Reklama

2017-01-23 09:01:01

Blog

Zrozumieć Jarosława Kaczyńskiego

Reklama

Czy rodzimi konserwatyści wiedzą dokąd zmierzają, czym argumentują konieczność wprowadzenia nowego porządku i skąd czerpią inspiracje - na te pytania odpowiada pani profesor Anna Wolff- Powęska, wybitna poznańska intelektualistka.

Polecam doskonały wykład pani profesor  Anny Wolff-Powęskiej pt. Rewolucja konserwatywna w Polsce po 1989 r.: idee, wizje, mity.  Warto poświęć godzinę na wysłuchanie rzeczowej oceny współczesnego polskiego konserwatyzmu, szczególnie że jego liderzy dzisiaj zmieniają rzeczywistość w naszym kraju, nie bacząc na konsekwencje. 
Bo skutki ich działań - już wiadomo- będą opłakane. 

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rys 2017-02-12 14:17:16
Oj franiu pamietamy o tobie. Przyjedziemy musisz poczekac, przeciez nie bedziemy rozbijac samochodow.
Pamietasz date 11.02.1929r. - znowu zapomniales? nic ci do tej glowy nie wchodzi.
franiu 2017-02-12 12:54:42
Rysiu znowu oszukał sanitariuszy i nie wziął leków - stąd aktywność i jad.
Rysiu, idziemy po ciebie z kaftanikiem, będzie podwójna daweczka twoich ulubionych pigułek. I to co lubisz najbardziej - lodowate bicze szkockie.
rys 2017-02-11 21:45:47
Raczej kato-faszy... . Swietuja w obcym panstwie podpisanie paktu.
do misiek 2017-02-09 10:07:00
Ptysiu, TAK. Teraz nadejszła bolszewia :P
Misiek 2017-02-08 21:59:10
Pani oszczerska ma problemy z myśleniem i nie dociera do niej że postkomuna definitywnie w tym pięknym Kraju nad Wisłą przegrała i czy będzie to Po, Kod,Nowoczesna czy inne g(...) to trzeba zrozumieć że Naród wystawił wam CZERWONĄ kartkę.
Misiakiewicz 2017-02-07 22:31:10
Przeciwni sprowadzeniu dzieciom z Aleppo są zapewnie tu ci, którzy są potomkami tych ojców którzy ścigali żydowskie dziecieci ... inteligencje wymordowali i za ciemnote się nie brali jak widać tu po wpisach ;tej nie przekonasz bo skonstruowana jak budowa cepa, tylko bić i zagarniać pod siebie...wieszać krzyże w stołówkach, pralniach a innych prac po jak to mówiąc po pysku; to jest polski katolik!
"blokos" 2017-02-07 21:59:58
Jag rześ mie terz rosszyfrowau rusiu. Co teraz potrzne. A morześ ty nie rysiu , morze sie ino pod niego potpisujeż ORMOwcze z pinokiowym nosem
rys 2017-02-07 17:30:21
"blokos"- zmieniasz nicki to jakos trzeba cie nazwac. Nie przejmuj sie jeszcze chwila i powie ze wcale nic takiego nie pisal. Normalka w nowej komunie.
evil woman 2017-02-07 13:01:39
Jutro podskakujemy w obronie sędziego z Wrocławia :P
właśnie leci program 3 2017-02-07 12:25:50
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski w wywiadzie na żywo w programie "za a nawet przeciw" w III pr przyznał i potwierdził, że w piśmie do pani Premier NIE!!!!!! wskazał ilości chęci przyjęcia dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami. Skąd zatem liczba "10 sierot" ? A no z chorych z nienawiści do PiS głów funkcjonariuszy aparatu agitacyjno - propagandowego z ul. czerskiej. Bezmózgie lemingi w tym majachujgiorri łyknęła. Analfabeta ryś też
minister fiksańców 2017-02-07 10:31:06
"do dziadek 2017-02-07 06:54:47
to zobaczysz co sie bedzie teraz działo, zeby ukryc mega dziure budzetową :) rozdawać łatwo, trudniej te pieniadze zarobić" -Beatko Czerska uorcyku. Wiele razy już nam tutaj "prorokowałaś". A to , że czekają nas obowiązkowe miesięcznice, tudzież udział nabożeństwach rocznicowych, z kolei, że o szóstej rano będą nam wywalać drzwi, a to że o czwartej nad ranem przyjdą po każdego z nas, a to, że złotówka spadnie na łeb, na szyję gospodarka załamie się totalnie a reiting nas pogrąży po wsze czasy.... Ech, te twoje gusła i wróżby... Tyle mają wspólnego z rzeczywistością, co te twoje wyliczenia oporo toczne, ha ha ha aha . Może zamiast tego, zajmiesz się obroną sędziego złodzieja z Wrocławia, co się połakomił na pendrivy. Zorganizuj w jego obronie może jakieś podskoki pod napisem Zakopane na Równi Krupowej. Przydadzą się i jemu i tobie.
do dziadek 2017-02-07 06:54:47
to zobaczysz co sie bedzie teraz działo, zeby ukryc mega dziure budzetową :) rozdawać łatwo, trudniej te pieniadze zarobić
dziadek 2017-02-06 21:14:57
Całe stada analityków, pismaków i polityków głoszą różne ciekawe i pod swój interes prawdy i nie prawdy. A co o tym sądzi NIK?

Raporty przygotowane przez Najwyższą Izbę Kontroli (co istotne - sterowaną przez Krzysztofa Kwiatkowskiego z PO) nie pozostawiają złudzeń - w latach 2013-2014 rządzący naszym krajem na gigantyczną skalę uprawiali kreatywną księgowość, a jawność i przejrzystość finansów publicznych pozostawiała wiele do życzenia. Manipulowano nawet przy tak kluczowych dla finansowej oceny państwa danych, jak wysokość dochodów/wydatków czy rozmiar długu publicznego. Tylko w samym 2013 roku ekipie Tuska udało się sztucznie ukryć 31 mld zł deficytu finansów publicznych, a rok później - ponad 28 mld zł!
Sztucznie zaniżano wielkość wydatków poprzez transferowanie pieniędzy podatników do jednostek publicznych, które z przyczyn formalno-prawnych nie były zaliczane do sektora publicznego. Zadłużenie państwa ukrywano między innymi za pomocą "pożyczania" pieniędzy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS). Pożyczki te były w istocie zwykłymi dotacjami, ale z racji tej, że ekipa Tuska wpadła na pomysł, aby nazywać je pożyczkami, nie trzeba ich było ewidencjonować po stronie wydatków państwa, a tym samym nie wpływały one na wysokość deficytu budżetu kraju. Innym sposobem ukrywania deficytu było przekazywanie zadań publicznych finansowanych wcześniej z budżetu państwa do innych jednostek sektora finansów publicznych lub nawet poza ten sektor, bez zapewnienia odpowiedniego finansowania. To powodowało konieczność zadłużania się przez te jednostki. Tak było na przykład z Krajowym Funduszem Drogowym, który odpowiada za finansowanie budowy dróg w Polsce. Okazuje się, że długi tej jednostki nie są wykazywane w oficjalnym długu publicznym, a tym samym nie wpływają na wysokość deficytu.

I coś dla KODziarzy.
Kontrolerzy NIK zauważyli przytomnie, że sztuczne zaniżanie deficytu sektora finansów publicznych oraz długu publicznego przez ekipę Donalda Tuska było niepokojącym zjawiskiem, gdyż wielkości te stanowią podstawę do dokonania przez społeczeństwo oceny sytuacji finansowej państwa. Powstaje pytanie - dlaczego nikt wówczas nie protestował, nie podnosił larum, że oto Tusk nam państwo niszczy od środka? Gdzie były wówczas salonowe media, dzisiejsi obrońcy praworządności i demokracji? Dlaczego milczeli?
Źródło: NIK o jawności i przejrzystości finansów publicznych (NIK.gov.pl)
donaldinho 2017-02-06 19:01:01
misiu, twoje wybroczyny nieaktualne, kaczor w przeciwieństwie do donalda potrafi zwolnić tego, czy tamtego. Gorzej z wami, platfusy. Wyście się przyspawali -tak to leciało?- do krzeseł i tak zamierzacie tkwić, póki suweren was z nich nie....... .
misio 2017-02-06 17:20:49
Jestem niezatapialny Misio. jak mnie zwolnią to zatopię tych co mnie zwolnili ?
10 sierot z "osobami" 2017-02-06 16:42:36
Właśnie oglądam TVN24, nawet tutaj teraz przyznano, że nie chodzi o 10 dzieci, lecz dziesięć dzieci wraz z rodzinami bądź opiekunami. Dlaczego więc cały czas niektórzy bezczelnie i parszywie łżą?? Gdzie odpowiedź polskiego rządu, że rzekomo nie che pomóc???? Maja ze zbokiem, tak wam teraz ciężko odpowiedzieć???? TVN cały czas mówi o 10 dzieciach wraz z rodzinami, a nie 10 sierotach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dziadek 2017-02-06 16:03:04
Lewackie blebleble!
@zboku 2017-01-29 20:50:10 - Wciaz nie odpowiedziales czy gospodarka byla w tragicznym stanie jak to balbina zwykl mawiac.
@uorcyk 2017-01-31 18:50:39 ? Dziura budżetowa za ubiegły rok miała największą wartość w historii.
@ majachogori 2017-02-03 15:59:06 - W grudniu 2016 była gigantyczna dziura budżetowa, wynosiła 46,3 mld zł, to największa dziura budżetowa w historii Polski.

Niedawno rząd premier Szydło pobił niechlubny rekord, a jest nim największa w historii dziura w budżecie państwa. To oficjalne dane. W poprzednich latach jednak nijak miały się one do rzeczywistego stanu finansów publicznych i realnej nierównowagi w polskich dochodach i wydatkach. Tak naprawdę dziura była już wyższa i to nawet przez siedem lat III RP, a raz przekroczyła nawet 80 mld zł.

Źródło Jacek Frączyk analityk Monej.pl. Artykuł - "Rekord dziury budżetowej należy do Szydło? Minus Tuska byłby dużo większy, gdyby nie sztuczki Rostowskiego."

Tyle o przeszłości, a jak chcecie coś o przyszłości to- "Dług państwa jest już na granicy progu ostrożnościowego. Pieniądze z OFE przejedzono w trzy lata."

Było by wskazane, że by PO niektórzy sprawili sobie maski chroniące przed wirusem głupoty.
osoba nie kobieta 2017-02-06 16:02:03
"Rząd nie pozwolił na przyjęcie 10 sierot z Aleppo z Syrii, ze zrujnowanego miasta gdzie trwa wojna, ..." ależ do tego, żeby kogokolwiek przyjąć pod swój dach, nie jest potrzebna żadna zgoda Rządu. Chcę, to przyjmuję i tyle. Zupełnie nie wiem, o co ten cały sztucznie wywołany szum. Karnowski ma tyle mieszkań, że te " 10 sierot z Aleppo" spokojnie się w nich pomieści. Ponadto swego czasu LW Bolek też wyrażał chęć przyjęcia pod swój dach, wraz z gotowaniem zupek, a nawet nasze lokalne siostrzyczki kościeliscanki służą apartamentami w Pięciu Stawach. @Majahujgorii jaka z ciebie chrześcijanka i katoliczka, że przynajmniej jednej z tych sierot nie przyjmiesz do siebie??? Na wybitna uczoność z Nowotarskiej nie ma co liczyć, bo to i przeszkoda formalna, dwa psy, i katoliczka z chrześcijanką z niej żądna, ale ty Maju??? Teraz na poważnie!!! "10sierot" to kolejny fejknews.
Prezydent Sopotu nie zwracał się o przyjęcie 10 uchodźców.
Pismo Karnowskiego + rezolucja Rady Miasta dostępne w sieci. Czytałem!!!
Ps. "Karnowski chciał przyjąć sieroty z Aleppo do domu dziecka, a sam tnie pieniądze dla placówki
Nie cichnie burza wokół apelu prezydenta Sopotu o przyjęcie do jednego z domów dziecka sierot z Aleppo i rzekomej odmowie rządu w tej sprawie. Tymczasem jeden z internautów zwraca uwagę na to, jak Jacek Karnowski sam od lat tnie koszty tej placówki.


Chodzi o Dom Dziecka "Na Wzgórzu". Z danych Dziennika Urzędowego Województwa Pomorskiego wynika, że od 2013 r. maleje finansowanie średnich miesięcznych wydatków, przeznaczone na utrzymanie dziecka w tej placówce.

W 2013 r. prezydent Jacek Karnowski ustalił ją w wysokości 7 629 złotych, w 2014 zmniejszyła się ona do kwoty 6 128 zł, a w 2015 r. miesięczna średnia wyniosła 5474 złotych. W marcu 2016 r. zarządzeniem prezydenta Sopotu kwota została obniżona do 5 267 zł."
Miała być "afera 10 sierot", jest coraz większy obciach.
wiktoria 2017-02-05 23:11:35
@majachogori ja mam trójke dzieci ;;3 trójke ;;i całkowicie polegam na rządzie PIS w sprawie niby ''uchodżców ;; a ty sobie przyjmuj , ale nie w Polsce , lecz w twojej unni , warto być przyzwoitym tak jak Bolek , a i prawda tak wyjdzie , i co ty na to
majachogori 2017-02-05 22:25:16
Rząd nie pozwolił na przyjęcie 10 sierot z Aleppo z Syrii, ze zrujnowanego miasta gdzie trwa wojna, które wygląda gorzej niż zburzona Warszawa po powstaniu warszawskim. Ale hańba, podłość i brak ludzkich uczuć. Pisowski rząd to chyba nie są chrześcijanie, ani katolicy, to starzy ludzie o kamiennych sercach, chorzy na głód władzy. Może nie mają dzieci, hodują tylko koty? Ale zła karma powróci i zmiecie ich z powierzchni Ziemi. Przy konfrontacji Kaczyńskiego z Putinem, nikt mu nie pomoże, żaden kraj, bo nie pomógł sierotom z Aleppo, na Zachodzie głośno się o tym mówi. Podobno Kaczyński deklaruje się, że jest katolikiem, a nie zna Ewangelii - Jezus tez był uchodźcą. Jest tylko pazerny na kasę, władzę, stanowiska w spółkach Skarbu Państwa dla swoich członków partii. Taki stary człowiek zakochany w zemście. "Boże broń nas przed takim człowiekiem"... wierni modlą się w kościołach na Żoliborzu i w całej Polsce.
rys 2017-02-05 21:40:39
wiktoria - dobre , ale poprzednia wypowiedz byla bardziej zabawna.
wiktoria 2017-02-05 20:31:56
@majachogori , biskupi nie mają ministrów ,a że niby lubią młodych chłopców , to takie modne w unni , i jaki problem ,przecież przybysze zaproszeni przez Merkel pojmają za żony 12 latki , i jest OK. a związki kobiety i mężczyzny to zacofanie i zaściankowość , i tego się trzymajmy , toż 21 wiek , ja od jutra też nie będę dopuszczać mojego starego , toż takie nie modne, a ty @majachogori to wyjatkowo mądre , prawie jak '' Mędżec Wałęsa ''
lecze sie lecze 2017-02-05 18:12:48
ktoś cie analfabeto pytał o zdanie?
rys 2017-02-05 15:45:37
wiadomy .... - kazda prawda lub pomowienie - byle nie na PiS. Bardzo smieszne. Lecz sie sam.
wiadomy osobnik 2017-02-05 14:42:13
do maja hugjori kto ci propagandę POdsuwa Michnik czy Lis?
Z zarzutami to sie idzie do Sądu albo prokuratury. Nie na portal 24tp. Tobie polecam wizytę u psychoanalityka. Musi ci się ogromnie nudzić albo masz nieszczęśliwe życie wklejając takie pierdoły!!
majachogori 2017-02-05 13:06:50
Bartłomiej Misiewicz to obecnie najsławniejsza twarz pisowskiej władzy. 27 - latek, bez wykształcenia i kompetencji, były asystent aptekarza spod warszawskich Łomianek, został rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej, szefem Gabinetu Politycznego Antoniego Macierewicza, pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, z pensją 12 tyś. netto. Wcześniej pracował jedynie w prowincjonalnej aptece. Dostał od Macierewicza złoty medal "Za zasługi dla obronności kraju". Otrzymał też limuzynę BMW7 dla VIP-ów, zabraną szefowi Sztabu Generalnego MON. Macierewicz zmienił przepisy w MON i Misiewicz dostał prawo korzystania z karty drogowej typu A, która uprawnia do korzystania ze służbowej limuzyny bez konieczności ewidencji przejechanych kilometrów i podawania tras. Misiewicz miał też osobistego ochroniarza, kierowcę, funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej, ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego, z którym brylował na dyskotece w Białymstoku i proponował stanowiska, i pracę w MON. Misiewicz w ubiegłym roku otrzymał certyfikat bezpieczeństwa, czyli dostęp do informacji niejawnych, ważnych tajemnic państwowych. Żołnierze musieli Misiewiczowi salutować, łącznie z generałami i witali do słowami "czołem panie ministrze". Obecnie Misiewicz przebywa na urlopie - podał MON. Nawet zniknął ze stron MON-u. Ale wtajemniczeni ludzie mówią, że Misiewicz został wysłany na przyspieszony kurs zostania czterogwiazdkowym generałem i niedługo wypłynie w mundurze generała albo naczelnika państwa. W ub. roku Misiewicz też zniknął we wrześniu, jak proponował wysokie stanowiska w państwie ludziom z PO. Inni spekulują, że Misiewicz zniknął, bo został ministrantem jakiegoś biskupa, który lubi młodych chłopców.
wiadomo kto 2017-02-05 12:55:02
@majachogori,
Jacek Kotas napisał na swoim profilu w portalu społecznościowym: "Jestem oburzony skalą oszczerstw, insynuacji i manipulacji Jana Śpiewaka i stowarzyszenia Miasto Jest Nasze pod adresem moim oraz fundacji, którą kieruję. (...) Żadna ze spółek, na rzecz których jako podmiot zewnętrzny świadczyłem usługi, nie ma i w okresie mojej działalności nie miała żadnych powiązań kapitałowych i biznesowych z podmiotami rosyjskimi".
W połowie października pozew przeciwko MJN złożyła w sądzie firma Radius. Wcześniej wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że żadna z jej spółek "nigdy nie uzyskała od Skarbu Państwa bądź Miasta Stołecznego Warszawy żadnych korzyści z tytułu tzw. roszczeń reprywatyzacyjnych". Na mapie współwłaścicieli Radiusa połączono nitkami powiązań m.in. z Wojciechem Kuranowskim "prowadzącym interesy w Rosji" oraz Janem L. i Zbigniewem B. z przestępczego półświatka.
Jacek Kotas nie poprzestał na pozwie cywilnym, ale skierował również pozew karny wobec Jana Śpiewaka i MJN.
Każdy, kto ­komukolwiek i cokolwiek zarzuca, p­owinnien mieć co do t­ych zarzutów konkretn­e dowody, a wysuwając tak mocne oskarżenia, potwierdzić to dowodami. Rzucać oskarżenia i szargać dobre imię uczciwej osoby może każdy i pomimo iż nie będzie to udowodnione, niesmak pozostanie, a zabrudzona uczciwość nie zostanie odbudowana.
Ps. Służba Kontrwywiadu Wojskowego prostuje nieprawdziwe informacje opublikowane przez portale wp.pl oraz fakt.pl. - Antoni Macierewicz, który sprawował stanowisko Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego w latach 2006-2007, nie sygnował poświadczenia bezpieczeństwa wydanego Panu Jackowi Kotasowi w lutym 2007 r.

źródła: GW !!! i PAP.
do koniczyna 2017-02-04 20:13:45
Koniczyna, zacznij od zlustrowania Misia. To dopiero kariera w stylu Nikodema Dyzmy :)
mój pseudonim 2017-02-04 16:13:51
" Politycy PiS - u czepiają się do Lecha Wałęsy, a czy sami są w porządku?" maja chugori, chcesz nam tutaj wmówić, że naziści nie mieli prawa "czepiać się" -czyt. ujawniać- mordu katyńskiego, bo sami byli nie w porządku??? Jesteś śmieszna.
majachogori 2017-02-04 09:38:10
Antoni Macierewicz, szef MON - u, to żarliwy zwolennik lustracji, walki z wpływami bezpieki i dzieci resortowych w państwie, a sam otacza się ludźmi z komunistycznego reżimu. Kim jest "rosyjski łącznik" w otoczeniu Antoniego Macierewicza?
Jacek Kotas to były wiceminister obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" w Warszawie, odkryło sprawę dzikiej prywatyzacji i stworzyło mapę powiązań. Jacek Kotas od 2002 do 2016 roku działał na rynku nieruchomości, był prezesem grupy spółek Radius, powiązanych z mafią rosyjską, mafią wołomińską, oficerami KGB i GRU, blisko związanymi z Putinem. Jacek Kotas, jako wiceminister obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, uzyskał certyfikat bezpieczeństwa - czyli dostęp do tajnych tajemnic państwowych - od Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW), którego szefem był Macierewicz. Jako cywil w MON - ie, powinien być sprawdzony - prześwietlony, przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), a oni tego nie zrobili.
Wśród udziałowców grupy spółek Radius są:
1. Jan L. i Zbigniew B. przestępcy z mafii wołomińskiej, którzy wyprowadzili ogromne sumy pieniędzy ze SKOK Wołomin. Mafia wołomińska to najgroźniejsza mafia w Europie.
2. Robert Szustkowski - biznesmen, który od 20 lat pracował dla rosyjskiego MontażSpecBanku, powiązanego z oficerami KGB, GRU i mafią rosyjską - sołnecewska. Obecnie jest rosyjskim dyplomatą, charge daffaires w Gambii, z nadania Putina.
Grupa Radius kupiła od SLD kompleks dawnych budynków PZPR przy ulicy Rozbrat i Szarej.
Jacek Kotas, wiceminister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, tworzył politykę bezpieczeństwa militarnego Polski i strategię obrony terytorialnej kraju, a przez długie lata był opłacany przez Rosjan. Teraz Jacek Kotas jest szefem fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych - NCSS. Eksperci NCSS zajęli kluczowe stanowiska w MON. NCSS doradza PiS-owi w sprawie obronności kraju i nie tylko.
I dalej: Antoni Macierewicz od 34 lat współpracuje z Robertem Luśnią, płatnym konfidentem SB, zarejestrowany jako TW "Nonparel", posłem na Sejm, który w III RP został skazany przez sąd lustracyjny za kłamstwo lustracyjne, a który miał bliskie kontakty z szemranym rosyjskim biznesem. Politycy PiS - u czepiają się do Lecha Wałęsy, a czy sami są w porządku?
dziadek 2017-02-04 08:23:15
Lewackie blebleble! - "W grudniu 2016 była gigantyczna dziura budżetowa, wynosiła 46,3 mld zł,..."
Sławomir Bałman też tak gęgał i ... - ""Panie i panowie, zakład przyjęty" - tak minister finansów Paweł Szałamacha odpowiedział na wyzwanie, jakie rzucił mu szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Wszystko działo się w czasie sejmowej dyskusji na temat budżetu państwa na 2016 rok.
Szałamacha zadeklarował , że jest gotów postawić 10 tys. zł na to, że przyszłoroczny deficyt budżetowy nie przekroczy 54 mld zł.
I tak oto Neumann przegrał z Szałamachą 10 tys. złotych.
Hihaha - sejm jaskinią hazardu!

@majachogori - jako osoba wykształcona, inteligentna i z miasta powinnaś zauważyć, że rząd który ustawił mały (167cm) prezes składa się z ludzi uczciwych i honorowych.
Dla mnie człowiek Honoru, to człowiek chociaż biedny ale po cudze nie sięgnie.

"Minister finansów Paweł Szałamacha (47 l.) wystąpił niedawno na konferencji w... dziurawym bucie. To, czego urzędnik nie dostrzegł, wychwyciły obiektywy naszych fotoreporterów. Działo się to w Poznaniu, kiedy Szałamacha podpisywał decyzję dotyczącą przyznania stolicy Wielkopolski ponad 26 mln zł na przebudowę jednej z dróg."
majachogori 2017-02-03 15:59:06
W grudniu 2016 była gigantyczna dziura budżetowa, wynosiła 46,3 mld zł, to największa dziura budżetowa w historii Polski. Gdyby nie dochody z NBP i aukcji LTE, to dziura budżetowa doszłaby aż do 61 mld zł. Dlatego pisowska władza odgrzewa stary kotlet, manipuluje teczką Lecha Wałęsy, zaledwie kilka dni po tragicznej śmierci jego syna - popełnił samobójstwo. Jakie to niehumanitarne, zaszczuwanie człowieka w żałobie.
Prezydent Lech Wałęsa jest bohaterem narodowym, bohaterem Solidarności, obalił komunę i wyprowadził sowietów z naszego kraju. Otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, to do niego papież Jan Paweł II jechał do Gdańska, a nie do Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborz. Lech Wałęsa jest rozpoznawalny na całym świecie, osobiście tego doświadczyłam w malutkich wioseczkach w Andach w Peru, Boliwii, Ekwadorze, czy w głębokich górach w Nepalu, Pakistanie, Tybecie, Iranie, Afganistanie, Indiach. Tam nikt nie słyszał o Jarosławie Kaczyńskim. Dlatego pisowska władza chce zmienić historię Polski, zafałszować. Jan Widacki jest profesorem kryminalistyki i pełnomocnikiem Lecha Wałęsy, uważa, że opinia ws. Teczki Wałęsy nie jest przesądzona. Podkreśla, że opinia grafologiczna nie należy do dowodów naukowych. To jest tzw. dowód tolerowany, o dużym marginesie subiektywizmu. Na razie jest opinia biegłych nie wymienionych z nazwiska z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie, który podlega ministrowi Ziobrze, a którego szefem jest dr Maria Kała - toksykolog z wykształcenia. Musi być jeszcze druga opinia grafologiczna, a sąd powołuje trzeciego biegłego. Profesor Widacki uważa, że IPN popełnił przestępstwo z art. 231 Kodeksu postępowania karnego - przekroczył swoje uprawnienia i nie dopełnił obowiązków i z art 241 - ujawnił informacji ze śledztwa, na konferencji prasowej. Jest to przestępstwo ścigane z urzędu. Ekspertyzę dokumentacji TW "Bolek" zlecono w ramach śledztwa, prowadzonego przez białostocki pion śledczy IPN, w sprawie podejrzenia poświadczenia nieprawdy, przez funkcjonariusza SB w dokumentach "Bolka". Profesor uważa, że jako strona w procesie, ma prawo zapoznać się z ujawnioną opinią, wnieść zastrzeżenia, wnieść o przesłuchanie biegłych w jego obecności i ma prawo, o powołanie innych biegłych. Prokurator powinien wnieść postępowanie w sprawie przecieków ze śledztwa IPN, a to jest przestępstwo ścigane z urzędu.
koniczyna 2017-02-03 11:17:00
Za samym Sławomirem Cenckiewiczem (Tygodnik Wprost 2005 lub 2007 rok):
"[...]. Wspomniałem, że niejaki Mieczysław Cenckiewicz - oficer, major SB w Gdańsku, potem na tzw. etacie N, czyli niejawnym - był dyrektorem sopockiego Grand Hotelu. I tyle. I mogę powiedzieć, że był w tym sensie bardzo złym człowiekiem. Po prostu służył złej sprawie w zbrodniczym aparacie represji. Nie ma powodu, żeby to ukrywać?.

Kryteria "resortowych dzieci są szersze i bardziej "wymagające"
- pochodzenie - najbliżsi krewni bądź powinowaci w komunistycznym aparacie władzy/mediów/nauki/sztuki
- osiągnięcie własnej pozycji zawodowej, biznesowej, naukowej dzięki tym koneksjom
- działanie na rzecz ochrony dawnych układów, utrudnianie lustracji, dekomunizacji, rozliczenia działań osób ze srodowisk o rodowodzie komunistycznym.

zatem z tego, że ktoś miał dziadka w KPP lub ojca w PZPR nic jeszcze nie wynika. Nie rozliczamy dzieci za działania ich rodziców ani dziadków.

Ale warto wiedzieć, czym tłumaczyć niektóre działania i wypowiedzi "autorytetów" w różnych dziedzinach.

ps1. relacja między dziadkiem a wnukiem to nie powinowadztwo lecz pokrewieństwo, chociaż po prawdzie ojciec czy dziadek nigdy nie mogą być pewni :)

ps2. gdyby wystarczyło tylko pierwsze kryterium, to sama byłabym resortowym dzieckiem
uorcyk 2017-02-02 19:29:53
@koniczyna- zrób może małe dochodzenie i najpierw zweryfikuj życiorys pana Cenckiewicza. Czy prawdą jest to co piszą o jego dziadku , że był w KPP a po wojnie utrwalał władzę w MBP ? I jeśli to prawda, czy to powinowactwo wypełnia wymogi dla dziecka resortowego ? a może geny nie takie jakby oczekiwać można po tak wybitnym lustratorze...??

Ja tam zawsze i chętnie mogę taki wykładzik, np o zakrzywieniu czasoprzestrzeni na trasie do MOka i jego wpływie na badaczy oraz organy , chociażby :) Gdybyś chciała, to nawet mailem streszczenie podeślę :)

A co ty na pomysły rodem z San Escobar, ot takie Make Warsaw Great Again albo Żoliborz od morza do Tatr? Albo Misio, niedoszły aptekarz, zwalniający generałów...
Ech, szkoda ze tu nie można wklejać memów...

:)
Janowski 2017-02-02 18:48:03
@ wiertnicza - ha ha ha ha " z boku nie odpowiada czka na wytyczne z czerskiej " ha ha ha z ulicy Czerskiej wytyczne . Ale trafiłeś Czerską B.
rys 2017-02-02 18:42:39
koniczyna - dobrze to ujelas "wyznawcow Jaroslawa". Lech pewnie bedzie waszym pierwszym swietym. Powodzenia w nowej sekcie.
koniczyna 2017-02-02 17:18:14
Rusie, oczywiście, że nas, wyznawców Jarosława przybywa :)
Nie widzisz tego w sondażach?

a do pani Beaty, jako bywalczyni spotkań z ważnymi osobami, osobista moja prośba - proszę pomóc, jakimś małym wykładem, najlepiej osobistym, w zrozumieniu Lecha Wałęsy.

a tych, którzy nie będą mogli się doczekać wykładu Uorcyka, a chcieliby być świadkami odbrązowienia ideału, zapraszam na niezależną, do artykułu Sławomira Cenckiewicza.
rys 2017-02-02 16:49:14
do czyt................. - myslisz ze Ci co glosowali na PiS sa dalej za ta partia? Wielu zaluje swojego wyboru , bo po prostu czuja sie oszukani.
do czytelników GW i Lisweek'a 2017-02-02 15:46:52
Proponuję uściślić ile dokładnie mają na swoim koncie ofiar Lenin, Stalin, Hitler czy inny ludobójca, tak aby następnym razem podczas porównywania Kaczyńskiego i Macierewicza do największych zbrodniarzy ludzkości skala tego porównania była bardziej adekwatna. Jak na razie to najwięcej ofiar seryjnego "samobójcy" oraz realnych pogróżek eksterminacji "pisiorów" jest ze strony opozycji totalnej i jej akolitów.
Proszę również przypomnieć sobie jakie poparcie procentowe wszystkich uprawnionych do głosowania miało PO w 2007 roku, bo ja jakoś nie przypominam sobie aby to było 51%. Zakładając optymistycznie, że razem z "arbuzami" z PSL ( na zewnątrz zielony a w środku czerwony) mieli ogółem 19% poparcia to oznaczałoby, że ówczesna "wola narodu" była o 1% bardziej demokratyczna w stosunku do tej obecnej. Tak czy nie? Jeśli ktoś jest uprawniony do wzięcia udziału w wyborach ale nie korzysta z tego prawa to oznacza, że sprawy własnego państwa go nie obchodzą i w związku z tym traci prawo do oceniania demokratycznego wyboru. W demokracji bierze się pod uwagę większość procentową głosów tych którzy w wyborach uczestniczyli. Tak więc KOD-ziarskie kartony z napisem "18% to nie większość" lepiej się komponują z góralsko-chińskimi budami pod Wielką Krokwią. Chociaż mam nadzieję, że właściciele tych budek też popędziliby Wam kota.
majachogori 2017-02-01 09:24:27
Za Lenina rządziła dyktatura proletariatu, za Stalina sojusz robotniczo-chłopski. Obecnie za rządów PiS-u jest dyktatura suwerena, dyktatura woli narodu - jak głosi prezes Kaczyński. Tylko że, na obecną władzę głosowało tylko 18% uprawionych. Wola narodu żyje skromnie, pisowska władza szasta pieniędzmi podatników niczym klasa próżniacza i zadłuża państwo na bilion złotych. Macierewicz jest ministrem MON-u, ale kompletnie nie zna się na wojsku, armii i obronności kraju. Rzadko bywa w MON-ie, bo ciągle jak pisowski car, przemieszcza się w orszaku trzech limuzyn BMW7 do Torunia, Częstochowy i na Wawel. Drogowcy zastanawiają się czy nie zrobić specjalnych pasów - pisbusów do Torunia, Częstochowy i na Wawel, aby Macierewicz jako pirat drogowy nie rozbijał samochodów i nie uciekał z miejsca wypadku. Niezależna prasa podała, że MON w zeszłym roku zakupił 30 luksusowych, wypasionych limuzyn za 35 milionów złotych na dwa dni szczytu NATO, bez przetargu. Teraz Misiewicz , zatrudniony w MON jako pisgenerał rzecznik, wcześniej asystent aptekarza z Łomianek o średnim wykształceniu, jeździ tymi samochodami BMW7, po pizzę, na dyskoteki, na alkoholowe libacje. A w wojsku nie ma pieniędzy na helikoptery, karabiny i buty dla żołnierzy. Macierewicz zrobił czystkę w armii niczym kiedyś Stalin, powyrzucał doświadczonych oficerów, nawet tych, którzy walczyli w Afganistanie czy Iraku. Zdymisjonował 24 generałów i 314 pułkowników bez podania uzasadnienia zwolnienia, wyrzucenia z pracy. Jest o tym artykuł w GW pod tytułem "Minister rozbrojenia narodowego". Pan Kazimierz, osobisty kierowca Macierewicza, służył w organach bezpieczeństwa PRL, nawet podczas stanu wojennego woził generała Janiszewskiego, szefa gabinetu generała Wojciecha Jaruzelskiego. Macierewicz otacza się ludźmi z poprzedniego reżimu, niejakim Robertem Luśnią, który jest zarejestrowany w IPN jako TW - donosiciel do bezpieki, czy rosyjskimi łącznikami. Niektórzy uważają, że Macierewicz jest rosyjskim agentem, niektórzy że pożytecznym idiotą, który niszczy polską armię.
wiertnicza 2017-01-31 23:37:45
zboku nie odPOwiada. czeka na wytyczne z czerskiej
dziura bezmózgowa 2017-01-31 19:55:29
faktury lewe, to i PKB zafałszowane. Niech money.pl wyjaśni, czemu bezrobocie spada, skoro z PKB tak źle.
uorcyk 2017-01-31 18:50:39
@dziadek;
PKB z 3,9 w 2015 do 2,8 w 2016, i jeszcze to ( tez cytat z money.pl):
"Po danych z grudnia budżet państwa za ubiegły rok nie wygląda już tak dobrze jak miesiąc wcześniej. Rządowi nie udało się osiągnąć najniższego od dwudziestu lat poziomu deficytu w zestawieniu z PKB, choć wyglądało, że będzie na to szansa. Nie wystarczyły nawet wielomiliardowe wpłaty z aukcji LTE i z zysku NBP. Dziura budżetowa za ubiegły rok miała największą wartość w historii".

Zmierzamy w kierunku nieuchronnego tąpnięcia, szczególnie ze rząd głownie rozdaje ...??
rys 2017-01-31 17:05:19
wiktoria - szczerze sie ubawilem twoimi wywodami. Chcialem ci tylko powiedziec po twojemu, ale jak nie rozumiesz to pisz tak dalej bede mial przednia zabawe.
dl balbina 2017-01-31 16:33:39
ile w tym jest podobienstw balbiny zwanego kartoflem? Ani jednego. Przecież balbina zwany kartoflem jest DL, co nie zmienia faktu, że lech walesa zwany bolkiem był kapusiem donosicielem i wspólpracował z bezpieką
z boku 2017-01-31 15:33:28
DL(doktryna lucyfera).,,,,,,,,
cytat,,DL dąży do centralizacji władzy i jednakowego wyglądu, działania i sposobów myślenia kontrolowanych przez szatańskie rządy, jak komunizm, faszyzm, pseudo demokracja zachodnia i inne. Integracja rasowa jest tego drastycznym przykładem. DL dąży do ujednolicenia ras i języków. Celem jest bezosobowa całość podporządkowana okrutnemu władcy."

ile w tym jest podobienstw balbiny zwanego kartoflem??
IPN 2017-01-31 15:19:59
No cóż zboczku. LW to TW Bolek. Chciałeś i masz.
Pluj dalej.
zxde 2017-01-31 14:21:30
przeczytaj www.zbawienie.com a dowiesz sie o co chodzi na swiecie. to nie o religii
z boku 2017-01-31 13:35:40
wikta....poplulas do kazdego kata I co dalej?? o co ci chodzilo z tym pluciem to jakies zabobony czy w sekcie smolenskiej macie takie obyczaje??Gdybys raz sie odniosla do konkretnego zdania to bys odnisla sukces a tak??? odnosisz skcesy jak balbina I jego lizacz dzika antek z misiewiczami.
wiktoria 2017-01-31 06:46:46
@rysie napisaleś że takich ich bóg stworzył, ty taki oświecony takie bzdury piszesz , jaki bóg przecierz ludzie pochodzą od małpy , a napewno ty , co za zacofanie , co powiedzą w unii jak się dowiedzą że w polsce takie średniowiecze , ciemnota , ty pewnie od Rydzyka, Piśior, kaczor, ksenofob , wstydzę się za ciebie , ty pewnie s sekty smoleńskiej , jakże to, człowieka bog stworzył , ty taki mądry takie rzeczy wypisujesz , mormalnie to ty mocher , ty pewnie Bolek bo dziś wypowiedzą sią grafolodzy , ale to będą od Macierowicza tak że nie wierz , nie wierz też że wczoraj CBŚ pozamykało reprywatyzatorów , to kaczor steruje wszystkim , @ zboku dużo mi teoje wpisy wyjaśniły , jesteś chyba też z sekty , weż sobie te mądrości i udej się do Rydzyka przecież ciebie też bóg stworzył ,idąc tokiem @rysa , chyba że ty też od małpy , no normalnie ręce opadają , jak się ma takich mędrców w naszej ojczyżnie .
z boku 2017-01-29 20:50:10
dziadku. Wciaz nie odpowiedziales czy gospodarka byla w tragicznym stanie jak to balbina zwykl mawiac
wikta. grafolog a grafolog to tak jak woda I woda jedna zrodlana inna zanieczyszczona sciekami.
Zauwaz ze bez grafologow juz bylo zaklepane ze wszystko jest oryginalne.
poczekaj na niezalezna ekspertyze.
Ale...............wez np wspolprace ksiedza z krzeptowek. Podpisywal?? TAK
Donosil?? TAK. ale co donosil?? Niewiesz czy nie chcesz wiedziec?? Owszem donosil to co SB dobrze juz wiedzialo. Ale jakie to mialo znaczenie dla sbekow czy oni wiedzieli czy nie?? Wazne ze im doniosl podpisal I raport mozna sporzadzic a przed zwierzchnikiem sbek wykazal ze jego wspolpracownik dziala I wspolpracuje z organami panstwowymi. Komu Ksiadz zrobil krzywde??Mnie nie a tobie?? moze tak bo zglupialas z tego wszystkiego I postradalas zmysly. Ocknij sie . Popros kogos zeby ci to wyjasnil
rys 2017-01-29 19:54:52
wiktoria - kim jestes - skoro wypowiadasz faszystowskie herezje. Sama donosilas, a teraz zwalasz wine na innych. Przypomnij sobie . Pamietasz co zalatwilas?
do wiktoria 2017-01-29 17:33:03
Wokól i w samym PiS co i rusz napotykamy na osoby z przeszłością z PZPR, nawet prokurator ze stanu wojennego pełni kluczową rolę. Doczytaj a potem pisz te dyrdymały
dziadek 2017-01-29 17:03:58
Zrozumieć Jarosława Kaczyńskiego!
Znalezione w sieci.
Prezes JK: bawi mnie okrzyk "precz z kaczorem dyktatorem". Gdybym w minimalnej części nim był nikomu by nie przyszło do głowy protestować i tak krzyczeć.
dziadek 2017-01-29 16:40:27
Przepraszam, źle to skopiowałem.
2015 - -0,9%
2016 - -0,6%
Czyli mieliśmy deflacje. Wskaż mi jakiegoś ekonomistę, który twierdzi i to jakoś logicznie wyłoży, że deflacja i mocna waluta służy gospodarce.
@inflacja (uorcyk), wskaż źródło informacji, że w styczniu inflacja skoczyła już o,9%.
Czekaliśmy Polacy 27 lat na jakieś zmiany, żeby wreszcie odbić się od tego idiotyzmu PRLu.
Wam wystarczyło zmienić nazwę na Rzeczpospolitą, orłowi założyć koronę i i oddać nasze sprawy i gospodarkę w ręce obcych korporacji.
Nie PO trafiliście nawet zlikwidować PRLowskiego podatku od luksusu jakim jest abonament tv i od radia.
Taka scena - właściciel firmy przewozowej wypłaca kierowcę, kierowca pyta się dlaczego - tak mało? A no bo masz radio w samochodzie i ja muszę zapłacić abonament. Szefie, odpowiada kierowca, ja mam w domu radio i już abonament płacę. No to będziesz płacił dwa razy, taki mamy klimat.
Albo - przyjeżdża turysta na kwaterę i musi zapłacić abonament za telewizor w wynajmowanym pokoju. A przecież w domu zostawił telewizor już opłacony. I znowu mamy sytuację, że ten turysta musi zapłacić abonament dwa razy.
PO dpowiem Ci co mi odpisać. Że właściciel n.p. 50 sięcio pokojowego pensjonatu - hotelu z własnej kieszeni wykłada co miesiąc dutki i opłaca 50 abonamentów. (hihaha)
Pomieszano wolny rynek z gospodarką nakazową, i mamy wszystko Popie Rdzie Lone!
I dla tego boicie się jakiejkolwiek zmiany, w mętnej wodzie cwaniaczkom najlepiej się łowi.
I jeszcze jedno, jestem dziadek przez małe d!
wiktoria 2017-01-29 14:55:07
@ryśie i @zboku ,jesteście Bolkami ?, bo grafolodzy się wypowiedzieli, jeżeli popieracie donośicielsteo i to za pieniądze to jesteście całkowicie zdegenerowanymi osobnikami i tu trzeba zrozumieć Kaczyńskiego i Wyżkowskiego którzy walczyli o prawdę 27 lat , a o różowej teczce też się wypowiedzą historycy i grafolodzy
inflacja 2017-01-29 11:59:09
w styczniu 2017 juz 0,9 %. poczekaj Dziadek na efekty dojnej zmiany :P
cyklista 2017-01-29 11:25:57
Dziadzio, kto jak kto, ale Pani Prezes to na sortowaniu śmieci zna się doskonale. Przypominam sobie Jej fascynujące, zapierające dech w piersiach, foto - relacje na bolgu, z napełnienia Jej pojemników na śmieci. Pamiętam też doskonale, jak nazwała ŚMIECIAMI niektórych, komentujących tu czytelników.
Janowski 2017-01-29 10:53:09
@do janowski
"Lekceważyć dorobek pani Profesor" ? W przeciwieństwie do ciebie - Pani piszę z dużej litery , z tym profesor z dużej litery należy przeanalizować jaki to dorobek i jakie są efekty tego dorobku . W tym wypadku , dorobek to integracja , zapomnienie , ruina Polskiej gospodarki po przez pryzmat zaleceń UE w wymiarze polityki niemieckiej stosowanej wobec Polski . DOROBEK ? Gdybym miał taki dorobek to siedział bym jak mysz pod miotłą a już publikacje tego dorobku i obnoszenie się z nim to bezczelność . Rzeczywiście autorytet ? pytanie dla kogo ?
dziadek 2017-01-29 10:27:13
Inflacja ? źródło wikipedia.
2005 - 2,1% 2009 - 3,5% 2013 - 0,9%
2006 - 1,0% 2010 - 2,6% 2014 - 0,0%
2007 - 2,5% 2011 - 4,3% 2015 - 0,9%
2008 - 4,2% 2012 - 3,7% 2016 - 0,6%

Ja tu nie widzę - że się inflacja odradza, tylko widzę, że deflacja maleje.
PO peerowski lepszy sort nic nie umie jeno ble ble ble, insynuacje i kłamstwa.
PO zrobiło ustawę śmieciową. I cooo? Śmieci dalej pełno w lasach i przy drogach. Ci bardziej kulturalni wrzucają je do pieców.
Zdaniem raportu NIK z ubiegłego roku, wprowadzony ww. ustawą nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi nie doprowadził do rozwiązania problemu dzikich wysypisk, których przybywa zamiast ubywać. Rosną także koszty gospodarowania odpadami, bo gminy nie potrafią rzetelnie oszacować ilości wytwarzanych śmieci i asekuracyjnie nakładają na mieszkańców wyższe opłaty. Poza tym z firmami odbierającymi śmieci rozliczają się ryczałtem, niezależnie od ilości wywożonych nieczystości. W efekcie w nowym systemie mieszkańcy płacą więcej, choć często rzeczywiście mogliby mniej.
Dla przykładu - we Wrocławiu roczne koszty wywozu śmieci dla 4-osobowej rodziny zajmującej dom jednorodzinny wynoszą 1056 zł, tj. równowartość ok. 240 euro. Tymczasem w oddalonym o 250 km niemieckim Dreźnie taka sama rodziny zapłaci w ciągu roku za wywóz śmieci jedynie 80 euro.
Wy nawet segregować śmieci nie potraficie, czyli jasno z tego wychodzi, że się nawet na śmieciarzy nie nadajecie. A Po litykować chcecie!
dziadek 2017-01-29 08:16:09
@dodiadek - inflacja się odradza??? Mogła byś podać jakieś źródło tej info.
Za PO przedników inflacja też była, a 500+ nie było.
Za to były od 5000 w górę emeryturki dla zasłużonych n.p. w "krzewieniu przyjacielskich stosunków Polsko - radzieckich".
dodiadek 2017-01-28 21:39:35
"wzrost" bo się inflacja odradza. Już niedługo pińcet plus będzie warte tylko czysta minus :(
dziadek 2017-01-28 21:26:21
Tak se pisom w niemieckiej gazecie (money.pl) po Polsku:

Międzynarodowa firma badawcza IHS Markit co miesiąc podaje informacje dla 30 krajów świata, odpytując menadżerów do spraw zakupów w łącznie 20 tysiącach firm. Dane z listopada wykazały, że Polska wraca na ścieżkę wzrostu.
Indeks PMI dla krajowego przemysłu osiągnął w listopadzie wartość 51,9 pkt. (50 pkt. oznacza równowagę - powyżej jest wzrost przemysłu), co nie jest najwyższym wskazaniem w tym roku tj. mieści się w połowie stawki, ale bardziej liczy się zaskoczenie względem oczekiwań analityków.
Analitycy IHS Markit wskazują na widoczną odbudowę w zamówieniach przemysłowych oraz w produkcji. Firmy częściowo zaspokajały nawet popyt z zapasów. Te malały najszybciej od czerwca 2013 roku. Najszybciej od marca bieżącego roku rosły wskazania odnośnie zatrudnienia w firmach.
W podobnym tempie rozwija się obecnie produkcja w Chinach (51,7 pkt. PMI) oraz w Japonii (51,3 pkt. PMI), we Francji (51,7 pkt.) i we Włoszech (52,2 pkt.).
Dużo szybciej natomiast rośnie przemysł na Węgrzech (56,6 pkt.), w Szwajcarii (56,6 pkt.), w Hiszpanii (54,5 pkt.), czy w Niemczech (54,3 pkt.).

@zboku - dom se tom głowe cok niom wyrzon w sosremb uciąć, jak Ty i orcykula cosi z tego zrozumiyciy!!!
rys 2017-01-28 18:21:16
dziadek - za komuny tez bylo tak rozowo. To obywatele maja byc zadowoleni a nie skloceni.
dziadek 2017-01-28 17:25:35
@zboku - mos racje, zawadziyłek głowom o sosrymb i mi sie cosi mąci.

Autorytety medialne i niemal cały okrągłostołowy establishment straszyli nas, że po odsunięciu od władzy ekipy Platformy Obywatelskiej cała gospodarka runie. Oczywiście nic takiego się nie stało. Odczyty wzrostu PKB spowolniły (w związku z rozpoczęciem nowej perspektywy unijnej), ale reszta wskaźników wygląda całkiem przyzwoicie. Produkcja przemysłowa rośnie. Sprzedaż detaliczna rośnie. Rosną wpływy do budżetu kraju. NBP za 2016 rok wygenerował rekordowo wysoki zysk, a giełda w Warszawie pnie się do góry. Już nawet agencje ratingowe nie raczą widzieć problemu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: Produkcja przemysłowa w Polsce. Dane dużo lepsze od prognoz (Money.pl)
Źródło: Sprzedaż detaliczna w Polsce. Nowe dane GUS (Money.pl)
Źródło: Stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 8,3% (Bankier.pl)
Źródło: Zysk NBP uratuje tegoroczny budżet? (Bankier.pl)
Źródło: Szampańskie nastroje na GPW. WIG na najwyższym poziomie od półtora roku (businessinsider.com.pl)
do janowski 2017-01-28 16:58:14
Wizje świata kota i myszy mogą się diametralnie różnic, ale mimo to świat jest i pozostaje nadal taki sam w obiektywnym oglądzie.
Nota bene- a Ty czym kierowałeś i gdzie publikowałeś żeby lekceważyć dorobek pani Profesor?
uorcyk 2017-01-28 15:14:25
@koniczyna- ten paradygmat można łatwo odwrócić - stawiając pytanie o możliwość rozumienia Twoich racji , niektórych argumentów czy prawdziwości takich poglądów jak szczególna rola Polski wynikająca z m.in mesjanizmu, mistycyzmu, doświadczeń wojennych czy poczucia wyższości wynikającego z cierpiętnictwa narodu, do czego odniosłaś się pisząc m.in o Kołymie, choć to doświadczenie nie było oczywiście dane wszystkim polskim obywatelom ?
To, moim zdaniem, jest pewna ideologia oparta na doświadczeniach czy doznaniach religijnych i to bardziej można odczuwać , utożsamiać czy przeżywać ale trudno racjonalizować. Bóg nie jest Polakiem ani Polska Narodem Wybranym w rozumieniu biblijnym przynajmniej a szukanie analogii i ograniczanie się tylko do historii Polski może prowadzić do mylnych wniosków bo w historii wielu narodów są tragiczne doświadczenia etc etc etc Co najwyżej - przykładowo- ja mogę rozumieć że ty tak odczuwasz, wcale nie podzielając twojego światopoglądu.
Dla mnie kluczowe jest poczucie wolności oraz prawa człowieka, nieskrępowane niczyją ideologią. A dzisiaj, moim zdaniem, następuje ich ogromne ograniczanie i zawłaszczanie co tłumaczy się chociażby waszym prawem do posiadania jedynie słusznych poglądów. Czyli w ten sposób wykluczacie resztę społeczeństwa ( mniejsza już o to, na ile faktycznie wynika to z faktycznej pobożności a na ile i u ilu - z cynizmu czy koniunkturalizmu)...
Janowski 2017-01-28 14:36:44
W latach 1990?2004 kierowała Instytutem Zachodnim w Poznaniu[2]. Została profesorem zwyczajnym na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza[1]. Publikuje artykuły w ?Gazecie Wyborczej? i ?Przeglądzie Zachodnim?. Objęła funkcję przewodniczej rady naukowej Centrum Badań Historycznych w Berlinie.
Kot ma swoją wizję świata i mysz ma swoja wizję świata .
@uorcyk zgadza się "Bo skutki ich działań - już wiadomo- będą opłakane. " Opłakane dla kasty komunistycznych złodziei , socjalistów niemieckich z zapędami globalizmu pod egidą wybranego narodu ( nadludzi )
rys 2017-01-28 14:28:13
Nasza wladza wlasnie pokazala gdzie maswoich obywateli. Okazalo sie ze to obywatele rozjechali Maciarewicza a nie on ich. Zamiast na szpitale daja na koscioly. Ordery tez trafiaja do obcego panstwa .
Tragedia - oto oblicze PiSu.
koniczyna 2017-01-28 12:29:16
Uorcyku, ależ nie:
"Jeśli identyfikujesz się z poglądami JK i PiS to jest zrozumiałe że to "rozumiesz""
lecz
Dzięki temu , że rozumiem, to identyfikuję się z poglądami JK i PIS :)

ło matko, a Ty się identyfikujesz z PO, .N albo PSL
no, weź mnie nie osłabiaj :)
koniczyna 2017-01-28 10:46:33
fragment wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla Telewizji Republika pdczas programu ?W Punkt?, 11 grudnia 2015 roku.

"...To powrót do metod z lat 2005 ? 2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony.
Wojna, później komunizm, później transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno ? inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse. Czy ci, dla których wszelkie sprawy związane z czymś szerszym, niż własny interes, narodem, godnością narodową, są ważne. Czy ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia, a cała filozofia sprowadza się do takiego powiedzenia ?nie ma takich grabi, które by od siebie grabiły?
uorcyk 2017-01-28 10:02:45
@koniczyna-

Jeśli identyfikujesz się z poglądami JK i PiS to jest zrozumiałe że to "rozumiesz". Dla mnie, obywatela gorszego sortu" ( jak mnie kiedyś określiłaś), kierującego się w życiu pragmatyzmem, ta ideologia i jej źródła są "od czapy". Wykład pani profesor, prowadzony z dużą kulturą i znajomością tematu, wskazujący na źródła i objaśniający zapatrywania waszych ideologów- zwyczajnie porządkuje i racjonalizuje ( w jakiejś mierze) ten obszar . Stąd tytuł, zrozumieć JK czy w ogóle tę część społeczeństwa, która - przynajmniej na miesięcznicach - wydaje się być kierowana emocjami i to w większości tymi negatywnymi ( martyrologia, odwet, niechęć , zamachy etc).

PS. Za argumentami populistów też nie przepadam.
do-do-zboku 2017-01-28 09:28:26
Zgadzam się z przedmówcą. Tzw. "dobra" zmiana jest nie tylko podła ( skłóca naród) ale i niesie ze sobą dogłębną destrukcję nawet w obszarach w których państwo funkcjonowało lepiej ( NGO, giełda, parlamentaryzm). Nie widać i nie zanosi się na to że w wyniku "rozkułaczania" Polski zbudują coś nowego i dobrego. Wraz z nimi przyjdzie "genocyd" i to już wkrótce.
z boku 2017-01-28 09:08:23
dziadku. zawadziyliscie glowa o cosik twardego. To dlatego sekta smolenska miala na wyplate 500+( a moze to rydzyk dal balbinie na to) czy ty sadzisz ze to dzieki sekcie gospodarka strzelila w gore?? Nie zapomnij ze Polska przeszla przez kryzys globalny jako jedna z najlepszych w srod krajow rozwijajacych sie. Ciagly wzrost gospodarczy a w 2014 bylo to 3%. Rating zawsze pozytywny a teraz nagle sie wstrzymuja I jezeli nie nastapi spadek rozdawnictwa to rating zostanie obnizony. A co to oznacza?? wiesz dobrze. Nawet sam pisowski minister przyznal ze zastali gospodarke w dobrym stanie ale z rozbrajajaca szczeroscia przyznal ze w jakis sposob trzeba bylo wygrac wybory. Caly swiat podnosi wiek emerytalny a my obnizamy I sadzisz ze napewno slusznie?? Ja tez bym chcial zeby po ulicach chodzily piekne mlodziutkie emerytki dysponujace mnostwem czasu ale niestety realia sa inne. Moga chodzic piekne ale na mlodziutkie zadnej gospodarki na swiecie nie stac na to. Jedynie pisowska. Udajesz takiego madrego a chcesz kazemu wciskac takie bzdety jak balbina wciska. Jak to dzieki sekcie gospodarka kwitnie I inne populistyczne bajeczki. Jezeli masz cokolwiek rozumu to wiesz ze aby odnotowac jaki kolwiek wzrost dzieki swoim dzialaniom sekta musi porzadzic kilka lat. Ale musisz zrozumiec ze unia nas obserwuje I tylko dlatego nie rozwaliliscie gospodarki w ciagu kilku miesiecy.
dziadku.... teraz najwazniejsze.... juz tu jeden dziadek pisal na forum ze nasze skladki do unijnej kasy wielokrotnie przekraczaja dotacje unijne. Kto moze cos takiego napisac??imbecyl ,cymbal?? masz jakies okreslenie na czlowieka ktory tak twierdzi?? Ja osobiscie nie mam . A moze ktos ma??
Moge smialo powiedziec ze skladki przekraczaja dotacje ale w skali kraju do jednego wojewodztwa a moze tylko nawet powiatu.
Teraz pomysl czy jak juz ci przypomnialem twoja blyskotliwa mysl ekonomiczna jak tu raczyles wciskac jestes jeszcze taki blyskotliwy?? Wez sobie swoje cytaty wsadz w gumioki zamiast onucek I maszeruj do warszawy oddac hold balbinie z rozowa teczuszka. Bedzie ci wygodnie I cieblo wszak g....no zawsze cieple jest
koniczyna 2017-01-28 09:06:06
Pani profesor podobno tłumaczy, o co chodzi "konerwatystom" a pani Beata Czerska w tytule sugeruje, że w jakiś sposób to może mieć wpływ na to "jak" bądź "czy" "zrozumieć Jarosława Kaczyńskiego"
uprzejmie informuję, że - przynajmniej ja, jako prosta stara mocherka (wprawdzie z jakimiś tam tytułami naukowymi, nieźle ustawiona zawodowo, obdarzona doskonałą pamięcią i czerpiąca wiedzę o świecie z naprawdę różnych źródeł - ale kto tam by sie chwalił :):):) ) - nie mam żadnych problemów ze zrozumieniem ani pana ministra Antoniego Macierewicza, ani też pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ani też pani Premier Beaty Szydło, ani też pana Prezydenta Andrzeja Dudy. (pojechałam nie po zaszczytach ale po starszeństwie :) )

Pamiętam, jak dziś, pewną debatę polityczną - jeden na jeden - przed jakimiś wyborami. Pan z jednej opcji politycznej, nazwijmy ją "niebieską", przeciw panu "różowemu". Kilka tur pytań. Pan różowy - bełkot komunałów pod publiczkę, pan niebieski - konkrety oparte na twardej wiedzy, jednak dla kogoś kto tyko rzucił okiem na ekran- mniej medialny.
Dla mnie ewidentnie wygrał pan niebieski. OK - mogą być różne zdania... Ale potem - jak to Fibi mówi - afterparty czyli studio opiniotwórcze. Całe na różowo, wszyscy komentatorzy różowi albo bezbarwni, żadnego niebieskiego. Debata podstawowa trwała ok godziny, urabianie opinii w rózowym studiu - dwie godziny. Jedyna i główna teza dysputy "niezależnych" komentatorów - wygrał różowy a niebieski jest nieodpowiedzialnym oszołomem.

Tę przydługą historyjkę przytaczam tylko dlatego, by uświadomić pani Beacie, że tego, co mówią tak inteligentni ludzie, jak pan Jarosław Kaczyński, dbający o treść ale i o prostotę przekazu, nijak nie trzeba maluczkim tłumaczyć, by zrozumieli. Natomiast w przypadku ględzących (forma) i mącących (treść) żadne tłumaczenie nic nie pomoże. O, nie - przepraszam... tutaj właśnie otwiera się szeroka przestrzeń do dowolnie naciąganych interpretacji, sączonych nam do uszu przez dyspozycyjne (k)ałtorytety.

Pani Beacie podpowiem jeszcze kilka nazwisk, na opinii których może się śmiało oprzeć: Janda, Stuhr, Pieczyński, Cielecka, Holland, Konrad, Wójtowicz itp
Zwróćmy uwagę, że i w USA przed i po wyborach uaktywniły się "autorytety" wywodzące się z takich samych jak i u nas środowisk zawodowych.
Podejrzewam, że i na Węgrzech było ongiś podobnie.

Psy szczekają a karawana jedzie dalej :)

ps. jeszcze do tytułu "wykładu"
miast: "Rewolucja konserwatywna w Polsce po 1989 r"
winno być "Kontrrewolucja konserwatywna w Polsce po 2015 r"

Co, Uorcyku? nie rozumiesz?!
o to właśnie chodzi, że nie rozumiesz :D:D:D

wszakże pozdrawiam :)
0
do majachogori 2017-01-28 01:39:20
@majachogori opiera swój światopogląd na lekturach typu "Newsweek". Oczywiście mamy prawo do odmiennych poglądów bo w tym wyraża się wolność słowa i demokracja. Żyjemy teraz w kraju w którym każdy może pleść co mu ślina na język przyniesie i dlatego obawy, że zbliżamy się do standardów Białorusi to są jakieś bajania z mchu i z paproci. Skoro dla Pani/a "W Sieci" jest brukowcem to o ileż bardziej dla "zacofanych i skostniałych kato-talibów pis-lamistów" jeszcze większym brukowcem na usługach niemieckich koncernów jest Newsweek. Okładki tego szacownego i wielce pro-zachodniego pisma od roku są czarno-białe, przedstawiające apokaliptyczny obraz Polski w ruinie pod rządami Kaczyńskiego. Bijąc w jeden defetystyczny bęben niczym Wernyhora lub kapłanka Pytia czasopismo to wieszczy najczarniejszy obraz przyszłości Polski pod rządami PIS-u. To dopiero sekciarstwo, obsesja i prorokowanie od siedmiu boleści autorstwa redaktora Lisa. Taka "laicka" religia. Co Wy biedni zrobilibyście bez Kaczyńskiego, na kim się będziecie pastwić jak go zabraknie? Jako rzeczową polemikę dla artykułu z Newsweek'a polecam uwadze poniższy artykuł:

http://niezalezna.pl/92676-intelektualna-histeria-historyka
dziadek 2017-01-27 21:39:51
@zboku - pytasz " czy gospodarka jaka zastala sekta smolenska obejmujac byla w tragicznym stanie jak to zwykle mlaskacz powtarza??
Co ty, nie kumaty?? Przecieze Polska za rządów PO przedników była zieloną wyspą. Nie wierzysz w to co premier Tusk mówił, oj nieładnie.

Amerykańska organizacja Global Financial Integrity opracowała raport, z którego wynika, że Polska jest jednym z najbardziej wyzyskiwanych przez obcy kapitał państw nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Znaleźliśmy się na 17 miejscu listy, zaraz za Filipinami i Białorusią.
Z Polski wytransferowano 83 mld dolarów
Badanie dotyczy lat 2003-2012, w ciągu których wytransferowano z Polski blisko 83 mld dol., średnio ponad 5 mld dolarów w ciągu roku. Przy czym najwięcej w latach 2008-2010, kiedy suma przekraczała ponad 10 mld dol.

13 stycznia 2009 roku rząd Tuska przyjął uchwałę, zgodnie z którą do 2020 roku wybuduje pierwszą polską elektrownie atomową.
Specjalnie stworzone spółki celowe (PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1) w ciągu kolejnych lat generowały tylko koszty (szacuje się, że na atomowy projekt wydano ok. 200 mln zł). Przez ponad 8 lat eksperci nie potrafili nawet wybrać lokalizacji, w której budowa elektrowni miałaby się rozpocząć!
Szef szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz mówi że państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje, funkcjonariusze BOR mają syndrom sztokholmski, Polskie Inwestycje Rozwojowe - flagowy projekt rządu Tuska - określa mianem xxuj, xupa i kamieni kupa, twierdzi też, że Polacy mają w xupie orliki i autostrady.
Dołożę do tego wzrosty w vat, zus, oc, wieku emerytalnego, podatków i ubezpieczeń od domów, może wystarczy.
@zboku - z tego wnioskuję, że dla jednych, wybranych to była zielona wyspa, a dla szaraków to xxuj, xupa i skoli kupa.
majachogori 2017-01-27 14:45:46
Prof. Norman Davies, znakomity historyk, który pisze bardzo ciekawe książki historyczne o Polsce uważa, że to Kościół katolicki bardzo przyczynił się, do wygrania wyborów parlamentarnych przez PiS. Księża na ambonach i radio Rydzyk, napuścili krucjatę dewocji kościelnej, zacofanej i skostniałej, na lokale wyborcze. Zobaczcie ilu kandydatów na radnych czy na posłów z PiS-u, służy do mszy przed wyborami, a w budynku kościelnym i przed nim, rozdaje ulotki wyborcze. To skutkuje. Davies twierdzi, że Kościół odzyskał wszystkie zabrane majątki, posiada 250 tysięcy hektarów polskiej ziemi, dwa wieżowce w Krakowie i Warszawie, które wynajmuje. I jest obrzydliwie bogaty, chciwy i dalej pazerny na kasę. Po roku 1989 otrzymał od władzy społeczeństwo, naród, niemalże laicki. Kościoły pustoszeją, dzieci i młodzież nie chcą chodzić na religie, szczególnie ci z gimnazjów. A Kościół chce rządzić, mieć władzę nad ludźmi. W PiS są projekty, aby zlikwidować Senat, a zastąpić go ePiSkopatem, który będzie się składał z 200 biskupów, to prawiczki, którzy żyją w złotych klatkach, w alternatywnej rzeczywistości, a będą mieć wpływ na politykę państwa polskiego i decydować o ustawach. PiS w zamian za pomoc księży i Rydzyka w wygranych wyborach parlamentarnych nagrodził milionami o. Rydzyka, a Kościołowi już podarował w zeszłym roku ponad 200 milionów zł. Ciekawa jestem ile w tym roku podaruje? Dlatego papież Franciszek nie lubi polskich hierarchów.
rys 2017-01-27 14:33:50
wiktoria - do niczego go nie namawiam. Wrecz przeciwnie. On sie nienadaje do zwiazku, wiec sie nich nie wypowiada w tematach jemu obcych.
Co do zwiazkow innych niz ogolnie przyjete. Nie mam nic przeciw. Takich ich Bog stworzyl i nic nikomu do tego.
z boku 2017-01-27 13:14:16
wikta palac glupa chcesz z kogos zrobic glupca??Jakie mam zdanie na ten temat to juz pisalem. A ty idac z duchem dobrej zmiany to namow twojego guru nie odtajni swoja rozowa teczuszke I niech sie okresli publicznie a nie karmi ciemny lud brak kobiety spowodowany miloscia do ojczyzny. Owszem miloscia on pala ale do panowania I to tak sprytnie ze bez zadnych konsekwencji. Czyz to nie prl?? Tez byl premier tez byli poslowie a decyzje zapadaly w gabinecie szefa jednej jedynej slusznej parti. Czy jakis wierchuszka mial problemy obyczajow?? NIE. Wystarczylo ze pierwszy na jakim kolwiek szczeblu samorzadu zdecydowal I wyciszeniu sprawy.Taki misiewicz w podwarszawskim klubie rwie laski na posady rzadowe I co?? I nic . Dlaczego?? bo to ladny mlody chlopak I zapewne uzdolniony .......
dziadku.. pytalem czy gospodarka jaka zastala sekta smolenska obejmujac byla w tragicznym stanie jak to zwykle mlaskacz powtarza?? Czy naprawde ten balbina miwi prawde w tej kwestii??
alina 2017-01-27 11:51:47
KACZYNSKIEGO jak Kaczyńskiego ale CZERSKA jak rozumieć oto jest pytanie!
majachogori 2017-01-27 10:10:42
Na gali wSieci prezes Kaczyński mówił o budowaniu państwa narodowego, socjalizmu narodowego. Jakby cytował zdania z Mein Kampf Hitlera. Z tego co doczytałam się u ideologów PiS-u, to Jarosław Kaczyński ma być tym zbawcą Polski, nowym Mesjaszem. Na demonstracjach zwykli ludzie witają go okrzykami "trzynastego grudnia spałeś do południa" albo "Jarosławie cmentarny". A co z tą szajką złodziei, którzy okradli PFRON (organizację niepełnosprawnych) na 16 milionów i wytransferowali pieniądze do rajów podatkowych. Głównymi oskarżonymi są dwaj byli mężowie Marty Kaczyńskiej, zięciowie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bratankowie prezesa Kaczyńskiego. Już niedługo prezydent Duda ma ułaskawić jednego. Czy to nie partyjna korupcja na wielką skalę? A co z tym wypadkiem szefa MON? Zrobił karambol samochodowy, zniszczył 8 samochodów, w tym kuloodporne BMW za kilka milionów, uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy poszkodowanym. Kłania się Kodeks karny, paragraf 162. Macierewicz jechał z prywatnej wizyty od o. Rydzyka, średnia szybkość kolumny to 130 km/h, a z górki więcej. To partyjna prywata i bezkarność rządzących. Tygodnik wSieci to brukowiec, finansowany jest z pieniędzy SKOKÓW, a one okradły miliony ciułaczy z oszczędności i wytransferowały do rajów podatkowych. Tygodnik przyznał nagrodę Człowieka Wolności, oczywiście otrzymał ją prezes Kaczyński.
wiktoria 2017-01-27 08:23:00
@rysie ,po co namawiasz do ślubu prezesa , pezecierz ty popierasz związki partnerskie ,homoseksualne ,, śluby , przecież to takie niemodne , zaściankowe ,unia też jest za takimi związkami , @zboku też coś pisze że prezes nie zaznał smaku kobiety ,, co za zacofańce nie idą z duchem europy ,ksenofoby , faszyści , jak tak można
dziadek 2017-01-26 22:42:23
@do anna słusznie pisze - "Czas spojrzeć do przodu bo co za nami to wiemy ale przed nami? Biealrus i dyktatura a'la Łukaszenka?"
Tak, tak. Nie wiadomo co czeka Europę za kilka lat i na ile Kaczyński będzie miał na to wpływ.
Nie dawno w mediach można było znaleźć takie niusy.

Po ponad 70 latach ?Mein Kampf? znalazło się ponownie na liście najchętniej kupowanych książek w Niemczech. Dwa tysiące stron nie zraziły czytelników i propagandowe dzieło Adolfa Hitlera rozeszło się w 85 tysiącach egzemplarzy i wymagało sześciu dodruków.
Nie dość, że czytelników nie zraziła objętość książki, to również cena. Wydawca za każdy egzemplarz liczy sobie 58 euro, czyli ponad 250 złotych. Początkowy nakład wynosił cztery tysiące egzemplarzy i miał być przeznaczony tylko dla środowiska naukowego. Jednak zapotrzebowanie i chęć przeczytania tego kontrowersyjnego dzieła okazała się być tak ogromna, że potrzeba było kolejnych pięciu dodruków.

U Sienkiewicza w Krzyżakach to gadali, że "historia kołem się toczy".
rys 2017-01-26 22:41:04
dziadek - PiS to tez normalni ludzie, troche oszukani. Jak wszyscy. Szkoda mi ich, ale prawde mowiac nie mieli wiekszego wyboru. Teraz nie maja nic do gadania. To mnie martwi. Ciekawe kiedy sie obudza, powiedza swoje zdanie , nie prezesa. On sie do niczego nie nadaje. Niech wezmie slub, pozyje co najmniej 10 lat w zwiazku (nie z kotem). Zreszta na niego juz za pozno. Czas zmienic przewodnika.
dziadek 2017-01-26 21:33:56
rys - nie podoba mi się!
Dlatego, że zawsze na styku kasy państwowej i podmiotów typu firmy, stowarzyszenia, fundacje, a szczególnie kościoły które to mają ambony może dochodzić do nadużyć, delikatnie to ujmując.
Masz pretensje do PISu!
Wygrzebałem w sieci:-" Decyzja o likwidacji Funduszu Kościelnego za porozumieniem stron - kościelnej i rządowej - zapadła już w 2013 roku i miała wejść w życie w roku 2015. Ale nowy minister administracji i cyfryzacji - Andrzej Halicki - w roku wyborczym stwierdził, że z trudem wypracowany kompromis nie był porozumieniem wystarczającym. Popiera go w tej sprawie nowa premier Ewa Kopacz. Dlatego Fundusz Kościelny zostaje na razie w dotychczasowej formie. Jak długo? Nie wiadomo. Ponadto księży czekają w nadchodzącym roku podwyżki."
Nie uważasz, że fajnie by było jak by PIS robiąc dobrą zmianę wziął się za to i potraktował sukienkowych na równi ze wszystkimi.
Hihaha, dał bym na ofiare i dostał bym paragon!
Sukienkowi by strajkowali, pozamykali by kościoły. Protestowali by razem z kodziarzami, i pismaki w TP mieli by o czym pisać!
rys 2017-01-26 19:04:49
dziadek - jak Ci sie podoba jazda Maciarewicza do Rydzyka ? Widac od razu ze zaczynaja przescigac pierwszych sekretarzy. Nie mowiac o innych drobnych podobnych wykroczeniach. Podoba sie?
do do do do 2017-01-26 17:51:03
@do Anna versus @Anna

piękny przykład różnicy poziomów intelektualnych

Anna - dziękuję :)
z boku 2017-01-26 16:23:52
hanka?? bredzisz I nie popelniaj celowo literowek bo moj nick to z boku a nie zbok a to roznica bo zboczona moze ty jestes ale nie ja. dziadek zna sie na ekonomi tak jak juz wczesniej napisalem. Zeby miec obiektywna wiedze nie czytaj statystyk podawanych przez jakikolwiek rzad czy PO czy smolenski. Wez w reke jakis zagraniczny fachowy tytul I poczytaj wypowiedzi tych ktorzy sie wypowiadaja o ekonomi krajow nie majac w tym zadnego interesu.
mein kampf to nie wytwor przed hitlerowskich niemiec tylko hitlerowskich I samego hitlera . Intelygencyja chcesz blysnac a nie rozumiesz takich prostych przekazow od balbiny jak nap gorszy sort. on nie moze swoich przeciwnikow zamknac w obozach kocentracyjnych ale chce zamknac w zakladach psychiatrycznych,,ludzie specjalnej troski" jezeli masz cokolwiek oleju w glowie to wiesz co chcial ten kartofel przekazac. jemu nie chodzilo o jakies kalctwo ale .............Pomysl zanim cos napiszesz .

Jezeli na temat balbiny napisalem cos co jest nieprawda to prosze o fakty. Willa na Zoliborzu z nadania gomulki to klamstwo I ze w tym czasie akowcy gnili I umierali w wiezieniach to falsz??
Tak wiem kazdy moze powiedziec ze on nie moze odpowiadac za grzechy ojca a Tusk ma odpowiadac za dziadka ktorego wcielono do wermachtu???
Dlaczego zatem mieszka w domu ktory jest darem bandyckiej polityki komunistycznej?? DLACZEGO?? Gdyby sie tego wstydzil to by ja przekazal na sierociniec ale on nie ma takich oruchow wszak smaku kobiety nie zaznal a wie ze bez chlopa I baby dzieci nie bedzie(chyba ze wbrew nauce jego sponsora z torunia) Logiczne myslenie sie klania nie inteligencyja pokroju paniusi hanusi.
do Anna 2017-01-26 16:11:57
A Pani dalej tę swoją martyrologię "ciągnie"....
Czas spojrzeć do przodu bo co za nami to wiemy ale przed nami? Biealrus i dyktatura a'la Łukaszenka?
Anna 2017-01-26 15:30:31
Drodzy forumowicze!
Wykład pani profesor Wolff-Powęskiej owszem bardzo ciekawy jako studium obsesji liberalno lewicowych oraz tuba propagandowa michnikowszczyzny. Pod przykrywką płynnie i kulturalnie przekazanych pseudo-intelektualnych odniesień do Republiki Weimarskiej i rzekomej analogii z obecną sytuacją polityczną w Polsce kryje się zwykła manipulacja. Co więcej, brak obiektywizmu, ponieważ zamieszczony filmik pomija dyskusję z pytaniami od publiczności, która z pewnością miała miejsce po tym jak ktoś rzucił hasło "bzdury pani opowiada".

Przede wszystkim sarmacka spuścizna kulturowa nie odnosi się do jednej tylko formacji, czyli tak bardzo znienawidzonego PIS-u ale do całej klasy politycznej. Ba! Pieniactwo i przedkładanie osobistych wolności ponad dobro ogółu jest cechą wszystkich Polaków, co widać nawet na tym tak bardzo ograniczonym lokalnym forum dyskusyjnym. Zestawianie warcholstwa, sarmackich wolności i liberum veto z mesjanizmem, żołnierzami wyklętymi i powstaniami niepodległościowymi jako równorzędnymi ideami jest absolutnym nieporozumieniem a nawet objawem ignorancji. Zrywy narodowe, wojna z bolszewikami na rzecz utrzymania świeżo odzyskanej niepodległości oraz ofiara żołnierzy niezłomnych stały w opozycji do egoistycznych i kolaboranckich cech rodzimych "elit". Czy zdaniem pani profesor oraz tych którzy zachwycają się jej "wykładem" należało dać się zgermanizować albo zrusyfikować a po wojnie poddać sowietyzacji? No chyba tak, bo skoro dzisiejsi obrońcy wolności, równości i demokracji pragną bratniej pomocy z Brukseli do obalania niewygodnego rządu to jednak mają więcej cech zbieżnych ze szlachecko-sarmackimi Irokezami o podgolonych głowach niż nawet najbardziej radykalne ?skinhead-y? z ONR-u.
Udowadnianie na siłę, że obudowa ideologiczna obecnego rządu jest zbieżna z filozoficznymi tezami przed-hitlerowskich Niemiec jest intelektualnym nadużyciem i hipotezą stawianą na zamówienie środowiska, które zapłaciło za ten wykład. Nic mi nie wiadomo żeby J.Kaczyński albo którykolwiek z ideologów PIS-owskich wydał jakąś publikację typu ?Mein Kampf? oraz żeby postulował eksterminację jakiejkolwiek grupy etnicznej oraz inwazję na kraje ościenne w celu poszerzenia ?Lebensraum? dla Polaków. Tęsknota za wspólnotą, za stałymi wartościami i za utraconą wielkością zdiagnozowane przez A.Wolff-Powęską jako objawy aberracji zwanej ?rewolucją konserwatywną? mają prowadzić do faszyzmu, dyktatury ewangelii, anarchii oraz eskapizmu politycznego. Czy zachwycający się tym wykładem nie widzą w tych parabolach myślowych żadnej sprzeczności ani śmieszności? To co w końcu: faszyzm czy anarchia, idea wodzostwa czy bezradność wobec wyzwań współczesności, ekstrawagancja intelektualna i filozoficzno-mesjańskie szkoły konserwatywne czy rzekoma chęć trzymania ciemnego ludu w niewiedzy i co najwyżej podstawowym wykształceniu? Ręce opadają co ta pani profesor wygaduje z taką poważną i zatroskaną miną.
Pani profesor w swoim górnolotnym wywodzie i przestrogach dotyczących obecnej ?autorytarnej? i reżimowej władzy nic nie wspominała o patologiach transformacji po ?89 roku, o układach mafijnych, o styku polityki ze światem przestępczym i oficerami służb specjalnych, o pilnowaniu interesów uwłaszczonej nomenklatury, o korupcji aparatu ścigania i urzędników państwowych, zamilczaniu przestępstw gospodarczych, deprawacji politycznych i samorządowych elit, transferze miliardów z majątku narodowego do rajów podatkowych, zawłaszczeniu pieniędzy obywateli z OFE, wciągnięciu w spiralę piramid podatkowych typu Amber Gold, licznych aferach korupcyjnych poprzedniej koalicji. O destrukcji tego "pewnego porządku" III-iej RP zadecydowali wyborcy, a nie JK.
W szerszym kontekście ? resortowa profesorka? ominęła eksterminację narodu polskiego od zaborów począwszy, poprzez Kołymę, Wołyń, Katyń, UB-eckie katownie itp. Wspomniała jedynie z wyczuwalnym cynizmem o ?ekstatycznym patriotyzmie ociekającego krwią narodu?. Czy KOD-erscy intelektualiści cokolwiek zrozumieli z tego wywodu ?Latającego Uniwersytetu Demokracji? (czyt. Latający Cyrk Monty Python?a) oprócz tego, że należy obalić rząd i pozbyć się Kaczyńskiego oraz przywrócić poprzednią władzę ubogaconą o tuzy intelektu typu Petru, Kijowski, Scheuring-Wielgus, płk. Mazguła et consortes?
Pozdrawiam!
Wpadnę tu jeszcze kiedyś:)
P.S. Ja wprawdzie jeszcze długo nie babcia ale dobrze mi się uzupełnia z ?dziadkiem? bo on zna się trochę na ekonomii a ja tak trochę na literaturze i na historii, w przeciwieństwie do ?z boka?, który chyba doktoryzował się w temacie TW Balbina i willa na Żoliborzu na podstawie bibliografii z GW.
z boku 2017-01-26 14:38:34
,,A żebyście nie mogli zasnąć i wypisywali na forum przez całą noc swoje mundrości, to sprawdźcie jak dzisiaj WIG20 poszalał. Wszyscy chcą w u nas inwestować."

dziadku przeczytaj wszystko co napisales po tym zdaniu . Kazde nastepne zdanie jest zaprzeczeniem poprzedniego. Wiedze czerpiesz z niemieckich zrodel. A cytaty wklejasz z polskich. Czy ktorys z cytatow mowi o tym co ty wymysliles??
Co do TW balbina kartoflanego to rachunek jest prosty. Jest oczywiscie najbardziej wplywowym ale.............w swojej partii. hitler I stalin tez nie mieli w swoich szeregach konkurencji.
Dalej...policz ilu Polakow jest uprawnionych do glosowania,ilu glosowalo,ilu z nich oddalo glos na twoja sekte. Wyjdzie ci wiecej niz 10%?? Do ciebie nadal nie dociera ze sekta smolenska ma nadal poparcie w granicach 20 - 30%. A to ze na PO czy inne partie che glosowac 5% czy 50% nie ma znaczenia bo pozostala czesc czyli ok 70 - 80 % jest przeciwna wyznawcom teori smolenskiej. Czy to az tak trudno zrozumiec ?? Jezeli ty tak myslisz jak te babcie I dziadkowie vo tylko radio maryja sluchaja I tv trwam oraz tvpis to wszystko jasne. Czy ty tez myslisz ze pis zastal gospodarke w stanie krytycznym?? zrujnowanym?? odpowiedz nie pajacuj I nie pisz bzdetow tylko odpowiedz .nie cytuj co francuzi mysla czy afrykance tylko odnos sie do tego co jest tematem
sPOrtowiec roku 2017-01-26 12:59:30
@"do dziadek", tobie tytułu miss fitness już nikt nigdy nie nada, beatko
do dziadek 2017-01-26 08:39:38
Tylko czy o taką "wpływowość" JK nam chodzi czyli destrukcję pewnego porządku a w zamian "niezależność " na miarę Białorusi? Wątpię. A nadanie mu tytułu człowieka wolności można porównać z uznaniem go sportowcem roku :) tak samo zasłużony :P
Banki zaprosiły Morawieckiego? pewnie chcą go podpytać aby potem podjąć decyzje czy będą kupować polskie papiery dłużne i za ile.... To jest ekonomia a nie pobożne życzenia prezesa
dziadek 2017-01-26 08:19:09
@zboku - ja czerpię wiadomości z zagranicznych (niemieckich) źródeł.
A ty, mając na uwadze PO ziom Twoich wpisów zapewne swoją mądrość zyskujesz czerpiąc obficie n.p. ze strony komsomol.pl.
dziadek 2017-01-26 08:03:17
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w konferencji przedstawicieli G20 w niemieckim Wiesbaden. Będzie to spotkanie z udziałem reprezentantów wysokiego szczebla z ministerstw finansów i banków centralnych.
Tematy konferencji to: cyfryzacja finansów, integracja finansowa i wiedza finansowa. W rozmowach będą uczestniczyli między innymi: niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble oraz przedstawiciele banków centralnych Niemiec, Anglii, Szwajcarii i Meksyku.
Na wieczór zaplanowano uroczystą kolację, podczas której wicepremier Mateusz Morawiecki wygłosi przemówienie.
@zboku ? skopiowane na onet.pl.
dziadek 2017-01-26 07:50:36
Jarosław Kaczyński jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi Starego Kontynentu. Tak przynajmniej twierdzi serwis Politico, który przygotował właśnie zestawienie 28 osób, które w 2017 roku zatrzęsą Europą.
W zestawieniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości wyprzedzają tylko burmistrz Londynu Sadiq Khan, szef Ryanair?a Michael O?Leary oraz Frauke Petry, przewodnicząca skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec.
@zboku - skopiowane z newsweek.pl.
z boku 2017-01-26 01:06:29
pozdrowiony nawiedzony. Gdybym widzial jakies pytanie zapewne bym odpowiedzial ale ty widzisz tak jak maciarek I TW balbina za kazdym krzakiem wrog a to co opozycja mysli to juz ich zamykac nawet do psychiatryka. Wszak w kazym kto jest nie z nim widzi uposledzonego umyslowo. W ten sposob objawia sie ta wasz najwieksza inteligencja.

dziadku albo cie ten swoj smrod oszolomil albo mimo wszystko jestes specjalnej troski jak to zwykl ostanio zwac kazdego. Zapewne tobie sie z jego uroku zalapalo. Dzis rozmawiali I juz odrazu zapisywali sie do morawieckiego w kolejce zeby tylko laskawie I'm pozwolil cos zainwestowac.
Totalnie cie juz pogielo. Skad ty masz taka wiedze z radia maryja??AAAAAAAAAAAAAA tvpis. Powiedz to samo za kilka miesiecy tyo wowczas bedzie mozna cos o tym dyskutowac. Albo nawet ci racje przyznac ale na to trzeba czasu I oczywiscie efekty to one sa najwazniejsze. Zaprosili kmiotka na obrady I stal sie gwiazda. OBLED
dziadek 2017-01-25 22:34:08
Gazeta Prawna.pl donosi - Prawie pół miliona "lewych? dokumentów i rzekome transakcje na ponad 100 mld zł wykryła w ubiegłym roku kontrola skarbowa. Cel jest jasny: wyłudzić jak najwięcej VAT.
Taaak! A minister za to odpowiedzialny (czyli mający w tym złodziejstwie udział) i mający do pomocy 9 (dziewięciu) wiceministrów korzysta z wolności. Baa ? nie poczuwa się do winy.
Bo on i jego kamraci to ci miłujący wolność, sprawiedliwość i te inne ich diabelskie wymysły.
Ale jak ktoś nie zapłacił abonamentu za telepatrzydło albo nie wziął paragonu na kupioną zapalniczkę, to skarbówka wiedziała ukarać.
@zboku ? to jest smród! Smród który za wami zawsze pójdzie, którego się nie PO zbędziecie.
A że większość nie chce tego smrodu wdychać, więc w wyborach wybrała kogoś co ma nadzieję że ten smród przewietrzy, a ze smrodzącymi zrobi to co się robi w kiblu po zrobieniu śmierdzącej kopki.
dziadek 2017-01-25 21:29:01
WPIS ten dedykuję inż. Beacie Czerskiej i wszystkim tym którzy w swojej roztropności i mądrości wieszczą czarny scenariusz który nas czeka pod rządami PISu i małego (167 cm) prezia.

Na kilku portalach informacyjnych można poczytać:
Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki, weźmie dziś udział w pierwszym dniu konferencji państw G20 ?Digitising finance, financial inclusion and financial literacy? odbywającej się w niemieckim Wiesbaden. Wicepremier jest specjalnym gościem Prezesa Bundesbanku, a podczas swojej wizyty spotka się m.in. ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schäuble oraz prezesem Banku Anglii Markiem Carneyem. Do Wiesbaden zostali zaproszeni ministrowie finansów i prezesi banków centralnych państw G20.
Grupa G20 skupia 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską. Stanowi ona forum dialogu nad kluczowymi wyzwaniami gospodarczymi. Początkowo spotykała się na szczeblu ministrów finansów, później format rozszerzono także na przywódców państw, którzy spotykają raz do roku. Polska nie jest członkiem Grupy.
Zaproszenie dla wicepremiera Mateusza Morawieckiego do wzięcia udziału w Konferencji G20 jest precedensem w dotychczasowej praktyce działania Grupy.

A żebyście nie mogli zasnąć i wypisywali na forum przez całą noc swoje mundrości, to sprawdźcie jak dzisiaj WIG20 poszalał. Wszyscy chcą w u nas inwestować.
@zboku ? jak Ci się ten smród podoba? Za dużo nie wąchaj bo się zaczadzisz i główka Cię będzie boleć!
do .... 2017-01-25 20:32:35
1. gdzie tu jest nienawiść do górali czy kogokolwiek ze strony blogera? nijak nie widzę.
@Fibi- wiele ludzi żyło dobrze za PRL i nie widziało problemu "wolności". Teraz jest podobnie. Szczególnie gdy ktoś przenosi relacje feudalne z KK na życie publiczne - uznając ze i duchowieństwo i prezes są nieomylni i maja zawsze racje oraz trzeba ich bezwzględnie słuchać . Co z tego ze prezes jest skuteczny w działaniu - JAKIM kosztem? nie minie 5 lat i będziecie się za PiS wstydzić tak jak jeszcze za nikogo.
rys 2017-01-25 20:14:42
Fibi - Ciebie pomrocznosc ciemna ? Historia sie powtarza tylko studeci sie wczesniej "budza", a Maciarewicz nie ma jeszcze "swoich oddzialow".
Fibi 2017-01-25 19:04:02
Z boku nie odpowie, bo go złapała pomroczność jasna :)))

Wściekłość na Kaczyńskiego przejawia się w tym, że ludzie zaczynają myśleć samodzielnie.
Ktoś pisze, że rozwalił opozycję, jakby ona była mądra to by się nie dała rozwalić.
No niechby tylko ta opozycja doszła do władzy to dopiero byłaby tragedia... Nawet studentów nie da się podburzyc, bo
odcinają się od tych bzdurnych protestów. Oczywiście Protestują tylko uniwersytety
trzeciego wieku :) ta elyta,która się martwi o wszystko...
POzdrówcie brata Adama 2017-01-25 17:31:10
@z boku, dlaczego nie odpowiadasz na pytania i sam omijasz to i owo? Nie wygodne?
z boku 2017-01-25 15:43:34
wikta a czemu tak ominelas moja wiedze na temat TW balbinka?? Celowo czy tylko tak ci sie zapomnialo?? Wszak kazdy wie ze balbina to mlaskacz kartflany a ty tego nie wiesz?? Czyz to nie jest prawda ze rajmund dostal wille na zoliborzy a klamczynski w niej zamieszkuje?? Przeciez to willa nadana z dekretu gomulki nieprawdaz??
wiktoria 2017-01-25 13:35:13
to @zboku , bardzo nieładnych słów używa , a pewnie to będzie dosyć dobrze wykształcone , bo wszystko na temat dziadka Tuska wie , zna się na generałach ,niesamowicie zapamiętało to @zboku historię powstania warszawskiego ,zna i rozprawia historię AK, powołuje sie na papierza Franciszka , a czarną parasolką pewnie wymachiwało ,zna się na sztukach walki pod Białymstokiem ,słyszało o Gomułce , wrawi o Telegrafie , dale pieniądze na ochrone , oglądało to @zboku wille zbroczoną krwią ,takie rzeczy to się musiało dowiedzieć pewnie w Paryżu albo Londynie a może pod Białymstokiem , to nam proszę państwa powinno dać dużo do myślenia .Ja już myślę że to @zboku to osobnik o wyjątkowej inteligencji , o niezwykłym umyśle , już pisałam swego czasu że w Polsce takowe się już nie rodzą , więc dbajmu i szanujmy takowych mędrców, bo Wałęsa swoje lata już ma
majachogori 2017-01-25 12:10:46
Bardzo ciekawy jest ten wykład pani profesor Wolff-Powęskiej. I ta obłędna, chora ideologia: szlachecka sarmacka wolność, mesjanizm, czekanie na narodziny nowego Mesjasza, liberum veto, warcholstwo szlachty, daremne powstania, żołnierze wyklęci. To anachroniczny bełkot sekty smoleńskiej, którzy chcą wprowadzić Polskę w feudalny skansen. Tylko gdzie plasują się sarmaccy niewolnicy, ci pańszczyźniani chłopi? Teraz będą po podstawówkach i zawodówkach, bo reforma oświaty ograbi ich z wiedzy i oświecenia. I dalej będą głosować na PiS-taliban. Mnie się wydaje, że prezesowi Kaczyńskiemu bardzo zależy na wprowadzeniu dyktatury, państwa policyjnego - już prawie jest, zniszczeniu demokratycznej opozycji, łamaniu praw człowieka, praw kobiet, uchwaleniu nowej konstytucji, zmiany ordynacji wyborczej, bo jego obłąkańczy umysł prze do wojny domowej. I chce beatyfikować swojego brata Lecha, bo poległ pod Smoleńskiem. Chce aby został świętym. Naziści niemieccy też mieli swoich germańskich ideologów z Thule, doprowadzili do światowej wojny, w której zginęło ponad 60 milionów ludzi.
POzdrówcie brata Adama 2017-01-25 09:32:39
@z boku, pan papież Franek niech najpierw rozliczy swój urząd i Watykan z pomocy i wsparcia udzielanego hitlerowcom oraz ks Tiso, za to samo, potem niech głosi swoje lewackie idee. Autorce gratuluję chamstwa pogardy i szowinizmu wobec swoich oponentów. Tobie zboczeńcu zresztą też
cyklista 2017-01-25 08:01:14
Rysiu, dziecko drogie, żądny, żądny, od żądzy np pieniądza.
dziadek 2017-01-25 07:58:31
Anna Wolff-Powęska - w latach 1990?2004 kierowała Instytutem Zachodnim w Poznaniu. Została profesorem zwyczajnym na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Publikuje artykuły w ?Gazecie Wyborczej? i ?Przeglądzie Zachodnim?. Objęła funkcję przewodniczej rady naukowej Centrum Badań Historycznych w Berlinie.
W 2004, za wybitne zasługi dla rozwoju polsko-niemieckich stosunków, za osiągnięcia w pracy naukowej, odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Wyróżniona Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego (2008), Nagrodą KLIO I stopnia w kategorii autorskiej za książkę Pamięć ? Brzemię i uwolnienie. Niemcy wobec nazistowskiej przeszłości (1945?2010), Europejską Nagrodą Obywatelską (2014) oraz Nagrodą Uniwersytetu Europejskiego Viadrina przyznawaną za zasługi w pracy na rzecz pojednania i rozwoju stosunków polsko-niemieckich (2016).
Słabiutko się starała, tylko tyle nagród? (za polskie obozy zagłady)
rys 2017-01-25 06:03:02
Inaczej mowiac rzadny wladzy. Przed nim bylo juz kilku , a ile krzywdy narobili to wiedza sieroty, wdowy itp...
...janłosik... 2017-01-24 23:57:42
Pani Beato!-dlaczego Pani nienawidzi górali?!...Któryś zrobił Pani krzywdę?...Dlaczego Pani zionie nienawiścią???....
z boku 2017-01-24 23:04:00
dziadku.......takie powiedzenie ,,dziadku smierdzi wom na zadku ale wom I z przodku tyz bo tak cyganicie ze aze siwy dym wom z geby idzie. Rozum nie fce puscic ale ozor pcho ze aze smierdzi. TW balbina nic nie ukradl?? No nie. Przekrety z Telegrafem I inne w tamtych czasach to co to bylo?? Kupowali za doslownie kilka zlotych a sprzedawali za miliony. Dzisiejsza siedziba pisuari w jaki sposob sie do nie dostali?? Gomulka I'm nadal dekretem jak wille na zoliborzu czy mamusia kupila synusiowi?? A moze z ochlapow skokowskich I'm wystarczylo na ta siedzibe?? Nie kradnie nikt go nie przekupi. Ale on sam chcial przekupic szefa samoobrony ale mu sie nie udalo zapomnial ze w demokratycznym panstwie minister nie odrolni ziemi. Tak bylo jak balbina sie ksztalcil w prl ale teraz juz tak nie jest.Z moich podatkow idzie kasa na ochrone tego kartofla. (balbina glosowal przeciwko samofinansowaniu parti a to byl jeden z postulatow solidarnosci) wiecej niz na konstytucyjnego notariusza(lamie konstytucje co drugi dzien) Jak to sie nazywa lojalnosc ojczyznie?? Poswiecenie dla ojczyzny zycie jak w celibacie czy tez knucie po nocach jak komy dokopac czy pod kim dolek wykopac. Inni takich zdolnosci nie maja bo w nocy spia albo baby obracaja aten nieudacznik o nieokreslonej publicznie orentacji tez tak robi jak kazdy normalny chlop??
z boku 2017-01-24 22:35:41
ana a gdzie I jakie szkoly konczyl TW balbina czyli ziejacy nienawiscia kartofel do kazdego kto smie nawet tylko pomyslec ze jego zdanie jest inne niz to wlasciciela rozowej teczuszki?? U kogo bronil doktorat TW balbina?? W Londynie?? w Paryzu a moze W NY?? pisuaria juz tak sie rozpedzila ze zwalnia smietanke generalicji ktora posiada wiedze o sowieckiej taktyce. Pierwsza zasada walki z wrogiem to poznac jego jezyk a druga posiasc mozliwosc myslenie tak jak wrog. Kto nauczy zolnierza czegokolwiek feldmarszalek misiewicz?? Gdzie ?? w wiejskim barze pod Bialymstokiem?? Dziadek Tuska byl w wermachcie (wcielony) ale uciekl. Tusk jest winny Ojciec kartoflanego balbiny byl w AK (dlaczego taka cisza o nim byla jest I bedzie??) W czasach kiedy AK-owcow wieziono I rostrzeliwano rajmund piastowal ciepla posadke a za sluzebnosc rezimowi otrzymal wille w ktorej jego karoflany balbina nadal mieszka?? Mieszk zapewne w wili za ktora niejeden zapewne oddal swoje zycie w powojennej Polsce. Willa zbroczona krwia. Jakos to kartoflowi nie przeszkadza. Ale przeszkadza zas wszystko co I wszyscy wyksztalceni w czasach prl. Ale gorszy sort ma miec swiadomsc ze TW balbina to czlowiek waleczny ktory nigdy sie przed komunistami nie ugial. Raz tylko jak mu zakladali rozowa teczuszke. Wyksztalcil sie na zachodzie jego sp. matka walczyla w Powstaniu Warszawskim mimo ze jej nawet w okolicach Warszawy w czasie wojny nie bylo. O taka Historie wam chodzi?? zaklamana I nagieta pod tego kartofla?? Pisalem juz wczesniej o hitlerze. Zauwazcie ze Papiez Franciszek powiedzial to samo. Nadal wam to nie daje do myslenia?? A juz najwyzszy czas.
dziadek 2017-01-24 21:36:08
Można nie lubić Kaczyńskiego, można tez nie zgadzać się z posunięciami obecnej władzy - to normalne, ale nie można odmówić mu kilku pozytywnych cech;
1 ewidentny państwowiec, który od tak długiego czasu w polityce niczego się nie dorobił wiec nie kradnie!
2.wręcz patologicznie nieprzekupny!
3. osoba o ponadprzeciętnej inteligencji i genialnym zmyśle politycznym!
4. facet który wie czego chce i z uporem maniaka do tego dąży!
cyklista 2017-01-24 16:24:28
Gdy kiedyś w przyszłości poprowadzę bloga na łamach Naszego Tygodnika Podhalańskiego, to pierwsze moje zamieszczone tam "opracowanie" będzie nosiło tytuł: Zrozumieć Beatę Czerską".
do xyx 2017-01-23 21:12:26
Odpowiedz na to pytanie jest dziecinnie prosta. Bo głupców jest więcej niż mądrych , stąd populiści tak łatwo zagospodarowują ich głosy. Wczoraj nawet papa Franciszek przestrzegł przed populistami, przypominając ze tak zdobywał władzę Hitler a ludzie których nazwiska pamiętamy z Norymbergi- tez mieli zadry do szkól i nienawiść do istniejącego systemu w sobie....
Dzisiaj w służbie populistów jest net i wyszukiwarki. wystarczy powielić często odpowiednia frazę i wujcio google ja wyrzuci na pierwszej pozycji a wielu użytkowników jej prawdziwości już nie zweryfikuje . Dlatego kleją się wam sztampowe epitety, opinie zasłyszane i wyuczone przez powtarzania ale nie ma w tym głębszej refleksji ani prawdy o ludziach którzy jeszcze umieją używać mózgu :)
xyz 2017-01-23 20:35:45
A dlaczego siły konserwatywne np. w Europie i USA zaczynają wygrywać ? Bo ludziom tak dobrze było z liberalną lewicą ? Nawet w krajach dostatnich jak Anglia czy Francja...
ana 2017-01-23 18:13:44
Anna Wolff-Powęska (ur. 1941 w Tarnopolu na Ukrainie, szkoły pokończyła w czasach jedynie słusznych (kiedy to państwa polskiego absolutnie nie zawłaszczyli ci w onucach na nogach ze wschodu)stonkę nam wtedy Ameryka posyłała , Ruskie nas karmili.... co tu dużo mówić- ....czas na emeryturkę jedna z drugą..!!!
rys 2017-01-23 17:08:26
Jego sie nie da zrozumiec. Po prostu chce rzadzic sam, wedlug wlasnych zasad i pomyslow. Nie szanuje nic i nikogo. Przez niego dojdzie do tragedii.
esek 2017-01-23 15:57:04
WK a czy dobra zmiana cokolwiek zmieniła ? Miliony emigrantów jeśli wrócą to tylko dzięki brexitowi bo jakoś dla idei powszechnej szczęśliwości zamiaru nie mieli. 6 tys z punktu widzenia warszawiaka czy Misiewicza to nadal kwota dla małorozgarniętych. Przecież od samego początku jak rzucili się na fuchy widac , że zmiana ma dotyczyc wyłącznie tych przy fruktach i tych z PO mają zastąpić ci z PiS . No tu jeszcze my się musimy dorzucić na 500+
Pomazaniec 2017-01-23 13:39:57
Mesjanizm cierpiętnictwo i odrzucanie Kk posoborowego- to wypisz wymaluj religijność jak u Oćca Dyrektora.
do WK 2017-01-23 10:52:21
Skutki będą opłakane bo konserwatyści nie mają receptury na sukces. Zresztą - nigdzie nie świecie i m się taka utopia nie udała. W zamian proponują eskapizm polityczni i anarchię która zawiedzie nas donikąd.
niekoń 2017-01-23 10:36:45
Pani Czerska - jedna rada dla Pani: kończ Pani i wstydu se oszczędź.
Pa 2017-01-23 10:21:18
Punkt widzenia zależy od punktu siedzienia. Środowiskom lewicowym i liberalnym można stawiać podobne zarzuty, tyle, że na szczęście to one są w defensywie. Po latach "urabiania" społeczeństwa przez media opanowane przez lewicowych liberałów okazało się, że Polacy to ciągle w większości normalni ludzie ze zdrowym podejściem do życia.
P.S. Z braku czasu wysłuchałem tylko fragmentu wykładu, ale zakładam, że tezy poztawione na początku p. A. W-P, podtrzymała do jego końca.
WK. 2017-01-23 10:14:08
'Bo skutki ich działań - już wiadomo- będą opłakane.' - to się nazywa 'chciejstwo'. Takie chwyty retoryczne jak ten są całkowicie puste. Łatwiej oceniać przeszłość. A ta - już wiadomo - była opłakana. Naprawdę. 27 lat postkomunizmu w Polsce zakończyło się nieomalże tragedią. Miliony ludzi bez pracy, miliony na emigracji zarobkowej. A z drugiej strony - POlityczni cwaniacy, dla których pensja 6 tysięcy to dla głupich.
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
  Tel.: 694-763-155
  E-mail: pracapodhalee@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. 600 38 38 52
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ELEKTROMONTERA/ELEKTROTECHNIKA do pracy w serwisie elektronarzędzi w Zakopanem. 600 38 38 52
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII. MURARZ, CIEŚLA, OPERATOR ŻURAWIA. Austriackie warunki. Agencja Pracy Diwa (cert.6760). 513106189, 668835085,
  E-mail: pach@diwa-personalservice.pl
  WWW: www.diwapolska.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  BUDKA NA OSCYPKI wys. 2.46, szer. 183 (z ladą 2m), dł. 1.30. Tanio! 696 926 486.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO. 696 333 919 DZWONIĆ PO GODZ. 14.00
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 506093576
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
  Tel.: 660337657
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kucharza zmianowego, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA NA UMOWĘ O PRACĘ ZATRUDNI: KUCHARZA Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM, KELNERKĘ, PANIĄ NA ZMYWAK -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  Butik CH Carolina Herrera (Fashion Street) poszukuje kandydata na stanowisko: SPRZEDAWCA, miejsce pracy ZAKOPANE (Fashion Street), umowa o pracę, atrakcyjny system wynagrodzeń, szkolenia
  Tel.: 182020880
  E-mail: biuro@bachleda.pl
 • USŁUGI | budowlane
  W sprzedaży ziemia ogrodowa przesiewana, do ogródków przydomowych i na trawniki.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo budowlane zatrudni pracowników w zawodzie:malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pomocnik budowlany, operator koparki.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  DOCIEPLENIA.
  Tel.: 509596074
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-03-20 15:50 Awaryjny brak wody na powitanie wiosny 2019-03-20 14:58 Poszukiwani już za kratkami 2019-03-20 14:34 Tragiczny finał przejażdżki quadem. 9-latek zmarł w szpitalu 2019-03-20 13:59 Opera na zamku w Czorsztynie 2019-03-20 12:58 Trzy Korony chwilowo zamknięte 2019-03-20 12:30 Chcesz zostać miejskim strażnikiem w Zakopanem? 1 2019-03-20 11:57 Piękna pogoda w Tatrach. Warunki narciarskie doskonałe (WIDEO) 2019-03-20 11:26 Sam przedłużył sobie wizę 2019-03-20 10:44 Potrącenie przy Rondzie Solidarności 2 2019-03-20 10:41 Konkursowy mundurowy 1 2019-03-20 10:24 Kieślowski w „Mokotece” 2019-03-20 10:02 Zamarznięty skrzek i żabki pod lodem 2019-03-20 09:51 Poranne zderzenie w Waksmundzie 2019-03-20 09:35 Ewidencja sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej w 2019 roku – zwolnienia i utrata prawa 2019-03-20 08:41 Nie ma przełomu w sprawie przyszłości szpitala 2019-03-20 07:59 Chodnik, kanalizacja, gaz 2 2019-03-19 22:44 O MUSTANGU 2019-03-19 21:09 Szarpanina na Krupówkach. Mężczyźni z szalikami zaczepili przechodniów 10 2019-03-19 20:31 Takie cudeńka niedaleko Krupówek 5 2019-03-19 19:04 Pijany kierowca odebrał dzieciom ojca, a żonie męża. Trwa zbiórka pieniędzy 6 2019-03-19 18:45 Dzieci boją się psów 6 2019-03-19 17:48 Najlepsze filmy na konkurs wybrane 2019-03-19 17:23 Krupówki nośnikiem przestępstw 2 2019-03-19 16:18 Bezpiecznie na nartach. Półtora tysiąca osób na stokach 2019-03-19 15:07 Ostatnie dni astronomicznej zimy. Giewont odsłania białe oblicze 2019-03-19 14:59 Przeglądy kolejek PKL. Na Kasprowym na nartach do 6 maja? 2019-03-19 14:02 Ski-alpinistka zginęła w Tatrach Słowackich 2019-03-19 13:43 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Gruzina 2 2019-03-19 13:36 Czekają na adopcję 2019-03-19 12:35 Kiedyś można tu było spotkać poszukiwaczy skarbów 2019-03-19 11:08 Okradali sklepy w Zakopanem. Nawet trzy razy dziennie 2019-03-19 09:59 Zgubił szlak na Rysach. Trwa akcja ratunkowa 2019-03-19 07:58 Śmieć pod mostem 3 2019-03-18 22:10 Szturmują górala na Krupówkach 2019-03-18 21:33 Podhale dwa razy prowadziło, ale przegrało w dogrywce 2019-03-18 20:47 Nowy sołtys w Piekielniku 3 2019-03-18 20:16 Wiosna przyszła - czas rozebrać lodowisko 2019-03-18 19:39 Śpiesz się trochę wolniej 4 2019-03-18 19:14 Takie śmietnisko obok parkingu przy Powstańców Śląskich 1 2019-03-18 18:27 Ta góralska chałupa powstała w 1830 r. Teraz nabrała nowego blasku 2 2019-03-18 18:21 Policja ujawnia okoliczności sobotniego wypadku 9-latka na quadzie 2019-03-18 17:55 Zakopane w żółtych kamizelkach 2019-03-18 16:58 Rasizm za piątkę 12 2019-03-18 16:41 Wybory czas zacząć 2019-03-18 16:12 Pamiętaj, aby zapinać pasy. Policjanci w jeden dzień skontrolowali 111 pojazdów 4 2019-03-18 16:04 Podpalił, posiedzi 2019-03-18 15:57 Zakopiański teatr w Częstochowie 2019-03-18 15:53 Jechał na skuterze w parku narodowym w Gorcach. Strażnicy ukarali go mandatem 3 2019-03-18 15:44 Brytyjski escape room i moc atrakcji 2019-03-18 15:30 Prezydent Andrzej Duda na Forum Górskim w Zakopanem 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-03-20 15:31 1. Gratulacje i powodzenia !! 2019-03-20 14:32 2. Ciekawe czy jest jakaś górna granica wieku? 2019-03-20 14:31 3. A jest taki , ktory pomogl ? Raczej nie bedzie kandydatow do tego konkursu . Marne szanse . 2019-03-20 14:13 4. A kasę przeznaczyć na profesjonalne kamery i system nowoczesnego monitoringu! Tylko trzeba chcieć i myśleć perspektywicznie a nie zatrudniać jeszcze dodatkowo 4 strażników. Nasi strażnicy są nie przeszkoleni/albo słabo przeszkoleni, mało asertywni, ze słabym ? przywództwem?. KPINA i mydlenie oczu! 2019-03-20 12:52 5. Ta wieś kojarzy mi się ino z babą która zniszczyła mi życie. Bo taki miała kaprys. 2019-03-20 12:05 6. Prawdziwy góral to rondo kompaktowe nazywa KONTAKTOWE bo tak się mu wydaje że usłyszał. 2019-03-20 11:38 7. SM jest niepotrzebna,to ukryte bezrobocie.Dzwoniąc w sprawie śliskich chodników,bo naprawdę trudno było się poruszać,pani która odebrała zgłoszenie powiedziała-przyjęłam zgłoszenie i co i nic,jakie chodniki były,takie zostały.Wiele miast zlikwidowały SM i mają się dobrze.U nas to samo powinno się stać,a pieniądze przeznaczyć na policję,zwiększając więcej etatów.Co by było na Krupówkach bezpieczniej,to powinny być patrole piesze,zwiększone w weekendy i inne święta,kiedy się pojawia większa ilość turystów i nie tylko. 2019-03-20 11:13 8. Sztuczne te nazwy Sloidarności, Dmowskiego, Jana Pawła II i co tam jeszcze. Ja jak większość mieszkańców w ogóle ich nie kojarzę ani nie używam. W Zakopanem mamy: - RONDO (tzw. kuźnickie) - RONDO PRZY DWORCU - RONDO NA ALEJACH - RONDO PRZY ESTAKADZIE - RONDO KOMPAKTOWE W przyszłości może będą: - rondo przy imperialu (a nie np Lecha Kaczyńskiego) - rondo na spyrkówce, ewentualnie rondo burmistrza ale to zależy kiedy będzie budowane i jak bardzo niektórzy będą bóldoopić To zupełnie tak jak w Krakowie np z rondem polsadu, nikt nie mówi rondo Stanisława Bareji tylko używają nazwy, która się przyjęła czyli polsadu 2019-03-20 10:51 9. To już niestety norma na Krupówkach, brud i galerie ???????????????? 2019-03-20 10:32 10. Ale tych ludzi ktoś musi uczuć i dyscyplinować i od tego są służby, np. SM
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka