Reklama

2016-03-09 14:07:45

Narciarze piszą do prezydenta Dudy. TPN komentuje

Reklama

Reklama

Ponad 150 osób podpisało list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy. Działacze narciarscy, sportowcy, miłośnicy narciarstwa proszą w nim o wsparcie rozwoju narciarskiej bazy treningowej dla polskich alpejczyków na Nosalu i Kasprowym Wierchu. Do listu odnosi się Tatrzański Park Narodowy.

Oto informacja przesłana przez Tatrzański Park Narodowy:

Przywrócenie Nosala narciarzom alpejskim jest kwestią czasu. Sytuacja prawna stoku jest skomplikowana, co przed trzema laty doprowadziło do zamknięcia trasy. Dół stacji, położony poza granicami TPN, należy do rodziny Stramów, górna część trasy leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Z kolei kolej krzesełkowa wybudowana została w latach 60. ubiegłego wieku przez Centralny Ośrodek Sportu. Po kilku latach sporów doszło do porozumienia. Żeby stok spełniał dzisiejsze wymagania, trzeba zmodernizować wyciąg i zamontować urządzenia do sztucznego śnieżenia. Park nie hamuje jednak rozwoju infrastruktury w tym rejonie. 

– Rozmowy z dyrekcją COS-u i Państwem Stramami, by ponownie udostępnić narciarzom tę górę, prowadzimy już od stycznia, od momentu, gdy udało im się wypracować spójne stanowisko  –  mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. –  Wszystko wskazuje na to, że dojdziemy do porozumienia. Mamy też już deklarację, że modernizacja Nosala jest w planach inwestycyjnych COS-u.

Kwestia tras na Kasprowym Wierchu przedstawia się nieco inaczej. W tej chwili trwają procedury, które mają ustalić, czy będzie można wymienić kolej krzesełkową w Kotle Goryczkowym i dośnieżać część trasy –  Polskie Koleje Linowe złożyły odpowiednie wnioski do burmistrza dopiero w czerwcu zeszłego roku – mówi dyrektor TPN. –  W listopadzie, po zasięgnięciu opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Burmistrz miasta Zakopane wydał  postanowienie stwierdzające obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Postępowanie zostało zawieszone do czasu przedłożenia przez inwestora raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Kasprowy Wierch leży w sercu Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale jest też częścią europejskiej sieci Natura 2000. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z bardzo delikatną materią, dodatkowy śnieg to poważna ingerencja w przyrodę i równowagę hydrologiczną Tatr. Raport oddziaływania na środowisko powinien odpowiedzieć na wątpliwości. Poczekajmy na rozstrzygnięcia powołanych do tego organów.

opr. p
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
deeb 2016-03-18 10:19:37
komuś chyba się klepki we łbie poprzestawiały,alpejczycy zakichani gubałówkę(postawić opłotki) chcą z KW zrobić
JezusieMaryjo 2016-03-11 09:45:53
brakuje Byrcyna-jedyny człowiek który był odpowiedni na stanowisko dyrektora TPN! Jak się teraz przyroda obroni przed zabetonowaniem?
drwal 2016-03-11 08:06:41
Do TPN zgadzamy się wszyscy jako mieszkańcy cyrchli małego cichego Bukowiny Murzasichla itd. Że TPN powinien być chroniony ale ochrona czynna na której można pracować zbierać jagody grzyby itd i tak w naszej okolicy jest to niewielki obszar dlatego nie powinien być jeszcze zabierany do ochrony scislej. Do tego też od 2013 roku pozbawiliscie ok 200 rodzin drwali chleba likwidując samo wyroby i sprzedając przetargi slowaka. Teraz zrobili Państwo licytację na małe obszary pomysł super tylko ze do puki ktoś z parku pomaga Slowakowi wygrać to ludność miejscowa nie ma szans na pracę Dowód na to jest u Was w papierach wystarczy zagladnac w kartę ofertowa gdzie ceny i wyliczenia są pisane tym samym pismem! Firma kufel,Les-Wood, a wyliczenie piszą osoby z parku można też w tygodniku opisac jak slowak wygrywa przetarg dając na dluzycy po 1zl więcej a miejscowi dawali średnio ok 30zl i tak przegrali bo np zosta zawyzona cena na s10 gdzie padła cena 300zl a sortyment s2a ok 900 a sortyment te nie będą robione. Jeśli chcecie pomóc miejscowym to trzeba zrobić albo otwartą licytację albo dawać zlecenia na leśniczówki żeby leśniczy mógł kierować danych ludzi na dany teren lub zrobić ograniczenie np od 1zldo30zlmax na każdy sortymen i dodatkowe punkty np ilosc lat przepracowanych na danej lesniczowce za nietrzymanie sprzętu na terenie tpn nocą w lesie można by tak jeszcze długo lesniczowie powinni o tym decydowa Mimo wszystko Dziękujemy panu Filipowi Ziebie i Panu Szymonowi za próbę pomocy miejscowym Drwalom!
Wojto 2016-03-10 17:48:10
Ładnych parę lat temu musieliśmy bronić Morskiego Oka przed zapędami Austriaków i ks. Hohenlohe, który chciał sobie powiększyć tereny łowieckie. Teraz musimy bronić Kasprowego przed "swoimi" którzy chcą sobie urządzić na Kasprowym totalne wesołe miasteczko. Jeśli trzeba będzie, będę burzył słupy jak Bury 123 lata temu. A jeśli to ostatecznie nic jednak nie da, będę lobbował aby i dla mnie coś prezydent uczynił - abym mógł pływać na starość motorówkami po Wielkim Stawie, aby zrobić park linowy ponad Waksmundzką, aby na wzór alpejski stworzyć sztuczne trasy rowerowe - odśnieżane i posypywane solą w zimie. Aby pod Mnichem dało się zaparkować auto i aby Mnichowe Stawki były podgrzewane i można było się w nich taplać. Sztuczna fala też by się przydała - w końcu mamy XXI wiek. A jeśli chodzi o naśnieżanie to wyjdę z petycją, aby odbywało się one na terenie całego kraju, wszak od czasu kiedy parę lat temu, przez niejaką Justynę Kowalczyk, kupiłem biegówki, śniegu ni ma...
PS Idzie wiosna że hej, mam nadzieję, że chore myśli z wielu głów wywieje ciepły kwietniowy wiatr a ostre słońce spowoduje, że na posępnych i pełnych zawiści i nienawiści dziś twarzach pojawi się uśmiech. Uśmiech do siebie, do ludzi wokół, do przyrody, której jesteśmy częścią.
Tatrzański Park NArodowy 2016-03-10 15:06:06
Szanowni Państwo,

jeśli chodzi o Państwa uwagi dotyczące planu ochrony i strefy ochrony ścisłej: rzeczywiście plan zakłada jej poszerzenie. Ale zakłada on również zabezpieczenie potrzeb lokalnej społeczności, jeśli chodzi o wyrób drewna. Ten ostatni może odbywać w strefie ochrony czynnej. Przypominamy, że projekt planu jest przedstawiany do konsultacji gminom. Zgodnie z przepisami opinie pobliskich gmin są wymagane, choć nie muszą być pozytywne, aby plan mógł trafić do Ministerstwa Środowiska. Zależy nam jednak na tym, by przyjęty wkrótce plan uwzględniał potrzeby społeczności lokalnych i był w pełni przez nie akceptowany.

Podhale żyje z turystyki. Nie ma tu fabryk ani wysokich technologii. Turyści przyjeżdżają na Podhale dla Tatr – zachowanych w jak najbardziej naturalnym stanie. Bez nich bylibyśmy jednym z wielu podobnych miejsc na mapie Polski. Nigdzie indziej w kraju nie spotkamy świstaka czy kozicy. Mamy tu także cały komplet dużych drapieżników (niedźwiedź, ryś, wilk) i ich ofiar (jeleń, sarna, kozica), dzięki czemu nie trzeba regulować liczebności zwierząt. Pod tym względem jesteśmy fenomenem na tle Europy. Unikalny krajobraz alpejski i niewielki obszar Tatr to również ogromna wartość. W ciągu jednego dnia wędrówki jesteśmy zaskakiwani różnorodnością roślin i zmiennością krajobrazu.

Zgadzamy się, że zachowanie równowagi między interesami różnych grup jest trudne, ale uważamy, że odpowiedzialność za Tatry powinni brać wszyscy, którzy z nich czerpią różne korzyści. Tatry należą do nas wszystkich. I do tych, którzy je chronią, i do tych, którzy z nich żyją, i do tych, którzy są z nimi związani od pokoleń, i do tych, którzy je odwiedzają.
Deg 2016-03-10 13:26:53
Chyba piszącym rozum odebrało może jeszcze asfalt na sam szczyt im pi..?by mogli na nartorolkach za...latem
Deg 2016-03-10 09:57:34
Tatry to dobro narodowe a jakaś ojcowizna, dobrze że Może Staszic wykupił bo i ryby w M O były by prywatne i pociete opłatami jak Gubałówka
Deg 2016-03-10 08:32:26
Może jeszcze k..McDonald's im postawić okienko z oczkami
Deg 2016-03-10 08:31:52
Może jeszcze k..McDonald's im postawić okienko z oczkami
czopek 2016-03-10 08:21:55
Piszę list do Pana Prezydenta. Drogi Panie Prezydencie proszę wyprodukować śnieg dla Zakopanego bo już 3 kolejny sezon mamy taki deficyt, że jak tak dalej pójdzie to już nie tylko lodowiska, stoki narciarskie i nawozy będą sztuczne ale też tzw. magia Podhala będzie sztucznie podtrzymywaną fikcją istniejącą na starych fotografiach.
tym 2016-03-09 22:00:57
jurek ty mnie tez nie interesujesz ani twoj ekoteroryzm ja chce\ j\ezdzic na kasprowym bo to czesc mojej ojcowizny
jassiek 2016-03-09 19:52:40
Kto wymyslił ten list? To jest żenada. Oby Pan Prezydent stanął na wysokości swego urzędu i nawet go nie przeczytał. Garstka ludzi - technokratów mająca za nic ochronę przyrody i walkę aby taki mały a tak piękny skrawek Polski z tak bogatą fauną i florą mógł przetrwać jak najdłużej... Ludzie tam podpisani opamiętajcie się! Walczcie o te malutkie taterki aby były jakie takie dzikie. Budujcie wyciągi na Gubałówce, Kotelnicy, Furmanowej. Tam są wielkie możliwości!!!
drwal 2016-03-09 19:39:53
TPN chcę dalej rozszerzać granice rezerwatu ścisłego a co za tym idzie wyzucenie ostatnich paru rodzin drwali z lasów i pozbawienia ich możliwości życia nie będzie po za twierdzeniu tego planu nie będzie można już nigdzie wejść na grzyby jagody czy w pozyskiwaniu drewna na opał. Do wszystkich wójtów i do starosty nie wyrazajcie na to zgody jedyny wójt który narazi się zgodził to wójt gminy Bukowina ale on jest akurat ofiarą szantażu ze strony dyrektora tpn który pod warunkiem nie wpieprzania się do drogi do morskiego oka jak i do fiakrow musiał zgodzić się na ten głupi plan ochrony współczuję wszystkim których zawiódł Pan Łukaszczyk
szymeknieslupnik 2016-03-09 18:09:45
Napisałabym aby pomógł zostawić Tatry w spokoju , z całym ich urokiem i niepowtarzalnością ..
Niestety , jako obywatelka gorszego sortu , mogę tylko zaszkodzić :(((
pozdrawiam serdecznie ...
jurek555 2016-03-09 17:35:40
twoje podatki mnie nie interesuja__ja tez płące podatki i wymagam zeby zostawic kasprowy w spokoju__na naratch to sobie mozesz pojezdzic w białce i tam sie lansowac a nie na kasprowym a jak ci mało wrazen to wyjedz w alpy___co za ludzie
Rotty 2016-03-09 16:59:37
Do Vika:
Ty Vika to jesteś chyba ze slovensko i wtedy nie dziwię się tej wypowiedzi.
Ja płacę podatki w Polsce i chciałbym spędzać wolny czas w Polsce. Mamy tylko dwa, małe ośrodki w Tatrach mogące zapewnić prawdziwe emocje narciarskie i skoro już są to wypadało by zadbać aby były na najwyższym poziomie.
Gas 2016-03-09 16:51:17
Ale ściema. A Nosal to nie leży w TPN i Naturze 2000. Tu nie trzeba będzie tych wszystkich raportów? Nie będzie śnieżenia i ingerencji przy budowie wyciągu?
Jasno trzeba sobie powiedzieć, że to inwestycje do zrealizowania za 5-7 lat o ile w ogóle będą możliwe do przeprowadzenia skoro już teraz jest taka ściema.
Jedynie wyłączenie obszaru tras narciarskich z obszaru Natura 2000 może pomóc. I w ogóle jakim cudem te obszary zostały objęte Naturą 2000 - Słowacy dali sobie z tym radę a Polak jak zwykle mądry po szkodzie.
vika 2016-03-09 16:18:56
Teraz powinni się skrzyknąć miłośnicy Tatr i napisać list do Prezydenta Dudy aby chronił to, co mamy najpiękniejsze w Polsce i nie pozwolił na ich niszczenie dla zadowolenia kilkudziesięciu narciarzy i działaczy narciarskich.
Jestem pewna, że zbiorą sto razy więcej podpisów.
Po stronie słowackiej jest o wiele większy obszar Tatr i tam są już rozbudowane ośrodki narciarskie. Pięknie i niedaleko.... można jeździć i trenować do bólu.
W Zakopanem dudki da się zbijać na czym innym - tam i tak się pół Polski pcha i wykupią wszystko.
Nasz Kasprowy jest tragicznie oblężony przez wszystkie pory roku - wystarczy.
Wymaga ochrony a nie dalszej degradacji przyrody - to wspólne dobro narodowe, nie tylko narciarzy.
Nosal, Gubałówka - tak, ale od Kasprowego łapy z daleka !!!
 • PRACA | dam
  MANSTEL Bednarczyk, Słowik, Wiącek sp. j. 0 zatrudni pracownika na stanowisko: Asystent projektanta sieci elektroenergetycznych. Obowiązki: pozyskiwanie uzgodnień przebiegu sieci z właścicielami nieruchomości, uczestniczenie w wykonywaniu projektów techniczno-prawnych. Wymagania: wykształcenie min średnie techniczne, prawo jazdy kat. B. Oferujmy: zatrudnienie na umowęo pracę, samochód, telfon, laptop do celów służbowych.
  Tel.: 609728138
  E-mail: jacek.slowik@manstel.pl
  WWW: www.manstel.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ. Tel. 608 088 017
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Okazyjnie sprzedam DOM - Ochotnica Dolna, ok. 150 m2, w pobliżu las, rzeka. Cicha i spokojna okolica. 731 218 469.
 • PRACA | dam
  Witam, zatrudnię KUCHARZA/KUCHARKĘ do restauracji w Szczawnicy. Praca z zakwaterowaniem i wyżywieniem, stawka 20 zł za godzinę na rękę.
  Tel.: 602460560
  E-mail: biuro@willarys.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  STUDNIE GŁĘBINOWE od 200zł.
  Tel.: 720855198
  E-mail: tomekp221@interia.pl
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną w Białce Tatrzańskiej
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY OSOBY DO OBSŁUGI APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POKOJOWĄ i OPIEKUNKĘ DO DOMU OPIEKI DLA OSÓB STARSZYCH. UMOWA O PRACĘ (PEŁNE ŚWIADCZENIE). DOŚWIADCZENIE MILE WIDZIANE. ZAKOPANE -
  Tel.: 608 676 810.
 • PRACA | dam
  Zlecę pracę HYDRAULIKOWI - montaż muszli klozetowej. Zapłacę 1000zł. 660 678 522
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VOLVO V-70, cena 4800zł. 603 591 587
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat KELNERA/KELNERKĘ, a na okres wakacyjny Kucharza/Kucharkę i Pomoc Kuchenną. Oferujemy pracę w miłej atmosferze i atrakcyjne zarobki. Tel.: 725 300 095
  E-mail: patrycja.zapotoczna@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
 • POŻYCZKI
  SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY, MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA wakacyjna -DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZALEGŁOŚCI W BAZACH, -IDEALNY PRODUKT DLA CIEBIE, -jasna przejrzysta oferta, - 0 zł ukrytych kosztów. T- 694 567 002.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA (bez nałogów) - KAMERALNA WILLA W ZAKOPANEM. Co drugi dzień. 730 07 77 11
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  RENOMOWANY HOTEL W ZAKOPANEM ZATRUDNI RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ ORAZ KELNERKĘ/KELNERA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: recepcja@hotelrysy.pl Tel: 182011800
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-20 20:43 Katastrofa pod Gubałówką. Potok może wezbrać w każdej chwili (WIDEO) 2019-06-20 19:38 Samochód spadł z wysokiej skarpy na torowisko (WIDEO) 4 2019-06-20 18:09 Zjazd Mostowych 2019-06-20 17:29 Nocne dachowanie w Rabie Wyżnej 2019-06-20 17:10 Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł z Grzędy pod Rysami 2019-06-20 16:29 Marian Hreśka chce miejskiego regulaminu na prywatnym jarmarku 1 2019-06-20 16:09 Turyści z Czech i Grecji utknęli na płacie śniegu 2019-06-20 15:19 Sekretarz niezastąpiona 4 2019-06-20 14:22 Wielki kajakowy spływ wyruszył z Nowego Targu (WIDEO) 2019-06-20 13:54 Boże Ciało w Rabce 2019-06-20 13:44 Ulewa w Zakopanem 2019-06-20 13:24 Procesja pod parasolem 2019-06-20 12:28 Dzielnicowy Roku pracuje w Suchej Beskidzkiej 2 2019-06-20 12:14 Boże Ciało w Poroninie 2019-06-20 11:13 Procesja Bożego Ciała w Zakopanem 9 2019-06-20 09:39 Chłopak spadł z wysokiego słupa 8 2019-06-20 08:01 W Szaflarach powstaje kino plenerowe 2 2019-06-19 22:18 Azbest znika 2019-06-19 21:28 Pociągi wrócą do Zakopanego 22 czerwca 1 2019-06-19 20:34 Niesamowite zdjęcia Księżyca. Taka pełnia zdarza się rzadko 5 2019-06-19 20:17 Na motorach tu nie wjadą 9 2019-06-19 19:20 Gmina z platformą 2019-06-19 19:00 Droga z rekordową kasą 2019-06-19 18:09 Uroczystości Bożego Ciała w Zakopanem i Nowym Targu 2019-06-19 17:12 Turyści w czasie burzy utknęli w rejonie Orlej Perci 7 2019-06-19 16:49 Wynajęły domek w Kościelisku na urodziny. Teraz wygląda jak po huraganie 27 2019-06-19 16:29 Dramatyczna lecznica 2019-06-19 16:25 Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale świetnie grają w piłkę (ZDJĘCIA) 2019-06-19 15:45 Pierwsi sportowi absolwenci 2019-06-19 15:36 Oberwanie chmury nad Szaflarami 2019-06-19 15:35 Miasto szykuje się na Przywitanie Lata - kierowcy na utrudnienia 2019-06-19 15:11 Motocyklista dostał mandat 1 2019-06-19 14:09 Ciąg dalszy malowania pasów w Zakopanem 7 2019-06-19 14:00 Pół miliona dofinansowania 2019-06-19 13:59 Księża na walizkach. Odchodzą proboszczowie z Kościeliska, Mszany, Podczerwonego 15 2019-06-19 13:30 Po zakończeniu roku szkolnego idziemy na lody 2019-06-19 13:26 W najbliższą niedzielę festyn rodzinny 2019-06-19 12:36 Piotrek, Kamil i Maciek ze szkoły w Zębie już po zakończeniu roku szkolnego 2019-06-19 12:16 Nadeszły wakacje (ZDJĘCIA) 2019-06-19 11:03 Zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym 2019-06-19 10:32 Jednogłośnie za absolutorium dla wójta 1 2019-06-19 09:15 40 lat od katastrofy śmigłowca w Tatrach, w której zginęło 7 osób 1 2019-06-19 08:30 Naturalnie prosty sposób na lato 2019-06-19 07:02 Dopadła je nowotarska inkwizycja (WIDEO) 11 2019-06-18 22:05 Wymyśl tytuł piosenki 4 2019-06-18 21:29 Przejazd coraz bliżej 2019-06-18 19:57 Groźny wypadek na Kowańcu 6 2019-06-18 18:18 Zwłoki znalezione w Tatrach (AKTUALIZACJA) 2019-06-18 17:15 Jeden góral na liście 100 najbogatszych Polaków 12 2019-06-18 15:58 Przy ławeczce Bartusia Obrochty montują nagłośnienie 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-06-20 21:16 1. Samochody na tory:) 2019-06-20 20:30 2. Nie wiecie, co się dzieje? chyba ludzie nie potrafią jeździć. Dwa wypadki dziennie. Jest tyle niewiadomych w artykułach, że zastanawiam się, czy u nas testuje się auta autonomiczne, znaczy się bez kierowcy. 2019-06-20 20:20 3. KNT Stan umysłu. Dzięki Bogu Kierowca wyszedł bez szwanku 2019-06-20 20:20 4. Myślę że dostaniesz za to wykroczenie, wysoką karę pieniężną. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem w tym miejscu, ręce mi opadły :-( 2019-06-20 20:13 5. "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności i pogardy wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły." ? Nicolas Gomez Davila 2019-06-20 20:05 6. "Zniszczony został m. in. fotel." Uuu, to nie w kij dmuchał - straty są naprawdę poważne, skoro ucierpiał... fotel. 2019-06-20 20:04 7. Spytkowice potrzebują zmian i rady parafialnej działającej na rzecz mieszkańców!!!! 2019-06-20 19:53 8. @Mały. chyba masz kompleksy. 2019-06-20 19:35 9. Goral, pytasz o te spędy organizowane przez dulkiewicz, trzaskowskiego i innych homoaktywistów z durszlakami na głowach w Warszawie, Gdańsku czy Częstochowie? Też się zastanawiam, jakim prawem tego typu spędy obstawia policja?? Dlaczego wydajecie na to publiczne pieniądze??nie wszyscy są pe... up, przepraszam, "spółdzielcami" w Pislandzie! 2019-06-20 19:22 10. @Goral przecież policja w tym kraju ochrania też marsze Krystyn, jamników i LGBT więc czemu nie procesję katolików w Święto Bożego Ciała?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP