Reklama

2016-01-17 17:31:46

Ile koni wycofano z trasy do Morskiego Oka w 2015 roku? Co się z nimi stało? Odpowiadamy

Reklama

Od kilku lat organizacje prozwierzęce jako swój największy oręż w walce o usunięcie koni z Morskiego Oka używają magicznej i niewiele znaczącej liczby koni wycofanych z trasy. Postanowiliśmy wyjaśnić kilka kwestii i opublikować pełne zestawienie koni.

W 2015 roku z trasy do Morskiego Oka wycofano 66 koni. W tym samym roku, czego już próżno szukać w doniesieniach zielonych organizacji, na trasę wprowadzono 69 koni. Stan koni w 2015 roku nieznacznie się zwiększył i oscyluje w okolicach 300 sztuk.

Konie wycofane z trasy

W przekazach mających na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej przedstawia się liczbę koni wycofanych z trasy jako konie oddane na rzeź, co absolutnie nie jest zgodne z prawdą.

Przygotowaliśmy zestawienie, które obrazuje dokładnie, które konie, kiedy i dlaczego zostały z trasy wycofane i gdzie odsprzedane. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem (załącznik1: zestawienie2015-wycofane).

Warto zauważyć, że fiakrzy, z których każdy jest przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą, nie mają obowiązku podawania do publicznej wiadomości informacji dotyczących przedmiotu ich działalności, a w szczególności informacji na temat umów kupna/sprzedaży, jednak zdecydowali się na ten krok dla wyjaśnienia nieprawdziwych oskarżeń.

W 2015 roku tylko 8 koni spośród 66 wycofywanych skierowanych zostało na ubój. Wśród nich 5 z powodu bezwzględnego skierowania przez lekarzy weterynarii, a 3 ze względu na płochliwość, nieuzasadnioną agresję i brak możliwości dalszej odsprzedaży. W jednym z przypadków płochliwość konia doprowadziła do poważnego wypadku, po którym syn właściciela z poważnymi obrażeniami odwieziony został do szpitala.

Do dalszej pracy i użytkowania odsprzedanych zostało 58 koni spośród 66 wycofanych. Pracują w gospodarstwach, jako konie dorożkarskie i jeździeckie. Część koni zakupili handlarze, pośrednicy, z zapewnieniem dalszej odsprzedaży w celach użytkowych.

Konie wprowadzone na trasę i powracające

W minionym roku na trasę wprowadzono 69 koni (załącznik 2: zestawienie2015-wprowadzone). Część koni pojawia się na tej trasie po raz pierwszy, część powraca (załącznik 3: zestawienie2015-powracajace) – jeździły już wcześniej, ale z różnych powodów zostały czasowo wyrejestrowane.

Jeden z koni, Mały, kupiony i zarejestrowany w maju 2015 roku, pomimo poprawnych wyników pierwszych badań, został wycofany w listopadzie przez komisję badającą konie na Włosienicy. Okazało się, że koń ten nie nadawał się do tej pracy, ale świetnie sprawdził się w gospodarstwie w Białce Tatrzańskiej.

Zachęcamy do przestudiowania załączników i nie ulegania krzykaczom, którzy liczby i dane naginają do osiągnięcia swoich nie do końca jasnych celów.

 


Oryginalne pliki PDF z zestawieniem dostępne na naszej stronie www.KonieMorskieOko.pl.

Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
do juhas 2016-02-06 08:54:51
niestety masz pecha tak samo jak Pat zakopane ,uorcyk i wam podobni bo ci ktorzy o tym decyduja widza to jak widac inaczej...i tyle w temacie a dalsza dyskusja tu z wami to kopanie sie z koniem...
Juhas 2016-02-05 17:21:00
Ja tez tak to widze jak Parzakopane. A Ty piszący nibygwara powołujesz sie na licencje itp. Tylko ciekawe to skoro nadal fisjrzy mają te licencje a prawo na drodze do MOK-a jest łamane. Oczy widza. Ostatnio jął szedłem z MOKA na wizie o kilka osob wiecej. Zrobiłem zdjęcia i wysłałem do TPN.. Modę sie Wam wreszcie dorwie ktos do skory. Mozecie se jeździć tymi wizami macie prawo do zarabiania. Ale musicie respektować prawo. Jestescie jednym wirlim monopolem. Nie dopuszczacie konkurencji. Juz powszechnie wiadomo jaki to wstyd te fasiagi i prawdziwy turysta na nie niecwsiadzie. Padnie Wam ten biznes w końcu jak tylko wiecej ludzi zrozumie o co chodzi.
do Pat zakopane 2016-02-04 15:16:13
cale szcesciemoj bidocku ze corazwiecej ludziobserwuje toco sie dzieje w morskim bo coraz wiecej ludzi widzi to na wlasne oczy anie polega na wyolbrzymionej opinii zielonych ktorzy to moj bidocku wlasnie za wszelka cene chca ten transport konny w morskim zlikwidowac widocznie niejeses w temacie a przypadki lamania praw czzyli zabierania wiekszej ilosciosob niz to ustalili odpowiedzialni za to biegli moze i sa ale jesli sa to saone kaarane utrata licencjii taki delikwent wiecej juz fiakrowalnie bedzie..to tyle skarbie w temacie a obowiazku katolikiem zaden fikier nie ma tak ze nie udrzj od tej strony bo tozalozne jak trzeba to widziicie Boga ale to ze oczerniacie i szkaalujecie ogo to juz wam nie przeszkadza dla was to nie grzech.
Patzakopane 2016-02-03 23:51:16
Na szczęście coraz większa jest świadomość tego co sie dzieje na drodze do MOKA i obserwuje ta drogę wielu ludzi nie tylko tzw. zielonych, którzy widza jak mordercza prace wykonują konie. Nie chodzi o to by ten transport likwidować. Ale zeby go robić po ludzku. I zeby nie łamać choćby tych zasad, ktore zostały ustalone np. ilośc osob na wozie, czy zakaz kluczowania. Ludzie na Was patrzą na szczęście i beda zgłaszać wszystkie nadużycia. A jak bedzie ich coraz wiecej to w końcu zamkną Wasz i teraz lub dla przykładu sami pociągnie je te wozy. A Bocek na Was z gory patrzy. Znęcanie sie nad zwierzętami jest grzechem. Sugeruje zajrzeć do rachunku sumienia. To tyle.
ogol 2016-02-03 10:58:20
zielonym oszolomom blokujacym droge do Mokamowimy stanowczo NIENIE ijeszcze raz NIE>>>jestt nas wiecej iz sie wam wydaje..nie musimy sie organizowac wzadne pseudomanify czy nielegalne glokady...prawda jest jaka jest i nic tego nie zmieni..wasze melksy uzywajcie sobie do koszenia ogrodkow
z boku 2016-02-02 13:54:40
Ale tzn ze pracowalas legalnie tylko I wylacznie?? uczciwie jak najbardziej ale nie dla dudkow ani zielonych rtlko tak poprostu zeby innym bylo lzej?? Zeby amerykanski system dobroci mial wiecej na rozdawanie??.Bilet tez sobie kupilas sama tylko za co jak na dudki nie pracujesz bo to wstyd zeby za prace dudki brac. Tylko dudki I dudki..Za wiadro gruli czy czapke gruszek pracowalas??
Patzakopane 2016-02-01 21:57:42
Byłam zatrudniona legalnie w obu przypadkach. Pierwszy raz w Ski Brule w Michigan, a drugi raz w Breckenridge Ski Resort w Colorado. Uwierz, można i dostac prace uczciwie i legalnie i tez tak samo pracować.
do Patzakopane 2016-02-01 07:55:34
a bialego murzyna w tych USA widzialas czy bylas jedyna?

W Moku jest istalonanorma ilosci pasazerow i jest przestrzegana ajesli widzialas wiecej to nalezalo zglosic to sluzbie Parkowej
jako instruktor narciarski pewnie tez pracowalas na czarno bo kwaifikacji upowazniajacych cie do takiej pracy w USA na bank nie osiadasz a polskie kursy czy studia aWF i ich dyplomy nie sa w Usda respektowane...tle w temcie...pojechalas tam za dudkami tdz nie dla przyjemnisciwiec o dudkach nawet nie wspominaj bo sie blaznisz....dzis kazdy goni za kasa jak glodny pies za kielbasa
Patzakopane 2016-01-31 09:49:53
Pracowałam w USA dwa razy jako instruktor narciarski. Tez były tam wozy typu fasiagi ALE ciągnęły je cztery a nie dwa konie. Wiele razy idąc do MOKA widzialalam przeładowane fasiagi, kilka osob wiecej na nich siedziało niz przewiduje norma. Konie klusowaly co tez jest zabronione. Powiem Wam jedno: WSTYD. Zagubiliście wartości Waszych przodków szanujących zwierzęta. Zamieniliście je na miłość do DUTKÓW. Nie pozdrawiam, Patrycja Krynicka
z boku 2016-01-30 00:56:31
oj dluzszy!!!! jak by go skrecilo na mieguszowieckich to koniec by sie bujal w lodzi po piotrkowskiej
gdyby 2016-01-28 09:33:35
gdyby UORCYKULI za kazdym razem kiedy klamie i spekuluje przybywalo nawet milimwtr nosa jak PINOKIO tomiala by go stad do Morskiego Oka.
do uorcyk 2016-01-24 10:42:33
anidpoktor stwierdzila to poukazaniu sie w mediach waszej zmanipulowanej wersji jej raportu ..czyli po jegonapisaniu a jesli twierdzisz inaczej to skad podfawaliscie ten raport skoro gonie bylo?


i kto tu caly czas manipuluje?

posluchaj sobie wypowiedzi doslownej pani doktor...jest w necie ogolnodostepna..nawet na innych strpnach niz strona fiakrow...uwazasz ze wszyscy manipuluja przeciw wam?
cyk 2016-01-23 14:40:07
Beaciu, zaczynasz już przynudzać, lepiej już napisz jak tam dalej przebiega np. afera śmieciowa. Wrzuć na bloga kilka zdjęć ze stanem napełnienia Twoich koszy na śmieci.
uorcyk 2016-01-23 14:27:21
a kiedy pani Strypikowska to powiedziała? aaa, zanim dobadala do końca konie i zanim go napisala, ten raport? i kto tu manipuluje ?
hahahahaha 2016-01-23 05:06:42
no usmial by sie usmial
szczegolnie z tego
cyt
Pseudonim: uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?


hahahahaha i szczegolnie po wypowiedzi dr stryoikowskiej na temat twoich spekulacji trescia jej raportu z badan hahahahaha
uorcyk 2016-01-22 22:07:28
hahahahaha koń by sie usmiał z ponizszego wywodu :0
douorcyk 2016-01-22 15:33:55
skoro jestes za ujwnianiem prawdy to dlaczego podnosisz larumj ak Pisowskie wladze do tego zmierzaja...krzyczysz za zlodziejami ze zabiera sie wam demokracje czyli ze zabrania siewam krascc dalej i unikac za to odpowiedzialnosci..cos sama sobie przeczysz albo udajesz chinczyka ze nie rozumiesz problemu inaczej tylko na swoje kopyto

jak kali krasc to super ale jak kalemu nie pozwolic dalej krasc to zabiera sie mu demokracjehehehehehehe
uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?
co racja to racja 2016-01-20 16:21:33
co do tych zmien to racja tyle ze one nie za bardzo beda ci na reke uorcykulo juz niektore z wprowadzonych nie sa ci po nosku cowyrazasz wybiynie w swoich komentarxach...wszyscy czekamy na te zmiany...byle tacy jak ty nie utrudniali ich wprowadzeniu
uorcyk 2016-01-20 15:46:08
do czasu. na wszystko przyjdzie czas . na zmiany tez
do uorcyk 2016-01-20 13:48:16
twojezdanie jak sie okazalow tej sprawie jestnajmniej wqzne i nikt sie z nim juz liczylnie bedzie..twoje5 minut juz bezpowrotnie minelo i musisz siez tym pogodzic czy ci sie to podoba czy niei takie sa fakty na dzien dzisiejszy
uorcyk 2016-01-20 10:47:20
moim zdaniem, problem pracy koni na tej akurat trasie nadal pozostał. Ale poczekajmy az sie sprawa wyjasni w szczególach :)
dziwie sie 2016-01-19 09:11:54
dziwie sie fiakrom ze jszcze nie pokazali dokonca zielonym gdzie ich miejsce i nadal podaaja sie ich presji,,,dyskusja z niminiema zadnego sensu nie sa fachowcami w sprawie ni posiadaja ku gtemu ani uprawnien ani wyksztalcenia...totzw kopane sie z koniem do nicsego nie doprowadzzi.
fiakrzzy nie robia niczego co byloby zakazane.nielegalne itp..wiec zieloni moga ich pocalowac w przyslowiowa pogoralskumowiac rzyci na tym ich rola sie konczy..a nagonka medialna ktora rozzpetali skonczyla sie juz nawet media widza ze nie ma sensu dalszego rozdmuchiwania problemu ktorego nie ma
cyklista 2016-01-19 08:18:02
Zauważyłem, że Nasza uczoność jak już nie ma się do czego doczepić to zaczyna pierdo... o jakiś bliżej nieokreślonych dowodach, asach z rękawa. Typowe zachowanie dla tej czołowej sygnalistki na Podhalu, tylko, że te rzekome asy to są gów.. warte.
z boku 2016-01-19 05:24:38
mundro jak zwykle ryje jak dziko swinia. Nie dali listy zle dali liste tyz zle to kiedy bedzie dobrze? Ma czlowiek prawo zachorowac?? No mo moze ko zachorowac NIY a cymu ?? bo kon to nimoze I juz a cymu bo niy I juz. ona moze zachoruwac a kolano moze a czymu moze bo jyj wolno. To dzie tu rowno uprawniynie midzy koiym a czlowiekiym??
fijakierrrr 2016-01-18 22:31:07
Hehehehehee, kieby tak tak ludzi dokladnie przebodali to pewnikiem jakie 3/4 z roboty by wycofali.
cyklista 2016-01-18 11:53:04
Rybciu, tylko nie trzymaj go za długo w tym rękawie, bo go mole pogryzą i straci na wartości jako dowód.
uorcyk 2016-01-18 11:48:13
zwykłam miec asa w rekawie to fakt. I wlasnie dlatego, przyjdzie czas to sie go wyciągnie. Ale nie tu i nie teraz .
cyklista 2016-01-18 11:42:21
Pani Beatko toż to nadeszła chyba pora aby zacząć wyciągać te tajne asy z rękawa. Kto ja kto, ale Pani to jest nieprześcignioną mistrzynią w tej profesji.
poznaniak 2016-01-18 11:14:09
Te dwie ateistki to wyjątkowo wredne i podłe babska --tyle w temacie
uorcyk 2016-01-17 23:40:23
moja ostatnia uwaga- sama lista jest tylko listą ale można majac dane gromadzone z lat poprzednich na bazie daty urodzenia ( rocznik to ostatnie dwie cyfry) konia policzyc wiele informacji - ile lat koń pracował , w jakim wieku został wycofany .. Np pany Kolstrungowi z jego zestawien ( strony TPN) wyszlo ze sredni czas uzytkowania koni w Mo wyniósł 3,5 roku.

A jesli sie wie , na co który konik chorował ( wystarczy porownac z lista koni do badania powtornego z powodu problemow ortopedycznych) to mozna te koniki odnalezc na liscie wycofanych ... w kazdym razie dziekuje za to bazowe zestawienie :)
uorcyk 2016-01-17 23:34:20
Zapisy w paszportach nie potwierdzaja ze jakies konie pracuja w MO kilkanascie lat. Z drugiej strony TPN prowadzi liste koni dopuszczonych do pracy zalednie od 2011 roku wiec nie da sie udowodnic pracy dł€żezj niz od 2011 roku.

Mam pytanie do panów wozakow- czy konie wycofane w 2015 przez komisje z powodu OCD a odprzedane do dalszej pracy przeszły operacje stawów pecinowych ? czy nowi wlasciciele wiedza o koniecznosci przeprowadzenia tych operacji czy moze w nieswiadomoasci uzytkuja te konie nie wiedzac o ich stanie i cierpieniu ?

dziekuej szczegolnie za liste koni wycofanych w 2015 roku bo pan Janczy z dziwna opieszaloscia ja udostepniał w wyniku sporo koni pominieto a tutaj jest wszystko.
do łorcycki 2016-01-17 23:13:57
skoro są konie co chodzą po kilkanaście lat do moka to widocznie Małemu albo coś stało się poza trasą jakaś kontuzja albo czegoś nie usało się wychwycić na badaniach i wyszło po kilku miesiącach - to chyba zrozmie każda istota nawet nie grzesząca inteligencją. Ty Beatko też przecież nabawiłaś się problemów z chodzeniem z dnia na dzień przecież
uorcyk 2016-01-17 22:56:41
koń Mały miał problemy ortopedyczne. Pytanie jest nastepujace- nabawił sie ich podczas 4 miesiecznej pracy czy został dopuszczony mimo nich do pracy?
warszwiak 2016-01-17 21:05:10
Wpis konkretny i rzeczowy, aż chyba nie ma co komentować i roztrząsać
z boku 2016-01-17 19:29:47
Tak trzymac kazde klamstwo obalic dowodem a klamce przed sad szczegolnie te dwie aktywne.50% fiakrow pozew zbiorowy a reszta pozwy indywidualne. Przetrzepac dobrze po kieszeni I wreszcie bedzie spokoj z oczerianiem Gorali
Corba 2016-01-17 19:05:05
Jakie warunki trzeba spełnić by się stać takim elitarnym przedsiębiorcą?
bajkał 2016-01-17 18:31:53
wygląda spójnie
 • BIZNES
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa. Szkoła narciarska KaniówkaSKI prowadzi nabór. Lekcje odbywają się na terenie Ośrodka Narciarskiego Kaniówka oraz Kotelnica (wstęp poza kolejnością, bramkami instruktorskimi). Gwarantowane atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 663878339
  E-mail: kontakt@szkolakaniowka.pl
  WWW: www.szkolakaniowka.pl
 • PRACA | szukam
  INFORMATYK SZUKA PRACY JAKO PROGRAMISTA, SERWISANT KOMPUTEROWY, ADMINISTRATOR SIECI KOMPUTEROWYCH. Umiejętność programowania w języku Java w stopniu zaawansowanym. Znajomość programów: Adobe Photoshop, Adobe Design, Corel, Excel, Word, PowerPoint, Access. Tel. 504 937 442
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę i pomoc kuchenną. Praca stała. tel 660087077
  Tel.: 664498283
 • PRACA | dam
  Hotel *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza śniadaniowego/ kucharza zmianowego/ kelnerkę
  Tel.: 506093576
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.p
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam KROWY i MASZYNY ROLNICZE.
  Tel.: 698000998
 • PRACA | dam
  Firma MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kategoria C E
  Tel.: 602107107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię konserwatora do hotelu
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-25 22:20 Górale i jazzmani (WIDEO) 2018-09-25 20:14 Znowu kolizja na ul. Szaflarskiej 2018-09-25 19:08 Na Rysach śniegu po kolana (WIDEO) 2018-09-25 18:23 Przy ścieżce rowerowej będzie też postój dla dorożek 3 2018-09-25 16:22 Kobieta poszkodowana w pożarze domu w Dzianiszu 2018-09-25 16:14 Dwójka w zatoczce 2018-09-25 16:00 Grad zasypał Olczę 1 2018-09-25 15:59 Górale na piątkę w Jelenia Góra Trophy 2018-09-25 15:51 Małopolska Joy Ride - zakończenie sezonu rowerowego na Harendzie 2018-09-25 15:01 Kalatówki też pod śniegiem 2018-09-25 13:56 Ulica zastawiona samochodami 4 2018-09-25 12:34 Na Gubałówce też posypało 2 2018-09-25 12:23 Charytatywny koncert Pomoc na Szczytach (WIDEO) 2018-09-25 11:32 Awanturnik pod kluczem 1 2018-09-25 10:01 Nocny spacer młodego byczka 1 2018-09-25 09:57 Śnieg także w Zakopanem (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-09-25 09:05 Stłuczka na Szaflarskiej 2018-09-25 07:58 Świetny początek roku „Septymy” 2 2018-09-25 00:00 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2018-09-24 21:02 Szczecińskie śniadanie na Rysach 11 2018-09-24 20:01 Koniec sezonu pod Giewontem. Zamknięte stragany 1 2018-09-24 19:16 Zaśnieżony Giewont odsłonił się na kilka minut 1 2018-09-24 18:16 29- latek kandydatem na burmistrza Szczawnicy 22 2018-09-24 17:09 Rockowa profilaktyka z przestrogą w tle 2018-09-24 15:32 Na razie grad, we wtorek śnieg? 1 2018-09-24 14:25 Strażnicy graniczni biegną "Wokół Niepodległej". Będą utrudnienia w ruchu 3 2018-09-24 14:03 Rudy piesek z czerwoną obrożą czeka na pana 2018-09-24 13:32 Prawie 4 promile alkoholu w organizmie a ten jedzie 1 2018-09-24 12:50 Podróże kształcą - podróże łączą 2018-09-24 12:33 Śnieg pada coraz niżej 2018-09-24 11:27 Groźne dachowanie w Ochotnicy Górnej 2018-09-24 11:17 Traktorzysta z promilem 2018-09-24 10:24 Dziecko uderzone zerwanymi linkami energetycznymi 1 2018-09-24 10:23 PSL idzie do miasta 2018-09-24 09:27 Na Łomnicy wiało 172 km na godz. Kilka interwencji strażaków pod Giewontem 2018-09-24 08:01 Wiersze dla poety 2018-09-23 22:25 W Zakopanem i Tatrach już mocno wieje. Prognozy mówią o 180 km na godz. 2 2018-09-23 20:18 Karaś powalczy z Dorulą 36 2018-09-23 20:04 Taka jazda tylko dla twardzieli 1 2018-09-23 19:22 Pierwszy dzień jesieni grzybiarze nie próżnują 2018-09-23 19:09 Uwaga na silny wiatr 2018-09-23 18:30 Polityka wkracza w szkolne progi? 16 2018-09-23 18:06 Dla niektórych wakacje właśnie się zaczęły 2 2018-09-23 16:50 Zdewastowali pomnik Ognia 20 2018-09-23 16:16 Na straganie zaskoczenie - paragon? Jaki paragon? 12 2018-09-23 15:06 Unijne pieniądze dla przedsiębiorczych i poszukujących pracy 2018-09-23 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-23 14:00 Przez żołądek do Ochotnicy 2018-09-23 12:04 Broad Peak w Zakopanem 2018-09-23 10:50 Bułat Okudżawa w Kmicicu 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-25 23:14 1. Ja rozumiem wszystko i nie będę się wypowiadac na temat czy im pomóc, ani tez pogardzac.. ale najbardziej mnie denerwuje to ze bardzo często obok tych bezdomnych muszą czekać malutkie dzieci w kolejce do lekarza! Zróbcie coś z tym! Tak nie powinno byc! 2018-09-25 22:04 2. Widzisz hera, mój komentarz jest dowodem na to, że wiara w boga jest pełna paradoksów. Przysięgam, że nie znam kandydata. Chciałem przekazać coś innego. 2018-09-25 21:09 3. Oby ta droga rowerowa była połączona z jednej strony z tą do Kuźnic, a z drugiej z tą na Piłsudskiego, bo jeśli będzie taka poszatkowana jak pozostałe to... bez komentarza. 2018-09-25 20:54 4. Jedni instalują śmierdzące postoje dla kuni, a drudzy stacje ładowania prądem dla samochodów elektrycznych. I co Pan na to, Panie Premierze? 2018-09-25 20:45 5. No tyle wiedzą, że jakiś przysporzyli i nie mieszkają z mamą. W porównaniu do Puchatka to znacząco więcej. Wypominasz Gawędzie domki ale On przynajmniej potrafił je wybudować. A co wybudował Puchatek? A dlaczego dzisiaj nie ma prezentacji? Meronty szykują papiery na wójta i ich przerosła kolejna prezentacja. Jakie to jest żałosne. A różnica między Panem Topolskim a Puchatkiem jest taka że nawet jak ten pierwszy popełnił błąd to go poprawił a byki i farmazony u Kwiatka ciągle oczy kłują! 2018-09-25 20:45 6. Po co tam postój dla dorożek 50 m dalej kolo Sitarza jest juz jeden . Co to za pomysły z d... ? lepiej myslcie co zrobic zeby tamtedy nie chodzili przechodnie bo bedzie pełno wypadkow . Juz ludze traktuja to jak zwykly chodnik. Z drugiej strony jesli jest tam parking to ludzie musza gdzies wysiasc . Jak sie otwiera dzwi od samochodu to automatycznie zagradza sie polowe tej scieżki . Jakis gląb to projektował a inny zatwierdzil ten projekt. 2018-09-25 20:45 7. Zaufanie do strażaków , ale nie do młodych strażaków chcącymi być burmistrzami.Mylisz pojęcia zeusie 2018-09-25 19:12 8. Burmistrz zadłużonej po uszy Szczawnicy kupuje działkę, do której sposobił się lokalny przedsiębiorca, tworzący miejsca pracy, ale pewnie nie był w fanklubie Burmistrz Miasta kupił działkę bo ma prawo pierwokupu.... w zasadzie Miasto ma ma prawo pierwokupu sporej części Szczawnicy, wielu nieruchomości. Wszystko dzięki gminnemu programowi rewitalizacji - ciekawe ilu mieszkańców jest świadomych, ze miasto ma takie prawo? 2018-09-25 18:59 9. jak awanturnik jest wyznawcą pislamu i głosuje na pisiorów włos mu z głowy nie spadnie. Już jarek mlaskacz z zioberkiem i kulsonami o to zadbają a notariusz z Nowogrodzkiej adrian ułaskawi jak ułaskawił specKamińskiego 2018-09-25 18:23 10. To pierwsza plaga za wybory 2014r.
2018-09-20 23:43 1. ciekawe ile z tych ludzi gór wyszło uczciwie "na piechtę" a na ile było to spotkanie "ludzi samochodów terenowych" w górach 2018-09-14 06:54 2. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 3. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 4. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 5. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 6. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 7. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 8. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 9. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 10. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka