Reklama

2018-08-25 15:00:57

Reklama

Krościenko n.D

Moc kandydatów

Reklama

O fotel wójta w Krościenku na pewno powalczy trzech kandydatów.

Trwa odliczanie do wyborów samorządowych. Póki co trzy osoby potwierdzają, że będą zabiegać o najwyższy urząd w gminie Krościenko. Kto stanie w szranki? Obecny wójt Krościenka - Jan Dyda, który pod koniec ubiegłego tygodnia jako pierwszy zarejestrował komitet wyborczy, a także były włodarz gminy - Stanisław Gawęda. Trzecim z kandydatów jest radny Tadeusz Topolski.

Każdemu z ubiegających się zadaliśmy podobne pytania. Jak odpowiadali - przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dofakt 2018-09-11 15:05:09
To samo się tyczy inwestycji realizowanych przez byłego wójta. Podobnie będzie z nowym wójtem, który też realizował będzie zarówno nowe inwestycje i kończył te rozpoczęte za poprzedniej kadencji. Analogicznie z zadłużeniem, spłacają następcy, ale jednocześnie biorą nowe kredyty. Tak już ten świat ułożony. To żaden zarzut.
dofakt 2018-09-11 14:12:32
Gdzie ta kanalizacja wykonana przez P. Dydę w Grywałdzie? Mam tam kilka nieruchomości i jakoś żadna nie jest skanalizowana. Chyba sobie przypisujecie wykonanie odcinka, który zakontraktował jeszcze były Wójt. To, że Dyda był wójtem w trakcie realizacji tematu załatwionego jeszcze przez byłego Wójta, a sam nie kiwnął przy tym palcem i na pewno sam by tego nie wykonał, nie znaczy jeszcze, że sobie może zasługi przypisać.
dotych2atakujacychpatriotke 2018-09-11 11:01:13
To własnie trzeba nie mieć rozumu, żeby uwierzyć w szczere intencje kogoś kto choć mieszka na terenie gminy pewnie od urodzenia i powinien wiedzieć jak gmina Krościenko wyglądało dawniej - przez 12 lat swojego urzędowania jako wójt nie doprowadził do jej rozwoju tylko wręcz cofnięcia w rozwoju. Owszem pozyskiwano środki zewnętrzne, ale zdecydowanie zbyt mało efektywnie. Co do krzyku odrywanych od koryta, to już raz się podniósł 4 lata temu przy okazji ostatnich wyborów, teraz znowu hydra podniosła łeb, ale niech będzie pewna że jej ten łeb - metaforycznie - elektorat ostatecznie odrąbie - oby juz pierwszej turze. Kto współprtacuje z kodem czy z pisem to nie ma wielkiego znaczenia, oby tylko nie skalać się współpracą ze służbami PRL albo samym Panem Stanisławem G. , bo to dopiero powód do wstydu. Co do próby oczerniania osoby - Pani Patriotki, pragnę zauważyć, poprzez wskazanie jakoby poza szkalowaniem postami nie miała innego hobby, i na stałe mieszka poza Gminą jest błędem i daleko idącym naruszeniem - rzucający te wierutne bzdury miłośnicy tych martwych zwierząt widocznie nie rozumieją, że nieważne
kto gdzie mieszka, ważne kto co ma w sercu - a tej Pani najwyraźniej na sercu leży dobro gminy, co wyraziła dosyć jasno. O kwesti typu kto tu jest pseudo prawnikiem, a kto po jakich studiach, to się nie wypowiem, bo były wójt i jego otoczenie nie wypadli by najlepiej. Co ma za znaczenie ze po płatnych - zaocznych, to że niektórzy się na dzienne dostali nie wiadomo na jakich zasadach i w uznaniu jakich zasług to nie znaczy że lepsi. Prawnik po dziennych może być lepszy od zaocznego ale tylko we własnym mniemaniu. Nie wolno tak antagonizować młodych ludzi, którzy chcą coś zrobić dla Krościenka tylko dlatego że powstają przeciwko zastanemu porządkowi. Każda rewolucja tak się zaczynała, a teraz czas na Naszą Gminę! Kontestuje wszystkie 3 kadencje wójta Stanisława jeśli chodzi o generalną ocenę, w szczegółach to powiem, że miał przebłyski intelektu ale to głównie w okresie przedwyborczym, potem zawsze wracało do normy. A i jeszcze coś było o wyrokach - były wójcie - specjalnie z małej litery - no daj Pan spokój!
Podsumowując, popieram każdego kto ma coś do zaoferowania dla Gminy, ale nie byłego wójta - Stanisława.
do patriotka 2018-09-10 13:29:07
Zblazowana pani ze stolicy (pesudo-prawnik po płatnych studiach zaocznych) rozumiem że kontestuje tylko dwie kadencje wójta Gawędy. Trzecia się jej podobała. A o wyrokach, skandalach moralnych, nieumiejętnym wykorzystywaniu obcych źródeł finansowania i sposobie prowadzenia kampanii wyborczej to lepiej nie pisać....... ale w odniesieniu do obecnego wójta, bo można się skompromitować.
Do patriotka 2018-09-09 20:20:39
Kinga G. trzeba nie mieć rozumu żeby uwierzyć w szczere intencje osoby mieszkającej w stolYcy, która związana jest z gminą tylko przy wyborach. Jako gorąca zwolenniczka kodu i innego bagna jak możesz popierać obecnego wójta, który współpracuje z PIS ? Poglądy elastyczne w zależności od interesów ? 1, 2 ptk jakieś fakty czy typowy kodziarski krzyk odrywanych od koryta? 3 masz żal że nie miałaś okazji? 4.5 gdzie Ty masz moralność? 6 pochwal się swoim hobby czy poza bzdurami i propagowaniem szkalujacych postów. Obroną kornika ,zwierzątek i innych wsciekłych macic masz jakieś wartosciowe?
Fakt 2018-09-05 10:09:59
Kadencja wójta Dydy: wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza, wybrukowano ścieżki na cmentarzu kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku, częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu, wymieniono ogrodzenie na Sokolicy, wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu, wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku, pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł. I do czego się bierzecie panowie Kwiatek i Topolski????? Z programem podyktowanym na portalu społecznościowym???
Litości 2018-09-03 00:08:20
Bardzo będzie konkretny - Pan Tadeusz. Aż szkoda gadać, taki konkretny
optymista 2018-09-02 14:04:43
Ja mam nadzieję że komitet Pana Duli wystawi kandydata konkretnego bo inaczej szkoda głosować
Do to co zwykle 2018-08-31 00:37:50
Dobrze że sympatycy pozostałych komitetów nic nie piszą na forum i nikogo nie obrażają. Hipokryci.
w odpowiedzi do l 2018-08-31 00:36:29
Niezły kit. Kto powiedział ze ludzie tak bardzo chcą jego powrotu? Wybory rozstrzygną, może wcale nie tak bardzo. Ktokolwiek chciałby te kandydaturę obrzydzić nie musi się zbytnio starać. To co wyborcy napewno by chcieli to jakiegoś programu konkretnego i nowych pomyslow na miarę naszych możliwości a nie takiego wyciągania trupa z szafy.
Do do nieobiektywny 2018-08-30 23:57:14
Zgadzam się z Tobą. Też mam nadzieję że drugi raz nie popełnimy błędu i wybierzemy logicznego, doświadczonego, z imperatywem do działania kandydata - Stanisława Gawędę. Za bajki o gondolach, pętlach gorczańskich już serdecznie dziękujemy.
Do to co zwykle 2018-08-30 23:40:50
Pana Salamona nikt się nie boi tylko warto aby opinia publiczna wiedziała z kim ma do czynienia. Przyznasz że tworzenie komitetu ruch rozwoju Krościenka przy zarejestrowanej działalności w gminie sąsiedniej żeby nie płacić podatków w Krościenku to hańba i wstyd!
Troll 2018-08-30 23:30:08
Biedactwa, myśleli że chociaż w sieci zaistnieją ze swoimi pomysłami skoro w realu budzą ironiczny uśmiech. A tu takie rozczarowanie. Niekompetetne, zacofane, reprezentujące anachroniczne myślenie trolle rozłożyły wielkie, nowoczesne, młode, energiczne komitety. Kupą mości panowie, kupą.
do nieobiektywny 2018-08-30 22:29:08
Tragiczny to jest tylko jeden z kandydatów, dlatego społeczeństwo odsunęło go od rządzenia, i obyśmy 2 raz tego błędu jakim był ten wybór nie popełnili.
To co zwykle 2018-08-30 22:18:20
I znowu trolle byłego wójta wylewają fale hejtu w sieci jak przed 4 laty, co Wy macie do Pana Salamona, aż tak wam zagraża?
Nieobiektywny 2018-08-30 19:11:01
Dobrze że Pana Kwiatka, Dydę, Salamona i Topolskie wymieniasz w jednym rzędzie bo cała czwórka jest tragiczna i nie ma pojęcia o zarządzaniu gmina. Nawet nie potrafią wyłonić ze swojego grona jednego kandydata tylko wszyscy się pchają. Kupą, kupą mości panowie
Ciekawy 2018-08-30 19:06:35
A mógłbyś napisać co Pan Dyda zrobił na Krośnicy, bo bardzo jestem ciekawy.
o duetach 2018-08-30 17:55:32
Niemal zupełny upadek to już jeden zgrany duet nam urządził przez 12 lat. Ostatnie 4 na plus, choć można by pewnie lepiej i więcej, ale nie jest źle. Krośnica za Dyda!!!!
jakziscisiensjgorszyscenariusz 2018-08-30 17:49:35
i Stanisław G. zostanie wójtem to rzeczywiście może lepiej gdzieś przeczekać te 5 lat beznadzieji. A co do kandydatury Salamona, Kwiatka, Dydy, Topolskiego to każdy będzie lepszy od Pana S.G. Obiektywnie patrząc.
Oburzony 2018-08-30 13:26:52
Pana Salamon chce kandydować na wójta tylko ze działalność gospodarczą ma zarejetrowaną w Tylmanowej żeby podatków do
Gminy Krościenko nie płacić. Panie szanowny wobec powyższego proszę kandydować na wójta Ochotncy skoro z tamtą gminą się pan identyfikuje! To szczyt hipokryzji! Myśle, że Urząd skarbowy tez byłby zainteresowany takimi machinacjami.
Ciekawe 2018-08-30 12:50:45
Szanowni Państwo, Gawęda, Dyda, Kwiatek pół biedy. Ale jak może startować taki Salamon??? Ten facet to dopiero postać z innej bajki !!!!
Cenzor 2018-08-30 12:04:26
Juz jeden 4 lata temu oceniał zasadność budowy niektórych dróg przez wójta Gawędę. Po czym sam nie wybudował ani 1 km drogi!!! Jak już następni się biorą do oceny to i efekty ich działania będą takie same jak tego cenzora, który właśnie kończy swoje popisy w atmosferze kompromitacji.
Do 2018-08-30 11:53:12
Czy wójtowi nie można nic zarzucić to proszę pierwszy przykład z brzegu - spytaj np. kajakarzy którym Dyda z dyrektorem Kwiatkiem nie pomogli w organizacji zawodów kajakowych, które są chlubą Krościenka. Takie to wsparcie dla sportu i promocja. Zresztą przystań kajakową Pan Dyda w okręgu pana kandydata Kwiatka też modelowo zaniechał. Ten duet oznacza zupełny upadek Krościenka.
Do dosiara 2018-08-30 11:45:11
Akurat Panu Dydzie mam bardzo dużo do zarzucenia! Tych obietnic które złożył i nawet nie rozpoczął to do jutra można wymieniać. A Tobie skoro masz takie poczucie obciachu to radzę się wyprowadzić bo za dwa miesiące Krościenko będzie miało wójta Stanisława. I bardzo dobrze bo to jedyny logiczny kandydat z tej całej ekipy przypadkowych wynalazków. A jak już o siarze mowa to większej niż komitet młodych wspierający Jana ?koncepcje? Dydę to nie ma.
Do l 2018-08-30 11:34:42
Żadnych z wymienionych prócz trzech średnio przygotowanych koncertów nie odnotowałem w ostatnich 4 miesiącach. Taka to promocja że człowiek, który interesuje się tym Krościenkiem nic o jego promocji nie wie. A tej śpiewki przeciwko Gawędzie nie rozumiem. Bo skoro było tak źle to czemu ludzie tak bardzo chcą Jego powrotu, a komitet młodych z bardzo młodym pełnomocnikiem (ok. 50 lat) już nie wie co ma zmyślać żeby tylko obrzydzić lidera wyścigu na urząd wójta. Komitet młodych z młodym pełnomcnikiem niech lepiej przedstawi swój pomysł na gminę bo na razie to tylko deprecjonuje inicjatywy, do których nie dorósł w biświadomości, percepcji i kompetencji.
doSiara 2018-08-30 10:42:21
Akurat wójtowi Dydzie nic nie można zarzucić. Imie jak imie, nikt go nie pytał o zdanie, nie wybierali go. Za to jego wybrała demokratyczna większość, więc doceńcie to. Apropo obciachu to jeszcze nic mieć w komitecie Janusza; gorzej niż mieć w komitecie takiego kandydata jak Stanisław być nie może. To dopiero siara i obiach!
Nietakpowinnobyć 2018-08-30 10:40:01
"Wspaniały okres wójtowania", "na trzeźwo", "gotów do współpracy". Jedyne co mi tutaj pasuje to "umiał się ustawić".
Nietakpowinnobyć 2018-08-30 10:16:51
Myślę że tych niby młodych drażni to, że ktoś może startować, kto ma za sobą wspaniały okres wójtowania, kto radził sobie w życiu, kto zawsze na trzeźwo przyjmował rzeczywistość; kto w poprzednim systemie umiał się ustawić, mimo wiecznie rzucanych pod nogi kłód i niesłusznych wyroków zawsze gotów był do współpracy. Ogarnijcie sięmłodzi! Dajcie człowiekowi szanse!
l 2018-08-30 10:04:09
Promocja faktycznie nie działa jeszcze tak jak powinna, ale są to lata zaniedbań, których nie da się nadrobić w tak krótkim czasie. Przed obcięciem stanowiska przez wójta Dydę, była to martwa struktura w Krościenku. Wcześniejszy wójt chyba uważał, że Krościenku nie jest potrzebna promocja. Teraz w końcu, powoli zaczyna się coś dziać w tym temacie (koncerty, spoty w radio, program o Krościenku w TVP Kraków) nie dajmy tego zaprzepaścić.
Masakra 2018-08-30 00:25:42
Ja nic wiem na temat kandydata na wójta w osobie Pana Kwiatka. We wszystkich mediach oficjalnie mówi się o trzech innych kandydatach. Komitet młodych już na stracie kampanii przysnął w promocji swojego kandydata. Może i incjatywa ciekawa ale fatalnie prowadzona. Nic dziwnego że promocja gminy kuluje skoro brat domniemanego kandydata się nią zajmuje. Otóż jedyny komitet bez oficjalnego kandydata na wójta, jedyny komitet który w swojej nazwie antagonizuje osoby ze względu na wiek, jedyny komitet który rozpoczął kampanie od wyśmiewania i obrażania. A to wszystko z dyrektorem promocji Krościenka na pokładzie. Kabaret normalnie !!! Dyda ma nosa do ekspertów :)))
Siara 2018-08-30 00:02:15
Mieć w nazwie komitetu najbardziej obciachowe imię w obecnej pop-kulturze czyli JANUSZ. Pełny obicach.
Proste 2018-08-29 23:56:19
Komitet młodych z pełnomocnikiem wyborczym, który mógłby być dziadkiem, budujący tożsamość na wyświechtanych hasłach i
chybionej nazwie komitetu. Taka to efemeryda. Wiele z pośród tych błędów można by było jeszcze naprawić i nadać tej inicjatywie właściwe kształty (jest czas) ale trzeba by było zaangażować w to ludzi naprawdę kompetentnych i zorientowanych.
teżKrościeńczanka 2018-08-29 23:42:39
Co do powrotu byłego wójta - to nie tak szybko, wyborcy rozstrzygną wszystko i może się okazać że jednak nie wraca.
Kłótnie na forum niczego nie zmienią, narazie merytorycznie to jeszcze żaden kandydat się nie wypowiedział, w zasadzie żaden jeszcze wogóle się nie wypowiedział bo ten wywiad w tygodniku wiele nie odkrył, ot że startują, poprosili to się wypowiedzieli i tyle. Poczekajmy co powiedzą, wtedy można będzie ich ocenić. Ich merytoryczne programy i propozycję dla Gminy. Jestem ciekawa również doboru radnych, czy to przypadkowe osoby - jak zazwyczaj dobrani na zasadzie ile kto może pociągnąć za sobą głosów, czy kandydaci, którzy coś sobą reprezentują - i to merytorycznie - czyli czy kandydaci na urząd wójta przyłożą się i potraktują swoich radnych jako motor napędowy przemian w Gminie, swoich doradców i pomocników w realizacji programu czy jak dotąd jedynie organ pozbawiony rzeczywistej mocy sprawczej. Ja poczekam i dobrze się zastanowię zanim oddam pochopnie swój głos. A takie pisanie ile to km dróg kto pobudował, a do czyich działek, a ile szkół wyremontowano... Ludzie!! Bieżące utrzymanie szkół, remonty dróg, inwestycje większe i mniejsze to normalne zadania gminy, jak na to nakładają się jeszcze kwestie dotacji z unii, w organów centralnych, ministerstw itp oraz związane z tym zadłużenie, kredyty, - sprawa ma szerszy kontekst. Zastanówmy się lepiej oceniając każdą inwestycję z osobna - jak wpłynęła ona na życie naszej małej społeczności lokalnej i jak przyczyniła się do rozwoju Gminy całościowo. Gdzie dziś jesteśmy - gdzie jest Gmina Krościenko - i gdzie chcemy być za 5 lat - to będzie klucz do wyborów. Więc kandydaci do dzieła i niech zwyciężą mieszkańcy!
Młody 2018-08-29 22:48:38
Młodzi z Krościenka głosują na Gawędę. Mamy dosyć tych wydmuszek z lipnymi kandydatami, które obiecują gruszki na wierzbie, a jedyne co potrafią to obrażać i wyśmiewać.
Fakt 2018-08-29 22:39:32
Wiadomo, komitet Kwiatka obecnego wójta nie atakuje bo to słaba konkurencja - Dyda nie ma żadnego poparcia. Z kolei Gawędę atakują bo wiedzą ze ma największe szanse na zwycięstwo. Tylko dlaczego ma tak olbrzymie szanse skoro niby był taki słabym wójtem według nich? Otóż dlatego ze był najlepszym wójtem w historii Krościenka i będzie znacznie lepszym wójtem niż pięciu Kwiatków. Ludzie z komitetu Kwitaka świetnie o tym wiedzą i dlatego pisze te wszystkie bzdury.
Krościeńczanin 2018-08-29 22:13:22
Od razu widać kogo się boją niby młodzi że tak atakują. Wiadomo atakuje się lidera. Tylko powstaje jedno retoryczne pytanie. Skoro ten Gawęda był taki fatalny to czemu się Go tak boicie? Przecież fatalny wójt, który nic nie robił przez 12 lat, nie powinien mieć poparcia społecznego to po co go atakować? Odpowiedź jest prosta bo wójt Gawęda ma olbrzymie poparcie i za dwa miesiące wraca na urzędu wójta. Ludzie jeszcze bardziej docenili Jego pracę po tych czterech latach nieudanych eksperymentów z panem Dydą. Staszek wracaj, Krościenko ma już dosyć eksperymentów z Dydą, Kwiatkiem itp.
dosyć zmian na gorsze 2018-08-29 21:54:37
Komitetowi młodych (z młodym pełnomocnikiem) życzę trochę konstruktywnej, merytorycznej wartości zamiast prostackich ataków na poprzedniego Wójta. Niestety dla Was, bardziej odgrzewanego kotleta niż powtarzanie po Dydzie z ostatniej kampanii, że potrzebne są zmiany, to nie ma. Tym bardziej że dostaliśmy te zmiany w tej kadencji. I już serdecznie dziękujemy za kolejne, szczególnie serwowane przez ludzi, którzy mają jeszcze słabsze kompetencje niż Jan "koncepcja" Dyda.
Szkoda 2018-08-29 21:45:15
To właśnie taki poziom dyskusji - Kozioł, Czerepach, obrażanie i wyśmiewanie. Czekam na chociaż jedną konstruktywną propozycję ze strony tego poważnego komitetu dla Krościenka. Tylko jak takową mają przedstawić, skoro nie mają absolutnie elementarnej wiedzy nt. funkcjonowania JST, jego zadań, celów i prerogatyw. Szkoda że zamiast młodych nie powstał mądrych dla Krościenka.
do dozatroskany 2018-08-29 21:39:07
Jak na razie to Pan Gawęda wybudował kilkadziesiąt kilometrów dróg, chodników, płytę rynku, rondo, mosty, wyremontował kilka szkół i wybudował 3 sale gimnastyczne oraz skanalizował pół Krościenka. Z kolei komitet młodych z prawie 50-letnim pełnomocnikiem wyborczym napisał kilka mało rozgarniętych komentarzy, obraził kilka grup lokalnej społeczności i ma zamiar desygnować na kandydata słabego radnego. Oprócz tego w grupie na portalu społecznościowym rozpoczął pisanie programu wyborczego bez wizji, misji, analizy stanu aktualnego, strategii oraz identyfikacji narzędzi do realizacji planowanych zamierzeń. Jedyny plan to przejąć władzę poprzez oczernianie innych kandydatów bez żadnej konstruktywnej propozycji dla tej Gminy. Identycznie niekompetentne działania jak Pana Dydy (sprzed 4 lat) i jak to się tragicznie skończyło to wszyscy wiemy. Drugi raz Krościenko na bajki o zmianach wprowadzanych przez Osoby, które nie mają o tym pojęcia, się nie nabierze.
do franko 2018-08-29 21:14:36
Szkoda dla Ciebie, że zatrzymałeś się na pierwszym sezonie serialu Ranczo. Bowiem w ostatnim Kozioł został prezydentem RP, więc skoro kompetencje wójta Gawędy łączysz z najwyższym urzędem w państwie, to cenisz Go jeszcze bardziej niż ja. Ups, chyba przypadkiem strzeliłeś sobie w stopę z tym porównaniem do Kozioła. No ale jak ktoś chce być błyskotliwy na siłę, to tak się kończy.
niemożnabycgorszym 2018-08-29 21:09:35
nie można być gorszym ale od poprzedniego wójta, obecny wbrew pozorom nie jest wcale zły. oby tylko nie wróciło poprzedni, to dla gminy już będzie na plus, a jeśli przy tym wygra najlepiej merytorycznie przygotowany kandydat, to już całkowity sukces
Atena 2018-08-29 20:32:11
Drodzy mieszkańcy Krościenka ,miałam zaszczyt poznać Wasza wspaniałą Gminę.Ale teraz patrzac na listę kandydatów zastanawiam się dlaczego nie ma żadnej kandydatki.Pracujac u Was spotkałam mądrą gospodynię i myślę że Waszą receptą na sukces jest Pani - dobra i mądra gospodyni. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
franko 2018-08-29 18:57:18
Moim zdaniem były wójt taki serialowy Kozioł po ewentualnym powrocie, a są ku temu obawy, będzie potrzebował z powrotem kogoś takiego jak były wicewojt czyli Czerepach. I rancza ciąg dalszy.. tragedia!!!
dozatroskany 2018-08-29 18:49:28
no pewnie lepiej po słabym Gawędzie 1 i jeszcze gorszych sequelach nr 2 i numer 3, nagle producencki biorą się za reżyserię części 4, licząc ze widzowie / wyborcy na te odgrzewane kotlety pójdą, a chodzi o to ze Gawęda cześć 4 to tylko skok na kasę, jak przedmówcy zauważyli.
Pomówienie 2018-08-29 16:20:01
A jaką drogę zrobił sobie Pan Gawęda? No chyba że weźmiemy pod uwagę tą drogę asfaltową, którą Dyda nazywa ścieżką wzdłuż Dunajca. Tylko że ta droga prowadzi do działki byłego wicewójta a nie wójta.
Nie ten kierunek 2018-08-29 15:58:51
Kwiatek od Dydy gorszy nie będzie bo nie można być gorszym, ale jak słyszę już te pomówienia pod adresem Pana Gawędy to ma dosyć. Nic fajnie nie zbuduje się na wyśmiewaniu, atakowania i agresji. A ten komietet Pana Kwiatka tak właśnie fatalnie zaczął.
Koalicja 2018-08-29 15:57:04
Ludzie dogadajcie się, zróbcie jakąś koalicję czy coś, byle tylko nie wrócił Gawęda, przecież to będzie dobicie umierającego Krościenka!
Zatroskany 2018-08-29 15:30:02
Ja bym kupił ten komitet ale jak słyszę te same teksty co cztery lata temu od Dydy to trudno mi dać wiarę tą inicjatywę. Już od Dydy słyszałem jakie to mały być zmiany .... i są tylko że na gorsze. Oby znowu tak nie było! Wybierzemy Kwiatka i będzie Dyda 2 a problem w tym że już Dydy 1 nie sposób znieść.
Pytanie 2018-08-29 15:22:32
to ma być
Pytanie 2018-08-29 14:22:04
Ile uchwał, ile interpelacji, ile inwestycji w swoim okręgu Pan Kwiatek zrealizował w tej kadencji? Jeden z najsłabszych radnych. I roma być kandydat na wójta?
Młody zakręcony 2018-08-29 14:14:07
Lepsza koleżanka w promocji niż brat wójta. To dopiero byłby nepotyzm. I to mają być standardy młodych prowadzających nową jakość? Tragedia.
Spokojnie 2018-08-29 14:08:00
Jeden porządny koncert przez całe wakacje i do tego organizowany w niedziele! Absurd. Chociaż faktycznie w porównaniu do Józka to jakiś postęp jest. Szkoda tylko ze te postęp odbywa się kosztem realnych działań i inwestycji w turystykę. A pan Kwiatek o inwestycjach i pozyskiwaniu środków, budźecie ma pojęcie jak obecny wójt czyli żadne.
Obojętnie 2018-08-29 13:22:22
Kwiatek, Gawęda .... byle tylko nie Dyda !!!!
drogi czarodzieju 2018-08-29 13:16:46
200 tys.? czyli większy niecałe 2 razy niż w poprzednich latach. Dlaczego więc do tej pory nie było chociaż jednej lepszej imprezy w sezonie? Co by nie mówić to obecny dyrektor zna się na swojej robocie. Mam nadzieje, że jeśli Gawęda przejdzie to nie będzie taki głupi, żeby pozbywać się takich dobrych pracowników. A co do dróg do swoich działek, to to że Gawęda je robił to jest fakt, a to że radny Kwiatek to pierwsze słyszę. Ale nie jedno kłamstwo jest w tych komentarzach...
do czarodziej 2018-08-29 13:13:48
Pan Kwiatek raczej nie robił dróg bo jeszcze nie był wójtem. A Dyda chyba też niewiele ich wyremontował, za to Gawęda na w tym ogromne doświadczenie.
kulturalny 2018-08-29 12:50:54
Lepsze takie gwiazdy niż to co do tej pory nam serwowano. Żaden trzeźwo - podkreślam trzeźwo myślący obrywatel
czy wójt - to ważne nie będzie kontestował poziomu czy to organizacyjnego czy artystycznego imrez realizowanych w tym sezonie w odniesieniu do poprzednich lat, bo wtedy niewiele się działo. Dajmy szansę, niech tak będzie rok do roku.
Wtedy będzie można ocenić, na przykładzie tego roku widać jak może wyglądać praca centrum kultury, a że może nie wszystko jeszcze jest ok - ja tam się cieszę z kierunku jaki obrano. Oby tak dalej!
realista 2018-08-29 12:41:17
skoro ma być lepiej a nie tak samo jak jest / było to byli wójtowie na straconej pozycji.
Marna inicjatywa 2018-08-29 12:32:13
Zapytaj strażaków, mamy dzieci z Krośnicy, orkiestrę jak bardzo cenią współpracę z bratem Pana Kwiatka. Czary? Myśle, że w odpowiedzi będzie dobrze dla waszej incjatywa jak teraz wyśmiejesz te trzy grupy społeczne. Bo na razie budujecie swoją tożsamość na wykluczaniu ludzi (starszych, wspierających innych kandydatów, z minionego ustroju itp.). Nie zarzucam Wam złej woli i determinacji ale po tych pierwszych działaniach bardzo słabo oceniam Wasze kompetencje. Oprócz tego nawet jak atakujecie rządy tego Gawędy to bazujecie na ogólnikach i plotkach, żadnych merytorycznych konkretnych przykładów, danych, liczb. Słabiutko.
Słabo 2018-08-29 12:18:42
Totalnie beznadziejnie prowadzona propaganda. Jeśli jesteś młody to nie szafuj tym bo i tak elektorat młodych masz zjednany, należy dotrzeć do grupy, która nie stanowi Twojego naturalnego zaplecza czyli ludzi starszych. A tymaczesem angonizowanie ludzi starszych przez totalnie nieprzemyślaną nazwę komitetu i absurdalne popisy na tym forum to na start zniechęcanie do tej inicjatywy starszych mieszkańców gminy. Totalny brak pojęcia o podstawach marketingu politycznego. Oprócz tego używanie zupełnie skompromitowanego przez Pana Dydę w ostatniej kampanii hasła czas na zmiany jest zupełną porażką. I tak niekompetentna inicjatywa ma dokonać realnych zmian w tej gminie? Nie ma na to szans.
do bardzomłody 2018-08-29 12:18:24
Jeśli wygra Gawęda to na pewno już nie będzie żadnych imprez, bo nie wierzę, że nie pozbędzie się ze stanowiska brata swojego konkurenta. A na jego miejsce zapewne zatrudni swoją koleżankę, byłą panią od promocji...
Czarodziej 2018-08-29 12:06:32
Dalej antagonizujecie starszych mieszkańców gminy. Z pewnością na dobre Wam wyjdzie. A to że Pan Gawęda robił drogi dla swoich to żadne usprawiedliwienie dla Pana Kwiatka. Przecież ma być lepiej a nie tak samo. Natomiast jeśli chodzi o imprezy organizowane przez Brata pana Kwiatka to nie czary tylko budżet Centrum promocji i kultury ponad 200 tys. zl w związku z rokiem jubileuszowym. Za takie pieniądze zaprosić kilka mocno przebrzmiałych gwiazd do żadna sztuka. A sposób organizacji tych imprez to czysta kompromitacja.
bardzomłody 2018-08-29 12:05:27
Do bardzostary, stary stary w jakich czasach ty żyjesz , to nie czary, to rok wyborczy. Po wygranych któregokolwiek kandydata znowu 3 lata stagnacji, zero inwestycji, zero imprez a w roku wyborczym łatanie dziur w drogach, i występy pseudo artystów
do bardzostary 2018-08-29 11:13:38
Na przykładzie wspomnianego brata radnego Kwiatka widać, że warto stawiać na młodych. Wcześniej podobno nic się nie dało zrobić z budżetu GOKu, a przyszedł młody Kwiatek i nagle do Krościenka przyjeżdża Myslovitz, Skaldowie, Majka Jeżowska. Wszystko w jednym sezonie, nie wypominając już o masie drobniejszych imprez. Czary?
młody do Stary 2018-08-29 10:15:28
Wiadomość dla Starego: ta "młoda pseudo alternatywa" jest jedyną nadzieją na zmiany. mam nadzieje zmiecie wreszczie stare - pamiętające jeszcze czasy przed transformacją układy - i ostatecznie wyeliminuje z życia politycznego starych towarzyszy!
kupamięci 2018-08-29 10:06:03
ciekawe, ile dróg dojazdowych do swoich działek pobudowała gminna wierchuszka za czasów byłego wójta.
doturbomlodość 2018-08-29 10:04:00
Akurat w w sprawie budowy dróg dojazdowych do własnych działek i działek zaufanych to Gawęda rzeczywiście mógł pochwalić się dobrymi wynikami.
Turbo młodość 2018-08-29 00:14:16
Jaki Kwiatek jest młody - 33 lata. Dajmy szanse jakiemuś 18-latkowi. 15 lat młodszy i jeszcze mniej umoczony, bo Pan Kwitek już się trochę zdążył umoczyć nepotyzmem, droga do swojej działki itp.
Bardzo stary 2018-08-29 00:07:58
Fajnie, że młody szkoda tylko że niekompetentny. Ile napisał projektów uchwał? Ile złożył interpelacji? Ile zrealizował inwestycji w okręgu? Ile razy wstrzymał się podczas głosować? A do tego kontestuje prace urzędu w którym dyrektorem kultury i promocji jest Jego brat. Zupełny absurd.
Stary chłop 2018-08-28 23:45:14
Ja nie wiem czy scenariusz pesymistyczny oznacza powrót byłego wójta ale wiem, że rządy obecnego wójta to katastrofa. A ten młody kandydat to żadna gwarancja pozytywnych zmian. A odnośnie tej dykteryjki o drukarkach to odpowiem bardziej barwnym przykładem lepiej postawić na stare konie niż na młode osły. Ja już te bajeczki o konieczności zmian okraszone gondolami słyszałem 4 lata temu i jak się skończyło wszyscy wiemy. Powtórka z rozrywki tylko tym razem wersji Kwiatek -dziękujemy serdecznie. Zresztą o czym w ogóle rozmawiamy ten niby młody kandydat jest zupełnie nie akceptowany nawet wśród młodych. Jaki poziom prezentuje ta inicjatywa najlepiej widać w komentarzach - ogólniki, wyświechtane stwierdzenia, półprawdy. Jakoś nikt się nie odniósł do inwestycji zrealizowanych podczas kadencji Gawędy prócz kłamliwych stwierdzeń np. że mosty to inwestycja powiatu. Nawet tego nie wiedzą a do wójtowania się biorą.
Stary 2018-08-28 22:33:52
Jeśli czyjaś zasługą jest jedynie to, że jest młody, to żadna to zasługa. A kompetencje i doświadczenie jest po stronie Pana Gawędy. Dlatego ta młoda pseudo alternatywa tak go atakuje - w obawie przed druzgocącą klęską. A pan Kwiatek był bardzo słabym radnym który nic nie zrobił w swoim okręgu i to niestety dyskwalifikuje Jego kandydaturę na urząd Wójta.
Alf 2018-08-28 19:06:37
wreszcie panowie Gawęda i Topolski powiedzieli Dydzie że gmina Krościenko nad Dunajcem nie ma promocji, bo Dyda myśli że prowadzenie informacji turystycznej to jest cała promocja. Każdy inny kandydat tylko nie Dyda, bo on obieca że się poprawi, już 4lata temu obiecywał i co z tamtego programu wyborczego zrealizował? Może teraz wyborcy będą dokładnie słuchać kandydatów i już nie dadzą się nabrać.
czasnamlodych 2018-08-28 17:34:39
I jeszcze dodam, że patrząc na kandydatów są 3 scenariusze dla Krościenka:
1) Pesymistyczny: wygrywa były wójt po wcześniejszych 3 kadencjach - 12 latach zmarnowanych dla wszystkich i wraca stare, Krościenko choć trochę odetchnęło przez ostatnie 4 lata pomału stacza się w niebyt. Jak jeszcze powstanie ten prawoskręt na rondzie to już nikt tu się nie zatrzyma.
2) Neutralny: wygrywa obecny wójt - po 4 letniej kadencji wydający się niemal pewnym kandydatem do zwycięstwa wszędzie tylko nie w Grywałdzie, Krośnicy, Tylce i Hałuszowej i okres zastoju z delikatnym wskazaniem na plus
(boisko do siatkówki, grzybki i długo by jeszcze wymieniać gdyby bylo co)
zostaje kontynuowany.
3) Dający nadzieje na zmiany: sensacyjnie w 1 turze przechodzi ktoś młody - dla przykładu radny Kwiatek - młodszy od reszty bandy o min. 25 lat, nieumoczony w różne zależności, zaszłości, skandale i pomniejsze aferki gminne, a w 2 turze to już całkowicie rozmontowuje stary układ i zaczyna coś zmieniać na lepsze.
Ps. Pozostali kandydaci nie mają raczej szans w tej rozgrywce.
A co do doświadczenia w zarządzaniu - to ważniejszy rok prowadzenia własnej firmy jak 4 lata jako samorządowiec, to się każdy chyba ze mną zgodzi, no poza tymi co w samorządzie pracują rzecz jasna.
czasnamlodych 2018-08-28 17:19:09
Idąc dalej tym tokiem, uważam, że już wszyscy mieli okazję się wykazać - były wójt przez 3 kadencje, a obecny przez jedną. Może wreszcie czas na młodych, po co trzymać w domu starą drukarkę, skoro tusz zasechł, głowica do wymiany, nie lepiej nową drukarkę kupić; czas na młodych, niech się wykazują! Albo dalej będziemy mieli ranczo wilkowyje w gminie!
Dydanawójta 2018-08-28 15:29:33
Idąc tym tokiem rozumowania, to może jednak dajmy szanse Dydzie. Ma doświadczenie (był już jedną kadencję wójtem) i na pewno też obieca, że tym razem się poprawi. Gawęda miał już trzy kadencje na poprawę i nic z tego nie wyszło, a Dyda jak na razie tylko jedną.
mieszkaniec 2018-08-28 15:27:37
czas na zmiany!
czas na mlodych 2018-08-28 14:05:15
Kandydat Kwiatek ma dokładnie tako samo doświadczenie w pracy samorządowej jak S. Gawęda który przypomnę po 1 kadencji radnego wystartował w wyborach. Rzekomych zasług Gawędy dla Gminy aż szkoda komentować.
Dobre będzie 2018-08-28 14:01:53
Mylisz się. Rondo i ciąg komunikacyjny obok mostów to inwestycja gminy, a same mosty gmina finansowała w kwocie prawie 1,5 mln zł. Wobec tego twierdzenie że to inwestycja tylko powiatu a nie gminy jest głębokimi nadużyciem i nieprawdą. Sale zostały mocno dofinansowanie ze środków zewnętrznych, a to że wkład własny finansuje się z kredytów to zupełnie normalne. Pernementne wypominanie tego szczególnie po latach zaniechać w obszarze finansowania inwestycyjni środkami obcymi jest bezsensowne. A płyta rynku pomimo, że to nic wielkiego to jakoś nikt wcześniej oraz później nie potrafił zrobić więcej w ścisłym centrum Krościenka. Bowiem fontannę ogrodową i kilka doniczek raczej trudno uznać za większą zmianę.
pesymista 2018-08-28 13:48:06
Jeśli Gawęda wygra to już wszyscy stąd pouciekają. Same stare dziadki zostaną, a turysta odwiedzi Krościenko ewentualnie przez nie przejeżdżając...
dobre jest 2018-08-28 13:12:19
Mosty są inwestycja powiatu a nie gminy. Odrestaurowana płyta rynku.. faktycznie udana inwestycja, turystyka ruszyła dzięki niej z kopyta. A sale gimnastyczne to długo będziemy spłacać. Gratulujemy zaradności!
Obiektywny 2018-08-28 11:41:03
Ja z kolei po wójtowaniu Pana Dydy mam już dosyć eksperymentów. Nie widzę też żadnej wartości w kandydaturze Pana Kwiatka. Jakie kompetencje w zarządzaniu gminą może mieć geodeta bez żadnego doświadczenia? A Gawęda pomimo, że popełnił kilka błędów (największym była wiara w Pana zastępcę) to jednak wiele zrobił: samej inwestycji mostów za 15 mln zł, zrealizowanej podczas jego kadencji przez gminę Krościenko, Szczawnicę i powiat długo nikt nie przebije. Jak dotąd mamy odrestaurowaną tylko tylną płytę rynku, przez kogo? A te szkoły i sale gimnastyczne kto podniósł z ruiny? Więcej chodników, dróg i kanalizacji powstało za Gawędy niż za wszystkich pozostałych wójtów razem wziętych.
do Kronos 2018-08-28 11:08:41
Gawęda ma świadomość swoich błędów i chęć ich naprawy? Szkoda, że nie miał takich chęci w czasie trzech kadencji wójtowania. Doprowadził Krościenko do ruiny i znowu pcha się na stołek. Podejrzewam, że jego obietnice zostaną niespełnione, a co do interesowności kandydatów to chyba nie było bardziej dbającego o swoje interesy wójta niż Gawęda.
do średniowiecze 2018-08-28 09:35:38
Ostatnie kilkanaście lat to stracony czas!
Średniowiecze 2018-08-28 09:16:25
Krościenko pod rządami Pana Gawędy to stracony czas, najgorszy okres w jego historii !
do kronos 2018-08-28 08:59:42
Gawęda, bardzo dobrze? co ten człowiek sobą reprezentuje... Dyda same koncepcje....zupełny brak działania. Jeśli prawdą jest kandydatura Kwiatka to trzymam za niego kciuki. Pan Topolski-racja, nie ma pojęcia! A Salamona to już nikt chyba nie traktuje poważnie.
Kronos 2018-08-27 23:51:44
Szanowni Państwo, 5 kandydatów na wójta (Gawęda Dyda, Topolski, Kwiatek i odrealniony Salamon). W sumie oznacza to powrót wójta Gawędy. I bardzo dobrze bo to najlepsza opcja z tych kandydujących. Ma doświadczenie, świadomość błędów których nie powtórzy i chęć do realnych działań. Pozostali nie mają kompetencji i rozeznania. Pan Dyda okazał się słabym wójtem. Pan Topolski nie ma żadnego pojęcia na czym polega zarządzanie gminą. Pan Kwiatek to wiecznie wstrzymujący się radny identyfikujacy sprawy gminy z partykularnymi interesemami swoich najbliższych. Pan Salamon niech najpierw ogarnie świat równoległy w którym egzystuje zanim zacznie ogarniać realną rzeczywistość.
Nestor 2018-08-27 20:13:28
Tragedia to by była jakby wójtem został ten Kubuś Puchatek z pękatym brzuszkiem od niwelatora optycznego.
Tragedia 2018-08-27 16:11:02
Obaj panowie się nie popisali.Różnica jest taka, że Pan Gawęda jakby wrócił to chciałby się pokazać i coś zrobić po tej ostatniej klęsce, a Pan Dydy po marnej kadencji będzie kontynuował beznadzieję. Z dwojga złego chyba mniejszym złem jest Gawęda. A jeśli chodzi o hipokryzje, to największą prezentuje Pan Dyda, jak teraz opowiada o ograniczeniach finansowych gminy, które jakoś w ogóle mu nie przeszkadzały 4 lata temu kiedy prezentował koncepcje: gondoli, wyciągów, basenów, pętli i innych abstrakcyjnych inwestycji.
wyborca 2018-08-27 15:27:11
Pan Dyda miał szanse na zmiany przez 4 lata, jednak nawet nie spróbował z niej skorzystać. Może zrobił kilka drobnych inwestycji, ale to naprawdę drobnych. Pan Gawęda jest w nieco lepszej sytuacji, gdyż ludzie zdążyli przez 4 lata zapomnieć jego błędy w prowadzeniu gminy. Był też znacznie lepszym wójtem niż pan Dyda, jednak nie da się ukryć że przyczynił się do tego w jakim stanie Krościenko jest dzisiaj. Był wójtem przez trzy kadencje i niestety zostawił gminę w znacznie gorszym stanie niż ją zastał. Teraz próbuje się przebić hasłami, że odłączy gminę od Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i położy nacisk na szeroką promocję Krościenka. Ale przepraszam bardzo, gdzie była promowana gmina za jego kadencji? jak wykorzystywał środki unijne? czy to przypadkiem nie od wpisał Krościenko do Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego? Jak można być takim hipokrytą i najpierw robić te wszystkie błędy, a teraz promować się zwalając winę na Dydę i twierdząc, że on to wszystko naprawi...
Spox 2018-08-27 11:38:50
To będzie hit tej kampanii bo pasuje do tych kandydatów.
Meloman 2018-08-27 00:25:31
Miały być gondole, wyciągi, pętle gorczańskie, baseny a jest cała chmara przypadkowych kandydatów, ośmielonych nieudolnymi rządami wójta Dydy. Po tych czterech latach króluje przebój - wójtować Krościenkiem każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. Lubię pensyjkę i inne apanaże, a szczególnie wójta gaże. Teraz będę już szczery, wybrałem drogę kariery. Kariery na urzędzie wójta, to lepsze niż emeryturka.
Wyborca 2018-08-26 20:26:33
Ja czekam na niezależny komitet, którego powstanie deklarował sołtys Plewa. Tylko chyba się nie doczekam, bo żeby zarejestrować komitet to trzeba umieć czytać....a nawet pisać.
Rush 2 2018-08-26 20:18:29
Uzupełnić należy, że artykuł zawiera jeszcze akapit o działaniach Kwiatka, który nie wiadomo czy organizuje realny komitet wyborczy czy tylko zabawę na portalu społecznościowym.
Rush 2018-08-26 13:58:19
Odpowiedzi kandydatów w skrócie: Dyda obudził się że niewiele zrobił. Gawęda zauważył
niekompetencje w pozyskiwaniu środków z UE przez ludzi, których sam zatrudniał. Topolski ma pomysł na promocje gminy przy pomocy ulotek. Slabo to wygląda.
Martens 2018-08-26 13:16:28
Jak jest duża liczba kandydatów to oznacza, że źle oceniany jest obecny wójt. To oczywisty wniosek. Moim zdaniem pierwszą turę zdecydowanie wygra Gawęda ale nie przekroczy 50 procent. A w drugiej turze wszystko się może zdarzyć.
Analfabeta 2018-08-26 12:50:38
A gdzie buńczucznie zapowiadana alternatywa Pana sołtysa Krościenko centrum? Czyżby przerosło Go wypełnienie 3 kartek niezbędnych do zarejestrowania komitetu???? I ktoś taki chce być radnym.... absurd.
Józio 2018-08-26 12:45:58
Stasiu nie będzie dezawuował planktonu politycznego bo dobrze wie, że każdy kandydat z Krościenka (nawet najbardziej kuriozalny) odbiera głosy obecnemu Wójtowi. Dlatego Kaziu, przestrzeliłeś z tym stwierdzeniem. Tym bardziej, że ten komentarz w równym stopniu pozytywnie odnosi się do kandydatury Grzesia. To po prostu obiektywny głos rozpoczynający dyskusje.
kazik 2018-08-26 09:04:08
Dobry komentarz Stasiu
Ciekawy 2018-08-26 00:53:05
Panie Redaktor, outsider polityczny Krościenka czuja się urażony! Gdzie info o wiecznym kandydacie p. Salamonie. To przecież murowany kandydat do osiągnięcia porażającego wyniku, w okolicach 10 głosów - sam na siebie, od bliskich (ale nie wszystkich), 3 dla wygłupu i 2 przez przypadek. Druga kandydatura chyba na żarty, a na pewno wbrew logice, to p. Topolski.
Pozostała trójka jest względnie rozsądna. Tyle tylko, że p. Dyda oznacza dla Krościenka pięć lat stagnacji. Wójtowanie p. Gawędy zależy od zastępcy, którego sobie dobierze. P. Kwiatek to ciekawa propozycja chociaż zaskakująca. Moim zdaniem, w drodze eliminacji wybór pozostaje między Kwiatek vs Gawęda. Zobaczymy który z Nich przeprowadzi lepszą kampanie. Po dobrym ostatnim wywiadzie w papierowej wersji TP, w którym Stasiu ładnie wypunktował rządy obecnego wójta delikatnie wysunął się na czoło. Czekam na ruch Grzesia.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  CITROEN C3 r.p.2005, AUTOMAT do sprzedania stan bardzo dobry, przebieg tylko 53500km Polecam!
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK BUDOWLANY do przyuczenia, praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKÓJ Z KUCHNIĄ jednoosobowy, 400 + 100 media -
  Tel.: 607 826 896.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia MIESZKANIA NA PODHALU. 601 514 787.
 • USŁUGI | inne
  PAN ZŁOTA RĄCZKA, POMOC DOMOWA, ZAKUPY, TRANSPORT itp., 24 h. 666 920 220
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Hotel Kaufmann**** Bawaria, Niemcy zatrudni kobiety i mężczyzn na stanowiska: pokojowa, recepcjonistę, kelnera, pomoc kuchenna, kucharza, pracownika gospodarczego. Wymagane doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Oferujemy Niemiecka umowę o prace i atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszamy do składania CV na adres; hg.kaufmann@hotel-kaufmann.de Wiecej informacji pod nr tel 48517878028
  WWW: Hotel-Kaufmann.de
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1364/27-08-2018-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • PRACA | dam
  Pracownia Dekoracji Okien"ELŻBIETA" w Poroninie zatrudni Panią do pomocy. Zakres obowiązków:sprzątanie szwalni i sklepu,prasowanie. Praca codziennie lub co drugi dzień do uzgodnienia.Mile widziane osoby niepalące.Więcej informacji pod numerem
  Tel.: 698 895 935
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-19 11:21 Dla Jurka Tawłowicza 2018-09-19 11:19 Policja sprawdza, czy w Niedzicy rzeczywiście pojawił się grzechotnik 2018-09-19 10:01 Duży korek w Białym Dunajcu 1 2018-09-19 09:42 Cudowna pogoda w Tatrach. Uważajcie na niedźwiedzie 1 2018-09-19 08:47 19-letnia dziewczyna, która wypadła z 4 piętra miała wiele szczęścia 1 2018-09-19 08:00 Kolejne prawdziwki giganty 2018-09-18 22:39 Młoda kobieta wypadła z 4 piętra 2018-09-18 20:47 Krościenko przedstawia radnych 25 2018-09-18 20:09 Łanie zupełnie nie boją się ludzi (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2018-09-18 18:07 Kandydaci koalicji Platforma.Nowoczesna do zakopiańskiej Rady Miasta 10 2018-09-18 17:30 Grzechotnik w Niedzicy? 14 2018-09-18 17:16 Powoli zapełniają się listy kandydatów do rady miasta 2018-09-18 17:01 Wyjątkowe lekcje przyrody na Kasprowym Wierchu 2 2018-09-18 16:37 Kandydaci do rady powiatu tatrzańskiego 7 2018-09-18 16:25 Kandydaci PiS do zakopiańskiej Rady Miasta. Burmistrz na pierwszym miejscu. 11 2018-09-18 15:41 Minister w Chabówce. Podpisze umowę dotyczącą kolejnego odcinka zakopianki 4 2018-09-18 15:34 Rozpoczyna się Nowotarski Tydzień Bliskości 2018-09-18 15:30 Red Bull Zjazd bez łańcucha w Zakopanem! 2018-09-18 15:12 Nowe twarze Witkacego 2018-09-18 14:06 Sympatyczna kotka szuka domu 2018-09-18 13:20 Drifterzy na cenzurowanym 2 2018-09-18 11:58 Warto wiedzieć 6 2018-09-18 11:40 Zderzenie w Chochołowie. Jedna osoba ranna (WIDEO) 2 2018-09-18 11:27 Bezdomni mieli uprawiać seks na oczach przechodniów 8 2018-09-18 10:39 W ratuszu - o czorsztyńskim zamku 2018-09-18 10:30 Doczekaliśmy się! Nie ma wahadła w Poroninie 1 2018-09-18 10:24 Ugurpowanie Łukasza Filipowicza razem z Dariuszem Galicą 20 2018-09-18 09:52 Czy to niedźwiedź, czy to pies? (WIDEO) 10 2018-09-18 09:43 Piknik rodzinny odwołany 2018-09-18 09:16 Kandydaci komitetu Zakopane 2030 11 2018-09-18 08:01 Klepie kosę i sama kosi 1 2018-09-17 22:21 Fałszywy alarm pożarowy w Szymonku 1 2018-09-17 20:36 Zdrój Obrońcom Ojczyzny 2018-09-17 20:06 Styl zakopiański to raczej nie jest 17 2018-09-17 18:58 Czas na drugą setkę 2018-09-17 18:32 Artystyczny nieład czyli prosty sposób na bałagan. Dodatek Budowlany 2018-09-17 17:13 Prawdziwków nigdy dość 2018-09-17 14:46 Mogiła Sybiraków tonie w kwiatach 2018-09-17 14:36 Egzaminator pozostanie na wolności 5 2018-09-17 14:27 Miasto przejmuje przystanki 2018-09-17 14:17 W Tatrach słońce i kilka dni z nami zostanie 2018-09-17 13:31 Medyczny zjazd 2018-09-17 13:17 Kradli ubrania w sklepie sportowym 1 2018-09-17 11:48 Obok kosza butelki, na trawniku puszki 3 2018-09-17 11:40 W Muzeum Podhalańskim - o miejscach pamięci narodowej 2018-09-17 09:48 Zderzenie na zakopiance 2018-09-17 08:07 Imperial popada w coraz większą ruinę 3 2018-09-16 21:00 Jedna mila bliżej do nieba (wideo) 2018-09-16 19:33 Wywrócił barierę z zakazem, żeby wjechać na zakopiankę 6 2018-09-16 19:17 Poświęcenie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania Niepodległości 6
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-19 10:57 1. Cyklista to wobec tego wsparcia dla Naszej Beci :) Mam slogan wyborczy. # Jesli Nie po drodze Ci z PiS głosuj na Beatę Czerską # 2018-09-19 10:50 2. Redaktor słyszał ryki i się wystraszył? 2018-09-19 10:49 3. Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Proszę o wyjaśnienie. Jaki jest sens startować na wójta jeśli ma się takie trudności żeby zebrać kandydatów na radnych? Na co liczy taki pan Salamon albo Kwiatek w wyborach na wójta, jak nawet nie są w stanie przekonać do swojej inicjatywy 15 rozsądnych ludzi? Ledwo po ośmiu zebrali z łapanki i jaki to ma sens???? Jak można nie mieć tak refleksji? Przecież po tym etapie (niemożności zapełnienia list do rady) widać że nie mają żadnego poparcia, uznania ani sympatyków. To po co startować i się kompromitować na wójta? 2018-09-19 10:47 4. Nikt trzeźwo myślący nie wystawiłby Pana Gawędy na radnego z ramienia swojego komitetu w żadnym okręgu, bo każdy wie co to za pomyłka. A że na wójta sam się zgłosił, to problem sam się rozwiązał. 2018-09-19 10:42 5. To tylko kwestia czasu zanim ktoś sobie zda sprawę, że Poronin i Biały Dunajec to tylko dzielnice Zakopanego. 2018-09-19 10:35 6. Ludzie, litości. Czy kiedyś w tym mieście rządziła jakaś partia ? Chyba, że wspominamy jeszcze PRL i PZPR. Tu od lat rządzą układy, pieniądze, deweloperzy, znajomosci, pan z listy najbogatszych Polaków, celebryci i dilerzy dopalaczy. Czy ktoś z tych list wyborczych może się pochwalić przynależnością do partii, której jest wierny od lat? Czy oni mają jakiś kregosłup moralny, jakieś poglady nie zminiajace się z wiejącym wiatrem ? Co nam zostawili kolejni włodarze miasta: Curuś - oczko wodne, Majcher - przejście podziemne, park bez wyrazu i plac jak na Syberii, Dorula - szalety na Równi. A wszyscy obdarowali miasto apartamentowacami, likwidacją miejsc parkingowych, supermarketami i kompletną ignorancją kultury i sportu. 2018-09-19 10:31 7. Szykuje się ciekawa potyczka. Gawęda zdecydowany lider ale skazywany na porażkę Dyda trzyma się pomocno a i ten Topolski przedstawił ciekawą alternatywę. Inicjatywa Kwiatków od razu pokazała niewiarygodność -nazwa komitetu nie ma nic wspólnego z przymiotami kandydatów do rady. Rzetelniej i prawdziwej byłoby gdyby się nazwali komietet starych i wiecznie startujących od każdego dla gminy. No ale to wynik trudności ze skompletowaniem składu. To że ich najmniej to tez nie przypadek. Myśle ze sołectwa będą głosowały na Staszka, a Krościenko jak się chce liczyć to musi się zdecydować na Dydę albo Topolskiego. 2018-09-19 10:19 8. Co to za PiS ? Od kiedy ci ludzie są członkami tej partii, gdzie mają siedzibę, kto im przewodzi i co już zrobili dla Zakopanego jako działacze partii PiS ? ? Zaden PiS tylko szukanie wygodnego, mocnego miejsca do startu. Jak w każdych wyborach cała sprawa opiera sie na byciu przy aktualnie mocnych. Tym miastem niezależnie kto wygra wybory rządzi z tylnego siedzenia pan z listy najbogatszych. Dlatego udział w wyborach zakopiańskich nie jest świętem demokracji tylko potwierdzeniem smutnej prawdy, że światem rządzą pieniądze. 2018-09-19 10:18 9. Gratuluje komitetowi młodych bardzo młodych kandydatów na radnych. A już z okręgu okręgu 10 i 2 to rekord. Ile Ci dwaj panowie mają lat? Z tego co mi wiadomo obaj są blisko 70, a na pewno grubo po 60. I jescze jedno pytanie skoro na radnych wystawiają byłych wielokrotnych kandydatów z komietu wójta Gawędy to czy na wójta wystawią Wójta Gawędę? To chyba niemożliwe, nie można z dwóch komitetów wystawić tego samego kandydata. 2018-09-19 10:09 10. Trochę entuzjazmu! Wreszcie mamy swojego góralskiego kandydata na Starostę a nie smutnych panów w garniturkach.
2018-09-14 06:54 1. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 2. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 3. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 4. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 5. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 6. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 7. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 8. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 9. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym. 2018-08-22 17:40 10. A kto to jest "człowiek gór",może mi ktoś sensownie wytłumaczy?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania