2018-08-26 15:26:58

Reklama

Zaskale

Śmiertelna trauma

Reklama

Reklama

62-latek który przeprowadzał feralny egzamin na prawo jazdy zakończony śmiercią kursantki jest świeżo upieczonym egzaminatorem, ale bardzo doświadczonym instruktorem.

- Znam tego człowiek od lat, naprawdę nie można mu nic zarzucić. Fakt, że został egzaminatorem stosunkowo niedawno, ale ma ogromne doświadczenie jako instruktor nauki jazdy – mówi w rozmowie z Tygodnikiem, jeden z egzaminatorów Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nasz rozmówca niechętnie wraca do tragicznych wydarzeń z ostatniego czwartku. 

W Zaskalu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód egzaminacyjny wjechał na torowisko i się zatrzymał. W aucie zgasł silnik. Egzaminator zdołał wyskoczyć z auta na kilka sekund przed tym, jak uderzył w nie rozpędzony pociąg relacji Chabówka – Zakopane. Zdająca egzamin 18-letnia Angelika, mieszkanka Chyżnego została w kabinie. Dziewczyna zmarła po przewiezieniu do szpitala.

- Nie chce mi się nawet o tym myśleć. Mam traumę – zaznacza nasz rozmówca. Zauważa, że scenariuszy tragedii mogło być wiele. Bezsprzecznie samochód utknął na przejeździe. Zgasł silnik. - Sama kursantka mogła zdusić silnik. Mógł nacisnąć pedał hamulca również egzaminator. Oczywiście, że samochód powinien był się zatrzymać przed przejazdem niestrzeżonym. Dlaczego egzaminator pozwolił, żeby auto wjechało na tory na to odpowie dochodzenie. Ja mogę tylko dodać z punktu widzenia egzaminatora, że jeśli kursant wsiada do auta egzaminacyjnego to teoretycznie powinien umieć już bardzo dużo. Często bywa jednak i tak, że wszystkiego nie potrafi. Taką opcję trzeba zawsze brać pod uwagę.

Nasz rozmówca potwierdza, że auto egzaminacyjne mogło się znaleźć na niestrzeżonym przejeździe. Instrukcje przeprowadzania egzaminu wcale tego nie wykluczają. - Wystarczy popatrzeć na arkusz egzaminacyjny. Jednym z elementów do zaliczenia jest właśnie przejazd kolejowy. Ale zawsze powstaje w głowie przewrotne pytanie: czego oni akurat tam szukali? Czy w mieście nie ma innych przejazdów kolejowych? - zastanawia się nasz rozmówca. Jednoznacznie potwierdza, że wszelkie rodzące się pytania i wątpliwości powinny zostać niedługo rozwiane. Auto egzaminacyjne jest dosłownie naszpikowane kamerami, które rejestrują obraz z kilku ujęć a także nagrywają dźwięk. - Będzie dokładnie wiadomo, co zaszło, czy egzaminator polecił opuścić samochód – zaznacza nasz rozmówca.

mk

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Kartrol 2018-08-28 18:28:53
Moim zdaniem ludzie maj problemy winia osoby nie potrzebnie Angelika mogla wysiasc albo instruktor mogl zachamowac czy wy wszyscy jestescie tacy doskonali po pierwsze taki przejazd powinien byc osygnalizowany swiatlami a po drugie nowe przepisy dla PKP w terenie zabudowanym ograniczenie nieraz i szlabany maja awarie
poirytowana 2018-08-27 15:54:58
W sumie nie nam nikogo osądzać, bo jak wiadomo , cytując "scenariuszy tragedii mogło być wiele". Po nagraniu widać, że samochód gwałtownie zahamował na torach i nie ruszył ani w przód ani w tył. Ktoś ewidentnie nacisnął hamulec (sądząc, że samochód do zdawania egzaminu powinno być 100 % sprawny). Mogła dziewczyna nacisnąć, nie zauważywszy pociągu, bo przypomniała sobie, że nie nacisnęła go przed i bała się nie zdania. Równie dobrze Egzaminator też mógł wdepnąć, kiedy opamiętał się, że dziewczyna nie zatrzymała się przed znakiem STOP. (Ja jak zdawałam egzamin to egzaminator prawie cały czas trzymał nos w papierach). A to że wysiadł... cóż odruch bezwarunkowy, którym jest ucieczka przed niebezpieczeństwem. Było mu łatwiej, bo nie miał pasów bezpieczeństwa. Teraz gdybanie.. Może dziewczynie pasy się zablokowały, może próbowała odpalić i odjechać... Egzaminator pewnie nie wie czy żałować tego, że przeżył czy się z tego cieszyć. Spanikowana była dziewczyna i egzaminator pewnie też (sądząc po tym, że chciał zatrzymać pociąg). Wydając wyrok (czasem niesłuszny) pamiętajmy, że człowiek jest tylko człowiekiem, a nie maszyną i ma najbardziej ludzkie odruchy.
Sarenka 2018-08-27 08:26:38
Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny ! Dziewczyna mogła spanikować widząc nadjeżdżający pociąg mógł ja sparaliżować strach młody biedoswiadzczony kierowca i sam egzamin to już stres! Ale instruktor tu nie stanę w jego obronie - nie ma tłumaczenia on nie spanikował zdążył uciec i powinien ja wypchnąć z tego samochodu Egzaminator to jego profesja tu nie ma miejsca na panikę a ma być p r o f e s j o n a l i z m co by to było gdyby tak lekarz strażak policjant w sytuacji zagrożenia zamiast ratować wpadłby w panikę tu ma być odpowiedzialność i fachowość !!! Egzaminator to Pan który przeżył trochę a ten dzieciak miał tylko 18 lat ! Nie powinien szukać żadnych obrońców tylko pokornie prosić Boga i Rodzine o wybaczenie .Tez tego nie chciał napewno ale przyczynił się do tego nieszczęśliwego wypadku ! Takie jest moje zdanie .
Natka 2018-08-26 22:23:47
Najpierw moze poczekajcie na nagrania dzwiekowe i obraz z kamer samochodu a pozniej wydawajcie wyrok na egzaminatora... nikogo z nas tam.nie bylo wiec nie wiemy czyyja to wina... najłatwiej wydac wam wyrok bez poznania faktów
qaz 2018-08-26 19:28:48
@Paweł - odnoszę się tylko do "dlaczego wybrał tą drogę". Ponieważ powtarza się to namiętnie w wielu postach pod tym tematem na wielu stronach. Uwalić kursanta można w wielu miejscach i na wiele sposobów i akurat TO miejsce nie ma znaczenia.

"maszynkę do zarabiania pieniędzy z tego zrobiono" - tak. Na tym łez padole liczy się tylko kasa. Do tego doszła nowa ekonomia gdzie liczą się słupki, a nie sens czy efekt. Kursant chce mieć papier, WORD kasę, a resztę .... jakoś będzie :):):) To "jakoś" widać potem na ulicach. Choćby wczoraj: pan popyla skuterem chodnikiem na Nowotarskiej mijając korek. No, ale co się stało jak nic się nie stało ? Bo gdyby wjechał w wózek dziecięcy na chodniku, to by było. Ale przecież nic nie było. I tak się to kręci.
Paweł 2018-08-26 18:12:25
@qaz Problem to jest w tym, że egzaminator zamiast sprawdzać umiejętności nowego kierowcy robi wszystko aby go oblać, bo hajs musi się zgadzać. Bardzo mi się to nie podoba jaką maszynkę do zarabiania pieniędzy z tego zrobiono. Do tego te ciągłe zmiany w egzaminach mające na celu wyciągnąć jeszcze więcej i więcej. Społeczeństwo siedzi cicho, a media wyżywają się na nowych kierowcach oraz wyrażają całkowitą aprobatę procederowi ograbiania z pieniędzy kandydatów na kierowców.
qaz 2018-08-26 17:18:19
I dodam - poczytaj choćby na TP jak jeździ się na czerwonym w BD czy Poroninie. Jak omija się płotki łąką przy zamkniętej drodze. Na niektórych działa tylko stal i beton https://www.youtube.com/watch?v=UF_EZK-UpZ8
Mw 2018-08-26 17:16:39
Wyrazy współczucia dla rodziny ofiary :( ale również dla egzaminatora, przecież nie zrobił tego celowo:( ciężko czyta się te wszystkie komentarze, z jaką łatwością przychodzi innym osadzanie człowieka, nie mając o tym zielonego pojęcia (życzę tylko wszystkim tak komentujacym, aby oni nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji, (gdyż tego typu zdarzenia nie zdarzają się tylko podczas egzaminu).....
miejscowy turysta 2018-08-26 17:14:23
Ludzie, stała się straszna tragedia. Ale z ocenami poczekajcie do końca śledztwa.
qaz 2018-08-26 17:04:25
@wqqrwiony - "Tylko dlaczego wybrał tą drogę hm" - przestańcie pisać takie bzdury. Dzień po egzaminie dostajesz prawo poruszania się po autostradach, skrzyżowaniach, przejazdach kolejowych w Zakopcu, Szaflarach, Gdańsku, Belgii, GB czy innej Australii. Egzamin ma być sprawdzianem twoich umiejętności. Może test robić tylko po własnym osiedlu ? A potem płacz, że Polacy nie potrafią jeździć po autostradach i nie tylko.
Miejscowy 2018-08-26 16:56:39
Instruktora za dupe brac zamiast coś robic to uciekał już bez przesady ze myślał że pociąg zatrzyma
wqqrwiony 2018-08-26 16:25:47
aha , już się zaczyna wybielanie tego wuja .Jaki on biedny .Tylko dlaczego wybrał tą drogę hm ...... .Mam nadzieje , że jak sąd nic mu nie zrobi , to rodzina dopomoże , żeby skończył zawód egzaminatora .Na zawsze
Bibi 2018-08-26 16:05:09
Z tych wypowiedzi wynika - nie żyjesz nie masz głosu , jesteś winny. Instruktor nie do ruszenia nie jego wina ma obronców,to jest wszystko tak nie do uwierzenia i tak smutne .
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TE (bez nocek), KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  3200-4200 PLN. Praca w sklepie spożywczym w Zakopanem. Umowa o pracę, pełen etat, dobra atmosfera, możliwość przyuczenia. Informacje
  Tel.: 502 023 420
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Polskie czajniki elektryczne
  Tel.: 602690934
  E-mail: biurometen@gmail.com
  WWW: www.meten.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Nierdzewne instalacje odgromowe-pomiar uziemienia gratis
  Tel.: 602157137
  E-mail: Smrekowskikamil1@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ z wieloletnim doświadczeniem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Czarna Owca" w Nowym Targu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  Praca w Niemczech. Budowlanka - Wykończenia wnętrz od 12 Euro za godz.
  Tel.: 606938230
 • PRACA | dam
  Proponujemy Ci współpracę opartą na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Oferujemy: przychód podstawowy 12000+3000 netto, wyposażony i zatowarowany lokal, stałe wsparcie w prowadzeniu sklepu. Zadzwoń
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Mieszkanie 51m2
  Tel.: 604423768
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  wynajmę mieszkanie 2 pokojowe w Nowym Targu. 517 17 10 64 (po godzinie 19:00)
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MERCEDES 124 300 SPORTLINE, r.91 - 150 KM,
  Tel.: 668 198 487
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę na stałe, pokoje z łazienkami oraz mieszkanie w ścisłym centrum Zakopanego
  Tel.: 602 155 165
 • SPRZEDAŻ | różne
  MEBLE do butiku sklepu odziezowego sprzedam stan idealny kompletny zestaw piekny. Meble wystawione sa na Krupówkach 29, Pasaz Handlowy
  Tel.: 505272202
  E-mail: sklep.glam@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę osobę do stolarni w Skrzypnem. Mile widziane doświadczenie.
  Tel.: 790537408
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZARĘBA POSZUKUJE PIECOWEGO, OD ZARAZ, PRACA NA PEŁNY ETAT, Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYUCZENIA 602 759 709
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • PRACA | dam
  Biuro Rachunkowe w Zakopanem zatrudni księgową (księgowego) Tel.600 035 101
  Tel.: 600 035 101
  E-mail: m.pierz@trip.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: MAGAZYNIER, KELNER, SZEF DZIAŁU TECHNICZNEGO i TECHNIK. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Właściciel wynajmie hotel robotniczy w Krakowie 19 miejsc noclegowych, kuchnia, jadalnia, 3 łazienki
  Tel.: 798073301
  E-mail: paluckab@gmail.com
  WWW: Osieczany 564
  GG: 32-400 Myślenice
  Inne: Bozena
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND(z markami Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein) w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.Telefon;
  Tel.: 660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W KOŚCIELISKU - możliwość zakwaterowania,
  Tel.: 664 367 806
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-02-21 22:41 Hiszpańska fiesta 2019-02-21 21:17 Tu słupki, tam słupki i jak tu wyjechać (WIDEO) 2019-02-21 19:44 Czarny dym z widokiem na Giewont 1 2019-02-21 18:57 Jadwiga Malina w Zakopanem 2019-02-21 18:45 Rok temu mafia zamordowała dziennikarza na Słowacji (WIDEO) 2019-02-21 18:38 Tańczący z uczniami 2019-02-21 17:25 Nadciągają opady śniegu. W Zakopanem do 15 cm, w Tatrach jeszcze więcej 1 2019-02-21 17:20 Opozycja w opozycji - przewodniczący rezygnuje 1 2019-02-21 16:21 Osoba niepełnosprawna powinna wozić ze sobą łopatę 3 2019-02-21 15:56 Kwitną bazie, ale na trasach biegowych wciąż leży śnieg 2019-02-21 15:31 Jak żółw po śniegu chodził 2019-02-21 15:30 Na trasie narciarskiej na Gubałówce drzewka szybko rosną (WIDEO, ZDJĘCIA) 11 2019-02-21 14:58 Narko-walizka edukacyjna 2019-02-21 13:55 Nie będzie Zakopanego, a będzie biały miś 5 2019-02-21 13:29 Alarm w szkole 1 2019-02-21 12:39 Zakorkowane rondo i studium możliwości 5 2019-02-21 12:39 Gdzie jest ten sympatyczny kocur z Bukowiny? 2 2019-02-21 12:30 Samochód przygniótł kobietę do ściany 2019-02-21 11:49 Telefony od oszustów także w Zakopanem 2 2019-02-21 11:40 Malicki na Dzień Kobiet 2019-02-21 11:30 Strzeż się oszusta 2019-02-21 11:25 Ukradł butelkę wódki a pójdzie do więzienia 2019-02-21 11:21 Remont wiaduktu na zakopiance - Grel znów będzie zamknięty 2019-02-21 10:13 Zobaczcie co złodzieje robią w nocy w jednym z pensjonatów (WIDEO) 2 2019-02-21 09:58 My Cyganie wszystkim gramy 2 2019-02-21 09:39 Zderzenie trzech aut pod Suchą Beskidzką 2019-02-21 09:38 Policja poszukuje świadka potrącenia przy Ludźmierskiej 2019-02-21 08:50 Mały choć wielki teatr 2019-02-21 08:15 Lawinowe ABC może uratować Ci życie 2019-02-21 07:00 Fikcyjny pszczelarz (WIDEO) 2 2019-02-20 21:37 Ludzie gór protestują przeciwko nowym przepisom 5 2019-02-20 20:58 Podhalańczycy uczcili patrona 2019-02-20 20:32 Teatr na urodziny teatru 1 2019-02-20 19:30 Jedyna na Podhalu kobieta na tym stanowisku. Wywiad z Anitą Żegleń, wójtem Poronina (WIDEO) 5 2019-02-20 19:05 Charytatywny koncert dla Wiktorii 1 2019-02-20 18:47 Uwaga na oszustów 2019-02-20 18:35 Upadek z Rysów i ekstremalne hamowanie czekanem (WIDEO) 3 2019-02-20 17:59 W Zakopanem jakby trochę luźniej, ale turystów wciąż nie brakuje 3 2019-02-20 17:00 Zamów auto - poleć helikopterem nad Tatrami: Ostatnie dni Wyprzedaży 2018 w Škoda Autoremo Nowy Targ 2019-02-20 16:58 Zderzenie w Szaflarach 7 2019-02-20 16:57 XXIV Zimowe Igrzyskach Szkół Niepublicznych 2019-02-20 15:58 Pierwsza wojna parkingowa 5 2019-02-20 14:46 Przystanek ogołocony 2019-02-20 13:47 Amerykańskie potwory na nowotarskim niebie 8 2019-02-20 12:40 Dwa zatrzymania, dziesiątki wad i usterek 8 2019-02-20 11:41 Górale na urodzinach "polskiej" burmistrz najszybciej rozwijającego się miasta w Kanadzie 1 2019-02-20 10:52 Parada gazdowska i kumoterki odwołane 2019-02-20 10:16 Zderzenie na ulicy Magurskiej w Jabłonce 2019-02-20 09:40 Kolejne potrącenie pieszego na ulicy Szaflarskiej w Nowym Targu 2019-02-20 09:33 Nocny pożar w Skawie
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-02-19 12:06 1. Poza tym ze zawsze wygrywaja ci sami to w tym roku zobserwowalam ze pokazuje sie to czym sie oddycha troszke nie wypada .Bo sa dzieci a niby taka religijnosc a za rok poleca naga troske nie wypado .Ada to nie wypada:)Stroje troszke do poprawki to nie tylko moje zdanie zresxta zabawa zabawa ale zdrowego rozsadku. 2019-02-19 11:46 2. Dziewczyny były cudne 2019-02-17 18:35 3. Pokażcie te piękności z podhalańskich łańcuchów 2019-02-17 10:40 4. Przepiękne przedmioty, piękni ludzie wspaniała kultura i tradycja 2019-02-06 10:53 5. Ładne zdjęcia 2019-01-16 10:07 6. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 7. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 8. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 9. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 10. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania