Beatko też przecież nabawiłaś się problemów z chodzeniem z dnia na dzień przecież
uorcyk 2016-01-17 22:56:41
koń Mały miał problemy ortopedyczne. Pytanie jest nastepujace- nabawił sie ich podczas 4 miesiecznej pracy czy został dopuszczony mimo nich do pracy?
warszwiak 2016-01-17 21:05:10
Wpis konkretny i rzeczowy, aż chyba nie ma co komentować i roztrząsać
z boku 2016-01-17 19:29:47
Tak trzymac kazde klamstwo obalic dowodem a klamce przed sad szczegolnie te dwie aktywne.50% fiakrow pozew zbiorowy a reszta pozwy indywidualne. Przetrzepac dobrze po kieszeni I wreszcie bedzie spokoj z oczerianiem Gorali
Corba 2016-01-17 19:05:05
Jakie warunki trzeba spełnić by się stać takim elitarnym przedsiębiorcą?
bajkał 2016-01-17 18:31:53
wygląda spójnie
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica 3* poszukuje KONSERWATORA, mile widziane doświadczenie pracy w hotelu, umowa o pracę, elastyczny czas pracy, posiłki pracownicze.
  Tel.: 182063362
  E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych. Nowy Targ, możliwość szycia w domu. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  WWW: Grel, 38
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • POŻYCZKI
  ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
 • POŻYCZKI
  WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ. WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !!! DUŻE KWOTY. T- 500 072 678.
 • PRACA | dam
  Bachleda Hotel sp. z o.o. zatrudni RECEPCJONISTĘ oraz PRACOWNIKA DZIAŁU TECHNICZNEGO. Oferujemy: - pełne przeszkolenie, - przeszkolenie w zakresie technik sprzedaży, - przeszkolenie w zakresie obsługi systemów rezerwacji, - bardzo dobre warunki pracy z opcją wyżywiania, - systemy motywacyjne, - wynagrodzenie podstawowe oraz premie. Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Pracujące małżeństwo SZUKA DOMU DO WYNAJĘCIA - Rogoźnik, Szaflary, Krempachy i okolice do 10 km. Tel. 510 061 921.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz pracowników budowlanych z doświadczeniem, praca w Krakowie, wynagrodzenie 25 zł/godz. na rękę, dwudaniowy obiad, zakwaterowanie. Firma z Bukowiny Tatrzańskiej. 697-610-826.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU Z MINERAŁAMI I BIŻUTERIĄ - KRUPÓWKI -
  Tel.: 693 722 444
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
  Tel.: 694601628
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-07-23 16:46 Śledztwo w sprawie śmierci 12-letniej dziewczynki (WIDEO) 2019-07-23 15:45 Deszczowe Krupówki pod parasolem 2019-07-23 14:22 Skład reprezentacji Polski na zawody Grand Prix w Hinterzarten 2019-07-23 14:16 Czołowe zderzenie na drodze do Morskiego Oka. 5 osób rannych (WIDEO, ZDJĘCIA) 3 2019-07-23 13:43 Szczegóły wczorajszego wypadku w Chochołowie. Policja ostrzega 2019-07-23 12:30 Na jakiej podstawie ... 4 2019-07-23 12:28 Znamy przyczynę śmierci 12-letniej dziewczynki 8 2019-07-23 11:58 Karambol w Ludźmierzu. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA) 2 2019-07-23 11:30 Kolejka na Kasprowy nie będzie kursować przez dwa miesiące 3 2019-07-23 11:00 Winda w przejściu podziemnym nie będzie czynna przez kilka tygodni 1 2019-07-23 10:40 Zmarł przed domem 2019-07-23 09:23 Góralskie Jodło w deszczu (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-23 08:01 Teatr zaprasza na "Portki" 2019-07-22 22:20 Zapłonie watra 2019-07-22 21:52 Budowa z niesamowitym widokiem na Tatry 10 2019-07-22 20:34 Sześcioletnia dziewczynka ciężko poraniona przez kosiarkę 2019-07-22 20:23 Jubileusz 400-lecia Dzianisza (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-22 19:18 Czy skakanie na bungee jest bezpieczne? (WIDEO) 2 2019-07-22 19:14 Komisariat w poczekalni 3 2019-07-22 18:45 Dyrektor odchodzi, a nowego kandydata nie ma 2 2019-07-22 17:50 Łatają dziury w Zakopanem 2019-07-22 16:49 Radny z Krakowa testuje hulajnogi na drodze do Morskiego Oka 14 2019-07-22 16:10 Jutro sekcja zwłok 12-letniej dziewczynki, która zmarła w pensjonacie w Zakopanem 2019-07-22 16:05 ARTYŚCI JUŻ, OD JEDNEJ Z MUZ. DO PRZODU RUSZ! 2019-07-22 15:44 Zderzenie przy wjeździe do centrum Zakopanego. Duży korek 2019-07-22 15:43 Wielkie emocje w Poroninie. Konkurs na najdłuższy warkocz 2019-07-22 15:33 Odpust i złoty jubileusz kapłaństwa kardynała Stanisława Ryłko 2019-07-22 15:16 Kłusownicy z rozmachem 1 2019-07-22 14:49 Nad Zakopanem chmury. Na razie upały nam nie grożą 2019-07-22 14:00 Niebieskie świętowanie 1 2019-07-22 13:48 Piesek znaleziony w Witowie 2 2019-07-22 13:18 Śmierć turysty w willi w Niedzicy 3 2019-07-22 12:46 Śmierć 12-letniej dziewczynki w pensjonacie 10 2019-07-22 12:24 Wandale na placu zabaw w Zakopanem 4 2019-07-22 11:30 Od września kolejne remonty linii kolejowej 1 2019-07-22 10:14 Zlikwidowana nielegalna plantacja marihuany 3 2019-07-22 08:01 A może taki górski etap na rowerze. 1000 metrów pod górę 2019-07-21 21:30 Nowy budynek i drzewa na jubileusz 3 2019-07-21 20:15 Niektórym ulewa się podobała, innym nie (WIDEO) 2019-07-21 19:00 Winda przy przejściu podziemnym na Krupówkach nadal nie działa 2019-07-21 18:45 Utrudnienia w ruchu w Pieninach 13 2019-07-21 18:00 Turysta na grząskim gruncie 5 2019-07-21 17:05 Czy ktoś poznaje czworonożnego taternika 2019-07-21 17:00 Mistrzowie dojenia wyłonieni 3 2019-07-21 16:37 Z widokiem na Tatry 2019-07-21 16:10 Spotkania przy pianinie 2019-07-21 16:00 Wielkie święto parowozu (Zdjęcia) 1 2019-07-21 15:19 Gwałtowne burze przechodzą nad Podhalem 2019-07-21 15:00 Chwytaj dzień 2019-07-21 14:53 Lato w pełni w Poroninie (WIDEO, ZDJĘCIA) 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-07-23 15:59 1. no i kozaaacko, w końcu bedzie jeszcze mniej ceprów i januszy, których i tak tam być nie powinno. 2019-07-23 15:45 2. Rintintin....co Ty chcesz od tego 500+? Brakuje Ci czegoś , że zazdrościsz tym co biorą 500+? I dlaczego od razu Grażyny i Janusze? Coś się tak uwziął na tych ludzi? Skąd wiesz jaka była przyczyna kolizji i kto jechał pojazdami? Jak Ci już nie staje i nie możesz dorobić do tego 500+ co Cię tak boli ,to weź się zajmij np.czytaniem książek to może wiedza, którą być może wchłoniesz choć trochę Cię uspokoi i zaczniesz normalnie i logicznie myśleć. 2019-07-23 15:38 3. 1 mila polska = 8,534 km = 8 staje = 7,99 wiorst rosyjskich = 9332, 89 jard. 2019-07-23 15:24 4. Szanowna Autorko, gdyby ziściły się Pani fanatyczno - fantastyczne mrzonki i idea wycofania koni z transportu do MO, to co z nimi począć ? Jaki ma Pani pomysł, ile koni deklaruje Pani przyjąć do Swojego obejścia ? 2019-07-23 15:21 5. @Tradycyjo: Kniaź Urusov, wybitny koniarz mówił tak, pod górę oszczedzaj płuca, w dół- końskie nogi... 2019-07-23 15:15 6. Mietek, nieużywaj słów których znaczenia nieznasz. 2019-07-23 15:00 7. 500+na wczasach Grażyny i janusze noga z gazu jakby pomału jechali to by nic nie było szerokości 2019-07-23 14:45 8. brawo , ścinajcie zakręty sobie nawzajem , kaskaderzy 2019-07-23 14:34 9. Tacy jak Mietek tego nie zrozumią. 2019-07-23 14:34 10. Jestem zakochana w stylu zakopiańskim. A to zdecydowanie styl zakopiański nie jest. Urzędnicy miasta powinni zdecydowanie bardziej uważać na to co buduje się w okolicy tradycyjnej zabudowy bo zrobi nam się taki misz-masz jak w Krakowie. Z miłości do tego stylu podczas podróży do Zakopanego szukam zawsze pięknych drewnianych willi. Ostatnio mogłam nocować w Willi Motylek (apartamentywpolsce.pl). Nocleg w takim miejscu to wyjątkowe przeżycie!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania