Reklama

2019-04-24 15:44:24

Tatry

Apelują do premiera. Chodzi o rozporządzenie w sprawie inwestycji w Tatrach

Reklama

Reklama

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska szykuje zamach na przyrodę Tatr - piszą ekolodzy z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. Przesyłają apel 74 organizacji do premiera w sprawie rozporządzenia dotyczącego inwestycji w parkach narodowych. Najbardziej zagrożone są Tatry - twierdzą ekolodzy.

Oto informacja przesłana przez Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot:

"Tatry i bezcenna przyroda polskich gór zagrożona! Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, Andrzeja Szweda-Lewandowski, przygotował skandaliczny projekt rozporządzenia w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, który umożliwi dewastację górskiej przyrody. GDOŚ chce dać zielone światło na budowę i funkcjonowanie wielkoskalowych inwestycji narciarskich, m.in. w parkach narodowych i rezerwatach przyrody – i to bez żadnej kontroli społecznej i instytucjonalnej. Zmiana prawa spowoduje niekontrolowaną zamianę ostatnich enklaw dzikiej przyrody w narciarskie lunaparki, kosztem bezcennej przyrody i okolicznych mieszkańców. 74 organizacje apelują do Premiera o zatrzymanie tych niebezpiecznych zmian.

Zgodnie z projektem rozporządzenia w najcenniejszych terenach kraju: ekosystemach górskich chronionych w ramach wszystkich form ochrony przyrody, tj. od parków narodowych, rezerwatów przyrody, po obszary Natura 2000, będzie można wybudować wielki ośrodek narciarski – nawet do 5 ha przekształcenia terenu – bez jakiejkolwiek oceny oddziaływania inwestycji na środowisko i bez prawa do sądu. Poza formami ochrony przyrody projekt rozporządzenia dopuszcza realizację inwestycji narciarskich bez konieczności uzyskania decyzji środowiskowej do 10 ha przekształcenia terenu. Ani kompetentne organy, ani społeczeństwo zainteresowane ochroną przyrody nie będzie więc mogło stanąć w obronie przyrody gór.

- Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska zamiast stać na straży polskiej przyrody, sam inicjuje proces jej dewastacji. To skandal na miarę nielegalnej wycinki Puszczy Białowieskiej. Takie pomysły to kompromitacja, która powinna skutkować jego natychmiastową dymisją – komentuje Radosław Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Szczególnie zagrożony jest Tatrzański Park Narodowy – miejsce występowania unikatowych gatunków zwierząt (np. kozica, świstak) i siedlisk przyrodniczych. Budowa i funkcjonowanie ośrodków narciarskich związana jest z wycinką lasów, niwelacją stoków narciarskich przez przesuwanie mas ziemnych, funkcjonowaniem sztucznego oświetlenia w terenach leśnych, sztucznym naśnieżaniem stoków kosztem i tak niewystarczających zasobów wodnych, wreszcie stałą obecnością ludzi powodującą niepokojenie i płoszenie zwierząt. Inwestycje narciarskie to także uciążliwe sąsiedztwo dla mieszkańców górskich przysiółków. Zgoda na zmianę prawa otwiera drogę do dewastacji przyrody na niespotykaną dotąd skalę. Dlatego Pracownia na rzecz Wszystkich Istot wystosowała apel do Premiera o zatrzymanie tego bardzo szkodliwego projektu. Apel został podpisany przez 74 organizacje społeczne.

Jeden z pionierów ochrony przyrody, Jan Gwalbert Pawlikowski, już ponad 100 lat temu komentując plany inwestycji narciarskich w Tatrach, mówił o niszczeniu największego skarbu Polski i porównywał te doraźne zyski do robienia z płócien Matejki worków na mąkę. Przygotowany projekt będzie fabryką takich worków! – skomentował Radosław Ślusarczyk.

Projekt forsowany jest w imię doraźnych zysków grupy przedsiębiorców, nie uwzględnia jednak prawdziwych barier rozwijania sportów zimowych w Polsce – niealpejskich wysokości polskich gór, zjawiska śnieżnej biedy związanej ze zmianami klimatycznymi, niewystarczających zasobów wody do sztucznego naśnieżania, a wreszcie przesycenia rynku narciarskiego – w Polsce jest ponad 200 stacji narciarskich i jest gdzie jeździć na nartach.

Projekt rozporządzenia stanowi realne zagrożone dla wszystkich gór w Polsce: Beskidu Sądeckiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Małego czy Bieszczadów. W każdych z tych gór istnieją zaawansowane plany budowy, rozbudowy i modernizacji wielkich ośrodków narciarskich, tj. projekt 7 Dolin w Beskidzie Sądeckim czy zabudowa Beskidu Małego.

Potrzebujemy w Polsce więcej obszarów chronionych i dzikiej przyrody, a nie mniej. Mówią o tym nie tylko naukowcy – to również oczekiwanie zdecydowanej większości polskiego społeczeństwa. Jeśli Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska przygotowuje zmiany przepisów, które mają zapewnić zysk wąskiej grupy kosztem środowiska i społeczeństwa, mamy kolejny dowód na to, że system ochrony polskiej przyrody działa źle i wymaga naprawy – mówi Krzysztof Cibor z Greenpeace.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
KOton 2019-04-26 16:45:00
Ekolodzy z Bożej łaski....
Zróbcie cos z napływem tej szarańczy do Zakopanego a pośrednio w Tatry, czy wam ekologiczne miernoty nie przeszkadza ze rocznie przyjeżdża tu ponad 3 mln ludzi???czy waszym zdaniem większym problemem jest zagospodarowanie np Nosala czy to ze w Tatry weszło w zeszłym roku pona 100 000 ludzi więcej niż w poprzednim sezonie a bedzie coraz więcej ???
Czy dla was nie jest problemem ekologiczne ignoranty że Zakopane jest na dziesiątym miejscu jako najbardziej zanieczyszczone miasto w Polsce,ze częsc tego rakotwórczego powietrza zostaje właśnie w Tatrach?,Czy wam ekoterroryści nie przeszkadza zakorkowane Zakopane i 100 000 ludzi dziennie w jednym mieście ?czy wam ignorantom nie przeszkadza jak dwa razy w roku 30 000 idiotów trąbi w sercu Tatr kibicując idiotycznym dyscypliną jak Skoki narciarskie?
Gdzie ty logika???
tritri 2019-04-26 08:21:58
@vika
Świetny komentarz, świetny !
Uzupełnię tylko, że Tatry to siedlisko świstaków kozic, niedźwiedzi, wilków itd..., tych dwóch ostatnich w Alpach nie uświadczysz ale za to mamy kilometry złomu, lin i narciarzy płoszących co się da.
kierowca123 2019-04-26 07:36:59
vika - w punkt. Tatry z Alpami porównują tylko ludzie którzy nigdzie nie byli i nie maja żadnych sensownych argumentów ani wiedzy
miejscowy turysta 2019-04-25 23:07:45
Brawo Vika :) 100 % zgody.


Porównywać Alpy z Tatrami - zabawne.

W Tatrach po naszej stronie wystarczy Kasprowy taki jaki jest i ewentualnie można uruchomić Nosal od samej góry, tak jak w czasach gdy była to trasa z homologacją FIS.
Beskidy czy inne Gubałówki to proszę bardzo - jeśli są tam jeszcze jakieś miejsca na sensowne trasy a nie kolejne ośle łączki.

Kto chce naprawdę poszaleć na nartach nie tracąc czasu w kolejkach do kolejek ten i tak pojedzie/poleci w Alpy.

Ale od Tatr wara!!! Tatry to skarb!
vika 2019-04-25 21:49:12
@Jaro cytat:
"Jakoś w Alpach są dziesiątki stacji narciarskich w jednym rejonie i setki w całych alpach i dziwne, jakoś żyją ...
Jak ktoś nie był za granicą i nic nie widział to co może na ten temat powiedzieć ..."

Czy Ty na pewno byłeś w Alpach ???
Jeśli tak , to musisz mieć bardzo bujną wyobraźnię żeby porównywać te góry - i wzorem Alp lokować dziesiątki stacji narciarskich w jednym rejonie i i setki w całych Tatrach ...
Alpy - Łańcuch długości około 1200 km, powierzchnia ok. 298.000 km 2
Tatry - Łańcuch długości 57 km , powierzchnia 785 km 2 - z tego w granicach Polski 175 km 2

Poza tym - czy uważasz że do już tragicznie zatłoczonego o każdej porze roku Zakopanego przyjeżdża jeszcze za mało turystów i trzeba ich przyciągać kosztem niszczenia tego co najpiękniejsze i najcenniejsze ???
działacz TZN 2019-04-25 12:53:25
Niech się ekolodzy zajmą nielegalną zabudową krokusowych polan, za parkingi TPN-u, za apartamentowce. Ale wyciągów narciarskich i sportu akurat w okolicach Zakopanego brakuje. A kolejka w Kotle Goryczkowym to złom. Tyle ekolodzy płakali nad kilkoma metrami kosodrzewiny, a uschło kilkanaście tysięcy hektarów lasu w Tatrach. Las schnie także w Białowieży bo "ekolodzy" wolą rozmnażać korniki. Korniki są ważniejsze od lasu i od człowieka.
Jaro 2019-04-25 10:32:11
Tak, tak, nic nie robić, nie inwestować, szlaban postawić przed Zakopanem i zamknąć miasto dla turystów !
takie działania to normalny eko teroryzm, piszą listy do premiera i nie wiadomo do kogo jeszcze a tak naprawdę tu nie mieszkają i nie widzą, że tu nie ma żadnej infrastruktury narciarskiej ! powinni pozamykać tych co nic nie chcą zrobić dla miasta, blokują budowy nowych stoków, przecież miasto i mieszkańcy żyją z turystyki - bezpośrednio i pośrednio ale z turystyki.
Jakoś w Alpach są dziesiątki stacji narciarskich w jednym rejonie i setki w całych alpach i dziwne, jakoś żyją ...
Jak ktoś nie był za granicą i nic nie widział to co może na ten temat powiedzieć ...
Żenada eko teroryści, żenada !!!
vika 2019-04-25 09:18:57
@ Goralka @ kierowca 123
W pełni popieram Wasz punkt widzenia i to co napisaliście w swoich komentarzach.
Nie będę jednak rozwijać tematu, bo akurat na tle ochrony przyrody - a Tatr w szczególności - jestem wyjątkowo wrażliwa i bez słów powszechnie uważanych za obraźliwe nie potrafię skomentować działalności pisowskich ministrów ochrony środowiska.
cybuch 2019-04-25 09:10:31
Ja zagłosuję na tą partię, która wyrzuci konkordat do kosza. Jak się duchownym nie będzie podobało, to nich zmienią zawód, choćby na serwis sprzątający w sklepie.
vika 2019-04-25 09:01:50
@ Pawel - jak już bierzesz pieniądze za reklamę tej wspaniałej firmy pożyczkowej to rób to z głową .

Piszesz " widziałEM wielu ludzi" , "byłEM tą samą osobą" , "płaciłEM innym firmom", " a dziś jestem bardzo szczęśLIWY"
Na końcu tej pożal się Boże reklamy piszesz " A TERAZ JESTEM WOLNĄ KOBIETĄ. Pawel" . (podkreślenia moje)
Czyżbyś się w czasie tych problemów z gotówką zdążył zmienić w kobietę ????
W ten sposób wyszedł zwykły BEŁKOT a nie reklama - a to "winne świadectwo" na blogu jakieś podejrzane :)) .
Pawel 2019-04-25 07:51:29
Cześć, moi dobrzy obywatele, byłeś w kryzysie finansowym lub problemie w swoim życiu? Czy chciałeś spłacić swój dług, kupić dom, czy chcesz spłacić dług bankowy? A oto rozwiązanie dla was wszystkich, ponieważ widziałem wielu ludzi z tego kraju i szczerze mówiąc nie wiedziałem, że są wciąż uczciwi i legalni pożyczkodawcy tutaj w naszej firmie, dziś po prostu dostaję kwotę pożyczki w wysokości 150 000 euro i byłem tą samą osobą, która szukała pożyczki przez ponad 3 lata, płaciłem innym firmom, ale tutaj w naszym kraju Stella Rene jest prawdziwa i zawsze jest gotowa pomóc każdemu, kto chce uzyskać kredyt, a ta firma również udzieliła szybkiej pożyczki w czasie krótszym niż 3 godziny, otrzymasz pożyczkę na swoje konto bankowe, a dziś przyszedłem na bloga, aby dać moje winne świadectwo i po więcej informacji skontaktuj się z firmą pożyczkową Stella Rene na adres e-mail (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) w celu uzyskania szybkich, bezpiecznych, niezawodnych i zaufanych pożyczek, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wszystkie rachunki zostały usunięte, a teraz jestem wolną kobietą , wszystko dzięki firmie pożyczkowej Stella Rene.


Pawel
kierowca123 2019-04-25 07:37:38
od momentu jak pis przejął władzę na stanowisku ministra ochrony środowiska byli dwaj niszczyciele środowiska naturalnego. Szyszko zaczął już za poprzednich rządów pisu próbując zniszczyć Dolinę Rospudy udało mu się naniszczyć teraz pozwalając na bezładną wycinkę drzew w całej Polsce i wisenka na torcie - niszczenie Puszczy Białowieskiej, jego następca lobbował na arenie międzynarodowej za gospodarką węglowa ( jako minister OCHRONY środowiska !!!!), a sprawami ochrony w ogóle się nie zajmuje. Jeśli jeszcze kogoś dziwią niszczycielskie zapędy tego pseudo-rządu to jest zaskakujące. Kasa się liczy, dlatego Rzeczpospolita stała się republiką bananową gdzie za kase dla rządzących można zniszczyć wszystko
czopek 2019-04-24 21:25:22
Na Gubałówce zaczyna brakować miejsca na stragany. Wiadomo przecież, że nikt by w góry nie przyjeżdżał gdyby nie można było zrobić zakupów. I wódka też w górach najlepiej smakuje - a nie ma gdzie kupić.
hmmm 2019-04-24 21:09:46
@Lesny
jeden narciarz wiecej szkody potrafi uczynic niz te tlumy idace dolina niestety.
Goralka 2019-04-24 21:01:57
Nie zgadzam się na żadne inwestycje. Wszystko chcecie zdewastowac i zniszczyć, wytrzebic roślinność i zwierzęta. Gdzie człowiek ma znaleźć odrobinę ciszy i spokoju jak w kazdej dolinie i na każdej grani tłumy ludzi. Niedługo cała przyroda zginie. Ratujmy to co jeszcze da się uratować
Kinga 2019-04-24 20:09:43
Można gdzieś jakiś podpis/głos popierających oddać?
A eko terroryści to raczej ci ludzie, którzy trują, kaleczą i niszczą przyrodę. No chyba, że nauczycie się jeść, pić i oddychać forsą.
Borsuk 2019-04-24 18:39:27
Ekodur... Nie i id....joci.
Leśny 2019-04-24 17:21:15
Eko-terroryści dawno nie dostali haraczu. Narciarstwo jest mniej szkodliwe od milionów pieszych turystów. Czemu nie atakują TPN-u za brak ograniczeń i wspieranie rozbudowy parkingów (np.Łysa Polana). Ciekawe jaką stronę poprze dyrekcja TPN-u. Jak na razie tak popierają narciarstwo, aby nic nie zrobiono. Niby pozwalają, ale żadnych konkretów. Nikt nawet nie wystąpił o rozbudowę wyciągów. Jak na razie Pan Ziobrowski zażądał rozebrania kolejki na Kasprowy, bo PKL nie płacił za linę między podporami.
działacz TZN 2019-04-24 17:07:55
Będą rozpaczać nad kilkoma wyciętymi świerkami pod trasę narciarską, a tysiące hektarów wylesione przez kornika z akceptacją TPN-u, to ochrona przyrody. TPN zamieniono w jedno wielkie kornikowe pogorzelisko.
kasa 2019-04-24 16:37:08
Ciekawe co tak nagle park tatrzański podkreślają?
Czyżby dyrektor parku ich nakręcał?
Czyli co, Pieniński jest mniej wartościowy buraki?
Zakopiańczyk 2019-04-24 16:09:10
Tarzanski Park ... he he he ...
Syf ....syf ...i jeszcze raz syf ... z pracownikami ... brudem ... chorymi powalonymi drzewami ... itd itp .
Popatrzcie na Słowakow drzewa powalone posprzatane ... korzenie usuniete... a u nas ... parodia !
A pracownia na rzecz istot to chyba dawno nie widziala ile dzew powalił przez osttatnie 5-6 lat !!!!
To chyba niewidfomi tam sa zrzeszeni!!!!.
Budować !!!!
Inwestować !!!!
Rozwijać się!!!!!!!
Mm 2019-04-24 16:00:21
Ekooszolomy!
10ha to jest 100m na 1km. To jest biedastacja, a nie wielkoskalowa inwestycja. Malutki TPN ma ponad 21000 ha więc o jakim niekontrolowanym wpływie mowa? Lokalna społeczność na pewno na tym nie straci
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU Z MINERAŁAMI I BIŻUTERIĄ - KRUPÓWKI -
  Tel.: 693 722 444
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  Poszukuje osób (mile widziane studentki) do pracy w Solarium-Zakopane.Praca stała, zmianowa do ustalenia. tel
  Tel.: 699245555 godz. 10-17
 • PRACA | dam
  Poszukuję Pani w wieku do 60 lat, do załatwiania codziennych spraw osobistych, 2-5 razy w tygodniu, jak pomoc przy zakupach, drobne sprawy domowe, itd. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 182066877
  E-mail: uniproff@wp.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
  Tel.: 694601628
 • POŻYCZKI
  WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ, WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !! DUŻE KWOTY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI. TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
 • POŻYCZKI
  ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Piekarza
  Tel.: 601086310
  E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
  WWW: Zielona, 71
  GG: Ludżmierz
  Inne: Andrzej
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
  Tel.: 692 987 940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ POMOC KELNERSKĄ, KELNERKĘ. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-07-19 09:30 Najłatwiej zaśmiecić las. Takie znalezisko w Zakopanem 1 2019-07-19 07:58 Groźny wypadek na zakopiance. Sprawca nietrzeźwy 3 2019-07-18 22:49 Podhale, Orawa, Spisz – trzy oblicza regionalnego bogactwa 2019-07-18 22:05 Apteka widmo 3 2019-07-18 21:57 Mimo chłodu letnie kino prawie pełne 2019-07-18 21:46 Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 2019-07-18 21:12 Krupówki tętnią życiem (WIDEO) 2019-07-18 20:15 Pożar auta na lotnisku 2019-07-18 20:13 Duży jeleń spaceruje po Zakopanem (WIDEO) 8 2019-07-18 19:14 Ludzie mają dość 13 2019-07-18 18:30 Urzędnicze mniej więcej w Nowym Targu. Kogo zwalnia i zatrudnia burmistrz? 2 2019-07-18 17:19 Na Gubałówce koń kopnął dziewczynkę w twarz. Opiekun zwierzęcia pod wpływem alkoholu 19 2019-07-18 16:40 100 lat od powstania Policji na Podhalu (GALERIA ZDJĘĆ) 2 2019-07-18 16:23 Wystawa plastyczna Wołanie w górach w 110. rocznicę powstania TOPR 2019-07-18 15:53 Ulica Świętej Anny zakorkowana 1 2019-07-18 15:26 Drogowskaz w Zakopanem. Cztery słowa, dwa błędy 9 2019-07-18 14:52 400 lat Dzianisza 2019-07-18 14:11 Straż Miejska zarekwirowała towar za niemal 10 tys. złotych 9 2019-07-18 13:21 Remont szlaku na Giewont przesunięty 2 2019-07-18 13:12 Wspólne polsko-słowackie patrole przy granicy 2019-07-18 12:55 Duży ruch i korki na zakopiance 4 2019-07-18 12:02 EtnoPolska w Ochotnicy 2019-07-18 11:44 Oscypkon - Nowotarski Konwent Fantastyki 2019-07-18 11:40 COS kontra TPN. Imperial kością niezgody 10 2019-07-18 10:29 Ratownicy polecieli do Pięciu Stawów 1 2019-07-18 09:01 Rośnie olbrzym na Szymonach 14 2019-07-18 07:01 Ginekologia do likwidacji 2019-07-17 23:02 Weekendowy Jarmark 2019-07-17 21:57 Głusi chcą jeździć komunikacją za darmo 1 2019-07-17 21:26 Festiwal Baśni i Bajki w Szczawnicy 4 2019-07-17 20:27 Awantura w sklepie na Krupówkach. Mężczyzna z zaburzeniami zatrzymany przez policję 8 2019-07-17 20:00 Korzystasz z toalety w Zakopanem, a na paragonie fiskalnym... 7 2019-07-17 18:34 CorNatura w altanie 2019-07-17 18:23 Możesz pomóc 2019-07-17 18:20 Kozi wypas kulturowy 7 2019-07-17 16:55 Czterodniowa szarpanina ze zbójami 2019-07-17 16:46 Coraz więcej turystów w Zakopanem 5 2019-07-17 16:38 To ostatnie dni by się zapisać 2019-07-17 16:28 Piknik Jeździecki na nowotarskim lotnisku 2019-07-17 15:40 W czwartek kolejne prace przy gminnym wodociągu 2019-07-17 15:22 Znamy szczegóły dzisiejszego wypadku w Zaskalu 2 2019-07-17 14:34 Groźny wypadek w Zaskalu 2019-07-17 14:32 Tak wyglądają zniszczenia po wysadzeniu w powietrze bankomatu (WIDEO) 2 2019-07-17 14:07 Korki na teoretycznie zamkniętej drodze przez Gubałówkę 13 2019-07-17 13:47 Na ratunek potrzebującym: brakuje krwi 4 2019-07-17 12:50 Zderzenie w Skomielnej Białej na zakopiance 2 2019-07-17 12:44 Kolejna dziś akcja ratowników TOPR 2019-07-17 12:21 W nowotarskich „Jatkach” - nie tylko haiku 2019-07-17 12:15 Szlak na Giewont będzie zamknięty 1 2019-07-17 11:12 Etapami 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania