Reklama

2018-08-25 15:00:57

Krościenko n.D

Moc kandydatów

Reklama

O fotel wójta w Krościenku na pewno powalczy trzech kandydatów.

Trwa odliczanie do wyborów samorządowych. Póki co trzy osoby potwierdzają, że będą zabiegać o najwyższy urząd w gminie Krościenko. Kto stanie w szranki? Obecny wójt Krościenka - Jan Dyda, który pod koniec ubiegłego tygodnia jako pierwszy zarejestrował komitet wyborczy, a także były włodarz gminy - Stanisław Gawęda. Trzecim z kandydatów jest radny Tadeusz Topolski.

Każdemu z ubiegających się zadaliśmy podobne pytania. Jak odpowiadali - przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dofakt 2018-09-11 15:05:09
To samo się tyczy inwestycji realizowanych przez byłego wójta. Podobnie będzie z nowym wójtem, który też realizował będzie zarówno nowe inwestycje i kończył te rozpoczęte za poprzedniej kadencji. Analogicznie z zadłużeniem, spłacają następcy, ale jednocześnie biorą nowe kredyty. Tak już ten świat ułożony. To żaden zarzut.
dofakt 2018-09-11 14:12:32
Gdzie ta kanalizacja wykonana przez P. Dydę w Grywałdzie? Mam tam kilka nieruchomości i jakoś żadna nie jest skanalizowana. Chyba sobie przypisujecie wykonanie odcinka, który zakontraktował jeszcze były Wójt. To, że Dyda był wójtem w trakcie realizacji tematu załatwionego jeszcze przez byłego Wójta, a sam nie kiwnął przy tym palcem i na pewno sam by tego nie wykonał, nie znaczy jeszcze, że sobie może zasługi przypisać.
dotych2atakujacychpatriotke 2018-09-11 11:01:13
To własnie trzeba nie mieć rozumu, żeby uwierzyć w szczere intencje kogoś kto choć mieszka na terenie gminy pewnie od urodzenia i powinien wiedzieć jak gmina Krościenko wyglądało dawniej - przez 12 lat swojego urzędowania jako wójt nie doprowadził do jej rozwoju tylko wręcz cofnięcia w rozwoju. Owszem pozyskiwano środki zewnętrzne, ale zdecydowanie zbyt mało efektywnie. Co do krzyku odrywanych od koryta, to już raz się podniósł 4 lata temu przy okazji ostatnich wyborów, teraz znowu hydra podniosła łeb, ale niech będzie pewna że jej ten łeb - metaforycznie - elektorat ostatecznie odrąbie - oby juz pierwszej turze. Kto współprtacuje z kodem czy z pisem to nie ma wielkiego znaczenia, oby tylko nie skalać się współpracą ze służbami PRL albo samym Panem Stanisławem G. , bo to dopiero powód do wstydu. Co do próby oczerniania osoby - Pani Patriotki, pragnę zauważyć, poprzez wskazanie jakoby poza szkalowaniem postami nie miała innego hobby, i na stałe mieszka poza Gminą jest błędem i daleko idącym naruszeniem - rzucający te wierutne bzdury miłośnicy tych martwych zwierząt widocznie nie rozumieją, że nieważne
kto gdzie mieszka, ważne kto co ma w sercu - a tej Pani najwyraźniej na sercu leży dobro gminy, co wyraziła dosyć jasno. O kwesti typu kto tu jest pseudo prawnikiem, a kto po jakich studiach, to się nie wypowiem, bo były wójt i jego otoczenie nie wypadli by najlepiej. Co ma za znaczenie ze po płatnych - zaocznych, to że niektórzy się na dzienne dostali nie wiadomo na jakich zasadach i w uznaniu jakich zasług to nie znaczy że lepsi. Prawnik po dziennych może być lepszy od zaocznego ale tylko we własnym mniemaniu. Nie wolno tak antagonizować młodych ludzi, którzy chcą coś zrobić dla Krościenka tylko dlatego że powstają przeciwko zastanemu porządkowi. Każda rewolucja tak się zaczynała, a teraz czas na Naszą Gminę! Kontestuje wszystkie 3 kadencje wójta Stanisława jeśli chodzi o generalną ocenę, w szczegółach to powiem, że miał przebłyski intelektu ale to głównie w okresie przedwyborczym, potem zawsze wracało do normy. A i jeszcze coś było o wyrokach - były wójcie - specjalnie z małej litery - no daj Pan spokój!
Podsumowując, popieram każdego kto ma coś do zaoferowania dla Gminy, ale nie byłego wójta - Stanisława.
do patriotka 2018-09-10 13:29:07
Zblazowana pani ze stolicy (pesudo-prawnik po płatnych studiach zaocznych) rozumiem że kontestuje tylko dwie kadencje wójta Gawędy. Trzecia się jej podobała. A o wyrokach, skandalach moralnych, nieumiejętnym wykorzystywaniu obcych źródeł finansowania i sposobie prowadzenia kampanii wyborczej to lepiej nie pisać....... ale w odniesieniu do obecnego wójta, bo można się skompromitować.
Do patriotka 2018-09-09 20:20:39
Kinga G. trzeba nie mieć rozumu żeby uwierzyć w szczere intencje osoby mieszkającej w stolYcy, która związana jest z gminą tylko przy wyborach. Jako gorąca zwolenniczka kodu i innego bagna jak możesz popierać obecnego wójta, który współpracuje z PIS ? Poglądy elastyczne w zależności od interesów ? 1, 2 ptk jakieś fakty czy typowy kodziarski krzyk odrywanych od koryta? 3 masz żal że nie miałaś okazji? 4.5 gdzie Ty masz moralność? 6 pochwal się swoim hobby czy poza bzdurami i propagowaniem szkalujacych postów. Obroną kornika ,zwierzątek i innych wsciekłych macic masz jakieś wartosciowe?
Fakt 2018-09-05 10:09:59
Kadencja wójta Dydy: wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza, wybrukowano ścieżki na cmentarzu kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku, częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu, wymieniono ogrodzenie na Sokolicy, wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu, wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku, pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł. I do czego się bierzecie panowie Kwiatek i Topolski????? Z programem podyktowanym na portalu społecznościowym???
Litości 2018-09-03 00:08:20
Bardzo będzie konkretny - Pan Tadeusz. Aż szkoda gadać, taki konkretny
optymista 2018-09-02 14:04:43
Ja mam nadzieję że komitet Pana Duli wystawi kandydata konkretnego bo inaczej szkoda głosować
Do to co zwykle 2018-08-31 00:37:50
Dobrze że sympatycy pozostałych komitetów nic nie piszą na forum i nikogo nie obrażają. Hipokryci.
w odpowiedzi do l 2018-08-31 00:36:29
Niezły kit. Kto powiedział ze ludzie tak bardzo chcą jego powrotu? Wybory rozstrzygną, może wcale nie tak bardzo. Ktokolwiek chciałby te kandydaturę obrzydzić nie musi się zbytnio starać. To co wyborcy napewno by chcieli to jakiegoś programu konkretnego i nowych pomyslow na miarę naszych możliwości a nie takiego wyciągania trupa z szafy.
Do do nieobiektywny 2018-08-30 23:57:14
Zgadzam się z Tobą. Też mam nadzieję że drugi raz nie popełnimy błędu i wybierzemy logicznego, doświadczonego, z imperatywem do działania kandydata - Stanisława Gawędę. Za bajki o gondolach, pętlach gorczańskich już serdecznie dziękujemy.
Troll 2018-08-30 23:30:08
Biedactwa, myśleli że chociaż w sieci zaistnieją ze swoimi pomysłami skoro w realu budzą ironiczny uśmiech. A tu takie rozczarowanie. Niekompetetne, zacofane, reprezentujące anachroniczne myślenie trolle rozłożyły wielkie, nowoczesne, młode, energiczne komitety. Kupą mości panowie, kupą.
do nieobiektywny 2018-08-30 22:29:08
Tragiczny to jest tylko jeden z kandydatów, dlatego społeczeństwo odsunęło go od rządzenia, i obyśmy 2 raz tego błędu jakim był ten wybór nie popełnili.
To co zwykle 2018-08-30 22:18:20
I znowu trolle byłego wójta wylewają fale hejtu w sieci jak przed 4 laty, co Wy macie do Pana Salamona, aż tak wam zagraża?
Nieobiektywny 2018-08-30 19:11:01
Dobrze że Pana Kwiatka, Dydę, Salamona i Topolskie wymieniasz w jednym rzędzie bo cała czwórka jest tragiczna i nie ma pojęcia o zarządzaniu gmina. Nawet nie potrafią wyłonić ze swojego grona jednego kandydata tylko wszyscy się pchają. Kupą, kupą mości panowie
Ciekawy 2018-08-30 19:06:35
A mógłbyś napisać co Pan Dyda zrobił na Krośnicy, bo bardzo jestem ciekawy.
o duetach 2018-08-30 17:55:32
Niemal zupełny upadek to już jeden zgrany duet nam urządził przez 12 lat. Ostatnie 4 na plus, choć można by pewnie lepiej i więcej, ale nie jest źle. Krośnica za Dyda!!!!
jakziscisiensjgorszyscenariusz 2018-08-30 17:49:35
i Stanisław G. zostanie wójtem to rzeczywiście może lepiej gdzieś przeczekać te 5 lat beznadzieji. A co do kandydatury Salamona, Kwiatka, Dydy, Topolskiego to każdy będzie lepszy od Pana S.G. Obiektywnie patrząc.
Ciekawe 2018-08-30 12:50:45
Szanowni Państwo, Gawęda, Dyda, Kwiatek pół biedy. Ale jak może startować taki Salamon??? Ten facet to dopiero postać z innej bajki !!!!
Cenzor 2018-08-30 12:04:26
Juz jeden 4 lata temu oceniał zasadność budowy niektórych dróg przez wójta Gawędę. Po czym sam nie wybudował ani 1 km drogi!!! Jak już następni się biorą do oceny to i efekty ich działania będą takie same jak tego cenzora, który właśnie kończy swoje popisy w atmosferze kompromitacji.
Do 2018-08-30 11:53:12
Czy wójtowi nie można nic zarzucić to proszę pierwszy przykład z brzegu - spytaj np. kajakarzy którym Dyda z dyrektorem Kwiatkiem nie pomogli w organizacji zawodów kajakowych, które są chlubą Krościenka. Takie to wsparcie dla sportu i promocja. Zresztą przystań kajakową Pan Dyda w okręgu pana kandydata Kwiatka też modelowo zaniechał. Ten duet oznacza zupełny upadek Krościenka.
Do dosiara 2018-08-30 11:45:11
Akurat Panu Dydzie mam bardzo dużo do zarzucenia! Tych obietnic które złożył i nawet nie rozpoczął to do jutra można wymieniać. A Tobie skoro masz takie poczucie obciachu to radzę się wyprowadzić bo za dwa miesiące Krościenko będzie miało wójta Stanisława. I bardzo dobrze bo to jedyny logiczny kandydat z tej całej ekipy przypadkowych wynalazków. A jak już o siarze mowa to większej niż komitet młodych wspierający Jana ?koncepcje? Dydę to nie ma.
Do l 2018-08-30 11:34:42
Żadnych z wymienionych prócz trzech średnio przygotowanych koncertów nie odnotowałem w ostatnich 4 miesiącach. Taka to promocja że człowiek, który interesuje się tym Krościenkiem nic o jego promocji nie wie. A tej śpiewki przeciwko Gawędzie nie rozumiem. Bo skoro było tak źle to czemu ludzie tak bardzo chcą Jego powrotu, a komitet młodych z bardzo młodym pełnomocnikiem (ok. 50 lat) już nie wie co ma zmyślać żeby tylko obrzydzić lidera wyścigu na urząd wójta. Komitet młodych z młodym pełnomcnikiem niech lepiej przedstawi swój pomysł na gminę bo na razie to tylko deprecjonuje inicjatywy, do których nie dorósł w biświadomości, percepcji i kompetencji.
doSiara 2018-08-30 10:42:21
Akurat wójtowi Dydzie nic nie można zarzucić. Imie jak imie, nikt go nie pytał o zdanie, nie wybierali go. Za to jego wybrała demokratyczna większość, więc doceńcie to. Apropo obciachu to jeszcze nic mieć w komitecie Janusza; gorzej niż mieć w komitecie takiego kandydata jak Stanisław być nie może. To dopiero siara i obiach!
Nietakpowinnobyć 2018-08-30 10:40:01
"Wspaniały okres wójtowania", "na trzeźwo", "gotów do współpracy". Jedyne co mi tutaj pasuje to "umiał się ustawić".
Nietakpowinnobyć 2018-08-30 10:16:51
Myślę że tych niby młodych drażni to, że ktoś może startować, kto ma za sobą wspaniały okres wójtowania, kto radził sobie w życiu, kto zawsze na trzeźwo przyjmował rzeczywistość; kto w poprzednim systemie umiał się ustawić, mimo wiecznie rzucanych pod nogi kłód i niesłusznych wyroków zawsze gotów był do współpracy. Ogarnijcie sięmłodzi! Dajcie człowiekowi szanse!
l 2018-08-30 10:04:09
Promocja faktycznie nie działa jeszcze tak jak powinna, ale są to lata zaniedbań, których nie da się nadrobić w tak krótkim czasie. Przed obcięciem stanowiska przez wójta Dydę, była to martwa struktura w Krościenku. Wcześniejszy wójt chyba uważał, że Krościenku nie jest potrzebna promocja. Teraz w końcu, powoli zaczyna się coś dziać w tym temacie (koncerty, spoty w radio, program o Krościenku w TVP Kraków) nie dajmy tego zaprzepaścić.
Masakra 2018-08-30 00:25:42
Ja nic wiem na temat kandydata na wójta w osobie Pana Kwiatka. We wszystkich mediach oficjalnie mówi się o trzech innych kandydatach. Komitet młodych już na stracie kampanii przysnął w promocji swojego kandydata. Może i incjatywa ciekawa ale fatalnie prowadzona. Nic dziwnego że promocja gminy kuluje skoro brat domniemanego kandydata się nią zajmuje. Otóż jedyny komitet bez oficjalnego kandydata na wójta, jedyny komitet który w swojej nazwie antagonizuje osoby ze względu na wiek, jedyny komitet który rozpoczął kampanie od wyśmiewania i obrażania. A to wszystko z dyrektorem promocji Krościenka na pokładzie. Kabaret normalnie !!! Dyda ma nosa do ekspertów :)))
Siara 2018-08-30 00:02:15
Mieć w nazwie komitetu najbardziej obciachowe imię w obecnej pop-kulturze czyli JANUSZ. Pełny obicach.
Proste 2018-08-29 23:56:19
Komitet młodych z pełnomocnikiem wyborczym, który mógłby być dziadkiem, budujący tożsamość na wyświechtanych hasłach i
chybionej nazwie komitetu. Taka to efemeryda. Wiele z pośród tych błędów można by było jeszcze naprawić i nadać tej inicjatywie właściwe kształty (jest czas) ale trzeba by było zaangażować w to ludzi naprawdę kompetentnych i zorientowanych.
teżKrościeńczanka 2018-08-29 23:42:39
Co do powrotu byłego wójta - to nie tak szybko, wyborcy rozstrzygną wszystko i może się okazać że jednak nie wraca.
Kłótnie na forum niczego nie zmienią, narazie merytorycznie to jeszcze żaden kandydat się nie wypowiedział, w zasadzie żaden jeszcze wogóle się nie wypowiedział bo ten wywiad w tygodniku wiele nie odkrył, ot że startują, poprosili to się wypowiedzieli i tyle. Poczekajmy co powiedzą, wtedy można będzie ich ocenić. Ich merytoryczne programy i propozycję dla Gminy. Jestem ciekawa również doboru radnych, czy to przypadkowe osoby - jak zazwyczaj dobrani na zasadzie ile kto może pociągnąć za sobą głosów, czy kandydaci, którzy coś sobą reprezentują - i to merytorycznie - czyli czy kandydaci na urząd wójta przyłożą się i potraktują swoich radnych jako motor napędowy przemian w Gminie, swoich doradców i pomocników w realizacji programu czy jak dotąd jedynie organ pozbawiony rzeczywistej mocy sprawczej. Ja poczekam i dobrze się zastanowię zanim oddam pochopnie swój głos. A takie pisanie ile to km dróg kto pobudował, a do czyich działek, a ile szkół wyremontowano... Ludzie!! Bieżące utrzymanie szkół, remonty dróg, inwestycje większe i mniejsze to normalne zadania gminy, jak na to nakładają się jeszcze kwestie dotacji z unii, w organów centralnych, ministerstw itp oraz związane z tym zadłużenie, kredyty, - sprawa ma szerszy kontekst. Zastanówmy się lepiej oceniając każdą inwestycję z osobna - jak wpłynęła ona na życie naszej małej społeczności lokalnej i jak przyczyniła się do rozwoju Gminy całościowo. Gdzie dziś jesteśmy - gdzie jest Gmina Krościenko - i gdzie chcemy być za 5 lat - to będzie klucz do wyborów. Więc kandydaci do dzieła i niech zwyciężą mieszkańcy!
Młody 2018-08-29 22:48:38
Młodzi z Krościenka głosują na Gawędę. Mamy dosyć tych wydmuszek z lipnymi kandydatami, które obiecują gruszki na wierzbie, a jedyne co potrafią to obrażać i wyśmiewać.
Fakt 2018-08-29 22:39:32
Wiadomo, komitet Kwiatka obecnego wójta nie atakuje bo to słaba konkurencja - Dyda nie ma żadnego poparcia. Z kolei Gawędę atakują bo wiedzą ze ma największe szanse na zwycięstwo. Tylko dlaczego ma tak olbrzymie szanse skoro niby był taki słabym wójtem według nich? Otóż dlatego ze był najlepszym wójtem w historii Krościenka i będzie znacznie lepszym wójtem niż pięciu Kwiatków. Ludzie z komitetu Kwitaka świetnie o tym wiedzą i dlatego pisze te wszystkie bzdury.
Krościeńczanin 2018-08-29 22:13:22
Od razu widać kogo się boją niby młodzi że tak atakują. Wiadomo atakuje się lidera. Tylko powstaje jedno retoryczne pytanie. Skoro ten Gawęda był taki fatalny to czemu się Go tak boicie? Przecież fatalny wójt, który nic nie robił przez 12 lat, nie powinien mieć poparcia społecznego to po co go atakować? Odpowiedź jest prosta bo wójt Gawęda ma olbrzymie poparcie i za dwa miesiące wraca na urzędu wójta. Ludzie jeszcze bardziej docenili Jego pracę po tych czterech latach nieudanych eksperymentów z panem Dydą. Staszek wracaj, Krościenko ma już dosyć eksperymentów z Dydą, Kwiatkiem itp.
dosyć zmian na gorsze 2018-08-29 21:54:37
Komitetowi młodych (z młodym pełnomocnikiem) życzę trochę konstruktywnej, merytorycznej wartości zamiast prostackich ataków na poprzedniego Wójta. Niestety dla Was, bardziej odgrzewanego kotleta niż powtarzanie po Dydzie z ostatniej kampanii, że potrzebne są zmiany, to nie ma. Tym bardziej że dostaliśmy te zmiany w tej kadencji. I już serdecznie dziękujemy za kolejne, szczególnie serwowane przez ludzi, którzy mają jeszcze słabsze kompetencje niż Jan "koncepcja" Dyda.
Szkoda 2018-08-29 21:45:15
To właśnie taki poziom dyskusji - Kozioł, Czerepach, obrażanie i wyśmiewanie. Czekam na chociaż jedną konstruktywną propozycję ze strony tego poważnego komitetu dla Krościenka. Tylko jak takową mają przedstawić, skoro nie mają absolutnie elementarnej wiedzy nt. funkcjonowania JST, jego zadań, celów i prerogatyw. Szkoda że zamiast młodych nie powstał mądrych dla Krościenka.
do dozatroskany 2018-08-29 21:39:07
Jak na razie to Pan Gawęda wybudował kilkadziesiąt kilometrów dróg, chodników, płytę rynku, rondo, mosty, wyremontował kilka szkół i wybudował 3 sale gimnastyczne oraz skanalizował pół Krościenka. Z kolei komitet młodych z prawie 50-letnim pełnomocnikiem wyborczym napisał kilka mało rozgarniętych komentarzy, obraził kilka grup lokalnej społeczności i ma zamiar desygnować na kandydata słabego radnego. Oprócz tego w grupie na portalu społecznościowym rozpoczął pisanie programu wyborczego bez wizji, misji, analizy stanu aktualnego, strategii oraz identyfikacji narzędzi do realizacji planowanych zamierzeń. Jedyny plan to przejąć władzę poprzez oczernianie innych kandydatów bez żadnej konstruktywnej propozycji dla tej Gminy. Identycznie niekompetentne działania jak Pana Dydy (sprzed 4 lat) i jak to się tragicznie skończyło to wszyscy wiemy. Drugi raz Krościenko na bajki o zmianach wprowadzanych przez Osoby, które nie mają o tym pojęcia, się nie nabierze.
do franko 2018-08-29 21:14:36
Szkoda dla Ciebie, że zatrzymałeś się na pierwszym sezonie serialu Ranczo. Bowiem w ostatnim Kozioł został prezydentem RP, więc skoro kompetencje wójta Gawędy łączysz z najwyższym urzędem w państwie, to cenisz Go jeszcze bardziej niż ja. Ups, chyba przypadkiem strzeliłeś sobie w stopę z tym porównaniem do Kozioła. No ale jak ktoś chce być błyskotliwy na siłę, to tak się kończy.
niemożnabycgorszym 2018-08-29 21:09:35
nie można być gorszym ale od poprzedniego wójta, obecny wbrew pozorom nie jest wcale zły. oby tylko nie wróciło poprzedni, to dla gminy już będzie na plus, a jeśli przy tym wygra najlepiej merytorycznie przygotowany kandydat, to już całkowity sukces
Atena 2018-08-29 20:32:11
Drodzy mieszkańcy Krościenka ,miałam zaszczyt poznać Wasza wspaniałą Gminę.Ale teraz patrzac na listę kandydatów zastanawiam się dlaczego nie ma żadnej kandydatki.Pracujac u Was spotkałam mądrą gospodynię i myślę że Waszą receptą na sukces jest Pani - dobra i mądra gospodyni. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
franko 2018-08-29 18:57:18
Moim zdaniem były wójt taki serialowy Kozioł po ewentualnym powrocie, a są ku temu obawy, będzie potrzebował z powrotem kogoś takiego jak były wicewojt czyli Czerepach. I rancza ciąg dalszy.. tragedia!!!
dozatroskany 2018-08-29 18:49:28
no pewnie lepiej po słabym Gawędzie 1 i jeszcze gorszych sequelach nr 2 i numer 3, nagle producencki biorą się za reżyserię części 4, licząc ze widzowie / wyborcy na te odgrzewane kotlety pójdą, a chodzi o to ze Gawęda cześć 4 to tylko skok na kasę, jak przedmówcy zauważyli.
Pomówienie 2018-08-29 16:20:01
A jaką drogę zrobił sobie Pan Gawęda? No chyba że weźmiemy pod uwagę tą drogę asfaltową, którą Dyda nazywa ścieżką wzdłuż Dunajca. Tylko że ta droga prowadzi do działki byłego wicewójta a nie wójta.
Nie ten kierunek 2018-08-29 15:58:51
Kwiatek od Dydy gorszy nie będzie bo nie można być gorszym, ale jak słyszę już te pomówienia pod adresem Pana Gawędy to ma dosyć. Nic fajnie nie zbuduje się na wyśmiewaniu, atakowania i agresji. A ten komietet Pana Kwiatka tak właśnie fatalnie zaczął.
Koalicja 2018-08-29 15:57:04
Ludzie dogadajcie się, zróbcie jakąś koalicję czy coś, byle tylko nie wrócił Gawęda, przecież to będzie dobicie umierającego Krościenka!
Zatroskany 2018-08-29 15:30:02
Ja bym kupił ten komitet ale jak słyszę te same teksty co cztery lata temu od Dydy to trudno mi dać wiarę tą inicjatywę. Już od Dydy słyszałem jakie to mały być zmiany .... i są tylko że na gorsze. Oby znowu tak nie było! Wybierzemy Kwiatka i będzie Dyda 2 a problem w tym że już Dydy 1 nie sposób znieść.
Pytanie 2018-08-29 15:22:32
to ma być
Pytanie 2018-08-29 14:22:04
Ile uchwał, ile interpelacji, ile inwestycji w swoim okręgu Pan Kwiatek zrealizował w tej kadencji? Jeden z najsłabszych radnych. I roma być kandydat na wójta?
Młody zakręcony 2018-08-29 14:14:07
Lepsza koleżanka w promocji niż brat wójta. To dopiero byłby nepotyzm. I to mają być standardy młodych prowadzających nową jakość? Tragedia.
Spokojnie 2018-08-29 14:08:00
Jeden porządny koncert przez całe wakacje i do tego organizowany w niedziele! Absurd. Chociaż faktycznie w porównaniu do Józka to jakiś postęp jest. Szkoda tylko ze te postęp odbywa się kosztem realnych działań i inwestycji w turystykę. A pan Kwiatek o inwestycjach i pozyskiwaniu środków, budźecie ma pojęcie jak obecny wójt czyli żadne.
Obojętnie 2018-08-29 13:22:22
Kwiatek, Gawęda .... byle tylko nie Dyda !!!!
drogi czarodzieju 2018-08-29 13:16:46
200 tys.? czyli większy niecałe 2 razy niż w poprzednich latach. Dlaczego więc do tej pory nie było chociaż jednej lepszej imprezy w sezonie? Co by nie mówić to obecny dyrektor zna się na swojej robocie. Mam nadzieje, że jeśli Gawęda przejdzie to nie będzie taki głupi, żeby pozbywać się takich dobrych pracowników. A co do dróg do swoich działek, to to że Gawęda je robił to jest fakt, a to że radny Kwiatek to pierwsze słyszę. Ale nie jedno kłamstwo jest w tych komentarzach...
do czarodziej 2018-08-29 13:13:48
Pan Kwiatek raczej nie robił dróg bo jeszcze nie był wójtem. A Dyda chyba też niewiele ich wyremontował, za to Gawęda na w tym ogromne doświadczenie.
kulturalny 2018-08-29 12:50:54
Lepsze takie gwiazdy niż to co do tej pory nam serwowano. Żaden trzeźwo - podkreślam trzeźwo myślący obrywatel
czy wójt - to ważne nie będzie kontestował poziomu czy to organizacyjnego czy artystycznego imrez realizowanych w tym sezonie w odniesieniu do poprzednich lat, bo wtedy niewiele się działo. Dajmy szansę, niech tak będzie rok do roku.
Wtedy będzie można ocenić, na przykładzie tego roku widać jak może wyglądać praca centrum kultury, a że może nie wszystko jeszcze jest ok - ja tam się cieszę z kierunku jaki obrano. Oby tak dalej!
realista 2018-08-29 12:41:17
skoro ma być lepiej a nie tak samo jak jest / było to byli wójtowie na straconej pozycji.
Marna inicjatywa 2018-08-29 12:32:13
Zapytaj strażaków, mamy dzieci z Krośnicy, orkiestrę jak bardzo cenią współpracę z bratem Pana Kwiatka. Czary? Myśle, że w odpowiedzi będzie dobrze dla waszej incjatywa jak teraz wyśmiejesz te trzy grupy społeczne. Bo na razie budujecie swoją tożsamość na wykluczaniu ludzi (starszych, wspierających innych kandydatów, z minionego ustroju itp.). Nie zarzucam Wam złej woli i determinacji ale po tych pierwszych działaniach bardzo słabo oceniam Wasze kompetencje. Oprócz tego nawet jak atakujecie rządy tego Gawędy to bazujecie na ogólnikach i plotkach, żadnych merytorycznych konkretnych przykładów, danych, liczb. Słabiutko.
Słabo 2018-08-29 12:18:42
Totalnie beznadziejnie prowadzona propaganda. Jeśli jesteś młody to nie szafuj tym bo i tak elektorat młodych masz zjednany, należy dotrzeć do grupy, która nie stanowi Twojego naturalnego zaplecza czyli ludzi starszych. A tymaczesem angonizowanie ludzi starszych przez totalnie nieprzemyślaną nazwę komitetu i absurdalne popisy na tym forum to na start zniechęcanie do tej inicjatywy starszych mieszkańców gminy. Totalny brak pojęcia o podstawach marketingu politycznego. Oprócz tego używanie zupełnie skompromitowanego przez Pana Dydę w ostatniej kampanii hasła czas na zmiany jest zupełną porażką. I tak niekompetentna inicjatywa ma dokonać realnych zmian w tej gminie? Nie ma na to szans.
do bardzomłody 2018-08-29 12:18:24
Jeśli wygra Gawęda to na pewno już nie będzie żadnych imprez, bo nie wierzę, że nie pozbędzie się ze stanowiska brata swojego konkurenta. A na jego miejsce zapewne zatrudni swoją koleżankę, byłą panią od promocji...
Czarodziej 2018-08-29 12:06:32
Dalej antagonizujecie starszych mieszkańców gminy. Z pewnością na dobre Wam wyjdzie. A to że Pan Gawęda robił drogi dla swoich to żadne usprawiedliwienie dla Pana Kwiatka. Przecież ma być lepiej a nie tak samo. Natomiast jeśli chodzi o imprezy organizowane przez Brata pana Kwiatka to nie czary tylko budżet Centrum promocji i kultury ponad 200 tys. zl w związku z rokiem jubileuszowym. Za takie pieniądze zaprosić kilka mocno przebrzmiałych gwiazd do żadna sztuka. A sposób organizacji tych imprez to czysta kompromitacja.
bardzomłody 2018-08-29 12:05:27
Do bardzostary, stary stary w jakich czasach ty żyjesz , to nie czary, to rok wyborczy. Po wygranych któregokolwiek kandydata znowu 3 lata stagnacji, zero inwestycji, zero imprez a w roku wyborczym łatanie dziur w drogach, i występy pseudo artystów
do bardzostary 2018-08-29 11:13:38
Na przykładzie wspomnianego brata radnego Kwiatka widać, że warto stawiać na młodych. Wcześniej podobno nic się nie dało zrobić z budżetu GOKu, a przyszedł młody Kwiatek i nagle do Krościenka przyjeżdża Myslovitz, Skaldowie, Majka Jeżowska. Wszystko w jednym sezonie, nie wypominając już o masie drobniejszych imprez. Czary?
młody do Stary 2018-08-29 10:15:28
Wiadomość dla Starego: ta "młoda pseudo alternatywa" jest jedyną nadzieją na zmiany. mam nadzieje zmiecie wreszczie stare - pamiętające jeszcze czasy przed transformacją układy - i ostatecznie wyeliminuje z życia politycznego starych towarzyszy!
kupamięci 2018-08-29 10:06:03
ciekawe, ile dróg dojazdowych do swoich działek pobudowała gminna wierchuszka za czasów byłego wójta.
doturbomlodość 2018-08-29 10:04:00
Akurat w w sprawie budowy dróg dojazdowych do własnych działek i działek zaufanych to Gawęda rzeczywiście mógł pochwalić się dobrymi wynikami.
Turbo młodość 2018-08-29 00:14:16
Jaki Kwiatek jest młody - 33 lata. Dajmy szanse jakiemuś 18-latkowi. 15 lat młodszy i jeszcze mniej umoczony, bo Pan Kwitek już się trochę zdążył umoczyć nepotyzmem, droga do swojej działki itp.
Bardzo stary 2018-08-29 00:07:58
Fajnie, że młody szkoda tylko że niekompetentny. Ile napisał projektów uchwał? Ile złożył interpelacji? Ile zrealizował inwestycji w okręgu? Ile razy wstrzymał się podczas głosować? A do tego kontestuje prace urzędu w którym dyrektorem kultury i promocji jest Jego brat. Zupełny absurd.
Stary chłop 2018-08-28 23:45:14
Ja nie wiem czy scenariusz pesymistyczny oznacza powrót byłego wójta ale wiem, że rządy obecnego wójta to katastrofa. A ten młody kandydat to żadna gwarancja pozytywnych zmian. A odnośnie tej dykteryjki o drukarkach to odpowiem bardziej barwnym przykładem lepiej postawić na stare konie niż na młode osły. Ja już te bajeczki o konieczności zmian okraszone gondolami słyszałem 4 lata temu i jak się skończyło wszyscy wiemy. Powtórka z rozrywki tylko tym razem wersji Kwiatek -dziękujemy serdecznie. Zresztą o czym w ogóle rozmawiamy ten niby młody kandydat jest zupełnie nie akceptowany nawet wśród młodych. Jaki poziom prezentuje ta inicjatywa najlepiej widać w komentarzach - ogólniki, wyświechtane stwierdzenia, półprawdy. Jakoś nikt się nie odniósł do inwestycji zrealizowanych podczas kadencji Gawędy prócz kłamliwych stwierdzeń np. że mosty to inwestycja powiatu. Nawet tego nie wiedzą a do wójtowania się biorą.
Stary 2018-08-28 22:33:52
Jeśli czyjaś zasługą jest jedynie to, że jest młody, to żadna to zasługa. A kompetencje i doświadczenie jest po stronie Pana Gawędy. Dlatego ta młoda pseudo alternatywa tak go atakuje - w obawie przed druzgocącą klęską. A pan Kwiatek był bardzo słabym radnym który nic nie zrobił w swoim okręgu i to niestety dyskwalifikuje Jego kandydaturę na urząd Wójta.
Alf 2018-08-28 19:06:37
wreszcie panowie Gawęda i Topolski powiedzieli Dydzie że gmina Krościenko nad Dunajcem nie ma promocji, bo Dyda myśli że prowadzenie informacji turystycznej to jest cała promocja. Każdy inny kandydat tylko nie Dyda, bo on obieca że się poprawi, już 4lata temu obiecywał i co z tamtego programu wyborczego zrealizował? Może teraz wyborcy będą dokładnie słuchać kandydatów i już nie dadzą się nabrać.
czasnamlodych 2018-08-28 17:34:39
I jeszcze dodam, że patrząc na kandydatów są 3 scenariusze dla Krościenka:
1) Pesymistyczny: wygrywa były wójt po wcześniejszych 3 kadencjach - 12 latach zmarnowanych dla wszystkich i wraca stare, Krościenko choć trochę odetchnęło przez ostatnie 4 lata pomału stacza się w niebyt. Jak jeszcze powstanie ten prawoskręt na rondzie to już nikt tu się nie zatrzyma.
2) Neutralny: wygrywa obecny wójt - po 4 letniej kadencji wydający się niemal pewnym kandydatem do zwycięstwa wszędzie tylko nie w Grywałdzie, Krośnicy, Tylce i Hałuszowej i okres zastoju z delikatnym wskazaniem na plus
(boisko do siatkówki, grzybki i długo by jeszcze wymieniać gdyby bylo co)
zostaje kontynuowany.
3) Dający nadzieje na zmiany: sensacyjnie w 1 turze przechodzi ktoś młody - dla przykładu radny Kwiatek - młodszy od reszty bandy o min. 25 lat, nieumoczony w różne zależności, zaszłości, skandale i pomniejsze aferki gminne, a w 2 turze to już całkowicie rozmontowuje stary układ i zaczyna coś zmieniać na lepsze.
Ps. Pozostali kandydaci nie mają raczej szans w tej rozgrywce.
A co do doświadczenia w zarządzaniu - to ważniejszy rok prowadzenia własnej firmy jak 4 lata jako samorządowiec, to się każdy chyba ze mną zgodzi, no poza tymi co w samorządzie pracują rzecz jasna.
czasnamlodych 2018-08-28 17:19:09
Idąc dalej tym tokiem, uważam, że już wszyscy mieli okazję się wykazać - były wójt przez 3 kadencje, a obecny przez jedną. Może wreszcie czas na młodych, po co trzymać w domu starą drukarkę, skoro tusz zasechł, głowica do wymiany, nie lepiej nową drukarkę kupić; czas na młodych, niech się wykazują! Albo dalej będziemy mieli ranczo wilkowyje w gminie!
Dydanawójta 2018-08-28 15:29:33
Idąc tym tokiem rozumowania, to może jednak dajmy szanse Dydzie. Ma doświadczenie (był już jedną kadencję wójtem) i na pewno też obieca, że tym razem się poprawi. Gawęda miał już trzy kadencje na poprawę i nic z tego nie wyszło, a Dyda jak na razie tylko jedną.
mieszkaniec 2018-08-28 15:27:37
czas na zmiany!
czas na mlodych 2018-08-28 14:05:15
Kandydat Kwiatek ma dokładnie tako samo doświadczenie w pracy samorządowej jak S. Gawęda który przypomnę po 1 kadencji radnego wystartował w wyborach. Rzekomych zasług Gawędy dla Gminy aż szkoda komentować.
Dobre będzie 2018-08-28 14:01:53
Mylisz się. Rondo i ciąg komunikacyjny obok mostów to inwestycja gminy, a same mosty gmina finansowała w kwocie prawie 1,5 mln zł. Wobec tego twierdzenie że to inwestycja tylko powiatu a nie gminy jest głębokimi nadużyciem i nieprawdą. Sale zostały mocno dofinansowanie ze środków zewnętrznych, a to że wkład własny finansuje się z kredytów to zupełnie normalne. Pernementne wypominanie tego szczególnie po latach zaniechać w obszarze finansowania inwestycyjni środkami obcymi jest bezsensowne. A płyta rynku pomimo, że to nic wielkiego to jakoś nikt wcześniej oraz później nie potrafił zrobić więcej w ścisłym centrum Krościenka. Bowiem fontannę ogrodową i kilka doniczek raczej trudno uznać za większą zmianę.
pesymista 2018-08-28 13:48:06
Jeśli Gawęda wygra to już wszyscy stąd pouciekają. Same stare dziadki zostaną, a turysta odwiedzi Krościenko ewentualnie przez nie przejeżdżając...
dobre jest 2018-08-28 13:12:19
Mosty są inwestycja powiatu a nie gminy. Odrestaurowana płyta rynku.. faktycznie udana inwestycja, turystyka ruszyła dzięki niej z kopyta. A sale gimnastyczne to długo będziemy spłacać. Gratulujemy zaradności!
Obiektywny 2018-08-28 11:41:03
Ja z kolei po wójtowaniu Pana Dydy mam już dosyć eksperymentów. Nie widzę też żadnej wartości w kandydaturze Pana Kwiatka. Jakie kompetencje w zarządzaniu gminą może mieć geodeta bez żadnego doświadczenia? A Gawęda pomimo, że popełnił kilka błędów (największym była wiara w Pana zastępcę) to jednak wiele zrobił: samej inwestycji mostów za 15 mln zł, zrealizowanej podczas jego kadencji przez gminę Krościenko, Szczawnicę i powiat długo nikt nie przebije. Jak dotąd mamy odrestaurowaną tylko tylną płytę rynku, przez kogo? A te szkoły i sale gimnastyczne kto podniósł z ruiny? Więcej chodników, dróg i kanalizacji powstało za Gawędy niż za wszystkich pozostałych wójtów razem wziętych.
do Kronos 2018-08-28 11:08:41
Gawęda ma świadomość swoich błędów i chęć ich naprawy? Szkoda, że nie miał takich chęci w czasie trzech kadencji wójtowania. Doprowadził Krościenko do ruiny i znowu pcha się na stołek. Podejrzewam, że jego obietnice zostaną niespełnione, a co do interesowności kandydatów to chyba nie było bardziej dbającego o swoje interesy wójta niż Gawęda.
do średniowiecze 2018-08-28 09:35:38
Ostatnie kilkanaście lat to stracony czas!
Średniowiecze 2018-08-28 09:16:25
Krościenko pod rządami Pana Gawędy to stracony czas, najgorszy okres w jego historii !
do kronos 2018-08-28 08:59:42
Gawęda, bardzo dobrze? co ten człowiek sobą reprezentuje... Dyda same koncepcje....zupełny brak działania. Jeśli prawdą jest kandydatura Kwiatka to trzymam za niego kciuki. Pan Topolski-racja, nie ma pojęcia! A Salamona to już nikt chyba nie traktuje poważnie.
Kronos 2018-08-27 23:51:44
Szanowni Państwo, 5 kandydatów na wójta (Gawęda Dyda, Topolski, Kwiatek i odrealniony Salamon). W sumie oznacza to powrót wójta Gawędy. I bardzo dobrze bo to najlepsza opcja z tych kandydujących. Ma doświadczenie, świadomość błędów których nie powtórzy i chęć do realnych działań. Pozostali nie mają kompetencji i rozeznania. Pan Dyda okazał się słabym wójtem. Pan Topolski nie ma żadnego pojęcia na czym polega zarządzanie gminą. Pan Kwiatek to wiecznie wstrzymujący się radny identyfikujacy sprawy gminy z partykularnymi interesemami swoich najbliższych. Pan Salamon niech najpierw ogarnie świat równoległy w którym egzystuje zanim zacznie ogarniać realną rzeczywistość.
Nestor 2018-08-27 20:13:28
Tragedia to by była jakby wójtem został ten Kubuś Puchatek z pękatym brzuszkiem od niwelatora optycznego.
Tragedia 2018-08-27 16:11:02
Obaj panowie się nie popisali.Różnica jest taka, że Pan Gawęda jakby wrócił to chciałby się pokazać i coś zrobić po tej ostatniej klęsce, a Pan Dydy po marnej kadencji będzie kontynuował beznadzieję. Z dwojga złego chyba mniejszym złem jest Gawęda. A jeśli chodzi o hipokryzje, to największą prezentuje Pan Dyda, jak teraz opowiada o ograniczeniach finansowych gminy, które jakoś w ogóle mu nie przeszkadzały 4 lata temu kiedy prezentował koncepcje: gondoli, wyciągów, basenów, pętli i innych abstrakcyjnych inwestycji.
wyborca 2018-08-27 15:27:11
Pan Dyda miał szanse na zmiany przez 4 lata, jednak nawet nie spróbował z niej skorzystać. Może zrobił kilka drobnych inwestycji, ale to naprawdę drobnych. Pan Gawęda jest w nieco lepszej sytuacji, gdyż ludzie zdążyli przez 4 lata zapomnieć jego błędy w prowadzeniu gminy. Był też znacznie lepszym wójtem niż pan Dyda, jednak nie da się ukryć że przyczynił się do tego w jakim stanie Krościenko jest dzisiaj. Był wójtem przez trzy kadencje i niestety zostawił gminę w znacznie gorszym stanie niż ją zastał. Teraz próbuje się przebić hasłami, że odłączy gminę od Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i położy nacisk na szeroką promocję Krościenka. Ale przepraszam bardzo, gdzie była promowana gmina za jego kadencji? jak wykorzystywał środki unijne? czy to przypadkiem nie od wpisał Krościenko do Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego? Jak można być takim hipokrytą i najpierw robić te wszystkie błędy, a teraz promować się zwalając winę na Dydę i twierdząc, że on to wszystko naprawi...
Spox 2018-08-27 11:38:50
To będzie hit tej kampanii bo pasuje do tych kandydatów.
Meloman 2018-08-27 00:25:31
Miały być gondole, wyciągi, pętle gorczańskie, baseny a jest cała chmara przypadkowych kandydatów, ośmielonych nieudolnymi rządami wójta Dydy. Po tych czterech latach króluje przebój - wójtować Krościenkiem każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. Lubię pensyjkę i inne apanaże, a szczególnie wójta gaże. Teraz będę już szczery, wybrałem drogę kariery. Kariery na urzędzie wójta, to lepsze niż emeryturka.
Wyborca 2018-08-26 20:26:33
Ja czekam na niezależny komitet, którego powstanie deklarował sołtys Plewa. Tylko chyba się nie doczekam, bo żeby zarejestrować komitet to trzeba umieć czytać....a nawet pisać.
Rush 2 2018-08-26 20:18:29
Uzupełnić należy, że artykuł zawiera jeszcze akapit o działaniach Kwiatka, który nie wiadomo czy organizuje realny komitet wyborczy czy tylko zabawę na portalu społecznościowym.
Rush 2018-08-26 13:58:19
Odpowiedzi kandydatów w skrócie: Dyda obudził się że niewiele zrobił. Gawęda zauważył
niekompetencje w pozyskiwaniu środków z UE przez ludzi, których sam zatrudniał. Topolski ma pomysł na promocje gminy przy pomocy ulotek. Slabo to wygląda.
Martens 2018-08-26 13:16:28
Jak jest duża liczba kandydatów to oznacza, że źle oceniany jest obecny wójt. To oczywisty wniosek. Moim zdaniem pierwszą turę zdecydowanie wygra Gawęda ale nie przekroczy 50 procent. A w drugiej turze wszystko się może zdarzyć.
Analfabeta 2018-08-26 12:50:38
A gdzie buńczucznie zapowiadana alternatywa Pana sołtysa Krościenko centrum? Czyżby przerosło Go wypełnienie 3 kartek niezbędnych do zarejestrowania komitetu???? I ktoś taki chce być radnym.... absurd.
Józio 2018-08-26 12:45:58
Stasiu nie będzie dezawuował planktonu politycznego bo dobrze wie, że każdy kandydat z Krościenka (nawet najbardziej kuriozalny) odbiera głosy obecnemu Wójtowi. Dlatego Kaziu, przestrzeliłeś z tym stwierdzeniem. Tym bardziej, że ten komentarz w równym stopniu pozytywnie odnosi się do kandydatury Grzesia. To po prostu obiektywny głos rozpoczynający dyskusje.
kazik 2018-08-26 09:04:08
Dobry komentarz Stasiu
Ciekawy 2018-08-26 00:53:05
Panie Redaktor, outsider polityczny Krościenka czuja się urażony! Gdzie info o wiecznym kandydacie p. Salamonie. To przecież murowany kandydat do osiągnięcia porażającego wyniku, w okolicach 10 głosów - sam na siebie, od bliskich (ale nie wszystkich), 3 dla wygłupu i 2 przez przypadek. Druga kandydatura chyba na żarty, a na pewno wbrew logice, to p. Topolski.
Pozostała trójka jest względnie rozsądna. Tyle tylko, że p. Dyda oznacza dla Krościenka pięć lat stagnacji. Wójtowanie p. Gawędy zależy od zastępcy, którego sobie dobierze. P. Kwiatek to ciekawa propozycja chociaż zaskakująca. Moim zdaniem, w drodze eliminacji wybór pozostaje między Kwiatek vs Gawęda. Zobaczymy który z Nich przeprowadzi lepszą kampanie. Po dobrym ostatnim wywiadzie w papierowej wersji TP, w którym Stasiu ładnie wypunktował rządy obecnego wójta delikatnie wysunął się na czoło. Czekam na ruch Grzesia.
 • PRACA | dam
  Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 182754849 lub 602446792
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | inne
  Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
  Tel.: 691317098
  E-mail: kic-and@wp.pl
  GG: ZĄB
  Inne: ANDRZEJ
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: RZEMIEŚLNIK W ZAWODZIE KONSERWATOR OBIEKTÓW SPORTOWYCH. Szczegóły:
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: SPECJALISTA W DZIALE FINANSOWO-KSIĘGOWYM. Szczegóły:
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  OFERTA PRACY W COS-OPO ZAKOPANE: TECHNOLOG ŻYWIENIA. Szczegóły:
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • POŻYCZKI
  AUTO POŻYCZKA -DLA ODRZUCONYCH PRZEZ BANKI, -BEZ SPRAWDZENIA ŻADNYCH BAZ. T- 500 072 678.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  4X4 C360 3P WSPOMAGANIE -
  Tel.: 668 198 487
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
  Tel.: 693636136
 • USŁUGI | budowlane
  Odśnieżanie dachów
  Tel.: 511398998
 • PRACA | dam
  przyjmę dziewczynę do pensjonatu,pomoc,kuchnia,jadalnia
  Tel.: 1820 11076 kom.728796709
  E-mail: annachy@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • RÓŻNE
  Zapraszamy osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach komputerowych oraz florystycznych, które rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Warsztaty będą odbywały się w Białym Dunajcu w ramach Podhalańskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum"
  Tel.: Więcej informacji pod numerem telefonu: 884 990 478
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe i tradycyjne, wykończenia wnętrz Tel: 516 175 182,
  Tel.: 886 417 003
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
 • PRACA | dam
  Nowy Targ, zatrudnię ZŁOTĄ RĄCZKĘ, chętnie rencistę . Tel. 606 123 437
 • PRACA | dam
  C. H."Stopiak" w Nowym Targu zatrudni SPRZĄTACZKĘ z doświadczeniem na 1/2 etatu. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY DZIEWCZYNY NA STANOWISKO SPRZEDAWCA do butiku WYMAGANIA: kreatywność, zainteresowanie modą, samodzielność i zaangażowanie, UMOWA O PRACĘ PEŁNY ETAT na czas nieokreślony, WYNAGRODZENIE 2500-3000 tys. brutto
  Tel.: 660-521-738
  E-mail: bazaarconceptstore1@gmail.com
  WWW: www.facebook.com/bazaarconceptstore
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Kontakt telefoniczny: 784 095 202. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-01-16 20:53 Zbiórka krwi 2019-01-16 20:38 Plac Niepodległości wreszcie ożył 1 2019-01-16 19:26 Bez podnośnika ani rusz 2019-01-16 18:50 W ferie nie ma nudy 2019-01-16 18:47 Zdrój melomana 2019-01-16 18:44 Śmieciu drogi 2019-01-16 18:14 Serce ze świec dla prezydenta Pawła Adamowicza (WIDEO) 1 2019-01-16 17:35 Giewont przeniósł się na Krupówki. Jest nawet informacja o zagrożeniu lawinowym 2 2019-01-16 17:00 Senior w akcji 1 2019-01-16 16:54 Zakopane przegrywa walkę ze śniegiem? Mieszkańcy krytykują oświadczenie burmistrza 24 2019-01-16 16:39 Kiedyś to się odśnieżało! 4 2019-01-16 15:39 Koszmar na drodze Krościenko - Nowy Targ 6 2019-01-16 15:30 Nie jest lekko. Chodnikiem się nie da, zostaje ulica 1 2019-01-16 14:28 Burmistrz Zakopanego apeluje. Zostawcie samochody i poruszajcie się piechotą 15 2019-01-16 14:19 Nartostrada z Hali Gąsienicowej do Kuźnic pod śniegiem 2 2019-01-16 14:05 Troszkę nasypało, czas chwycić za łopatę 2 2019-01-16 13:49 Idź na Krupówki, wstąp do armii! 3 2019-01-16 13:44 Wszystko płynie - z suchą stopą do domu nie wrócisz 3 2019-01-16 13:40 Zasypana droga na Pająkówce w Kościelisku 4 2019-01-16 13:31 Serce ze świec dla Pawła Adamowicza 2019-01-16 13:31 Trzymać nerwy na wodzy i chwytać za łopaty 2 2019-01-16 13:27 Uwaga lawiny 2019-01-16 13:26 Samochody przywalone zwałami śniegu 2 2019-01-16 12:49 Odwołane egzaminy na prawo jazdy w Nowym Targu 1 2019-01-16 12:35 Zakopane: ulice tylko dla pieszych 2019-01-16 12:29 Brak dojścia do stacji - PKP śpi 2019-01-16 11:51 Ślisko i niebezpiecznie na szlakach 2019-01-16 11:38 W Zakopanem również akcja #muremzaowsiakiem 6 2019-01-16 11:28 Przyszła odwilż - wszystko płynie 2019-01-16 11:19 Zobaczcie jak wyglądała wielka lawina w Alpach (WIDEO) 1 2019-01-16 10:50 Śnieg przestaje padać. Niżej odwilż, wyżej mróz. Lawinowa czwórka 2019-01-16 10:01 Teledysk licelistów 1 2019-01-16 09:26 Tyle śniegu jeszcze tej zimy nie było, ale do rekordu wszech czasów sporo brakuje 1 2019-01-16 08:01 Bezpiecznie na zimowisku 2019-01-15 22:36 Przejście graniczne w Chyżnem otwarte 2019-01-15 21:26 Zatarasowana ul. Weteranów Wojny 3 2019-01-15 20:50 Śnieg paraliżuje słowacką Orawę (WIDEO) 2019-01-15 20:48 Parkingi zasypane. Także te dla niepełnosprawnych 1 2019-01-15 20:29 Autobus na Robów nie pojedzie, bo to się nie opłaca 2019-01-15 20:12 Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy w Kuźnicach. Ile miał promili? 1 2019-01-15 20:02 Zapraszamy na Krupówki, największą darmową ślizgawkę w mieście 5 2019-01-15 18:37 Skazani na siebie 2 2019-01-15 18:16 Trudne warunki, autobus utknął na drodze 3 2019-01-15 18:15 Oni powalczą na Wielkiej Krokwi 3 2019-01-15 18:09 Zamknięte przejście graniczne w Chyżnem 2019-01-15 17:44 Znowu mamy czwarty stopień zagrożenia lawinowgo 1 2019-01-15 17:18 Orkiestra zagrała też w Chicago 1 2019-01-15 16:50 Zasypane trasy biegowe 2 2019-01-15 16:23 Taka zima w Kuźninach (WIDEO) 2019-01-15 16:04 Zakopianka zamknięta dla samochodów ciężarowych 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-01-16 21:56 1. A ja przewiduję w Zakopanem od piątku do niedzieli zlot miłośników letniego ogumienia. I powtórka z rozrywki z 02.01.2019. Jak to szło? ,,skoki,skoki w Zakopanem, w korku stoją pani z panem". I tyle w temacie. 2019-01-16 21:53 2. Trzeba kogoś kompetentnego do organizacji odśnieżania ulic 2,30godz.w nocy przyjechali autem z pustą paka z tylu traktor z wirnikiem ućieli 25cm zakrętu i z pustą paka zawroćili i pojechali szkoda paliwa Dla niepełnosprawnych choćiasz odgarńijcie miejsca 2019-01-16 21:47 3. Dzisiaj niestety konie są od tego, żeby wylegiwały się na leżaczkach pod palmami. To może zieloni z ekoterrorystami wezmą teraz za łopaty? 2019-01-16 21:43 4. O mój boże to wyleźcie zakopiańskie marudy przed te odwalone za warszawski hajs chałupy i se odśnieżcie, bo żal słuchać waszego wiecznego boli dupy. W górach mieszkają i w szoku, że śnieg pada xD Góralscy Janusze xD Ale zanim stopnieje to zróbcie ładne foty żeby na booking.com wrzucić przy waszych pensjonacikach, do których ciągnięcie na lewo wodę xD 2019-01-16 21:38 5. Całe szczęście, że dobrzy ludzie z urzędu miasta dodali trochę pozytywnych komentarzy, bo by wyszło że ich szef nie nadaje się do zarządzania miastem... Jeszcze by go mieszkańcy go wywieźli na lopatach (bo taczki ugrzęzną) z urzędu... 2019-01-16 21:37 6. Wystarczy przejść po osiedlach to widać jak są zawalone śniegiem .Tragedia.. Blokersy roszczniowi są i pretensje do burmistrza o wszystko, ale swojego podwórka się nie chce odśnieżyć, ze aż z klatki nie ma wyjscia i jakoś nikt nie skarży się na spółdzielnię do Tygodnika.. i to jest ok ... Straż niech mandaty wlepia za te chodniki, zaraz będzie cisza a zacznie łopatowanie... Ps Pługi jeżdżą dzień i noc i robią co mogą... Dziękuję za to, ponieważ w nocy musiałam wzywać karetkę ,przyjechała bardzo szybko mimo zawieruchy droga byla idealna... 2019-01-16 21:14 7. A ja mam inny apel: Burmistrzu, nie ośmieszaj się. I nie ośmieszaj miasta! Czas zabrać się do pracy. Konkretnej pracy! 2019-01-16 21:07 8. Alle się porobiło, przed wiosną mamy zimę. Takie pytanko ? czy to wina burmistrza, czy PiS zawinił. A może to wina tych co na urzędującego burmistrza głosowali. Warto dogłębnie przeanalizować wariant w którym na tronie w zakopiańskim urzędzie siedział by ktoś inny, ktoś lepszy. Na pewno nie dopuścił by do tak obfitych opadów śniegu w tak krótkim czasie. A jeśli już by się to nie udało, to wywózkę śniegu zarządził by już zaraz po Wszystkich Świętych. Można też postawić pewnik, że nie dopuścił by też do organizacji imprezy sylwestrowej w naszym kochanym mieście. Warto zauważyć, że intensywne opady zaczęły się 2 stycznia, czyli zaraz po tejże imprezie. Nasuwa się z tego wniosek, że te odgłosy (wydzieranie się przez jakichś tam artystów, kocia muzyka) zwariowana gra świateł, huki, obsikiwanie słupków i latarń i jeszcze tuzin negatywnych zjawisk związanych z tym wydarzeniem, ściągnęły na nasze zadymione miasto chmury z obfitymi opadami śniegu. A może by wyrwał kilka kartek z kalendarza, żeby po jesieni była wiosna. Ale żeście skrzętni, jak stara panna co ją nikt nie chce! 2019-01-16 21:07 9. Brawo :) Coś oryginalnego, a nie tylko kolejny bałwan ;) 2019-01-16 21:06 10. Wlasnie nie odsnieza m park, tylko jakas firma na KTT, m park zawsze wywiazywal sie przyzwoicie
2019-01-16 10:07 1. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 2. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 3. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 4. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 5. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 6. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 7. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 8. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 9. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 10. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania