Reklama

2018-08-26 15:26:58

Reklama

Zaskale

Śmiertelna trauma

Reklama
Reklama

62-latek który przeprowadzał feralny egzamin na prawo jazdy zakończony śmiercią kursantki jest świeżo upieczonym egzaminatorem, ale bardzo doświadczonym instruktorem.

Reklama

- Znam tego człowiek od lat, naprawdę nie można mu nic zarzucić. Fakt, że został egzaminatorem stosunkowo niedawno, ale ma ogromne doświadczenie jako instruktor nauki jazdy – mówi w rozmowie z Tygodnikiem, jeden z egzaminatorów Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nasz rozmówca niechętnie wraca do tragicznych wydarzeń z ostatniego czwartku. 

W Zaskalu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód egzaminacyjny wjechał na torowisko i się zatrzymał. W aucie zgasł silnik. Egzaminator zdołał wyskoczyć z auta na kilka sekund przed tym, jak uderzył w nie rozpędzony pociąg relacji Chabówka – Zakopane. Zdająca egzamin 18-letnia Angelika, mieszkanka Chyżnego została w kabinie. Dziewczyna zmarła po przewiezieniu do szpitala.

- Nie chce mi się nawet o tym myśleć. Mam traumę – zaznacza nasz rozmówca. Zauważa, że scenariuszy tragedii mogło być wiele. Bezsprzecznie samochód utknął na przejeździe. Zgasł silnik. - Sama kursantka mogła zdusić silnik. Mógł nacisnąć pedał hamulca również egzaminator. Oczywiście, że samochód powinien był się zatrzymać przed przejazdem niestrzeżonym. Dlaczego egzaminator pozwolił, żeby auto wjechało na tory na to odpowie dochodzenie. Ja mogę tylko dodać z punktu widzenia egzaminatora, że jeśli kursant wsiada do auta egzaminacyjnego to teoretycznie powinien umieć już bardzo dużo. Często bywa jednak i tak, że wszystkiego nie potrafi. Taką opcję trzeba zawsze brać pod uwagę.

Nasz rozmówca potwierdza, że auto egzaminacyjne mogło się znaleźć na niestrzeżonym przejeździe. Instrukcje przeprowadzania egzaminu wcale tego nie wykluczają. - Wystarczy popatrzeć na arkusz egzaminacyjny. Jednym z elementów do zaliczenia jest właśnie przejazd kolejowy. Ale zawsze powstaje w głowie przewrotne pytanie: czego oni akurat tam szukali? Czy w mieście nie ma innych przejazdów kolejowych? - zastanawia się nasz rozmówca. Jednoznacznie potwierdza, że wszelkie rodzące się pytania i wątpliwości powinny zostać niedługo rozwiane. Auto egzaminacyjne jest dosłownie naszpikowane kamerami, które rejestrują obraz z kilku ujęć a także nagrywają dźwięk. - Będzie dokładnie wiadomo, co zaszło, czy egzaminator polecił opuścić samochód – zaznacza nasz rozmówca.

mk

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Kartrol 2018-08-28 18:28:53
Moim zdaniem ludzie maj problemy winia osoby nie potrzebnie Angelika mogla wysiasc albo instruktor mogl zachamowac czy wy wszyscy jestescie tacy doskonali po pierwsze taki przejazd powinien byc osygnalizowany swiatlami a po drugie nowe przepisy dla PKP w terenie zabudowanym ograniczenie nieraz i szlabany maja awarie
poirytowana 2018-08-27 15:54:58
W sumie nie nam nikogo osądzać, bo jak wiadomo , cytując "scenariuszy tragedii mogło być wiele". Po nagraniu widać, że samochód gwałtownie zahamował na torach i nie ruszył ani w przód ani w tył. Ktoś ewidentnie nacisnął hamulec (sądząc, że samochód do zdawania egzaminu powinno być 100 % sprawny). Mogła dziewczyna nacisnąć, nie zauważywszy pociągu, bo przypomniała sobie, że nie nacisnęła go przed i bała się nie zdania. Równie dobrze Egzaminator też mógł wdepnąć, kiedy opamiętał się, że dziewczyna nie zatrzymała się przed znakiem STOP. (Ja jak zdawałam egzamin to egzaminator prawie cały czas trzymał nos w papierach). A to że wysiadł... cóż odruch bezwarunkowy, którym jest ucieczka przed niebezpieczeństwem. Było mu łatwiej, bo nie miał pasów bezpieczeństwa. Teraz gdybanie.. Może dziewczynie pasy się zablokowały, może próbowała odpalić i odjechać... Egzaminator pewnie nie wie czy żałować tego, że przeżył czy się z tego cieszyć. Spanikowana była dziewczyna i egzaminator pewnie też (sądząc po tym, że chciał zatrzymać pociąg). Wydając wyrok (czasem niesłuszny) pamiętajmy, że człowiek jest tylko człowiekiem, a nie maszyną i ma najbardziej ludzkie odruchy.
Sarenka 2018-08-27 08:26:38
Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny ! Dziewczyna mogła spanikować widząc nadjeżdżający pociąg mógł ja sparaliżować strach młody biedoswiadzczony kierowca i sam egzamin to już stres! Ale instruktor tu nie stanę w jego obronie - nie ma tłumaczenia on nie spanikował zdążył uciec i powinien ja wypchnąć z tego samochodu Egzaminator to jego profesja tu nie ma miejsca na panikę a ma być p r o f e s j o n a l i z m co by to było gdyby tak lekarz strażak policjant w sytuacji zagrożenia zamiast ratować wpadłby w panikę tu ma być odpowiedzialność i fachowość !!! Egzaminator to Pan który przeżył trochę a ten dzieciak miał tylko 18 lat ! Nie powinien szukać żadnych obrońców tylko pokornie prosić Boga i Rodzine o wybaczenie .Tez tego nie chciał napewno ale przyczynił się do tego nieszczęśliwego wypadku ! Takie jest moje zdanie .
Natka 2018-08-26 22:23:47
Najpierw moze poczekajcie na nagrania dzwiekowe i obraz z kamer samochodu a pozniej wydawajcie wyrok na egzaminatora... nikogo z nas tam.nie bylo wiec nie wiemy czyyja to wina... najłatwiej wydac wam wyrok bez poznania faktów
qaz 2018-08-26 19:28:48
@Paweł - odnoszę się tylko do "dlaczego wybrał tą drogę". Ponieważ powtarza się to namiętnie w wielu postach pod tym tematem na wielu stronach. Uwalić kursanta można w wielu miejscach i na wiele sposobów i akurat TO miejsce nie ma znaczenia.

"maszynkę do zarabiania pieniędzy z tego zrobiono" - tak. Na tym łez padole liczy się tylko kasa. Do tego doszła nowa ekonomia gdzie liczą się słupki, a nie sens czy efekt. Kursant chce mieć papier, WORD kasę, a resztę .... jakoś będzie :):):) To "jakoś" widać potem na ulicach. Choćby wczoraj: pan popyla skuterem chodnikiem na Nowotarskiej mijając korek. No, ale co się stało jak nic się nie stało ? Bo gdyby wjechał w wózek dziecięcy na chodniku, to by było. Ale przecież nic nie było. I tak się to kręci.
Paweł 2018-08-26 18:12:25
@qaz Problem to jest w tym, że egzaminator zamiast sprawdzać umiejętności nowego kierowcy robi wszystko aby go oblać, bo hajs musi się zgadzać. Bardzo mi się to nie podoba jaką maszynkę do zarabiania pieniędzy z tego zrobiono. Do tego te ciągłe zmiany w egzaminach mające na celu wyciągnąć jeszcze więcej i więcej. Społeczeństwo siedzi cicho, a media wyżywają się na nowych kierowcach oraz wyrażają całkowitą aprobatę procederowi ograbiania z pieniędzy kandydatów na kierowców.
qaz 2018-08-26 17:18:19
I dodam - poczytaj choćby na TP jak jeździ się na czerwonym w BD czy Poroninie. Jak omija się płotki łąką przy zamkniętej drodze. Na niektórych działa tylko stal i beton https://www.youtube.com/watch?v=UF_EZK-UpZ8
Mw 2018-08-26 17:16:39
Wyrazy współczucia dla rodziny ofiary :( ale również dla egzaminatora, przecież nie zrobił tego celowo:( ciężko czyta się te wszystkie komentarze, z jaką łatwością przychodzi innym osadzanie człowieka, nie mając o tym zielonego pojęcia (życzę tylko wszystkim tak komentujacym, aby oni nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji, (gdyż tego typu zdarzenia nie zdarzają się tylko podczas egzaminu).....
miejscowy turysta 2018-08-26 17:14:23
Ludzie, stała się straszna tragedia. Ale z ocenami poczekajcie do końca śledztwa.
qaz 2018-08-26 17:04:25
@wqqrwiony - "Tylko dlaczego wybrał tą drogę hm" - przestańcie pisać takie bzdury. Dzień po egzaminie dostajesz prawo poruszania się po autostradach, skrzyżowaniach, przejazdach kolejowych w Zakopcu, Szaflarach, Gdańsku, Belgii, GB czy innej Australii. Egzamin ma być sprawdzianem twoich umiejętności. Może test robić tylko po własnym osiedlu ? A potem płacz, że Polacy nie potrafią jeździć po autostradach i nie tylko.
Miejscowy 2018-08-26 16:56:39
Instruktora za dupe brac zamiast coś robic to uciekał już bez przesady ze myślał że pociąg zatrzyma
wqqrwiony 2018-08-26 16:25:47
aha , już się zaczyna wybielanie tego wuja .Jaki on biedny .Tylko dlaczego wybrał tą drogę hm ...... .Mam nadzieje , że jak sąd nic mu nie zrobi , to rodzina dopomoże , żeby skończył zawód egzaminatora .Na zawsze
Bibi 2018-08-26 16:05:09
Z tych wypowiedzi wynika - nie żyjesz nie masz głosu , jesteś winny. Instruktor nie do ruszenia nie jego wina ma obronców,to jest wszystko tak nie do uwierzenia i tak smutne .
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  CITROEN C3 r.p.2005, AUTOMAT do sprzedania stan bardzo dobry, przebieg tylko 53500km Polecam!
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK BUDOWLANY do przyuczenia, praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKÓJ Z KUCHNIĄ jednoosobowy, 400 + 100 media -
  Tel.: 607 826 896.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia MIESZKANIA NA PODHALU. 601 514 787.
 • USŁUGI | inne
  PAN ZŁOTA RĄCZKA, POMOC DOMOWA, ZAKUPY, TRANSPORT itp., 24 h. 666 920 220
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Hotel Kaufmann**** Bawaria, Niemcy zatrudni kobiety i mężczyzn na stanowiska: pokojowa, recepcjonistę, kelnera, pomoc kuchenna, kucharza, pracownika gospodarczego. Wymagane doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Oferujemy Niemiecka umowę o prace i atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszamy do składania CV na adres; hg.kaufmann@hotel-kaufmann.de Wiecej informacji pod nr tel 48517878028
  WWW: Hotel-Kaufmann.de
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Specjalistę ds. księgowości na pełen etat. Szczegóły na stronie internetowej. Adres www:
  WWW: http://bip.cos.pl/1364/27-08-2018-ogloszenie-o-naborze-specjalista-dfk
 • PRACA | dam
  Pracownia Dekoracji Okien"ELŻBIETA" w Poroninie zatrudni Panią do pomocy. Zakres obowiązków:sprzątanie szwalni i sklepu,prasowanie. Praca codziennie lub co drugi dzień do uzgodnienia.Mile widziane osoby niepalące.Więcej informacji pod numerem
  Tel.: 698 895 935
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika do zakładu kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-18 22:39 Kobieta wypadła z 3 piętra 2018-09-18 20:47 Krościenko przedstawia radnych 19 2018-09-18 20:09 Łanie zupełnie nie boją się ludzi (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2018-09-18 18:07 Kandydaci koalicji Platforma.Nowoczesna do zakopiańskiej Rady Miasta 5 2018-09-18 17:30 Grzechotnik w Niedzicy? 13 2018-09-18 17:16 Powoli zapełniają się listy kandydatów do rady miasta 2018-09-18 17:01 Wyjątkowe lekcje przyrody na Kasprowym Wierchu 1 2018-09-18 16:37 Kandydaci do rady powiatu tatrzańskiego 4 2018-09-18 16:25 Kandydaci PiS do zakopiańskiej Rady Miasta. Burmistrz na pierwszym miejscu. 9 2018-09-18 15:41 Minister w Chabówce. Podpisze umowę dotyczącą kolejnego odcinka zakopianki 3 2018-09-18 15:34 Rozpoczyna się Nowotarski Tydzień Bliskości 2018-09-18 15:30 Red Bull Zjazd bez łańcucha w Zakopanem! 2018-09-18 15:12 Nowe twarze Witkacego 2018-09-18 14:06 Sympatyczna kotka szuka domu 2018-09-18 13:20 Drifterzy na cenzurowanym 2 2018-09-18 11:58 Warto wiedzieć 3 2018-09-18 11:40 Zderzenie w Chochołowie. Jedna osoba ranna (WIDEO) 2 2018-09-18 11:27 Bezdomni mieli uprawiać seks na oczach przechodniów 7 2018-09-18 10:39 W ratuszu - o czorsztyńskim zamku 2018-09-18 10:30 Doczekaliśmy się! Nie ma wahadła w Poroninie 1 2018-09-18 10:24 Ugurpowanie Łukasza Filipowicza razem z Dariuszem Galicą 19 2018-09-18 09:52 Czy to niedźwiedź, czy to pies? (WIDEO) 10 2018-09-18 09:43 Piknik rodzinny odwołany 2018-09-18 09:16 Kandydaci komitetu Zakopane 2030 11 2018-09-18 08:01 Klepie kosę i sama kosi 1 2018-09-17 22:21 Fałszywy alarm pożarowy w Szymonku 1 2018-09-17 20:36 Zdrój Obrońcom Ojczyzny 2018-09-17 20:06 Styl zakopiański to raczej nie jest 17 2018-09-17 18:58 Czas na drugą setkę 2018-09-17 18:32 Artystyczny nieład czyli prosty sposób na bałagan. Dodatek Budowlany 2018-09-17 17:13 Prawdziwków nigdy dość 2018-09-17 14:46 Mogiła Sybiraków tonie w kwiatach 2018-09-17 14:36 Egzaminator pozostanie na wolności 5 2018-09-17 14:27 Miasto przejmuje przystanki 2018-09-17 14:17 W Tatrach słońce i kilka dni z nami zostanie 2018-09-17 13:31 Medyczny zjazd 2018-09-17 13:17 Kradli ubrania w sklepie sportowym 1 2018-09-17 11:48 Obok kosza butelki, na trawniku puszki 2 2018-09-17 11:40 W Muzeum Podhalańskim - o miejscach pamięci narodowej 2018-09-17 09:48 Zderzenie na zakopiance 2018-09-17 08:07 Imperial popada w coraz większą ruinę 3 2018-09-16 21:00 Jedna mila bliżej do nieba (wideo) 2018-09-16 19:33 Wywrócił barierę z zakazem, żeby wjechać na zakopiankę 6 2018-09-16 19:17 Poświęcenie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania Niepodległości 6 2018-09-16 18:00 Firma rozebrała most w Rdzawce i tyle ją widzieli 4 2018-09-16 17:05 Grzybiarze ruszyli na łowy 2 2018-09-16 17:01 Jest asfalt na Chłabówce 3 2018-09-16 16:36 Koncert Magdy Ćwiertni w Altanie w Parku w Nowym Targu 2018-09-16 16:00 Pucharu Solnego Szlaku z Mistrzem Polski 2018-09-16 14:14 Niedziela w parku z charytatywnym wątkiem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-18 23:31 1. Bida z nędzą. Połączenie słabych radnych z jeszcze słabszymi kandydatami. 2018-09-18 23:30 2. Ostani mistrzowski strzał komietu młodych: starania GMINY o koncesje na wydobycie wody mineralnej! Brawo polecam komitetowi młodych lekturę ustawy o samorządzie gminnym a w szczególności art. 7 oraz ustawę o swobodzie działaności gospodarczej. Jak poznają szanowni państwo prerogatywy Gminy oraz zasady prowadzenie działaności gospodarczej przez JST, przestaną pisać takie bzdury o koncesjach na komercyjne wydobycie wód mineralnych. Jak już panowie poznacie te dwa akty prawne to polecam ustawę o gospodarce komunalnej. Później przejdziemy do orzecznictwa i literatury naukowej. 2018-09-18 23:10 3. Na tym etapie po ogłoszeniu kandydatów na radnych widać, że z walki o stołek wójta odpadł Kwiatek i Salamon co raczej było do przewidzenia. Gawęda jest dużym faworytem. Dyda ciagle w grze, Topolski może namieszać. 2018-09-18 23:06 4. U Gawędy: równi kandydaci i kilku mocnych. U Dyda: kilku mocnych, kilku słabych. Topolski: kilku ciekawych z potencjałem, a kilku słabych. U Kwiatka: bardzo słabo. U Salamona: fatalnie. Jeśli wybory do rady przełożą się na wyniki wójta to mamy I tura: 1. Gawęda, 2. Dyda, 3. Topolski, 4. Kwiatek 5. Salamon. W drugiej turze raczej Gawęda chociaż jak wejdzie z nim Topolski to może powalczyć na zasadzie świeżej karty. 2018-09-18 22:58 5. jyndrek, oni tam nie driftuja, jakis pacan krecil baczki tylko, bo nic wiecej nie potrafi. zeby driftowac trzeba cos wiecej wiedzy posiasc! 2018-09-18 22:56 6. 7 mocnych ma Gawęda, 4 Dyda, kilku ciekawych kandydatów ma Topolski. Od Kwiatka nikt nie ma szans, sam Kwiatek ich skosił na starcie - jak 60 letni ludzie będą tłumaczyli przynależność do komietu który nazywa się młodzi dla gminy??? Kandydatur od Salamona nie warto komentować. 2018-09-18 22:48 7. Po tych kandydatach wszystko jasne. Druga tura Gawęda vs Dyda lub czarny koń tych wyborów Topolski. 2018-09-18 22:46 8. No a co masz do Salamona - tyle lat próbuje to chociaż raz go wybierzcie, przecież zawsze go można odwołać. Przecież pomysł na Krościenko ma - choć podatki płaci w Ochotnicy :( 2018-09-18 22:41 9. Byle na sztukę. Nie chce po nazwisku bo szkoda mi tych przedmiotowo traktowanych ludzi, ale niektórzy gwarantują taki rozwój dla Krościenka że aż szkoda komentować. A kilku to już tragedia. Pięknie się skompromitował Kwiatek z tymi juniorami po 60. Byle tylko uzbierać ósemkę żeby móc się zgłosić na wójta. 2018-09-18 22:41 10. Hehe pis po itp... a zako ma 27 tys mieszkańców trochę większa wioska ... a tu wielkie wybory i przypisywanie partii.. z trudem ale będę głosować na Leszka. Choć jak by startował ze swojego to nie było by tego trudu ..
2018-09-14 06:54 1. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 2. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 3. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 4. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 5. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 6. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 7. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 8. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 9. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym. 2018-08-22 17:40 10. A kto to jest "człowiek gór",może mi ktoś sensownie wytłumaczy?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania