Reklama

2019-03-08 14:07:49

Zakopane

Takie znaki tylko w Zakopanem

Reklama

Tego parkingu nie sposób nie zauważyć, tyle że parkując na nim łamiemy zakaz ruchu.

To zdjęcie zrobiliśmy tuż przy Krupówkach, obok wejścia do Miejskiego Parku i hotelu Litwor. Jak widać właściciel parkingu zadbał o to, aby z każdej odległości widoczne były litery P.


Chaos informacyjny wzmacnia fakt, że wjazdu na parking zabrania znak zakazu ruchu w obu kierunkach.

p 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
tobiasz 2019-03-11 17:34:33
Ale za to realistycznie. Nie dla nas abstrakcja i urzędnicza utopia.
Prawo nie wzięło się z kosmosu. Tworzą je ludzie. Dla ludzi.
W Zakopanem prawo utworzyli ludzie, lecz nie dla wszystkich ludzi.
Utworzyli prawo pod siebie i pod swoje interesy. Prawo lokalne, miejscowe plany, organizację ruchu drogowego, inwestycje publiczne, dotacje...
zenzz 2019-03-11 12:27:01
Wypowiedzi i argumenty zwolenników łamania prawa są na poziomie niezachęcającym do dyskusji. Napiszę tylko jedno zdanie.
Myślicie bardzo krótkowzrocznie i egoistycznie.
luj 2019-03-10 20:34:51
są też niepełnosprawni, są ludzie starsi.... ale szkoda mi czasu na ciebie
ja ci mam udowadniać że parkingi przy Krupówkach są potrzebne?

typowy urzędas, może jeszcze mam na tę okoliczność sporządzić analizę podbitą przez osobę posiadającą uprawnienia do jej sporządzenia?

rusz się z fotela i pomóż ludziom znaleźć miejsce postojowe w sezonie... albo zatrudnij się w urzędzie i pomóż burmistrzowi stworzyć nowe parkingi, parkingi podziemne, parkingi zaporowe przed wjazdem do miasta... zbudujcie je i dopiero wtedy udowadniajcie że parkingi w centrum są już niepotrzebne
seba 2019-03-10 06:34:46
@luj
Rozumiem, że Twój mały móżdżek nie ogarnia przypadku mieszkańca Zakopanego poruszającego się po tym "ogromnym" mieście na nogach.
luj 2019-03-09 19:52:02
seba, pierdu pierdu.. a jak cie przycisnie to sam tam zaparkujesz i jeszcze sie bedziesz prosic o miejsce

chyba że prawa jazdy nie masz i z nudow siedzisz przed monitorem caly dzien
Brooklyn 2019-03-09 12:37:34
Bol glowy

Nie mam wiele do powiedzenia
Urzedasy w Zakopanem sie rozpanoszyly
nadal tkwia w komunie nieroby.
Sa panami gdyz nikt sie za nich nie zabral jeszce
Zapomnieli ze sa na UTRZYMANIU PODATNIKOW
i maja sluzyc mieszkancom nie odwrotnie....
Jacenty Bity 2019-03-09 08:45:36
@seba ....jakby tak jeszcze połączyć myślenie z rzeczywistością ....
seba 2019-03-09 06:40:02
@MadMax
Dzięki za ten podwójny głos rozsądku, dobrze że są tak myślący ludzie.
wlascicielParkingu 2019-03-09 01:07:38
MadMax, piszesz ogólnikami, piszesz jak urzędnik. Że powinno być, że nie powinno być. A fakty są takie, że za chwilę będzie weekend majowy i przez tydzień codziennie od godziny 12 do 17 parking pod kinem i parkingi przydrożne po zachodniej stronie Krupówek będą zapełnione. Przepełnione będą także parkingi po wschodniej stronie Krupówek (Aleje 3 Maja). Innych parkingów przy głównym deptaku Stolicy Polskich Tatr - nie ma. W związku z tym zabraknie miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, którzy chcieliby zobaczyć Krupówki, dla matek z dziećmi, dla seniorów i dla innych którzy może i mogliby na Krupówki iść z parkingu zaporowego w Poroninie który powstanie w 2050 roku, ale póki co dziwnym trafem także chcą zaparkować jak najbliżej Krupówek i trudno im się dziwić. W efekcie tego pełną parą pracować będą parkingi prywatne, w tym 3 parkingi przy Placu Niepodległości. Będą działać dla ludzi nawet jak urzędnicy postawią 150 zakazów, będą działać nawet jak Burmistrz z komendantem straży miejskiej położą się na drodze dojazdowej do parkingu - ominiemy ich, będą działać dopóki ludzie będą chcieli na nich parkować...

Co do granic swobody prowadzenia działalności gospodarczej to sprawa także jest prosta. I chyba też coś tam o tym w Konstytucji napisano... Coś o korzystaniu ze swoich praw dotąd dokąd nie zaczynasz ograniczać praw drugiego człowieka. Myślę, że podane przez Ciebie przykłady zakładu wulkanizacyjnego / parkingu w podwórku kamienicy, to duża krzywda dla lokatorów tej kamienicy. Działalność, która szkodzi w sposób realny konkretnym mieszkańcom.

Porównanie więc tej sytuacji do parkingu obok Litwora jest delikatnie mówiąc nietrafione. Jest to ostatnia działka prywatna przy tej drodze więc przesunięcie znaku zakazu o 50 m nie wpłynęłoby negatywnie na funkcjonowanie parku miejskiego, który na spornym odcinku nawiasem mówiąc wcale parkiem nie jest tylko właśnie drogą dojazdową do parku, do parkingu i do restauracji Kmicic.

Nie twórzmy więc sztucznych, urzędniczych problemów niczym z PRL. Planujmy przyszłość miasta szanując stan zastany i bieżące potrzeby społeczności. Nie piszmy ogólnikami. Trzymajmy się faktów. Mówmy jak jest.
MadMax 2019-03-08 22:54:05
parkingi powinno się planować i robić z dala od centrum miasta,

chyba żadne cywilizowanie miasto nie robi parkingów w centrum, bo to dodatkowo korkuje miasto,
centrum powinno być pomyślane z maksymalnym możliwym ograniczeniem ruchu samochodów ludzi nie zamieszkujących dany rejon - tylko osoby z gwarantowanym parkingiem powinny tylko mieć prawo wjazdu - dojazdu do miejsca zakwaterowania.

Zakopane idzie w złym kierunki i to na wszystkich frontach - popuszcza fochom i naciskom, lokalnych ludzi których interesuje robienie kasy i w sumie tyle co ich interesuje, a turyści zawsze narzekają że im źle, bo kwaterę maję na wiosce - a miejsce parkingowe powinno czekać na nich w ścisłym centrum.
wiec za kilka lat nie będzie nawet metra kwadratowego nie zabudowanego (bo każdy chce i musi mieć prawo), każdy chce parkować w centrum.

Żadne cywilizowane miasto turystyczne na świecie nie jest tak zadziadowane,

tu wolno wszystko i wszędzie - sami narzekamy, ale chcemy zaparkować - najlepiej na Krupówkach - bo będzie blisko, ale chcemy żeby było ładnie - no to mamy jak mamy - a władze siedzą cicho bo zawsze jakieś wybory się zbliżają - a po co się narażać, swoim i turystom też nie wypada - więc idziemy na dno.
jestem za ! 2019-03-08 19:00:37
Parkingów w sezonie jak na lekarstwo, a skoro miasto nie potrafi zapewnić miejsc postojowych to niech powstają prywatne, ja jestem za !
Czemu nie ma parkingu pod galerią przy oczku? Kto zezwolił na budowę molochów bez parkingów?
MadMax 2019-03-08 18:41:22
do "sprawiedliwy", zgadzam się że parkingi powinny być i nie można tego sztucznie utrudniać, ale to co napisałeś że jest to utrudnianie legalnej działalności gospodarczej, powołanie na konstytucje itp, to wyobraź sobie że w Krakowie na Floriańskiej ktoś w podwórku prywatnej kamienicy robi sobie parking, albo zakład wulkanizacyjny i rejestruje działalność gospodarczą, a może w niej wpisać co chce - i co ? jedźmy i parkujmy ? przecież można bo tam ktoś prowadzi działalność to której jakoś dojechać trzeba? a zakaz wjazdu to tylko może tylko sugestia i olejmy to - bo my sądzimy inaczej a krakowska Policja i SM będą nienormalni jak się przyczepią - Pomyślmy, zanim coś napiszemy, bo zaraz na Gubałówce pod przekaźnikiem zrobi parkin na prywatnej posesji i można by wypisywać takie miejsce bez końca, z prywatnymi podwórkami na Krupówkach na wstępie, a każdy turysta i tak swoje wie i ma własną wizję przepisów - bardzo dla siebie logicznych - prawda ?
To samo dotyczy drogi do Kuźnic, urzędnicy raczej boją się coś robić w tej kwestii i siedzą cicho.
sprawiedliwy 2019-03-08 16:07:52
ja tam parkuje codziennie i jestem zadowolony
30 sekund i jestem na krupówkach

a znak zakazu urzędnicy zawsze mogą przesunąć i zapewnić prawidłowy dostęp do nieruchomości budowlanej dla wszystkich użytkowników drogi, zwłaszcza gdy na tej nieruchomości prowadzona jest legalna działalność gospodarcza

wówczas jest to obowiązek urzędników w związku z przepisami konstytucji o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
  Tel.: 694-763-155
  E-mail: pracapodhalee@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. 600 38 38 52
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ELEKTROMONTERA/ELEKTROTECHNIKA do pracy w serwisie elektronarzędzi w Zakopanem. 600 38 38 52
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII. MURARZ, CIEŚLA, OPERATOR ŻURAWIA. Austriackie warunki. Agencja Pracy Diwa (cert.6760). 513106189, 668835085,
  E-mail: pach@diwa-personalservice.pl
  WWW: www.diwapolska.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  BUDKA NA OSCYPKI wys. 2.46, szer. 183 (z ladą 2m), dł. 1.30. Tanio! 696 926 486.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO. 696 333 919 DZWONIĆ PO GODZ. 14.00
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 506093576
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
  Tel.: 660337657
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kucharza zmianowego, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA NA UMOWĘ O PRACĘ ZATRUDNI: KUCHARZA Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM, KELNERKĘ, PANIĄ NA ZMYWAK -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  Butik CH Carolina Herrera (Fashion Street) poszukuje kandydata na stanowisko: SPRZEDAWCA, miejsce pracy ZAKOPANE (Fashion Street), umowa o pracę, atrakcyjny system wynagrodzeń, szkolenia
  Tel.: 182020880
  E-mail: biuro@bachleda.pl
 • USŁUGI | budowlane
  W sprzedaży ziemia ogrodowa przesiewana, do ogródków przydomowych i na trawniki.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo budowlane zatrudni pracowników w zawodzie:malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pomocnik budowlany, operator koparki.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  DOCIEPLENIA.
  Tel.: 509596074
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • USŁUGI | budowlane
  Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
  E-mail: adriantoczek24@gmail.com
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-03-20 18:25 W sobotę pożegnamy panią Martę Cybulską Wolnicką 2019-03-20 18:14 Promesy przydzielone 2019-03-20 18:06 Pod skocznią wciąż biegają na nartach 2019-03-20 17:09 Zakopiański teatr w Częstochowie 2019-03-20 16:38 Konkursy na dyrektorów 2019-03-20 15:50 Awaryjny brak wody na powitanie wiosny 2019-03-20 14:58 Poszukiwani już za kratkami 2019-03-20 14:34 Tragiczny finał przejażdżki quadem. 9-latek zmarł w szpitalu 2019-03-20 13:59 Opera na zamku w Czorsztynie 2019-03-20 12:58 Trzy Korony chwilowo zamknięte 2019-03-20 12:30 Chcesz zostać miejskim strażnikiem w Zakopanem? 1 2019-03-20 11:57 Piękna pogoda w Tatrach. Warunki narciarskie doskonałe (WIDEO) 2019-03-20 11:26 Sam przedłużył sobie wizę 2019-03-20 10:44 Potrącenie przy Rondzie Solidarności 2 2019-03-20 10:41 Konkursowy mundurowy 1 2019-03-20 10:24 Kieślowski w „Mokotece” 2019-03-20 10:02 Zamarznięty skrzek i żabki pod lodem 2019-03-20 09:51 Poranne zderzenie w Waksmundzie 2019-03-20 09:35 Ewidencja sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej w 2019 roku – zwolnienia i utrata prawa 2019-03-20 08:41 Nie ma przełomu w sprawie przyszłości szpitala 2019-03-20 07:59 Chodnik, kanalizacja, gaz 2 2019-03-19 22:44 O MUSTANGU 2019-03-19 21:09 Szarpanina na Krupówkach. Mężczyźni z szalikami zaczepili przechodniów 10 2019-03-19 20:31 Takie cudeńka niedaleko Krupówek 5 2019-03-19 19:04 Pijany kierowca odebrał dzieciom ojca, a żonie męża. Trwa zbiórka pieniędzy 6 2019-03-19 18:45 Dzieci boją się psów 6 2019-03-19 17:48 Najlepsze filmy na konkurs wybrane 2019-03-19 17:23 Krupówki nośnikiem przestępstw 2 2019-03-19 16:18 Bezpiecznie na nartach. Półtora tysiąca osób na stokach 2019-03-19 15:07 Ostatnie dni astronomicznej zimy. Giewont odsłania białe oblicze 2019-03-19 14:59 Przeglądy kolejek PKL. Na Kasprowym na nartach do 6 maja? 2019-03-19 14:02 Ski-alpinistka zginęła w Tatrach Słowackich 2019-03-19 13:43 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Gruzina 2 2019-03-19 13:36 Czekają na adopcję 2019-03-19 12:35 Kiedyś można tu było spotkać poszukiwaczy skarbów 2019-03-19 11:08 Okradali sklepy w Zakopanem. Nawet trzy razy dziennie 2019-03-19 09:59 Zgubił szlak na Rysach. Trwa akcja ratunkowa 2019-03-19 07:58 Śmieć pod mostem 3 2019-03-18 22:10 Szturmują górala na Krupówkach 2019-03-18 21:33 Podhale dwa razy prowadziło, ale przegrało w dogrywce 2019-03-18 20:47 Nowy sołtys w Piekielniku 3 2019-03-18 20:16 Wiosna przyszła - czas rozebrać lodowisko 2019-03-18 19:39 Śpiesz się trochę wolniej 4 2019-03-18 19:14 Takie śmietnisko obok parkingu przy Powstańców Śląskich 1 2019-03-18 18:27 Ta góralska chałupa powstała w 1830 r. Teraz nabrała nowego blasku 3 2019-03-18 18:21 Policja ujawnia okoliczności sobotniego wypadku 9-latka na quadzie 2019-03-18 17:55 Zakopane w żółtych kamizelkach 2019-03-18 16:58 Rasizm za piątkę 12 2019-03-18 16:41 Wybory czas zacząć 2019-03-18 16:12 Pamiętaj, aby zapinać pasy. Policjanci w jeden dzień skontrolowali 111 pojazdów 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-03-20 17:19 1. tablica większa od chałupy jakby nie wystarczył mała tabliczka na domu 1/2 A4 tak jak to robia w wielkiej brytani 2019-03-20 15:31 2. Gratulacje i powodzenia !! 2019-03-20 14:32 3. Ciekawe czy jest jakaś górna granica wieku? 2019-03-20 14:31 4. A jest taki , ktory pomogl ? Raczej nie bedzie kandydatow do tego konkursu . Marne szanse . 2019-03-20 14:13 5. A kasę przeznaczyć na profesjonalne kamery i system nowoczesnego monitoringu! Tylko trzeba chcieć i myśleć perspektywicznie a nie zatrudniać jeszcze dodatkowo 4 strażników. Nasi strażnicy są nie przeszkoleni/albo słabo przeszkoleni, mało asertywni, ze słabym ? przywództwem?. KPINA i mydlenie oczu! 2019-03-20 12:52 6. Ta wieś kojarzy mi się ino z babą która zniszczyła mi życie. Bo taki miała kaprys. 2019-03-20 12:05 7. Prawdziwy góral to rondo kompaktowe nazywa KONTAKTOWE bo tak się mu wydaje że usłyszał. 2019-03-20 11:38 8. SM jest niepotrzebna,to ukryte bezrobocie.Dzwoniąc w sprawie śliskich chodników,bo naprawdę trudno było się poruszać,pani która odebrała zgłoszenie powiedziała-przyjęłam zgłoszenie i co i nic,jakie chodniki były,takie zostały.Wiele miast zlikwidowały SM i mają się dobrze.U nas to samo powinno się stać,a pieniądze przeznaczyć na policję,zwiększając więcej etatów.Co by było na Krupówkach bezpieczniej,to powinny być patrole piesze,zwiększone w weekendy i inne święta,kiedy się pojawia większa ilość turystów i nie tylko. 2019-03-20 11:13 9. Sztuczne te nazwy Sloidarności, Dmowskiego, Jana Pawła II i co tam jeszcze. Ja jak większość mieszkańców w ogóle ich nie kojarzę ani nie używam. W Zakopanem mamy: - RONDO (tzw. kuźnickie) - RONDO PRZY DWORCU - RONDO NA ALEJACH - RONDO PRZY ESTAKADZIE - RONDO KOMPAKTOWE W przyszłości może będą: - rondo przy imperialu (a nie np Lecha Kaczyńskiego) - rondo na spyrkówce, ewentualnie rondo burmistrza ale to zależy kiedy będzie budowane i jak bardzo niektórzy będą bóldoopić To zupełnie tak jak w Krakowie np z rondem polsadu, nikt nie mówi rondo Stanisława Bareji tylko używają nazwy, która się przyjęła czyli polsadu 2019-03-20 10:51 10. To już niestety norma na Krupówkach, brud i galerie ????????????????
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania