Reklama

2018-08-25 15:00:57

Reklama

Krościenko n.D

Moc kandydatów

Reklama

O fotel wójta w Krościenku na pewno powalczy trzech kandydatów.

Trwa odliczanie do wyborów samorządowych. Póki co trzy osoby potwierdzają, że będą zabiegać o najwyższy urząd w gminie Krościenko. Kto stanie w szranki? Obecny wójt Krościenka - Jan Dyda, który pod koniec ubiegłego tygodnia jako pierwszy zarejestrował komitet wyborczy, a także były włodarz gminy - Stanisław Gawęda. Trzecim z kandydatów jest radny Tadeusz Topolski.

Każdemu z ubiegających się zadaliśmy podobne pytania. Jak odpowiadali - przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dofakt 2018-09-11 15:05:09
To samo się tyczy inwestycji realizowanych przez byłego wójta. Podobnie będzie z nowym wójtem, który też realizował będzie zarówno nowe inwestycje i kończył te rozpoczęte za poprzedniej kadencji. Analogicznie z zadłużeniem, spłacają następcy, ale jednocześnie biorą nowe kredyty. Tak już ten świat ułożony. To żaden zarzut.
dofakt 2018-09-11 14:12:32
Gdzie ta kanalizacja wykonana przez P. Dydę w Grywałdzie? Mam tam kilka nieruchomości i jakoś żadna nie jest skanalizowana. Chyba sobie przypisujecie wykonanie odcinka, który zakontraktował jeszcze były Wójt. To, że Dyda był wójtem w trakcie realizacji tematu załatwionego jeszcze przez byłego Wójta, a sam nie kiwnął przy tym palcem i na pewno sam by tego nie wykonał, nie znaczy jeszcze, że sobie może zasługi przypisać.
dotych2atakujacychpatriotke 2018-09-11 11:01:13
To własnie trzeba nie mieć rozumu, żeby uwierzyć w szczere intencje kogoś kto choć mieszka na terenie gminy pewnie od urodzenia i powinien wiedzieć jak gmina Krościenko wyglądało dawniej - przez 12 lat swojego urzędowania jako wójt nie doprowadził do jej rozwoju tylko wręcz cofnięcia w rozwoju. Owszem pozyskiwano środki zewnętrzne, ale zdecydowanie zbyt mało efektywnie. Co do krzyku odrywanych od koryta, to już raz się podniósł 4 lata temu przy okazji ostatnich wyborów, teraz znowu hydra podniosła łeb, ale niech będzie pewna że jej ten łeb - metaforycznie - elektorat ostatecznie odrąbie - oby juz pierwszej turze. Kto współprtacuje z kodem czy z pisem to nie ma wielkiego znaczenia, oby tylko nie skalać się współpracą ze służbami PRL albo samym Panem Stanisławem G. , bo to dopiero powód do wstydu. Co do próby oczerniania osoby - Pani Patriotki, pragnę zauważyć, poprzez wskazanie jakoby poza szkalowaniem postami nie miała innego hobby, i na stałe mieszka poza Gminą jest błędem i daleko idącym naruszeniem - rzucający te wierutne bzdury miłośnicy tych martwych zwierząt widocznie nie rozumieją, że nieważne
kto gdzie mieszka, ważne kto co ma w sercu - a tej Pani najwyraźniej na sercu leży dobro gminy, co wyraziła dosyć jasno. O kwesti typu kto tu jest pseudo prawnikiem, a kto po jakich studiach, to się nie wypowiem, bo były wójt i jego otoczenie nie wypadli by najlepiej. Co ma za znaczenie ze po płatnych - zaocznych, to że niektórzy się na dzienne dostali nie wiadomo na jakich zasadach i w uznaniu jakich zasług to nie znaczy że lepsi. Prawnik po dziennych może być lepszy od zaocznego ale tylko we własnym mniemaniu. Nie wolno tak antagonizować młodych ludzi, którzy chcą coś zrobić dla Krościenka tylko dlatego że powstają przeciwko zastanemu porządkowi. Każda rewolucja tak się zaczynała, a teraz czas na Naszą Gminę! Kontestuje wszystkie 3 kadencje wójta Stanisława jeśli chodzi o generalną ocenę, w szczegółach to powiem, że miał przebłyski intelektu ale to głównie w okresie przedwyborczym, potem zawsze wracało do normy. A i jeszcze coś było o wyrokach - były wójcie - specjalnie z małej litery - no daj Pan spokój!
Podsumowując, popieram każdego kto ma coś do zaoferowania dla Gminy, ale nie byłego wójta - Stanisława.
do patriotka 2018-09-10 13:29:07
Zblazowana pani ze stolicy (pesudo-prawnik po płatnych studiach zaocznych) rozumiem że kontestuje tylko dwie kadencje wójta Gawędy. Trzecia się jej podobała. A o wyrokach, skandalach moralnych, nieumiejętnym wykorzystywaniu obcych źródeł finansowania i sposobie prowadzenia kampanii wyborczej to lepiej nie pisać....... ale w odniesieniu do obecnego wójta, bo można się skompromitować.
Do patriotka 2018-09-09 20:20:39
Kinga G. trzeba nie mieć rozumu żeby uwierzyć w szczere intencje osoby mieszkającej w stolYcy, która związana jest z gminą tylko przy wyborach. Jako gorąca zwolenniczka kodu i innego bagna jak możesz popierać obecnego wójta, który współpracuje z PIS ? Poglądy elastyczne w zależności od interesów ? 1, 2 ptk jakieś fakty czy typowy kodziarski krzyk odrywanych od koryta? 3 masz żal że nie miałaś okazji? 4.5 gdzie Ty masz moralność? 6 pochwal się swoim hobby czy poza bzdurami i propagowaniem szkalujacych postów. Obroną kornika ,zwierzątek i innych wsciekłych macic masz jakieś wartosciowe?
Fakt 2018-09-05 10:09:59
Kadencja wójta Dydy: wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza, wybrukowano ścieżki na cmentarzu kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku, częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu, wymieniono ogrodzenie na Sokolicy, wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu, wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku, pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł. I do czego się bierzecie panowie Kwiatek i Topolski????? Z programem podyktowanym na portalu społecznościowym???
Litości 2018-09-03 00:08:20
Bardzo będzie konkretny - Pan Tadeusz. Aż szkoda gadać, taki konkretny
optymista 2018-09-02 14:04:43
Ja mam nadzieję że komitet Pana Duli wystawi kandydata konkretnego bo inaczej szkoda głosować
Do to co zwykle 2018-08-31 00:37:50
Dobrze że sympatycy pozostałych komitetów nic nie piszą na forum i nikogo nie obrażają. Hipokryci.
w odpowiedzi do l 2018-08-31 00:36:29
Niezły kit. Kto powiedział ze ludzie tak bardzo chcą jego powrotu? Wybory rozstrzygną, może wcale nie tak bardzo. Ktokolwiek chciałby te kandydaturę obrzydzić nie musi się zbytnio starać. To co wyborcy napewno by chcieli to jakiegoś programu konkretnego i nowych pomyslow na miarę naszych możliwości a nie takiego wyciągania trupa z szafy.
Do do nieobiektywny 2018-08-30 23:57:14
Zgadzam się z Tobą. Też mam nadzieję że drugi raz nie popełnimy błędu i wybierzemy logicznego, doświadczonego, z imperatywem do działania kandydata - Stanisława Gawędę. Za bajki o gondolach, pętlach gorczańskich już serdecznie dziękujemy.
Troll 2018-08-30 23:30:08
Biedactwa, myśleli że chociaż w sieci zaistnieją ze swoimi pomysłami skoro w realu budzą ironiczny uśmiech. A tu takie rozczarowanie. Niekompetetne, zacofane, reprezentujące anachroniczne myślenie trolle rozłożyły wielkie, nowoczesne, młode, energiczne komitety. Kupą mości panowie, kupą.
do nieobiektywny 2018-08-30 22:29:08
Tragiczny to jest tylko jeden z kandydatów, dlatego społeczeństwo odsunęło go od rządzenia, i obyśmy 2 raz tego błędu jakim był ten wybór nie popełnili.
To co zwykle 2018-08-30 22:18:20
I znowu trolle byłego wójta wylewają fale hejtu w sieci jak przed 4 laty, co Wy macie do Pana Salamona, aż tak wam zagraża?
Nieobiektywny 2018-08-30 19:11:01
Dobrze że Pana Kwiatka, Dydę, Salamona i Topolskie wymieniasz w jednym rzędzie bo cała czwórka jest tragiczna i nie ma pojęcia o zarządzaniu gmina. Nawet nie potrafią wyłonić ze swojego grona jednego kandydata tylko wszyscy się pchają. Kupą, kupą mości panowie
Ciekawy 2018-08-30 19:06:35
A mógłbyś napisać co Pan Dyda zrobił na Krośnicy, bo bardzo jestem ciekawy.
o duetach 2018-08-30 17:55:32
Niemal zupełny upadek to już jeden zgrany duet nam urządził przez 12 lat. Ostatnie 4 na plus, choć można by pewnie lepiej i więcej, ale nie jest źle. Krośnica za Dyda!!!!
jakziscisiensjgorszyscenariusz 2018-08-30 17:49:35
i Stanisław G. zostanie wójtem to rzeczywiście może lepiej gdzieś przeczekać te 5 lat beznadzieji. A co do kandydatury Salamona, Kwiatka, Dydy, Topolskiego to każdy będzie lepszy od Pana S.G. Obiektywnie patrząc.
Ciekawe 2018-08-30 12:50:45
Szanowni Państwo, Gawęda, Dyda, Kwiatek pół biedy. Ale jak może startować taki Salamon??? Ten facet to dopiero postać z innej bajki !!!!
Cenzor 2018-08-30 12:04:26
Juz jeden 4 lata temu oceniał zasadność budowy niektórych dróg przez wójta Gawędę. Po czym sam nie wybudował ani 1 km drogi!!! Jak już następni się biorą do oceny to i efekty ich działania będą takie same jak tego cenzora, który właśnie kończy swoje popisy w atmosferze kompromitacji.
Do 2018-08-30 11:53:12
Czy wójtowi nie można nic zarzucić to proszę pierwszy przykład z brzegu - spytaj np. kajakarzy którym Dyda z dyrektorem Kwiatkiem nie pomogli w organizacji zawodów kajakowych, które są chlubą Krościenka. Takie to wsparcie dla sportu i promocja. Zresztą przystań kajakową Pan Dyda w okręgu pana kandydata Kwiatka też modelowo zaniechał. Ten duet oznacza zupełny upadek Krościenka.
Do dosiara 2018-08-30 11:45:11
Akurat Panu Dydzie mam bardzo dużo do zarzucenia! Tych obietnic które złożył i nawet nie rozpoczął to do jutra można wymieniać. A Tobie skoro masz takie poczucie obciachu to radzę się wyprowadzić bo za dwa miesiące Krościenko będzie miało wójta Stanisława. I bardzo dobrze bo to jedyny logiczny kandydat z tej całej ekipy przypadkowych wynalazków. A jak już o siarze mowa to większej niż komitet młodych wspierający Jana ?koncepcje? Dydę to nie ma.
Do l 2018-08-30 11:34:42
Żadnych z wymienionych prócz trzech średnio przygotowanych koncertów nie odnotowałem w ostatnich 4 miesiącach. Taka to promocja że człowiek, który interesuje się tym Krościenkiem nic o jego promocji nie wie. A tej śpiewki przeciwko Gawędzie nie rozumiem. Bo skoro było tak źle to czemu ludzie tak bardzo chcą Jego powrotu, a komitet młodych z bardzo młodym pełnomocnikiem (ok. 50 lat) już nie wie co ma zmyślać żeby tylko obrzydzić lidera wyścigu na urząd wójta. Komitet młodych z młodym pełnomcnikiem niech lepiej przedstawi swój pomysł na gminę bo na razie to tylko deprecjonuje inicjatywy, do których nie dorósł w biświadomości, percepcji i kompetencji.
doSiara 2018-08-30 10:42:21
Akurat wójtowi Dydzie nic nie można zarzucić. Imie jak imie, nikt go nie pytał o zdanie, nie wybierali go. Za to jego wybrała demokratyczna większość, więc doceńcie to. Apropo obciachu to jeszcze nic mieć w komitecie Janusza; gorzej niż mieć w komitecie takiego kandydata jak Stanisław być nie może. To dopiero siara i obiach!
Nietakpowinnobyć 2018-08-30 10:40:01
"Wspaniały okres wójtowania", "na trzeźwo", "gotów do współpracy". Jedyne co mi tutaj pasuje to "umiał się ustawić".
Nietakpowinnobyć 2018-08-30 10:16:51
Myślę że tych niby młodych drażni to, że ktoś może startować, kto ma za sobą wspaniały okres wójtowania, kto radził sobie w życiu, kto zawsze na trzeźwo przyjmował rzeczywistość; kto w poprzednim systemie umiał się ustawić, mimo wiecznie rzucanych pod nogi kłód i niesłusznych wyroków zawsze gotów był do współpracy. Ogarnijcie sięmłodzi! Dajcie człowiekowi szanse!
l 2018-08-30 10:04:09
Promocja faktycznie nie działa jeszcze tak jak powinna, ale są to lata zaniedbań, których nie da się nadrobić w tak krótkim czasie. Przed obcięciem stanowiska przez wójta Dydę, była to martwa struktura w Krościenku. Wcześniejszy wójt chyba uważał, że Krościenku nie jest potrzebna promocja. Teraz w końcu, powoli zaczyna się coś dziać w tym temacie (koncerty, spoty w radio, program o Krościenku w TVP Kraków) nie dajmy tego zaprzepaścić.
Masakra 2018-08-30 00:25:42
Ja nic wiem na temat kandydata na wójta w osobie Pana Kwiatka. We wszystkich mediach oficjalnie mówi się o trzech innych kandydatach. Komitet młodych już na stracie kampanii przysnął w promocji swojego kandydata. Może i incjatywa ciekawa ale fatalnie prowadzona. Nic dziwnego że promocja gminy kuluje skoro brat domniemanego kandydata się nią zajmuje. Otóż jedyny komitet bez oficjalnego kandydata na wójta, jedyny komitet który w swojej nazwie antagonizuje osoby ze względu na wiek, jedyny komitet który rozpoczął kampanie od wyśmiewania i obrażania. A to wszystko z dyrektorem promocji Krościenka na pokładzie. Kabaret normalnie !!! Dyda ma nosa do ekspertów :)))
Siara 2018-08-30 00:02:15
Mieć w nazwie komitetu najbardziej obciachowe imię w obecnej pop-kulturze czyli JANUSZ. Pełny obicach.
Proste 2018-08-29 23:56:19
Komitet młodych z pełnomocnikiem wyborczym, który mógłby być dziadkiem, budujący tożsamość na wyświechtanych hasłach i
chybionej nazwie komitetu. Taka to efemeryda. Wiele z pośród tych błędów można by było jeszcze naprawić i nadać tej inicjatywie właściwe kształty (jest czas) ale trzeba by było zaangażować w to ludzi naprawdę kompetentnych i zorientowanych.
teżKrościeńczanka 2018-08-29 23:42:39
Co do powrotu byłego wójta - to nie tak szybko, wyborcy rozstrzygną wszystko i może się okazać że jednak nie wraca.
Kłótnie na forum niczego nie zmienią, narazie merytorycznie to jeszcze żaden kandydat się nie wypowiedział, w zasadzie żaden jeszcze wogóle się nie wypowiedział bo ten wywiad w tygodniku wiele nie odkrył, ot że startują, poprosili to się wypowiedzieli i tyle. Poczekajmy co powiedzą, wtedy można będzie ich ocenić. Ich merytoryczne programy i propozycję dla Gminy. Jestem ciekawa również doboru radnych, czy to przypadkowe osoby - jak zazwyczaj dobrani na zasadzie ile kto może pociągnąć za sobą głosów, czy kandydaci, którzy coś sobą reprezentują - i to merytorycznie - czyli czy kandydaci na urząd wójta przyłożą się i potraktują swoich radnych jako motor napędowy przemian w Gminie, swoich doradców i pomocników w realizacji programu czy jak dotąd jedynie organ pozbawiony rzeczywistej mocy sprawczej. Ja poczekam i dobrze się zastanowię zanim oddam pochopnie swój głos. A takie pisanie ile to km dróg kto pobudował, a do czyich działek, a ile szkół wyremontowano... Ludzie!! Bieżące utrzymanie szkół, remonty dróg, inwestycje większe i mniejsze to normalne zadania gminy, jak na to nakładają się jeszcze kwestie dotacji z unii, w organów centralnych, ministerstw itp oraz związane z tym zadłużenie, kredyty, - sprawa ma szerszy kontekst. Zastanówmy się lepiej oceniając każdą inwestycję z osobna - jak wpłynęła ona na życie naszej małej społeczności lokalnej i jak przyczyniła się do rozwoju Gminy całościowo. Gdzie dziś jesteśmy - gdzie jest Gmina Krościenko - i gdzie chcemy być za 5 lat - to będzie klucz do wyborów. Więc kandydaci do dzieła i niech zwyciężą mieszkańcy!
Młody 2018-08-29 22:48:38
Młodzi z Krościenka głosują na Gawędę. Mamy dosyć tych wydmuszek z lipnymi kandydatami, które obiecują gruszki na wierzbie, a jedyne co potrafią to obrażać i wyśmiewać.
Fakt 2018-08-29 22:39:32
Wiadomo, komitet Kwiatka obecnego wójta nie atakuje bo to słaba konkurencja - Dyda nie ma żadnego poparcia. Z kolei Gawędę atakują bo wiedzą ze ma największe szanse na zwycięstwo. Tylko dlaczego ma tak olbrzymie szanse skoro niby był taki słabym wójtem według nich? Otóż dlatego ze był najlepszym wójtem w historii Krościenka i będzie znacznie lepszym wójtem niż pięciu Kwiatków. Ludzie z komitetu Kwitaka świetnie o tym wiedzą i dlatego pisze te wszystkie bzdury.
Krościeńczanin 2018-08-29 22:13:22
Od razu widać kogo się boją niby młodzi że tak atakują. Wiadomo atakuje się lidera. Tylko powstaje jedno retoryczne pytanie. Skoro ten Gawęda był taki fatalny to czemu się Go tak boicie? Przecież fatalny wójt, który nic nie robił przez 12 lat, nie powinien mieć poparcia społecznego to po co go atakować? Odpowiedź jest prosta bo wójt Gawęda ma olbrzymie poparcie i za dwa miesiące wraca na urzędu wójta. Ludzie jeszcze bardziej docenili Jego pracę po tych czterech latach nieudanych eksperymentów z panem Dydą. Staszek wracaj, Krościenko ma już dosyć eksperymentów z Dydą, Kwiatkiem itp.
dosyć zmian na gorsze 2018-08-29 21:54:37
Komitetowi młodych (z młodym pełnomocnikiem) życzę trochę konstruktywnej, merytorycznej wartości zamiast prostackich ataków na poprzedniego Wójta. Niestety dla Was, bardziej odgrzewanego kotleta niż powtarzanie po Dydzie z ostatniej kampanii, że potrzebne są zmiany, to nie ma. Tym bardziej że dostaliśmy te zmiany w tej kadencji. I już serdecznie dziękujemy za kolejne, szczególnie serwowane przez ludzi, którzy mają jeszcze słabsze kompetencje niż Jan "koncepcja" Dyda.
Szkoda 2018-08-29 21:45:15
To właśnie taki poziom dyskusji - Kozioł, Czerepach, obrażanie i wyśmiewanie. Czekam na chociaż jedną konstruktywną propozycję ze strony tego poważnego komitetu dla Krościenka. Tylko jak takową mają przedstawić, skoro nie mają absolutnie elementarnej wiedzy nt. funkcjonowania JST, jego zadań, celów i prerogatyw. Szkoda że zamiast młodych nie powstał mądrych dla Krościenka.
do dozatroskany 2018-08-29 21:39:07
Jak na razie to Pan Gawęda wybudował kilkadziesiąt kilometrów dróg, chodników, płytę rynku, rondo, mosty, wyremontował kilka szkół i wybudował 3 sale gimnastyczne oraz skanalizował pół Krościenka. Z kolei komitet młodych z prawie 50-letnim pełnomocnikiem wyborczym napisał kilka mało rozgarniętych komentarzy, obraził kilka grup lokalnej społeczności i ma zamiar desygnować na kandydata słabego radnego. Oprócz tego w grupie na portalu społecznościowym rozpoczął pisanie programu wyborczego bez wizji, misji, analizy stanu aktualnego, strategii oraz identyfikacji narzędzi do realizacji planowanych zamierzeń. Jedyny plan to przejąć władzę poprzez oczernianie innych kandydatów bez żadnej konstruktywnej propozycji dla tej Gminy. Identycznie niekompetentne działania jak Pana Dydy (sprzed 4 lat) i jak to się tragicznie skończyło to wszyscy wiemy. Drugi raz Krościenko na bajki o zmianach wprowadzanych przez Osoby, które nie mają o tym pojęcia, się nie nabierze.
do franko 2018-08-29 21:14:36
Szkoda dla Ciebie, że zatrzymałeś się na pierwszym sezonie serialu Ranczo. Bowiem w ostatnim Kozioł został prezydentem RP, więc skoro kompetencje wójta Gawędy łączysz z najwyższym urzędem w państwie, to cenisz Go jeszcze bardziej niż ja. Ups, chyba przypadkiem strzeliłeś sobie w stopę z tym porównaniem do Kozioła. No ale jak ktoś chce być błyskotliwy na siłę, to tak się kończy.
niemożnabycgorszym 2018-08-29 21:09:35
nie można być gorszym ale od poprzedniego wójta, obecny wbrew pozorom nie jest wcale zły. oby tylko nie wróciło poprzedni, to dla gminy już będzie na plus, a jeśli przy tym wygra najlepiej merytorycznie przygotowany kandydat, to już całkowity sukces
Atena 2018-08-29 20:32:11
Drodzy mieszkańcy Krościenka ,miałam zaszczyt poznać Wasza wspaniałą Gminę.Ale teraz patrzac na listę kandydatów zastanawiam się dlaczego nie ma żadnej kandydatki.Pracujac u Was spotkałam mądrą gospodynię i myślę że Waszą receptą na sukces jest Pani - dobra i mądra gospodyni. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
franko 2018-08-29 18:57:18
Moim zdaniem były wójt taki serialowy Kozioł po ewentualnym powrocie, a są ku temu obawy, będzie potrzebował z powrotem kogoś takiego jak były wicewojt czyli Czerepach. I rancza ciąg dalszy.. tragedia!!!
dozatroskany 2018-08-29 18:49:28
no pewnie lepiej po słabym Gawędzie 1 i jeszcze gorszych sequelach nr 2 i numer 3, nagle producencki biorą się za reżyserię części 4, licząc ze widzowie / wyborcy na te odgrzewane kotlety pójdą, a chodzi o to ze Gawęda cześć 4 to tylko skok na kasę, jak przedmówcy zauważyli.
Pomówienie 2018-08-29 16:20:01
A jaką drogę zrobił sobie Pan Gawęda? No chyba że weźmiemy pod uwagę tą drogę asfaltową, którą Dyda nazywa ścieżką wzdłuż Dunajca. Tylko że ta droga prowadzi do działki byłego wicewójta a nie wójta.
Nie ten kierunek 2018-08-29 15:58:51
Kwiatek od Dydy gorszy nie będzie bo nie można być gorszym, ale jak słyszę już te pomówienia pod adresem Pana Gawędy to ma dosyć. Nic fajnie nie zbuduje się na wyśmiewaniu, atakowania i agresji. A ten komietet Pana Kwiatka tak właśnie fatalnie zaczął.
Koalicja 2018-08-29 15:57:04
Ludzie dogadajcie się, zróbcie jakąś koalicję czy coś, byle tylko nie wrócił Gawęda, przecież to będzie dobicie umierającego Krościenka!
Zatroskany 2018-08-29 15:30:02
Ja bym kupił ten komitet ale jak słyszę te same teksty co cztery lata temu od Dydy to trudno mi dać wiarę tą inicjatywę. Już od Dydy słyszałem jakie to mały być zmiany .... i są tylko że na gorsze. Oby znowu tak nie było! Wybierzemy Kwiatka i będzie Dyda 2 a problem w tym że już Dydy 1 nie sposób znieść.
Pytanie 2018-08-29 15:22:32
to ma być
Pytanie 2018-08-29 14:22:04
Ile uchwał, ile interpelacji, ile inwestycji w swoim okręgu Pan Kwiatek zrealizował w tej kadencji? Jeden z najsłabszych radnych. I roma być kandydat na wójta?
Młody zakręcony 2018-08-29 14:14:07
Lepsza koleżanka w promocji niż brat wójta. To dopiero byłby nepotyzm. I to mają być standardy młodych prowadzających nową jakość? Tragedia.
Spokojnie 2018-08-29 14:08:00
Jeden porządny koncert przez całe wakacje i do tego organizowany w niedziele! Absurd. Chociaż faktycznie w porównaniu do Józka to jakiś postęp jest. Szkoda tylko ze te postęp odbywa się kosztem realnych działań i inwestycji w turystykę. A pan Kwiatek o inwestycjach i pozyskiwaniu środków, budźecie ma pojęcie jak obecny wójt czyli żadne.
Obojętnie 2018-08-29 13:22:22
Kwiatek, Gawęda .... byle tylko nie Dyda !!!!
drogi czarodzieju 2018-08-29 13:16:46
200 tys.? czyli większy niecałe 2 razy niż w poprzednich latach. Dlaczego więc do tej pory nie było chociaż jednej lepszej imprezy w sezonie? Co by nie mówić to obecny dyrektor zna się na swojej robocie. Mam nadzieje, że jeśli Gawęda przejdzie to nie będzie taki głupi, żeby pozbywać się takich dobrych pracowników. A co do dróg do swoich działek, to to że Gawęda je robił to jest fakt, a to że radny Kwiatek to pierwsze słyszę. Ale nie jedno kłamstwo jest w tych komentarzach...
do czarodziej 2018-08-29 13:13:48
Pan Kwiatek raczej nie robił dróg bo jeszcze nie był wójtem. A Dyda chyba też niewiele ich wyremontował, za to Gawęda na w tym ogromne doświadczenie.
kulturalny 2018-08-29 12:50:54
Lepsze takie gwiazdy niż to co do tej pory nam serwowano. Żaden trzeźwo - podkreślam trzeźwo myślący obrywatel
czy wójt - to ważne nie będzie kontestował poziomu czy to organizacyjnego czy artystycznego imrez realizowanych w tym sezonie w odniesieniu do poprzednich lat, bo wtedy niewiele się działo. Dajmy szansę, niech tak będzie rok do roku.
Wtedy będzie można ocenić, na przykładzie tego roku widać jak może wyglądać praca centrum kultury, a że może nie wszystko jeszcze jest ok - ja tam się cieszę z kierunku jaki obrano. Oby tak dalej!
realista 2018-08-29 12:41:17
skoro ma być lepiej a nie tak samo jak jest / było to byli wójtowie na straconej pozycji.
Marna inicjatywa 2018-08-29 12:32:13
Zapytaj strażaków, mamy dzieci z Krośnicy, orkiestrę jak bardzo cenią współpracę z bratem Pana Kwiatka. Czary? Myśle, że w odpowiedzi będzie dobrze dla waszej incjatywa jak teraz wyśmiejesz te trzy grupy społeczne. Bo na razie budujecie swoją tożsamość na wykluczaniu ludzi (starszych, wspierających innych kandydatów, z minionego ustroju itp.). Nie zarzucam Wam złej woli i determinacji ale po tych pierwszych działaniach bardzo słabo oceniam Wasze kompetencje. Oprócz tego nawet jak atakujecie rządy tego Gawędy to bazujecie na ogólnikach i plotkach, żadnych merytorycznych konkretnych przykładów, danych, liczb. Słabiutko.
Słabo 2018-08-29 12:18:42
Totalnie beznadziejnie prowadzona propaganda. Jeśli jesteś młody to nie szafuj tym bo i tak elektorat młodych masz zjednany, należy dotrzeć do grupy, która nie stanowi Twojego naturalnego zaplecza czyli ludzi starszych. A tymaczesem angonizowanie ludzi starszych przez totalnie nieprzemyślaną nazwę komitetu i absurdalne popisy na tym forum to na start zniechęcanie do tej inicjatywy starszych mieszkańców gminy. Totalny brak pojęcia o podstawach marketingu politycznego. Oprócz tego używanie zupełnie skompromitowanego przez Pana Dydę w ostatniej kampanii hasła czas na zmiany jest zupełną porażką. I tak niekompetentna inicjatywa ma dokonać realnych zmian w tej gminie? Nie ma na to szans.
do bardzomłody 2018-08-29 12:18:24
Jeśli wygra Gawęda to na pewno już nie będzie żadnych imprez, bo nie wierzę, że nie pozbędzie się ze stanowiska brata swojego konkurenta. A na jego miejsce zapewne zatrudni swoją koleżankę, byłą panią od promocji...
Czarodziej 2018-08-29 12:06:32
Dalej antagonizujecie starszych mieszkańców gminy. Z pewnością na dobre Wam wyjdzie. A to że Pan Gawęda robił drogi dla swoich to żadne usprawiedliwienie dla Pana Kwiatka. Przecież ma być lepiej a nie tak samo. Natomiast jeśli chodzi o imprezy organizowane przez Brata pana Kwiatka to nie czary tylko budżet Centrum promocji i kultury ponad 200 tys. zl w związku z rokiem jubileuszowym. Za takie pieniądze zaprosić kilka mocno przebrzmiałych gwiazd do żadna sztuka. A sposób organizacji tych imprez to czysta kompromitacja.
bardzomłody 2018-08-29 12:05:27
Do bardzostary, stary stary w jakich czasach ty żyjesz , to nie czary, to rok wyborczy. Po wygranych któregokolwiek kandydata znowu 3 lata stagnacji, zero inwestycji, zero imprez a w roku wyborczym łatanie dziur w drogach, i występy pseudo artystów
do bardzostary 2018-08-29 11:13:38
Na przykładzie wspomnianego brata radnego Kwiatka widać, że warto stawiać na młodych. Wcześniej podobno nic się nie dało zrobić z budżetu GOKu, a przyszedł młody Kwiatek i nagle do Krościenka przyjeżdża Myslovitz, Skaldowie, Majka Jeżowska. Wszystko w jednym sezonie, nie wypominając już o masie drobniejszych imprez. Czary?
młody do Stary 2018-08-29 10:15:28
Wiadomość dla Starego: ta "młoda pseudo alternatywa" jest jedyną nadzieją na zmiany. mam nadzieje zmiecie wreszczie stare - pamiętające jeszcze czasy przed transformacją układy - i ostatecznie wyeliminuje z życia politycznego starych towarzyszy!
kupamięci 2018-08-29 10:06:03
ciekawe, ile dróg dojazdowych do swoich działek pobudowała gminna wierchuszka za czasów byłego wójta.
doturbomlodość 2018-08-29 10:04:00
Akurat w w sprawie budowy dróg dojazdowych do własnych działek i działek zaufanych to Gawęda rzeczywiście mógł pochwalić się dobrymi wynikami.
Turbo młodość 2018-08-29 00:14:16
Jaki Kwiatek jest młody - 33 lata. Dajmy szanse jakiemuś 18-latkowi. 15 lat młodszy i jeszcze mniej umoczony, bo Pan Kwitek już się trochę zdążył umoczyć nepotyzmem, droga do swojej działki itp.
Bardzo stary 2018-08-29 00:07:58
Fajnie, że młody szkoda tylko że niekompetentny. Ile napisał projektów uchwał? Ile złożył interpelacji? Ile zrealizował inwestycji w okręgu? Ile razy wstrzymał się podczas głosować? A do tego kontestuje prace urzędu w którym dyrektorem kultury i promocji jest Jego brat. Zupełny absurd.
Stary chłop 2018-08-28 23:45:14
Ja nie wiem czy scenariusz pesymistyczny oznacza powrót byłego wójta ale wiem, że rządy obecnego wójta to katastrofa. A ten młody kandydat to żadna gwarancja pozytywnych zmian. A odnośnie tej dykteryjki o drukarkach to odpowiem bardziej barwnym przykładem lepiej postawić na stare konie niż na młode osły. Ja już te bajeczki o konieczności zmian okraszone gondolami słyszałem 4 lata temu i jak się skończyło wszyscy wiemy. Powtórka z rozrywki tylko tym razem wersji Kwiatek -dziękujemy serdecznie. Zresztą o czym w ogóle rozmawiamy ten niby młody kandydat jest zupełnie nie akceptowany nawet wśród młodych. Jaki poziom prezentuje ta inicjatywa najlepiej widać w komentarzach - ogólniki, wyświechtane stwierdzenia, półprawdy. Jakoś nikt się nie odniósł do inwestycji zrealizowanych podczas kadencji Gawędy prócz kłamliwych stwierdzeń np. że mosty to inwestycja powiatu. Nawet tego nie wiedzą a do wójtowania się biorą.
Stary 2018-08-28 22:33:52
Jeśli czyjaś zasługą jest jedynie to, że jest młody, to żadna to zasługa. A kompetencje i doświadczenie jest po stronie Pana Gawędy. Dlatego ta młoda pseudo alternatywa tak go atakuje - w obawie przed druzgocącą klęską. A pan Kwiatek był bardzo słabym radnym który nic nie zrobił w swoim okręgu i to niestety dyskwalifikuje Jego kandydaturę na urząd Wójta.
Alf 2018-08-28 19:06:37
wreszcie panowie Gawęda i Topolski powiedzieli Dydzie że gmina Krościenko nad Dunajcem nie ma promocji, bo Dyda myśli że prowadzenie informacji turystycznej to jest cała promocja. Każdy inny kandydat tylko nie Dyda, bo on obieca że się poprawi, już 4lata temu obiecywał i co z tamtego programu wyborczego zrealizował? Może teraz wyborcy będą dokładnie słuchać kandydatów i już nie dadzą się nabrać.
czasnamlodych 2018-08-28 17:34:39
I jeszcze dodam, że patrząc na kandydatów są 3 scenariusze dla Krościenka:
1) Pesymistyczny: wygrywa były wójt po wcześniejszych 3 kadencjach - 12 latach zmarnowanych dla wszystkich i wraca stare, Krościenko choć trochę odetchnęło przez ostatnie 4 lata pomału stacza się w niebyt. Jak jeszcze powstanie ten prawoskręt na rondzie to już nikt tu się nie zatrzyma.
2) Neutralny: wygrywa obecny wójt - po 4 letniej kadencji wydający się niemal pewnym kandydatem do zwycięstwa wszędzie tylko nie w Grywałdzie, Krośnicy, Tylce i Hałuszowej i okres zastoju z delikatnym wskazaniem na plus
(boisko do siatkówki, grzybki i długo by jeszcze wymieniać gdyby bylo co)
zostaje kontynuowany.
3) Dający nadzieje na zmiany: sensacyjnie w 1 turze przechodzi ktoś młody - dla przykładu radny Kwiatek - młodszy od reszty bandy o min. 25 lat, nieumoczony w różne zależności, zaszłości, skandale i pomniejsze aferki gminne, a w 2 turze to już całkowicie rozmontowuje stary układ i zaczyna coś zmieniać na lepsze.
Ps. Pozostali kandydaci nie mają raczej szans w tej rozgrywce.
A co do doświadczenia w zarządzaniu - to ważniejszy rok prowadzenia własnej firmy jak 4 lata jako samorządowiec, to się każdy chyba ze mną zgodzi, no poza tymi co w samorządzie pracują rzecz jasna.
czasnamlodych 2018-08-28 17:19:09
Idąc dalej tym tokiem, uważam, że już wszyscy mieli okazję się wykazać - były wójt przez 3 kadencje, a obecny przez jedną. Może wreszcie czas na młodych, po co trzymać w domu starą drukarkę, skoro tusz zasechł, głowica do wymiany, nie lepiej nową drukarkę kupić; czas na młodych, niech się wykazują! Albo dalej będziemy mieli ranczo wilkowyje w gminie!
Dydanawójta 2018-08-28 15:29:33
Idąc tym tokiem rozumowania, to może jednak dajmy szanse Dydzie. Ma doświadczenie (był już jedną kadencję wójtem) i na pewno też obieca, że tym razem się poprawi. Gawęda miał już trzy kadencje na poprawę i nic z tego nie wyszło, a Dyda jak na razie tylko jedną.
mieszkaniec 2018-08-28 15:27:37
czas na zmiany!
czas na mlodych 2018-08-28 14:05:15
Kandydat Kwiatek ma dokładnie tako samo doświadczenie w pracy samorządowej jak S. Gawęda który przypomnę po 1 kadencji radnego wystartował w wyborach. Rzekomych zasług Gawędy dla Gminy aż szkoda komentować.
Dobre będzie 2018-08-28 14:01:53
Mylisz się. Rondo i ciąg komunikacyjny obok mostów to inwestycja gminy, a same mosty gmina finansowała w kwocie prawie 1,5 mln zł. Wobec tego twierdzenie że to inwestycja tylko powiatu a nie gminy jest głębokimi nadużyciem i nieprawdą. Sale zostały mocno dofinansowanie ze środków zewnętrznych, a to że wkład własny finansuje się z kredytów to zupełnie normalne. Pernementne wypominanie tego szczególnie po latach zaniechać w obszarze finansowania inwestycyjni środkami obcymi jest bezsensowne. A płyta rynku pomimo, że to nic wielkiego to jakoś nikt wcześniej oraz później nie potrafił zrobić więcej w ścisłym centrum Krościenka. Bowiem fontannę ogrodową i kilka doniczek raczej trudno uznać za większą zmianę.
pesymista 2018-08-28 13:48:06
Jeśli Gawęda wygra to już wszyscy stąd pouciekają. Same stare dziadki zostaną, a turysta odwiedzi Krościenko ewentualnie przez nie przejeżdżając...
dobre jest 2018-08-28 13:12:19
Mosty są inwestycja powiatu a nie gminy. Odrestaurowana płyta rynku.. faktycznie udana inwestycja, turystyka ruszyła dzięki niej z kopyta. A sale gimnastyczne to długo będziemy spłacać. Gratulujemy zaradności!
Obiektywny 2018-08-28 11:41:03
Ja z kolei po wójtowaniu Pana Dydy mam już dosyć eksperymentów. Nie widzę też żadnej wartości w kandydaturze Pana Kwiatka. Jakie kompetencje w zarządzaniu gminą może mieć geodeta bez żadnego doświadczenia? A Gawęda pomimo, że popełnił kilka błędów (największym była wiara w Pana zastępcę) to jednak wiele zrobił: samej inwestycji mostów za 15 mln zł, zrealizowanej podczas jego kadencji przez gminę Krościenko, Szczawnicę i powiat długo nikt nie przebije. Jak dotąd mamy odrestaurowaną tylko tylną płytę rynku, przez kogo? A te szkoły i sale gimnastyczne kto podniósł z ruiny? Więcej chodników, dróg i kanalizacji powstało za Gawędy niż za wszystkich pozostałych wójtów razem wziętych.
do Kronos 2018-08-28 11:08:41
Gawęda ma świadomość swoich błędów i chęć ich naprawy? Szkoda, że nie miał takich chęci w czasie trzech kadencji wójtowania. Doprowadził Krościenko do ruiny i znowu pcha się na stołek. Podejrzewam, że jego obietnice zostaną niespełnione, a co do interesowności kandydatów to chyba nie było bardziej dbającego o swoje interesy wójta niż Gawęda.
do średniowiecze 2018-08-28 09:35:38
Ostatnie kilkanaście lat to stracony czas!
Średniowiecze 2018-08-28 09:16:25
Krościenko pod rządami Pana Gawędy to stracony czas, najgorszy okres w jego historii !
do kronos 2018-08-28 08:59:42
Gawęda, bardzo dobrze? co ten człowiek sobą reprezentuje... Dyda same koncepcje....zupełny brak działania. Jeśli prawdą jest kandydatura Kwiatka to trzymam za niego kciuki. Pan Topolski-racja, nie ma pojęcia! A Salamona to już nikt chyba nie traktuje poważnie.
Kronos 2018-08-27 23:51:44
Szanowni Państwo, 5 kandydatów na wójta (Gawęda Dyda, Topolski, Kwiatek i odrealniony Salamon). W sumie oznacza to powrót wójta Gawędy. I bardzo dobrze bo to najlepsza opcja z tych kandydujących. Ma doświadczenie, świadomość błędów których nie powtórzy i chęć do realnych działań. Pozostali nie mają kompetencji i rozeznania. Pan Dyda okazał się słabym wójtem. Pan Topolski nie ma żadnego pojęcia na czym polega zarządzanie gminą. Pan Kwiatek to wiecznie wstrzymujący się radny identyfikujacy sprawy gminy z partykularnymi interesemami swoich najbliższych. Pan Salamon niech najpierw ogarnie świat równoległy w którym egzystuje zanim zacznie ogarniać realną rzeczywistość.
Nestor 2018-08-27 20:13:28
Tragedia to by była jakby wójtem został ten Kubuś Puchatek z pękatym brzuszkiem od niwelatora optycznego.
Tragedia 2018-08-27 16:11:02
Obaj panowie się nie popisali.Różnica jest taka, że Pan Gawęda jakby wrócił to chciałby się pokazać i coś zrobić po tej ostatniej klęsce, a Pan Dydy po marnej kadencji będzie kontynuował beznadzieję. Z dwojga złego chyba mniejszym złem jest Gawęda. A jeśli chodzi o hipokryzje, to największą prezentuje Pan Dyda, jak teraz opowiada o ograniczeniach finansowych gminy, które jakoś w ogóle mu nie przeszkadzały 4 lata temu kiedy prezentował koncepcje: gondoli, wyciągów, basenów, pętli i innych abstrakcyjnych inwestycji.
wyborca 2018-08-27 15:27:11
Pan Dyda miał szanse na zmiany przez 4 lata, jednak nawet nie spróbował z niej skorzystać. Może zrobił kilka drobnych inwestycji, ale to naprawdę drobnych. Pan Gawęda jest w nieco lepszej sytuacji, gdyż ludzie zdążyli przez 4 lata zapomnieć jego błędy w prowadzeniu gminy. Był też znacznie lepszym wójtem niż pan Dyda, jednak nie da się ukryć że przyczynił się do tego w jakim stanie Krościenko jest dzisiaj. Był wójtem przez trzy kadencje i niestety zostawił gminę w znacznie gorszym stanie niż ją zastał. Teraz próbuje się przebić hasłami, że odłączy gminę od Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i położy nacisk na szeroką promocję Krościenka. Ale przepraszam bardzo, gdzie była promowana gmina za jego kadencji? jak wykorzystywał środki unijne? czy to przypadkiem nie od wpisał Krościenko do Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego? Jak można być takim hipokrytą i najpierw robić te wszystkie błędy, a teraz promować się zwalając winę na Dydę i twierdząc, że on to wszystko naprawi...
Spox 2018-08-27 11:38:50
To będzie hit tej kampanii bo pasuje do tych kandydatów.
Meloman 2018-08-27 00:25:31
Miały być gondole, wyciągi, pętle gorczańskie, baseny a jest cała chmara przypadkowych kandydatów, ośmielonych nieudolnymi rządami wójta Dydy. Po tych czterech latach króluje przebój - wójtować Krościenkiem każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. Lubię pensyjkę i inne apanaże, a szczególnie wójta gaże. Teraz będę już szczery, wybrałem drogę kariery. Kariery na urzędzie wójta, to lepsze niż emeryturka.
Wyborca 2018-08-26 20:26:33
Ja czekam na niezależny komitet, którego powstanie deklarował sołtys Plewa. Tylko chyba się nie doczekam, bo żeby zarejestrować komitet to trzeba umieć czytać....a nawet pisać.
Rush 2 2018-08-26 20:18:29
Uzupełnić należy, że artykuł zawiera jeszcze akapit o działaniach Kwiatka, który nie wiadomo czy organizuje realny komitet wyborczy czy tylko zabawę na portalu społecznościowym.
Rush 2018-08-26 13:58:19
Odpowiedzi kandydatów w skrócie: Dyda obudził się że niewiele zrobił. Gawęda zauważył
niekompetencje w pozyskiwaniu środków z UE przez ludzi, których sam zatrudniał. Topolski ma pomysł na promocje gminy przy pomocy ulotek. Slabo to wygląda.
Martens 2018-08-26 13:16:28
Jak jest duża liczba kandydatów to oznacza, że źle oceniany jest obecny wójt. To oczywisty wniosek. Moim zdaniem pierwszą turę zdecydowanie wygra Gawęda ale nie przekroczy 50 procent. A w drugiej turze wszystko się może zdarzyć.
Analfabeta 2018-08-26 12:50:38
A gdzie buńczucznie zapowiadana alternatywa Pana sołtysa Krościenko centrum? Czyżby przerosło Go wypełnienie 3 kartek niezbędnych do zarejestrowania komitetu???? I ktoś taki chce być radnym.... absurd.
Józio 2018-08-26 12:45:58
Stasiu nie będzie dezawuował planktonu politycznego bo dobrze wie, że każdy kandydat z Krościenka (nawet najbardziej kuriozalny) odbiera głosy obecnemu Wójtowi. Dlatego Kaziu, przestrzeliłeś z tym stwierdzeniem. Tym bardziej, że ten komentarz w równym stopniu pozytywnie odnosi się do kandydatury Grzesia. To po prostu obiektywny głos rozpoczynający dyskusje.
kazik 2018-08-26 09:04:08
Dobry komentarz Stasiu
Ciekawy 2018-08-26 00:53:05
Panie Redaktor, outsider polityczny Krościenka czuja się urażony! Gdzie info o wiecznym kandydacie p. Salamonie. To przecież murowany kandydat do osiągnięcia porażającego wyniku, w okolicach 10 głosów - sam na siebie, od bliskich (ale nie wszystkich), 3 dla wygłupu i 2 przez przypadek. Druga kandydatura chyba na żarty, a na pewno wbrew logice, to p. Topolski.
Pozostała trójka jest względnie rozsądna. Tyle tylko, że p. Dyda oznacza dla Krościenka pięć lat stagnacji. Wójtowanie p. Gawędy zależy od zastępcy, którego sobie dobierze. P. Kwiatek to ciekawa propozycja chociaż zaskakująca. Moim zdaniem, w drodze eliminacji wybór pozostaje między Kwiatek vs Gawęda. Zobaczymy który z Nich przeprowadzi lepszą kampanie. Po dobrym ostatnim wywiadzie w papierowej wersji TP, w którym Stasiu ładnie wypunktował rządy obecnego wójta delikatnie wysunął się na czoło. Czekam na ruch Grzesia.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy opiekunki dla dwuletniego chłopca. Praca w centrum Zakopanego, pełen etat, bardzo dobre warunki finansowe.
  Tel.: 530602603;530610330
  E-mail: ania-kazmierczyk@wp.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW. Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA, - KELNERA-BARMANA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat ADRIA*** w Zakopanem poszukuje osoby do pracy na recepcji. Praca zmianowa, umowa o pracę, 12 zł/ godz + premie. Miła atmosfera, przyjazny personel, bezpłatne posiłki. Informacje pod nr tel. 795 890 175
 • SPRZEDAŻ | różne
  ODDAM SIANO.
  Tel.: 666 255 553
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ, SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA NOWY TARG przy Salonie gier. Idealne pod kawiarnię, gastronomię, klub muzyczny. 608 806 408
 • POŻYCZKI
  JUŻ WIOSENNA PROMOCJA !!! BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD MINIMUM FORMALNOŚCI BEZ ZAŚWIADCZEŃ I NAWET DO 25 000 ZŁ ZADZWOŃ T- 18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MURARZA oraz POMOCNIKA.
  Tel.: 604131899
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-uslugi/ oraz można się zapoznać bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem". 18 20 70 213
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię Owce na mięso.
  Tel.: 888613332
 • USŁUGI | budowlane
  Budowa domów jedno i wielorodzinnych, pensjonatów , roboty zbrojarskie i żelbetowe.
  Tel.: 609075091
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PIZZERIA DA ADAMO, Zakopane Nowotarska 10 D zatrudni KELNERÓW/-KI, PIZZERÓW praca stała, dobre wynagrodzenie. 18 20 128 54, 606 951 331
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Karczmie oraz Pensjonacie w Czorsztynie: kucharza/kę, pomoc kuchenną, kelnera/kę.
  Tel.: +48509920018
  E-mail: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Poroninie zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 607863893
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni KIEROWCÓW C E na trasy międzynarodowe z doświadczeniem lub z możliwością przyuczenia do zawodu. Nie są to przerzuty
  Tel.: 504230930
 • PRACA | dam
  SPYTKOWICE: FIRMA DREW-DOM zatrudni pracowników: stolarzy, cieśli, obsługę tartaku. Praca od zaraz.
  Tel.: tel. 605048933; 182688067
  E-mail: dziur@drew-dom.eu
  WWW: www.drew-dom.eu
 • PRACA | dam
  Restauracja przy Krupówkach zatrudni na sezon letni KELNERA/-KĘ.
  Tel.: 660473269
  WWW: hotelkasprowy.com
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska, praca CAŁOROCZNA, możliwośc zakwaterowania
  Tel.: 510-213-878
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
  Tel.: 505021357
  E-mail: staszel.anna@gmail.com
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-04-20 22:25 Rodzinny Pikniki Ekologiczny 2019-04-20 21:25 Mandat, grzywna lub więzienie za zdjęcia 2019-04-20 19:33 Żołnierze Niezłomni i finał na sto procent 1 2019-04-20 19:00 Świąteczne porządki na budowie 2019-04-20 18:22 Lany poniedziałek - biegiem po polanach 1 2019-04-20 18:00 Będzie nowa droga w mieście 2019-04-20 16:54 Kulką farby w żywy cel 2019-04-20 16:30 Święconka konkursowa 1 2019-04-20 15:30 Jajo podhalańskie 2019-04-20 15:00 Przygraniczne żmije rowerowe 1 2019-04-20 12:46 Rodzinnych, wesołych, spokojnych Świąt 2 2019-04-20 12:01 Tłumy gości na Krupówkach 1 2019-04-20 10:58 Spółka na gruncie 2019-04-20 10:25 Śmigło poszło w ruch 2019-04-20 09:55 Za darmo pozbądź się eternitu 2019-04-20 09:24 W Tatrach króluje słońce 2019-04-20 08:30 Wodny plac zabaw może popłynąć 2019-04-20 07:00 Groźny wypadek w rejonie Szafranówki 1 2019-04-19 22:39 Kolejna edycja konkursu na najpiękniejszy ogród 2019-04-19 21:30 Jezusa ukrzyżowali 2019-04-19 21:24 Strażacy z Bukowiny wezwani nad Morskie Oko, wszystko przez urodziny 10 2019-04-19 20:44 Dlaczego w TVP nie mogę zobaczyć trzech odcinków Stawki większej niż życie? 2 2019-04-19 20:03 Kierowca zasłabł na zakopiance 2019-04-19 19:40 I po reklamie 2019-04-19 19:15 Spotkanie dla motocyklistów w Ludźmierzu 2019-04-19 18:32 Wypożyczali sobie kobiety, zarabiali na nierządzie 3 2019-04-19 17:27 Skarby Słowacji 1 2019-04-19 16:51 Na Kalatówkach ubywa śniegu i krokusów 2019-04-19 16:10 Wypadek na Rysach. Turystka spadła po śniegu (AKTUALIZACJA) 2019-04-19 15:53 Prezes została odwołana razem z fotelem 3 2019-04-19 15:49 Wiatrakowcem przez świat 2019-04-19 14:59 Straszny dziadek 3 2019-04-19 14:44 Czołówka w Czarnym Dunajcu 2 2019-04-19 14:37 Piękna pogoda utrzyma się do niedzieli (WIDEO) 2019-04-19 13:40 Tak ma wyglądać galeria handlowa przy dworcu PKP (WIDEO) 17 2019-04-19 13:25 Wielki pożar trawy w Lipnicy Małej 2019-04-19 12:47 Podhale leci w kosmos 1 2019-04-19 12:42 Łanie w Zakopanem (WIDEO) 1 2019-04-19 12:38 „Przekrój” - wystawa prac Dominiki Tomczewskiej-Iskrzyckiej w nowotarskim MOK 2019-04-19 12:05 I po handlu - targi wielkanocne zakończone 1 2019-04-19 11:41 Przejazd przez Krzeptówki otwarty 2019-04-19 11:31 Znamy szczegóły akcji sprzątania 4 2019-04-19 10:40 Kolarstwo podlewane 2019-04-19 10:03 Gdzie są pieniądze z bankomatu? (WIDEO) 4 2019-04-19 09:37 Oczyszczanie za miliony 2019-04-19 07:58 Oliwia i Sylwia z wyróżnieniem na przeglądzie „Oko Kalejdoskopu” 2019-04-19 06:58 Złodzieje wysadzili w powietrze bankomat na Krzeptówkach. Droga już otwarta (ZDJĘCIA) 10 2019-04-19 00:00 Świąteczne zakupy w Sklepie Młotek 2019-04-18 22:28 Rozpoczęło się Triduum Paschalne 8 2019-04-18 21:40 Niedokończony Radisson wyprzedał już wszystkie pokoje na Sylwestra (WIDEO) 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-04-20 21:25 1. Gratulacje dla uczennicy i nauczyciela. Czy gdzieś można przeczytać panny pracę? 2019-04-20 19:54 2. No tak...w swieta to "goscie", a kiedy indziej to "cepry" ! 2019-04-20 19:38 3. Jedni łapią szybciej, a inni wolniej. Teraz to już wszyscy będą jak spod igły. Oby z innymi wielkimi problemami sprawnie sobie radzili. Spokojnych Świąt 2019-04-20 19:05 4. Wiecie co to znaczy dobrobyt? To m.in. to że zrobiliście aferę o chłopa, który pojechał do akcji w dżinsach.... Powiem szczerze jesteście żałośni i to niesamowicie... On idzie na własną odpowiedzialność - może chciał szybko dojechać i nie zdążył ubrać spodni bojowych bo jest jedynym kierowcą a droga na morskie to nie autostrada... Kolejny temat który nie powinien zostać ruszony.... żaŁośNI.... A czemu dobrobyt??? Bo dawniej ludzie w koszulach na akcję jechali i wszyscy dookoła pomagali a teraz czepiacie się strażaka o bzdurę ba sami widząc palący się dom, mając węża strażackiego i hydrant koło siebie będziecie dziady czekać na straż, bo Wy nie macie stroju który Wam jest na h...potrzebny do węża hahahhahahaahha ofiArY losu i tylko przepisy to przepisy tamto... żeby tylko kogoś wyśmiać i drwić... Żal wAS .,. 2019-04-20 18:49 5. Tym co zapoczątkowali tą imprezę można tylko zaśpiewać Ej byli chłopcy byli. 2019-04-20 18:08 6. Mi się bardziej podobał wieżowiec, przynajmniej ze smakiem był. 2019-04-20 17:59 7. I co teraz ?!! Stare ale jare. 2019-04-20 17:57 8. och, Karol, jak Ty mnie w tej chwili zaimponowales tym językiem pełnym mniłości 2019-04-20 17:44 9. Kijem bez łeb i zmiji nie ma 2019-04-20 17:31 10. Fotograf ma niezłe oko :-) Było mówione, że nie powinno się dawać zajączka do koszyczka, już te wasze wykrowki z grul można jakoś zrozumieć chociaż też ich tam nie powinno być.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka