Reklama

2019-05-17 14:00:13

Nowy Targ

Kantata dla Papieża w rocznicę wizyty

Reklama

Przygotowania do 40 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu są już na ostatniej prostej.

Centrum rocznicowych uroczystości będzie Rynek. Mimo, że spotkanie z Papieżem miało miejsce na lotnisku to jednak centrum miasta jest dziś miejscem, do którego łatwiej dojść, a i organizatorzy nie przewidują milionów wiernych.

Wszystko rozpocznie się w niedzielę, 9 czerwca Mszą św. o godz. 10. Ma jej przewodniczyć abp. Marek Jędraszewski, a przy ołtarzu stanie też jak przed laty - kopia cudownej figury Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Po nabożeństwie na 2 scenach w Rynku rozpocznie się program artystyczny. Najpierw wystąpią lokalni wykonawcy - Hyrni, Mali Śwarni i Septyma. O godz. 16.30 zaprezentuje się Mała Armia Janosika - największa kapela góralska licząca ponad 120 wykonawców. Wreszcie o godz. 18.30 obędzie się Kantata dla Papieża "Samotni jak Gwiazdy" z orkiestrą i towarzyszeniem nowotarskich chórów Gorce i Echo Gorczańskie.

Na zakończenie można będzie jeszcze raz wysłuchać wyświetlaną na telebimie homilię Jana Pawła II wygłoszoną przed 40 laty na nowotarskim lotnisku.

Oprócz głównych uroczystości - obchodom rocznicy będą też towarzyszyć także inne wydarzenia. Muzeum Podhalańskie wystawę pamiątek, wśród których znajdą się kolekcje znaczków czy numizmatów udostępnione przez prywatnych kolekcjonerów. W planach jest także promocja książki Ludmiły Figiel "Nowy Targ - krajobraz z Janem Pawłem", która odbędzie się 14 czerwca.

Jak zapewniała podczas konferencji prasowej wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska Steg - ponieważ uroczystości będą trwały kilka godzin, na Rynku przygotowane będą też miejsca siedzące, a autobusy miejskie tego dnia będą kursować za darmo.

fig

Reklama

Reklama
1
2
Program uroczystości 40-lecia wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu burmistrz Grzegorz Watycha przedstawia podczas specjalnej konferencji prasowej. / Fot. Józef Figura
3
/ Fot. Józef Figura
4
/ Fot. Józef Figura
5
/ Fot. Józef Figura
6
/ Fot. Józef Figura
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl